UYARI!

Kullandığınız tarayıcının JavaScript kullanımı kapalı olduğundan sayfada bloke halindesiniz.


Sayfamızın tasarımı JavaScript kodları ile daha düzgün çalışmakta olduğundan bu uyarıyı aldığınızı belirtmek isteriz.

İletileri Gster - Süper Mod Aykut
UydumTürk UydumTürk UydumTürk

UydumTürk

Fark Edilmeyeni Görür, Söylenilmeyeni Yazar!
13 Yaşındayız!
07 Ekim 2022 | Saat: Yükleniyor...

İletileri Gster

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

İletiler - Süper Mod Aykut

1


Sahte Youtube tıklarını Rekabet Kurulu'na götürüyor
Hande Yener, sahte Youtube tıklarına savaş açtı.

Uzun süredir Youtube'da videoların yüksek izlenme sayılarıyla ilgili olarak iddialar, yüksek sesle dile getiriliyor. Hande Yener de bu, sahte Youtube tıklarına savaş açtı ve Rekaber Kurulu'na taşıyacağını açıkladı. Detayları ise, Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu yazdı.

Ali EYÜBOĞLU / MİLLİYET

SAHTE YOUTUBE TIKLARI REKABET KURULU'NDA

YouTube'un bir gecede Türkiye'den 261 milyon sahte klip tıklanmasını sildiğini ortaya çıkardığımda yıl 2013'tü... Çarklarına çomak soktuklarımın başvurduğu yalanlar, karşı saldırılar, dün gibi aklımda. Aradan üç yıl geçti, ama anlaşılan o ki müzik sektöründe çok bir şey değişmedi. Birkaç ay önce Işın Karaca, savaşıyordu Youtube'dan sahte
tıklanma satın alanlarla.

'Yeldeğirmeni'nin çarkları aynı hızla döndükçe 'Donkişot' Karaca pes etti.

Aleyna Tilki'nin YouTube'da rekorlara doymadığı haberlerinin çıktığı şu günlerde ise bir başka ünlü 'Donkişot'luğa soyundu.

Yeni 'Donkişot' Hande Yener, Twitter hesabından sahte tıklanmalara karşı isyanını dile getirdi: "Sahtekârlar bitmediniz... YouTube'da sahte tık yapılmaması için Rekabet Kuruluna şikayette bulunduk. Şimdi de yurt dışından sahte tıka devam ediyorlar.
Eziksiniz ezik..."

Rekabet Kurulu'na yapılan başvurudan ne çıkar bilmiyorum, ama şunu biliyorum. Türkiye'den YouTube'da tıklatmak maliyetli ve 300 binle sınırlı. Taklit ürün yapma konusunda Çin neyse, bilişim işinde de Hindistanöyle...

'Hint kumaşı' pahalıydı, ama Hint tıklaması çok ucuz... Hindistan üzerinden alınan bir sahte tıklanmanın maliyeti 0.001 cent.

Benden şimdilik bu kadar...                                         www.medyatava.com
2
Haber İçin Teşekkürler Karadenizlim25 Hayırlı Olsun
3
Windows 10, Microsoft'un yüzünü güldürüyor!


Yazılım firması olan Microsoft, son dönemde donanım alanında da faaliyet göstermeye başlamıştı. Telefon pazarına atı alan Üsküdar'ı geçtikten sonra giriş yapmaya yeltenen firma ne yazık ki istediğini bulamamıştı. Ancak masaüstü yazılım konusunda Microsoft'un yüzü Windows ile gülmeye devam ediyor.

Windows 10 ile sil baştan yapan ve eski işletim sistemlerinden desteği birer birer kesen Microsoft, kullanıcıları en güncel Windows 10 sürümünü kullanmaya yönlendirmişti. Microsoft bu hamlesinde ne kadar başarılı olduğunu kullanım oranlarını açıklayarak kanıtladı.

Açıklamalara göre Windows 10, 500 milyon kullanıcı sayısını devirmiş durumda. Microsoft'un ofis çözümü Office 365 ise 100 milyon kullanıcıya ulaşmış. Açıklanan verilerde, aylık 140 milyon kişinin Windows'un sesli asistanı Cortana'yı kullandığı da yer alıyor.

Windows 10 Creators güncellemesinden sonra tasarımcıların da ilgisini çeken Windows, bakalım macOS karşısındaki bu yükselişini devam ettirebilecek mi?                          www.teknolojioku.com
4

Instagram, Snapchat'i solladı!
Facebook, Instagram Hikayeler özelliğinin artık Snapchat'ten daha popüler olduğunu iddia ediyor.


aklaşık 5 yıl önce 1 milyar dolar ücret karşılığı Instagram'ı satın alan Facebook, sosyal medyadaki elini güçlendirmişti. Facebook, Snapchat'in özelliklerini geçtiğimiz yıl Instagram'a entegre etmişti. Instagram'dan sonra Messenger, WhatsApp ve kendi platformuna da Snapchat özelliklerini koyan Facebook, görünüşe göre emeklerinin karşılığını almaya başlamış.

Sosyal paylaşım devi Facebook, insanların 24 saat sonra ortadan kaybolan fotoğraf ve videoyu yayınlayabileceği Instagram hikayeleri 200 milyondan fazla insanın kullandığını açıkladı.

Snapchat'in açıklamış olduğu rakamlara göre; kullanıcı sayısı 158 milyon ile sınırlı kalmıştı. Instagram'ın çok sonradan gelip 50 milyon fark atması gerçekten büyük bir başarı olarak gösteriliyor. Aslında bunun olacağı tahmin ediliyordu. Instagram'ın kullanıcısı sayısı hesaba katıldığında bu farkı ön görmek mümkündü.

Instagram Hikayeler özelliğine çok yakında konum etiketleri gibi yeni özelliklerin ekleneceğini belirtelim. Kim bilir belki Snapchat'teki filtrelere benzer filtreler Instagram'a da gelir.                   www.teknolojioku.com
5


Dev şirketlerin Youtube'da reklam yapmayı bırakma kararı, öncelikle reklam ajanslarını müthiş full bir çalışma temposunun içine soktu.

Youtube'da reklamverenlerin en büyükleri geri çekildi.

Kısa kısa açıklamalarla reklamlarını Youtube'dan çektiler.

Vodafone'dan başlayan ve aklınıza gelebilecek tüm şirketlerin de içinde bulunduğu çok büyük şirketler topluluğu Youtube'da reklam yayınlamama kararı aldı.

Bu durum uzun süredir tartışılıyordu aslında...

Şirketler, istenmeyen videoların bulunduğu yerlerde olmayı hiç mi hiç istemiyordu.

Ancak youtube ne yaptı, ne ettiyse bu duruma çözüm bulamadı.

Ve en büyük şirketler de Youtube'a veda etti.

Tüm bu büyük uluslararası şirketler reklam ajanslarına durumu bildirirken, reklamları için yeni mecraların kullanılması talimatını verdiler.

Şimdi de ajanslar, bu reklam bütçelerin yönlendirmek için yeni mecra çalışmalarına başladılar.

Bu gelişmelerden sonra youtube reklam gelirlerinin çok büyük ölçüde düşeceği, daha şimdiden Google'da zararın 750 milyon dolar olduğu öğrenildi.                                www.ucankus.com
6

Windows Vista için yolun solu göründü!
Microsoft, Windows Vista'dan desteğini çekeceği tarihi bugün resmen açıkladı. Windows Vista çok yakında tarihin tozlu sayfalarına karışacak.


Windows 10 ile büyük bir çıkış gerçekleştiren Microsoft, gemileri yakmaya karar vermişti. Windows XP, Windows Vista ve Windows 7 sürümlerinden desteğini yavaş yavaş çeken Microsoft, bugün Vista'nın fişinin çekileceği günü resmen açıkladı.

Microsoft, 11 Nisan'da Windows Vista desteğine son veriyor. Bu yüzden hâlâ Windows Vista işletim sistemini kullanan herkesin Nisan sonunda yükseltmeyi yapması gerekecek.

Windows Vista'yı 11 Nisan'dan sonra kullanmaya devam ederseniz, Internet Explorer 9 artık desteklenmediğinden, güvenlik tehditlerine karşı karşıya kalabilirsiniz.

Ayrıca Vista'nın antivirüs yazılımı olan Microsoft Security Essentials artık destek almayacağı için güvenlik açıkları ile karşılaşabilirsiniz.

Microsoft tarihinde fiyaskolar arasındaki yerini alan Windows Vista, zaten işletim sistemi pazar payı hakkındaki son rakamlarda %0,78'lik bir kullanıma sahipti. Bu desteğin çekilmesinden sonra bu rakam yıl sonunda %0,30 seviyelerine kadar düşecektir.                              www.teknolojioku.com
7


Cübbeli Ahmet Hoca olarak da bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, sohbet programında, YouTube kanalını takip etmeyenlere sitem dolu sözlerle yüklendi.

'YEMEK KANALINI 700 BİN KİŞİ TAKİP EDİYOR'

"Millete ayet hadis okuyoruz, tebliğ yapıyoruz, para mı topluyoruz ya? Allah için üye olun diyoruz, YouTube diyoruz, daha 100 bin olmuşuz. Demesinler mi, gecenin 2'sinde yemek programı var, 700 bin üyesi var" diye konuşan Ünlü, 2 Şubat tarihli olduğu gözüken videosunda, "Allah hepinizi ıslah etmesin. Yahu bu 100 bin olacak iş mi?" diye sitem etti.

Cübbeli Ahmet Hoca'nın 'Cübbeli Ahmet Hoca Resmi Sayfası' adıyla yayın yapan YouTube sayfasını halen 108.844 kişi takip ediyor.                                                   www.medyaradar.com

8
Evlilik programına katılan gelin dolandırıcı çıktı!
Şarkıcı Mahmut Tuncer'in düğün yapamayan çiftlere eğlence düzenlediği programında izleyenleri şoke eden bir olay yaşandı.


Canlı yayında 10 aylık evli olan bir çifte düğün yapılıyordu. 49 yaşındaki gelin, Suriye uyruklu ve Türkçe bilmiyordu. O sırada Kocaeli Gebze'den yayına bağlanan Nazım Konukseven stüdyodaki gelinin kendisini 10 bin lira dolandırdığını iddia etti.

Konukseven'den sonra yayına bağlanan Manisalı İbrahim Kutlu gelinin kendisini 20 bin lira dolandırdığını söylerken, Konya'dan arayan Ali Toprak da benzeri şekilde 49 yaşındaki kadının evlilik vaadiyle parasını alıp kayıplara karıştığını söyledi. Polise yapılan ihbar sonrası Sabuha Alahmad stüdyoda gözaltına alındı.

SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Şüpheli kadın ilk ifadesinde suçunu itiraf ederek "Suriye'den Gaziantep'e geldim. Çok zor durumda kaldım. Erkekleri dolandırmaya mecburdum. Neredeyse her ilde bir evlilik yaptım. Geçinmek için dolandırdım" dedi..

Alahmad tutuklanarak cezaevine gönderildi.


http://www.medyaradar.com[/b]
9


Gazeteci-Yazar Merdan Yanardağ'ın genel yayın yönetmenliğini yaptığı Tele 1 TV'nin "Youtube kanalı" kapatıldı.

Tele 1 TV'den yapılan açıklamada "Değerli izleyicilerimiz, Youtube kanalımız, Cumhuriyet ve laiklikle sorunu olan 'Evet'çiler tarafından yoğun bir Spam saldırısına maruz kalmış ve bu durumdan ötürü Youtube tarafından askıya alınmıştır" denildi.

İzleyicilerini destek olmaya çağıran Tele 1 TV'nin açıklamasında "yt-partner-support@google.com ve copyright@youtube.com adreslerine konu ile ilgili şikayetlerini bildirmeye davet ediyoruz. Şikayetlerinize kapatılan kanalımızın linkini eklemeyi lütfen unutmayın" ifadeleri yer aldı.


www.medyaradar.com
10
YouTube'dan yepyeni özellik!Google, internet bağlantı kalitesi düşük olan bölgeler için YouTube Go uygulamasını geliştirdi. Bu uygulama sayesinde bağlantının yavaş olmasından veya kopmasından korkmadan çevrimdışı video izlemek mümkün hale geliyor. Uygulama ilk defa 2016'nın ikinci yarısında, Delhi'de düzenlenen Google etkinliğinde tanıtılmıştı ve bir sene içinde kullanıma hazır olacağı söylenmişti.

YouTube Go, Facebook Lite gibi, internet bağlantısının yavaş veya kalitesiz olduğu yerlerde kullanıcıların telefonlarında rahatça video izlemelerine olanak sağlayacak. Uygulama sayesinde kullanıcılar isterlerse videoları çevrimiçi ve canlı şekilde izleyebilir, ya da internet bulunmayan bir konuma geçeceklerse videoyu indirip sonra izleyebilirler.

Videoyu indirmeye karar verdiğimizde, uygulama ne kadar depolama alanımız olduğunu, indirdiğimiz videonun farklı kalitelerde ne kadar hafıza kapladığını ve ne kadar sürede indirileceğini gösteriyor. YouTube Go sayesinde indirdiğiniz videoları Bluetooth ile uygulamayı kullanan diğer insanlarla paylaşabiliyoruz.

Özellikle kotalı veya faturalı hatlar kullanan insanlar için tasarlanan uygulama, zaten kaliteli ve sınırsız bağlantısı olan kullanıcılar için çok da kullanışlı gibi görünmüyor. Şu an itibariyle sadece Hindistan Google Play Store'da bulunan YouTube Go uyulaması henüz test aşamasında.                    http://www.teknolojioku.com
11

Instagram Live'da ilk canlı yayın Türk Telekom'dan
Türk Telekom, sosyal medya kullanıcılarının merakla beklediği 'Instagram Live' için hazırladığı özel projeyle bir ilke daha imza attı.Türk Telekom, Türkiye'de canlı yayında hazırlanan ilk Instagram paylaşımını gerçekleştiren şirket oldu. Türkiye'de ilk kez 24 Ocak 2017'de canlı yayın özelliğini kullanıcılarına açan Instagram, Live özelliği ile her yerde canlı yayın yapma imkanı sağlıyor.

Gerçek bir sahne ortamında gerçekleştirilen Türk Telekom Instagram Live canlı çekimlerinde 'En güzel anlarınızı Türk Telekom 4.5G ile paylaşın' temasına yer verildi. Paylaşımı ile sosyal medyada büyük yankı uyandıran Türk Telekom, Instagram Live ile sahnedeki heyecan ve eğlence dolu anları da eşzamanlı olarak tüm takipçileriyle paylaştı. Yönetmen koltuğunda sosyal medya fenomenlerinden Halil Söyletmez'in yer aldığı projede, canlı yayında alışılagelmiş marka çekimlerinin aksine dekordan özel efekte, oyunculardan içerik yönetimine kadar tüm unsurlar bir araya getirilerek bir Instagram içeriğinin hazırlanış süreci takipçilerle paylaşıldı.

Türk Telekom tarafından canlı hazırlanan ilk içerik paylaşımı aşağıda izleyebilirsiniz.


http://www.teknolojioku.com[/b]
12
Alıntı yapılan: EMIN QULIYEV - 25 Ocak 2017 | 04:57
Sayın Aykut Bey yalnızca Türkiyede diyil Azerbaycandada açılmış hatırlatayım dedim süper yaa....


HATIRLATMANIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER EMİN HOCAM
AZERİ KARDEŞLERİMİZİNDE GÖZÜ AYDIN
13

Instagram canlı yayın özelliği Türkiye'de!
Instagram'ın Amerika'da kullanıma sunduğu canlı yayın özelliği Türkiye'de de kullanıma sunuldu. İşte Instagram canlı yayın özelliği hakkındaki detaylar.


Facebook'un sahibi olduğu Instagram, Twitter'ın canlı yayın uygulaması Periscope'a rakip olabilmek için geçtiğimiz haftalarda canlı yayın özelliğine kavuşmuştu. Ancak Instagram canlı yayın özelliği sadece Amerika'da kullanıma sunulmuştu. Bugün OTA üzerinden gelen güncelleme ile bu özellik Türkiye'de de aktif olarak kullanılmaya başladı.

Instagram, Periscope'tan önce Snapchat'e rakip olmak için Hikayeler özelliğini sunmuştu. Instagram canlı yayınları da bu Hikayeler bölümü üzerinden yapılıyor. Instagram'dan canlı yayın yapmak için ana ekranda, ekranı sola kaydırmanız daha sonra da alt bölümde yer alan seçeneklerden Canlı bölümünü seçmeniz yeterli olacaktır.

Instagram'dan canlı yayın başlattığınızda takipçilerinize bildirim gidecek. Takipçileriniz de ana ekranın üstünde yer alan Hikayerler bölümünden yayınınızı izleyebilecek. Canlı yayın özelliğinin kademeli olarak sunulduğunu belirtelim.


http://www.teknolojioku.com
14
Microsoft, hackerlara karşı Windows'u güçlendiriyor!

Microsoft, önceki sürümlerden daha güvenli hale getirmek için Windows'un en yeni sürümünü güçlendirdi, ancak bu korumalar sadece onlar için yüksek bir fiyat ödemeye istekli olanlara sunulacak. Microsoft'un Windows Defender ATP Araştırma Ekibi'nden Matt Oh ve Elia Florio, Windows 10 yıldönümü güncellemesi, çekirdek Windows bileşenleri ve Microsoft Edge tarayıcılarında müşterileri, güvenlik açıkları için tüm korumalardan yararlanmaya yardımcı olan birçok teknik geliştirdi.

Zero-Day, güvenlik açıkları olarak da bilinen tanımlanamayan güvenlik açıklarına karşı özellikle önemlidir, özellikle devletler için çalışanlar tarafından veri çalmak için kullanılan güçlü bir araçtır. Tek bir güvenlik açığına odaklanmak yerine, Microsoft, Oh ve Florio'nun açıkladığı yararlanma sınıflarına karşı hafifletme tekniklerine odaklanıyor. Sonuç olarak, bu hafifletme teknikleri, gelecek Zero-Day istismarlarına açık olan saldırı yüzeylerini önemli ölçüde azalttı diye açıklandı.

En etkili koruma için, müşteriler Windows Defender ATP'ye kaydolmalı, Oh ve Florio'nun önerileri yalnızca Windows Enterprise E5 kullanıcılarına sunulan bir hizmettir. Microsoft, 2002'de güvenilir bilgi işlem girişimi başlattığında, tüm Windows sürümlerini eşit derecede güvenli hale getirdiğini söyledi.

Bununla birlikte, yeni Windows 10 yıldönümü güncellemesindeki güvenlik gelişmeleri tüketicilere de faydalı. Malwarebytes'in kıdemli güvenlik araştırmacısı Jerome Segura, Bu kullanıcılar için harika bir haber dedi.

Microsoft, Windows çekirdeğini sağlamlaştırmada iyi ilerleme kaydederken, diğer alanlarda da işletim sisteminin güvenliğini artırabilir. Bu alanlardan bir tanesi üçüncü taraf uygulamalar ve bileşenleri. Microsoft, işletim sisteminin güvende olmasını sağlamaya çalışırken, Flash, Java ve diğer yazılımlara hala bağımlı olacak. Sistemin güvenliği, tüm parçalara bağlı olacak. Yani isterse en güvenli Windows sürümüne sahip olun, eski sürüm bir Flash eklentiniz varsa, bilgisayarınıza yine de virüs bulaştırabilirsiniz.                http://www.teknolojioku.com/
15

Microsoft, performansı geliştiren Windows 10 oyun modunu onayladı!
UWP ve Win32 oyunları desteklenecek ve Oyun Modu Windows Mağaza oyunları ile sınırlı kalmayacak.


Daha önce söylendiği gibi Windows 10, yakında PC oyunları oynarken sistem performansını artıran yeni bir Oyun Modu özelliği içeriyor. Microsoft tarafından bugün onaylandı, ancak nasıl çalıştığının tam açıklaması henüz yapılmadı.

Xbox baş mühendisi Mike Ybarra, Xbox Wire'daki bir yazıya göre, Amacımız bilgisayarınızı oyun performansını yükseltmek için Windows 10 Oyun Modu ile optimize etmektir dedi.

Ybarra, Twitter'da Oyun Modu'nun hem Win32 hem de UWP oyunlarını desteklediğini ve bunun da önemli bir faktör olduğunu ekledi. Özellik Aralık ayında bir güncelleme ile ortaya çıktığında, Windows Store'daki UWP oyunlarıyla sınırlı olabileceği konusu çok konşulmuştu.

Güncellemeleri test eden Windows üyeleri, Oyun Modu'nun görsel öğelerine bu hafta erişebilecekler. Ybarra, özelliklerin kısa süre içerisinde nasıl işlediği konusunda daha fazla bilgi paylaşılacağını söyledi. Bu özelliğin bir parçası olan Windows 10 İçerik Oluşturucu güncellemesi, bu baharda yayınlanacak.                     http://www.teknolojioku.com/