UYARI!

Kullandığınız tarayıcının JavaScript kullanımı kapalı olduğundan sayfada bloke halindesiniz.


Sayfamızın tasarımı JavaScript kodları ile daha düzgün çalışmakta olduğundan bu uyarıyı aldığınızı belirtmek isteriz.

UYDUMTÜRK FORUM KURALLARI! - UYDUMTÜRK Forumu - Page 1 of 1
UydumTürk UydumTürk UydumTürk

UydumTürk

Fark Edilmeyeni Görür, Söylenilmeyeni Yazar!
11 Yaşındayız!
20 Eylül 2020 | Saat: Yükleniyor...

UYDUMTÜRK FORUM KURALLARI!

Başlatan ★RECAİ KARAKUŞ★, 27 Ağustos 2018 | 19:15

« Yeni Tasarımımızı Nasıl Buldunuz? | UYDUMTÜRK'E, ÇİRKİN SALDIRI! »
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
İleti 3,399 Konu 446 Beğeni 116 Puan 7,949
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
 • ★KURUCU YÖNETİCİ★
 • اللهHAKİMİYET  KAYITSIZ , ŞARTSIZ ALLAHINDIRالله
 • İleti 3,399
 • Konu 446
 • Beğeni 116
 • Puan 7,949
 • ALMANYA-DİYARBAKIR
 • Kayıtlı
27 Ağustos 2018 | 19:15 Son düzenlenme: 07 Mayıs 2020 | 01:19 ★RECAİ KARAKUŞ★
UYDUMTÜRK FORUM KURALLARI!ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
İleti 3,399 Konu 446 Beğeni 116 Puan 7,949
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
 • ★KURUCU YÖNETİCİ★
 • اللهHAKİMİYET  KAYITSIZ , ŞARTSIZ ALLAHINDIRالله
 • İleti 3,399
 • Konu 446
 • Beğeni 116
 • Puan 7,949
 • ALMANYA-DİYARBAKIR
 • Kayıtlı
27 Ağustos 2018 | 19:23 #1 Son düzenlenme: 29 Ekim 2019 | 18:39 ADMÝN KARTAL DEMÝR
FORUM KURALLARIMIZ
1. Bu forum, samimi bir dostluk duygusu içinde doğruluğu kanıtlanmış uydu ve medya haberlerini sunmak amacıyla kurulmuştur.
2. Forumumuzda şeffaflık hakimdir. Bu forumda gizli saklı işler yapılamaz, kimsenin özgürlüğü tehdit edilemez.
3. Konulmuş olan kurallar herkesi bağlar ve gayemiz belli bir düzen ve otorite içinde sağlıklı bir ortam oluşturmaktır.
4. Forumumuz, siz değerli üyelerimizin önerilerine her zaman açıktır.
5. Forumumuzda rütbe derecelendirmesi ve yetkiler, siz üyelerimizin performansına göre verilecek ya da alınacaktır.
6. Bu foruma üye olan kullanıcılarımızın her türlü özgürlüğü forum yöneticilerinin garantisi altındadır.
Herkesin bu foruma girme hakkı olduğu kadar hoşnut kalmadığı takdirde, forumdan ayrılma hakkı da vardır.
7. Forumumuzda öncelik sevgi, saygı ve nezakete verilmiştir. Haddini ve maksadını aşan bir üsluba, hiçbir şekilde müsaade edilmeyecektir.
Bunun dışındaki her şey ikinci plandadır.
8. Forum Yöneticileri kurallara uymayan mesajları ve konuları her zaman değiştirme, silme ve kaldırma hakkına sahiptir.
9. Türkiye Cumhuriyeti ülkesi ve milletine yönelik örf, adet, gelenek ile göreneklerimize aykırı olan din, dil, ırk, cinsiyet ve etnik kimlik ayrımı yapan siyasi bakış açısı, tehdit, küçümseme içeren yazılı ve görsel gönderilere hiçbir şekilde müsaade edilmeyecektir. Yapılacak yorumlar için de aynı kural geçerlidir.
Aksi takdirde ilgili gönderi ya da yorum forumdan kaldırılacak ve bu durumun yaşanmasından sorumlu üye, süreli ya da süresiz olarak forumdan uzaklaştırılacaktır.
10. Haber gönderilerine ilişkin karşılıklı olarak yapılan yorumlarda seviye ve kalite dışı üslup kullanımını içinde barındıran yazılı ve görsel gönderi ile yorum paylaşımına hiçbir şekilde müsaade edilmeyecektir.
Kuralımızın ihlali halinde forum üyesini ikaz etme ve ilgili yorumu kaldırma forum yöneticilerimizin inisiyatifindedir.
11. Haber gönderilerine ilişkin konu başlıklarının, haber  içeriğini ifade edecek şekilde seçilmesi gerekmektedir. Yardım, lütfen, acil gibi açılan kişiye özel başlıklar uyarı yapılmaksızın yöneticilerimiz tarafından kaldırılacaktır.
12. Aynı haber gönderisine sürekli olarak tekrardan ibaret olan cevap yazmak (flood yapmak) kesinlikle yasaktır. Sadece tekrardan ibaret olan benzer yorumlar kaldırılacaktır.
13. Forum kullanıcıları yeni bir konu açmadan önce, o konunun forumda bulunup bulunmadığından emin olmalıdır. Bunun için forumumuzun arama sekmesi özelliğini kullanabilirsiniz.
Eğer gönderinizi ekledikten sonra başlığı farklı, içeriği aynı olan bir konu açmışsanız, gönderiniz moderatörlerimiz tarafından kaldırılacaktır.
14. Uydumtürk Forumunda hakaret içeren, genel ahlâk kurallarına aykırı yorum yapmak, cinsel (adult) içerikli ya da siyasi parti logosu ve terör unsurlarını içeren herhangi bi profil resmi, avatar ve imza kullanmak yasaktır.
15. Forum içinde kredi kartı numarası, msn adresi, cep telefonu numarası ve elektronik posta (mail) adresi gibi şahsınıza veya başkasına ait kişisel bilgileri paylaşmak kesinlikle yasaktır.
16. Kişisel tartışma şekline dönüşen haber konuları yöneticilerimiz tarafından kapatılır. Bu durumun yaratacağı olumsuz sonuçlardan sorumlu üyeler, gerekirse forumdan süresiz olarak uzaklaştırılacaktır.
17. İmza alanlarında, konu ve cevaplarda başka forumların ya da üyelik isteyen sitelerin reklamını yapmak, ticari site ya da Facebook, Twitter vs. gibi sosyal medyaya ait sayfa adresi bağlantısı (linki) vermek kesinlikle yasaktır. Bu tür url içerikli adresler, forum yöneticilerimiz tarafından kaldırılacaktır.
Bu kuralımıza uymayan üyeler ise sitemizden uzaklaştırılacaktır.
18. Mesajlarınızda fazla sayıda gülen yüz (smile) kullanmanız forumda mesaj kirliliğine yol açacağı için yasaktır.
19. Forumda cinsel (adult) içerikli haber ve konu paylaşımları yapılmamaktadır ve yasaktır.
20. Forumda uydu ve medya sektörü dışında kişisel ya da siyasi içerikli her türlü haber paylaşımı ve yorum yapılması yasaktır.
21. Yöneticilerimizden önce uygunsuz bir mesaj ya da yorumla karşılaştığınızda, üyeyi şikayet et butonuna tıklayarak, karşınıza çıkan üye tutanağı panosundan yaşadığınız veya şikayetçi olduğunuz ilgili sorunu mesaj olarak forum yönetimine bildiriniz.
22. Forumun işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları bilgilendirmek forum sitesi yöneticisinin ya da moderatörlerin görevi değildir. Forum üyeleri, bu kuralları okuyup uymak zorundadırlar.
23. Forumdaki konuların izinsiz şekilde başka forumlara taşınması, gönderilmesi ya da haber kaynağı belirtilmeden yayınlanması yasaktır. Bu durumun tespiti durumunda üye süresiz olarak forumdan uzaklaştırılacaktır. Ayrıca gerek duyulursa, kişi ya da kişiler hakkında yasal takibat başlatılacaktır.
24. Forum yöneticileri, üyeler tarafından yapılan yorumların ya da paylaşılan gönderilerin haber konusu ile ilgili olmayan bir bölümde yapıldığına veya yayınladığına karar verirlerse, yorumu ve gönderiyi uygun bir bölüme aktarıp silebilirler. Eğer Forum yöneticisi, ilgili gönderiyi yanlış bir konu başlığı altında paylaşmışsa, 1 ya da 2 gün içinde gerekli düzeltmeyi kendiliğinden yapma hakkına sahiptir. Burdan hareketle forum yöneticilerinin açığını bulmaya çalışmak ve maksadını aşan bir üslup kullanmak yasaktır. Yaptırım türü, forum yöneticisinin inisiyatifindedir. Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya içerikte konu açılması yasaktır.
25. Uydumtürk Forumunda gerçek dışı ve kaynağı olmayan haber ya da bilgi paylaşımı yasaktır. Bu tarz yaklaşımda bulunan üyeler, yöneticilerimiz tarafından uyarılacağı gibi ilgili gönderileri de kaldırılacaktır.
26. Uydumtürk Forumunun yayın politikası herhangi bir müdahaleye ya da yönlendirmeye açık değildir. Bu konuda herhangi bir eleştiride veya imada bulunmak yasaktır. Bu kuralın ihlali durumunda yaptırım hakkı, forum yöneticilerinde saklıdır.
27. Forum yöneticilerini, kişisel tartışma ortamlarına alet etmek yasaktır.
28. Forum yöneticilerini hedef alan herhangi bir yorum ya da gönderi paylaşmak yasaktır. Aksi takdirde söz konusu üye süresiz olarak forumdan uzaklaştırılacaktır.
29. Forum yöneticilerine karşı her türlü iletişim yoluyla, haddini ve maksadını aşan bir üslup kullanmak yasaktır. Bu kuralın ihlali halinde söz konusu kişinin İP numarası, ilgili merciye verilecek olup, her türlü yasal yaptırımın uygulanması için hukuki anlamda gereken ne ise o yapılacaktır.
30. Forumumuza üye olan herkes bu kuralları, üyelik sözleşmesi uyarınca kabul etmiş sayılır. Bilginize sunulur.UYDUMTÜRK FORUM YÖNETİMİADMİN-KARTAL avatar
KARTAL DEMİR
Admin
İleti 1,607 Konu 127 Beğeni 97 Puan 4,182
Admin
ADMİN-KARTAL avatar
 • UYDUMTÜRK, TARAFSIZ, BAĞIMSIZ VE İLKELİ!
 • İleti 1,607
 • Konu 127
 • Beğeni 97
 • Puan 4,182
 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Kayıtlı

DİKKAT!

FORUM KURALLARIMIZ GÜNCELLENMİŞTİR. FORUM ÜYELERİMİZİN İLGİSİNE VE BİLGİSİNE SUNULUR.