UYARI!

Kullandığınız tarayıcının JavaScript kullanımı kapalı olduğundan sayfada bloke halindesiniz.


Sayfamızın tasarımı JavaScript kodları ile daha düzgün çalışmakta olduğundan bu uyarıyı aldığınızı belirtmek isteriz.

İletileri Gster - ★RECAİ KARAKUŞ★
UydumTürk UydumTürk UydumTürk

UydumTürk

Fark Edilmeyeni Görür, Söylenilmeyeni Yazar!
12 Yaşındayız!
29 Kasım 2021 | Saat: Yükleniyor...

İletileri Gster

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

İletiler - ★RECAİ KARAKUŞ★

1Türksat 5B için geri sayım: Aralık ayında uzaya gönderilecek
Üretimi tamamlanan ve yaklaşık 35 yıl hizmet vermesi beklenen Türksat 5B uydusunun SpaceX tarafından aralık ayında Uzay'a gönderilmesi için hazırlıklar başladı.


Türksat 5B uydu projesinde son hazırlıklar tamamlanırken gönderim için ise geri sayım başladı. Tasarım, üretim ve test aşamaları başarıyla tamamlanan Türksat 5B uydusu, Fransa'da teslim alındı. Teslim töreninin ardından uydunun SpaceX tesislerine nakledilmesi için hazırlıklar başladı.

ORTA DOĞU'NUN TAMAMINA DA HİZMET VERECEK

Türksat 5B uydusunun aralık ayında ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Cape Canaveral Üssü'nden Space X Falcon 9 roketiyle uzaya gönderilmesi planlanıyor. Faydalı yük kapasitesi ve güç değerleri ile Türksat uydu filosunun en güçlüsü olacak Türksat 5B, Sabit Uydu Servis (FSS) sınıf uydulara göre en az 20 kat fazla kapasite verimliliği bulunan yüksek verimli uydu kategorisinde yer alıyor.

Türkiye'nin yanı sıra Orta Doğu'nun tamamı, Basra Körfezi, Kızıldeniz, Akdeniz, Kuzey ve Doğu Afrika, Nijerya, Güney Afrika ve yakın komşu ülkelerini kapsayan geniş bir kapsama alanında hizmet verecek olan Türksat 5B, frekansın tekrar kullanımı ve çoklu hüzme kapsama konseptlerinin kullanıldığı Ka-Bant faydalı yükü ile toplamda 55 Gbps'den daha fazla veri iletim kapasitesi sağlayacak.

YERLİ ÜRETİM EKİPMANLAR KULLANILDI

Türksat 5B uydu projesinde Türksat A.Ş tarafından yerli uydu endüstrisinin geliştirilmesi ve desteklenmesi amacıyla Yerli Endüstri Katkı Programı hayata geçirilmişti. Türksat mühendislerinin desteği ile Aselsan tarafından iki adet haberleşme ekipmanı tasarlanıp Türkiye'de üretilerek, Türksat 5B uydusunda kullanılması sağlandı. Bu sayede ilk kez ticari bir haberleşme uydusunda yerli olarak tasarlanıp üretilen ekipmanların uzaya gönderilmesi ve uzay tarihçesi kazanması Türksat 5B uydusu ile gerçekleştirilmiş olacak.


Türksat 5B uydusunun aralık ayında ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Cape Canaveral Üssü'nden Space X Falcon 9 roketiyle uzaya gönderilmesi planlanıyor.

35 YILDAN FAZLA HİZMET VERECEK

Türkiye'nin uydu veri iletişim kapasitesi olan KA Band kapasitesini 15 kattan fazla artacak olan Türksat 5B, uydu haberleşmesinin kullanıldığı özellikle denizcilik ve havacılık gibi ticari sektörlerde etkin bir biçimde yer alacak. Ayrıca uydunun sağlayacağı yüksek veri kapasitesiyle Türkiye'nin karasal altyapıyla erişilemeyen yerlerine ulaşılabilecek ve internet altyapısı kurulabilecek.

Türkiye'nin faydalı yük kapasitesi en yüksek uydusu olan Türksat 5B uydusu; 4,5 ton fırlatma ağırlığına ve 15 kilovat güç kapasitesi sahip olup, ayrıca yeni nesil elektrikli itki sistemi barındırıyor. 42 derece doğu yörüngesinde Türksat 5B uydusunun kullanıma alınmasıyla Ka Bant veri hizmetinin yanı sıra Ku Bant kapasitesi artırılacak ve aynı yörüngede hizmet veren Türksat 3A ve Türksat 4A uydularına da yedeklilik sağlanmış olacak. 35 yılın üzerindeki manevra ömrüyle 42 derece doğu yörüngesindeki ilgili frekans ve yörünge kullanım haklarının korunması da temin edilecek.

Türkiye Gazetesi
2
Hindistan'dan Elon Musk'ın Starlink'ine lisans ayarı
Hindistan hükümeti, Elon Musk'ın SpaceX havacılık şirketine ait Starlink Internet Services'in uydu tabanlı internet hizmeti sunmadan önce, ülkenin internet düzenleme kurallarına uyacağını bildirmesini istedi. Rusya'da Batı'ya ait internet ve sosyal medya ağlarına karşı tedbirler ve yaptırımlar uygulamıştı.İletişim Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada, Starlink'in ülkede lisansının olmadığı ve halkın reklamları yapılan Starlink hizmetlerine abone olmamasının tavsiye edildiği aktarıldı.

Musk'ın şirketinden ise henüz konuya ilişkin bir açıklama gelmedi.

Basında çıkan haberlere göre, Musk'ın SpaceX'i, hizmetin beta sürümü için 99 dolar karşılığında ön siparişleri kabul ediyor.

Akit Haber
3
22.11.2021 / BİLGİLENDİRME - 22:35 TSİ

Sevgili flysat.com ziyaretçileri,
Uzun zamandır yeni bir program üzerinde çalışıyoruz.
Programı tamamladık. Şimdi mevcut bilgileri yeni veritabanına aktarmanın zamanı geldi.
Bu nedenle KISA BİR SÜRE (Belki 1 hafta) siteyi güncelleyemeyeceğim.
Yeni flysat.com sizin için daha kullanışlı olacak.
Lütfen bu süreçte desteğinizi sürdürün.
Lütfen haber göndermeye devam edin. Siteyi ziyaret etmeye devam edin.
Gönderdiğiniz haberler bu süreçte siteye eklenecektir.
Bu site sizin sitenizdir.
4
Netflix / Netflix'ten Haberler
27 Kasım 2021 | 18:25
Netflix'in Aralık ayı programı belli oldu
Dijital yayın platformu Netflix'te aralık ayı boyunca yayınlanacak dizi ve filmlerin listesi ve tarihleri yayınlandı.Hem dünyada hem de Türkiye'de en büyük video akış platformlarından biri olan Netflix'in, 2021 Aralık ayında Türkiye'de yayınlayacağı özel içerikler belli oldu.

Yılın son ayının programında, "The Hand of God", "Don't Look Up", "The Power of the Dog", "The Witcher" ve "Voir" gibi yapımlar yer alıyor.

Öte yandan fenomen dizi La Casa de Papel'in de final sezonu geliyor.

İşte Netflix'in Aralık 2021 programı...

1 ARALIK: THE POWER OF THE DOG
Başrolünü Benedict Cumberbatch ve Kirsten Dunst'ın paylaştığı "The Power of the Dog", Thomas Savage'ın 1967 tarihli aynı adlı romanına dayanıyor. Jane Campion tarafından yazılıp yönetilen 2021 yapımı western drama filmi, bir çiftlik sahibinin yaşamından bir kesiti konu alacak.

1 ARALIK: LOST IN SPACE (3. SEZON)
Robinson Ailesi'nin yaşadığı maceraları konu alan bilim kurgu dizisi Lost in Space, 3. ve final sezonu ile izleyicilere veda edecek.

3 ARALIK: LA CASA DE PAPEL (5. SEZON 2. KISIM)
Dizinin final sezonunun 5 bölümden oluşan 1. kısmı 3 Eylül'de yayınlandı. Kalan 5 bölüm de 3 Aralık'ta yayınlanacak ve soygunun nasıl tamamlanacağı ortaya çıkacak.

3 ARALIK: JURASSIC WORLD KRETASE KAMPI (4. SEZON)
6 genç kampçının maceralarını konu alan animasyon dizisi yeni sezonuyla 3 Aralık'ta yayınlanacak.

6 ARALIK: VOIR
Baş yapımcıları arasında David Fincher ve David Prior gibi isimlerin yer aldığı belgesel tarzındaki dizi, izleyicileri heyecanlandıran, hayrete düşüren, zorlayan ve sonsuza kadar değiştiren film sahnelerini derinlemesine inceleyecek.

10 ARALIK: BEKLE BİZİ VAHŞİ DOĞA!
Animasyon filmi "Bekle Bizi Vahşi Doğa!", yuvalarını bulmak için esaretten kaçan bir grup hayvanı konu alıyor.

10 ARALIK: THE UNFORGIVABLE
Başrolünde Sandra Bullock'un yer aldığı film, iki polis memurunu öldürdüğü için 15 yıllık hapis cezasına çarptırılan bir kadının, hapisten çıktıktan sonra tekrar topluma karışmak için çabalamasını konu edinecek.

15 ARALIK: THE HAND OF GOD
Oscar ödüllü senarist ve yönetmen Paolo Sorrentino'nun yeni filmi, 1980'lerde futbola duyduğu sevginin peşinden giderken bir aile trajedisiyle sarsılan genci anlatacak.

17 ARALIK: THE WITCHER (2. SEZON)
Henry Cavill'in başrolünde yer aldığı ve Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski'nin aynı adlı kitap serisine dayanan The Witcher'ın 2. sezonu,17 Aralık'ta gösterime girecek.

22 ARALIK: EMILY IN PARIS (2. SEZON)
Chicago'lu pazarlama yöneticisi Emily Cooper'ın Paris'te hayallerindeki pozisyona ulaşmasından sonraki maceralarını konu alan bu dizinin ikinci sezonu izleyicilerle buluşacak.

24 ARALIK: DON'T LOOK UP
Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrance, Jonah Hill ve Timothee Chalamet gibi oyuncuların yer aldığı "Don't Look Up", Dünya'yı yok edecek bir kuyruklu yıldızın yaklaşmakta olduğu konusunda insanlığı inandırmaya çalışan bir çift araştırmacıyı konu alıyor.

31 ARALIK: COBRA KAI (4. SEZON)
"Karete Kid" filminin devam niteliği sayılan dizinin dördüncü sezonu 31 Aralık'ta izleyicilerle buluşacak.

Medyaradar
5
Netflix / Netflix'ten Haberler
27 Kasım 2021 | 18:23
Netflix 'eşcinsellik propagandası' yaptığı iddiasıyla yasaklanacak mı? Rusya'da Netflix'e inceleme
Rusya'dan, dijital film, dizi izleme platformu Netflix hakkında flaş bir hamle geldi. Rusya, 'eşcinsellik propagandası' yaptığı iddiasıyla Netflix'e inceleme başlattı.

Dijital dizi ve film izleme platformu Netflix, yayınladığı içerikler nedeniyle Rus hükümeti ile karşı karşıya geldi.

 EŞCİNSEL PROPAGANDASI YASASINA AYKIRI HAREKET EDİYOR

Ailenin korunabilmesi için kurulmuş olan bir kamu kuruluşunun harekete geçmesiyle zor duruma düşen Netflix, kuruluşun iddiasına göre Rusya'daki eşcinsel propagandası yasasına aykırı hareket ediyor.

Rusya'daki kanunlara göre eşcinsellikle ilişkili yapım ve sahnelerin, 18 yaşından küçük bireylere gösterilmemesi gerekiyor. Netflix'in bazı yapımlarında ise "16 yaş ve üzeri" değerlendirmesi yer alıyor. İşte bu durum, Netflix'in Rusya'daki ilgili yasayı çiğnediğinin düşünülmesine yol açtı.

 İNCELEME BAŞLATILDI

Rusya'daki kamu kuruluşunun şikayeti, İçişleri Bakanlığı tarafından incelemeye alındı.

Eğer eşcinselliğin bulunduğu yapımların eşcinsel propagandası yasasına aykırı olduğu tespit edilirse, Netflix'e büyük cezalar verilecek. Bu cezalardan ilki, 1 milyon rubleye kadar para cezası olacak. Esas büyük ceza ise Netflix'in Rusya'da geçici bir süreliğine de olsa yasaklanması olabilir. Soruşturmanın nasıl tamamlanacağını zaman gösterecek.

Netflix'e yakın olduğu söylenen isimlerden bir tanesi, Rusya'da hizmet veren Vedomosti isimli gazeteye demeç verdi. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, Netflix'in ülkelerin yasalarına göre hareket ettiği, eşcinsel yapımların Rusya'da her zaman 18+ değerlendirmesi ile verildiği söylendi. Ancak nihai karar, Rus yetkilileri tarafından verilecek.

Medyaradar
6
WhatsApp'tan yeni özellik!
WhatsApp android kullanıcılarına özel kişilerinize ve gruplara çıkartmalar iletmek için yeni bir yol yayınladı.
WhatsApp bugün Android'deki beta kullanıcıları için bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme, uygulamadaki çıkartmalar özelliğine bir işlev daha katıyor.

WhatsApp son zamanlarda web platformunda güncellemelere odaklansa da Android tarafı içinde bir yenilik geliyor.

Çıkartma yönlendirme

Eğer çıkartmaları telefonunuza kaydetmek istemiyorsanız çıkartma yönlendirme epey işinize yarayabilir. Belki de fark edemeyeceğiniz kadar basit bir yenilik olsa da bu özellik sayesinde bir konuşmadaki kaydetmek istemediğiniz çıkartmayı başkasına gönderebilirsiniz. Bu özellik Android için yayınlanan

2.21.13.15 beta sürümüyle geliyor. Betayı yükleyen herkes bu özelliği deneyimleyebilir.

Whatsapp Çıkartma (Sticker)

Whatsapp'ın çıkartma özelliği kısa süre içerisinde kullanıcıların favori olarak tanımladığı özelliklerden biri olmayı başardı. Mevcutta cok fazla çıkartma paketi olmasa da kendi oluşturduğunuz çıkartmaları arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Android ve iOS'ta kendi çıkartmalarınızı oluşturabilmek için 3.parti uygulamalar kullanmak zorunda olsanızda masaüstü platformunda bu durum daha kolay olabiliyor.

WhatsApp, bu haftanın başına kadar kendi çıkartmalarımızı oluşturmamıza izin vermiyordu. Bizi üçüncü taraf uygulamalar kullanmaya yönlendiriyordu fakat bu durum masaüstünde değişti. Yayınlanan güncelleme ile artık WhatsApp'ın masaüstü uygulaması içerisinden kendi çıkartmanızı oluşturmanız mümkün.

Yeni özelliğin android beta test kullanıcıları ve en son WhatsApp Web Sürümünü kullanan kullanıcılar için mevcut olduğunu unutmayın.

Bu kısayol özelliği, iOS kullanıcılarına henüz sunulmadı.

Akit Haber
7
ZÜRİH'TE KURALAR ÇEKİLDİ VE...

A Milli Takımın 2022 Dünya Kupası play-offtaki rakibi Portekiz oldu Maçın tarihi ve finalde...
A Milli Futbol Takımımızın 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri play-off turu yarı finalindeki rakibi Portekiz oldu. Milliler, Portekiz'i elemesi halinde finalde İtalya-Kuzey Makedonya eşleşmesinin galibiyle kozlarını paylaşacak.

2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri play-off turu kuraları FIFA'nın İsviçre'nin Zürih kentinde bulunan merkezinde çekildi.

Gerçekleşen kura çekiminin ardından A Milli Takım'ın yarı finaldeki rakibi Portekiz oldu. Milliler, ilk rakibini geçmesi halinde Dünya Kupası bileti için finalde İtalya-Kuzey Makedonya eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak.

A YOLU: İskoçya-Ukrayna, Galler-Avusturya

B YOLU: Rusya-Polonya, İsveç-Çekya

C YOLU: İtalya-Kuzey Makedonya, Portekiz-Türkiye

YARI FİNAL PORTEKİZ'DE, FİNAL MAÇI EVİMİZDE

A Milli Takım, yarı finalde Portekiz'i elemesi halinde final müsabakasını Türkiye'de oynayacak. Yarı final mücadelesi ise Portekiz'de oynanacak.

MAÇLAR HANGİ TARİHLERDE OYNANACAK?

Play-offlarda yarı final maçları 24 Mart 2022, final maçları ise 29 Mart 2022 tarihinde oynanacak.

Avrupa Elemeleri'nden gelen en iyi 6 ikinci kurada seri başı oldu ve bu takımlar yarı final karşılaşmalarını kendi sahalarında oynayacak. Final maçlarının ev sahipleri ise yarı final eşleşmelerinin belirlenmesinin hemen ardından başka bir kura ile tespit edilecek.

KURA ÇEKİMİNİN PROSEDÜRÜ NASILDI?

2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nin play-off aşamasında uygulanacak yeni formatla birlikte, takımların finallere gidebilmek için ilk kez iki rakibini birden geçmesi gerekiyor.


Play-off kura çekimine, Avrupa Elemeleri'nde gruplarını ikinci sırada tamamlayan 10 takım ile 2020/21 UEFA Uluslar Ligi genel sıralamasında en üst sırada bulunan ve Dünya Kupası eleme gruplarında ilk ikiye giremeyen 2 ekip katıldı.

Kura çekiminde 12 takım 4'erli 3 play-off yoluna ayrıldı. Tek maçlı eliminasyon sistemine göre oynanacak yarı final ve final maçlarının ardından play-off etabından toplam 3 takım daha Katar'da düzenlenecek Dünya Kupası için final bileti almış olacak.


A Millî Takımımızın rakiplerinin de belli olacağı kura çekiminde Türkiye Futbol Federasyonu'nu Millî Takımlardan Sorumlu TFF Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop ve A Millî Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz temsil ediyor.

Federasyonları temsilen kura çekiminde yer alacak tüm davetliler, törene "Zoom" uygulaması aracılığıyla online yöntemle katıldı.

2022 FIFA Dünya Kupası play-off kura çekimi, TRT Spor'dan ve FIFA'nın resmî YouTube hesabı üzerinden canlı olarak yayınlanıyor.

TORBALAR

1. Torba (Seri Başı Takımlar)

Portekiz

İskoçya

İtalya

Rusya

İsveç

Galler

2. Torba (Seri Başı Olmayan Takımlar)

TÜRKİYE

Polonya

Kuzey Makedonya

Ukrayna

Çek Cumhuriyeti

Avusturya

Uçankuş
8
Türkiye'nin Dünya Kupası play-off'larındaki rakibi belli oluyor
Türkiye'nin FIFA Dünya Kupası play-off'larındaki rakibi bugün belli oluyor. Millilerin muhtemel rakipler arasında Ronaldo'lu Portekiz, İskoçya, İtalya, Rusya, İsveç ve Galler bulunuyor.A Milli Futbol Takımı'nın 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri play-off turu yarı finalindeki rakibi bugün belli olacak.

Kura çekimi, FIFA'nın İsviçre'nin Zürih kentindeki merkezinde TSİ 19.00'da gerçekleşecek. Play-off etabında, Avrupa Elemeleri'nde gruplarında ikinci sırada yer alan 10 takım ile Uluslar Ligi'nden gelen 2 takım mücadele edecek. Milli takım kura çekiminde seri başı olmayacak.

RONALDO DETAYI
Ay-yıldızlı ekibin muhtemel rakipler arasında Ronaldo'lu Portekiz, İskoçya, İtalya, Rusya, İsveç ve Galler bulunuyor. Kura çekiminde Türkiye'nin yanı sıra Polonya, Kuzey Makedonya, Ukrayna, Çekya ve Avusturya da seri başı olmayan takımlar olarak kuraya girecek.

Play-off'ta karşılaşmalar tek maç üzerinden oynanacak. Yarı finalde seri başı takımların ev sahibi avantajı olacak. Finale kalacak 6 takımdan 3'ü ise Avrupa'dan Katar'a gidecek son ülkeler olacak.

Play-off'larda yarı final maçları 24 Mart, final maçları ise 29 Mart'ta yapılacak.

İŞTE MUHTEMEL RAKİPLER

- PORTEKİZ: EURO 2016 ve 2019 Uluslar Ligi şampiyonu Portekiz, Sırbistan'ın gerisinde kalarak hayal kırıklığı yaşadı. 35 yaşındaki Cristiano Ronaldo, mutlaka Katar biletini almak istiyor. Teknik direktör Fernando Santos, "Katar'a gidemezsek görevi bırakacağım" dedi.

- İTALYA: EURO 2020'de şampiyon olan ve üst üste 37 maç kaybetmeyen Roberto Mancini'nin takımı play-off'a kalarak şaşırttı. İsviçre'ye geçilen Gök Mavililer; Chiesa, Insigne, Immobile, Belotti gibi hücumcularıyla dikkat çekiyor.

- GALLER: EURO 2016'nın yarı finalisti Galler, tecrübeli isimleriyle göze çarpıyor. Bale, Ramsey, Joe Allen gibi deneyimli isimler takımın liderleri.

- İSKOÇYA: Premier Lig ve Championship'ten kadrosunu besleyen İskoçya, Celtic ile Rangers'tan da faydalanıyor. Sert futbolları rakipleri zorluyor.

- RUSYA: Valery Karpin'in hocalığa gelmesiyle toparlanan Rusya, Golovin gibi yıldız orta sahası ve tecrübeli forveti Smolov'la öne çıkıyor.

- İSVEÇ: 40 yaşındaki Zlatan Ibrahimovic, 2022 Dünya Kupası'nda yer almanın hayallerini kuruyor. Emekliliğini Katar'da yapmayı planlayan Ibra'nın hırsı rakipler için ciddi bir mesaj.

Medyaradar
9
Alişan hangi kanalda programa başlıyor?
Kardeşi Selçuk Tektaş'ı bir süre önce Koronavirüs nedeniyle kaybeden Alişan, yeni bir televizyon programına hazırlandığını duyurdu. Tek başına program yapacağını söyleyen Alişan Bostancı konseri için de detay verdi. Alişan "Konserin içerisinde stand-up olacak" dedi.
Ünlü sanatçı, gazetecilere samimi açıklamalarda bulundu. Alişan, TRT 1 ekranlarında programa başlayacağını duyurdu.

Medyaradar
10
Show Radyo ve Radyo Viva'da Üst Düzey Atama
3N Medya çatısı altındaki Show Radyo ve Radyo Viva'da üst düzey atamalar yapıldı.Kasım 2021 itibariyle 3N Medya çatısı altında bulunan Show Radyo ve Radyo Viva'nın Satış ve Yayından Sorumlu Genel Müdürlüğü görevine Neval Şengül , Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine Suna Tanımaer atandı.

Müzik On Air
11
Korsan maç yayını 10 dakikada kapatılacak
Şifreli canlı spor organizasyonları yüzde 88 kaçak izleniyor.
İhaleyle satılan veya ücret karşılığı izlenen platformları yasadışı yollarla izleyenlere karşı düzenleme geliyor. Düzenleme ile özellikle canlı spor etkinliklerinde çevrimiçi korsan yayınlarla mücadele edilmesi amaçlanıyor. Verilen bilgilere göre şifreli canlı spor organizasyonlarının yüzde 88 kaçak izlendiği belirtilirken, Türkiye Futbol Federasyonu'na verilecek yetkiyle, korsan yayınlar 10 dakikada kapatılacak.

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre; TBMM Sanayi Komisyonu'nda görüşülen enerji paketinin içinde korsan yayınla ilgili bir düzenleme yer aldı. İhaleyle satılan ve ücret karşılığında izlenme olanağı verilen şifreli kanalların yüzde 88 oranında kaçak izlendiği ortaya çıktı. Ceza işlemlerinin uzaması nedeniyle sonuç alınamadığı belirlenince, hızla müdahale maddesi kondu. Türkiye Futbol Federasyonu'na verilecek yetkiyle, korsan yayınlar on dakikada kapatılacak. Düzenlemeyle, canlı spor etkinliklerinde çevrimiçi korsan yayınlarla mücadele edilmesi amaçlanıyor. Teklifin komisyonda görüşülmesi sırasında verilen bilgiler, milletvekillerinin de ilgisini çekti.

Görüşmelerde ihaleye katılan firmaların kayıplar nedeniyle tercihte tereddüt ettiği, bunu ortadan kaldırmak için de bu önlemlerin alınması gerektiğine vurgu yapıldı. Bu sayede ihale bedellerinin de yükseleceğine ilişkin yorumlar paylaşıldı. Komisyonda kabul edilen maddenin ardından, teklifin gelecek haftalarda TBMM Genel Kurulu'nda yasalaşması bekleniyor.

Medyaradar
12
TRT'nin iddialı dizisinden kötü haber! Ekran macerası sona eriyor!TRT 1'de yayınlana Dünya Hali dizisi reytinglerde istediği sonucu alamayınca 20. bölüm itibarıyla final yapacağı ortaya çıktı.


Medyaradar
13
Spotify, Netflix ile iş birliği yaptığını duyurdu, Netflix Hub belirli ülkelerde Spotify'da kullanıma sunuldu.
Günümüzde video ve ses akışı platformları söz konusu olduğunda en büyük isimlerden olan Netflix ve Spotify iş birliği yapmaya hazırlanıyor. Spotify, kendi haber odası gönderisinde, uygulamasına özel içerik getirmek için Netflix ile işbirliği yaptığını duyurdu.

Kullanıcılar, resmi Netflix markalı film müziklerine, çalma listelerine, podcast'lere ve diğer içeriklere erişebilecek. İki şirket Netflix Hub adı altında bir araya geliyor.

Spotify yaptığı açıklamada, "Günümüzün trend olan şovları ve filmleri sadece fandomlara ilham vermekle kalmıyor, aynı zamanda internet çapında takıntıları da körüklüyor. Öyle ki, Squid Game'in Netflix'teki ilk çıkışından sonraki iki hafta içinde Spotify dinleyicileri, deneyimi devam ettirmek için 22 bin 500'den fazla benzersiz temalı çalma listesi oluşturdu. Bugünden itibaren, iki akış şirketi Spotify'da hayranların sevdikleri eğlenceden tam ses akışı deneyimi yaşayabileceği yepyeni bir deneyim yaşatmak için Netflix Hub ile bir araya geliyor.

Şimdilik ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık, İrlanda ve Hindistan'daki ücretsiz ve premium kullanıcılar, resmi Netflix markalı film müziklerine, çalma listelerine, podcast'lere ve diğer içeriklere erişebilecek. İlgilenen kullanıcılar bu özel içeriği Spotify uygulamasında "Netflix"i arayarak bulabilirler.

Medyaloji
14
Spotify Ve Netflix'ten
Yeni İş Birliği: Netflix Hub

15
Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformları belli oldu
2021 yılı verilerine göre dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformları belli olurken, birinci sırada 2,740 milyar ile Facebook'un hala ilk sırada yer aldığı gözlendi.
Medya takip kurumu Ajans Press'in, We Are Social verilerinden elde ettiği bilgilere göre 2021 yılında dünyanın en çok kullandığı sosyal medya platformları belli oldu. Böylelikle Facebook kullanıcı sayısı 2,740 milyar olurken, dünya çapındaki en büyük sosyal ağ olarak kayıtlara geçti. Facebook'tan sonra ikinci sıraya 2,291 milyar ile Youtube yerleşirken, üçüncü sırada 2 milyar ile WhatsApp, dördüncü sırada 1,3 milyar ile Facebook Messenger, beşinci sırada ise 1,221 milyar ile Instagram'ın yer aldığı kaydedildi. Sonrasında yer alan diğer popüler platformlar ise 1,213 milyar ile Wechat, 617 milyon ile de QQ olarak belirlendi. Ülkemizde yaygın olarak haber alma amacı ile kullanılan Twitter'ın kullanıcı sayısı ise 353 milyon olarak açıklandı.

Ajans Press, sosyal medya ile alakalı basına yansıyan haber adetlerini inceledi. Ajans Press'in gerçekleştirdiği medya incelemesine göre, bu yıl sosyal medya ile alakalı basına 174 bin 204 haber çıkışı olduğu görüldü. Bu yıl sadece Facebook ile ilgili çıkan basın haber sayısı ise 23 bin 631 olarak kaydedilirken, ülkemizde de oldukça kullanımının yangın olduğu gözlendi. Diğer sosyal medya mecralarından ülkemizde bu yıl 10 bin basın haberi ile en çok konuşulanları ise Youtube, Instagram ve Twitter olarak gözlendi.

Akit Haber