UYARI!

Kullandığınız tarayıcının JavaScript kullanımı kapalı olduğundan sayfada bloke halindesiniz.


Sayfamızın tasarımı JavaScript kodları ile daha düzgün çalışmakta olduğundan bu uyarıyı aldığınızı belirtmek isteriz.

TELE1'in Yayın Akışı - Türkiye'deki TV Kanallarıyla İlgili Haberler - Sayfa 3 - Page 3 of 3
UydumTürk UydumTürk UydumTürk

UydumTürk

Fark Edilmeyeni Görür, Söylenilmeyeni Yazar!
14 Yaşındayız!
02 Ekim 2023 | Saat: Yükleniyor...

TELE1'in Yayın Akışı

Başlatan ★RECAİ KARAKUŞ★, 09 Eylül 2018 | 18:57

« Halk TV'nin Yayın Akışı | BEYAZ TV'nin Yayın Akışı »
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
İleti 3,894 Konu 188 Beğeni 125 Puan 7,334
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
 • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
 • 👑Hakimiyet;Alemlerin;RABBİ Yüce ALLAH'INDIR👑
 • İleti 3,894
 • Konu 188
 • Beğeni 125
 • Puan 7,334
 • ALMANYA
 • Kayıtlı
Merdan Yanardağ'dan 'TELE 1' açıklaması
TELE1 Genel Yayın Yönetmeni ve BirGün yazarı Merdan Yanardağ, TELE1'in bu gece sona erecek RTÜK cezasına tepki göstererek, "TELE1 ekranını 7 gün karanlığınıza boyadığınız için Türkiye daha demokratik ve adil bir ülke mi oldu? Beni tutukladığınız için gerçeğin de kararacağını mı sanıyorsunuz? Susmayacak, hukuksuzluklara boyun eğmeyeceğiz" dedi.TELE1 Genel Yayın Yönetmeni  Merdan Yanardağ, kanala kesilen RTÜK cezasına tepki göstererek, "TELE1 ekranını 7 gün karanlığınıza boyadığınız için Türkiye daha demokratik ve adil bir ülke mi oldu? Gerçeği örtemeyecek, halkın sesini kesemeyeceksiniz" dedi.

Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'ın tutuklanmasının ardından RTÜK'ün verdiği ceza ile TELE1 televizyonu 7 günlüğüne karartma gelmişti. Kanalın cezası bitiyor ancak RTÜK, önceki gün KRT TV ve Tele 1'e program durdurma ve para cezası verdi.

Tutuklu TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Yanardağ ise TELE1'e uygulanan sansürün bitmesine saatler kala sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Yanardağ, "TELE1 ekranını 7 gün karanlığınıza boyadığınız için Türkiye daha demokratik ve adil bir ülke mi oldu? Beni tutukladığınız için gerçeğin de kararacağını mı sanıyorsunuz? Susmayacak, hukuksuzluklara boyun eğmeyeceğiz. Bütün cumhuriyetçileri, yurtseverleri, eşitlikten ve özgürlükten yana bütün toplumcuları, TELE1'e destek vermeye ve dayanışmayı büyütmeye çağırıyorum. Bu karanlığı hep birlikte dağıtacağız. TELE1 bugün yeniden yayında... Gerçeği örtemeyecek, halkın sesini kesemeyeceksiniz." ifadelerini kullandı.

Medyaradar

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
İleti 3,894 Konu 188 Beğeni 125 Puan 7,334
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
 • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
 • 👑Hakimiyet;Alemlerin;RABBİ Yüce ALLAH'INDIR👑
 • İleti 3,894
 • Konu 188
 • Beğeni 125
 • Puan 7,334
 • ALMANYA
 • Kayıtlı
RTÜK sansürü bitti, TELE1 yayına başladı
TELE1 televizyonu, RTÜK'ün 7 günlük karartmasının ardından yeniden yayına başladı.Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'ın tutuklanmasının ardından RTÜK'ün verdiği ceza ile TELE1 televizyonu, 6 Ağustos gecesi 7 günlüğüne karartılmıştı. Yasak biter bitmez Ana Haber bülteniyle canlı yayına başlayan Evren Özalkuş, "Saatlerimiz gece yarısını 10 saniye geçiyor. Kendimizi garantiye alalım dedik. Sonra 1 saniye, 10 saniye kada girdiniz diye tepemize inilebilir sonuçta" dedi.

RTÜK, Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'ın tutuklanmasına gerekçe olarak gösterilen sözleri nedeniyle TELE1 6 Haziran'da yedi gün yayın, beş kez de program durdurma ile iki kez önceki ay reklam gelirlerinin yüzde 5'i oranında idari para cezası vermişti.

18 Temmuz itibarıyla 7 gün süreyle karartılacak olan TELE1, RTÜK'ün kararına karşı Ankara 4. İdare Mahkemesi'ne yürütmeyi durdurma istemiyle dava açmıştı. Mahkeme başvurumuzu oybirliğiyle kabul ederek yayın durdurma cezasının yürütmesini durdururken, RTÜK'e de 30 günlük savunma süresi tanımıştı.

RTÜK yürütmeyi durdurma kararı için Ankara 4. İdare Mahkemesi'ne itiraz etti. Mahkeme itirazı kabul ederek daha önce verdiği yürütmeyi durdurma kararını kaldırdı. Bu karar TELE1'e tebliğ edildi.

Tebliğin ardından TELE1'in ekranları 6 Ağustos gecesi karardı. TELE1'in yayını kendi açıklamalarının ardından RTÜK kararı verilerek karartıldı.

Medyaradar

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
İleti 3,894 Konu 188 Beğeni 125 Puan 7,334
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
 • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
 • 👑Hakimiyet;Alemlerin;RABBİ Yüce ALLAH'INDIR👑
 • İleti 3,894
 • Konu 188
 • Beğeni 125
 • Puan 7,334
 • ALMANYA
 • Kayıtlı
TELE1 için dayanışma gecesi düzenlendi!


BirGün, Cumhuriyet ve Evrensel gazetelerinin oluşturduğu Dayanışma Platformu, TELE1 ile dayanışma gecesi düzenledi. Programda Kılıçdaroğlu, "Aslında hepimiz yarı açık bir cezaevindeyiz. Aydınların böyle sorumluluğu var. Bu aydınlardan biri de Merdan Yanardağ. Sevgi ve saygılarımı gönderiyorum" dedi.

Cumhuriyet, Birgün ve Evrensel gazetelerinin oluşturduğu dayanışma platformu ile TELE1'e dayanışma gecesi düzenledi.

Orhan Alkaya ve Bilge Yurtdagülen'in sunduğu gecede Selda Bağcan, Cahit Berkay, Erdal Erzincan, Hüseyin Turan ve Mercan Erzincan'ın şarkı ve türküleriyle, Şair Tuğrul Keskin'in de şiirleriyle sahne aldı.

Geceye CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı.EMRE KONGAR'DAN 'MERDAN YANARDAĞ' MESAJI

Gazeteci Emre Kongar, "Merdan Yanardağ maddi manevi burada, Murat bey belirtti özgür yayıncılık öyle kolay bir iş değil bu gecenin gerçekleştirilmesinde TELE1 çalışanları gayret gösterdi ve çok büyük bir başarıdır. Bu gecenin örgütlenmesi büyük bir başarı. Türkiye'de Atatürk devrimlerini özümsemiş demokratik laik ve sosyal hukuk devlerine inanan bizi izleyen halk var. Milli egemenlik orada işte, Milli egemenlik muhalefeti, özgürlükleri savunanları adalet isteyenleri dışlayarak tanımlanamaz. Milli egemenlik özgürlük ve eşitliğe yöneliktir" diye konuştu.

İMAMOĞLU'NDAN YANARDAĞ'A MEKTUP

Geceye katılamadığını söyleyen İBB Başkan Ekrem İmamoğlu da TELE1 ve Merdan Yanardağ'a mektup gönderdi.

Program öncesi Yanardağ'ın oğlu, TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'ın mesajını okudu.

KILIÇDAROĞLU: YANARDAĞ'A SAYGILARIMI GÖNDERİYORUM

Dayanışma Gecesi'nde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Aslında hepimiz yarı açık bir cezaevindeyiz. Bu ülkenin aydınları karanlığa karşı mücadele ederlerse her türlü karanlığı yener ve toplumu aydınlatırlar. Aydınların böyle bir sorumluluğu var. Bu aydınlardan birisi de Merdan Yanardağ. Buradan Yanardağ'a sevgi ve saygılarımı gönderiyorum. Kimse bizi yıldıramaz. Düşünce özgürlüğüne tahammül edemeyenler, medyaya baskı yapanlar aslında dünyanın en büyük korkaklarıdır. Saray hükümetinin ahlaki ve siyasi meşruiyeti yoktur.

Anayasa der ki 'Basın hürdür, sansür edilemez'. Bu kadar açık. Basın hürdür, sansür edilemez. Ama bu ülkede basının, radyoların, televizyonların özgürce yayın yaptığını kim söyleyebilir? Var olan kurumlar bir anlamda infaz kurumları olarak görev yapıyor. Yargı, yargı olmaktan çıkmış. Bu konuda bugüne kadar tanık olmadığımız pek çok yolsuzluklara yargıçların ve savcıların nasıl dahil olduğunu görüyoruz. Hak arayanların nasıl mağdur edildiğin görüyoruz. Eşi ve iki çocuğu öldürülen bir annenin (Emine Şenyaşar) adalet arayışına hep beraber tanık oluyoruz. Var olan iktidarın yani saray iktidarının ahlaki ve siyasi meşruiyeti yoktur. Bu meşruiyetsizliğe karşı hep beraber mücadele edeceğiz."

MedyaradarUsers found this pages searching for: