UYARI!

Kullandığınız tarayıcının JavaScript kullanımı kapalı olduğundan sayfada bloke halindesiniz.


Sayfamızın tasarımı JavaScript kodları ile daha düzgün çalışmakta olduğundan bu uyarıyı aldığınızı belirtmek isteriz.

İletileri Gster - Site Teknisyeni
UydumTürk UydumTürk UydumTürk

UydumTürk

Fark Edilmeyeni Görür, Söylenilmeyeni Yazar!
13 Yaşındayız!
07 Ekim 2022 | Saat: Yükleniyor...

İletileri Gster

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

İletiler - Site Teknisyeni

1
Alıntı yapılan: Hayresoğlu - 01 Mayıs 2020 | 15:57cevap yazdığınız için teşekkür ederim. umarım sıkıntılar tez zamanda hallolur.
en son mesaja gitme konusunda bi fikrim var tabi sizede uyarsa. şimdi kapanan kanalların radyoların yada platformların konuları tamamen silinsin bi amaçları yok artık. ikincisi yayını devam eden kanal yada platform konularında da sadece yenilik yorumları kalsın kalan düşünçe eleştiri tarzı yorumlar silinsin. yani türksat frekans değişiklik konusunda olduğu gibi. biraz meşakkatli bi iş olacak ama konulardaki mesaj sayısı başka azaltılamaz maalesef

Şimdi sıkıntıların bir çoğu giderildi. ama dediğim gibi bazı sitenmeyenler var. Bunda da kullanılan PHP sürümünün bile etkisi var malesef. bunun önüne geçmeye çalışıyoruz zaten bu scriptte. geliştirici diğer arkadaşlar her gün her saat bir hatayı bularak destek sitesinde yazıyorlar zaten takip ediyorum kendime ait de bu scriptten mevcut. Tema ve eklenti yazmakla uğraşıyorum çünkü bende boşta kalan zamanlarımda. Bu sistem açık kodlu geliştirilebilir bir sistem ve 2.1 sürümü tasarım aşamasında diyebilirim. daha büyük gelişmeler olmaz düzen böyle gider ama kod yapılarında bazı oynamalar olur oda sizi etkilemez..

Konuya dönecek olursam;
Site içeriğinde aşırı konu var silmekle bitmez. Bu yüzden veritabanı da ister istemez şişmiş durumda ama bunun önüne sizler geçebilirsiniz. Nasıl olacak derseniz eğer. Mesela;

Türksat 1C uydusundaki gelişmeler isimli bir konu var diyelim ve bu konuda yüzlerce binlerce cevap var ve sıkıntı çıkıyor. Bu konu isminde yeni bir konu açılır ve eski konuya Adminlerden birisi yeni konunun ismini yazar ve oraya yönlendirme linki verir;

Türksat 1C uydusundaki gelişmeler konusu burdan devam etmektedir. diye.. ve o eski konuyu kitler.

böylece sizin link yapılarınız da yenilenmiş olur.

...

Recai beyden aldığım bir diğer hata olayı ise bazı tarayıcılarda sitede bir kaç hata çıkıyormuş. Bunun nedeni ise o tarayıcıların eski sürüm kullanıldığı için olabilir. Aynı tarayıcı ile (Opera) tasarladım ben bu siteyi ama Recai Beyin kullandığı PC de operada sorun çıkmış mesela. Tamamı ile site her tarayıcıda düzensiz olursa CSS kaynaklı vb bir olay olabilir ama sadece bir kişinin tarayıcısında sorun varsa bu tarayıcıdan ileri gelir.

Şimdi diğer bir husus ise bir kaç bölüm linkinden hata iletisi çıkıyor. Bunun nedeni ise (KARTAL DEMİR beyde hatayı gördü diye biliyorum) bölümlerde istenmeyen harf karakteri var sanıyorum onuda not ettim araştırdım ama bir çözüm yok şu anda. ama çözülecektir merakınız olmasın.
2
Alıntı yapılan: Hayresoğlu - 29 Nisan 2020 | 20:11yeni şekli güzel ama nedense alışamadım. benim yaşadığım genel sıkıntı giriş yapamıyorum girişe basınca error veriyo nedense zar zor giriş yapabiliyorum. ikincisi konular hakkında. konuya girince en son mesajı açması lazım eskisi gibi sayfanın dibine gidip numaralarla en son mesaja gitmek baya meşakkatli. neden böyle bi değişime gerek duyuldu anlamadım hem. eskisi gayet güzel ve kullanışlıydı

Şimdi sisteme Seo entegre edildiğinden dolayı loginlerde sıkıntınız oluyordur. Çünkü eskiden uydumturk.com/index.php?action=login gibi link yapısı vardı. Şimdi bunu sisteme yeni entegre edilen modifikasyon farklı algılıyor. normalde sürekli takıldığınız site olduğu için tarayıcınız bazı eski linkleri hafızada tutuyor. Bunuaşmanın yolu siteye girdiğinizde önce logoya tıklayın ve sonrasında giriş yapmaya çalışın böylece bu hata düzelmiş olur.

İkinci olaya gelirsek. Normalde dediğiniz olay yani son yazılana gitmesi gerekli ve ona göre yazılım var fakat konular çok uzun olduğundan ve seo sisteminden dolayı bunu durduruyor. Bununa ilgili notum var neden olduğunu bulmaya çalışıyorum. ve ilk defa başıma gelen bir olay bu.
3


UydumTurk.com sitesinde konular açarken nelere dikkat etmemiz gerekli tek tek açıklıyoruz. Lütfen konularınızı açarken bu kurallara uyunuz. Sitemizin daha iyi yere gelebilmesi için bazı özellikler eklendi. Bu özelliklerimizi tanıyalım;Konuları açarken önümüze yukarıda bulunan alanlar gelmektedir;

Konu Başlığı

Meta Anahtarları (Aramalarda takılacak kelimeler)

Meta Açıklaması (Aramalarda görünecek konu açıklaması)Konu başlıkları büyük harfle olmamalıdır yukarıda görüleceği şekilde Büyük harfler ile başalayabilir yada en baştaki harf büyük diğerleri küçük olabilir. Sitemizin arama motorları için böyle konu başlıkları olması gerektiğini önemle belirtiriz.

Meta Anahtar kelimeleri konu başlığı ve konu içeriği ile alakalı kelimelerdir. lütfen cümle değil kelimeler olduğunu atlamayınız. ve Türkçe karakter olamasına lütfen özen gösteriniz

Meta Açıklaması ise konu içeriğinin benzeri olan en fazla 150 karakterden oluşan bir açıklama yazınız. sistem sizi 150 karakterden sonrası için uyaracaktır.

Konularınızı açarken resim eklemeye özen gösteriniz. Bununda bazı istisnaları vardır. Ortalama ile resmi ekleyerek konunun başına sabitleyebilirsiniz. Alttaki görselde görüleceği üzere resmi eklediğimizde [/b] [b] kodları arasında iken resmi ortalayabiliyoruz.Burada dikkat edilmesi gereken şey ise alttaki görselde de görüleceği üzere otomatik olarak alt="" girdisidir. Konu ismi yazarsanız google(image) botları sitemizi daha iyi gözden geçirecektir. yapmaz iseniz sistme entegre edilmiş şekilde olan alt="uydumturk.com" yazısı otomatik olarak eklenmektedir.


Şimdi gelelim [center] ile ortaladığımız da ne oluyor;Şimdi ise aşağıda görüleceği üzere kırmızı ve mavi oklar ile belirttiğim resimler için tasarlanmış sağa ve sola yaslama etiketlerine[/b][b]

% biçimini kendiniz değiştirebilirsiniz. Resminizi bunun içine alırsanız görüntü bu şekilde çıkacaktır;[/b][b] diğer taga bakalım;Görüntüler bu şekilde eklenirse daha iyi olacaktır. ve bir başka konu ise lütfen konularınızı açarken yazılarınızı ortalamayın veya farklı bir şekilde dayama yapmayınız. yukarıdaki resimde görüleceği üzere zaten sistem iki tarafa da dayalı biçimde (justify) size hizmet sağlayarak daha okunaklı bir görsellik sağlamaktadır.Kurallara uyduğunuz için şimdiden teşekkürler.

UydumTürk Yönetimi
4
Alıntı yapılan: MeDjAi - 20 Nisan 2020 | 14:30
Burasi boyle görünüyor mobilde

Teşekkür ederim hatayı gösterdiğiniz için. Mobil için farklı bir anket sistemi yazmam gerekli evet. masaüstü için tasarlanmış bir sistem o.

Alıntı yapılan: Dalaman - 21 Nisan 2020 | 03:30Güzel olmuş hayırlı olsun tabi alışmak lazım önce yeni konu okuyunca alt tarafta diğer yeni konu okunuyordu yine öyle olsun🤗

O sistem değişti malesef. onda kasmalar olduğu için zaten vazgeçildi. sitede günlük hata sayısı binlerce oluyormuş bu yüzden sizin açınızdan pek farkeden bir şey olmasa da bu dediğiniz olayda site ve alanı aşırı yükleniyordu ve hatalardan dolayı şişiyordu. Buna benzer başka bir sistem gelecek oraya kısmetse. tasarlıyorum şu anda.
5
Alıntı yapılan: ★RECAİ KARAKUŞ★ - 20 Nisan 2020 | 01:00Sayın Üyelerimiz Lütfen Az Daha Sabredelim!

Alper Hocam Yeni Site Tekniyenimiz, UydumTürk Forumu İçin En Güzelini Yapacaktır!

Teşekkürler Alper Hocam!


Sağolun hocam. yavaş yavaş hatalardan arındırdım siteyi. şu anda sadece silinen üyelerde hata alıyorum arada. baya bir temizledim.
fazla bir işimiz kalmadı zaten notlar azalmaya başladı.
6
Alıntı yapılan: Meraklı - 19 Nisan 2020 | 23:49Fena değil alışmak gerek.
Tabii eksikler olur buda giderek giderilir.  :cool:  :cool:  :cool:Yavaş yavaş hataları gidererek tüm her şeyi yoluna sokacağız. İster istemez farklı bir sürüme geçildiği için sorunlar oluyor bunları giderip Menü ve görünümü daha basit hale getireceğim.
7
Selamlar...

Eski sistemde mobil uyumu olmadığı için çağın gerisinde kalmıştık. Şimdi ise mobil uyumlu bir sisteme geçmiş bulunuyoruz. Ve gün geçtikçe daha da geliştireceğiz. Şu anda tasarım devam etmekte olup ilerleyen günlerde tam teşekküllü olarak yayınımıza devam edeceğiz. Ama sizlerden de görüş almak isteriz. Bu ankete katılarak ve yorum yaparak bize destek olabilirsiniz.

UydumTürk Yönetim Ekibi
8
karga tulunba show tv ciner grubuna verildi sankı cıner grubu tek adaymış tek müşteri gibi mahkeme yürütmeyi durdurma kararı vermesine ramen web sayfalarında ciner legosunu hic kaldırmadılar????