UYARI!

Kullandığınız tarayıcının JavaScript kullanımı kapalı olduğundan sayfada bloke halindesiniz.


Sayfamızın tasarımı JavaScript kodları ile daha düzgün çalışmakta olduğundan bu uyarıyı aldığınızı belirtmek isteriz.

İletileri Gster - BANNED
UydumTürk UydumTürk UydumTürk

UydumTürk

Fark Edilmeyeni Görür, Söylenilmeyeni Yazar!
12 Yaşındayız!
15 Mayıs 2021 | Saat: Yükleniyor...

İletileri Gster

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

İletiler - BANNED

1
DİKKAT!

"TGRT HABER TV,  RTÜK'TEN HD YAYINA GEÇİŞ LİSANSI ALDI!" isimli konu başlığımız başta olmak üzere en az 4 haberimiz, UYDUMTÜRK.com kaynak gösterilmeden bazı Facebook sayfaları ve bir blog sitesinde yayımlanmıştır. RTÜK'ün almış olduğu üst kararların çoğundan bihaber olup, kendilerine sorulduğu zaman yayınladığı haberin kaynağını gösteremeyen bir güruhun, emek sarfederek kendi mutfağımızda yaptığımız haberleri kopyala yapıştır yöntemiyle yayımlaması, hangi ahlak anlayışı ile bağdaşmaktadır. Merak etmekteyiz. Haber üretemiyorsunuz, bari insanların emeğine göz dikmeyin. Emek ve bilgi hırsızlığı yapmayın. Ayrıca bugün malum olduğunuz üzere Cuma günü. "Hayırlı Cumalar" demekle ve kul hakkı yemekle Müslüman olunmuyor. Ne razıyız ne de hakkımızı helal ediyoruz.
2
ACUN ILICALI TV 8'İ SATIYOR MU ? 

Türk televizyonculuğunun altın çocuğu Acun Ilıcalı, Acun Medya'da yakaladığı başarının ardından MNG Holding'den TV8 kanalını satın almıştı.

Yeteneksizsiniz Türkiye, Survivor, O Ses Türkiye gibi reyting rekorları kıran birçok programı kendi kanalında yayınlamaya başlayan Ilıcalı için işler istediği gibi gitmedi.

BİR KISMINI ŞAHENK'E SATMIŞTI

Acun Ilıcalı, daha önce 70 milyon dolara satın aldığı kanalın bir kısmını Doğuş Holding'e satmıştı.

Ilıcalı bu satışı yaptıktan sonra da gelir-gider dengesi kurmakta zorlandı ve kanalda zor günler yaşandı.

TV8'İ SATTI İDDİASI

Uzun zamandır TV8'i satacağı konuşlan Acun Ilıcalı'nın sonunda bu satış işlemini gerçekleştirdiği iddiası medya kulislerini hareketlendirdi.

Önce Azerbaycanlıların sahip olduğu*Global Medya Group A.Ş ile görüşen Ilıcalı bu görüşmede anlaşma sağlayamadı. Ardından Medical Park ile görüşen medya patronu anlaşmaya vardı.

               

 


MEDICAL PARK'IN YATIRIMCISI TÜRKVEN

Muharrem Usta'nın kurduğu bünyesinde Medical Park ve Liv Hospital'i bulunduran sağlık şirketine geçtiğimiz yıllarda Türkven isimli Alman şirketi yatırım yaptı.

ACUN MEDYA DEVAM EDECEK

Öte yandan televizyon kanalının satışının ardından Acun Ilıcalı'nın Acun Medya şirketiyle dünyanın birçok ülkesine yarışma programı yapmaya devam edeceği de belirtiliyor.

                                                                                     -ENSONHABER-

3
AZERSPACE-2 UYDUSUNDA LOKAL KANAL GEÇİŞLERİ BAŞLADI.       


 
ABD Ticaret ve Kalkınma Ajansı (USTDA) Azerbaycan, çevresindeki bölge ve Afrika, İletişim ve karşılamak için olan Azerspace-2 telekomünikasyon uydu projesi için bir fizibilite çalışması geliştirmek için Azercosmos, Azerbaycan uzay ajansı, için 500.000 $ hibe tahsis etti Bilgi Teknolojileri Bakanlığı 30 Ağustos söyledi.
Teknik destek 28 Ağustos tarihinde ICT Bakanı Ali Abbasov ve USTDA Direktörü Leocadia I. Zak tarafından imzalanan bir anlaşma çerçevesinde sağlanacak, USTDA web söyledi.
"Biz bölgede Azerbaycan'ın ağ ve iletişim geliştirmek ve ABD uzmanlık ve çözümleri ile Azercosmos bağlamak için bir projeyi desteklemekten mutluluk duyuyoruz" dedi Zak. "Bu proje, gelişen pazar talebini karşılamak için iletişim seçenekleri artan Azerbaycan hükümeti yardımcı olacaktır."
USTDA Hibe Azercosmos Azerspace-2 haberleşme uydusu temini, finansman, lansman ve operasyon, ekonomik, teknik ve finansal fizibilite belirlemenize olanak tanır. Çalışma onaylamak ve piyasa talebi karakterize, seçenekleri değerlendirmek ve uydu en uygun yapılandırma belirleyecektir.
Anlaşma Azercosmos ve USTDA tarafından ortaklaşa yapılacak seçim prosedürleri dayalı çalışmanın uygulanması için ABD merkezli bir yüklenici firma belirlenmesi öngörülüyor.
Anlaşmaya göre, fizibilite çalışması 30 Haziran 2014 tarafından yüklenici tarafından tamamlanması kaynaklanmaktadır.
Azerbaycan'ın ikinci telekomünikasyon uydu, Azerspace-2, en yörüngesine başlatma 2018 planlanıyor. Uydunun yörünge pozisyonu 62 derece doğu boylamı olmaktır. Bu yörünge konumu koordinasyonu 2017 sonuna kadar Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU) düzenlemelerine göre tamamlanması bekleniyor.
USTDA şirketleri gelişmekte olan ekonomilerde öncelikli kalkınma projeleri için Amerikan mal ve hizmet ihracatı ile ABD istihdam oluşturmanıza yardımcı olur. USTDA bağlantılar ABD işletmeler sürdürülebilir altyapı ve ortak ülkelerde ekonomik büyüme oluştururken proje planlama faaliyetleri, pilot projeler ve ters ticaret misyonları fon ile fırsatlar ihracat.
Şubat ayında başlatılan, ilk Azerbaycan uydu, Azerspace, Başkent Bakü yakınlarındaki Ana Sayfa Zemin Uydu Kontrol Merkezi'nden Azercosmos uzmanları tarafından kontrol edilir. Alternatif bir yer kontrol merkezi Nahçıvan faaliyet göstermektedir.
Azerspace-1 Projenin toplam değeri yer kontrol istasyonları, personelin eğitimi, sigorta masrafları ve başlatma inşaat masrafları dahil olmak üzere yaklaşık 230 $ milyon olduğunu. Uydu 15 yıl içinde ülkenin kasasına $ 500-600.000.000 getirmesi bekleniyor.
Ayrıca, Azerbaycan yeryüzü gözlemlemek için 2015 yılında, düşük yörünge uydu başlatacak.
Farklı uydudan gerçek zamanlı görüntü almak için çok amaçlı bir yer istasyonu inşası 2013 sonundan önce başlaması bekleniyor. İstasyonun fırsatlar, çevre kirliliği tespit petrol ve gaz endüstrisi atık, meteorolojik beklentisi ve iklim değişikliği, vb tahminler izlenmesi, devlet sınırlarının izlenmesi içerecektir.


Intelsat 38 olarak da bilinen Azerspace-2, ABD merkezli Uzay Sistemleri Loral tarafından inşa edilen ve Intelsat tarafından yönetilen, Azerbaycan'ın ikinci telekomünikasyon uydusudur. Uydu, Direct-to-Home (DTH) platformlarını barındıran ve Afrika'daki kurumsal ağ hizmetleri için bağlantı sağlayan 45 ° Doğu'da konumlandırılmış Intelsat 12 uydusunun hizmet sürekliliğini sağlayacaktır. INTELSAT 38 ayrıca Orta ve Doğu Avrupa, Asya ve Afrika'da da hizmet verecek. Azercosmos için yeni uydu, AZERSPACE-1 tarafından desteklenen DTH, hükümet ve ağ hizmetleri için bölgedeki artan talepleri desteklemek için geliştirilmiş kapasite, kapsam ve hizmet teklifleri sunuyor.Intelsat 38 ve Azercosmos-2'nin 2019'un ilk çeyreğinde hizmete girmesi bekleniyor   

Azerspace-2 / Intelsat 38 uydusu, Azercosmos ile Intelsat arasında daha önce imzalanmış olan işbirliği anlaşması çerçevesinde gerçekleştirilmiş bir uydudur. Uydu, Intelsat'ın kendi müşterisi olan platform ve diğer hizmetlerin devamlılığını sağlamak üzere yine kendisine ait 45°Doğu'ya yerleştirilmiştir. Uydunun Azerspace-2 olarak adlandırılan kapsamına gelince; Azercosmos'a göre bu yeni uydu Azerspace-1'e ilaveten yeni kapasiteler, kapsama alanı ve hizmetlerin arttırılmasını sağlayacak yine Azercosmos'un ifadesiyle Azerspace-1'in hemen yanıbaşında yayınların ve hizmetlerin aksamamasına yönelik bir yedekleme görevi de üstlenmiş olacaktır. Şimdiye kadar platformlara bu açıdan bir güvence verememe sıkıntısı yaşayan Azercosmos'un bu uyduya ortak olmasındaki temel motivasyonlarından biri de bu rekabetçilik gücünü elde edebilmektir.

Azerspace-1 uydusu 46°Doğu konumunda çalışmaya devam ederken Azerspace-2/Intelsat 38 uydusu da kesinlikle 45°Doğu konumunda hizmet verecektir. Kapsama haritalarına bakıldığında, hem 45°Doğu ve hem 46°Doğu'yu halen tek LNB ile almakta olanların aktarılması gündemdeki yayınlar açısından bir sorun yaşamayacağı görülmektedir.


Intelsat 38 (45.0°E) Doğu da hizmet verecek olan uydunun "EUROPE" için sadece bir adet kapsama alanı mevcuttur.Azerspace 2 Uydusunun 4 adet kapsama alanı var.Türkiyeden Europe & Asia beam ışını yayınları izlenecek.Diğer yayınların çoğunluğu diğer 3 kapsama alanlarında yer alacak.   

Uydu, Avrupa, Orta Asya ve Güney Asya, Orta Doğu ve Sahra-altı Afrika'daki Doğrudan Ev (DTH), hükümet ve şebeke hizmetleri için bölgede artan talebi desteklemek için kapasite, kapsam ve hizmeti sunacak.

Kaliforniya merkezli SSL, Maxar Technologies Company tarafından üretilen Azerspace-2 / Intelsat 38, Ku bandında 35 aktif transponder sunacak. Uydunun ömrü 15 Uydunun ömrü 15 yıl ve üzeri olarak tasarlanandı.

Uydu Fransa'nın geliştirdiği Roket Ariane 5 roketi ile yörüngesine gönderildi. Ariane 5 roketi bu fırlatmayla birlikte 100. uçuşunu gerçekleştirmiş oldu.

Azerspace-2 / Intelsat 38 uydusu, Azercosmos ile Intelsat arasında daha önce imzalanmış olan işbirliği anlaşması çerçevesinde gerçekleştirilmiş bir uydudur.Uydu, Intelsat'ın kendi müşterisi olan platform ve diğer hizmetlerin devamlılığını sağlamak üzere yine kendisine ait 45°Doğu'ya yerleştirilmiştir. Uydunun Azerspace-2 olarak adlandırılan kapsamına gelince; Azercosmos'a göre bu yeni uydu Azerspace-1'e ilaveten yeni kapasiteler, kapsama alanı ve hizmetlerin arttırılmasını sağlayacak yine Azercosmos'un ifadesiyle Azerspace-1'in hemen yanıbaşında yayınların ve hizmetlerin aksamamasına yönelik bir yedekleme görevi de üstlenmiş olacaktır. Şimdiye kadar platformlara bu açıdan bir güvence verememe sıkıntısı yaşayan Azercosmos'un bu uyduya ortak olmasındaki temel motivasyonlarından biri de bu rekabetçilik gücünü elde edebilmektir.

Azerspace-1 uydusu 46°Doğu konumunda çalışmaya devam ederken Azerspace-2/Intelsat 38 uydusu da kesinlikle 45°Doğu konumunda hizmet verecektir.Kapsama haritalarına bakıldığında, hem 45°Doğu ve hem 46°Doğu'yu halen tek LNB ile almakta olanların aktarılması gündemdeki yayınlar açısından bir sorun yaşamayacağı görülmektedir.

Azerspace-2 Uydusu 45°E yörüngesine yerleşti;
Intelsat 38 / Azerspace-2 Uydusuna Aktarmalar bu gece (1 Şubat 2019) da basliyor.Intelsat 904 ten IS 38 aktarilacak olan frekanslar 3 paket halindeki Vivacom paketlerine aktarılacak.

11.477 V - 11.475 V olacak
11.513 V - 11.515 V olacak
11.555 V herhangi bir değisiklik olmadan aktarilacak
ve yeni bir frekans 12.520 V 30000 3/4 DVB-S2/8PSK

İkinci etapta 1 Şubat 2019'da Intelsat 904 te kalan 3 Vivacom paket frekanslar (11.595 /11.635/ 11.675 V) sonlanacak Intelsat 38 uydusuna yeni frekanslarla aktarilacaktir.

1 Şubat itibariyle aktarılan yeni frekanslar :
12.560 V 30000 3/4 DVB-S2 /8PSK
12.600 V 30000 3/4 DVB-S2 /8PSK


Intelsat'tan yapılan açıkmaya göre Uydunun Hizmete girme tarihi Ocak-Mart 2019 olarak bildirildi.
4
     

Hangi Kanal Ne Zaman Yayına Başlayacak ?

İşte Yeni yayına başlayacak kanallarla ilgili kişisel bilgilendirme .   
Tyt türk :Kanalda program yapıcak kişiler kendi sosyal medya hesaplarından tyttürkte program yapıcaklarını, ve kanalın yakında yayına başlayacağını duyurmuşlar. Nasıl bir yakınlıksa artık 1 sene olacak kanalın adının duyulalı..

Kanal 6 tv: kanal kurucusu seyit doğan tarafından yine sosyal medya hesabından yapılan acıklamada piyasanın ve ekonominin durgunluğundan dolayı uygun zamanı bekliyoruz alt yapımız hazır denildi.
Kanal İstanbul Tv blttürk kanalları hakkında ise net bir bilgi yok.
İlke tv oda kısa bir süre icinde yayına başlayacağını ve frekans bilgilerini paylaşacağını duyurdu.bu kanal bence bir secim yatırımı fazla yaşayacağını sanmıyorum.

Doğu tvde yeni yayın döneminde bölgesel yayına başlama kararı aldığını acıkladı.zaman yok.bekliycez.
Tv 35 izmir: program tanıtımları sosyal medya hesaplarında mevcut.yakında yayında.

Bakalım bu kanallar türksat frekanslarındanmı yoksa Demirören Grubunun frekanslarındanmı yayına başlayacak. Türksattaki bakımı 6 aydır bitmedi.

5
TVO Kanalı Yakında Yayın Hayatına Başlıyor. 

Türksat uydusunda yakın zamanda HD kalitesinde yayın hayatına başlayacak.

İçeriğinde Spor, Eğlence, Kültür, Film, Sinema vb. programlar olacak.

Kanal şu an kurulum aşamasında detaylı bilgiyi daha sonra aktarırım.


Kanalın Türk Patent ve Marka Kurumuna yaptığı başvurusu ve logosu.
6
Aradığın eğlence çok yakında her anında yanında ! İçeriği izlerken aynı ekran üzerinden alışveriş yapma olanağı sunan ilk dijital platform FOXplay yakında izleyicilerle buluşuyor.

İzleyiciler çok yakında en sevdikleri FOX dizilerine, başarılı filmlere, dijitale özel içeriklere ve çok daha fazlasına FOX'un yeni online içerik platformu FOXplay üzerinden kolayca ulaşabilecekler. Hem de sevdikleri içerikleri sadece izlemekle kalmayıp, o anda gördükleri ve beğendikleri ürünleri tek bir tıkla aynı ekran üzerinden satın alabilecekler.

FOXplay'e özel içerikler!

FOXplay'de; en sevilen diziler, filmler, programlar, yarışmalar ve daha birçok favori içeriğin yanı sıra, mobil, tablet ve Smart TV'ler üzerinden sadece dijitale özel olarak hazırlanan yüksek kalitede diziler ve programlar da izleyicilere sunulacak.

Çete geri dönüyor!

FOXplay'in ilk orijinal içeriği, gençler arasında bir fenomen haline gelen 4N1K çetesinin yeni dizisi olacak.
Ödüllü genç yazar Büşra Yılmaz'ın 4N1K kitabından uyarlanan, filmleriyle gişede büyük başarı yakalayan hikaye, "4N1K İlk Aşk" dizisiyle de çok konuşulmuştu. Şimdi FOXplay üzerinden tekrar izleyiciyle buluşmaya hazırlanan ekibin web dizisi için hazırlıklar son hız devam ediyor.

Benzersiz kullanıcı deneyimi için: FOXplay!

İzleyiciler FOXplay ile, en yeni içerikleri veya kaçırdıkları bölümleri HD kalitesinde izleme şansına sahip olurken, FOX'un en sevilen dizi ve programlarının tüm eski bölümlerini de diledikleri yer ve zamanda, art arda izleme imkanını elde edecekler.

Şubat ayından itibaren FOXplay içeriklerine rahatlıkla erişebilecek kullanıcılar, reklamsız izleme seçeneğiyle kesintisiz izleme keyfinin tadını çıkarabilecekler.

Bugüne kadar görülmemiş benzersiz bir deneyimle izleyiciler, o an beğendikleri birçok ürünü izleme deneyimlerini bozmadan satın alabilecekler ve kendilerini o dünyanın bir parçası gibi hissedebilecekler. Çeşitli yarışmalar ve ödüller ile bu bağı kuvvetlendirebilecekler.

Aradığın eğlence çok yakında her anında yanında!

FOXplay'in zengin içeriğine Şubat ayından itibaren foxplay.com.tr ve FOX'un mobil uygulaması üzerinden ücretsiz olarak ulaşılabilecek.

http://www.foxplay.com.tr/
7
Disney Channel Çocuk Filmleri Sömest Tatilinde Çocukları Yalnız Bırakmayacak.   

Disney Channel,sömestr tatili boyunca, sevilen çocuk filmlerini çocuklarla buluşturacak. Disney Channel Sihirli Filmler Kuşağı'nda yarıyıl tatili boyunca her gün bir film gösterilecek.19 Ocak ile 5 Şubat tarihleri boyunca her gün saat 11.00'da; hafta sonları ise saat 11.00 ve 17.00'da Sihirli Filmler Kuşağı'nda, çocukların sevdiği animasyon, macera, aile türündeki filmler çocuklarla buluşturulacak.

İşte Disney Channel'in 19 Ocak'tan İtibaren uygulanacak Yeni Haftasonu Yayın Akışı ; 


06:00 The Henry Hugglemonster
06:30 Mickey'NIN Kulüp Evi (2 bölüm)
07:30 Muppets Bebekler
08:00 PJ Masks
08:30 Bingo ve Roli'nin Maceraları (2 bölüm)
09:00 Vampirina
09:30 Miraculous Tales of Ladybug and Cat Noir
10:00 Milo ve Ters Giden İşleri
10:30 Ducktales
11:00 Sihirli haftasonları
12:45 Küçükler ile Büyükler
13:00 6 Süper Kahraman: Serüvenler (2 bölüm)
14:00 Milo ve Ters Giden İşleri
14:30 Big City Greens (2 bölüm)
15:30 Ducktales
16:00 Miraculous Tales of Ladybug and Cat Noir (2 bölüm)
17:00 Gravity Falls (2 bölüm)
18:00 Bir kahkaha At
18:15 Milo ve Ters Giden İşleri
18:45 Phineas and Ferb (2 bölüm)
19:45 Miraculous Tales of Ladybug and Cat Noir (2 bölüm)
20:35 Big City Greens (2 bölüm)
21:35 Ducktales
22:35 6 Süper Kahraman: Serüvenler (2 bölüm)
23:00 LILO VE STIC (2 bölüm)
23:50Mickey (3 bölüm)
[/list]
8
KANAL EKLEME : AKİT TV HD
                                                 

                                                       
AKİT TV HD KABLO TV 65.KANALDA YAYINDA
                                                           
FREKANS : 514.0 MHz /6900/256 QAM
9
   
                                         
 

                         
Türkiye ve Dünya'nın ilk yerel dijital tv platformu tüm dünya ile buluşuyor.

Türkiye ve Dünya'nın ilk yerel dijital tv platformu, Smart Tv'lerimizde internet bağlantısı yapılması koşuluyla, tüm dünya ile buluşuyor.

Smart TV'de uygulamaların içine girip, arama bölümüne "artı yerel medya" yada "yerel medya tv" yazınca, gelen uygulama simgesine tıklayıp kurup, izlemeye başlamak mümkünmüş.

Windows PC'lere, Linux PC'lere yada android cihazların browser'ına şu adresi yazıp, gelen listeden izlemek istediğiniz kanalın simgesine tıklayıp izleyebilirsiniz ;
www.yerelmedya.tv


ARTI YEREL MEDYA PLATFORMUNA AİT KANALLAR

1. KOCAELİ - TV41
2. ESKİŞEHİR - KANAL 26
3. AYDIN - TV DEN
4. ANTALYA - KANAL V
5. ADANA - TV A
6. KAYSERİ - 38 KENT TV
7. BATI KARADENİZ - BRTV
8. DENİZLİ - DEHA TV
9. AKSARAY - KANAL 68
10. İSTANBUL - YAŞAM TV
11. ADANA - METRO RTV
12. ÇANAKKALE - TON TV
13. MALATYA - ER TV
14. ADIYAMAN - MERCAN TV
15. OSMANİYE - ORT TV
16. İSTANBUL - FULL TV
17. TOKAT - KANAL 60
18. BURSA - BURSA TV
19. SİVAS - VİZYON 58
20. ADANA - ADANA TV
21. İSTANBUL - RUMELİ TV
22. İZMİT - GÜNAYDIN TV
23. ELAZIĞ - KANAL 23

- Kanal sayıları, diğer illerin yerel tv'leri bu platforma katılım gösterdikçe artacaktır.
- Yerel tv'leri platformdan izlemenin avantajı, donma, kesinti vs gibi sorunlar yoktur.
- Bal reklamı, zayıflatma hapı vs gibi halkı kandırmaya yönelik reklamlar, bu platforma ait kanallar tarafından kesinlikle yayınlanmayacaktır.
10
KANAL EKLEME : BeIN SPORTS PAKETİ


     
232. beIN SPORTS HD 1

322.0 MHz/6900/256 QAM

233. beIN SPORTS HD 2

314.0 MHz/6900/256 QAM

234. beIN SPORTS HD 3

322.0 MHz/6900/256 QAM

235. beIN SPORTS HD 4

314.0 MHz/6900/256 QAM

236. beIN SPORTS MAX 1 HD

322.0 MHz/6900/256 QAM

237. beIN SPORTS MAX 2 HD

314.0 MHz/6900/256 QAM

11
KANAL EKLEME : EKO TÜRK

EKO TÜRK KABLO TV 78.KANALDA YAYINDA.
FREKANS : 410.0 MHz/ 6900/ 256 QAM
12
KANAL EKLEME : A PARA HD

A PARA HD KABLO TV 77.KANALDA YAYINDA.
FREKANS : 426.0 MHz/6900/256 QAM
13
KANAL EKLEME : TRT AVAZ HD

TRT AVAZ HD KABLO TV 68.KANALDA YAYINDA.
FREKANS : 514.0 MHz/6900/256 QAM

KANAL EKLEME : TRT TÜRK HD

TRT TÜRK HD KABLO TV 67.KANALDA YAYINDA.
FREKANS : 530.0MHz/6900/256 QAM
15
KANAL EKLEME : TRT KÜRDİ HD

TRT KÜRDİ HD KABLO TV 70.KANALDA YAYINDA.
FREKANS : 482.0 MHz/6900/256 QAM  

KANAL EKLEME : TRT AL ARABİA HD

TRT AL ARABİA HD KABLO TV 99.KANALDA YAYINDA.
FREKANS : 450.0 MHz/6900/256 QAM

KANAL EKLEME : TRT MÜZİK HD

TRT MÜZİK HD KABLO TV 666.KANALDA YAYINDA.
FREKANS : 450.0 MHz/6900/256 QAM