13 Aralık 2017, 05:11:23

* SPONSOR BAĞLANTILAR

* UYDUMTÜRK'TEN DEV REKLAM KAMPANYASI!  GÜNLÜK SADECE 1 TL

* Sağ Tık Engelleme

Gönderen Konu: KARASAL YAYINLAR HAKKINDA BİLGİLER VE GELİŞMELER - KARASAL YAYIN BİTİYOR!  (Okunma sayısı 7962 defa)

Çevrimdışı ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★

 • ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
 • Kahraman Üye
 • ************
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 10212
 • Karma +153/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • اللهHAKİMİYET KAYITSIZ , ŞARTSIZ ALLAHINDIRالله
  • www.uydumturk.com
Facebook Facebook'da Paylas Twitter Twitter'da Paylas

ÜLKE TV kabloluda frekans değiştirdi!
Doğru ve güvenilir haberlerin, gündemi yakalayan programların adresi Ülke TV’nin, kablo tv yayın frekans bilgilerin değişiklik yapıldı.Analog kablo  S 28 üzerinden ekrana gelen Ülke TV yayınları, 6 Temmuz 2015 itibariyle  K 08 üzerinden izleyicisine ulaşmaya başladı.
 
Kablo TV’den Ülke TV’yi takip eden izleyiciler, yeni frekanstan yayınlara ulaşabilirler.
 
Ülke TV izlerken sorun yaşayanlar izleyiciler, teknik destek almak için ücretsiz 0800 211 2088 ve  0800 261 9114 hatları arayabilir; 0212 437 85 93 numaralı telefondan bilgi alabilir ya da teknik@kanal7.com adresine mail gönderebilirler.
Kablo TV yayın frekansı K08 olarak değişen Ülke TV’nin diğer erişim bilgileri ise şöyle:
 

ÜLKE TV'Yİ TÜRKSAT 4A UYDUSU ÜZERİNDEN AŞAĞIDA YER ALAN FREKANSLARDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ.
 
TÜRKSAT 4A
FREKANS: 12238
POLARİZASYON: DİKEY
SYMBOL RATE: 7200
FEC: 5/6
 
 
AYRICA ÜLKE TV YAYININI HD KALİTESİNDE AŞAĞIDAKİ FREKANSTAN İZLEYEBİLİRSİNİZ.
 
ÜLKE TV HD
 
TÜRKSAT 4A
FREKANS: 12103
POLARİZASYON: YATAY
SYMBOL RATE: 8333
FEC: 2/3
MODULASYON: 8SPK
PİLOT: ON
 
 
DIGITURK
38. Kanal
 
D-SMART
49. Kanal
 
TELEDÜNYA
63. Kanal
 
KABLO TV
Analog K 08

HABER 7
Çevrimdışı Kerem Balcı

 • Kıdemli Üye
 • ****
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 444
 • Karma +6/-13
 • Cinsiyet: Bay
AHABER TV Karasal yayın İSTANBUL UHF 29
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2015, 18:02:27 Gönderen: Kerem BALCI »

Çevrimdışı ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★

 • ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
 • Kahraman Üye
 • ************
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 10212
 • Karma +153/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • اللهHAKİMİYET KAYITSIZ , ŞARTSIZ ALLAHINDIRالله
  • www.uydumturk.com
Türkiye'nin İletişimde İkinci Baharı-Kablotv Şebekesi Raporu"
30 Mart 2016 Çarşamba 15:25
Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak, 4,5G'ye geçiş sürecinde ulusal fiber altyapının yetersiz olduğunu belirterek, "Mevcut Kablo TV internet şebekesi, genişbantın yaygınlaştırılmasında değerlendirilmek için bekleyen ikinci ve çok önemli bir fırsat olacak" dedi.Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak, 4,5G'ye geçiş sürecinde ulusal fiber altyapının yetersiz olduğunu belirterek, "Mevcut Kablo TV internet şebekesi, genişbantın yaygınlaştırılmasında değerlendirilmek için bekleyen ikinci ve çok önemli bir fırsat olacak" dedi.

Arıak, basın mensuplarıyla bir araya gelerek "Türkiye'nin İletişimde İkinci Baharı-KabloTV Şebekesi Raporu"nu paylaştı.

Nisan ayı itibarıyla uygulanmaya başlanacak 4,5G teknolojisi için Türkiye'deki fiber altyapının yetersiz olduğunu savunan Arıak, Kablo TV altyapısının özelleştirilerek telekomünikasyon sistemine dahil edilmesiyle etkin bir altyapı ağına ulaşılacağını söyledi.

4,5G dönüşümüyle Türkiye'de teknolojik altyapı konusunda farkındalığın arttığını kaydeden Arıak, 4,5G dönüşümünde yaşanabilecek tıkanıklıkların Kablo TV altyapısı ile aşılmasının Türkiye'ye ve telekomünikasyon sektörüne tasarruf sağlayacağını söyledi.

"KabloTV şebekesi işletmecilerin önüne geniş bir otoyol sunacak"

Türkiye'nin bilgi toplumuna mevcut genişbant altyapısıyla gidemeyeceğini belirten Arıak, altyapı yatırımlarının bütün telekomünikasyon paydaşları arasında ortak kullanılması gerektiğini yineledi. Arıak şöyle konuştu:

"Genişbant internetin diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye açısından da öneminin farkında olan siyasi iradenin önünde, genişbant yatırımlarının son beş yılda yeterli büyüklükte gerçekleşmemiş olması sorunu bulunmaktadır. Dolayısıyla, mevcut Kablo TV internet şebekesi, genişbantın yaygınlaştırılmasında değerlendirilmek için bekleyen ikinci ve çok önemli bir fırsat olacaktır.

KabloTV şebekesi, hem alternatif işletmecilerin hem de mobil işletmecilerin önüne geniş bir otoyol sunacaktır. Böylece rekabeti artıracak ve vatandaşlara ses-internet-video gibi tüm hizmetlerin rekabet altında sunulmasına katkı yapacaktır. Son zamanlarda ortak bir telekom altyapı şirketinin kurulması konusu gündemdedir. Böyle bir durum gerçekleşirse, Kablo TV alt yapısı da büyük alt yapının önemli bir parçası olabilir."

Arıak, Kablo TV altyapısının küçümsenemeyecek bir genişliği olduğuna işaret ederek, "Bir mukayese açısından söylersek kablolu TV şebekesi dediğimiz TÜRKSAT'ın elinde olan şebeke, Superonline'ın uzun zamandır yapmakta olduğu fiber şebekeden daha geniş kitleye ulaşan bir şebekedir. Onları üst üste koyduğunuz zaman önemli bir kapsama sağlamış oluyorlar." diye konuştu.

"Fiber şebeke yapımındaki açığa önemli bir çare olacak"

Devletin geçen yıl kablo TV alt yapısını özelleştirmeyi planladığını anımsatan Arıak, siyasi atmosfer nedeniyle bunun mümkün olamadığını, 4,5G'ye geçişte hızlandırılabileceğini kaydetti. Arıak şunları söyledi:

"Kalkınma Bakanlığı tarafından yayınlanan, 2014-2018 arası 'Bilgi Toplumu Stratejisi ve Eylem Planında 2015 sonuna kadar 'Kablo TV ve İnternet Alt Yapısının Özelleştirilmesi' hedefinin bulunduğunu biliyoruz.

Bu altyapının özelleştirilmesi ile Türkiye'nin elde edebileceği en büyük fayda arasında 4,5G yatırımlarında fiber konusunda yaşanan sıkıntıların aşılabilmesi var. Kablo TV şebekesinin özelleştirilmesi, duraklamaya giren ADSL ve hızlanamayan fiber şebeke yapımındaki açığa çare söz konusu."

"Yeterince değerlendirilemeyen Kablo TV şebekesi, genişbant internet için değerlendirilmeli"

Toplantıda verilen bilgilere göre, kablolu yayın hizmeti sunan TÜRKSAT'ın 2015 yılı dördüncü çeyreği itibarıyla toplam 1,16 milyon kablo TV abonesi bulunuyor. Teledünya markasıyla sunulan sayısal Kablo TV abone sayısı 798 binin, kablo internet abone sayısı 629 binin ve kablo telefon hizmetinden yararlanan abone sayısı ise 34 binin üzerinde seyrediyor.

Kablo TV abone sayısına bakıldığında, 2004 yılında Türk Telekom yönetimindeyken raporlanan 2,5 milyon erişilebilir hane sayısı 11 yıllık sürede yüzde 40 artarak 3,6 milyona çıktı.

Buna karşın TV abone sayısı aynı dönemde 1 milyon 75 binden ancak 1 milyon 160 bine çıkabildi.

TELKODER yetkilileri, 3 milyon 600 bin ev ve iş yerine 100-150 MBPS yüksek hızında internet sağlama kapasitesi bulunan Kablo TV şebekesinin özelleştirilmesi durumunda, 4,5G'nin fiber ihtiyacının önemli bir kısmını karşılayacağını belirtti.

HABERLER.COMÇevrimdışı ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★

 • ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
 • Kahraman Üye
 • ************
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 10212
 • Karma +153/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • اللهHAKİMİYET KAYITSIZ , ŞARTSIZ ALLAHINDIRالله
  • www.uydumturk.com
Türkiye'de Karasal Televizyon Yayıncılığının Geleceği Masaya Yatırıldı
07 Ekim 2016 Cuma 17:14
'Türkiye'de Karasal Televizyon Yayıncılığının Geleceği Konferansı', RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy'un ev sahipliğinde, sektörün önde gelen yerli ve yabancı isimlerinin katılımıyla gerçekleştirildi
Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği'nin (RATEM), Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ile düzenlediği 'Türkiye'de Karasal Televizyon Yayıncılığının Geleceği Konferansı' bugün İstanbul'da gerçekleştirildi. RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy'un ev sahipliğinde sektöre yön verecek gelişmelerin tartışıldığı konferansa yayıncılık dünyasının önde gelen yöneticileri ile medya mensupları katıldı.

GÜRSOY: KARASAL SAYISAL YAYINA GEÇİŞ HIZ KAZANMALI

CVK Park Bosphorus Hotel'de düzenlenen konferans, Gürsoy ve RTÜK Başkan Vekili Esat Çıplak'ın açılış konuşmalarıyla başladı. RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Gürsoy, konuşmasına medyanın üzerine düşen görevi yaparak 15 Temmuz darbe girişiminin başarısız olmasında önemli rol oynadığını vurgulayarak başladı. Ardından karasal sayısal yayına geçiş konusundaki ilerlemenin sınırlı kaldığını dile getiren Gürsoy, ülkemizdeki televizyonların uydu yayınına yöneldiğini ve bu durumun maddi imkanlar sebebiyle uydudan yayına geçemeyen yerel televizyonları olumsuz etkilediğini belirtti.

TÜRKSAT'ın yerel ve tematik kuruluşlara farklı tarife uygulayabilmesi için RTÜK'ün yayın içeriğine ve temalara göre lisansları çeşitlendirmesinin sektöre katkı sağlayacağını söyleyen Gürsoy, konuşmasının son bölümünde yayıncı kuruluşların ödediği telif bedellerinin yüzde 1.5'e indirilmesi sürecindeki desteği için RTÜK'e teşekkürlerini iletti.

İNOVASYONUN ÖNEMİ VURGULANDI

Konferansın ilk oturumu ise RTÜK Üyesi Taha Yücel'in moderatörlüğünde, Digital Video Broadcasting (DVB) İcra Kurulu Üyesi Stan Baaijens, DVB Proje Direktörü Peter Siebert, Avrupa Yayın Birliği (EBU) Teknoloji ve İnovasyon Proje Koordinatörü Marcello Lombardo ve Almanya'daki gelişmeleri paylaşan Georg Hollmann'ın katılımıyla gerçekleşti.

Baaijens, konuşmasında sayısal karasal televizyon yayıncılığı alanındaki son gelişmeleri ve bu gelişmelerin Türkiye'deki yayıncılığın geleceği açısından açısından önemini aktardı. Siebert ise DVB teknolojisi hakkındaki görüşlerini tarihsel bir perspektifle, "Avrupa'da Bir Başarı Hikayesi" teması çerçevesinde katılımcılarla paylaştı. Siebert ayrıca sanal gerçeklik ve mobil cihazlar alanında yaşanacak entegrasyon çalışmaları da dahil olmak üzere DVB teknolojisinin geleceğine dair de ipuçları verdi.

EBU Teknoloji ve İnovasyon Proje Direktörü Lombardo, dünyadaki örnekler üzerinden dijital karasal yayıncılığın geldiği noktayı katılımcılarla paylaştı ve sektörü bekleyen inovatif gelişmeleri vurguladı. İlk oturumun son konuşmacısı olan Hollmann ise gelişen teknolojiyle birlikte medya tüketim alışkanlıklarının değiştiğini belirtti ve gelişen DVB-T2 teknolojisi ile yeni pazarlar arasındaki ilişkiyi anlattı.

SAYISAL ÇAĞDA ÖLÇÜM TEKNİKLERİ TARTIŞILDI

Konferansın RTÜK Kamuoyu, Yayın Araştırmaları ve Ölçme Dairesi Başkanı Şemsettin Gürpınar moderatörlüğünde gerçekleştirilen ikinci oturumunda ise Sayısal Çağda İzleyici/Dinleyici Ölçümleri konusu masaya yatırıldı. Bu bölümün konuşmacılarından TİAK (Televizyon İzleme Araştırmaları Anonim Şirketi) Genel Müdürü Dursun Güleryüz, konuşmasında TİAK'ın yapısı ve çok yönlü denetim sistemi hakkında bilgi verdi; adil, şeffaf ve dünya standartlarında ölçüm yapmanın önemine değindi.

Konuşmacılardan RİAK (Radyo İzleme Araştırma Kurulu) Genel Müdürü Olcay Akay ise radyonun halen en güvenilen iletişim araçları arasında yer aldığını belirtti ve dünyadaki örneklerle karşılaştırmalı olarak Türkiye'deki radyo ölçümlemesi sistemini anlattı. Akay, günümüzün değişen koşullarında radyo yayıncılığının reklam pastasındaki payı hakkında da bilgi verdi.

Konferans katılımcılarının verdiği ortak mesaj ise karasal yayıncılığa geçiş konusunda dünyanın gerisinde kalan Türkiye'nin, sayısal teknolojinin geldiği noktayı yakalayarak bu dezavantajı avantaja çevirebileceği yönündeydi.
Çevrimdışı Kerem Balcı

 • Kıdemli Üye
 • ****
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 444
 • Karma +6/-13
 • Cinsiyet: Bay
A SPOR istanbul karasal yayin uhf 22

 


* SON İLETİLER/KONULAR

topic YEREL KANALLAR KAPANIYOR MU? YAYINI DURDURULAN KANALLAR.
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Dün, 23:38:16
topic TÜRKSAT'TAN GÜNCEL GELİŞMELER
[TÜRKSAT 2A,3A,4A,4B - 42.0° E / 50.0° HAKKINDA BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Dün, 22:39:51
topic TÜRKSAT UYDUSUNDAKİ RADYO VE TV KANALLARIYLA İLGİLİ GÜNCEL KONU,SORU VE YORUMLAR
[TÜRKSAT 2A,3A,4A,4B - 42.0° E / 50.0° HAKKINDA BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Dün, 22:29:50
topic FLYSAT'TAN GÜNCEL HABERLER
[FLYSAT'TAN HABERLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Dün, 21:33:31
topic EVLİLİK PROGRAMLARI HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Dün, 18:30:36
topic RADYO DÜNYASINDAN HABERLER
[RADYOLAR]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Dün, 15:04:23
topic RTÜK'TEN GÜNCEL HABERLER
[FAYDALI BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Dün, 12:22:09
topic WHATSAPP HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
[FAYDALI BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Dün, 12:18:27
topic KANAL D VE CNN TÜRK'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Dün, 12:09:29
topic TRT KANALLARININ YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Dün, 12:03:45
topic ╚► TV'DE SPOR EKRANI
[TV'DE SPOR EKRANI- SPOR KANALLARININ YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Dün, 11:58:19
topic STANSPORT TV, TÜRKSAT YAYINI İÇİN BAŞVURUDA BULUNDU!
[TÜRKSAT 2A,3A,4A,4B - 42.0° E / 50.0° HAKKINDA BİLGİLER]
Yekcan Ajans
Dün, 07:27:18
topic ŞAMPİYONLAR VE AVRUPA LİGİ KARŞILAŞMALARI
[TV'DE SPOR EKRANI- SPOR KANALLARININ YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
11 Aralık 2017, 18:47:04
topic KURTLAR VADİSİ KAOS DİZİSİ HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
11 Aralık 2017, 15:34:29
topic AZERSAT VE AFRİCASAT-1A 46° E GÜNCEL GELİŞMELER
[AZERSAT AZERSPACE VE AFRİCASAT-1A 46° E HAKKINDA BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
11 Aralık 2017, 13:21:33
topic TÜRKSAT UYDUSUNDA YAYIN YAPAN TV KANALLARININ GÜNCEL BİSS KEYLERİ
[TÜRKSAT UYDUSUNDA YAYIN YAPAN KANALLARIN KEY PAYLAŞIM BÖLÜMÜ]
Yorumcu
11 Aralık 2017, 07:57:32
topic FOX TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
10 Aralık 2017, 12:22:30
topic SHOW TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
10 Aralık 2017, 12:16:06
topic TİVİBU SPOR KANALLARININ YAYIN AKIŞLARI/TİVİBU SPOR TÜRKSAT'TA ŞİFRESİZ YAYINDA!
[TV'DE SPOR EKRANI- SPOR KANALLARININ YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
10 Aralık 2017, 00:45:35
topic SONY CHANNEL,YENİ YILDA HD YAYINA GEÇİYOR!
[TÜRKSAT 2A,3A,4A,4B - 42.0° E / 50.0° HAKKINDA BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
09 Aralık 2017, 13:33:55
topic NTV VE PUHU TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
09 Aralık 2017, 12:39:44
topic BİLİM VE KÜLTÜR KANALI TRT2,YENİDEN AÇILACAK! TRT OKUL İNTERNETTEN YAYIN YAPACAK
[TÜRKSAT 2A,3A,4A,4B - 42.0° E / 50.0° HAKKINDA BİLGİLER]
Hikmet35
09 Aralık 2017, 12:18:35
topic STAR TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
08 Aralık 2017, 20:57:42
topic TÜRK TELEKOM TİVİBU PLATFORMU HAKKINDAKİ GÜNCEL HABERLER
[TİVİBU]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
08 Aralık 2017, 18:33:41
topic ULUSAL KANAL'IN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
07 Aralık 2017, 20:27:50