DİĞER KATEGORİLER => FAYDALI BİLGİLER => Konuyu başlatan: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 05 Ağustos 2016, 12:46:16

Başlık: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 05 Ağustos 2016, 12:46:16
INSTAGRAM
HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
(http://i.hizliresim.com/z46rXY.jpg)
(http://static.ccm.net/de.ccm.net/actualites/images/instagram-flickr-3288.png)
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 13 Ağustos 2016, 18:57:34
(http://cdn.teknolojioku.com/data/news/1/1471099628_instagramin-yeni-test-ozelligi.jpg)

İnstagram'ın yararlı olabilecek yeni özelliği test aşamasında

Henüz test aşamasında olan bu yeni özellik paylaşmak üzere çektiğiniz fotoğrafın taslak olarak kaydedilmesine olanak tanıyor.Test aşamasında olması sebebiyle şimdilik sadece bazı kullanıcılar için aktif edilen yeni özellik, İnstagram'da paylaşmak amacıyla çekilen bir fotoğrafın daha sonra düzenlenip paylaşılmasına olanak tanıyor.

Diyelim ki bir anlık hevesle fotoğrafı çektiniz, fakat çeşitli sebeplerden dolayı paylaşmaktan vazgeçtiniz.Yine de daha sonraki ruh halinize göre paylaşabilme ihtimaliniz varsa ortaya çıkan "Save Draft" yani "Taslağı Kaydet" seçeneğine tıklarsanız cihazınızın dahili depolama birimine fotoğrafı daha sonra kullanmak üzere taslak olarak kaydedebilirsiniz.Kullanmak istediğiniz zaman ise uygulama içinde "Taslaklar" klasörü altında çektiğiniz fotoğraflara ulaşabilirsiniz.     TEKNOLOJİOKU
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 22 Ağustos 2016, 20:09:41
(http://cdn.teknolojioku.com/data/news/1/1471878004_nexus2ceeinstagraminstalls.png)

Facebook'un fotoğraf paylaşım uygulaması olan Instagram, Android'in uygulama mağazası olan Google Play Store'da 1 milyar indirilme sınırını sonunda aştığını bildirdi. Sadece 500 milyon kullanıcı sayısına sahip olmasına rağmen 1 milyar indirilme sayısını geçmeyi başaran Instagram, Facebook'un sahip olduğu uygulamalar arasında 1 milyar indirilme sınırını geçen 4. uygulama oldu.     TEKNOLOJİOKU
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 02 Eylül 2016, 10:06:28
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/9/1/428945/428945.jpg)
Instagram yeni özelliğini duyurdu!

Geçtiğimiz dönemde "Stories" özelliğiyle büyük ilgi gören ve bununla birlikte özelliğin Snapchat'in temel fonksiyonuna ciddi benzerlikler göstermesiyle ağır eleştirilen alan Instagram, paylaşılan fotograflara zoom yapabilme kabiliyeti sunuyor.

İlk bakışta Instagram'ın zoom kabiliyetini tüm içeriklere sunduğu dikkat çekiyor.

Zira keşfet bölümünden timeline ekranına ve hatta profil resimlerine kadar her fotografı yakınlaştırabilmek mümkün.

Multi Touch (çoklu dokunma) fonksiyonun hayat bulduğu günden bu yana kullanılan iki parmakla resimleri büyütme fonksiyonundan güç alan Instagram'ın her geçen gün yeni bir revizyonla son kullanıcının karşısına çıkması sosyal medya savaşlarındaki rekabetin güçlü tarafında olduğunu gösteriyor.
Medya Radar
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 02 Eylül 2016, 12:59:23
(http://cdn.ucankus.com/img/DFSHFKHJKLHK%C5%9E%C4%B0KL%C5%9E%C4%B0,O%C4%9E.jpg)
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 12 Eylül 2016, 16:17:17
(http://www.ilkelihaber.com/wp-content/uploads/2016/09/instagram.jpg)

İnstagram o özelliğini kaldırıyor
Sosyal medyanın fenomen uygulaması İnstagram o özelliğini kaldırıyor. İnstagram yaygın olarak kullanmadığı için Photo Map özelliğine son verdi.

Sosyal medyanın fenomen uygulaması İnstagram o özelliğini kaldırıyor. İnstagram yaygın olarak kullanmadığı için Photo Map özelliğine son verdi.

İnstagram son zamanlarda yeni özellikleri ile gündeme geliyor. Uygulama yeni özelliklerine yer verirken kullanılmayan diğer özelliklerinden de vazgeçiyor. İnstagram’ın son verdiği o özellik ise Photo Map oldu. Photo Map, kullanıcıların yüklediği snapshotların nereden geldiğini gösteriyordu.

Firmadan gelen açıklama

İnstagram konu ile ilgili yaptığı açıklamada ise bu özelliğin geçen hafta başladığı belirtildi. Firma bazı kullanıcıların hesabından kaldırılmaya başladığını ve haritadaki resimleri kaldırmaya odaklanmış. Photo Map kaldırılken konum bilgisinin kaldırılmayacağını açıkladı. İnstagram kullanıcıları böylelikle fotoğrafların nerede çekildiklerini öğrenebilecek.

İnstagram Photo Map’in “yaygın bir biçimde kullanılmadığına” dikkat eçkip kaldırma kararı aldı. Bu özelliği kaldırarak yeni özelliklere yer vereceğini açıkladı.

İnstagram, yeni algoritmasını kullanıma sundu
Instagram, uzun süredir üzerinde çalıştığı algoritmasını kullanıma sundu. Artık kullanıcıların zaman akışı kronolojik olarak değil “popülerliğe” göre gösterilecek.

Şirket, Mart ayında yaptığı duyuru ile bu algoritma üzerinde çalışıldığını açıklamış, kullanıcılardan gelen tepkiler üzerine resmi Twitter hesabından, ‘‘Sizleri dinliyoruz ve zaman tünelinizde şu anda hiçbir şey değişmeyeceğini garanti ediyoruz. Değişiklikler, bütün kullanıcılara açıldığında size haber vereceğimize söz veriyoruz’‘ yazmıştı.

(http://www.ilkelihaber.com/wp-content/uploads/algoritmasini-instagram-sundu.png)

”Önemsediğiniz içerikleri kaçırmayacaksınız”

Instagram, algoritma değişikliğini kullanıcılarına şöyle aktardı:

”Mart ayında içerikleri zaman tünelinde yeni bir düzende gösterecek bir yol üzerinde çalıştığımızı bu sayede önemsediğiniz anları öncelikli olarak göreceğinizi duyurmuştuk. İnsanlar zaman tünellerindeki içeriklerin ortalama yüzde 70’ini kaçırıyor. Instagram büyüdükçe bütün fotoğraf ve videoları yakalamak daha zor bir hâl aldı. Geçen birkaç aydır üzerinde çalıştığımız yeni yol ile birlikte insanların daha fazla fotoğraf beğendiğini, daha çok yorum yaptığını ve topluluklarla daha çok etkileşime girdiğini gördük. Instagram’ı daha iyi yapmak için bu algoritmayı geliştirmeyi sürdüreceğiz.”

http://www.ilkelihaber.com
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 14 Eylül 2016, 10:23:33
POPÜLER FOTOĞRAF PAYLAŞMA PLATFORMU INSTAGRAMA ÖYLE BOMBA ÖZELLİKLER GELDİ Kİ!
.. İŞTE O ÖZELLİKLER!..
13/09/2016 18:20

(http://cdn.ucankus.com/img/INSTAGRAMMKWDJKSADJKBDJKBASJKB2.jpg)


Instagram'a gelen son güncelleme ile birlikte kullanıcıların bir hayli işine yarayacak 3 özellik devreye girdi.

Instagram'a gelen son güncelleme ile birlikte uygulamada öne çıkan 3 yeni özellik şöyle:

1) Instagram'da artık fotoğraflara zoom yapabiliyorsunuz. Yani Instagram'daki fotoğrafları daha yakın açıdan görmek isteyen kullanıcıların yapması gereken tek şey iki parmağıyla ekrana dokunmak ve fotoğrafı yaklaştırmak için parmaklarının arasını açmak. Hepsi bu!

2) Instagram'da artık küfüre, hakarete yer yok! Yeni gelen özellik sayesinde Instagram'da paylaştığınız fotoğrafların altında görmek istemediğiniz kelimeleri filtreleyebiliyorsunuz. Bu da yorumları sürekli takip etmek zorunda kalmak istemeyen kullanıcıların işini kolaylaştıracak.

Bu özelliği kullanabilmek için Ayarlar'a girip Yorumlar bölümüne bakmanız yeterli. Uygunsuz yorumları gizle seçeneğini aktif hale getirmenizle birlikte hesabınızda görmek istemediğiniz kelimeleri bir bir listeleyebilirsiniz.

Bu özelliği kullanabilmek için Ayarlar'a girip Yorumlar bölümüne bakmanız yeterli. Uygunsuz yorumları gizle seçeneğini aktif hale getirmenizle birlikte hesabınızda görmek istemediğiniz kelimeleri bir bir listeleyebilirsiniz.

3) Instagram'ın bahsetmediği ama kullanıma sunulan bir diğer özellik ise sizi artık kimlerin takip ettiğini profil kısmı altında 'Sizi takip ediyor' şeklinde görüntülenmesi. Herhangi bir hesaba bakarken 'acaba benim hesabı takip ediyor mu' diye sormanıza gerek kalmayacak; zira takip ediliyorsanız, o kişinin profili bu bilgiyi sizle paylaşıyor olacak. Tıpkı Twitter'da olduğu gibi! Ancak bu özellik henüz tüm hesaplar için aktif hale getirilmediğinden şu an göremeyebilirsiniz.

http://www.ucankus.com
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 14 Eylül 2016, 18:41:33
(http://img.acunn.com/foto/620x340/uploads/manset/2016/09/14/instagramda-istenmeyen-yorumlar-nasil-engellenir_59798267957d957363541b.jpg)
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 16 Ekim 2016, 00:40:26

Windows için Instagram çıktı!
Windows 10 için Instagram uygulaması bugün resmi olarak yayınlandı. Artık PC üzerinden Instagram kullanabileceksiniz. Windows 10 için Instagram'ın neler sunduğu haberimizde!

(http://cdn.teknolojioku.com/data/news/1/1476426029_apps.2600.13510798887167234.eea98c29-d922-46b9-aed0-fd6c9b3050ed.6b7d1db6-9919-4755-85aa-3176db6adea4.jpeg)

iOS ve Android platformlarında yer alan Instagram, Windows 10 ve Windows 10 Mobile için uzun bir süredir Beta aşamasındaydı. Testleri devam eden ve çıkış tarihi bir türlü açıklanmayan Windows 10 için Instagram uygulaması, bugün sürpriz bir şekilde Windows Store'daki yerini aldı. Windows için Instagram uygulaması ile artık mobil cihazlara ihtiyaç ortadan kalkıyor.
Windows için Instagram uygulaması neler sunuyor?

Windows 10 için resmi Instagram uygulaması ile; fotoğraf yükleyebilir, düzenleyebilir, hikaye ekleyebilir, arkadaşlarınızın fotoğraflarına yorum yapabilir, fotoğrafları beğenebilir, zaman tünelinizi görüntüleyebilir yani kısacası Instagram'ın mobil uygulamasından yaptığınız her şeyi Windows uygulamasından da yapabilirsiniz.

Instagram'ın Web sürümü kullanıcılara fotoğraf bakma, beğenme ve yorum yazma dışında diğer güzel özelliklerini sunmuyordu. Ancak resmi Instagram uygulaması ile Windows kullanıcılarının bu handikapı ortadan kalktı. Instagram, Windows'a da geldiğine göre nerdeyse tüm platformlarda yer alıyor diyebiliriz. Bakalım Apple cephesinde gelişmeler yaşanacak ve macOS için Instagram uygulamasını da önümüzdeki aylarda görebilecek miyiz?     TEKNOLOJİOKU
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 19 Ekim 2016, 01:30:05
(http://cdn.teknolojioku.com/data/news/1/1476813754_instagram-hikayeler.png)

Facebook'un Snapchat çıkmazını teknolojiyi takip edenler bilir. Facebook, Snapchat'i satın almak istemiş ancak başaramıştı. Daha sonra Instagram'ı bünyesine katan Facebook, yeni özellikler ile Snapchat'e rakip olmaya başlamıştı. Bu yeni özelliklerin en çok ses getireni ise Instagram Hikayler olmuştu. Instagram hikayeler için bugün yeni bir özellik daha geldi.

Instagram'ın arama kısmında keşfedebileceğiniz fotoğraflar bulunuyordu. Şimdi bu bölüme hikayeler de eklendi. Artık takip ettiğiniz ve beğendiğiniz gönderilere göre kişilerin hikayeleri, keşfet yani arama bölümünde görünecek.

İlk olarak başta iOS olmak üzere, ilerleyen günlerde Android kullanıcılarına da sunulacak olan bu özellik için güncelleme sunulmayacak. Uygulama direkt OTA üzerinden bu özelliği kullanıcılara sunuyor.     TEKNOLOJİOKU
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 20 Ekim 2016, 10:24:02
(http://i.cdn.ensonhaber.com/resimler/diger/1_2309_1.jpg)

Instagram intiharları önleyecek!

Instagram yeni geliştirdiği hizmet ile kendine zarar verenlere veya bir olay nedeni ile zarar görenlere destek verecek...

Birçok kişi için Instagram mutlu anları paylaşma yeridir. Fakat bazı insanlar için en içten duygu ve düşünceleri paylaşma, yardım isteme yeri. Bu nedenle firma yeni bir hizmet sunuyor. WebTekno'nun haberine göre eğer kendine zarar veren veya tehlikede olan biri görülürse bildirilebilecek.

İşin güzel yanı, sizin bildirimde bulunduğunuz görülmeyecek ve Instagram kendisine zarar veren kişiye “Biri sizin gönderinizi gördü ve kötü bir zaman geçirdiğinizi düşünüyor. Eğer desteğe ihtiyacınız varsa size yardım edebiliriz” mesajı gönderilecek.

Kullanıcı doğrudan destek sayfasına yönlendirilebilecek. En yakın destek noktası veya yakınındaki arkadaşlardan da duruma göre yardım alınabilecek hizmetin, özellikle intiharları önlemek amacını güttüğü düşünülüyor.

Instagram, Ulusal Yeme Bozukluğu Merkezi ve İntiharı Engelleme Hattı ile beraber çalışarak bu uygulamayı geliştirdi.
Medya Radar
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 23 Ekim 2016, 22:36:51

Instagram'dan yepyeni bir özellik daha!
Instagram canlı video akışı özelliği için çalışmalar yapıyor. Eğr bu özellik gerçek olursa artık Instagram üzerinden de canlı yayın yapabileceksiniz.

(http://cdn.teknolojioku.com/data/news/500x320/1477221741_instagram.jpg)
Rusya’dan gelen bir rapora göre Instagram, kullanıcılarına uygulama üzerinde canlı yayın yapmasını ve canlı video görüntülemesini sağlayacak bir özellik üzerinde çalışıyor.
Instagram canlı video akışı özelliği hazırlıyor

Instagram, benzer özelliği sunan Periscope, Facebook ve Snapchat gibi diğer uygulamalara katılacak. Rus haber ajansı T Journal, Instagram uygulamasının Android beta sürümünde, Instagram Stories içerisinde canlı streaming video özelliklerini keşfetti.

Instagram Stories bölümünün üst kısmındaki "Canlı" seçeneğine dokunulduğunda, "Canlı Yayın" olarak adlandırılan bir sayfaya gidiyor.

Instagram’ın sahibi olan Facebook, kendisinin de sunduğu canlı yayın özelliğini Instagram abonelerine de sunacak. Şimdiye kadar video ve fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram üzerinde canlı yayın video akışının ne zaman kullanıcılara sunulacağına dair bir bilgi gelmedi. Ancak şirketin uygulamanın Android Beta sürümünün sadece Rus versiyonunda bu özelliği denediği görülüyor.     TEKNOLOJİOKU

http://www.teknolojioku.com/haber/instagram-canli-video-akisi-ozelligi-hazirliyor-38105.html
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 11 Kasım 2016, 19:29:04

Instagram'a yeni özellikler geldi!
Instagram, yeni aldığı güncelleme ile Boomerang uygulamasını, ana uygulamanın içerisine entegre etti. Ayrıca Instagram Hikayeler bölümüne de birçok yenilik eklendi.

(http://cdn.teknolojioku.com/data/news/500x320/1477221741_instagram.jpg)

Instagram, Boomerang adını verdiği uygulaması ile kullanıcılara üst üste hızlı bir şekilde fotoğraf bu kareleri daha sonra bir döngüye sokup GIF gibi yapma imkanı sunmuştu. Boomerang ile çekilen eğlenceli fotoğrafları Instagram üzerinden paylaşabiliyorduk. Instagram şimdi ise Snapchat'e rakip olmak için geliştirdiği Hikayeler bölümüne Boomerang'ı entegre etti.

Instagram Hikayerler bölümüne entegre olan Boomerang sayesinde artık uygulamaya gerek kalmadan direkt olarak üst üst fotoğraflar çekip döngüye sokabileceksiniz. Instagram'ın yeniliği bununla da bitmiyor.

Instagram Hikayeler'de arkadaşlarınız ile çekilmiş olduğunuz fotoğrafları, aynı fotoğraf paylaşımında olduğu gibi etiketleyebileceksiniz.
Instagam Hikayeler adım adım reklam yolunda

Reklam konusunda da hamle yapan Instagram, işletmeler için Hikayeler bölümüne "diğerlerini gör" adını verdiği bir seçenek ekledi.

İşletmeler, hikayelerine uygulama içerisinden link verebilecek. Kullanıcılar "diğerlerini gör" seçeneğine bastığında ilgili link Instagram üzerinden açılacak.

Instagram'ın bu yeni özellikleri OTA üzerinden sunuldu. Eğer size bu yenilikler henüz gelmediyse 1-2 gün beklemeniz gerekiyor.        http://www.teknolojioku.com/
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: A.Caner Özdemir - 01 Aralık 2016, 14:21:09
                                   Instagram canlı yayın" özelliğiyle resmen Periscope'a rakip oldu !
Her güncellemesiyle yetenekleri artan Instagram'a canlı yayın ve özel mesaj üzerinden hikaye paylaşma yenilikleri geldi. Böylelikle artık uygulama üzerinden istediğiniz an canlı yayın yapabileceksiniz.
 
Son dönemde Snapchat’in bazı özelliklerini kopyaladığı gerekçesiyle eleştirilen Instagram, görünüşe bakılırsa tüm tepkilere kulaklarını tıkamış durumda. Resmi blog’tan yayınlanan açıklamaya göre iki farklı yeniliğe daha kavuşan sosyal ağ, böylelikle kullanıcı etkileşimi arttırmayı hedefliyor.
          (https://img.donanimhaber.com//images/haber/87433/instagrama-canli-yayin-ve-ozel-mesaj-uzerinden-hikaye-paylasma-yenilikleri-geldi87433_0.jpg)

Açıklamaya göre Instagram’ın ilk yeniliği hikayelerin özelleştirilmesi oldu. Düzenlemeyle birlikte artık aynı özel mesajlarda (DM) olduğu gibi sadece istediğiniz kişiye ya da gruba hikaye gönderebilmeniz mümkün. Bunun için ekranın sağ üst köşesindeki oka tıkladıktan sonra kamera simgesi üzerinden paylaşım yapmanız yeterli. Üstelik eğer hikaye gönderdiğiniz kişi ekran görüntüsü alırsa durumdan haberdar oluyorsunuz.
 
Instagram, Snapchat'in ardından Periscope'a rakip oldu.
 
Sosyal ağın ikinci yeniliği ise canlı yayınlar. Kullanıcılar artık hikayeler ekranında yer alan "Live" sekmesine tıklayarak anında canlı yayın başlatabilecekler. İzleyiciler aynı Periscope’ta olduğu gibi yorum yazabilecek ve kalp gönderebilecekler. Diğer taraftan beğendiğiniz bir mesajı ekrana sabitleyebiliyor ya da yayını yorumlara tamamen kapatabiliyorsunuz. En popüler canlı yayınlara da ana ekrandaki "Top Live" butonuyla ulaşılabiliyor.
 
Hikayeler'i günlük 100 milyon, özel mesajlar bölümünü ise 300 milyondan fazla kişinin kullandığı düşünüldüğünde Instagram’ın trafiği şüphesiz katbekat artacak. Snapchat'in ardından Periscope’u hedef alan Mark Zuckerberg, mevcut kitleyi en iyi şekilde değerlendirerek rekabete ortak olmak istiyor. Kademeli olarak hayata geçirilen yeniliklerin kısa süre içerisinde tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

-Milliyet-
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 13 Aralık 2016, 18:53:34

Instagram, canlı yayın özelliğine kavuştu
Instagram, uzun bir süredir beklenen canlı yayın özelliğini kullanıma sundu. Peki, Instagram'dan nasıl canlı yayın yapacaksınız?

(http://cdn.teknolojioku.com/data/news/1/1481610906_instagram-canli-yayin-ekrani-211116.jpg)

Facebook'un bünyesinde yer alan ve yeni özellikler ile sürekli güncellenen popüler medya paylaşma platformu Instagram, uzun bir süredir beklenen canlı yayın özelliğine bugün kavuştu. Kullanıcılar artık Instagram'dan canlı yayın yapabilecek ancak bu özellik şimdilik bir tek ülkeye özel.
Instagram canlı yayın özelliği şimdilik Amerika'ya özel

Amerika'da kullanıma sunulan Instagram canlı yayın özelliği, geçtiğimiz aylarda Snapchat'e rakip olmak için geliştirilen Hikayeler bölümünden yapılıyor. Instagram'a hikaye ekleme ekranına geldiğinizde; Canlı Yayın; Normal ve Boomerang opsiyonları karşımıza çıkıyor. Buradan Canlı Yayın seçeneğini kullanarak Instagram'dan canlı yayın yapabilirsiniz. Ancak bu özelliğin şimdilik Amerika'da sunulduğunu ilerleyen günlerde Türkiye'ye de geleceğini belirtelim.

Instagram'ın canlı yayın özelliği diğer platformlaradan biraz farklı çalışıyor. Instagram'dan düzenlenen canlı yayınlar sadece o anı kapsayacak. Yani canlı yayının tekrarını izleme gibi bir durum söz konusu olmayacak.

Canlı yayın yapan kişilerin hikayeler bölümünde profil fotoğrafının altında "Canlı" ibaresi yer alıyor. Böylelikle takip ettiğiniz kişilerin canlı yayına başladığını öğrenebiliyorsunuz.           http://www.teknolojioku.com/
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: EMIN QULIYEV - 30 Aralık 2016, 17:53:17
Canlı yayım ne oldu gelmedi hayla
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 30 Aralık 2016, 20:01:46
ŞİMDİLİK SADECE ABD'Lİ KULLANICILAR KULLANABİLİYOR :(
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: EMIN QULIYEV - 30 Aralık 2016, 23:14:19
İlk ne zaman bir şeyide bizler görücez
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 07 Ocak 2017, 00:57:04
Instagram, merakla beklenen özelliklere kavuştu!
Instagram, iPhone 7 etkinliğinde tanıtılan özelliklere nihayet kavuştu. İşte Instagram'ın yeni özellikleri.

(http://cdn.teknolojioku.com/data/news/500x320/1483684723_instagram.png)
Instagram'ın kurucu ortağı Mike Krieger, Instagram'a üç yeni özellik getirdiklerini açıkladı. iPhone 7 etkinliğinde lanse edilen bu özellikler geç de olsa iOS kullanıcıları ile buluşuyor. Peki, bu özellikler neler?

Bildiğiniz gibi iPhone 7 ile geniş renk gamı ilk defa mobil cihaza gelmişti. Geniş renk gamını destekleyen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ekranı için Instagram da düğmeye bastığını etkinlik sırasında dile getirmişti. Bu özellik, geçtiğimiz gün sessiz sedasız kullanıma sunuldu. Artık Instagram geniş renk gamını destekleyecek. Böylelikle Instagram'daki fotoğraflar artık daha canlı görünecek.

Instagram'a gelen özellik bununla da sınırlı değil. Instagram Hikayeler'i için GIF yayınlama ve iPhone 6s sonrası iPhone modellerinde olan Live Photos özelliği ile çekilen fotoğrafları Boomerang'a dönüştürüp mini video yayınlama özelliği de sunuldu.

Yeni özellikleri kullanmak için güncelleme yapmanız gerekmiyor. OTA üzerinden sunulan bu özellikler daha çok iPhone 7 ve iPhone 7 Plus sahiplerini sevindirecek gibi görünüyor.

Eğer bu özellikleri henüz kullanamıyorsanız, Instagram'ın OTA üzerinden güncelleme vermesini beklemeniz gerekiyor.              http://www.teknolojioku.com/
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: EMIN QULIYEV - 07 Ocak 2017, 19:34:06
Yine boş güncelleme live butonu hayla yok
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 07 Ocak 2017, 22:06:26
Yine boş güncelleme live butonu hayla yok

EMİN HOCAM AMERİKAYA AİT VPN KULLANARAK GÜNCELLEME YAPILIRSA BELKİ  LİVE BUTONU GELEBİLİR IP ADRESİNE GÖRE GÜNCELLEME VERİLİYORSA İŞE YARAR
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: EMIN QULIYEV - 25 Ocak 2017, 00:56:38
Sonunda geldi Canlı yayım Hayırlı olsun herkeze
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 25 Ocak 2017, 01:33:13

Instagram canlı yayın özelliği Türkiye'de!
Instagram'ın Amerika'da kullanıma sunduğu canlı yayın özelliği Türkiye'de de kullanıma sunuldu. İşte Instagram canlı yayın özelliği hakkındaki detaylar.

(http://cdn.teknolojioku.com/data/news/500x320/1483684723_instagram.png)
Facebook'un sahibi olduğu Instagram, Twitter'ın canlı yayın uygulaması Periscope'a rakip olabilmek için geçtiğimiz haftalarda canlı yayın özelliğine kavuşmuştu. Ancak Instagram canlı yayın özelliği sadece Amerika'da kullanıma sunulmuştu. Bugün OTA üzerinden gelen güncelleme ile bu özellik Türkiye'de de aktif olarak kullanılmaya başladı.

Instagram, Periscope'tan önce Snapchat'e rakip olmak için Hikayeler özelliğini sunmuştu. Instagram canlı yayınları da bu Hikayeler bölümü üzerinden yapılıyor. Instagram'dan canlı yayın yapmak için ana ekranda, ekranı sola kaydırmanız daha sonra da alt bölümde yer alan seçeneklerden Canlı bölümünü seçmeniz yeterli olacaktır.

Instagram'dan canlı yayın başlattığınızda takipçilerinize bildirim gidecek. Takipçileriniz de ana ekranın üstünde yer alan Hikayerler bölümünden yayınınızı izleyebilecek. Canlı yayın özelliğinin kademeli olarak sunulduğunu belirtelim.

(http://cdn.teknolojioku.com/data/news/1/1485285749_img1374.jpg)
http://www.teknolojioku.com
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: EMIN QULIYEV - 25 Ocak 2017, 01:57:52
Sayın Aykut Bey yalnızca Türkiyede diyil Azerbaycandada açılmış hatırlatayım dedim süper yaa....
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 26 Ocak 2017, 01:00:25
Sayın Aykut Bey yalnızca Türkiyede diyil Azerbaycandada açılmış hatırlatayım dedim süper yaa....

HATIRLATMANIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER EMİN HOCAM
AZERİ KARDEŞLERİMİZİNDE GÖZÜ AYDIN
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 28 Ocak 2017, 01:26:35

Instagram Live’da ilk canlı yayın Türk Telekom’dan
Türk Telekom, sosyal medya kullanıcılarının merakla beklediği ‘Instagram Live’ için hazırladığı özel projeyle bir ilke daha imza attı.

(http://cdn.teknolojioku.com/data/news/500x320/1485507435_instagram-turk-telekom.jpg)

Türk Telekom, Türkiye’de canlı yayında hazırlanan ilk Instagram paylaşımını gerçekleştiren şirket oldu. Türkiye’de ilk kez 24 Ocak 2017’de canlı yayın özelliğini kullanıcılarına açan Instagram, Live özelliği ile her yerde canlı yayın yapma imkanı sağlıyor.

Gerçek bir sahne ortamında gerçekleştirilen Türk Telekom Instagram Live canlı çekimlerinde ‘En güzel anlarınızı Türk Telekom 4.5G ile paylaşın’ temasına yer verildi. Paylaşımı ile sosyal medyada büyük yankı uyandıran Türk Telekom, Instagram Live ile sahnedeki heyecan ve eğlence dolu anları da eşzamanlı olarak tüm takipçileriyle paylaştı. Yönetmen koltuğunda sosyal medya fenomenlerinden Halil Söyletmez’in yer aldığı projede, canlı yayında alışılagelmiş marka çekimlerinin aksine dekordan özel efekte, oyunculardan içerik yönetimine kadar tüm unsurlar bir araya getirilerek bir Instagram içeriğinin hazırlanış süreci takipçilerle paylaşıldı.

Türk Telekom tarafından canlı hazırlanan ilk içerik paylaşımı aşağıda izleyebilirsiniz.
http://www.youtube.com/watch?v=ra3Gp73KwJ8

http://www.teknolojioku.com
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 02 Şubat 2017, 18:22:52
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/2/2/596906/596906.jpg)
Instagram'a yeni özellik geliyor!

Geçtiğimiz günlerde canlı yayın özelliğini tüm dünyada aktif hale getiren Instagram, yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor. Aktarılan yeni bilgilere göre Android platformundaki Instagram uygulamasında bazı kullanıcıların erişebildiği yeni bir özelliğin olduğu ortaya çıktı.

Instagram'ın yeni özelliği fotoğraf yükleme alanında olacak. Bazı kullanıcılar, Instagram'ın 10.7.0 sürümünde tek seferde birden fazla fotoğrafı aynı anda yükleyebiliyor. Eğer testler başarılı olursa zaman içerisinde Instagram'a çoklu fotoğraf yükleme özelliği güncelleme ile herkese sunulacak.

Şimdilik galeriden en fazla 10 adet fotoğraf aynı anda Instagram'a yüklenebiliyor. Tahminlere göre çoklu yüklenen fotoğraflar bir albüm halinde görünecek ve takipçiler bu albüme tıkladığında yüklenen fotoğrafları görüntüleyebilecek.Medya Radar
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 13 Nisan 2017, 19:22:28
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/4/13/665104/665104.jpg)


Instagram'da kaybolan mesajlarda yeni dönem!

Snapchat hikayeler özelliğini başarılı bir şekilde kopyalayan popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, bu kez kendisine ait bir yenilik yaptı.

TÜM SOHBETLERE VE ETKİLEŞİMLERE AYNI YERDEN ERİŞİM
Instagram'a gelen yeni güncellemeyle birlikte bundan böyle tüm sohbetlere ve etkileşimlere aynı yerden erişim sağlanabilecek, kendi kendine yok olan mesajlar da artık daha düzenli bir şekilde görünecek.

DIRECT AYDA 375 MİLYON KULLANICIYA ULAŞTI.
Instagram, Direct'in ayda 375 milyon kullanıcıya ulaştığını açıkladı. Kasım ayında bu rakam 300 milyondu. Geçtiğimiz ağustos ayında, Hikayeler özelliği çıktığında Direct’in aylık kullanıcı sayısı ise 250 milyondu.

TÜM MESAJLAR GÖRÜNTÜLENEBİLİYOR.
Instagram geçtiğimiz kasım ayında Direk Mesaj üzerinden kaybolan fotoğraf ve videolar atılmasına olanak sağlamıştı. Yeni gelen güncelleme ile birlikte artık tüm mesajlar yalnızca mesajlaşma penceresi içerisinde görüntülenebiliyor. Normal mesajlar siyah, kaybolan mesajlar ise mavi renkte görüntüleniyor. Böylece uzun soluklu bir konuşma içerisinde hangi mesajın kaybolacağı hangisinin kalmaya devam edeceği bir bakışta anlaşılıyor.


Medya Radar
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 15 Nisan 2017, 01:49:37

Instagram, Snapchat'i solladı!
Facebook, Instagram Hikayeler özelliğinin artık Snapchat'ten daha popüler olduğunu iddia ediyor.

(http://cdn.teknolojioku.com/data/news/500x320/1486015898_instagram.png)
aklaşık 5 yıl önce 1 milyar dolar ücret karşılığı Instagram'ı satın alan Facebook, sosyal medyadaki elini güçlendirmişti. Facebook, Snapchat'in özelliklerini geçtiğimiz yıl Instagram'a entegre etmişti. Instagram'dan sonra Messenger, WhatsApp ve kendi platformuna da Snapchat özelliklerini koyan Facebook, görünüşe göre emeklerinin karşılığını almaya başlamış.

Sosyal paylaşım devi Facebook, insanların 24 saat sonra ortadan kaybolan fotoğraf ve videoyu yayınlayabileceği Instagram hikayeleri 200 milyondan fazla insanın kullandığını açıkladı.

Snapchat'in açıklamış olduğu rakamlara göre; kullanıcı sayısı 158 milyon ile sınırlı kalmıştı. Instagram'ın çok sonradan gelip 50 milyon fark atması gerçekten büyük bir başarı olarak gösteriliyor. Aslında bunun olacağı tahmin ediliyordu. Instagram'ın kullanıcısı sayısı hesaba katıldığında bu farkı ön görmek mümkündü.

Instagram Hikayeler özelliğine çok yakında konum etiketleri gibi yeni özelliklerin ekleneceğini belirtelim. Kim bilir belki Snapchat'teki filtrelere benzer filtreler Instagram'a da gelir.                   www.teknolojioku.com
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 27 Nisan 2017, 11:36:37
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/4/27/677938/677938.jpg)

Dünyada kaç kişi Instagram kullanıyor?

Dünyanın en çok kullanılan fotoğraf paylaşım ağlarından biri olan Instagram, 2017 yılı ilk çeyreği sonundaki kullanıcı sayılarını açıkladı. Facebook tarafından yapılan açıklamayla Instagram'ın bugün itibariyle aylık 700 milyon aktif kullanıcı barajını aşmayı başardığı belirtildi. Yeni eklenen hikayeler ve internet üzerinden üye olabilme özellikleri sayesinde geçtiğimiz Aralık ayından bu yana 100 milyonluk bir artış yaşandı.

shiftdelete'de yer alan habere göre,  uygulama 2016 yılının Aralık ayında açıklanan rakamlara göre aylık 600 milyon aktif kullanıcıya sahipti. Bu da dört aylık süreçte yaşanan büyümenin, 500 milyon aktif kullanıcıdan 600 milyon aktif kullanıcıya doğru yükselişten iki ay daha hızlı gerçekleştiğini gözler önüne seriyor.

Facebook tarafından satın alındıktan sonra büyüme ivmesini dimdik yukarı çıkarmayı da başaran uygulamanın, bu denli hızlı büyümesinin temel sebebi tabii ki dünya çapında kullanılan akıllı telefon sayısının artması ve yeni nesillerin sosyal ağlara olan bağlılığının çok daha kuvvetli olması.

Aynı şekilde uygulamanın kendini sürekli olarak güncel tutması ve hatta Snapchat gibi uygulamalardan bariz bir şekilde çaldığı Hikayeler modu gibi özelliklerin uygulamaya eklenmiş olması da büyüme hızının artışında bir etken olarak gösterilebilir.

Zaten Snapchat'ten "araklanan" Hikayeler modunun bu ay itibarıyla günlük 200 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğunu ve Snapchat'i geride bırakmayı başardığını düşünecek olursak, büyüme hızına olan etkisini de gözardı etmek mümkün değil gibi görünüyor.

Instagram'ın kullanıcı sayısını 1 milyar hedefine doğru yaklaştırdığı bu süreçte, uygulama içerisindeki reklamverenlerin sayısının da bir hayli artmaya başladığını hatırlatmamız gerek.

Zira geçtiğimiz ay yapılan açıklamada uygulama içerisinde reklamveren sıfatıyla artık 1 milyondan fazla şirketin yer aldığı belirtilmişti. Bu rakam 2016 yılının Eylül ayında 500.000 civarındaydı.Medya Radar
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 17 Mayıs 2017, 10:16:13
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/5/17/696522/696522.jpg)

Instagram'da erişim sorunu yaşanıyor!

Facebook'un satın almasıyla birlikte birçok yeniliğe kavuşan popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram'da şu anda dünya genelinde erişim sorunu yaşanıyor. Dünyanın her yerinden kullanıcılar Twitter üzerinden Instagram'a giriş yapmakta sorun yaşadığını bildiriyor.

Aynı zamanda Instagram sunucu durumlarına bakıldığında sorunun saat 22:00 sularında başladığı gözlemlenebiliyor. Kullanıcılar tarafından yapılan rapor sayısı ise 500'ü aşmış durumda.

Sorunun ısı haritasına bakıldığında ise Amerika Birleşik Devletleri'nde yer alan Instagram sunucularında problem yaşandığı fark ediliyor. Kullanıcılara resmi bir açıklama yapılmazken, sorunun çözümü için bekleyiş sürüyor.

Bilindiği üzere Instagram, Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulmuş, Nisan 2012 yılında sosyal medya devi Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alınmıştı. Facebook'a satılmadan önce 30 milyon kullanıcısı olan Instagram'ın günümüzde 600 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor.

Isı haritasına bakıldığında sorunun ABD sunucularından kaynaklı olduğu görünüyor.Medya Radar
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 17 Mayıs 2017, 17:22:40
(http://kizlarinrehberi.com/wp-content/uploads/2016/08/instagram-stories-vs-snapchat-stories.png)

İnstagram'a, Snapchat'in Özelliği Geldi!

Instagram, Snapchat'te bulunan yüz filtreleri ile şapka, hayvan burunları gibi birçok filtreyi kendi platformuna ekledi.

8 TANE YÜZ FİLTRESİNİ KULLANIMA SUNDU.

Toplamda 8 adet yüz filtresini kullanıma sunan Instagram'ın bu filtrelerini telefonunuzun ön veya arka kamerasıyla kullanabiliyorsunuz.

VİDEO, FOTOĞRAF VE BOOMERANG DA KULLANILABİLİYOR.

Filtreler, video, fotoğraf veya Boomerang ile kullanılabiliyor. Filtre özelliğine Hikayeler kısmında bulunan Canlı, Normal, Boomerang ve Eller Serbest seçeneklerinin yanında bulunan filtre butonuna basarak ulaşabilirsiniz.

iOS ve Android kullanıcıları, Instagram'ın yüz filtreleri özelliğini uygulamalarını güncelleyerek kullanabilir.
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/5/17/696820/696820.jpg)Medya Radar
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 13 Haziran 2017, 10:54:31
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/6/13/721604/721604.jpg?v=1)
Instagram beğenisi ve takipçisi satan otomat hizmete girdi!

Bu durumu fırsata çevirmeye çalışan birçok girişimci mevcut. Sosyal ağlarda daha fazla takipçi ve beğeni sayısına ulaşmak isteyenler için internet üzerinde onlarca servis ve web sitesi mevcut.

Kimi yalnızca dolandırıcılık amacıyla faaliyet gösteren bu platformlardan, istenen sayıda sahte veya gerçek takipçi ve beğeni satın alınabiliyor; ancak Rus'lar, birçok alanda olduğu gibi, bu alanda da işi sanal dünyadan çıkarmaya kararlı.

Başkent Moskova’da yer alan Okhotny Ryan adlı AVM’de hizmete giren otomat da bunun göstergesi.

(http://www.medyaradar.com/uploads/images/8348392.jpg)

850 DOLARA, 150 BİN TAKİPÇİ

Yalnızca 0,89 dolara 100 Instagram beğenisi, 1,78 dolara ise 100 Instagram takipçisi satın alınabilen otomata, 850 dolar ödeme yaptığınızda her fotoğrafınızı en az 1.500 kez beğenecek 150 bin takipçiniz olacak.

Cihazın yapabildikleri bununla da sınırlı değil. Selfie çekebilen ve fotoğraf baskısı alan sosyal otomat, popüler Rus sosyal servisi VK için de takipçi ve beğeni satıyor.

Sosyal medya çılgınlığı ve bağımlılığı böyle devam ederse, kısa zamanda Türkiye'de ve tüm dünyada bu otomatları her köşe başında görebiliriz.Medya Radar
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 18 Ağustos 2017, 10:34:13
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/8/18/783007/783007.jpg?v=1)

Instagram'dan Yeni Değişiklik! Yorumlar Şekle Giriyor!

Instagram kullanıcıların yorumları kolayca okuyup takip edebilmesi için yorum dizileri özelliğini kullanıma sundu. Geçtiğimiz dönemde Facebook’ta da kullanıma giren bu özellik, bir yoruma yanıt verildiğinde, alttaki yorumun biraz iç kısımda bulunmasını sağlıyor. Böylece hangi yorumların paylaşılan görsele hangilerinin ise bir üstteki yoruma yanıt olarak yazıldığını görmek daha kolay oluyor.

Kullanıcılar yorum yazarken hangi sohbete yanıt yazdıklarını daha kolay bir şekilde görebiliyor. Bu güncellemeyle Instagram üzerinde kullanıcıların daha fazla etkileşime girmesi hedefleniyor.

Artık kullanıcılar ‘yanıtla’ seçeneğine tıklayarak yorum yazdıklarında, yeni yorum öncekilerle birlikte gruplanarak gösterilecek.

Güncellemeler iOS için App Store’dan Instagram’ın 24 ve üzeri versiyonlarından birini indirenler tarafından kullanılabilecek. Android kullanıcıları ise birkaç hafta içinde Google Play Store üzerinden güncellenmiş uygulamayı indirebilecek.Medya Radar
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 18 Kasım 2017, 10:32:34
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/11/17/867407/867407.jpg?v=1)
Instagram'a, İki Bomba Özellik Birden!

Instagram, bugün masaüstü versiyonu için iki yeni özelliğini açıkladı.

Instagram'da pek çok kullanıcının uzun zamandır beklediği özellik nihayet geliyor. Instagram, bilgisayar başından uygulamaya girmek isteyenler için müjdeyi verdi.

Artık masaüstünde Instagram akışının sol üst köşesindeki kamera ikonuna tıklayarak kütüphaneden görsel seçilip hikaye olarak paylaşılabilecek. Aynı zamanda hikayeye metin eklenebilecek ve metni rengi değiştirilebilecek.

(http://www.medyaradar.com/uploads/images/5a0dd974c03c0e0cf88b43cd.jpg)

Buna ek olarak insanlar, instagram.com'da diledikleri gönderileri kaydedebilecek ve sayfanın sağ üst köşesindeki yer işaretleri (bookmark) ikonundan bu gönderileri tekrar görebilecek.

Bu özellikler önümüzdeki haftalarda Instagram'da herkese sunulacak.Medya Radar
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 30 Kasım 2017, 15:29:13
Instagram'da bomba özellik: Fotoğraf paylaşırken artık...
Instagram, Remix adını verdiği yeni ve ilginç bir özelliğin
tüm kullanıcıları için hazır olduğunu duyurdu.

(https://i.hizliresim.com/zJkgzB.jpg)

Instagram, yayınladığı yeni bir özellikle, arkadaşlarınızın size direkt mesaj ile gönderdiği resimleri düzenlemenize imkan tanımaya başladı.

Biri direkt olarak size bir fotoğraf gönderdikten sonra, bu mesajın altındaki kamera tuşuna basarak cevap verebiliyorsunuz. Ardından geri göndermek için bir fotoğraf çektiğinizde, size gönderilen orijinal fotoğraf da cevabınıza ekleniyor ve bu şekilde, orijinal fotoğrafı hareket ettirebiliyor, boyutunu değiştirebiliyor, üzerine çizim yapabiliyor veya yapışkanlar yada yazılar ekleyebiliyorsunuz.

Instagram'ın yakın zamanda sunduğu diğer özelliklerin arasında, Hikaye'nize eski fotoğraf ve videoları eklemek, hashtag'leri takip etmek ve telefonunuzun internet tarayıcısı aracılığı ile Hikaye yayınlamak bulunuyordu. Ayrıca platform, kısa bir süre önce kullanıcıların diğerlerini canlı yayına davet etmelerine veya davet istemelerine de imkan tanımaya başlamıştı. Son zamanlardaki bu yeni eklerin pek çoğu Hikayeler'e yönelik iken, bugün sunulan özellik direkt mesajlara yönelik.

Instagram'ın "remixing" olarak adlandırdığı düzenleme özelliği ile beraber, aynı zamanda sadece bir kere veya döngü halinde izlenebilen videolar ve fotoğraflar gönderme seçeneği de sunulmuş durumda.


Medyaradar
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 29 Aralık 2017, 15:31:19
INSTAGRAM HAYAL KIRIKLIĞI YARATTI! KULLANICILAR TEPKİLİ!


(https://i.hizliresim.com/nJX8MV.jpg)

29.12.2017 14:03:57


Instagram'da yapılan yeni güncelleme sonrasında, kullanıcılar hayal kırıklığına uğradı.
Instagram'ın yeni güncellemesinin sayesinde uygulamada, kullanıcının arkadaşlarının beğenmiş oldukları kayıtlar ana ekranda görüntüleniyor. Instagram, güncellenen uygulamanın geçici olarak devre dışı bırakılmasını önermiş olsa da bu yeni özellik, birçok kullanıcıdan olumsuz tepki aldı.

Kullanıcılar yeni güncellemeden sonra büyük hayal kırıklığına uğradı. Uygulamadaki değişikliklerin iptal edilmesini ve kayıtları kronolojik düzende izleme olanağının geri getirilmesini talep etti.

Uçankuş
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: MODERATÖR - ÜMİTBEY - 11 Ocak 2018, 04:42:57
Yani Açıkçası Bu Beğenip Beğenmeme Olayı Zaten Çok Farklı Yönlere Gidiyor Önümüzde ki Aylarda da Facebook Beğen Lıke'nın Kaldıracağını Ve Değişikliğe Gideceğini Duyurdu Bakalım İnsanlar Ne Düşünecek Bekleyip Görücez
INSTAGRAM HAYAL KIRIKLIĞI YARATTI! KULLANICILAR TEPKİLİ!


(https://i.hizliresim.com/nJX8MV.jpg)

29.12.2017 14:03:57


Instagram'da yapılan yeni güncelleme sonrasında, kullanıcılar hayal kırıklığına uğradı.
Instagram'ın yeni güncellemesinin sayesinde uygulamada, kullanıcının arkadaşlarının beğenmiş oldukları kayıtlar ana ekranda görüntüleniyor. Instagram, güncellenen uygulamanın geçici olarak devre dışı bırakılmasını önermiş olsa da bu yeni özellik, birçok kullanıcıdan olumsuz tepki aldı.

Kullanıcılar yeni güncellemeden sonra büyük hayal kırıklığına uğradı. Uygulamadaki değişikliklerin iptal edilmesini ve kayıtları kronolojik düzende izleme olanağının geri getirilmesini talep etti.

Uçankuş
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 18 Ocak 2018, 16:23:54
INSTAGRAM UYGULAMASINA SON GÖRÜLME ÖZELLİĞİ GELDİ!..


(https://i.hizliresim.com/RnJk0o.jpg)

Instagram, mesajlaşma bölümüne yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Kullanıcıların platforma ne zaman giriş yaptığını gösteren “son görülme” bilgisi artık Instagram’a da geldi.
Kullanıcıların Instagram’a giriş yaptığı durumlarda Instagram Direct üzerinden ilgili kişinin durumu “aktif” olarak gösterilecek.

Çıkış yaptığında ise en son aktif olduğu zaman bilgisi gösterilecek.

Aşağıdaki adımları uygulayarak Instagram son görülme özelliğini kapatabilirsiniz.

Instagram mobil uygulaması üzerinden Ayarlar / Seçenekler bölümüne gidin,

Hareket Durumunu Göster seçeneğini pasif hale getirin.

Yukarıdaki adımları uyguladığınızda artık arkadaşlarınız sizin Instagram’a girdiğiniz zamanı gösteren “son görülme” bilgisine erişemeyeceklerdir.


Uçankuş
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 19 Ocak 2018, 23:14:12
(https://i.hizliresim.com/gOkEg0.jpg)


http://www.medyahaber.com/m/teknoloji/instagram-da-son-gorulme-nasil-kapatilir-h33019.html
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 24 Ocak 2018, 01:07:54
(http://www.resimag.com/p1/cb0c1b84ad.jpeg)

http://www.medyahaber.com/m/instagram-a-gif-ozelligi-geldi-resimleri,11667.html
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 30 Ocak 2018, 23:51:28
Dünyanın ilk ınstagram korku dizisinin yayın tarihi belli oldu.

(http://www.resimag.com/p1/b2004e9e3e.jpeg)

http://www.medyahaber.com/m/ilk-instagram-korku-dizisinin-yayin-tarihi-belli-oldu-resimleri,11798.html
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 31 Ocak 2018, 17:29:25
Beklenen özellik Instagram'a geliyor!
Instagram'da Twitter'ın Tweetdeck servisinde yaptığı gibi planlı gönderim dönemi başlıyor .

(http://www.resimag.com/p1/4cad76a0df.jpeg)

Instagram, işletmelerin gönderilerini zamanlamasına izin vereceğini duyurdu. Reklamları kapsamayan gönderi zamanlama özelliği, doğrudan Instagram’a dahil edilmeyek.

Uygulama yerine Instagram API’si üzerinde değişiklikler yapılacak. Böylece günümüzde oldukça popüler olan Hootsuite veya SocialFlow gibi sosyal medya yazılımları çok daha işlevsel hale gelecek.

İlk etapta sadece İşletme hesapları tarafından kullanılabilecek olan gönderi zamanlama özelliğinin, 2019 yılından itibaren kişisel hesapların kullanımına sunulacağı dile getiriliyor.

Hootsuite CEO’su Ryan Holmes, gönderilerin zamanlanabilir hale gelmesinin, 16 milyondan fazla müşterilerinin ana taleplerinden birisi olduğunu belirtirken, yeni API ile birlikte onlarca farklı Instagram hesabının sosyal medya yöneticileri tarafından kolay ve güvenli bir şekilde kontrol edilecebileceğini dile getiriyor.

Medyaradar
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 04 Şubat 2018, 17:58:12
INSTAGRAM KULLANICILARI DİKKAT!.. HER AN İZLENİYORSUNUZ!..


(http://www.resimag.com/p1/3ea1ca14f2.jpeg)

Yüz milyonlarca Instagram kullanıcısı, en keyifli anlarına ait fotoğraf ve videoları paylaşmak için bu platformu kullanıyor. Peki Instagram'ın sizi her an izliyor olabileceğini hiç düşünmüş müydünüz?
Instagram, fotoğrafçılık becerilerinizi, gezdiğiniz ülke ve şehirleri, yaptığınız faaliyetleri ve dostlarınız ile geçirdiğiniz güzel anları göstermek için oldukça iyi bir platformdur. Fakat bu platformun iyi yanları kadar “izlenmek” gibi kötü yanları da bulunuyor.

1- Zaman Takibi

Instagram, yeni getirdiği özellik ile kullanıcıların, etkileşimde olduğu kişilerin Instagram’ı son ziyaret etme saatlerini ve Instagram’da olup olmadıklarını görmelerini mümkün kıldı. Üstelik bu özellik tüm kullanıcılara doğrudan etkinleştirilmiş olarak sunulduğundan farkında olmayan kişiler, sürekli olarak izleniyor olabilir.

Eğer isterseniz Instagram’ın Hareket Durumunu Göster özelliğini kapatabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Ayarlar’a girdikten sonra aşağı inmek ve Hareket Durumunu Göster seçeneğinin yanındaki butonu devre dışı bırakmak. Hareket Durumunu Göster özelliğini kapattığınızda, başkalarının hareketlerini göremeyeceğinizi unutmayın.

2- Konum Etiketleri

Instagram, uygulamaya yüklenen içeriklerin EXIF verilerini siler. EXIF verileri, fotoğrafın hangi cihaz ile ne zaman ve nerede çekildiği gibi bilgileri taşır. Neyse ki bu bilgiler bir kez silindiğinde bir daha geri getirilemez.

Eğer Instagram konum izinlerini değiştirmek isterseniz, iOS cihazlarda Ayarlar> Gizlilik> Konum Hizmetleri'ne, Android cihazlarda ise Ayarlar> Konum bölümlerine giderek ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

3- Kişilere Erişim

Makalenin başında da belirttiğimiz gibi Instagram, bir görsel içerik platformu. Peki bu platformun kişilerinize erişmeye neden ihtiyacı olsun ki? Instagram kötü bir niyeti olmasa da kişilerinize erişmek ister. Bu sayede size daha kişiselleştirilmiş reklamlar sunar.

Kişiselleştirilmiş reklamlar iyidir. Genellikle ihtiyacınız olan ya da ilginizi çeken reklam içerikleri görürsünüz. Fakat bunun için kişisel bilgilerinizi paylaşmaya gerçekten değer mi? Dilerseniz izinlerinizi gözden geçirerek Instagram’ın kişilerinize erişimini kapatabilirsiniz. Uygulamanın hiçbir ana özelliği bundan etkilenmeyecektir.

4- Dinleniyor muyuz?

Sosyal medya uygulamalarının bizi dinlediği söylentileri uzun süredir dolaşmaktadır. Fakat konu ile ilgili şu ana kadar somut bir kanıt bulunmuş değil. Yine de akıllı telefonumuz kendi halinde masanın üzerinde duruyorken Instagram’ın bizi dinliyor olma fikri oldukça ürpertici.

Hangimiz Instagram’a bir video ya da fotoğraf yüklemek için Instagram’ın kendi kamera uygulamasını kullanıyoruz ki? Eğer Instagram’ın sizi mikrofon erişimi sayesinde dinlediğini düşünüyorsanız, mikrofona erişim iznini kaldırarak bu soruna kökten bir çözüm sağlayabilirsiniz.

Uçankuş
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 05 Şubat 2018, 14:41:50
MÜJDE!.. INSTAGRAM'A, BEKLENEN O ÖZELLİK SONUNDA GELDİ!..

(http://www.resimag.com/p1/bfc1be6350.jpeg)


Dünyanın en fazla kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, son güncellemesiyle kullanıcılarına yeni bir özellik daha sundu.
Instagram, insanların fotoğraf veya video çekmelerine gerek kalmadan, akıllarındakini yazıyla paylaşabilecekleri “Hikayelerde Yazı Modu”nu duyurdu.

Yazı Modu, fotoğraf veya videosu çekilecek bir şey olmadığı anlarda insanların kendilerini yazıyla ifade etmelerini sağlayan, yaratıcı bir font ve stil kütüphanesi sunuyor.

Yazı Modu’na ulaşabilmek için yapılması gerekenler şöyle:

Kamerayı açın ve “Yazı” seçeneğine geçin.

Hazır olduktan sonra, çıkartmalar ve diğer yaratıcı dokunuşlar eklemek için ">" düğmesine dokunun.

Aklınızdakileri yazın ve yazı tipini Modern, Neon, Typewriter ve Strong gibi stillerle üstteki tuşa dokunarak değiştirin.

Arka plan rengi (sol alttaki daireye dokunun), metin rengi (metni seçin), vurgu rengi (belirli stiller için "A" kutucuğuna dokunun) gibi öğeleri kişiselleştirin.

Fotoğraf makinesi simgesine (sağ altta) dokunarak arka plan fotoğrafı da ekleyebilirsiniz.

Uçankuş
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 03 Mart 2018, 15:19:19
(http://www.resimag.com/p1/4a35379b31.jpeg)

http://www.medyahaber.com/m/instagram-a-sesli-ve-goruntulu-arama-ozelligi-geliyor-resimleri,12310.html
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 21 Mart 2018, 23:48:54
(http://www.resimag.com/p1/6ecef4e4b7.jpeg)


http://www.medyahaber.com/m/regram-uygulamasi-instagram-da-resimleri,12693.html
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 30 Mart 2018, 15:29:47

(http://www.resimag.com/p1/fa62b72d55.jpeg)http://www.medyahaber.com/m/teknoloji/instagramdan-video-ve-fotograf-nasil-indirilir-h36169.html
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 11 Nisan 2018, 11:47:43
(http://www.resimag.com/p1/85e8c670eb.jpeg)

http://www.medyahaber.com/m/instagram-yine-snapchat-in-bir-ozelligini-caliyor-resimleri,13024.html
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 23 Mayıs 2018, 18:11:32
Instagram'a bomba özellik; sessize alma
Yeni özellikle kullanıcılar paylaşımlarını görmek istemedikleri arkadaşlarını ‘sessize' alabilecek.


(http://www.resimag.com/p1/fd1723d18b.jpeg)

Son dönemin en popüler sosyal paylaşım ağı Instagram, bir kaç hafta içinde ‘sessize alma’ özelliğini kullanıma sunacak. Bu özellikle arkadaş listesinde olup paylaşımlarını görmek istenmeyen kişiler ‘sessize’ alınabilecek.

Sputnik'te yer alan habere göre, güncelleme ile birlikte kullanıcılar, arkadaş listesinde yer alan ama paylaştıkları gönderi ve hikayeleri görmek istemediği kişileri sessize alabilecek. Böylelikle sessize alınan kişinin ana sayfadaki paylaşımlarının görünmesi engellenmiş olacak.

Bu işlemi yapmak için sessize alınmak istenilen kullanıcının profiline giderek, ekranın sağ üst köşesindeki ikonun altından ‘Sessize Al' seçeneğini işaretlemek yeterli olacak. Ancak bu işleme rağmen sessize alınan kişiler tarafından bir hikayede etiketlenildiğinde bildirim alınmaya devam edilecek.

Özelliğin birkaç hafta içerisinde tüm Instagram kullanıcılarının hizmetine açılması bekleniyor.

Medyaradar

(http://www.resimag.com/p1/39ddda2d56.jpeg)
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 08 Haziran 2018, 16:45:29
INSTAGRAM'A BEKLENEN ÖZELLİK GELDİ!.. HERKESİ İLGİLENDİRİYOR!

(http://www.resimag.com/p1/0bc34a0246.jpeg)

Instagram kullanıcıları, yeni gelen bir özellik sayesinde arkadaşlarının hikayelerini kendi profillerinde paylaşabilecekler. Ancak bunu yapabilmek için o hikayede etiketlenmiş olmanız gerekiyor.
Resim ve video paylaşım platformu Instagram, yeni bir özelliği kullanıcılarına duyurdu. Artık bir arkadaşınız hikayesinde sizden bahsettiyse, aynı hikayeyi tekrar kendi profilinizde de paylaşabileceksiniz. Hatta hikayeye yeni resim ve videolar ekleyerek üzerinde değişiklikler yapabilmek de mümkün.

‘@mention Sharing’ adı verilen özellik, sadece o hikayede etiketlenmiş kullanıcılar için geçerli. Etiketlemeden önce uygulama tarafından “Bahsedilen kullanıcılar 24 saat içerisinde bu hikayeyi tekrar yayınlayabilir” uyarısı gelecek. Ardından hikayede bahsedilen kullanıcılara mesaj yoluyla ‘Bunu hikayene ekle’ linki gönderilecek.

Hikayeyi tekrar paylaştığınızda üzerinde istediğiniz değişiklikleri yapabileceksiniz ancak diğer kullanıcılar, ilk paylaşan kişinin ismini görebilecekler.

Uçankuş
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 21 Haziran 2018, 23:58:52
Instagram'da yeni video özelliği!
Instagram'ın yeni özelliği bu kez YouTube'u hedef alıyor ve büyük ses getireceğe benziyor.

(http://www.resimag.com/p1/8f95a8e964.jpeg)


Milyonlarca kullanıcıyı çok yakından ilgilendiren gelişme dün akşam saatlerinde yaşandı. Instagram'ın yeni özelliği bu kez YouTube'u hedef alıyor ve büyük ses getireceğe benziyor.

Intagram'a IGTV adı verilen yeni bir uygulama geliyor. Instagram'ın yan uygulaması olan bu uygulama ile kullanıcılar için videolarda 1 dakika sınırı kalkıyor. Hem 4K çözünürlüğünü destekleyen hem de uzun uzun video çekimine olanak sağlayacak olan IGTV ile içerikleri YouTube’taki yıldız yapımcıların içerikleri gibi olacak.

PARA KAZANILABİLECEK...

Öte yandan Instagram, içerik oluşturucuların uzun videolarından para kazanmasına da izin verecek. Normalde 60 saniyelik videolar yüklenebilen Instagram platformunun orijinali bozulmadan, minimum 15 saniye ve maksimum 1 saatlik videolar yüklenebilecek.

IGTV ile birlikte Instagram aslında geleneksel ünlüler yerine web ünlülerine odaklanmış oluyor. Zira eski yayıncılar ve TV stüdyolarının üreteceği içerikler daha doğallıktan uzak bir tavra ve kaliteye sahip olabilir. Kullanıcılar ayrıca uzun formattaki klipleri yayıncının profilinde Öne Çıkan Hikayeler kısmının yan tarafında görüntüleyebilecek.

Uygulama birkaç gün içinde tüm dünyada yayında olacak.


Medyaradar
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 27 Haziran 2018, 15:44:40
INSTAGRAM’IN YENİ ÖZELLİĞİ HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRACAK!

(http://www.resimag.com/p1/1a8873548c.jpeg)

Kısa süre önce IGTV ile 1 saate kadar videoların sisteme yüklenebilmesini sağlayan Instagram, şimdi de video sohbet özelliğini başlattı. Yeni özellik sayesinde Instagram Direct üzerinden bir ya da birkaç kişiyle sohbet edilebilecek.
Şirket yayımladığı bir blog gönderisiyle duyurduğu yeni özellik hakkında şöyle bir açıklama yaptı: "Video sohbet size özel bir alanda gerçek zamanlı video deneyimi sunarak, o an birlikte olamadığınız arkadaşlarınızla yakın hissetmenizi sağlayacak."

iOS ve Android cihazlarda kullanılabilecek özellik, çeşitli sohbet uygulamalarının aksine bir telefon numarası olmadan da kullanılabilecek.

Instagram'da video sohbet nasıl yapılır?

Özelliği kullanmaya başlamak için Instagram uygulamasının sağ üstünde yer alan direkt mesaj kutusuna girin. Buradan istediğiniz kişiyi ya da dört kişiye kadar mesaj penceresini açın ve sağ üstteki kamera simgesine dokunun.

Bir sohbet esnasında videoyu ufaltıp Instagram uygulamasında mesajlaşmaya, fotoğraf paylaşmaya, Instagram akışınızı kontrol etmeye ya da bir hikaye göndermeye devam edebilirsiniz.

Yeni özellik ile dört kişiye kadar sohbet yapılabiliyor. Bu kullanıldığında, herkesin ekranda bir alanı oluyor, dolayısıyla sadece konuşan değil, herkes görülebiliyor.

Bir grup mesajlaşmasında sohbet yapıldığında kamera simgesi maviye dönecek ve katılmak isteyenler kameraya dokunarak sohbete katılabilecek.

Uçankuş
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 04 Temmuz 2018, 04:23:30
Instagram'dan herkesi sevindirecek haber!
Instagram, kullanıcılarını sevindirecek önemli bir özelliği test ediyor.

(http://www.resimag.com/p1/93bbb5e6d8.jpeg)

Yeni özellik aktif hale geldiğinde kullanıcılar artık Instagram'da yayınlanan fotoğrafların hepsine baktığında bildirim alacak ve 'tüm fotoğraflara baktınız' uyarısını gören kullanıcı böylece kaçırdığı bir fotoğrafın olmadığını görmüş olacak.

Instagram, her geçen gün yeni bir özelliği kullanıcılara sunuyor. Bugün ortaya çıkan ve henüz test aşamasında olan özellik ise özellikle Instagram'da fazlasıyla vakit geçiren 'bağımlı' kullanıcıları hedef alıyor. Basit bir çalışma mantığı olan bu özellik, son iki gün içerisinde yayınlanan tüm gönderilere baktığınızda sizi uyarıyor. Hepsini Gördün başlığı ile kullanıcılara ” Son 2 gündeki tüm yeni gönderileri gördün ” uyarısı yapılıyor.

iOS 12 ve Android P ile birlikte mobil cihaz bağımlılığının önüne geçmek için uygulamalarda geçirilen zamanının limitlenebildiğini hatırlatmak isteriz. Ayrıca, en üst kısımdaki linkten Rahatsız Etme özelliğinin detaylarına ulaşabilirsiniz.


Medyaradar
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 02 Eylül 2018, 23:06:50
Instagram'a yeni özellikler geldi! İlk aşamada...
Şu sıralar çok popüler olan Instagram yeniliklere doymuyor. Şimdi de yepyeni hesap güvenlik özellikleri aktif hale geliyor.

(http://www.resimag.com/p1/2c721da72a.jpeg)

İlk özellik hesabınız hakkında benzersiz bilgiler içeriyor. Bu sayfada hesabınızın açılma tarihi, ülke, kullanıcı adı değişimleri ve verilen reklamlar gibi bilgiler yer alacak.

Bu sayede özellikle popüler kişilerin hesaplarının kopyalanmasının önüne geçilecek, benzersiz bilgilerle benzerlerinin oluşturulması engellenmiş olacak.

İLK AŞAMADA BÜYÜK HESAPLAR İÇİN GEÇERLİ
Özellik, ilk aşamada büyük hesaplar için geçerli olacak fakat ilerleyen dönemde herkesin kullanımına açılacak.

Diğer bir yenilik onaylanmış hesaplar bölümünde. Daha önceden duyduğumuz bu özellikle hesaplara mavi tik almak eskisinden daha kolay hale geldi.

KULLANIM KOLAYLAŞTIRILACAK
Son yenilikse özellikle aktif kullanım için kritik. Instagram halihazırda ikili doğrulamayı desteklese de bu SMS mesajları ile sınırlı kalıyor.

Bundan sonraki dönemde, Google Authenticator gibi üçüncü parti uygulamalara izin verilerek kullanım kolaylaştırılacak.


Medyaradar
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 23 Eylül 2018, 17:39:39
Instagram kullananlara müjde! Artık ücretsiz olacak!
Milyonların tercihi sosyal medya uygulaması Instagram, yıllardır üçüncü parti uygulamaların sağladığı bir özelliği doğrudan kendi sunmaya hazırlanıyor.

(http://www.resimag.com/p1/09a93d6e8e.jpeg)


Instagram Repost adını taşıması beklenen ve ayrı olarak yayınlanacak olan uygulama ile kullanıcıların başka bir uygulamayı ücret ödeyerek kullanmasına gerek kalmayacak.

Kullanıcıların birçoğu Twitter'da olduğu gibi Instagram'da da fotoğrafları yeri geldiğinde 'Repost' etmek istiyor.

Diğer bir deyişle paylaşılan bir fotoğrafı 'imzalı' bir şekilde kendi hesabından hızlıca paylaşmayı arzu ediyor. Ancak Instagram bugüne kadar bu desteği kullanıcılarına hiç sunmamıştı. 3. parti yazılımlar sayesinde kullanılabilen Instagram repost özelliği, başka bir hesaptan paylaşılan bir içeriği direkt olarak kendi hesabınızdan paylaşmanızı sağlıyor.

Uygulamanın doğasını bozma riskinden dolayı uzun süredir sisteme entegre edilmeyen bu özelliğin testleri kapalı kapılar ardında başlamış durumda.

Öncelikli olarak onaylı beta ve işletme hesaplarına dağıtılması muhtemel olan bu güncellemeye ek olarak, başka özellikler de test altında. Test edilen özelliklerin başında, zamanlanmış paylaşım geliyor.

Bu özellik aktif hale geldiğinde, tıpkı Facebook’ta olduğu gibi Instagram’da da bir gönderinizi zamanlama özelliği, dilediğiniz gün ve saate yayınlanacak şekilde kurabilirsiniz.


Medyaradar
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 25 Eylül 2018, 13:13:05
INSTAGRAM VE FACEBOOK AYRILIYOR!


(http://www.resimag.com/p1/61ced9feb0.jpeg)


Bugün itibariyle 1 milyardan fazla kullanıcısı olan fotoğraf paylaşım sisteminin kurucuları Systrom ve Kreiger, yeni bir sayfa açmaay hazır olduklarını açıkladı.
Instagram'ın kurucuları Kevin Systrom ve Mike Krieger şirketten ayrılma kararı aldı. Systrom ve Kreiger'ın, Facebook yönetimiyle yaşadığı gerginlik nedeniyle istifa kararı aldığı belirtiliyor.

Şirketin CEO'su Systrom, "Merakımızı ve yaratıcılığımızı keşfetmek için ayrılıyoruz" dedi.

2012'de Facebook'un 1 milyar dolara satın aldığı Instagram'ın bugün milyardan fazla kullanıcısı var.

BBC Kuzey Amerika Teknoloji Muhabiri Dave Lee, zaman içinde Instagram'ın popülarritesi artarken, Facebook'un durgunluk dönemine girdiğini söylüyor.

Facebook'un Instagram'ı gelir yaratan bir uygulamaya dönüştürüp kullanıcıların para ödemesini gerektiren yeni özellikler eklemeye çalışması bazı çevreleri rahatsız etmiş, bu yaklaşımın Instagram'ın kuruluş felsefesi olan sadeliğe ters düştüğünü vurgulayanlar olmuştu.

Kevin Systrom ve Mike Krieger 2010'da kurdukları şirketi, Facebook'a devrettikten sonra uygulamayı yönetmeye devam etti.

'Yeni bir sayfa açmaya hazırız'

Systrom açıklamasında, "Yeni bir sayfa açmaya hazırız. Yeni şeyler geliştirmek biraz geri çekilip bakmayı, bize neyin ilham verdiğini anlamayı ve dünyaya ihtiyacı olan şeyi vermeyi gerektiriyor" dedi.

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg de açıklamasında "Instagram, kurucularının ortak yaratıcılıklarını yansıtıyor. Birlikte çalıştığımız altı yıl içinde çok şey öğrendim ve bundan büyük keyif aldım. Bundan sonra ne geliştireceklerini görmek için sabırsızlanıyorum" diye konuştu.

Şimdi 30'lu yaşlarında olan Systrom ve Krieger Stanford Üniversitesi'nde okurken tanıştı.

Polaroid fotoğraflardan esinlenerek yaratılan Instagram sadece iPhone'lar için geliştirilmişti.

2012'de Instagram'ın 30 milyon kullanıcısı vardı.

Nisan'da WhatsApp'ın kurucularından Jan Koum da, 2014'te Facebook'a sattıkları şirketten ayrılacağını açıklamıştı.

 

BBC Türkçe
Başlık: Ynt: INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 11 Ocak 2019, 00:41:42
INSTAGRAM'IN BU ÖZELLİĞİNE BAYILACAKSINIZ!


(http://www.resimag.com/p1/ffbf98ff7d4.jpeg)

Popüler sosyal ağlardan biri olan Instagram, kullanıcılarına yeni bir özellik sunmaya hazırlanıyor.
Instagram'ın bu özelliği çok sevilecek Facebook bünyesinde yer alan popüler fotoğraf paylaşma platformu Instagram, yeni özelliğiyle kullanıcılarının işini oldukça kolaylaştıracak.

Henüz test aşamasında olan bu özellik çoklu hesap yönetimini oldukça kolaylaştıracak. Diğer yandan eğer her hesaptan farklı paylaşım yapıyorsanız ya da tek bir hesabı yönetiyorsanız bu özellik size bir kolaylık sağlamayacak.

Instagram'ın yeni özelliği şimdilik sadece iOS platformunda kullanılabiliyor. Eğer bu özellikten yararlanmak isterseniz izleyeceğiniz yol ise oldukça basit:

Öncelikle fotoğrafınızı çekiyor ve seçiyorsunuz. Ardından alt kısımda bulunan hangi hesabınızda bu fotoğrafı paylaşmak istiyorsanız bir bir seçiyorsunuz. Bu adımdan sonra paylaş butonuna dokunmaktan başka yapacak bir işleminiz yok.

Özelliğin Android'te ne zaman aktif hale geleceği ise henüz belli değil.

Uçankuş