UYARI!

Kullandığınız tarayıcının JavaScript kullanımı kapalı olduğundan sayfada bloke halindesiniz.

Sayfamızın tasarımı JavaScript kodları ile daha düzgün çalışmakta olduğundan bu uyarıyı aldığınızı belirtmek isteriz.

RTÜK'ten Güncel Haberler - Radyo ve Televizyon Üst Kurulu - Sayfa 10 - Page 10 of 10
UydumTürk UydumTürk UydumTürk

UydumTürk

Fark Edilmeyeni Görür, Söylenilmeyeni Yazar!
15 Yaşındayız!
28 Nisan 2024 | Saat: Yükleniyor...

RTÜK'ten Güncel Haberler

Başlatan ★RECAİ KARAKUŞ★, 06 Kasım 2019 | 03:16

RTÜK'ten,Uydu-Kablolu Yayın Lisansı Alan Tv Kanalları ve Radyolar »
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
İleti 4,869 Konu 213 Beğeni 141 Puan 8,754
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • 👑Hakimiyet;Alemlerin;RABBİ Yüce ALLAH'INDIR👑
  • İleti 4,869
  • Konu 213
  • Beğeni 141
  • Puan 8,754
  • ALMANYA
Ailemizle izleyeceğimiz diziler görmek istiyoruz

Televizyon Dizilerinde Kadın panelinin açılışında konuşan RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin de özellikle dizi filmlerdeki şiddet sahnelerinin ortadan kaldırılması üzerine yoğun mesai yürüttüklerini söyledi.

Şahin, şöyle konuştu: "Yapımcıların kendi aralarındaki reyting rekabeti zaman zaman sınırları zorlamalarına sebep oluyor. Ancak şiddet sahneleri toplumda olağanlaşmaya, kadına yönelik insanlık dışı muamelelerin kanıksatılmasına sebep oluyor. Sanki kadına şiddet uygulamak normal bir şeymiş gibi bir algı ortaya çıkıyor. Son derece tehlikeli olan bu duruma yönelik günün sonunda yapımcılarımızın daha dikkatli olacakları yolunda izlenim edindik ve sözleri aldık. Toplumsal bilinçle bu temel sorunun ortadan kalkmasını arzu ediyoruz. Kadının gerçek anlamda değerini verileceği dizilerin olacağı ve ailelerimizle izleyebileceğimiz dizileri umut ediyorum."

Akit Haber

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • İleti 4,869
  • Konu 213
  • Beğeni 141
  • Puan 8,754
  • ALMANYA
RTÜK'ün 4. Uluslararası Medya ve İslamofobi Forumu'nun ana gündemi Gazze olacak

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) dördüncüsünü gerçekleştireceği Uluslararası Medya ve İslamofobi Forumu, 'Küresel ve Yerel Boyutlarıyla İslamofobi' temasıyla 14 Mart'ta Ankara'da düzenlenecek.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) 4'üncüsünü düzenlediği Uluslararası Medya ve İslamofobi Forumu, 14 Mart tarihinde ATO Congresium'da düzenlenecek. Teması 'Küresel ve Yerel Boyutlarıyla İslamofobi' olarak belirlenen formun paydaşları, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, SETA, Ankara Bilim Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi ile Türk Telekom ve Halkbank olacak. Her yıl akademisyen, uzman ve fikir insanlarının katılımlarıyla İslam düşmanlığı sorununun giderilmesi için çözüm aranan toplantı zincirinin bu yılki ana konularından birisi Gazze olacak.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu, SETA Genel Koordinatörü Prof. Dr. Burhanettin Duran, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Ankara Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Demir, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun'un açış konuşmalarıyla başlayacak forumda, daha sonra iki ayrı oturumda İslam karşıtlığı konusu ele alınacak.

Yaşananları Filistin'in Ankara Büyükelçisi Abd Mustafa anlatacak
Dışişleri Bakan Yardımcısı Yasin Ekrem Serim'in moderatör olduğu 'Küresel Boyutlarıyla İslamofobi' başlıklı birinci oturumun ilk konuşmacısı Filistin'in Ankara Büyükelçisi Dr. Faed Halid Abd Mustafa olacak. Ardından İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi'nden Prof. Dr. Özcan Hıdır, Tulane Üniversitesi'nden Prof. Dr. Raymond Taras ve Ankara Üniversitesi'nden Prof. Dr. İhsan Çapcıoğlu İslamofobi hakkında konuşacak.

Yerel Boyutlarıyla İslamofobi konusu ele alınacak
Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanı Prof. Dr. Uğur Ünal'ın moderatörlüğünü yapacağı ikinci oturumda başlık 'Yerel Boyutlarıyla İslamofobi' olacak.

İkinci oturumda dikkat çeken konuşmacı ise Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Büyükelçi Doç. Dr. Hasan Doğan 'Tarihten Günümüze Bir Hukuk Problemi Olarak İslamofobi' konusunu anlatacak.

Hasan Doğan'dan sonra, SETA'dan Prof. Dr. Muhittin Ataman ve International Balkan Ünivesitesi'nden Prof. Dr. Shener Bilalli İslam düşmanlığıyla mücadele stratejilerini ortaya koyacak.

İHA

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • İleti 4,869
  • Konu 213
  • Beğeni 141
  • Puan 8,754
  • ALMANYA
RTÜK'ten yerel seçimler öncesi kanallara uyarı!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) 31 Mart Yerel Seçimleri'ne yönelik uygulanan yayın yasağıyla ilgili yayıncı kuruluşlara önemli hatırlatmalarda bulundu.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), 31 Mart'ta yapılacak yerel seçim öncesinde son 10 günlük sürece girildiğine işaret edilerek, yayıncı kuruluşlara bazı hatırlatmalarda bulundu.

RTÜK'ten yapılan açıklamada, seçimlerde siyasi partilerin ve adayların yayınlar yoluyla yapacakları propagandaların kurallarının Yüksek Seçim Kurulu tarafından belirlenerek ilan edildiği hatırlatıldı.

Yoğun seçim gündeminde yayıncı kuruluşların "bazen" belirlenen kuralları ihlal ettiğinin görüldüğü belirtilen açıklamada, seçime katılan siyasi partiler ve adayların, 30 Mart saat 18.00'e kadar medya aracılığıyla sözlü, yazılı ve görüntülü propaganda yapabilecekleri anımsatıldı.

Medya hizmet sağlayıcılarının 29 Mart Cuma saat 23.59'a kadar siyasi reklam yayınlamasında sakınca bulunmadığı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Oy verme gününden önceki 10 gün içinde ise yazılı, sözlü ve görsel basın ve yayın araçları ile kamuoyu araştırmaları, anketler, tahminler, bilgi ve iletişim telefonları yoluyla mini referandum gibi adlarla bir siyasi partinin veya adayın lehinde veya aleyhinde ya da vatandaşın oyunu etkileyecek biçimde yayın yapılması ve bunların herhangi bir surette dağıtılması yasaktır."

Yayınlar tarafsızlık, gerçeklik ve doğruluk ilkelerine uygun olmalı

Seçim gününe kadar yapılacak yayınların tarafsızlık, gerçeklik ve doğruluk ilkelerine uygun olmasının önemine dikkat çekilen açıklamada, özellikle haber bültenlerinde, konuk ve yorumcu davet edilen haber programlarında, siyasi parti genel başkanlarına, seçime katılacak adaylara iftira ya da hakaret içeren ithamlarda bulunulmaması gerektiği bildirildi.

Açıklamada, "Belli bir seçmen kitlesini hedef alan, aşağılayıcı, eleştiri sınırlarını aşan yorum ve açıklamalara yayınlarda yer verilmemelidir. Bu süreçte yayıncılar ve haberciler, evrensel basın meslek ilkeleri ışığında hareket etmeli ve taraf olmamalıdır." ifadesi kullanıldı.

Medyaradar

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • İleti 4,869
  • Konu 213
  • Beğeni 141
  • Puan 8,754
  • ALMANYA
G.Saray'dan RTÜK'e 'Sözcü TV' şikayeti! Fatih Portakal'dan sert cevap

Galatasaray'ın Sözcü TV'yi RTÜK'e şikayet edeceğini açıklamasının ardından Fatih Portakal'dan açıklama geldi.

Galatasaray Spor Kulübü, Sözcü TV'nin Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) önceki akşam sosyal medyada paylaşılan Merkez Hakem Kurulu'nun (MHK) online toplantısının sadece Galatasaray-Antalya müsabakasının konuşulduğu kısmı vermesinin ardından Sözcü TV ve Fatih Portakal hakkında RTÜK ve ilgili kurumlar nezdinde işlem başlattığını duyurdu.

Taraftarlar tarafından eleştirilen Portakal, canlı yayında, "Ne yaptığımızı ben de bilmiyorum. Birazdan haber gelince görürsünüz. Gücümüz etkimizde. Bu kadar da net. Kimse gazeteciliğimize laf edemez" dedi.

TFF, sızdırılan MHK toplantısının tamamını paylaşıp resmi siteden açıklama yapmış, TFF ve Galatasaray, savcılığa suç duyurusunda bulunacağı bildirilmişti. Galatasaray, bugün bir açıklama daha yaparak toplantı görüntülerinin tamamını yayınlamadığı için Sözcü TV ve gazeteci Fatih Portakal hakkında işlem başlatacaklarını duyurdu.

Biz işimizi yapıyoruz, kimse gazeteciliğimize laf edemez"

Portakal da canlı yayın sırasında Galatasaray taraftarlarından gelen eleştiriye şöyle cevap verdi:

"Gazeteciyiz ama etkili bir gazeteciyiz. hemen cevap veriyorum, Galatasaray Kulübü de hemen cevap vermiş. Şikayetçi olacakmış benim hakkımda ve kanal hakkında. Geldi, ben de gördüm. Onu neden yaptığımızı ben de bilmiyorum, yani ne yaptığımızı. Birazdan haber gelince görürsünüz. Gücümüz etkimizde. Bu kadar da net. Bak, ne diyorum? Bu kadar da netim yani. Gücümüz etkimizde. Kimse gazeteciliğimize laf edemez. Ne benim ne burada bulunan arkadaşlarımın. Hiç kimse. Alnımız ak, biz işimizi yapıyoruz, o kadar."

Medyaradar

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • İleti 4,869
  • Konu 213
  • Beğeni 141
  • Puan 8,754
  • ALMANYA
RTÜK açıkladı! Siyasi reklam yasağı bu gece başlıyor!

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, "YSK kararları gereği bugün saat 23.59'dan seçim gününe kadar siyasi reklamların yayınlanması yasaktır" açıklaması yaptı.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 31 Mart günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için belirlediği siyasi reklam yasaklarının bu gece yarısı itibarıyla başlanacağını kaydetti.

Şahin, X hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Değerli yayıncı dostlarımız, YSK kararları gereği bugün saat 23.59'dan seçim gününe kadar siyasi reklamların yayınlanması yasaktır. Ayrıca medya hizmet sağlayıcı kuruluşlar, yarın saat 18.00'e kadar seçime katılan siyasi partiler ile adayların sözlü, yazılı ve görüntülü propaganda faaliyetlerini yayınlayabileceklerdir. Önemle hatırlatırız."

Medyaradar

Users found this pages searching for: