UYARI!

Kullandığınız tarayıcının JavaScript kullanımı kapalı olduğundan sayfada bloke halindesiniz.

Sayfamızın tasarımı JavaScript kodları ile daha düzgün çalışmakta olduğundan bu uyarıyı aldığınızı belirtmek isteriz.

TRT Kanallarının Yayın Akışı ile İlgili Haberler - Türkiye'deki TV Kanallarıyla İlgili Haberler - Page 1 of 6
UydumTürk UydumTürk UydumTürk

UydumTürk

Fark Edilmeyeni Görür, Söylenilmeyeni Yazar!
15 Yaşındayız!
28 Mart 2024 | Saat: Yükleniyor...

TRT Kanallarının Yayın Akışı ile İlgili Haberler

Başlatan KARTAL DEMİR, 05 Ocak 2020 | 14:38

« KRT'nin Yayın Akışı | CNBC Türkiye Yayın Hayatına Yeniden Başlayacak »
ADMİN-KARTAL avatar
KARTAL DEMİR
Admin
İleti 572 Konu 28 Beğeni 273 Puan 6,172
Admin
ADMİN-KARTAL avatar
  • UYDUMTÜRK, Tarafsız, Bağımsız ve İlkeli!
  • İleti 572
  • Konu 28
  • Beğeni 273
  • Puan 6,172
  • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
05 Ocak 2020 | 14:38 Son düzenlenme: 09 Temmuz 2021 | 00:37 ★RECAİ KARAKUŞ★
TRT Kanallarının
Yayın Akışı Ile İlgili Haberler

ADMİN-KARTAL avatar
KARTAL DEMİR
Admin
İleti 572 Konu 28 Beğeni 273 Puan 6,172
Admin
ADMİN-KARTAL avatar
  • UYDUMTÜRK, Tarafsız, Bağımsız ve İlkeli!
  • İleti 572
  • Konu 28
  • Beğeni 273
  • Puan 6,172
  • TÜRKİYE CUMHURİYETİ

Masumlar Apartmanı, Bu Akşam TRT 1'de Başlıyor!

Gerçek bir hayat hikayesi olan "Masumlar Apartmanı", Dr. Gülseren Budayıcıoğlu'nun "Madalyonun içi" romanından esinlenerek hazırlandı.

Korumacı dedesi ve erkek kardeşiyle birlikte yaşayan İnci'nin hayatı (Farah Zeynep Abdullah), yaptığı bir kazayla değişecektir. İnci'nin karışacağı kazada onu Han (Birkan Sokullu) ve büyük sırlarla dolu ailesi beklemektedir. Han'ın yaşamı takıntılarla dolu olan ablaları Safiye (Ezgi Mola) ve Gülben'in (Merve Dizdar) en büyük korkusu ise kardeşlerini kaybetmektir. "Aşk", İnci ve Han'ın her şeye rağmen birbirlerinden kopmasına engel olacak mıdır?

Yayın Tarihi: Her Salı - 20.00

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
İleti 4,740 Konu 211 Beğeni 131 Puan 8,415
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • 👑Hakimiyet;Alemlerin;RABBİ Yüce ALLAH'INDIR👑
  • İleti 4,740
  • Konu 211
  • Beğeni 131
  • Puan 8,415
  • ALMANYA

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • İleti 4,740
  • Konu 211
  • Beğeni 131
  • Puan 8,415
  • ALMANYA

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • İleti 4,740
  • Konu 211
  • Beğeni 131
  • Puan 8,415
  • ALMANYA

TRT 57 yaşında
Takvimler 1 Mayıs 1964'ü gösterdiğinde; Türkiye'de yayıncılık tarihi açısından dönüm noktası yaşandı. TRT Yasası ile Türkiye Radyo Televizyon Kurumu kuruldu. O günden bugüne 57 yıl geçti..

Uydumtürk Özel Haber

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • İleti 4,740
  • Konu 211
  • Beğeni 131
  • Puan 8,415
  • ALMANYA
İbrahim Eren müjdeyi verdi! TRT'den izleyiciyi heyecanlandıran yapımlar geliyor
TRT daha önce, Diriliş Ertuğrul, Uyanış: Büyük Selçuklu, Mehmetçik Kûtulamâre, Abdülhamit gibi dizilerle izleyenleri tarihte yolculuğa çıkarırken, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren de sosyal medya hesabından yeni sezon çalışmalarıyla ilgili bilgi vererek müjdeyi duyurdu.

İzleyicinin her akşamını TRT'de geçireceği, bir sonraki haftayı heyecanla bekleyeceği, belki uzun yıllar unutamayacağı bir sezon için geri sayım başlarken, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, sosyal medya hesabından yeni sezonda Mevlana'dan Sultan Alpaslan'a, Barbaros Hayrettin Paşa'dan Mehmet Akif Ersoy'a kadar, tarihte yerini almış birçok ismin hikayesinin TRT 1'de izleyicilerle buluşacağını duyurdu.

İbrahim Eren müjdeyi verdi
TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, yaptığı açıklamada "Yeni sezonda birbirinden kaliteli yapımlar yine TRT ekranlarında olacak. Barbaros'tan Sultan Alparslan'a, Mevlânâ'dan Hacı Bayram-ı Veli'ye, Trablusgarp Savaşı'ndan Mehmet Akif Ersoy'un hayatına özenle hazırlanmış güçlü yapımlar TRT 1'de yayınlanacak" ifadelerini kullandı.

Akit Haber

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • İleti 4,740
  • Konu 211
  • Beğeni 131
  • Puan 8,415
  • ALMANYA
TRT Yönetim Kurulu üye kim? TRT Yönetim Kurulu üyeleri kimler?
TRT'de görev değişimi oldu. TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren'in 4 yıllık görev süresinin dolması nedeniyle Cumhurbaşkan Erdoğan'ın kararıyla TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, Yönetim Kurulu Başkanlığına ise Ahmet Albayrak atandı. Yapılan değişiklikle TRT Yönetim Kurulu üye sayısı 7'den 9'a çıkarıldı. Peki TRT Yönetim Kurulu üye kim? TRT Yönetim Kurulu üyeleri kimler? İşte TRT Yönetim Kurulu üye listesi.

TRT'de görev değişimi oldu. TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren'in 4 yıllık görev süresinin dolması nedeniyle Cumhurbaşkan Erdoğan'ın kararıyla TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, Yönetim Kurulu Başkanlığına ise Ahmet Albayrak atandı. Yapılan değişiklikle TRT Yönetim Kurulu üye sayısı 7'den 9'a çıkarıldı. Peki TRT Yönetim Kurulu üye kim? TRT Yönetim Kurulu üyeleri kimler? Hilal Kaplan TRT Yönetim Kurulu üyesi mi oldu? İşte TRT Yönetim Kurulu üye listesi.

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan kararla da İbrahim Eren'in 4 yıllık görev süresinin dolmasıyla boşalan TRT Yönetim Kurulu Başkanlığı ve TRT Genel Müdürlüğü ile yönetim kurulu üyeliklerine atamalar yapıldı. İşte TRT Yönetim Kurulu üyeleri isim listesi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atanan TRT'nin yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Prof. Dr. Ahmet Albayrak,

Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı,

Doç. Dr. Oğuz Göksu,

Atakan Yılmaz,

Mücahid Eker,

Doç. Dr. Oğuzhan Bilgin,

Hilal Kaplan Öğüt,

Meryem İlayda Atlas Çetin,

Doç. Dr. Veysel Kurt.

Akit Haber

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • İleti 4,740
  • Konu 211
  • Beğeni 131
  • Puan 8,415
  • ALMANYA
TRT'de bir üst düzey ayrılık daha! Görevi bıraktığını sosyal medyadan duyurdu!
TRT'de bugün Resmî Gazete ile yapılan atamaların ardından peş peşe ayrılık haberleri geldi...

Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu'na (TRT) yönelik atamalar ve yönetim yapısı Resmî Gazete'de yayımlanan kararla değişti.

Değişen yönetim kurulu ve genel müdürün arkasından, TRT İnsan Kaynakları Daire Başkanı Nurullah Er de görevden ayrıldığını sosyal medyadan duyurdu.

Resmî Gazete'de yayımlanan atama kararı ve Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile TRT'nin yönetim yapısında değişikliğe gidildi ve yeni atamalar yapıldı.

Önceki yönetmelikte 'Genel Müdür, Yönetim Kurulunun başkanıdır' ibaresiyle aynı isim tarafından yürütüleceği vurgulanan TRT Yönetim Kurulu Başkanlığı ve TRT Genel Müdürlüğü fonksiyonları birbirinden ayrıldı.

Bu şekilde Yönetim Kurulu Başkanlığı 'karar organı', Genel Müdürlük de 'icra organı' olarak faaliyet lerini sürdürecek.

Bu doğrultuda, TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren'in görev süresi tamamlanırken, Ahmet Albayrak TRT Yönetim Kurulu Başkanı, Mehmet Zahid Sobacı da TRT Genel Müdürü olarak atandı.

TRT Yönetim Kurulu üye sayısı da 7'den 9'a çıkarıldı. TRT'nin yeni yönetim kuruluna, Ahmet Albayrak, Mehmet Zahid Sobacı, Atakan Yılmaz, Hilal Kaplan Öğüt, Meryem İlayda Atlas Çetin, Mücahid Eker, Oğuz Göksu, Oğuzhan Bilgin, Veysel Kurt gibi ismler getirildi.

İNSAN KAYNAKLARI DAİRE BAŞKANI GÖREVİNDEN AYRILDI

TRT'de değişen yönetim kurulu ve genel müdürün arkasından, TRT İnsan Kaynakları Daire Başkanı Nurullah Er, görevinden ayrıldığını sosyal medyadan duyurdu.

Er paylaşımında, ''Bugün itibariyle 2018 yılından bu yana yaklaşık 3 yıldır görev yaptığım TRT'den ayrılmış bulunmaktayım. Uzun uzun yazmayacağım. Bu süre zarfında TRT İnsan Kaynakları olarak gerçekten çok güzel işler başardık. Bu işlerde şüphesiz görev süresi sona eren Genel Müdürümüz @ibrahimeren 'in verdiği destek çok kıymetliydi. Başta Genel müdürümüz olmak üzere tüm yöneticilerimize ve çalışma arkadaşlarımıza bu güzel hikayeyi oluşturmamıza verdikleri destek için teşekkür ediyorum.'' ifadelerini kullandı.

Medyaradar

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • İleti 4,740
  • Konu 211
  • Beğeni 131
  • Puan 8,415
  • ALMANYA
TRT'nin gelirinde 10 yılda rekor artış! Yüzde 88'i vatandaşın cebinden çıktı!
Vatandaşın elektrik faturalarından yüzde 2 oranında TRT payı kesiliyor. Bu pay yüzde 18 oranında KDV'ye de tabi tutulduğundan, enerji bedelinin yüzde 2.36'sı olarak faturaya yansıyor.

TRT 2020'de enerji hasılat payından 1 milyar 215 milyon 447 bin TL, bandrolden ise 2 milyar 619 milyon 604 bin TL gelir elde etti. Yani gelirlerinin yüzde 88'i vatandaştan geldi.

Muhalefete ekranlarını kapatan ve önceki gün yapılan atamalala yeniden gündeme gelen TRT'nin eli, yıllardır vatandaşın cebinden çıkmıyor. 2020 yılında 4 milyar 378 milyon 811 bin TL gelir elde eden TRT'nin en büyük kaynağı, vatandaşın elektrik faturalarından kesilen enerji hasılat payları ve TV, radyo, cep telefonu, akıllı kol saati gibi cihazlardan alınan bandrol gelirleri oldu.

YÜZDE 88'İ VATANDAŞTAN

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre TRT 2020 yılında enerji hasılat payından 1 milyar 215 milyon 447 bin TL, bandrolden ise 2 milyar 619 milyon 604 bin TL gelir elde etti. 2020'de vatandaşın cebinden TRT'ye akan toplam pay 3 milyar 835 milyon TL oldu.  Böylece TRT'nin gelirlerinin yüzde 88'i vatandaştan gelmiş oldu.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, TBMM KİT Komisyonu'nda 2010 yılından 2021'e kadar TRT'nin ilan, reklam, sponsorluk ve program gelirlerinin yanı sıra enerji payı ve bandrollerden ne kadar gelir elde ettiğini sordu. TRT'den verilen yazılı yanıta göre, TRT, 2019 'da enerji payı gelirlerinden 1 milyar 128 milyon 801 bin TL gelir elde ederken, bu rakamı 2020'de 1 milyar 215 milyon 447 bin TL'ye çıkardı. TRT'nin 2019'daki bandrol gelirleri 1 milyar 757 milyon 170 bin TL, 2020'de ise 2 milyar 619 milyon 604 bin TL oldu.

10 YILDA 4'E KATLADI

TRT'nin 2010 yılındaki enerji ve bandrol geliri toplamı 1 milyar 16 milyon TL olurken, bu sayı 2020 yılında 3 milyar 835 milyon TL'ye çıktı.

Vatandaşın elektrik faturalarından yüzde 2 oranında TRT payı kesiliyor. Bu pay yüzde 2 olmakla birlikte, yüzde 18 oranında KDV'ye de tabi tutulduğundan, enerji bedelinin yüzde 2.36'sı olarak faturaya yansıyor. Ayrıca televizyondan radyoya, cep telefonundan ev sinema sistemine, akıllı kol saatinden bilgisayar ve tabletlere kadar çok sayıda cihazdan yüzde 16 ile yüzde 0.01 arasında değişen oranlarda bandrol ücreti alınıyor.

Medyaradar

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • İleti 4,740
  • Konu 211
  • Beğeni 131
  • Puan 8,415
  • ALMANYA
Senaryodan çok etkilendi! Kenan İmirzalıoğlu ekranlara dönüyor!
Son olarak 2018 yılında "Mehmet: Bir Cihan Fatihi" dizisiyle ekranlarda yer alan Kenan İmirzalıoğlu'nun yeni dizi projesi belli oldu.

TRT'de yeni sezonda "Mahsusa Trablus" heyecanı yaşanacak. Yapımcılığını Raif İnan ve Uğur Veli'nin üstlendiği dizinin castı için bir süredir çalışma yapılıyordu. Dizide Kuşçubaşı Eşref rolü için seyircilerin heyecanını artıracak bir isim gündeme getirildi. Son olarak 2018 yılında "Mehmet: Bir Cihan Fatihi" dizisiyle ekranlarda yer alan Kenan İmirzalıoğlu'nun senaryodan çok etkilendiği ve bu role sıcak baktığı öğrenildi. Ünlü oyuncuyu ekranlara döndürmeyi başaran "Mahsusa Trablus" dizisi ise etkileyici hikayesi ve geniş kadrosuyla şimdiden merak uyandırmaya başladı.

"Deli Yürek", "Acı Hayat", "Ezel" ve "Karadayı" gibi bir dönem ses getirmiş projelerde yer alan, son olarak da "Mehmet: Bir Cihan Fatihi" dizisiyle ekranlardan boy gösteren ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu, uzun süredir setlerden uzak duruyordu. Son dönemde "Kim Milyoner Olmak İster" sunuculuğunu üstlenen Kenan İmirzalıoğlu, hayranlarını heyecanlandıran bir proje ile yeniden seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Yapımcılığını Raif İnan ve Uğur Veli'nin üstlendiği "Mahsusa Trablus" dizisi, yeni sezonda TRT ekranlarında olacak.

Uzun bir süredir dizi setleri yerine "Kim Milyoner Olmak İster" programının sunuculuğunu üstlenen Kenan İmirzalıoğlu'dan sonunda müjdeli bir haber geldi. Türkiye'nin en yakışıklı yeni dönem jönlerinden olan Kenan İmirzalıoğlu, yapımcılığını Raif İnan ve Uğur Veli'nin üstlendiği "Mahsusa Trablus" projesi ile şu sıralar yeniden ekranlara dönmeye hazırlanıyor.

DETAYLAR BELLİ OLDU

TRT ekranlarında yayınlanacak olan "Mahsusa Trablus" projesi, gerçek bir ajan hikayesini konu edinecek. Ana karakterleri Mustafa Kemal Atatürk, Enver Paşa ve Zenci Musa olacak olan dizi, yeni sezonun en iddialı yapımları arasında yer alacak. İmirzalıoğlu ise dizide 'Kuşçubaşı Eşref' karakterine hayat verecek.

KENAN İMİRZALIOĞLU ÇOK ETKİLENDİ!

Öte yandan şu zamana kadar pek çok teklif gelmesine rağmen hiçbir projeyi kabul etmeyen Kenan İmirzalıoğlu'nun, "Mahsusa Trablus"un senaryo ve hikayesinden çok etkilendiği öğrenildi. Tunus, Türkiye ve Cezayir'de çekimlerinin gerçekleşeceği dizi, Ekim ayının sonunda sete çıkacak. Yapımcı Raif İnan ve Uğur Veli'nin katkılarıyla TRT ekranlarında seyirciyle buluşacak olan dizide, tarihin en önemli sivil direniş örgütlenmesi işlenecek.

Medyaradar

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • İleti 4,740
  • Konu 211
  • Beğeni 131
  • Puan 8,415
  • ALMANYA
Filenin Sultanları'nın yayıncı kanalı değişti! 'Şampiyonluk yolunda sizlerleyiz...'
Filenin Sultanları'nın çeyrek final karşılaşması TRT 1'den canlı yayınlanacak. Türkiye'nin yarı final ve finale yükselmesi durumunda maçlar yine TRT 1'den canlı yayınla sporseverlerle buluşacak.

2021 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası'nda grup maçlarında 5'te 5 yapan ve son 16 turunda rakibi Çekya'yı 3-1 yenerek çeyrek finale yükselen A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın çeyrek final karşılaşması canlı yayınla TRT 1'den ekranlara gelecek.

Millilerin çeyrek final turunu geçmesi halinde yarı final ve final maçları da aynı şekilde TRT 1'de yayınlanacak.

TRT 1'DEN YAYINLANACAK

TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, Polonya - Ukrayna maçının galibi ile karşılaşacak olan Filenin Sultanları'nın şampiyonadaki bundan sonraki karşılaşmalarının TRT 1'den yayınlanacağını sosyal medya üzerinden, "Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası'nda çeyrek finale yükselen Filenin Sultanları'nı tebrik ediyorum. Millilerimizin bundan sonraki karşılaşmaları canlı olarak TRT 1'den yayınlanacak. Şampiyonluk yolunda sizlerleyiz" ifadeleriyle duyurdu.

Medyaradar

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • İleti 4,740
  • Konu 211
  • Beğeni 131
  • Puan 8,415
  • ALMANYA
TRT'de kurum içerisinde büyük değişim! Ciddi ve kapsamlı revizyona gidiliyor...

TRT'de yönetimde gerçekleşen görev değişikliğinin ardından kurum içerisinde ciddi ve kapsamlı bir revizyona gidileceği kararının alındığı ileri sürüldü.

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT)'de hızlı bir değişim süreci için düğmeye basıldı. YeniJournal.com'dan Volkan Eser'in haberine göre TRT'de kısa bir süre önce Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Prof. Dr. Ahmet Albayrak, Genel Müdürlüğe de Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı'nın atanmasıyla başlayan yenilenme sürecinin kurum içerisinde de gerçekleşeceği öğrenildi. Yeni yönetimin hızlı ve kapsamlı bir değişim süreci için düğmeye bastığı iddia edildi.

KÖKLÜ DEĞİŞİME GİDİLECEK

TRT Yönetim Kurulunun son toplantısında, kurumda köklü bir değişime gidilmesi kararının alındığı ve bu kararın en kısa sürede uygulamaya geçeceği ileri sürüldü. Özelikle üst yönetimde gerçekleşen değişimin ardından yoğun mesai yürütülen çalışmaların detayları konuşulmaya başlandı.

TRT'de yaşanacak değişim ile kurumun günümüz medya ihtiyaçlarını karşılayacak şartlarda güncellenmesinin hedeflendiği ve bu hedef doğrultusunda da, başta üst düzey olmak üzere bir çok birimde görev değişikliğine gidileceği belirtildi.

GENEL MÜDÜR YARDIMCISI İSTİFA ETTİ

TRT yönetiminde gerçekleşen değişimin ardından ilk istifa Genel Müdürlükte gerçekleşti. Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Alcan görevinden istifa etti. Mevcut Genel Müdür Yardımcılarını da kapsayacağı belirtilen değişimim, koordinatör, birim sorumlusu ve yurtdışı temsilcilikleri de kapsayacağı konuşuluyor.

Yüzlerce personelin emekli olmasının ardından yetenek sınavıyla iki grup halinde personel alımlarının gerçekleştiği kurumda üçüncü gruplarında önümüzdeki haftalarda başlayacakları kaydedildi. Kurumda, altyapı ve teknik ihtiyaçlar anlamında da modernizeye gidilecek.

KADROLARDA DEĞİŞİKLİĞE GİDİLİYOR

TRT'de yaşanacak güncellemelerden bazı kadrolar ve kadro isimleri de etkilenecek. TRT Kurdi gibi önemli kanallardaki idari yönetim değişecek. Bazı bölge ve il müdürlüklerinde de ciddi değişimler olacak. Yurtdışı temsilcilikleri de değişimden nasibini alacak.

Medyaradar

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • İleti 4,740
  • Konu 211
  • Beğeni 131
  • Puan 8,415
  • ALMANYA
TRT'de üst düzey atamalar gerçekleşti

TRT'de 3 yeni atama gerçekleşti.
Cumhurbaşkanlığı Basın Müşavirliği İstanbul Sorumlusu Osman Küçükdalak, TRT Haber Kanal Koordinatörlüğü görevine getirildi.

24 TV'de uzun yıllar Başbakanlık muhabirliği yapan Küçükdalak, ardından TRT Haber'de 3 yıl süreyle Sıcak Nokta programını hazırlayıp sunmuş, Eylül 2020'de Cumhurbaşkanlığı Basın Müşavirliği'ne geçiş yapmıştı.

Özel haberler biriminde görev yapan TRT muhabiri Kemal Gümüş ise TRT Kurdi Kanal Koordinatörü oldu.

Gümüş uzun yıllar Akit ve Star gazetelerinde görev yapmış, "Mavi Marmara" gemisi ile İsrail'e giden gazeteciler arasında yer almıştı.

AA Görsel Haberler Yayın Yönetmeni Hasan Öymez ise TRT Genel Müdür Yardımcısı görevine atandı.

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi´nden mezun olan Öymez,aynı üniversitede gazetecilik alanında master yaptı.1997'de gazetecilik mesleğine adım attı. Star Gazetesi'nde politika muhabiri olarak görev yapan Hasan Öymez ardından transfer olduğu Gazete Habertürk'te parlamento ve AK Parti Genel Merkezi odaklı görevde bulundu. 2011 yılından bugüne değin Anadolu Ajansı'nda çalışan Öymez, Başmuhabirlik, İç Haberler Editör Yardımcılığı, Türkiye Haberler Yayın yönetmenliği ve son olarak Görsel Haberler Yayın Yönetmenliği görevini yürüttü.

Medyaloji

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • İleti 4,740
  • Konu 211
  • Beğeni 131
  • Puan 8,415
  • ALMANYA
Alişan'dan bomba anlaşma! Ekranlara dönüyor!
Bir süre önce kardeşini kaybeden Alişan zor günler yaşıyordu. Konserlerine yeni yeni dönen Alişan TRT ile anlaştı.

Alişan'ın kardeşi ve aynı zamanda menajeri olan Selçuk Tektaş (38), koronavirüse yenilmişti. Alişan'ın kuzeni Ozan Ebcin de Tektaş'tan sekiz gün sonra yaşamını yitirmişti. Kardeşini kaybetmenin acısını yaşayan Alişan bir süredir zor zamanlar geçiriyordu.

Boş zamanlarda mezarlık ziyaretini aksatmayan Alişan konserlerine de yeni yeni dönmeye başladı. Geçtiğimiz sezon Demet Akalın ile ekranda olan Alişan ekrana da dönmek için anlaşma yaptı.

Alişan, TRT ekranlarında, hafta içi her sabah İyi Fikir adlı programı sunacak.

Medyaradar

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • İleti 4,740
  • Konu 211
  • Beğeni 131
  • Puan 8,415
  • ALMANYA
TRT'de üst düzey atama

TRT geçtiğimiz aylarda Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Prof. Dr. Ahmet Albayrak, Genel Müdürlüğe de Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı'nın atanmasıyla başlayan yenilenme süreci tüm hızıyla devam ediyor.
 TRT TÜRK'ün kurucuları arasında yer alan Mehmet Başar, TRT Haber Koordinatör Yardımcılığı görevine getirildi.

TRT Haber Koordinatör Yardımcısı Aysun Torun Orhan, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile ayrıldığını duyurmuş ve "Bir hikayenin daha sonuna geldik" ifadelerini kullanmıştı.

MEHMET BAŞAR KİMDİR?

2009 yılında adım attığı TRT'de TRT TÜRK'ün kurucuları arasında yer aldı. Kanalın bugünlere gelmesinde büyük emeği geçen Mehmet Başar, haber müdürlüğünün yanı sıra yaz aylarında başarılı programlara da imza attı.

İlk yıl tatil bölgelerini anlatan "Yaz Günü" adlı program hazırladı. Bir sonraki yıl ise "Balkan Ekspresi" Programı ile ilk kez trenle tüm balkanları dolaştı. 9 ülke 22 şehirden her gün canlı yayın yaptı.

Daha sonra Memleket Anadolu programı ile ekran karşısına çıktı. Program için 2 boyunca 37 ili gezdi ve her gün canlı yayın yaptı.

2013 yılında kanalla yollarını ayıran Mehmet Başar, TRT TÜRK'te aynı zamanda sosyal medya ve tanıtım-grafik bölümünden de sorumluydu. Mehmet Başar TRT TÜRK'ten önce TV8 Ankara Haber Müdürü olarak görev yapıyordu.

Medyaloji

Users found this pages searching for: