23 Eylül 2018, 10:10:47

* İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK SPONSOR BAĞLANTILAR

* UYDUMTÜRK'TEN DEV REKLAM KAMPANYASI!  GÜNLÜK SADECE 1 TL

Gönderen Konu: RADYO DÜNYASINDAN HABERLER  (Okunma sayısı 138351 defa)

Çevrimdışı KARTAL DEMİR

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +102/-0
  • UYDUMTÜRK, TARAFSIZ, BAĞIMSIZ VE İLKELİ.
    • UYDUMTÜRK, UYDU VE MEDYA HABER FORUMU
Ynt: RADYO DÜNYASINDAN HABERLER
« Yanıtla #15 : 06 Aralık 2015, 13:27:02 »
Facebook Facebook'da Paylas Twitter Twitter'da Paylas

TRT TRABZON RADYOSU 47 YAŞINDA!

TRT Trabzon Radyosu, 47. Kuruluş yıldönümünü kutluyor.

1 Aralık 1968 yılında il radyosu olarak yayın hayatına başlayan TRT Trabzon Radyosu, 1 Kasım 1978 tarihinde orta dalga vericisinin devreye girmesiyle, Trabzon Bölge Radyosu adını almıştı. Radyo hizmet binası olarak, Fatih Parkı karşısındaki, Trabzon Belediyesi’ne ait üç katlı bir apartmanın ikinci ve üçüncü katları kiralanmış, binanın üçüncü katındaki bir daire yayın stüdyosu haline getirilmişti.

Trabzon Radyosu’nun ilk yayınında iki kilovatlık vericiden, önce “Yavuz geliyor Yavuz, denizi yara yara” türküsü duyulmuş, sinyalin ardından İstiklal Marşı çalınmış ve ilk anonsu Erol Tokay yapmıştı:

“Burası, 202 nokta 2 metre 1484 kilohertz üzerinden yayın yapan Trabzon İl Radyosu… Günaydın sayın dinleyiciler…”
İlk programda Cemile Cevher’den türküler yayınlanmıştı. Yayını daha sonra spiker Müberra Yetkin yürütmüştü. Radyo ilk açıldığında, personeli sadece altı kişiydi.

Radyonun yayına başlamasıyla, Trabzonlular büyük coşku yaşamıştı. Halk radyo binası önünde toplanarak, sevinç ve sevgi gösterisinde bulunmuşlardır. Trabzon İli Bölge Radyosu Kurma Derneği Başkanı Kemal Yılmaz Bayraktar, sonradan o güne ilişkin duygularını şu cümleyle anlatmıştı:

“O gün duyduğumuz bahtiyarlık, Amerikalıların Ay’a insan indirdiği günkü kadar büyük bir bahtiyarlıktı.”
1973 yılı yatırım programında, Karadeniz’e yayın yapmak üzere, Trabzon’da, 300 kilovat gücünde orta dalga radyo vericisi kurulması kararı yer almıştı. Bostancı köyünde kamulaştırılan 47 dönüm arazi üzerine, altyapı ve verici istasyon binası inşaatına 1977 yılında başlandı. Trabzon Radyosu, 11 Aralık 1978 tarihinde orta dalga 954 kilohertz üzerinden resmen yayına başladı. Artık radyo sadece Trabzon’da değil, tüm Doğu Karadeniz illerinde dinlenebilecekti.
Kadronun genişlemesiyle mevcut bina yetersiz kaldı; zamanın belediye başkanı Hasan Melek’in çabalarıyla Maraş Caddesi 30 numaradaki bina, TRT’ye tahsis edildi. Radyo, Bölge Müdür Vekili Nevzat Balım zamanında bu yeni binaya taşındı.
1996 yılında Ticaret ve Sanayi Odası binasının en üstteki dört katına taşınan Trabzon Bölge Radyosu, beş yıl da buradaki yetersiz koşullarda görev yaptıktan sonra, 18 Mart 2001 tarihinde, 1987’de kamulaştırılmış Söğütlü mevkiindeki araziye inşa edilen “TRT Trabzon Prodüksiyon Merkezi”ne taşındı. Bu yeni hizmet binasında, iki radyo stüdyosu, bir televizyon stüdyosu, teknik ölçü-bakım atölyesi, idari birimler, misafirhane, yemekhane gibi bölümler bulunuyor. 25 Haziran 2008’de yapılan kanun değişikliğiyle TRT’nin bölge müdürlükleri kaldrıldı, bunların yerine müdürlükler ve haber büroları kuruldu.
TRT Trabzon Radyosu, bölge genelindeki FM vericileriyle geniş bir dinleyici kitlesine ulaşan radyo, Sarp’tan Sinop’a kadar uzanan bölgede, insanımızın gözü, kulağı, sesi olmaya çalışıyor. Uydu ve internet yayınları sayesinde, dünyanın her yerindeki dinleyicilere, bilhassa gurbetçilere de ulaşıyor.

TRT Trabzon Radyosu, en yeni dijital ses teknolojilerinin kullanıldığı stüdyolarından, haftanın her günü, TRT Radyo-1 yayını içinde yer alan “Merhaba Karadeniz” programıyla bölge insanına sesleniyor. Yine her gün, TRT Türkü kanalında yayınlanan “Karadeniz’den” programıyla, bilhassa yöremizin müzikal ürünlerini tüm ülkedeki dinleyicilerle buluşturuyor. Radyo ayrıca, bünyesindeki Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Çok Sesli Müzik korolarında, çocuklara ve gençlere müzik eğitimi veriyor.

Oydar

Çevrimdışı SÜPER MODERATÖR AYKUT

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +67/-0
  • www.uydumturk.com
« Yanıtla #16 : 13 Aralık 2015, 00:59:40 »

üksek Sesle Daha İyi” sloganı ile Kral World Radio dünyaca ünlü sanatçıların hit olmuş şarkılarının yanı sıra programları ile 7/24 müzikseverlere hizmet ediyor.

Kral World Radio’da;  Erkan Yavaş, Esin Görür, Merih Güzelarda, Mert Ruscuklu, Berat Tunç, Banu Candemir, Elif Tümen, Serdar Eren ve Onur Alp İzgi dinleyicileri ile buluşuyor.

Kral World Radio bugün itibariyle

Adana’ya da sesleniyor.Çukurova’da 99.5 frekansından yayında.

Kral World Radio’yu 9 ilde dinleyebileceğiniz gibi mobil cihazlardan indirilen “Kral” uygulaması ve kralmuzik.com.tr’den de takip edebilirsiniz.

İşte İller ve Frekanslar;

İstanbul : 101.0

Ankara : 99.5

İzmir : 99.5

Antalya : 99:5

Kayseri : 98.5

Muğla (Bodrum) : 99.5

Muğla (Marmaris) : 99.5

Niğde : 99.4

Adana:99.5

OYDAR

Çevrimdışı KARTAL DEMİR

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +102/-0
« Yanıtla #17 : 13 Aralık 2015, 11:15:44 »

ŞAŞIRTAN RADYO İSTATİSTİKLERİ!

Yapılan araştırmada ayrıca radyoların 35-44 yaş grubunda da %75,1, 25-34 yaş grubunda ise %74,3 oranında erişime sahip olduğu belirlendi.
Ekim ayı haftalık erişim analizlerinde radyo mecrasının toplamda yüzde 70,8’lik erişime sahip olduğu belirlendi. Özellikle AB SES grubu bazında sağlanan haftalık yüzde 78,1’lik erişim oranı radyoların reklam sektörü için oldukça önemli bir mecra olduğunu ortaya koydu. Diğer sosyoekonomik statü gruplarına bakıldığında ise C1 grubunda yüzde 72,2, C2 grubunda yüzde 70,5 ve DE grubunda yüzde 66,3’lük erişim sağladığı saptandı.

ERİŞİMİN EN YÜK OLDUĞU YAŞ GRUBU

Radyoların Ekim ayında haftalık erişim oranlarında yaş grupları bazında inceleme gerçekleştirildiği zaman, erişimin en yüksek olduğu yaş grubunun yüzde 75,1’lik oran ile 35-44 yaş grubu olduğu ortaya çıktı.

25-34 yaş arasındaki kişilerin erişimin yüzde 74,3 olması da dikkat çeken bir diğer sonuç oldu. Cinsiyet bazında radyo erişimi incelendiği zaman erkeklerde radyo erişiminin yüzde 75, kadınlarda ise bu oranın yüzde 66 olarak gerçekleştiği belirlendi.

Oydar

Çevrimdışı KARTAL DEMİR

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +102/-0
« Yanıtla #18 : 14 Aralık 2015, 20:21:05 »
KASIM 2015 NİELSEN RADYO REYTİNG SONUÇLARI!

Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması’nın Kasım ayı hane bazlı sonuçları açıklandı. Araştırma sonuçlarına göre Kasım ayında da Kral FM yine en çok dinlenen radyo olmayı sürdürürken TRT FM ikinciliğini, Power Türk FM ise üçüncülüğünü korudu.

Oydar

Çevrimdışı KARTAL DEMİR

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +102/-0
« Yanıtla #19 : 15 Aralık 2015, 19:30:13 »

ANKARA’DA KAÇAK RADYO REZALETİ!

Ankara’da yaklaşık 1 aydır 94.0 ve 106.2 frekansından kaçak radyolar yayına başladı. RTÜK bu konuda sesini çıkartmazken şikayetlere de karşılık vermiyor. Gelen bilgilere göre RTÜK’ün içerisinde bu radyoların desteklendiği ve kaçak yayın yapan bu radyolara yasal zemin hazırlandığı gelen iddialar arasında.

RTÜK’ün sesini çıkartmaması bu frekanslara yakın radyoları da mağdur ederken yapılan şikayetlere rağmen bir çözümün bulunmaması ve radyoların halen yayınlara devam etmesi de bir skandal olarak nitelendiriliyor.

RTÜK’ü göreve çağırıyor ve bu korsan yayın rezaletine bir son vermelerini bekliyoruz.

Oydar

Çevrimdışı KARTAL DEMİR

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +102/-0
« Yanıtla #20 : 16 Aralık 2015, 20:51:39 »

2. ULUSLARARASI RADYO AKADEMİ ÖDÜLLERİNDE KATEGORİLER BELLİ OLDU!

Bu sene “Radyo Akademi Ödülleri” ismiyle Uluslararası Radyo Platformu OYDAR tarafından 2.si gerçekleştirilecek OYDAR Radyo Oskarları 6 Mayıs 2016 tarihinde sahiplerini bulacak.

Bu sene görkemli bir törenle sahiplerini bulacak olan 2. Uluslararası Radyo Akademi Ödüllerinde birçok ünlü isim sahne alacak. Yurt dışından birçok radyocuyu ağırlayacak olan organizasyonu TRT Müzik Canlı Yayınlayacak.

Bu sene Oydar.com adresinden yapılacak oylama dünyanın en şeffaf oylaması olarak kabul gören Facebook üzerinden yapılacak. Fecebook  oy kayıtlarını tutacak ve her resmi hesaptan bir oy kullanılabilecek  radyo yönetimleri ve adaylar istedikleri takdirde facebook’dan sonuçların detaylarını talep edebilecek.

Bu Sene Oylamaya Türkiye’nin en yüksek nüfus sayısına göre belirlenen 10 il katılacak.Seneye kademeli olarak katılan il sayısı yine yükseltilecek.
Adaylar şubat ayında basın yemeği ile kamuoyuna duyurulacaktır.

İşte 2. Oydar Radyo Oskarları Kategorileri

Yılın Ulusal Türkçe Müzik Radyo İstasyonu

Yılın Ulusal Yabancı Müzik Radyo İstasyonu

Yılın Bölgesel-Yerel Türkçe Müzik Radyosu       (ANKARA- İSTANBUL –İZMİR- ADANA – ANTALYA – BURSA – G.ANTEP –KONYA– Ş.URFA – MERSİN)

Yılın Bölgesel-Yerel Yabancı Müzik Radyosu     (ANKARA- İSTANBUL –İZMİR- ADANA – ANTALYA – BURSA – G.ANTEP –KONYA– Ş.URFA – MERSİN)

Yılın Tematik Radyosu

Yılın Haber Radyosu

Yılın Radyo Haber Spikeri

Yılın Radyo Genel Yayın Yönetmeni

Yılın Radyo Müzik Direktörü

Yılın Ulusal Radyo Programcısı

Yılın Bölgesel-Yerel Radyo Programcısı

Yılın Radyo Showmani

Yılın Kültür Sanat Programı

Yılın Üniversite Radyosu

Yılın İnternet Radyosu

Yılın Radyo Portalı

Yılın Radyo Konuk Programı

Yılın Radyo Reklam Spotu

Yılın Radyo Prodüksiyon Ekibi

Oydar

Çevrimdışı KARTAL DEMİR

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +102/-0
« Yanıtla #21 : 17 Aralık 2015, 19:53:06 »

URYAD radyo reyting araştırması sonuçları açıklandı!

Türkiye genelinde radyo dinleme oranları hem hane bazlı hem bireysel bazlı sonuçlarda artış gösterdi.
URYAD A.Ş. ve Nielsen tarafından her ay en az 5 bin hane ve 7500 birey ile yapılan "Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması"nın Kasım 2015 sonuçları açıklandı. Türkiye genelinde radyo dinleme oranları hem hane bazlı hem bireysel bazlı sonuçlarda yükseldi. Hane bazlı radyo dinleme oranlarında Türkiye geneli sonuçlar bir önceki aya göre yüzde 2,5 artarak yüzde 47,5 oldu. Bireysel bazda sonuçlara göre de kadınların radyo dinleme oranı yüzde 39,4'ten yüzde 41,7'ye yükseldi.

Bireysel bazlı radyo dinleme sonuçlarına göre;

Bireysel bazlı sonuçlarda toplam dinleme oranı yüzde 46,5'e yükseldi.

AB SES grubu bireylerinde radyo dinleme oranı yüzde 50'den yüzde 54,6'ya yükseldi.

İstanbul'da bireysel bazda radyo dinleme oranı yüzde 39,6'dan yüzde 43,9'a yükseldi..

Kadınların radyo dinleme oranı yüzde 39,4'ten yüzde 41,7'ye yükseldi.

Çalışanların radyo dinleme oranı yüzde 56,4 iken çalışmayanlarda bu oran yüzde 40,4 oldu.
Bu sonuçtan bireylerin ofiste ve yolda (sabah ve akşam drive time) daha çok radyo dinledikleri çıkıyor.

Yükseköğretim mezunlarının radyo dinleme oranları yüzde 53,7 olurken; lise ve altı okul mezunlarının radyo dinleme oranları da yüzde 45,4'e yükseldi.

URYAD A.Ş. Genel Müdürü ve URYAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Olcay Akay: "Radyo Reyting Araştırmamızın Kasım 2015 sonuçlarında hem birey hem de hane bazında radyo dinleme oranlarının önemli oranda arttığını görüyoruz. Kadınların radyo dinleme oranları da yüzde 2,5 kadar artış gösterdi. Bir diğer önemli veri ise çalışanların radyo dinleme oranı yüzde 56,4 iken çalışmayanlarda bu oran yüzde 40,4. Bu sonuçtan da çalışanların ofiste ve yolda, sabah ve akşam drive time dediğimiz işe giderken – işten dönerken daha çok radyo dinlediğini çıkartıyoruz" dedi.

* Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması, URYAD A.Ş. ve Nielsen tarafından her ay düzenli olarak yayınlanmaktadır. Araştırmanın sonuç sıralaması, URYAD A.Ş.'ye üye olan kanallar arasında yapılmaktadır.

Medya Radar

Çevrimdışı KARTAL DEMİR

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +102/-0
« Yanıtla #22 : 18 Aralık 2015, 21:05:08 »

HANDE FINDIK, İSTANBUL FM’İN YENİ GENEL YAYIN YÖNETMENİ OLDU!

İstanbul FM'in başarılı ismi Hande Fındık Genel Yayın Yönetmeni oldu.
İstanbul FM yönetim kararı ile 17.12.2015 tarihinden itibaren son zamanlarda yayınlarında göstermiş olduğu üstün performans ve İstanbul FM kimliği altında daha önceki deneyimleriyle tekrar yuvaya dönen Hande Fındık Genel Yayın Yönetmenliğine terfi ettirildi. Hande Fındık bundan böyle hafta içi her gün 09:00 – 12:00 arası yeni saatinde Hande Extra programı ile dinleyicisi ile buluşacak ve İstanbul FM Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütecek.

Oydar - Özel Haber

Çevrimdışı KARTAL DEMİR

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +102/-0
« Yanıtla #23 : 19 Aralık 2015, 21:12:36 »

KADINLARIN RADYOLARA İLGİSİ ARTIYOR!

URYAD A.Ş. ve Nielsen tarafından her ay en az 5 bin hane ve 7500 birey ile yapılan “Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması”nın Kasım 2015 sonuçları açıklandı. Türkiye genelinde radyo dinleme oranları hem hane bazlı hem bireysel bazlı sonuçlarda yükseldi. Hane bazlı radyo dinleme oranlarında Türkiye geneli sonuçlar bir önceki aya göre yüzde 2,5 artarak yüzde 47,5 oldu. Bireysel bazda sonuçlara göre de kadınların radyo dinleme oranı yüzde 39,4’ten yüzde 41,7’ye yükseldi.

Bireysel bazlı radyo dinleme sonuçlarına göre;

Bireysel bazlı sonuçlarda toplam dinleme oranı yüzde 46,5’e yükseldi.
AB SES grubu bireylerinde radyo dinleme oranı yüzde 50’den yüzde 54,6’ya yükseldi.
İstanbul’da bireysel bazda radyo dinleme oranı yüzde 39,6’dan yüzde 43,9’a yükseldi..
Kadınların radyo dinleme oranı yüzde 39,4’ten yüzde 41,7’ye yükseldi.
Çalışanların radyo dinleme oranı yüzde 56,4 iken çalışmayanlarda bu oran yüzde 40,4 oldu.                   
Bu sonuçtan bireylerin ofiste ve yolda (sabah ve akşam drive time) daha çok radyo dinledikleri çıkıyor.
Yükseköğretim mezunlarının radyo dinleme oranları yüzde 53,7 olurken; lise ve altı okul mezunlarının radyo dinleme oranları da yüzde 45,4’e yükseldi.

URYAD A.Ş. Genel Müdürü ve URYAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Olcay Akay: “Radyo Reyting Araştırmamızın Kasım 2015 sonuçlarında hem birey hem de hane bazında radyo dinleme oranlarının önemli oranda arttığını görüyoruz. Kadınların radyo dinleme oranları da yüzde 2,5 kadar artış gösterdi. Bir diğer önemli veri ise çalışanların radyo dinleme oranı yüzde 56,4 iken çalışmayanlarda bu oran yüzde 40,4.  Bu sonuçtan da çalışanların ofiste ve yolda, sabah ve akşam drive time dediğimiz işe giderken – işten dönerken daha çok radyo dinlediğini çıkartıyoruz”  dedi.

* Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması, URYAD A.Ş. ve Nielsen tarafından her ay düzenli olarak yayınlanmaktadır. Araştırmanın sonuç sıralaması, URYAD A.Ş.’ye üye olan kanallar arasında yapılmaktadır.

Oydar

Çevrimdışı KARTAL DEMİR

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +102/-0
« Yanıtla #24 : 21 Aralık 2015, 23:40:05 »

AYŞE MATAY İSTANBUL FM’DEN AYRILMA SÜRECİNİ ANLATTI!

Ayşe Matay sosyal medya hesabında tüm detayları sevenleri ile paylaştı.

Ayşe Matay İstanbul FM’de yaptığı program sonrası görevine son verildi.  İşte Ayşe Matay’ın ayrılık sebebi;

Oydar

Çevrimdışı KARTAL DEMİR

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +102/-0
« Yanıtla #25 : 25 Aralık 2015, 19:58:49 »

TANINMAMAK İÇİN YALAN SÖYLEYEN RADYOCU!

Radyo 7'nin 20 yıllık programcısı Murat Çetin özel açıklamalarda bulundu. Çetin bir alışveriş merkezinde tanınmamak için yalan söylediğini ancak inandıramadığını söyledi...

Mikrofonun ardından dinleyicilerine seslenen gizemli sesler. Aslında görüntüleriyle bazen bağdaşmıyorlar ama. Ya da bağdaştırılamıyorlar. O ses zaman bazen hemen yanıbaşınızda olabilir. Evet evet. Mutlaka o ses olmalı. Acaba nasıl sorayım. Pardon siz…

Radyo programcılarının karşılaştığı bu anlar o kadar çok ki! Aslında onlar tanınmamaktan memnunlar. Tıpkı Radyo 7’nin hafta sonu saat 16:00-19:00 saatleri arasında ilgiyle dinlenen Kum Saati programcısı Murat Çetin gibi. Ülkehaber Murat Çetin’e sordu, Çetin tüm sıcaklığıyla dobra dobra açıkladı.

İşte Murat Çetin’le yaptığımız sohbetten satır başları…

RADYO 7 DİNLEYİCİSİ ÇOK ÖZELDİR!

Son 5 yıldır Radyo 7’deyim ve ondan 15 yıl öncesini bir kenara ayırdığımızda Radyo 7 dinleyicisi bir kere programcısına, sunucusuna çok sadık. Biz mikrofondan bir şeyler paylaştığımız, anlattığımız zaman dinleyicilerden bir cevap beklenir ya anında cevaplar düşebiliyor. Çoğu radyoda bu yoktur. Ama Radyo 7 dinleyicisi bir bütün ve sizin anlattığınızı anlar, mesaj istemeseniz bile mesajı yazar. O yüzden çok sadık dinleyicilerimiz var. Olumsuz bir tepki almadık hiç. Bu da bizi mutlu ediyor. Beli o an için dinleyen insanların ruh hali olumsuzdur. Mikrofonda iki güzel cümle paylaşırsınız onu üstüne alır ve hani ondan bir mutluluk çıkartır. Buna benzer şeyleri insanlara aktarmak gerçekten çok çok önemli tabi ki biz dinleyen insanların nasıl ruh hali olduğunu bilmiyoruz. Biz bu kapıdan girdiğimizde bizde insanız bizimde derdimiz oluyor, sorunumuz oluyor ama bu kapıdan girince her şeyi unutuyorsun. Böyle bir şey var. Mikrofona geçtiğim zaman Murat Çetin değişmiyor.

BİR AVM’DE TANIDIKLARINDA YALAN SÖYLEDİM!

Sosyal medya çıktığında, ben hatta Radyo 7’ye gelmeden önce hiçbir yerde görüntüm yoktu. Radyo 7’ye geldiğim sosyal hesaplar vb. şekilde gün yüzüne çıktık. Tabi ki bu çok önemli ben müziği dinlerken klibini kendim çekerim, hayal ederim. Bir karakter oluştururum. Radyo 7 dinleyicisi de aslında öyle bizleri bilmiyor, kapalı bir kutu dinlerken bile hayal ediyor, canlandırıyor. Sizi farklı karakterlere koyuyor. Gördüğü zamanda ‘Aman be Murat Çetin bu mu’ diyebilir. ‘Murat Çetin buymuş’ diyebilir. Benim daha önce çalışmış olduğum radyolarda şöyle bir şeyle karşılaşmıştım o zaman sosyal medya ağırlıklı değildi biz gösteremiyorduk o konuda ama ben gösterme taraftarı değilim. Alışveriş merkezine gitmiştim. Bir mağazaya girdim. Satış danışmanı benimle ilgileniyor. O sırada ses tonumdan çıkarttı herhalde. İsminiz ne dedi. Ben farklı bir isim söyledim. Yani hep böyle gizlenmeyi severim bilmesin insanlar benim bu işi yaptığımı görmesinler bu “o” demesinler. Ondan sonra alışveriş yaptım. Benimle ilgileniyor, tebessüm ediyor. Kasaya geldik, kasaya gelince orada da bizim radyo çalıyordu. Kasaya gittim kredi kartımı uzattım. Kasadaki kız baktı kredi kartına, ismine falan benle ilgilenen satış danışmanına bakıyor, gülümsüyorlar. Bir şey sorabilir miyim? Dedi. Buyurun dedim. Siz bu kişi misiniz? Dedi. Hayır dedim. Ben inkar ettim orada. İnsanlar görmesin, bilmesin. Havalanmak, ukalalık anlamında değil. O orada kalsın. Ödedik yayına gittim. Radyoda çalışanlara şarkı armağan etmiştim. İlgi alakalarına teşekkür etmiştim. O dönemlerde radyoculuk çok değerliydi. Şimdi de öyle ama o dönemde insanlar bilmiyordu. Buna platonik aşk da diyebiliriz. Çünkü insanlarla bir bütün oluyorsun.

MİKROFON BAŞINDAN HERKESE HİTAP EDERİM!

Radyoyu açtığınız zaman kimlerin dinlediğini bilemiyorsunuz. Sadece onu araştırma şirketleri yaptığı araştırmalar sonucu belirliyorlar. Önemli olan insanlara burada güzel bir şeyleri örnek verebilme, aktarabilmek önemlidir. Duygularımıza tercüman olan, en güzel eserleri seçiyoruz. Ben yayına 1-2 saat önce gelip yayında hangi şarkıları çalacağımı ve ardından sıralaması, akışı akış bozulmadan özenerek seçiyoruz. Her telden, her dilden en iyi müzikleri çalmaya çalışıyoruz. Kum saatinde her şey var. Bu zamanı en keyifli şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Çok geniş bir müzik yelpazemiz var bana göre Radyo 7 bir numara. 7 den 70’e herkes dinliyor diye tahmin ediyorum. Her telden müzik çaldığımız için her yaş grubuna hitap ediyoruz.

HASSAS GÜNLERDE B PLANINA GEÇERİM.

Yayına geliyorum. Hareketli müzikler seçiyorum ama bir bakıyorsun son dakika haberi şehidimiz var. Hemen yayın akışı değişiyor. Tabi ki bunlar kötü ve böyle zor anlarda yayın yapmak gerçekten zor. Sonuçta bizde insanız bir programa başlarken keyifli bir şekilde başlıyorsun ama örnek vereyim şehit haberinde, deprem olaylarında ister istemez moralin bozuluyor. O anda acil bir şekil B planına geçiyorsun. Sen burada eyvah bomba patladı. Şehit oldu. Ortalığı da karıştırabiliriz. Ağzımızdan kötü bir sözde çıkabilir ama hemen toplaman lazım kendini. Bir bakıyorsun şehit haberi geliyor, üzülüyoruz çok zor program yapmak ama ne kadar da olsa işimizin gereği, işimizi profesyonelce düşünüp, odaklanıp biz yolumuza devam ediyoruz. Biz şöyle bir şey var ülke adına kötü bir şey olduğunda biz de hareketli müzikler tamamen durur. Slow, hafif müzik ile yayın akışına geçeriz. Ama o dönemlerde başka radyolarda oyun havalarıyla, hareketli müziklerle yayın yapıldığını çok gördük.

Zaten başarısız olsak Radyo 7’de olmayız. Türkiye’nin en iyi ulusal radyoların bir tanesinde yayın yapıyorsun. Siz iyi bir şeyler vermişsiniz ki 5 senedir buradasınız.

TAKİP ETTİĞİM BİR RADYOCU YOK!

Ara ara dinlediğim anlar oluyor. Yani pop dinlemek istersem açarım pop radyosunu, duygusal müzik dinlemek istersem açarım duygusal radyoyu. Olduğun gibi çıkarsın Murat Çetin gibi yayın yaparsın. Ne ben Ahmet’e benzeyeyim, Mehmet’e benzeyeyim ondan kopya çekeyim, o ne yapıyor, bu ne yapıyor değilim. Öyle yaparak zaten bir yere gelemezsin. Kendini geliştiremezsin.

SAMİMİYETİMİZ VE DÜRÜSTLÜĞÜMÜZ BİZİ FARKLI KILAN

Biz insanlara kaliteli hizmet sunuyoruz. Bu kalitenin samimiyeti, sevgiyi dinleyiciler çok rahat bir şekilde alıyor bizden, almasalar yani program yapıyorsun 5 senedir aynı insanlar bana mesaj atıyor. Bu çok önemlidir. Sabit insanların sizin programınızı sürekli takip etmesi çok güzel bir şeydir. Bunun nedeni mikrofonda samimi olmanız, dürüst bir şekilde kişiliğinizi yansıtmanız, sesin tonu, ahengi her şey…

CANLI YAYINDA AĞLAYAN DİNLEYİCİM İNTİHAR ETMEKTEN VAZGEÇMİŞ!

Daha önceki çalıştığım radyo bir canlı bağlantı alıyordum. Hiç unutmuyorum bunu benim bile gözlerim dolmuştu o anda canlı yayına katılmadan bir gün öncesinde, akşam programı yapıyordum. Şarkı arasında hayatın çok değerli olduğu, çevredeki insanların çok değerli olduğuna dair bir şeyler anlatıyordum. Canlı bağlantı aldığımızda bir beyefendi hüngür hüngür ağlayarak katıldı. Direk arayanları canlı bağlantıya alıyorum.  Dün sizin sayenizde ben hayata döndüm demişti. Çok sıkılmış, bunalmış intiharın eşiğine gelmiş. Bir öncesinde söylediğim o sözler, silahın tetiğine basmaktan kurtarmış. Yaptığın işin çok önemli olduğunun bilincine varıyorsunuz. Belki buradan bir kan anonsu alıyorsunuz. Yaptığınız kan anonsuyla dair bir insanı hayata döndürebiliyorsunuz.

İşte hayat bu. Hayatın gerçekleri bu. Radyo 7’de hayatın gerçekleri var. Acıları paylaşmak, sevinçleri paylaşmak var. İşte bizi her zaman ön plana çıkaran unsurlar temel ilkelerimiz olsa gerek. Tüm dinleyicilerime, tüm radyo 7 dinleyicilerine şükranlarımı sunuyorum. Hepsine teşekkür ediyorum. Bizleri dinlemeye devam etsinler. Onlar bizleri takip ettiği sürece biz varız. Allah herkesten razı olsun. Senden de…

Oydar

Çevrimdışı KARTAL DEMİR

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +102/-0
« Yanıtla #26 : 26 Aralık 2015, 22:01:26 »

GÖNÜL DOSTU FÜSUN TRT FM’DE!

TRT kent Radyo İstanbul’da program yapan Gönül Dostu Füsun olarak tanınan sevilen radyocu Füsun Alkan Ocak 2016 itibariyle TRT FM’de dinleyicileriyle buluşmaya devam edecek.

Cumartesi  ve pazar günleri 09.00 -11.00 saatlerinde yayına çıkacak olan Füsun Alkan TRT Kent Radyo İstanbul’da ise yine  16.30-19.30 saatleri arası yayında olacak.

Oydar

Çevrimdışı KARTAL DEMİR

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +102/-0
« Yanıtla #27 : 27 Aralık 2015, 13:33:29 »

ONUR YAR YENİ YILLA BİRLİKTE KRAL WORLD RADİO’DA!

Sevilen Radyo programcısı Onur Yar artık yeni yılla birlikte hafta sonları Kral World Radio’da hayranlarıyla buluşacak.Yeni yılın ikinci gününden itibaren Kral World Radio bünyesine katılıp yayınlarına başlayacak olan başarılı yayıncı Her Cumartesi ve Pazar saat 09:00-12:00 arası ”Onur Yar’la Sabah Dansı” adlı programıyla Kral World Radio’da!

Oydar

Çevrimdışı ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★

• ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
  • Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
  • اللهHAKİMİYET KAYITSIZ , ŞARTSIZ ALLAHINDIRالله
    • www.uydumturk.com
« Yanıtla #28 : 28 Aralık 2015, 18:19:13 »
Türkiye'de her 10 Kişiden 7’si bunu yapıyor
Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırmasının Eylül ayı sonuçlarına göre Türkiye’de her 10 kişiden 7’si her hafta radyo dinliyor.

URYAD A.Ş. ve Nielsen iş birliği ile 30 ilden 7500 kişi üzerinden yapılan “Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırmasının” Eylül ayı sonuçlarına göre Türkiye’de her 10 kişiden 7’si her hafta radyo dinliyor. Araştırma sonuçlarına göre en çok 25-34 yaşları arasında, AB grubundan radyo dinliyor. Genel dağılımda erkeklerin %73’ü haftalık olarak radyo dinlerken, kadınlarda bu oran %63 oldu.

URYAD A.Ş.  ve Nielsen işbirliği ile 30 ilde en az 5.000 hane ve 7.500 birey üzerinden hazırlanan “Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması”’nın Eylül sonuçları açıklandı. Araştırmanın sonuçlarına göre radyo halen ülkemizde en çok takip edilen mecralardan biri olma özelliğini koruyor. Radyo mecrasının haftalık %67,9 erişime sahip olduğunun belirlendiği araştırmada yaklaşık olarak her 10 kişiden 7’sinin radyo dinlediği sonucuna ulaşıldı.

Sosyo ekonomik gruplar açısından bakıldığında radyo dinleme oranının AB grubu kitlede %76,5 ile en yüksek olduğunun görüldüğü araştırmada, C1 grubunun %70,9, C2 grubunun %66,9 ve DE grubunun %66,9 oranında radyo erişimi olduğu tespit edildi.Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması ile elde edilen bu dağılım, radyoların AB ve C1 grubundaki kitleleri hedefleyen markalar için çok önemli bir yatırım aracı olduğunu da ortaya koymuş oldu.

Yaş grupları bazında bakıldığı zaman ise radyoların “25-34” yaş aralığındaki kişiler açısından %74,2’lik erişim ile çok etkin bir mecra olduğu görüldü.”35-44” yaş aralığında haftalık radyo erişimi % 71,8’lik bir oran yakalarken ”45 -54” yaş aralığında ise bu oranın %72,2’lere çıktığı saptanmaktadır. AB ve C1 grubundaki kitlelerde yüksek erişime sahip radyo mecrasının, aynı zamanda “25- 54” yaş aralığında sahip olduğu %70’in üzerindekierişim ile reklamveren firmalar açısından oldukça değerli bir mecra olduğu ön plana çıktı.

Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması’nda dinleyicilerin cinsiyete göre dağılımı da incelendi. Araştırmanın sonuçlarına göre erkekler %73’ü haftalık olarak radyo dinlerken, kadınlarda bu oran %63’te kaldı.

Nielsen Media Genel Müdürü Erdem Tolon araştırma ile ilgili olarak “Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması,radyo mecrasının diğer ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de erişim açısından çok önemli bir mecra olduğunu gözler önüne seriyor. Reklamveren firma ve ajanslar tarafından radyo mecrasının medya karması dahilinde mutlaka yüksek derecede değerlendirilmesi gereken bir mecra olduğu araştırmamız sonucunda ortaya çıkıyor” yorumunu yaptı.
Kaynak : Haber7

Çevrimdışı ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★

• ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
  • Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
  • اللهHAKİMİYET KAYITSIZ , ŞARTSIZ ALLAHINDIRالله
    • www.uydumturk.com
« Yanıtla #29 : 29 Aralık 2015, 23:36:52 »

ARABESKİN SESİ RADYOSUNDAN YENİ TRANSFER!
  Volkan ile Aşk Limanı Artık Arabeskin Sesi Radyosunda. “Arabesk Radyoların En Damar Programcısı” sloganıyla Volkan ile Aşk Limanı bundan böyle hafta içi her akşam 22:00 ile 02:00 Arası...

RADYO TAVA

* SON İLETİLER/KONULAR

topic YENİ BİR İP TV,BLACK TV ANKARA!
[YERLİ VE YABANCI YAYIN YAPAN İP TV KANALLARI]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Bugün, 01:54:26
topic ╚► TV'DE SPOR EKRANI
[TV'DE SPOR EKRANI- SPOR KANALLARININ YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER]
Bugün, 00:26:53
topic TÜRKSAT'TAN GÜNCEL GELİŞMELER
[TÜRKSAT 2A,3A,4A,4B - 42.0° E / 50.0° HAKKINDA BİLGİLER]
Dün, 19:15:57
topic AZERSAT VE AFRİCASAT-1A 46° E GÜNCEL GELİŞMELER
[AZERSAT AZERSPACE VE AFRİCASAT-1A 46° E HAKKINDA BİLGİLER]
Dün, 17:04:50
topic FLYSAT'TAN GÜNCEL HABERLER
[FLYSAT'TAN HABERLER]
Dün, 17:04:10
topic HABER GLOBAL TV 24 EYLÜL PAZARTESİ TÜRKSAT'TA YAYINDA!
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
Dün, 11:55:33
topic KANAL D VE CNN TÜRK'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Dün, 11:51:15
topic TYT TÜRK TÜRKİYE’NİN YENİ TELEVİZYONU ÇOK YAKINDA YAYINDA!
Dün, 00:44:10
topic MİLLİ EKONOMİ KANALI GELİYOR! EKOTÜRK TV! 15 EKİM'DE YAYINDA!
21 Eylül 2018, 23:56:06
topic HALK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
21 Eylül 2018, 20:46:36
topic TRT KANALLARININ YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER
21 Eylül 2018, 20:21:49
topic STAR TV VE EURO STAR TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER!
21 Eylül 2018, 20:20:32
topic HABERTÜRK TV YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER!
21 Eylül 2018, 16:55:10
topic FOX TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
21 Eylül 2018, 15:59:24
topic RADYO DÜNYASINDAN HABERLER
[RADYOLAR]
21 Eylül 2018, 15:54:25
topic GÜNAYDIN TV, EGE'NİN YENİ EKRANI TÜRKSAT'TA TEST YAYINDA!
21 Eylül 2018, 12:29:38
topic LİFETİME'IN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
21 Eylül 2018, 12:26:56
topic UYDUMTÜRK FORUMUNDA GÜNÜN HABERİ
[FAYDALI BİLGİLER]
21 Eylül 2018, 12:24:14
topic ASTRA UYDULARI HAKKINDA BİLGİLER VE GELİŞMELER