TÜRKİYE'DEKİ ULUSAL, YEREL VE BÖLGESEL TELEVİZYON KANALLARI => TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER => Konuyu başlatan: KARTAL DEMİR - 19 Ağustos 2013, 12:02:56

Başlık: HABERTÜRK TV YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER!
Gönderen: KARTAL DEMİR - 19 Ağustos 2013, 12:02:56
HABERTÜRK TV YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER!
(http://im.haberturk.com/2016/01/14/ver1452774146/1180918_620x410.jpg)
Başlık: Ynt: HANGİ İSİM HABERTÜRK'ÜN EKRAN YÜZÜ OLDU?
Gönderen: KARTAL DEMİR - 19 Ağustos 2013, 12:04:51
(http://www.postmedya.com/d/news/93329.jpg)
HABERTÜRK HANGİ EKRAN YÜZÜYLE ANLAŞTI?

Habertürk yeni yayın dönemine transferlerle başladı.

İşte Habertürk'ün yeni yayın dönemi :

Haber merkezindeki önemli isimleri, grubun yeni satın aldığı Show Tv'ye gönderen Habertürk, yeniden yapılanmaya girdi.. Kanal yeni yayın dönemine transferlerle başladı..

TvNet'te yaptığı röportajlarla göz dolduran Veyis Ateş, Habertürk'ün yeni ekran yüzü oldu..

Habertürk'te ayrıca 5 kadın bir erkek sunuculu dönem başlıyor..

Kanalın sabah haberlerini sunan Zafer Arapkirli ise ekran gerisine çekildi.

(http://www.postmedya.com/d/other/veys.jpg)Post Medya
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 20 Ağustos 2013, 20:31:37
(http://i.radikal.com.tr/480x325/2013/08/06/fft64_mf1583563.Jpeg)
DEĞERLİ ÜYELERİMİZ, HABERTÜRK TV İLE İLGİLİ TÜM GELİŞMELERİ ARTIK "HABERTÜRK TV İLE İLGİLİ HABERLER" ADLI KONU BAŞLIĞIMIZDAN TAKİP EDEBİLECEKSİNİZ! BİLGİNİZE SUNULUR.
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 20 Ağustos 2013, 20:34:00
(http://www.medyaradar.com/f1/ce0_07266.jpg)
PATRON TALİMAT VERDİ, HABERTÜRK'TE PRIME TIME O PROGRAMA TESLİM EDİLDİ!

Habertürk TV yeni yayın döneminde en çok izlenen saat dilimini 5 yıldır süren programa emanet etti.

 Habertürk TV yeni yayın döneminde en çok izlenen saat dilimini 5 yıldır süren Söz Sende programına emanet etti.

Balçiçek İlter’in sunduğu Söz Sende programı prime time diliminde yayınlanacak.

Daha önce saat 18.00'de yayınlanan programın saat 21.00’de yayınlanması için bizzat Turgay Ciner’in talimat verdiği öğrenildi.

Kanalda 5 yıldır devam eden Söz Sende programı bu alanda bir ekol yaratmış, Şimdi Söz Sizde, Söz Bitmeden gibi benzerleri diğer kanallarda yayınlanmaya başlamıştı.Medya Radar/Özel
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 24 Ağustos 2013, 17:57:35
(http://www.medyaradar.com/f1/ce0_07266.jpg)
SİMGE FISTIKOĞLU'NUN HALEFİ HANGİ ÜNLÜ EKRAN YÜZÜ OLDU?

'Burası Haftasonu' yeni sunucusuyla Habertürk ekranında tekrar yayına başladı.
 Simge Fıstıkoğlu'nun Show Tv'ye geçmesinin ardından bir süre yayınlanmayan Burası Haftasonu' yeni sunucusuyla Habertürk ekranında tekrar yayına başladı.

Duygu Canbaş Tunç'un sunuculuk koltuğuna oturduğu 'Burası Haftasonu' programında ilk güne özel pasta kesildi. İlk olarak Astroloji Uzmanı Hande Kazanova'yı ardından Aşk doktoru Mehmet Coşkundeniz'i konuk alan Duygu Canbaş Tunç, son olarak Tamer Karadağlı'yı ağırladı.

Hem arkadaşı hem de program konuğu olan Karadağlı ile birlikte sohbet ettikten sonra ekip arkadaşlarını da yanına çağıran Tunç, canlı yayında Kemal Sunal, Zeki Müren ve Barış Manço figüründen oluşan bir pasta keserek ilk günlerini kutladı.
(http://www.medyaradar.com/i.php?p=f1/a56_6e4bb.jpg&w=300&h=200)Medya Radar
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 24 Ağustos 2013, 18:04:01
(http://www.gazeteciler.com/data/news/590x260/1377351106-duygu-canbas.jpg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 27 Ağustos 2013, 10:38:49
(http://www.medyaradar.com/f1/58f_fa06a.jpg)
BİR EKRAN KLASİĞİ BİZİM STADYUM SEZONU AÇIYOR!

Ekranların futbol klasiği Bizim Stadyum kapılarını Habertürk'te yeniden açıyor.

Faik Çetiner'in yönetimindeki Bizim Stadyum yine gündem belirliyor. Trabzonspor - Çaykur Rizespor, Kayseri Erciyesspor - Beşiktaş maç sonlarına canlı bağlantılar Bizim Stadyum'da ekrana geliyor.

Fenerbahçe ve Beşiktaş, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi CAS'ın kararıyla Avrupa kupalarına katılım hakkı kazanabilecek mi? Kararın açıklanacağı 28 ve 30 Ağustos tarihleri öncesi takımlarımızın yaptığı duruşmalarda neler yaşandı? Aziz Yıldırım'ın Ersun Yanal hakkındaki görüşleri Bizim Stadyum'da…

Fatih Terim, Galatasaray ve Milli Takım Teknik Direktörlüğü’nü nasıl yürütecek? Tüm soruların cevapları her zaman olduğu gibi Bizim Stadyum'da yanıt buluyor.

Faik Çetiner'in moderatörlüğünde daimi yorumcular Tanju Çolak, Abdülkerim Durmaz, Ali Gültiken, Ogün Temizkanoğlu, Bülent Yavuz ve Serdar Ali Çelikler'in yorumlarıyla Bizim Stadyum, bu gece (26 AĞUSTOS PAZARTESİ) saat 23.15’de canlı yayınla Habertürk ekranlarında…Medya Radar
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 29 Ağustos 2013, 17:19:30
(http://www.medyaradar.com/f1/7c6_64778.jpg)

BALÇİÇEK İLTER EKRANA ÇOK İDDİALI BİR ŞEKİLDE DÖNÜYOR!

Deneyimli gazeteci Balçiçek İlter'in sunduğu "Söz Sende" yeni formatıyla ekrana dönüyor..

Deneyimli gazeteci Balçiçek İlter'in sunduğu "Söz Sende" yeni formatıyla ve zenginleştirilmiş içeriğiyle izleyiciyi ekrana kilitleyecek.

Güne damgasını vuranlar, sosyal medyada en çok konuşulanlar ele alınırken, satır arasında kalan pek çok ayrıntı da programda yer bulacak. Haberden aktüaliteye, kültür-sanattan sinemaya, müzikten sağlığa kadar hayata dair her şey izleyiciyle buluşacak.

Daha önce flaş konuklarıyla gündem belirleyen Balçiçek İlter, yeni sezonda da o gün hakkında konuşulan her kimse, kimlerin gündemdekilerle ilgili söyleyecek sözü varsa onlara "Söz Sende" demeye devam edecek.

Söz Sende, 3 Eylül'den itibaren salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri saat 21.00’de Habertürk TV'de ekrana gelecek.
Medya Radar
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 30 Ağustos 2013, 17:19:03
(http://www.medyaradar.com/f1/bcd_dad61.jpg)
HABERTÜRK'TE 24 SAAT HABER TAKİBİ BAŞLIYOR!

Habertürk TV, 24 saat haber takibini, Sevinç Satıroğlu'nun sunduğu Gün Doğarken de sürdürüyor.
 Habertürk TV, 24 saat haber takibini, Gün Doğarken de sürdürüyor.

Sevinç Satıroğlu, geceden sabaha, dünü yeni güne devrederken sıcak gelişmeleri aktarıyor, dünyanın uyumayan onlarca ülkesi ile canlı bağlantılarla gündemin saat farkı ortadan kalkıyor.

Gün Doğarken, hafta içi her gün 05.00 - 07.00 arasında Habertürk TV'de sizleri bekliyor.
Medya Radar
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 02 Eylül 2013, 17:05:12
(http://www.gazeteciler.com/data/news/590x260/1378122717-template022004.jpg)

Yeni sezonda Habertürk'te neler var?

Türkiye'nin önde gelen haber kanallarından Habertürk TV’de yeni yayın dönemi başlıyor! Yeni kadrosuyla Habertürk TV’de yeni dönem 2 Eylül'de start alıyor.

PERDE SATIROĞLU İLE AÇILIP VEYİS ATEŞ'LE KAPANACAK!

Türkiye’de gün henüz başlamamışken Sevinç Satıroğlu dünyadan haberler, ekonomik ve siyasi gelişmelerle Gün Doğarken diyor. Gündüz kuşağında; Habertürk ekranlarının sabah klasiği Canan Özgen’le Gün Başlıyor, Serap Belet’le Haber Masası, Buse Biçer’le Gün Ortası, Didem Arslan Yılmaz ile Güne Bakış günün sıcak başlıklarını canlı bağlantılar ve özel konuklarla ekrana taşıyor. Ece Üner ile Akşam Raporu da her zaman olduğu gibi günün öne çıkan gelişmelerini farklı görüşlerdeki uzman konukların yorumlarıyla izleyicilerle buluşturuyor. Ve saatler gece yarısını gösterdiğinde deneyimli isim Veyis Ateş; Gece Yarısı’nda dikkat çeken haberler, hayata yön veren kararlar ve gelişmelerle ekrana geliyor.

İŞTE HABERTÜRK'TE YENİ SEZON PROGRAMLARI

TEKE TEK: Fatih Altaylı'nın sorulamayanları sorduğu ekran klasiği Teke Tek, gerçeği aramaya, gündemi belirlemeye ve tartışmaya devam edecek.

EKSEN: Dünyadaki değişen güç dengeleri Selçuk Tepeli ve Afşin Yurdakul’un moderatörlüğünde Eksen’de değerlendirilecek.

SÖZ SENDE: Deneyimli gazeteci Balçiçek İlter’in sunduğu Habertürk klasiği Söz Sende zenginleştirilmiş içeriğiyle Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma akşamları yine Habertürk ekranlarında olacak.

DOĞRU AÇI: Belkıs Kılıçkaya, Türkiye'nin siyasi ve sosyolojik geçmişini, bugününü ve yarınını siyasetçiler, akademisyenlerle ve bazen insanlar öyküleriyle tartışacak.

BURASI HAFTASONU: Duygu Canbaş'ın sunduğu 'Burası Haftasonu' sürpriz konukları ve keyifli sohbetleriyle bu sezon da hafta sonu keyfinize renk katacak.

LEZZET HARİTASI: Ezgi Sertel tüm Türkiye’nin lezzet haritasını keyifli sohbetleriyle ve renkli görüntülerle ekrana taşıyacak. En leziz tatlar Lezzet Haritası’nda olacak.

TARİHİN ARKA ODASI: Murat Bardakçı’nın hazırlayıp Erhan Afyoncu ve Prof. Nurhan Atasoy ile birlikte sunduğu Tarihin Arka Odası, tarihin az bilinen ve üzerinde pek durulmamış konularını gündeme getirmeye devam edecek.

TÜRKİYE’NİN NABZI: Didem Arslan Yılmaz, hafta boyunca öne çıkan tartışmaları, siyasal gündemdeki gelişmeleri Cumartesi akşamları Türkiye’nin Nabzı'nda masaya yatıracak. Akıllardaki tüm soruların cesurca sorulduğu programda, Mehmet Ocaktan, Hilal Kaplan ve Can Ataklı da yer alacak.   

ENİNE BOYUNA: Ece Üner, gündemde öne çıkan başlıkları, Türkiye’de ve dünyada tartışılan tüm konuları Fehmi Koru, Ruşen Çakır ve Halime Kökçe ile birlikte pazar akşamları Habertürk TV’de değerlendirecek.

HAFTASONU AKŞAM RAPORU: Hafta sonu yaşananlar, yeni yayın döneminde deneyimli isim Zafer Arapkirli’yle Haftasonu Akşam Raporu’nda…

BAŞKENT GÜNDEMİ: Türkiye'nin gündemini şekillendiren siyasi gelişmeler, kulisler, yorumlar Nilgün Balkaç ve Erdal Şen moderatörlüğünde her pazartesi Başkent Gündemi'nde...

ÖTEKİ GÜNDEM: Habertürk’ün kısa sürede izlenme rekorları kıran programı Öteki Gündem artık pazar akşamları ekranda olacak... Pelin Çift’in sunduğu programda uzman konuklar “öteki” gündemin bilinmeyenlerini masaya yatıracak.

SPORTÜRK: Sportürk, pazar günleri futbol dünyasındaki son gelişmeleri ekrana taşıyor. Faik Çetiner’in kaptanlığında deneyimli futbol yorumcuları Tanju Çolak, Abdülkerim Durmaz, Ali Gültiken, Ogün Temizkanoğlu, Bülent Yavuz ve Halil Özer  de Sportürk’le izleyicilerle buluşuyor.

BİZİM STADYUM: Ekranların futbol klasiği Bizim Stadyum Habertürk’te yeniden kapılarını açtı. Faik Çetiner yönetiminde daimi yorumcular Tanju Çolak, Abdülkerim Durmaz, Ali Gültiken, Ogün Temizkanoğlu, Bülent Yavuz ve Serdar Ali Çelikler’le haftanın spor olayları Bizim Stadyum’da.
Gazeteciler.com
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: Şahin Bey - 27 Eylül 2013, 16:10:46
(http://www.medyaradar.com/f1/966_6c7cf.jpg)

HABERTÜRK TV'DE FLAŞ GELİŞME! HANGİ YÖNETİCİNİN İŞİNE SON VERİLDİ?(MEDYARADAR/ÖZEL)
Habertürk TV'de 6 aydır yöneticilik görevinde bulunan deneyimli isim şok bir kararla işten çıkartıldı.
 Habertürk TV'de Belgesel Yapım Koordinatörlüğü görevini yürüten Tayfun Gönüllü'nün çıkışı verildi.

 Yazılı ve görsel medyada birçok kuruluşta görev alan Tayfun Gönüllü Habertürk TV'de bir süre haber bülteni editörü olarak çalışmış, 6 ay önce de Belgesel Yapım Koordinatörlüğü görevine atanmıştı.

MEDYARADAR/ÖZEL
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 05 Ekim 2013, 13:10:23
(http://www.medyaradar.com/f1/79c_c03b5.jpg)

HABERTÜRK HAFTA SONU EKRANINI HANGİ İSME EMANET ETTİ?

Habertürk ekranlarında deneyimli spikerin hazırlayıp sunacağı yeni bir program başladı.

Habertürk ekranlarında deneyimli spiker Işıl Açıkkar'ın hazırlayıp sunacağı yeni bir program başladı.

Deneyimli spiker Işıl Açıkkar'ın hazırlayıp sunduğu 'Haberiniz Olsun' 5 Ekim (bugün) itibaren her Cumartesi ve Pazar saat 08.00'de başlayacak, saat 10.00'a kadar izleyiciyle buluşacak.

(http://www.medyaradar.com/i.php?p=f1/5e1_1b981.jpg&w=300&h=200)


Medya Radar
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 22 Ekim 2013, 20:13:23
HABERTÜRK TV'DE BİRİ EKRAN YÜZÜ İKİ İSMİN GÖREVİNE SON VERİLDİ! (MEDYARADAR/ÖZEL)


(http://www.medyaradar.com/f1/5ac_cb889.jpg)


Habertürk TV'de görev yapan iki isimle kanalın yolları ayrıldı. İşte o isimler :
 Habertürk TV’de biri haber spikeri olmak üzere iki isimle yollar ayrıldı..

Habertürk TV’de hem muhabir hem de spiker olarak görev yapan Ömrüm Kara ile Yurt Haberler editörü Ebru Poyraz’ın çıkışları verildi.

MEDYARADAR/ÖZEL
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: Şahin Bey - 23 Ekim 2013, 13:20:17
HABERTÜRK'TE FLAŞ GELİŞME! HANGİ YÖNETİCİNİN GÖREVİNE SON VERİLDİ?(MEDYARADAR/ÖZEL)
Habertürk TV'de bir habere itiraz eden yöneticinin kanalla ilişiği kesildi.
 Habertürk Tv’de Kürtlerle ilgili bir habere itiraz eden ve o haberi programda kullanmayan Haber Müdür Yardımcısı Ecevit Kılıç’ın görevine son verildi.


(http://www.medyaradar.com/f1/ce0_07266.jpg)

Habertürk Tv’de bayram öncesi Diyarbakir’da boş arazide bomba hazırlayan çocukların görüntülerinden oluşan haberdeki ifadeler krize yol açtı. Haber Müdür Yardımcısı Ecevit Kılıç ile Haber Müdürü Cuma Ulus haber merkezinde tartıştı. Ecevit Kılıç, haberde yer alan ’Kürtlerin derdi barış degil, çözüm degil’ sözlerinin çıkartılmasını istedi. Kılıç ’Bütün Kürtleri hedef gösteriyorsunsuz. Görüntüler tek başına zaten haber’ diye tepki gösterdi.
Tartışma büyüdü.Kılıç bu haberi editörlüğünü de yaptığı Gün Ortası programında kullanmadı.

Uzun uğraşlara rağmen kriz çözülemedi ve Ecevit Kılıç’ın Habertürk TV ile ilişiği kesildi.MEDYARADAR/ÖZEL
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 05 Kasım 2013, 20:03:18
HABERTÜRK'TE ÇİFTE AYRILIK; HANGİ İSİMLERLE YOLLAR AYRILDI? (MEDYARADAR- ÖZEL)


(http://www.medyaradar.com/f1/79c_c03b5.jpg)


Habertürk'te önemli görevler üstlenen iki isimle kurumun yolları ayrıldı. İşte o isimler :
 Habertürk Televizyonu Ankara Büro’da görev yapan muhabir Mahir Kılıç ile kurumun yolları ayrıldı..

Habertürk’te görevine son verilen ikinci isim ise Samet Karagöz oldu..

TVNET’ten bir süre önce Habertürk Tv Kültür Sanat Servisi editörlüğüne getirilen Samet Karagöz’ün de çıkışı verildi..

MEDYARADAR- ÖZEL
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 09 Kasım 2013, 14:42:11
(http://www.medyatava.com/Content/images/news/haberturk-un-programi-eski-saatine-dondu-190-130.jpg)

Habertürk'ün programı eski saatine döndü!

Kanalda yayınlanan 'Söz Sende' programının yayın saati değişti.

Habertürk'ün programı eski saatine döndü


Habertürk TV ekranlarında Balçiçek İlter'in sunumuyla yayınlanan 'Söz Sende' programı 11 Kasım Pazartesi'den itibaren akşam 21:00 yerine eski saati olan 17:05'de yayınlanacak.

İlter, programının saat değişikliğini twitter adresinden duyurdu.Medya Tava
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 25 Kasım 2013, 21:03:04
Habertürk'te flaş ayrılık; hangi üst düzey isim istifa etti?

(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2013/11/25/109194/109194.jpg)


Habertürk'te üst düzey bir görev üstlenen deneyimli isim kanalla yolların ayrıldığını açıkladı.
 Habertürk televizyonunda Ankara Haber Müdürü olarak görev yapan deneyimli gazeteci Hilal Köylü Habertürk ile yollarının ayrıldığını duyurdu.
 
 17 yıllık meslek hayatında çok sayıda özel röportaj ve habere imza atan Hilal Köylü Habertürk'ün Ankara Haber Müdürü olarak çalışıyordu.

MEDYARADAR
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 30 Aralık 2013, 21:05:34
Habertürk Tv Genel Yayın Yönetmenliğine kim getirildi? (Medyaradar- Özel)


(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2013/12/30/111223/111223.jpg)

Habertürk Tv'nin tepe ismi değişti. İşte kanalın yeni genel yayın yönetmeni :
 Habertürk Tv Genel Yayın Yönetmenliğine Erhan Çelik getirildi.

 Erhan Çelik bir süredir Ciner Grubu'nun diğer kanalı Show TV Haber Dairesi başkanlığını ve Show Tv Ana Haber spikerliğini yapıyordu.

 Erhan Çelik'ten boşalan Show tv Ana Haber Spikerliğine ise aynı gruptan Ece Üner atandı..Çelik'in Show TV Haber Dairesi Başkanlığı görevi ise devam edecek.

 Atama kararı;

 "Show Haber Dairesi başkanlığı ve ana haber sunuculuğu görevini başarıyla yürütmekte olan çalışma arkadaşımız Erhan Çelik 01.01.2014 tarihinden itibaren Habertürk TV Genel Yayın Yönetmenliği görevine atanmıştır. Çelik bu görevin yanısıra Show Haber'in genel sorumluluğunu da sürdürecektir" şeklinde duyuruldu.

 Habertürk Tv'de Yiğit Bulut'un ayrılmasının ardından Genel Yayın Yönetmenliği koltuğu boş kalmış, kanalı genel müdür yönetmişti..

MEDYARADAR- ÖZEL
Başlık: HABERTÜRK TV'DEN FLAŞ TRANSFER! HABER MÜDÜR YARDIMCILIĞI GÖREVİNE KİM GETİRİLDİ?
Gönderen: azeri abas - 07 Ocak 2014, 19:12:02
                                     
            HABERTÜRK TV'DEN FLAŞ TRANSFER!
HABER MÜDÜR YARDIMCILIĞI GÖREVİNE KİM GETİRİLDİ ?
                            
            (http://i.imgur.com/j9VRxTo.jpg)

Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'DEN FLAŞ TRANSFER! HABER MÜDÜR YARDIMCILIĞI GÖREVİNE KİM GETİRİLDİ?
Gönderen: azeri abas - 07 Ocak 2014, 19:14:43
  HABERTÜRK TV'DEN FLAŞ TRANSFER!
HABER MÜDÜR YARDIMCILIĞI GÖREVİNE KİM GETİRİLDİ?


    (http://i.imgur.com/v8lzEsB.jpg)


                                                         Habertürk TV'de haber müdür yardımcılığı görevi Emel Okaygün'ün El Cezire Türk ile anlaşması nedeniyle boşalmıştı.
Habertürk TV’nin yeni haber müdür yardımcısı Star TV Ankara Haber Müdürlüğü görevinden kanalın Doğuş Grubu’na satılması üzerine ayrılan Esat Pala getirildi.

Habertürk TV’de haber müdür yardımcılığı görevini yürüten Emel Okaygün El Cezire Türk ile anlaşarak kanal ile yollarını ayırmıştı.

ESAT PALA KİMDİR?

Esat Pala daha önce Cumhuriyet, Tempo Dergisi, Show Tv ve Star TV Haber merkezinde çalıştı. Daha sonra CNNTÜRK Ankara Büro’ya transfer olan Pala, haber kanalı 24’ün Ankara Haber Müdürlüğü görevinin ardından Uğur Dündar yönetimindeki Star Ana Haber’e geçti.

Temmuz 2011’de Star TV Ankara Haber Müdürlüğü görevine getirilen Pala kanalın Doğan Grubu tarafından Doğuş Grubu’na satılmasının ardından bu görevden ayrıldı.


(http://i.imgur.com/j9VRxTo.jpg)
                                   


Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 08 Ocak 2014, 20:34:43
Habertürk TV'de ana haberi kim sunacak? (Medyaradar/Özel)
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2014/1/8/111696/111696.jpg)


Ece Üner'in Show Ana Haber'e geçmesinin ardında boşalan Habertürk Ana Haber koltuğuna hangi deneyimli isim geçti?
 Habertürk Ana Haber koltuğuna ekranların deneyimli ismi Veyis Ateş oturdu..

 Eylül başında TVNET’ten Habertürk’e transfer olan Veyis Ateş, Habertürk TV’de sunduğu Gece Yarısı programında “4 sıfır yan yana geldiğinde” sloganını programın mottosu haline getirmişti.

 Medyada ekran yüzü olmanın dışında  yöneticilik, programcılık görevlerini de yerine getirmiş olan Ateş, aynı zamanda Spikerler Derneği Genel Başkanlığı'nı da yürütüyor.

 Haberi okumaktan çok anlatıcı üslubuyla dikkatleri üzerine çeken Veyis Ateş, Gece Yarısı’ndaki başarılı performansını artık Akşam Raporu’nda sergileyecek.
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 15 Ocak 2014, 20:10:29
Medyaradar'dan Habertürk bombası! İki yöneticinin görevine son verildi! Yerlerine kimler geldi?


(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2014/1/15/112060/112060.jpg)

17 Aralık operasyonu medyaya da sıçradı, Habertürk TV'de flaş gelişme yaşandı. İki yöneticinin görevine son verilirken yerlerine yeni isimler atandı.
 Habertürk TV'de haber koordinatörlüğü görevini yürüten Oğuz Usluer ile haber müdürlüğü görevini yürüten Cuma Ulus'un bu görevlerine son verildi.

 Habertürk TV haber koordinatörlüğü görevine Suat Toktaş,Haber müdürlüğü görevine ise Rengin Gültekin getirildi.

 Suat Toktaş son olarak Show TV'de haber müdürü olarak görev yapıyordu. Rengin Gültekin ise Habertürk TV'de editör-muhabirlik görevinde bulunuyordu.

 Atamalar az önce Genel Yayın Yönetmeni Erhan Çelik tarafından çalışanlara duyuruldu.İşte o duyuru.

DUYURU

 1. Show Haber Dairesi Başkanlığı bünyesinde Haber Müdürlüğü görevini yürüten değerli çalışma arkadaşımız Suat Toktaş, 15.01.2013 tarihinden itibaren Habertürk Tv Haber Koordinatörlüğü görevine atanmıştır.

 2. Show Haber Editörü Rengin Gültekin, Habertürk Tv Haber Müdürü olarak görevlendirilmiştir.

 Her iki çalışma arkadaşımıza yeni görevlerinde başarılar dilerim.

Erhan ÇELİK
 Habertürk Televizyonu
 Genel Yayın Yönetmeni

MEDYARADAR/ÖZEL
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: Şahin Bey - 22 Ocak 2014, 12:10:15
Habertürk'ten ayrılan hangi isim NTV ile anlaştı?(Medyaradar/Özel)

(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2014/1/21/112387/112387.jpg)


Yılbaşı öncesinde Gazete Habertürk ile yollarını ayıran isimlerden biri NTV kadrosuna katıldı.
 NTV,geçtiğimiz yılbaşı öncesinde Gazete Habertürk'ten ayrılan deneyimli muhabir Tülay Şubatlı ile anlaştı.
 Şubatlı, NTV'de altyazı editörü olarak görev alacak.

TÜLAY ŞUBATLI KİMDİR?

 Tülay Şubatlı mesleğe 1990 yılında TRT İzmir Radyosu'nda dış yapımcı olarak atıldı.1992'de Kanal 6 Haber Merkezi'nde başladığı haber yolculuğu ise Kanal D ve Star TV'de muhabir-spiker olarak devam etti.

 2001-2002 yılları arasında ANS Yapım'ın ATV'de yayınlanan "Yarınlar Umut Olsun" programında editör-spiker olarak yeralan Tülay Şubatlı 2002'de ise televizyona ara vererek kuruluşu sırasında Vatan Gazetesi'nin kadrosuna katıldı.Şubatlı 4 Eylül 2002 tarihinden 2009 yılının Ağustos ayına kadar Vatan Gazetesi Haber Merkezi'nde özel haberlere imza attı. 2009 yılının Ağustos ayında ise Habertürk'e transfer olan Şubatlı geçtiğimiz yılbaşı öncesinde gazete ile yollarını ayırdı.

MEDYARADAR/ÖZEL
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 22 Ocak 2014, 22:57:18
Erhan Çelik Habertürk TV Ana Haber için kiminle anlaştı? (Medyaradar/Özel)

Habertürk TV'de Ana Haber koltuğu hangi önemli isme emanet edildi?
 Habertürk TV ekranlarında taşlar yerinden oynuyor, bu önemli gelişmeyi ilk olarak Medyaradar okuyucularına duyuruyor.


(http://www.medyaradar.com/uploads/images/bal.jpg)


 Habertürk TV'nin Genel Yayın Yönetmeni Erhan Çelik, Habertürk Ana Haberi için Balçiçek İlter ile el sıkıştı.

 Çelik'in bu telifine olumlu yanıt veren Balçiçek İlter artık Habertürk ana haberleriyle karşımızda olacak.

 Türkiye Gazetesi'nde de yazılar yazan Balçiçek İlter'i Habertürk TV izleyenleri "Söz Sende" programıyla yakından tanıyordu.

 Gelişmeler yine Medyaradar'da olacak.

MEDYARADAR/ÖZEL
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 27 Ocak 2014, 17:34:42
(http://www.medyatava.com/Content/images/news/haberturk-te-surpriz-degisim-sabah-haberlerini-kim-sunacak-190-130.jpg)

Habertürk'te sürpriz değişim! Sabah haberlerini kim sunacak?

Erhan Çelik'in Habertürk'ün başına geçmesiyle hafta içi sabah kuşağına yeni bir isim getirildi.


Habertürk'te hafta içi sabah kuşağını deneyimli haber spikeri Işıl Açıkkar sunacak.

Işıl Açıkkar, hafta içi her sabah 07.00'da 'Gün Başlıyor' programı ile ekrana gelecek.

Bugün TV'den Habertürk'e geçen Açıkkar haftasonu yaptığı programlar dışında ayrıca 'Haberiniz Olsun' programını hazırlayıp sunuyordu.

(http://www.medyarehberi.com/inter/uploads/2012/11/isil-acikkar.jpg)


Medya Tava
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 30 Ocak 2014, 22:31:37
Habertürk'te sürpriz ayrılık! Hangi ekran yüzü istifa etti?(Medyaradar/Özel)


(http://www.medyaradar.com/uploads/images/sel.jpg)


Habertürk TV'nin en çok izlenen ekran yüzlerinden biri sürpriz bir kararla ayrıldı.
 Habertürk TV'de 3 yıldır görev yapan güzel ekran yüzü Selay Dilber sürpriz bir kararla istifa etti.

 Habertürk TV'de bir süredir hava durumu spikerliği yapan Seray Dilber kanalın en çok izlenen ekran yüzlerinden biriydi.

MEDYARADAR
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 08 Şubat 2014, 19:53:26

(http://www.medyatava.com/Content/images/news/ekranlarin-yeni-gezi-programi-yarin-basliyor-190-130.jpg)

Ekranların yeni gezi programı yarın başlıyor!

Habertürk TV ekranlarında yeni bir program izleyici ile buluşuyor.

Habertürk TV ekranlarında 'Ne Güzel Hayat' adlı bir gezi programı başlıyor. Pazar günleri 18:15'de yayınlanacak olan programda gizli kalmış mekanları ve doğayla iç içe olan yerler tanıtılacak.

İlginç yaşam öyküleri ve sohbetlerin de yer alacağı 'Ne Güzel Hayat' programında adrenalin dolu aktivitelere de yer verilecek.

Emrah Ertonguç  ve Seçil Sezgin’in birlikte hazırlayıp sunduğu 'Ne Güzel Hayat' her pazar saat 18:15’de  Habertürk ekranlarında olacak.

Program ilk olarak Sapanca'yı tanıtacak.

Programın tanıtım fragmanını izlemek için tıklayınız.
http://tv.haberturk.com/programlar/video/ne-guzel-hayat-bu-hafta-maceraya-basliyor/110513Medya Tava
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: Şahin Bey - 10 Şubat 2014, 12:36:05
Okan Bayülgen'in ekibinde istifa şoku! (Medyaradar/Özel)

(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2014/2/9/113287/113287.jpg)


HaberTürk ve Show TV’de programlarına devam eden Okan Bayülgen’in ekibinde ayrılıklar yaşandı.
 Okan Bayülgen’in ekibinden yönetmen Efe Hızır, yönetmen yardımcısı Gizem Kızıl, editörler Tolga Üyken ve Esin Görür’ün istifa ettikleri bildirildi.

 Programlarına HaberTürk ve Show TV’de devam eden Okan Bayülgen’in ekibinde yaşananlar ayrılıkların nedeni ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 26 Şubat 2014, 16:32:10
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2014/2/26/114127/114127.jpg)

Habertürk TV'de görev yapan iki deneyimli isim yönetimle anlaşmazlık nedeniyle görevlerinden ayrıldı.
Habertürk TV'de sular durulmuyor!

Habertürk TV Genel Yayın Yönetmenliği görevine Erhan Çelik'in atanmasından sonra kanalda başlayan yaprak dökümü bugün de sürdü.

Kanalda haber müdür yardımcısı olarak görev yapan Hikmet Atansay ile editör Ömer Tekerek kanalla yollarını ayırdı.

İki deneyimli ismin ayrılıklarının altında Erhan Çelik ile anlaşamamalarının yattığı öğrenildi.


Medya Radar/Özel
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: Şahin Bey - 03 Mart 2014, 12:48:42
Habertürk TV DHA'dan hangi ismi transfer etti? (Medyaradar/Özel)


(http://www.medyaradar.com/uploads/images/dilhun.jpg)


Erhan Çelik yönetimindeki Habertürk TV kadrosuna Doğan Haber Ajansı'ndan deneyimli bir isim katıldı.
 Genel Yayın Yönetmenliği'ni Erhan Çelik'in yaptığı Habertürk TV'de hareketlilik sürüyor.

 Yaklaşık 5,5 yıldır DHA'da çalışan deneyimli muhabir Dilhun Gençdal Haber Türk Tv'ye transfer oldu. DHA'da ağırlıklı olarak siyasi ve toplumsal olayları takip eden Dilhun Gençdal, bundan sonraki kariyerine Haber Türk'de devam edecek.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Dilhun Gençdal 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyonu’nda (İÜRTV) çalışmaya başladı. 2003-2005 yılları arasında Kanal D Haber’de stajyerlik yaptı. 2006 yılında üniversiteden mezun olup, kendi alanında iş bulamayınca kısa bir dönem ücretli ilkokul öğretmenliği yaptı. Kısa süren öğretmenlik deneyiminin ardından 2007 yılında Anka Haber Ajansı’nda muhabir olarak işe başladı. Anka Haber Ajansı’nda 10 ay çalıştıktan sonra 22 Temmuz 2008’de Doğan Haber Ajansı’na transfer olmuştu.

MEDYARADAR/ÖZEL
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: Şahin Bey - 25 Mart 2014, 12:22:20
BU PROGRAM ÇOK KONUŞULUR! OKAN BAYÜLGEN VE CÜBBELİ AHMET HOCA HANGİ PROGRAMDA BİR ARAYA GELECEK?


(http://www.ucankus.com/img/23786800progg.jpg)


Ünlü televizyoncu Okan Bayülgen, kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ile program yapacağını açıkladı.

Beyaz TV ekranlarında Yüksel Aytuğ'un sunduğu Medyatik programına konuk olan Okan Bayülgen, Ahmet Mahmut Ünlü ile program yapacağını söyledi.

Proje ajamasında olan programın Habertürk ekranlarında yayınlanacağını açıklayan Bayülgen, 'Çok temel bir ihtiyaç var. Kur'an-ı Kerim'de ne anlatılıyor? Ben Türkçe'sini okuyacağım, o orjinalini okuyacak. Her ayetin içeriği konusunda sohbetler olacak' dedi.UCANKUS
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: Şahin Bey - 25 Mart 2014, 12:31:18
(http://4-ps.googleusercontent.com/h/www.son.tv/pic/news/660x350x25320140618435534534_2.jpg.pagespeed.ic.v5PVOt6_s7.jpg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: Turgay_ - 25 Mart 2014, 13:08:50
hani kendi kanalini kuracati hoca efendi,turgay
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: A.Caner Özdemir - 25 Mart 2014, 14:57:27
Yapsalar iyi olur bence Okan Bayülgen'de bu komediyenlik Cübbeli Ahmet Hoca'da Adnan Hoca gibi şen şakrak reytingler alt üst olur vallaha ben yapsınlar derim resimdede zaten tam bir sempati tipi var.
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 01 Nisan 2014, 00:15:24
Medyaradar Gazete Habertürk'ün yeni Genel Yayın Yönetmenini açıklıyor! İşte Altaylı'nın koltuğuna oturacak o isim!


(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2014/3/31/115782/115782.jpg)Fatih Altaylı'nın istifasıyla boşalan Gazete Habertürk Genel Yayın Yönetmenliği'ne getirilen isim belli oldu.Medyaradar o ismi açıklıyor!
 1 Mart 2009'da yayın hayatına başlayan Gazete Habertürk'ün 1 numarası Fatih Altaylı, Cuma akşamı genel yayın yönetmenliğinden istifa etti. Cumartesi günü de köşe yazısında okurlarıyla veda yazısını paylaştı. Altaylı artık gazetede sadece köşe yazısı yazacak. Altaylı’nın şoke eden bu istifasının ardından tüm gözler Ciner Grubu’na çevrildi. Altaylı’nın yerine gelecek isim merak konusuydu. İşte o isim belli oldu. Gazete Habertürk’ün yeni genel yayın yönetmeni Selçuk Tepeli.

 Aktüel ve Newsweek (Türkiye) Dergisi Eski Genel Yayın Yönetmeni Selçuk Tepeli, son olarak Habertürk Gazetesi Hafta Sonu Ekleri Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyordu.

1974, İstanbul doğumlu Selçuk Tepeli, Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü bitirdikten sonra IEP Rennes'de Avrupa Birliği Avrupa'da Sınırlar ve Kamu Hareketleri mastırı yaptı. Aynı okulda Yazılı Basın Yönetim ve Hukuku mastırını tamamladı. Sırasıyla Aktüel ve Newsweek Türkiye dergilerinin yayın yönetmenliği, Habertürk yayın danışmanlığı,Gazete Habertürk Hafta Sonu ekleri genel yayın yönetmenliği görevlerinde bulunan Tepeli, bir dönem Habertürk TV'de Ceyda Karan'la birlikte Eksen adlı programı yapıyordu.

 Medyaradar, Tepeli’ye yeni görevinde başarılar diler.

MEDYARADAR/ÖZEL
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 01 Nisan 2014, 15:58:08
(http://www.gazeteciler.com/data/news/590x260/1396350198-haberturk.jpg)

Habertürk'teki görev değişimi künyeye nasıl yansıdı?

 Fatih Altaylı'nın HaberTürk'ten ayrılmasının ardından yerine Seçuk Tepeli geldi. Bu görev değişimi Habertürk'ün künyesine nasıl yansıdı?

Habertürk gazetesi bugün yeni künyesiyle çıktı. Habertürk gazetesinde Genel Yayın Yönetmenliği yapan Fatih Altaylı'nın istifasının ardından boşalan koltuğa Selçuk Tepeli oturdu.
Gazetede Yayın Danışmanı olarak görev alan Murat Bardakçıda görevinden ayrıldı.
Bardakçı, gazetedeki yazılarına ve Habertürk TV'deki 'Tarihin Arka Odası' programınına devam edecek.
Habertürk gazetesindeki bu değişiklikler bugünkü künyede yer aldı.Gazeteciler.com
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 02 Nisan 2014, 15:46:48
(http://www.gazeteciler.com/data/news/590x260/1396435570-haberturk.jpg)

Habertürk yeni Genel Yayın Yönetmeni'ni böyle duyurdu!
 
 Tweet E-posta Paylaş Takip Et Habertürk gazetesindeki genel yayın yönetmenliği değişikliği bugün 1. sayfadan anons edildi.

Habertürk gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı'nın geçtiğimiz hafta istifa etmesiyle boşalan koltuğa Selçuk Tepeli atandı.

Fatih Altaylı, Tepeli'nin yönetiminde ilk kez bugün köşe yazısı yazdı.

Daha önce Aktüel ve Newsweek Türkiye'yi yöneten Tepeli, Habertürk'ün Haftasonu Ekleri Yayın Yönetmeni'ydi.

Habertürk nöbet değişimini bugün 1. sayfasında böyle duyurdu.

(http://www.medyaradar.com/uploads/images/20140402-08040906.jpg)Medya Radar
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 24 Nisan 2014, 21:20:41
Habertürk'te iç transfer! Ünlü ekran yüzü televizyonu bıraktı, gazeteye geçti! (Medyaradar/Özel)

(http://www.medyaradar.com/uploads/images/sorel.jpg)7 yıldır Habertürk TV'de ter döken başarılı isim artık Gazete Habertürk için çalışacak.
 Habertürk TV'de 2007 yılından bugüne editör, muhabir ve haber spikeri olarak görev yapan Sorel Dağıstanlı Habertürk Gazetesi'ne geçti.
 Ekranda yaptığı program ve özel haberlerle dikkat çeken Sorel Dağıstanlı bundan böyle gazete için çalışacak.
 Mesleğe radyocu olarak başlayan Dağıstanlı Best Fm, Number One , Radyo D ve haber radyosu Radyo Foreks'te editör-spiker ve haber program yapımcısı olarak çalıştı. Televizyonculuk yaşamı ise Kanal D ile başladı. Aranıyor programı, sabah haberleri ve ara haberlerde görev aldı. Ardından 1 yıllığına ABD'ye giderek İngilizce sertifika programına katıldı. Dağıstanlı ABD'den döndükten sonra 2007 yılında Habertürk TV'de çalışmaya başlamıştı.

MEDYARADAR
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 02 Eylül 2014, 01:26:25
(http://www.medyaradar.com/uploads/images/indir%20(1)(2).jpg)

24 yıldır çeşitli kanallarda görev alan güzel ekran yüzünün yeni adresi Habertürk TV oldu.
Bir süre önce NTV ile yollarını ayıran deneyimli ekran yüzü Jülide Ateş Habertürk TV ile anlaştı.

Ateş'in Habertürk TV'de ana haber bültenlerini sunacağı Medyaradar'a gelen duyumlar arasında...
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 03 Eylül 2014, 20:34:57
(http://www.gazeteciler.com/data/news/590x260/1409736483-m1.jpg)
 Jülide Ateş Habertürk TV ile anlaştı!
 
 24 yıldır çeşitli kanallarda görev alan Jülide Ateş'in yeni adresi Habertürk TV oldu.
Jülide Ateş, Habertürk TV'de ana haber bültenini sunacak.

1990'DA TÜRKİYE GÜZELİ SEÇİLDİ!

Jülide Ateş, 1990'da Türkiye güzeli seçildikten sonra televizyonculuğa adım attı. Ateş, 1992'de Star Haber'i sunmaya başladı.

KANAL SATILANA KADAR ÇALIŞTI!

Bir süre Reha Muhtar'ın ekibinde çalışan Ateş, 1995'te Kanal D Ana Haber'i sundu. 1996 yılında TGRT'ye geçen Jülide Ateş, 2007'de kanalın satılma sürecine kadar da buradaki görevini sürdürdü.

STAR TV'DE SABAH PROGRAMI SUNDU!

Daha sonra da Star TV'de bir süre sabah programı sunan Ateş, 2012 yılında NTV'ye transfer oldu. Ateş Temmuz ayının ortalarında NTV'den ayrılmıştı.Gazeteciler.com
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 03 Eylül 2014, 20:58:35
(http://www.medyatava.com/uploads/news/a2379612-19c0-4bdc-925d-61a513ad4eb7.jpg)
İki yıl NTV'de çalıştınız ve geçtiğimiz Temmuz ayında kanaldan ayrıldınız. Kısa bir ayrılıktan sonra tekrar ekranlara dönme süreci nasıl oldu?

Ekranların deneyimli sunucusu Jülide Ateş, 2012 yılında NTV ile anlaşmış ve geçtiğimiz Temmuz ayında kanalla yollarını ayırmıştı.

24 yıldır sektörde olan ve haber programlarını usta bir sunumla izleyiciye aktaran deneyimli sunucu, kısa süren sessizliğini bozdu ve ekranlara geri dönme kararı aldı.

Habertürk TV ile anlaşan Jülide Ateş, bundan böyle kanalın 'Gündüz Kuşağı' haberlerini sunacak.

Medyatava, Habertürk TV ile ekranlara dönen deneyimli sunucu Jülide Ateş'e, teklifin nasıl geldiğini ve bu kararı nasıl aldığını sordu.

MT: İki yıl NTV'de çalıştınız ve geçtiğimiz Temmuz ayında kanaldan ayrıldınız. Kısa bir ayrılıktan sonra tekrar ekranlara dönme süreci nasıl oldu?

Jülide Ateş: Aslında bu dönem devam edip etmeme yönünde bir karar verme aşamasındaydım. Fakat Habertürk'ten güzel bir teklif getirdiler. Dolayısıyla teklifi olumlu buldum ve devam etme kararı aldım.

Önce 'Ana Haber' bülteni için teklif getirdiler ama çocuğumu göremeyeceğim için 'Gündüz Kuşağı' programını tercih ettim. Sağ olsunlar bu isteğimi kırmadılar ve bu yönde bir anlaşma yaptık. 15 Eylül itibariyle Habertürk TV'de 'Gündüz Kuşağı' haberleriyle izleyicilerle tekrar buluşacağım.

Mesleğini çok seven bir haber spikeriyim. Sunuculuğa devam edeceğim için mutluyum. Heyecanlıyım, çok iyi niyetle ve yüksek motivasyonla başlıyorum. Bütün medya emekçisi arkadaşlarımı da sevgiyle kucaklıyorum.

 

Canan Kaya / Medyatava
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 06 Eylül 2014, 10:28:07
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2014/2/26/114127/114127.jpg)
EURO 2016 Eleme Maçları Habertürk TV'de!

 7 Eylül Pazar | 21.45 >>

Almanya - İskoçya

 8 Eylül Pazartesi | 21.45 >>

İsviçre - İngiltere

 9 Eylül Salı | 21.45 >>

Çek Cumhuriyeti - Hollanda
Hangi Maç Hangi Kanalda?
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: endertekinn - 07 Eylül 2014, 19:01:05
HABERTÜRK TV UEFA EURO 2016 ELEME MAÇLARI UYDU BISS KEY FREKANSLARI...
(http://uydumturk.com/frm/index.php?action=dlattach;topic=1059.0;attach=653;image)

[eklenti yönetici tarafından silindi]
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: endertekinn - 07 Eylül 2014, 23:07:39
Habertürk Maç yayınlarında biss
şifreleme sistemini kullanıyor KEY:
1000000000000000
Başlık: HABERTÜRK HD
Gönderen: emin demir - 17 Eylül 2014, 12:02:59
habertürk HD yayında

http://www.turksat.com.tr/img/announcement-file/1d698bed3bc9c6d955ebb1402ff5d929.pdf
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 17 Eylül 2014, 21:13:52
(https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/t31.0-8/10710227_742390095833162_5625985586051756826_o.jpg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV HD YAYIN İLE 18 EYLÜL'DE TÜRKSAT 4A UYDUSUNDA YAYINDA!
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 24 Ekim 2014, 20:16:34
(http://www.gazeteciler.com/data/news/590x260/1414154886-m1.jpg)

Habertürk televizyonunun ekran yüzü Veyis Ateş, Ankara temsilcilğine atandı.


Habertürk'ün Ankara'daki sorumluluğunu üstlenen Veyis Ateş'in yeni görevi mail yoluyla tüm çalışanlara duyuruldu.

Gecen yil Eylul ayinda TVNET ten Haberturk e transfer olan Veyis Ates, Haberturk TV deki gorevine Ankara Temsilcisi olarak devam edecek.

KASIM'DA YENİ GÖREVİNDE

TVNET te Ana Haber sunuculugu ve yoneticilik gorevlerinde bulunan Veyis Ates 2013 Eylul'unde Haberturk TV ye transfer olmustu. Burada, Akşam Raporu, Gece Yarısı ve Gun Başlıyor kuşaklarını sunan Ateş, Kasım ayından itibaren Haberturk TV Ankara Temsilcisi olarak görevini sürdürecek.

VEYİS ATEŞ KİMDİR?

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu olan Ateş medya sektörüne üniversitedeyken giriş yaptı.

Yayıncılığa radyoculukla baslayan Veyis Ateş ekrana ilk kez atr kanalinda gece spikeri olarak cikti. 2007 yılında TVNET' e gecti. Burada 6 yıl boyunca yöneticilik yapti. Ana haberin yanısıra, çok sayıda politik programlar hazırladı, sundu.

ERHAN ÇELİK ATAMA HABERİNİ ŞU MAİLLE DUYURDU

Habertürk Televizyonu Ankara Temsilciliği görevine bugün itibariyle değerli mesai arkadaşımız Veyis Ateş atanmıştır. Bugüne kadar bu görevi yürüten bir diğer değerli arkadaşımız Nilgün Balkaç ise "Günün Ajandası" adlı programı hazırlayıp sunmaya devam edecektir.

Her iki arkadaşımıza da görevlerinde başarılar dilerim.

Erhan Çelik
Habertürk Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni
GAZETECİLER.COM
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV HD YAYIN İLE 18 EYLÜL'DE TÜRKSAT 4A UYDUSUNDA YAYINDA!
Gönderen: KARTAL DEMİR - 01 Kasım 2014, 14:08:46
(https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/1461830_386430658181564_6479118139775153198_n.jpg?oh=e3a925af7f864b9424a4399099b74316&oe=54E0F65D&__gda__=1423821664_15c94c41121452cf29f4597ff03f372a)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 20 Kasım 2014, 21:41:02
(http://www.medyatava.com/uploads/news/d5653c51-bd24-4f13-8973-21a659d5984b.jpg)
Habertürk TV'den yeni tanıtımlar

Habertürk'ün yeni program tanıtımlarında 'Gün Başlıyor' programıyla sunucu Seda Akbay, 'Günün Ajandası' programıyla Nilgün Balkaç, 'Haber Masası' programıyla Jülide Ateş, 'Gün Ortası' programıyla Didem Arslan Yılmaz, 'Güne Bakış' programıyla Duygu Canbaş, 'Akşam Raporu' programıyla Balçiçek İlter, Ana Haber sunucusu Buse Biçer, 'Haber Ekspres' programıyla Cansu Canan Özgen ve kanalın Genel Yayın Yönetmeni Erhan Çelik'e yer veriliyor ve 'Doğru haber, dinamik sunum' sloganı kullanılıyor.

Kanalın ekranda dönmeye başlayan diğer tanıtımında ise yorumcular Ruşen Çakır, Deniz Ülke Arıboğan, Fehmi Koru, Nihal Bengisu Karaca, Fuat Keyman, Soli Özel, Mensur Akgün, Erdinç Yazıcı, Orhan Bursalı, Koray Çalışkan, Nevzat Çiçek, Muhsin Kızılkaya, Oral Çalışlar'a yer veriliyor ve 'Doğru haber, güçlü yorum' sloganı kullanılıyor.

Habertürk TV'nin bir diğer tanıtımında ise sunucular Pelin Çift, Balçiçek İlter, Didem Arslan Yılmaz, Ece Üner, Afşin Yurdakul, veyis Ateş, Murat Bardakçı, Erhan Afyoncu, Nurhan Atasoy, Serfiraz Ergun, Güntay Şimşek, Ceyda Erenoğlu, Özlem Karahan gibi isimlere yer veriliyor.Medya Tava
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 25 Ocak 2015, 22:52:55
(http://www.medyatava.com/uploads/news/931a9882-d43f-4331-b752-55d8494465e7.jpg)

Hürriyet'te yer alan habere göre; Habertürk TV'de yayınlanan "Tarihin Arka Odası" adlı programda izleyiciden gelen bir mail programın sunucusu Murat Bardakçı'yı çok kızdırdı.

İzleyici 'Onu sormayın bunu sormayın açıp okuyun diye milleti ne bozuyorsun. Bizim sayemizde program yapıyorsun. Saygılı ol. Biz soracağız sen cevaplayacaksın. Senin işin bu' diyerek Murat Bardakçı'ya tepki gösterdi.Gelen tepki üzerine Bardakçı 'N.. senin sayende yapıyorum bu programı. Oturup oku. Babanın da uşağı yok. Hiç cevaplamak zorunda değilim. Keyfim için yapıyorum bu programı anladın mı! Sen kimsin ki senin sayende yapacağım programı? Anladın mı ulan! Sen benim velinimetim misin? Benim işim gazetecilik ben bu işi keyfimden yapıyorum. Birşey öğrendiğin için teşekkür borçlusun' diyerek seyirciye tepki gösterdi.    MEDYATAVA
Başlık: Ynt: CİNER MEDYA GRUBU HAKKINDA HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 02 Mart 2015, 18:34:38
(http://www.medyatava.com/uploads/news/0e080885-b65e-4f45-b391-eca2d0607d04.jpg)
Ciner Medya bünyesinde yayına başlıyor!

Medya grubunun yeni dijital oluşumu yayın hayatına başlıyor.

Bünyesinde Habertürk, Show TV, Bloomberg HT gibi markaları bulunduran Ciner Medya'nın dijital medya platformu Businessht.com yayın hayatına başlıyor.

Ekonomi alanında özel haberler, video ve infografik destekli analizler, uzman yazarlardan değerlendirmeler ve son dakika gelişmeleri Businessht.com okuyucularıyla buluşacak.

Businessht.com 'Ekonomide Haberin Ötesi' sloganıyla yakında yayına başlayacak.
(http://yeni.businessht.com/images/tools/businessht_logo.png)
Medya Tava
Başlık: Ynt: CİNER MEDYA GRUBU HAKKINDA HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 24 Mart 2015, 22:00:03
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2015/3/24/137265/137265.jpg)
Habertürk'e çifte transfer! Kadroya hangi isimler katıldı?

Gazete Habertürk kadrosuna iki ayrı gazeteden iki başarılı ismi transfer etti.
Bir süredir ses getiren haberlere imza atan Gazete Habertürk'ün Haber Merkezi kadrosuna iki başarılı isim katıldı.

Yeni Şafak Gazetesi polis muhabiri Yusuf Doğan ile Milliyet Gazetesi'nin özel haber muhabiri Arif Balkan gazeteleriyle yollarını ayırarak Habertürk'e transfer oldu.

İki başarılı isim dün itibariyle yeni gazetelerinde göreve başladı.Medyaradar/Özel
Başlık: Ynt: CİNER MEDYA GRUBU HAKKINDA HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 26 Mart 2015, 20:08:02
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2015/3/26/137448/137448.jpg)
Habertürk'te 7 Haziran depremi! Hangi programlar, neden kaldırıldı?

Habertürk televizyonu yönetimi, seçime 72 gün kala tartışma programlarını yayından kaldırma kararı aldı.
Habertürk televizyonu yönetimi, 7 Haziran'da yapılacak olan milletvekili seçimlerine 72 gün kala tartışma programlarını yayından kaldırma kararı aldı.

Kanal yönetiminin geçen hafta pazar akşamından sonra Habertürk TV'nin klasiği haline gelen Türkiye'nin Nabzı, Enine Boyuna ve Karşıt Görüş adlı tartışma programlarını yayından kaldırdığı öğrenildi.

Seçim döneminde ağırlıklı olarak partilerin mitingleri ile miting değerlendirmelerine yönelik yayınlar yapacağı söyleniyor. Medyaradar/Özel
Başlık: Ynt: CİNER MEDYA GRUBU HAKKINDA HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 27 Mart 2015, 21:53:49
Habertürk TV'ye flaş transfer! Sabah haberlerini o sunacak! (Medyaradar/Özel)

(http://www.medyaradar.com/uploads/images/188_860ab.jpg)

Erhan Çelik'in Genel Yayın Yönetmenliği görevinden ayrılmasından sonra yeniden yapılanan Habertürk TV kadrosuna deneyimli bir yönetici-haber spikeri katıldı.
Haber Genel Yayın Yönetmenliği görevinde bulunduğu Show TV ile yollarını iki yıl önce ayıran Tuba Atav Habertürk TV ile anlaştı. Atav'ın sabah haberlerinin hazırlanması ve sunulması görevinde bulunacağı öğrenildi.

Show Tv’nin Ciner Grubu’na devredilmesinin ardından zorunlu izne çıkarılan Tuba Atav, kanal yönetimi ile anlaşarak sözleşmesini karşılıklı olarak feshetmişti.

TUBA ATAV KİMDİR?

Tuba Atav 1 Ocak 1970'de Ankara'da doğdu. Mesleğe 1991 yılında Anadolu Ajansı'nda muhabir olarak başladı. 1996 yılında Star TV'de savunma ve diplomasi alanında gazetecilik yaptı. 2000 yılında Kanal 6'da Ankara temsilciliği görevinde bulundu. 2001 yılında atv'de muhabir olarak göreve başlayan Atav 2005'te kanalın Ankara temsilciliği görevine getirildi. 2008'de Show TV'ye transfer olan Atav 2010 yılında Haber Genel Yayın Yönetmenliğe atandı. Ardından Skytürk 360'a geçerek Ana Haber Bülteni'ni sundu.Daha sonra Show TV'ye geçerek Haftasonu Haberleri'ni ve Skytürk 360'ta Doğruya Doğru programını sunan Atav 2013 yılının Ağustos ayında kanalla yollarını ayırmıştı.

MEDYARADAR
Başlık: Ynt: CİNER MEDYA GRUBU HAKKINDA HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 12 Mayıs 2015, 13:46:31
Habertürk TV'den ayrılan güzel ekran yüzü hangi kanal ile anlaştı?(Medyaradar/Özel)

(http://www.medyaradar.com/uploads/images/324_4de1b.jpg)

İşte 25 yaşındaki güzel ekran yüzünün yeni adresi...
Haber kanalı 24 istifa ederek Habertürk TV ile yollarını ayıran beğenilen ekran yüzlerinden Hazal Ayaşan'ı kadrosuna kattı.

25 yaşındaki güzel ekran yüzü 6 News’de 4 yıl spikerlik yaptıktan sonra Habertürk TV’ye transfer olmuştu.Ayaşan ara ve gece haberlerini sunarak başladığı Habertürk TV’de son olarak spor haberlerini sunuyordu.

24 TV'deki mesaisine başlayan Ayaşan yeni kanalında da spor haberlerini sunacak.

MEDYARADAR/ÖZEL
Başlık: Ynt: CİNER MEDYA GRUBU HAKKINDA HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 12 Mayıs 2015, 13:48:49
Haberturk hangi yazarı kadrosuna kattı? (Medyaradar/Özel)

Ocak ayında aktif gazeteciliği bırakarak iletişim dünyasına transfer olan isim Habertürk.com'a transfer oldu.
Akşam Gazetesi'nde magazin müdür yardımcılığı görevinde bulunan Önder Sarıahmetoğlu Habertürk kadrosuna katıldı. Deneyimli magazinci gazetede yeralan 'Olan Biten' adlı köşesinde 3 yıl boyunca magazin ve eğlence dünyasına dair yazılar kaleme almıştı.

Ocak ayında aktif gazeteciliği bırakarak, iletişim dünyasına transfer olan Önder Sarıahmetoğlu, bu haftadan itibaren, yazılarıyla haftanın 3 günü haberturk.com'da olacak.

(http://www.medyaradar.com/uploads/images/193cdf54-ea2c-45b2-a992-d3f6c8b8b4ca.jpg)

MEDYARADAR/ÖZEL
Başlık: Ynt: CİNER MEDYA GRUBU HAKKINDA HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 10 Haziran 2015, 11:03:26
Ciner Medya Grubu'nda taşlar yerinden oynadı! Kim hangi göreve getirildi? (Medyaradar/Özel)

(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2015/6/9/153082/153082.jpg)

7 Haziran seçimlerinin ardından Ciner Medya Grubu'nda başlayan hareketlilik sürüyor. Grupta iki üst düzey atama gerçekleşti.
7 Haziran seçimlerinin ardından Ciner Medya Grubu'nda taşlar yerinden oynamaya başladı.

Ciner Medya Grubu Ankara Temsilciliği görevine Alican Türkoğlu getirilirken Habertürk Gazetesi Ankara Temsilciliği görevine ise vekaleten bu görevi yürütmekte olan Bülent Aydemir atandı.

Atama kararları Ciner Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ tarafından duyuruldu.

MEDYARADAR/ÖZEL
Başlık: Ynt: CİNER MEDYA GRUBU HAKKINDA HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 11 Haziran 2015, 10:04:57
Habertürk'te bomba gelişme! 3 ekran yüzünün işine son verildi! (Medyaradar/Özel)

(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2015/6/10/153343/153343.jpg)


7 Haziran seçimleri Ciner Medya Grubu'nda taşları yerinden oynattı. Seçimin ertesi gününden itibaren başlayan deprem devam ediyor.
7 Haziran seçimlerinin sonuçlanması ve Show TV'nin TMSF tarafından devredilmesiyle beraber Ciner Medya Grubu'nda başlayan deprem bu kez 3 ekran yüzünü vurdu.

Habertürk televizyonu Seda Akbay, Işıl Açıkkar ve Cansın Helvacı ile yollarını ayırdı.

Seda Akbay, Habertürk'te ana haberleri sunuyordu.

Danıştay kararıyla Show TV'yi geri alan Ciner Medya Grubu, TMSF'nin genel müdürü Ümit Önal ve Melih Altınok dahil TMSF'nin getirdiği 40'a yakın ismin işine son vermişti.

MEDYARADAR
Başlık: Ynt: CİNER MEDYA GRUBU HAKKINDA HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 12 Haziran 2015, 09:51:27
Uzun süredir ekranlardan uzaktı! Habertürk TV ile anlaştı! (Medyaradar/Özel)

(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2015/6/11/153368/153368.jpg)

Habertürk TV, yıllardır ekranlardan uzak olan tecrübeli ekran yüzü ile el sıkıştı.
Ciner Medya grubunda 7 Haziran Genel Seçimleri sonrası başlayan hareketlilik sürüyor.

Dün 3 ekran yüzünün işten çıkarıldığını duyurduğumuz Habertürk TV, kadrosuna uzun süredir ekranlardan uzak olan bir ismi kattı.

Deneyimli ekran yüzü Senem Toluay Ilgaz, Habertürk TV ile anlaştı.

Ilgaz, son olarak El Cezire Türk kanalı kadrosunda yer almış ancak El Cezire Türk'ün televizyon projesini rafa kaldırıp yayın hayatına sadece internet portalı olarak devam etme kararının ardından yaşanan ilk tenkisatta görevine son verilen isimlerden olmuştu.

(http://www.medyaradar.com/uploads/images/4fc_c6586.jpg)

Senem Toluay Ilgaz kimdir?

Toluay Ilgaz, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nü bitirdi. Ekim 1998’de CNN TÜRK’te muhabir olarak çalışmaya başladı. Ilgaz, CNN TÜRK yayına başladığı günden bu yana haber spikeri olarak görev aldı.

Haber spikerliğinin yanı sıra, Nisan 2000’den itibaren 3,5 yıl boyunca Gürkan Zengin’in sunduğu Editör programında, muhabir-editör olarak çalıştı. 2009 yılında TRT Türk’e geçmişti. Deneyimli ekran yüzü Ilgaz, son olarak 2011 yılının Nisan ayında El Cezire'nin ekran yüzlerinden olmuştu.MEDYARADAR/ÖZEL
Başlık: Ynt: CİNER MEDYA GRUBU HAKKINDA HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 13 Haziran 2015, 10:24:59
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2015/6/12/153645/153645.jpg)
Türkiye'nin Christina Amanpour'u Habertürk'le anlaştı, ekranlara dönüş yaptı!

2,5 yıl önce kaybettiğimiz Mehmet Ali Birand’ın “Türkiye’nin Christina Amanpour’u” dediği deneyimli haberci bir süredir ekranlardan uzaktı.
2,5 yıl önce kaybettiğimiz Mehmet Ali Birand’ın “Türkiye’nin Christina Amanpour’u” dediği deneyimli haberci Benan Kepsutlu Habertürk TV ile anlaştı.

Bir süre ekranlardan uzak kalan başarılı haberci Yeditepe Üniversitesi'nde ve Başkent İletişim Akademisi'nde profesyonel gazetecilik dersleri vermişti.

Güzel haberci Ortadoğu’da devlet başkanlarıyla gerçekleştirdiği özel röportajlar, özel haberler ve yaptığı canlı yayınlarıyla tanınıyor. Daha önce de Habertürk Tv'de görev alan Kepsutlu, hazırlayıp sunduğu Ajanda isimli programında ses getiren röportaj ve haberlere imza atmıştı.

(http://www.medyaradar.com/uploads/images/380_00a21.jpg)

Benan Kepsutlu kimdir?

Yeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası ilişkiler Bölümü ve Yeditepe Üniversitesi Radyo TV Sinema Bölümü'nü bitirdi. Marmara Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları Enstitüsü'nde Yüksek Lisans yaparak Ortadoğu konusunda uzmanlaştı. Kanal D Haber, BBC News ve CNN Turk'te uzun yıllar muhabirlik yaptıktan sonra, TRT TÜRK'ün Erbil temsilcisi oldu. Görevi gereği İsrail, Filistin, Irak, Gürcistan, Afganistan, Pakistan, Suriye, Mısır, Ermenistan, İngiltere, İtalya, Hollanda, İsviçre, Yunanistan, Malezya ve Kırgızistan'da bulundu. Pek çok dünya lideri ile özel röportajlar yaptı. Haber editörü ve sunucu olarak Habertürk'e transfer olan Kepsutlu, son olarak A Haber'de sabah kuşağını hazırlayıp sundu. Benan Kepsutlu, İngilizce ve İtalyanca biliyor.Medyaradar/Özel
Başlık: Ynt: CİNER MEDYA GRUBU HAKKINDA HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 15 Haziran 2015, 20:58:10
Habertürk TV bir ekran yüzü ile daha yolları ayırdı! (Medyaradar/Özel)

(http://www.medyaradar.com/uploads/images/01(10).jpg)

Ciner Medya Grubu'nda 7 Haziran seçimleri ertesinde başlayan tensikat depremi artçılarıyla sürüyor.
7 Haziran seçimlerinin sonuçlanması ve Show TV'nin TMSF tarafından devredilmesiyle beraber Ciner Medya Grubu'nda başlayan deprem 3 ekran yüzünü de vurmuştu.

Kanalda görev yapan Seda Akbay, Işıl Açıkkar ve Cansın Helvacı'nın yollarını ayırmasının ardından bu kez yine bir ekran yüzünün görevine son verildi.

Habertürk TV kanalda bir dönem "Haftasonu Sabahı" isimli programı sunan ve son olarak gece haberleri sunuculuğu yapan Buse Yıldırım ile yolları ayırdı.

MEDYARADAR/ÖZEL
Başlık: Ynt: CİNER MEDYA GRUBU HAKKINDA HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 22 Haziran 2015, 10:38:29
Metehan Demir ekranlara geri dönüyor! Ünlü gazeteci hangi kanalla anlaştı?(Medyaradar/Özel)

(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2015/6/21/155008/155008.jpg)


Ünlü gazeteci, yeni kanalındaki görevine yarından itibaren başlıyor.
Best FM'de "Günün Özü" programını hazırlayıp sunan Hürriyet gazetesi eski Ankara Temsilcisi Metehan Demir'in, radyo ile yolları ayrıldı.

Demir, Habertürk TV'de yayınlanan "Gün Başlıyor" ekibinin kadrosuna katıldı. Programda, Tuba Atav ile gündeme dair başlıkları yorumlayacak olan Metehan Demir, yeni adresindeki görevine 22 Haziran Pazartesi günü başlıyor.

Gazeteciliğe 1994 yılında Ankara’da İngilizce yayın yapan Turkish Daily News’le başlayan Demir, son olarak Hürriyet gazetesinin Ankara Temsilciği görevini yürütüyordu. Hürriyet gazetesinde köşe yazarlığı da yapan Demir, Mart 2014 tarihinde bu görevinden ayrılmıştı. Metehan Demir, bir süre CNN Türk ekranlarında yayınlanan "Parametre" programının yorumcuları arasında da yer almıştı.

MEDYARADAR/ÖZEL
Başlık: Ynt: CİNER MEDYA GRUBU HAKKINDA HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 22 Haziran 2015, 11:01:05
(http://www.gazeteciler.com/data/news/590x260/1434957828-metehan-demir-yeni.jpg)
Başlık: Ynt: CİNER MEDYA GRUBU HAKKINDA HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 07 Temmuz 2015, 17:14:32
Ciner Medya Grubu'ndan üst düzey ayrılık! Nereye transfer oldu? (Medyaradar/Özel)

(http://www.medyaradar.com/uploads/images/ozlem1FV9L4.jpg)

Kuruluşundan bu yana Bloomberg HT'de görev alan yönetici kanalla yollarını ayırarak dünyaca ünlü firmaya transfer oldu.
Bloomberg HT TV'de Ekonomi Koordinatörü olarak görev yapan Özlem Dalga, Ciner Medya Grubu ile yollarını ayırarak Philip Morris'e Kurumsal İletişim Müdürü oldu.

Dalga'nın kuruluşundan bu yana görev yaptığı grupla yollarını ayırma sebebinin 13 yaşındaki kızının eğitimi için Lozan'a yerleşmeyi planlaması olduğu öğrenildi. Buna göre dünyaca ünlü Philip Morris şirketi Dalga'ya bir yıl Türkiye'de çalışmak koşuluyla Lozan'a yerleşebileceğini belirterek Kurumsal İletişim Müdürlüğü teklifinde bulundu. Dalga da bu teklifi kabul etti ve Ciner Medya Grubu'ndan koptu.

ÖZLEM DALGA KİMDİR?

Özlem Dalga lise eğitimini İsviçre’deki L’institut le Rosey’de tamamladıktan sonra Amerika’da Northwestern Üniversitesi’nde İletişim ve Ekonomi okudu. Beş yıl boyunca CNBC-e TV’nin kurucu kadrosunda yer aldı. 2003-2004 döneminde Koç Üniversitesi’nde Executive MBA yaptı.

2007-2010 yılları arasında Habertürk TV Ekonomi Müdürü olarak görev yaptı. 2009 yılında MÜSİAD tarafından verilen “Yılın Ekonomi Programı” ödülünü, 2010 yılında da Ekonomi Gazetecileri Derneği tarafından verilen “Yılın Röportajı” ödülünü kazandı.

Davos’ta Bloomberg yöneticileri ile birlikte yer aldı. IMF başkanı ile özel bir röportaj gerçekleştirdi. Tony Blair, Angel Gurria, Muhtar Kent, Indra Nooyi ve Nouriel Roubini de dahil olmak üzere küresel liderlerle röportajlar yaptı. 2009 yılında Davos’tan 19 canlı röportaj yaptı. Erdoğan ve Perez arasında yaşanan “one minute” krizinin ardından eğlence kanallarından sonra haber kanalını reytinglerde 4 numaraya taşıdı. Irak savaşı başladığında haberleri sundu.

Ciner Grubu ve Bloomberg TV arasındaki müzakerelerde aktif olarak yer aldı. Bloomberg HT TV’de Ekonomi Koordinatörü’dür. Perşembe günleri “YÖNETİM KATI” adlı programı sunarak, Habertürk Gazetesi’nde ekonomi ile ilgili haftalık köşe yazıları yazıyordu..MEDYARADAR/ÖZEL
Başlık: Ynt: CİNER MEDYA GRUBU HAKKINDA HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 26 Temmuz 2015, 12:36:51
(http://adsp.haberturk.com/advertpro/servlet/file?id=6578)


Süper Bulmaca - Hafta içi her akşam 20:00

Bu zamana kadar çözdüğünüz tüm bulmacaları unutun. Bu bulmaca, başka bulmaca. Bu bulmaca "Süper Bulmaca"...

Ekranların en yeni heyecanı Süper Bulmaca ile koltuğunuza kurulup, günün tüm stresinden uzaklaşarak ailece güzel vakit geçirebilirsiniz.

Alper Ateş'in sunumuyla Süper Bulmaca, hafta içi her akşam 20:00'de Bloomberg HT'de...
Başlık: Ynt: CİNER MEDYA GRUBU HANGİ TELEVİZYON KANALINI SATIN ALDI?
Gönderen: KARTAL DEMİR - 26 Ağustos 2015, 19:47:25
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2014/10/3/128681/128681.jpg)
CİNER MEDYA GRUBU HANGİ TELEVİZYON KANALINI SATIN ALDI?

Ciner Grubu yeni bir medya gurubunu satın aldı. Medya dünyasına bomba gibi düşen bu satın alma haberini ilk kez Medyaradar duyuruyor.
Televizyon, radyo ve internet yayıncılığı bulunan grubun başında Ciner’in medyasında görev yapan gazeteci Yavuz Semerci var. 7/24 Medya Grubu, el değiştirerek Ciner’e satıldı.

Esenyurt eski belediye başkanı Gürbüz Çapan’ın kurduğu bilinen, başında da CEO olarak Yavuz Semerci’nin görev yaptığı 7/24 Medya Grubu Ciner Grubu’na satıldı.

Gürbüz Çapan’dan daha çok adeta Yavuz Semerci’nin medya grubu olarak bilinen 7/24 ‘ün satışı henüz resmi olarak duyurulmadı. Satış şartlarının nasıl gerçekleştiğini yine Uydumtürk'ten okuyacaksınız.

(https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/11071614_797115673675072_4478057491343101321_n.png?oh=903e9e493c793eab40ea6cc76170914d&oe=568436D1)
Medya Radar Özel
Başlık: Ynt: CİNER MEDYA GRUBU HANGİ TELEVİZYON KANALINI SATIN ALDI?
Gönderen: Hayresoğlu - 26 Ağustos 2015, 22:01:16
hayırlı olsun.
anlaşılan kanalı spor kanalı yapacaklar iyi olur
Başlık: Ynt: CİNER MEDYA GRUBU HANGİ TELEVİZYON KANALINI SATIN ALDI?
Gönderen: Satcity34 - 27 Ağustos 2015, 10:04:15
Hayırlı Olsun!
Başlık: Ynt: CİNER MEDYA GRUBU HANGİ TELEVİZYON KANALINI SATIN ALDI?
Gönderen: KARTAL DEMİR - 27 Ağustos 2015, 13:31:52
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2015/8/26/169627/169627_610_340.jpg)
Başlık: Ynt: CİNER MEDYA GRUBU HANGİ TELEVİZYON KANALINI SATIN ALDI?
Gönderen: KARTAL DEMİR - 27 Ağustos 2015, 20:28:17
(https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/11888099_707153779417137_184715158229300614_n.jpg?oh=0a9b35facda19e129949f6d1aa6003d0&oe=5676B23D)
Başlık: Ynt: CİNER MEDYA GRUBU HANGİ TELEVİZYON KANALINI SATIN ALDI?
Gönderen: CrazyMurat - 28 Ağustos 2015, 11:12:31
kanalı izlerken kanalın adı HT 7/24 olacak verilecek maçlarıda bi fragmanla gösterdiler
Başlık: Ynt: CİNER MEDYA GRUBU HANGİ TELEVİZYON KANALINI SATIN ALDI?
Gönderen: CrazyMurat - 28 Ağustos 2015, 12:30:09
Kanal, HT 7/24 Spor olarak yayınlarına devam edecek
HT 7/24 Spor, Euro 2016 elemelerinde 9 maçı canlı yayınlayacak.
Başlık: Ynt: CİNER MEDYA GRUBU HANGİ TELEVİZYON KANALINI SATIN ALDI?
Gönderen: KARTAL DEMİR - 28 Ağustos 2015, 13:00:12
(https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/11071614_797115673675072_4478057491343101321_n.png?oh=903e9e493c793eab40ea6cc76170914d&oe=568436D1)

7/24 adlı spor kanalı Euro 2016 elemeleri grup maçlarının yayın hakkını elinde bulunduran Ciner Medya grubu tarafından satın alındı. Kanaldan Euro 2016 elemelerindeki grup maçlarının bir kısmı yayınlanacak. Kanalın isminin HT 7/24 Spor olması bekleniyor.

3 Eylül Perşembe
Azerbaycan-Hırvatistan 19.00
Belçika-Bosna Hersek 21.45
4 Eylül Cuma
Danimarka-Arnavutluk 21.45
5 Eylül Cumartesi
Ukrayna-Belarus 19.00
Avusturya-Moldova 21.45
6 Eylül Pazar
Galler-İsrail 19.00
7 Eylül Pazartesi
Ermenistan-Danimarka 19.00
Arnavutluk-Portekiz 21.45
-8 Eylül Salı
İsveç-Avusturya 21.45

Not: Kanal Türksat (şifresiz,muhtemelen maçlarda Biss ile şifrelenecek)üzerinden yayın yapıyor. Kanal digital platfromlara eklenirse bilgilendireceğiz.Dijital Platformlar
Başlık: Ynt: CİNER MEDYA GRUBU HANGİ TELEVİZYON KANALINI SATIN ALDI?
Gönderen: Kerem Balcı - 28 Ağustos 2015, 16:09:31
UEFA UURO 2016 ELEMELERİ HT 7/24 YAYIN LİSTESİ

***3 EYLÜL

******AZERBAYCAN
 ******HIRVATİSTAN

BELÇİKA
 BOSNA HERSEK

***4 EYLÜL


******DANİMARKA
 *******ARNAVUTLUK

***5 EYLÜL

******UKRANYA
 ******BELARUS

AVUSTURYA
 MOLDOVA

*** 6 EYLÜL

*******GALLER
 *******İSRAİL

*** 7 EYLÜL

*******ERMENİSTAN
 ******DANİMARKA

ARNAVUTLUK
 PORTEKİZ

*** 8 EYLÜL

*******İSVEÇ
 *******AVUSTURYA

UYDU:TÜRKSAT
 FREKANS:12605
 27500
 V

NOT:MAÇ SIRASINDA BİSS KEY GİIRİLMESİNİ BEKLIYORUZ
Başlık: Ynt: CİNER MEDYA GRUBU HANGİ TELEVİZYON KANALINI SATIN ALDI?
Gönderen: Hayresoğlu - 28 Ağustos 2015, 18:20:03
bu kanalı satın almaya ne gerek vardı ben anlamadım kanal 1 projesi varken neden bu kanal kanal 1 cok iyi bir marka olurdu...

aynen güzelim kanal 1i kapattılar boşuna kanal alıyorlar varolan kanalı açsalar daha çok izlenir millet kanal 1 ismini daha çok biliyor
Başlık: Ynt: CİNER MEDYA GRUBU HANGİ TELEVİZYON KANALINI SATIN ALDI?
Gönderen: KARTAL DEMİR - 28 Ağustos 2015, 19:33:40
(http://www.kanal724.com.tr/images/program.jpg)
Başlık: Ynt: CİNER MEDYA GRUBU HANGİ TELEVİZYON KANALINI SATIN ALDI?
Gönderen: A.Caner Özdemir - 29 Ağustos 2015, 17:18:20
aynen güzelim kanal 1i kapattılar boşuna kanal alıyorlar varolan kanalı açsalar daha çok izlenir millet kanal 1 ismini daha çok biliyor
Bence kendi yorumuma göre Bloomberg kanalını kapatıp kanal 1 yapsalar daha mantıklı olur gündüzleri ekonomi akşamları yabancı film,yarışma falan gösteriyorlar bence yani bu şekilde yapsalar kanal 1 bu Bloomberg kanalından daha fazla seyredilir birde madem yeni kanal açtılar eskiden Türk Ç Tv adında müzik kanalı vardı o kanalda ciner medya bünyesinde bulunuyordu o zamanlar yabancı kanal açacaklarına bu iki kanalı geri getirsenize inanın şimdiki yeni kanaldan daha fazla seyredilir çünkü herkez bu iki kanalları kaç seneden beri hatırlıyor sonuçta. 
Başlık: Ynt: CİNER MEDYA GRUBU HANGİ TELEVİZYON KANALINI SATIN ALDI?
Gönderen: KARTAL DEMİR - 30 Ağustos 2015, 11:22:01
(https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/11071614_797115673675072_4478057491343101321_n.png?oh=903e9e493c793eab40ea6cc76170914d&oe=568436D1)
Kanal HT 7/24 Yeni Biss key

Türksat 4A
Frekans: 12605 V 27500
Sid: 50604 / Id: 1fff
BİSS: 10 00 00 10 00 00 00 00
Not: Kanal HT 7/24 UEFA EURO 2016 Eleme maçları haklarını almıştır ve 3 Eylül'den itibaren canlı yayınlanacaktır. Kanal maç zamanı BİSS şifreye girecektir.Alıntıdır.
Başlık: Ynt: CİNER MEDYA GRUBU HANGİ TELEVİZYON KANALINI SATIN ALDI?
Gönderen: Hayresoğlu - 30 Ağustos 2015, 15:31:36
showmax da da maçlar var. nasıl olacak ikisi ortak mı yayınlayacak yoksa bi maçı o diğerini o mu
Başlık: Ynt: CİNER MEDYA GRUBU HANGİ TELEVİZYON KANALINI SATIN ALDI?
Gönderen: KARTAL DEMİR - 31 Ağustos 2015, 19:39:19
(https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/11140321_870239599721364_659190768112525566_n.jpg?oh=386f8e55ac08d02057f6a817694d1ab9&oe=56838CB4)Alıntıdır.
Başlık: Ynt: CİNER MEDYA GRUBU HANGİ TELEVİZYON KANALINI SATIN ALDI?
Gönderen: KARTAL DEMİR - 31 Ağustos 2015, 19:45:40
(https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/p235x350/11905761_947147148690788_1726264283198463301_n.jpg?oh=d4abd5d0e2664874a2d1a0f6851fdfbd&oe=5683E9D3&__gda__=1449386094_7aee999050cc59f803f2c45379cec321)
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR'DA FUTBOL ŞÖLENİ BAŞLIYOR!
Gönderen: KARTAL DEMİR - 31 Ağustos 2015, 21:18:58
(https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlf1/v/t1.0-9/11960131_709158515883330_668043690019480799_n.jpg?oh=5603586849209d20b9298546938ccc49&oe=5679CF31)
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR'DA FUTBOL ŞÖLENİ BAŞLIYOR!
Gönderen: Dalaman - 01 Eylül 2015, 11:43:19
kesinmi sifre koyucagi mac saatinde
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR'DA FUTBOL ŞÖLENİ BAŞLIYOR!
Gönderen: Satcity34 - 01 Eylül 2015, 12:00:21
Şifre Olmaz Bence!
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR'DA FUTBOL ŞÖLENİ BAŞLIYOR!
Gönderen: KEMO - 01 Eylül 2015, 16:33:40
güzel programları var.
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR'DA FUTBOL ŞÖLENİ BAŞLIYOR!
Gönderen: Ceren Levi - 01 Eylül 2015, 18:32:12
(http://www.kanal724.com.tr/images/program.jpg)
Ömer Saraç Antalya'dan Zafer Bey'in çok iyi ve eski bir aile dostu. Kendisi TFF'de görev yaptı ve futbol konusunda çok bilgili bir arkadaş. Başarılarının devamını dileriz.
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR'DA FUTBOL ŞÖLENİ BAŞLIYOR!
Gönderen: KARTAL DEMİR - 01 Eylül 2015, 19:52:27
(https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfl1/v/t1.0-9/11953010_823821211049677_2027789418481933355_n.jpg?oh=46aaa792a93946c468f133bb0db2c5e3&oe=5680816E&__gda__=1450019180_b2cdbbaaa9391fc8db8e7e88d215e0f5)
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR'DA FUTBOL ŞÖLENİ BAŞLIYOR!
Gönderen: KARTAL DEMİR - 02 Eylül 2015, 19:44:05
(https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/s851x315/11947515_824319207666544_503589777427544767_n.jpg?oh=8be8719af60e9f380b73b6157ad3b91a&oe=566D3DAA&__gda__=1449056196_c925f5d960dfa54a1efa1d7b029669b8)

EURO 2016 Elemeleri heyecanı başlıyor!

32 milli maçı izlemek için yapmanız gerekenlerin tamamı bu sayfada... Türkiye'nin SHOW TV'den yayınlanacak olan Letonya ve Hollanda maçlarında ise şifreleme olmayacak

A Milli Futbol Takımı’mızın 2016 Fransa Avrupa Şampiyonası eleme maçlarının resmi yayıncısı SHOW TV, milli coşkunun adresi olmaya devam ediyor. Türkiye–Letonya karşılaşması, 3 Eylül Perşembe saat 21.45'te; Türkiye-Hollanda karşılaşması ise 6 Eylül Pazar saat 19.00'da canlı yayınla SHOW TV’de! Öte yandan 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası eleme maçları HABERTÜRK TV, BLOOMBERH HT, SHOW MAX VE 7/24 kanalında da yayınlanacak... Karşılaşmaların golleri ve özeti ise sadece HABERTURK.COM'da olacak...
Türkiye'nin SHOW TV'den yayınlanacak olan Letonya ve Hollanda maçlarında şifreleme olmayacak. Diğer yayınlanacak 30 maçı izlemek için yapmanız gereken tek şey uydu alıcınıza bu şifreyi girmek... BISS şifremiz: 100000000000 (1 rakamı ve 11 adet 0 sıfır rakamından oluşmaktadır)

İŞTE MİLLİ MAÇ GÜNLERİ YAPMANIZ GEREKENLER VE DEV PROGRAM

Türkiye'de ikamet eden ve TURKSAT'a çevrili uydu (çanak) anteni kullanan SHOW TV, HABERTÜRK TV, BLOOMBERG HT ve 7/24 TV izleyicileri için (Biss Key) uydu frekans şifrelerimiz

1. Uydu alıcınızın Biss şifre çözebilme özelliğine sahip olması gerekmektedir. Çoğu uydu alıcılarında bu özellik bulunmakta fakat aktif durumda değildir. Eğer uydu alıcınızın şifre çözme özelliği açık durumda değilse, uydu alıcınızı aldığınız yetkili servisten destek isteyiniz.

2. Uydu alıcınızın menüsünde ‘CAS’, ‘Key Girişi’, ‘CAS System’, ‘CAS Keys’ veya benzer bir isimle yer alan KEY girişi menüsüne gelin.

3. Açılacak menüde yer alan şifreleme tiplerinden (Şifre Tipi, Cas Type veya benzer bir isimdeki seçenek) Biss olanını seçin.

4. Açılacak menüde yer alan talimatları uygulayarak aşağıdaki değerleri girin.

BISS şifremiz: 100000000000 (1 rakamı ve 11 adet 0 sıfır rakamından oluşmaktadır)

(Bazı modellerde bu sorulmamaktadır)

5. Şifreyi kaydedip (Kaydet, Tamam, Save veya OK) menüden çıkın.

6. Şifreyi kaydettiğiniz halde yine izleyemiyor ve hâl⠑kanal şifreli’ gibi bir uyarı ile karşılaşıyorsanız uydu alıcınızı kapatıp açın.

7. Eğer alıcınız hala şifreyi çözemiyorsa lütfen cihazınızı satın aldığınız yetkili servisten destek isteyin.
2016 AVRUPA ŞAMPİYONASI ELEMELERİNDE BUGÜNE KADAR OYNANAN TÜM MAÇLARIN GOLLERİ VE ÖZET GÖRÜNTÜLERİ HABERTURK.COM'DA

İŞTE MAÇ PROGRAMI

3 EYLÜL PERŞEMBE
TÜRKİYE – LETONYA
(21.45 - SHOW TV) (Şifrelenmeyecek)

HOLLANDA – İZLANDA
(21.45 - HABERTÜRK)

ÇEK CUMHURİYETİ – KAZAKİSTAN
(21.45 - BLOOMBERG HT)

İTALYA – MALTA
(21.45 - SHOW MAX)     

AZERBAYCAN - HIRVATİSTAN
(19.00 - 7/24)

BELÇİKA – BOSNA HERSEK
(21.45 - 7/24)

4 EYLÜL CUMA
PORTEKİZ – FRANSA
(21.45 - SHOW TV)

ALMANYA – POLONYA
(BLOOMBERG HT)

GÜRCİSTAN – İSKOÇYA
(19.00 - SHOW MAX)           

MACARİSTAN – ROMANYA
(21.45 - SHOW MAX)

DANİMARKA - ARNAVUTLUK
(21.45 - 7/24)

5 EYLÜL CUMARTESİ
RUSYA – İSVEÇ
(19.00 - HABERTÜRK TV)

SAN MARINO - İNGİLTERE
(19.00 - BLOOMBERG HT)

İSPANYA – SLOVAKYA
(21.45 - BLOOMBERG HT)

İSVİÇRE – SLOVENYA
(21.45 - SHOW MAX)

UKRAYNA – BELARUS
(19.00 - 7/24)

AVUSTURYA – MOLDOVA
(21.45 - 7/24)
6 EYLÜL PAZAR
TÜRKİYE – HOLLANDA
(19.00 - SHOW TV) (Şifrelenmeyecek)

İZLANDA – KAZAKİSTAN
(21.45 - HABERTÜRK TV)

LETONYA – ÇEK CUMHURİYETİ
(19.00 - BLOOMBERG HT)

İTALYA BULGARİSTAN
(21.45 - BLOOMBERG HT)

NORVEÇ – HIRVATİSTAN
(19.00 - SHOW MAX)

GALLER – İSRAİL
(19.00 - 7/24)
7 EYLÜL PAZARTESİ
FRANSA - SIRBİSTAN
(21.45 - HABERTÜRK TV)

İSKOÇYA – ALMANYA
(21.45 - BLOOMBERG)

POLONYA - CEBELİTARIK
(21.45 - SHOW MAX)

ERMENİSTAN – DANİMARKA
(19.00 - 7/24)

ARNAVUTLUK – PORTEKİZ
(21.45 - 7/24)

8 EYLÜL SALI
MAKEDONYA – İSPANYA
(21.45 - HABERTÜRK TV)

İNGİLTERE – İSVİÇRE
(21.45 - BLOOMBERG HT)

SLOVAKYA – UKRAYNA
(21.45 - SHOW MAX)

İSVEÇ – AVUSTURYA
(21.45 - 7/24)

2016 AVRUPA FUTBOL ŞAMPİYONASI ELEME MAÇLARININ TÜM YAYIN HAKLARI CİNER MEDYA GRUBU'NA AİTTİR. HİÇBİR ŞEKİLDE KULLANILAMAZ.HT Spor
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR'DA FUTBOL ŞÖLENİ BAŞLIYOR! - 6 GÜNDE 32 MAÇ İZLEYECEKSİNİZ!
Gönderen: Memo85 - 03 Eylül 2015, 10:09:38
Maşallah!
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR'DA FUTBOL ŞÖLENİ BAŞLIYOR! - 6 GÜNDE 32 MAÇ İZLEYECEKSİNİZ!
Gönderen: CrazyMurat - 03 Eylül 2015, 19:23:45
Kanal Azerbaycan - Hırvatistan maçı itibariyle logo değişti

(http://i.imgur.com/U1Xy4U6l.jpg)
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR'DA FUTBOL ŞÖLENİ BAŞLIYOR! - 6 GÜNDE 32 MAÇ İZLEYECEKSİNİZ!
Gönderen: KARTAL DEMİR - 03 Eylül 2015, 20:20:10
(https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpt1/v/t1.0-9/11947504_710303015768880_8308200909356827410_n.jpg?oh=4dec97559f384054242849948db4abc5&oe=566E2E2C&__gda__=1454064936_a2e7c9eea8addcec0f260cdf64e3f643)
(https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/11221905_710303005768881_3894616587232715413_n.jpg?oh=1f19c31acfc09a228f2e402663bd6b9e&oe=566D324C)
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR'DA FUTBOL ŞÖLENİ BAŞLIYOR! - 6 GÜNDE 32 MAÇ İZLEYECEKSİNİZ!
Gönderen: KEMO - 04 Eylül 2015, 11:25:39
Ben beğendim bu kanalı  ;D
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR'DA FUTBOL ŞÖLENİ BAŞLIYOR! - 6 GÜNDE 32 MAÇ İZLEYECEKSİNİZ!
Gönderen: Dalaman - 04 Eylül 2015, 15:37:47
Madem mac yayinlicaniz sifre neden koyursunuz zaten Digiturk koyuyor millet mac seyredemiyor birde siz koyursonuz ondan sonra millet futboldan soguyor
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR'DA FUTBOL ŞÖLENİ BAŞLIYOR! - 6 GÜNDE 32 MAÇ İZLEYECEKSİNİZ!
Gönderen: Satcity34 - 04 Eylül 2015, 20:18:08
Sayın Dalaman Bu Biss Şifresi!
Digitürkün Şifresi Gibi Değil!
Çok Ucuz Fiyata Biss Şifresini Çözen Uydu Alıcıları Var!
Almanyada 30 Euroya Bile Var!
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR'DA FUTBOL ŞÖLENİ BAŞLIYOR! - 6 GÜNDE 32 MAÇ İZLEYECEKSİNİZ!
Gönderen: KARTAL DEMİR - 07 Eylül 2015, 11:04:59
GÜNÜN MAÇLARI

(https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t1.0-9/11998860_531639270318094_1604894913066204788_n.png?oh=b5fc8b356958ba515241d9936f4825f8&oe=566F517B)Resim alıntıdır.
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR'DA FUTBOL ŞÖLENİ BAŞLIYOR! - 6 GÜNDE 32 MAÇ İZLEYECEKSİNİZ!
Gönderen: Ceren Levi - 07 Eylül 2015, 19:17:54
Show Spor adı altında bir spor kanalı açacaklarını duymuştuk. Sanırım Ciner Grubu HT 7-24 ismiyle yayına devam edecek.
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR'DA FUTBOL ŞÖLENİ BAŞLIYOR! - 6 GÜNDE 32 MAÇ İZLEYECEKSİNİZ!
Gönderen: Dalaman - 07 Eylül 2015, 19:20:16
Show Spor ismiye guzel olurdu 7/24 yakismiyor
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR'DA FUTBOL ŞÖLENİ BAŞLIYOR! - 6 GÜNDE 32 MAÇ İZLEYECEKSİNİZ!
Gönderen: Memo85 - 07 Eylül 2015, 19:31:25
Bence İsmi Güzel!
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR'DA FUTBOL ŞÖLENİ BAŞLIYOR! - 6 GÜNDE 32 MAÇ İZLEYECEKSİNİZ!
Gönderen: Ceren Levi - 07 Eylül 2015, 21:47:11
Ciner grubu 7-24 için işletmeci gibi hizmet veriyormuş. Yani 7-24 kanalı Ciner binasından yayın yapacak ve bir süre kanalın tutup tutmayacağına bakılacakmış. Tutmazsa yollar ayrılacakmış.
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR'DA FUTBOL ŞÖLENİ BAŞLIYOR! - 6 GÜNDE 32 MAÇ İZLEYECEKSİNİZ!
Gönderen: KARTAL DEMİR - 08 Eylül 2015, 11:25:34
(http://www.medyatava.com/uploads/news/insides/508fda74-89d5-40d1-bf95-9813233007c9.jpg)
Habertürk TV maç yayınını iptal ettiğini duyurdu!

Habertürk TV, Twitter hesabından yazdı.

Bu akşam Habertürk TV'de 21.45'te yayınlanacak olan UEFA EURO-2016 Fransa-Sırbistan hazırlık maçı yayını iptal oldu.

Habertürk TV'nin Twitter hesabından duyurduğu açıklamada "Dağlıca  yüreğimizi dağladı. 16 şehidimizin aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz. Bu çerçevede bu akşam Habertürk TV'de 21.45'te yayınlanacak olan UEFA EURO-2016 Fransa-Sırbistan hazırlık maçını yayınlamama kararı aldığımızı saygıyla duyuruyoruz" denildi.Medya Tava
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR'DA FUTBOL ŞÖLENİ BAŞLIYOR! - 6 GÜNDE 32 MAÇ İZLEYECEKSİNİZ!
Gönderen: KARTAL DEMİR - 09 Eylül 2015, 19:58:15
HT 7/24 SPOR KANALININ YENİ LOGOSU

(https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xtp1/v/t1.0-9/10406473_877833948936577_2913102522647553950_n.jpg?oh=a3ddee239069f902028cf09ff5a05cbb&oe=56A4878E&__gda__=1450645944_91a72b5566da17747a3727b36bdc0c66)
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR'DA FUTBOL ŞÖLENİ BAŞLIYOR! - 6 GÜNDE 32 MAÇ İZLEYECEKSİNİZ!
Gönderen: Satcity34 - 10 Eylül 2015, 09:35:30
Logo Güzel!
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR'DA FUTBOL ŞÖLENİ BAŞLIYOR! - 6 GÜNDE 32 MAÇ İZLEYECEKSİNİZ!
Gönderen: Turgay_ - 10 Eylül 2015, 17:57:41
bencede logo güzel keşke HT yazısı olmasaydı,turgay
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR'DA FUTBOL ŞÖLENİ BAŞLIYOR! - 6 GÜNDE 32 MAÇ İZLEYECEKSİNİZ!
Gönderen: Turgay_ - 12 Eylül 2015, 18:46:16
ht ismi patentli olabilir,turgay
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR'DA FUTBOL ŞÖLENİ BAŞLIYOR! - 6 GÜNDE 32 MAÇ İZLEYECEKSİNİZ!
Gönderen: MeDjAi - 12 Eylül 2015, 20:46:14
HTSpor olsa daha iyi olur zamanla belki 7/24 kalkar
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR'DA FUTBOL ŞÖLENİ BAŞLIYOR! - 6 GÜNDE 32 MAÇ İZLEYECEKSİNİZ!
Gönderen: KARTAL DEMİR - 05 Ekim 2015, 19:24:32
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2015/10/5/174578/174578.jpg)
Habertürk TV'de şok istifa! Ayrılığın sebebi psikolojik şiddet mi?

Habertürk TV'de görev alan başarılı ekran yüzü kanalla yollarını ayırdı.
Habertürk TV'de dört buçuk yıldır Kültür Sanat biriminin başında bulunan, başarılı ekran yüzü Özlem Karahan'dan ayrılık haberi geldi.

AYRILIK SEBEBİ PSİKOLOJİK ŞİDDET

Son olarak Skala isimli kültür sanat programıyla ekrana gelen, kültür sanat dünyasının deneyimli isimlerinden Karahan'ın ayrılık sebebinin, bir süredir bir kanal yöneticisi tarafından uğradığı psikolojik baskı olduğu belirtiliyor.

(http://www.medyaradar.com/uploads/images/AAEAAQAAAAAAAAJ5AAAAJDVkNjQ1YjhiLTQxZTgtNDAxNi1iOTEyLTRkYTQwMDc3ZmM0Yw.jpg)
Medya Radar
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR VE HABERTÜRK'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 08 Ekim 2015, 12:02:28

HT Spor 7/24 (11070 H) Türksat 3A @ 42° East'te yayında.

(https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/12115660_1614598965472800_2309783661379278899_n.jpg?oh=255c3e9d2f8ff58e3dc1272463d691e1&oe=569FB29B)Resim alıntıdır.
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR VE HABERTÜRK'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 08 Ekim 2015, 15:25:20
(https://pbs.twimg.com/media/CQv5oGCVAAAaKhn.jpg:large)
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR VE HABERTÜRK'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 10 Ekim 2015, 20:08:31
(http://www.tvaktuel.com/wp-content/uploads/2015/10/Cansu-Canan-%C3%96zgen-canan-karatay-%C3%B6teki-g%C3%BCndem.jpg)


Ana Sayfa   >   TV HABER   >   Canan Karatay’dan spikere makarna fırçası!
Canan Karatay’dan spikere makarna fırçası!

Canan Karatay Öteki Gündem sunucusu Cansu Canan Özgen’e ilginç bir tepki gösterdi
10 Ekim 2015 Cumartesi, 02:43

Cansu-Canan-Özgen-canan-karatay-öteki-gündem

Canan Karatay Habertürk TV’de katıldığı programda sunucu Cansu Canan Özgen’e ilginç bir tepki gösterdi

Habertürk TV’ de Öteki Gündem programına konuk olan Prof. Dr. Canan Karatay, sunucu Cansu Canan Özgen’in kendi rahatsızlığıyla ilgili sorusuna çatarak yanıt verdi. Habertürk spikeri çok makarna yediği için şiştiğini söyledi. “O da buğday” diyen Karatay, spikere çatarak cevap verdi. İşte ekrandaki o ilginç anlar :
http://www.youtube.com/watch?v=zjCs4dHWHyY

TV AKTUEL
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR VE HABERTÜRK'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 11 Ekim 2015, 11:50:32
http://www.youtube.com/watch?v=TFRRJP3KYHQ
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR VE HABERTÜRK'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 18 Ekim 2015, 13:20:58
(http://www.gazeteciler.com/data/news/590x260/1445116846-tarihin-arka-odasi1.jpg)

Habertürk TV'de şok! Efsane program yayından kaldırıldı!

Tarihçi Murat Bardakçı'nın tarihçi yazar Erhan Afyoncu'yla birlikte hazırlayıp sundukları Tarihin Arka Odası programıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı.
Habertürk TV'de Cumartesi günleri ekranlara gelen ünlü tarihçi Murat Bardakçı'nın tarihçi yazar Erhan Afyoncu'yla hazırladığı 'Tarihin Arka Odası' programında çarpıcı bir gelişme yaşandı. Programı hazırlayan iki isim de ayrıldıklarını açıkladı. Ayrılığın nedeniyle detaylı açıklama yapmayan Murat Bardakçı ve Erhan Afyoncu, kararı kendi istekleriyle aldıklarını belirtti.

TARİHİN ARKA ODASI'NDA NELER KONUŞULUYOR?
Habertürk ekranlarında Cumartesi akşamları seyirciyle buluşan Tarihin Arka Odası programında yaşanan güncel gelişmeler tarihsel anlamda masaya yatırılıyor. Her hafta farklı konukların katıldığı programda bir nevi popüler tarih konuları konuşuluyor. Program içerisinde daha önce tarih sayfalarında yer almamış bilgilere de yer veriliyor.

MURAT BARDAKÇI KİMDİR?
1955 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Bardakçı, Osmanlı İmparatorluğu'nun yıkılış dönemine ilişkin araştırmalarıyla biliniyor. Arapça, Farsça, Fransızca, İngilizce ve Osmanlı Türkçesi bilen Bardakçı, Ebced notası, Hamparsum notası ve Bizans ve Haz neumleri gibi musiki yazısı sistemlerde de uzmanlığı bulunuyor. Yazma ve basma eserlerden oluşan kütüphanesinin ve arşivinin geniş çaplı oldukları bilinen Bardakçı son olarak Tarihin Arka Odası isimli tarih programını sunuyordu.

ERHAN AFYONCU KİMDİR?
Türk tarihçi, yazar, akademisyen, televizyon programcısı ve köşe yazarı Erhan Afyoncu, 1967 yılında Tokat'ta doğdu. 2007 yılında 24 televizyonunda Geçmiş Zaman Olur ki adlı haftalık bir tarih programı yapan Afyoncu, Habertürk televizyonunda Murat Bardakçı ile Tarihin Arka Odası programını yaptı. Afyoncu ayrıca, ilk sayısı 30 Mayıs 2010'da çıkan ve 22 Mayıs 2011'de yayın hayatına son veren Habertürk Tarih dergisinde de pazar günleri yazılar yazdı.Medya Radar
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR VE HABERTÜRK'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 19 Ekim 2015, 19:04:21
(http://www.medyatava.com/uploads/news/15185eb6-cb0e-42ec-a74f-9fa5e3dfba29.jpg)Ünlü tarihçi Murat Bardakçı ile tarihçi-yazar Erhan Afyoncu, birlikte hazırlayıp sundukları ve her cumartesi Habertürk TV'de ekrana gelen "Tarihin Arka Odası" programını bıraktı.

Medya gündemine bomba gibi düşen bu haberin ardından, Bardakçı ve Afyoncu'nun bu ani kararının nedeni merak konusu olmuştu.

Bardakçı ve Afyoncu'nun programı kendi istekleriyle bıraktıkları belirtildi. Ancak bu kararın perde arkasında uzun süredir devam eden bir anlaşmazlığın olduğu ortaya çıktı.

Medyatava'nın edindiği bilgilere göre; Murat Bardakçı ile Habertürk yönetimi arasında uzun süredir sorunlar yaşanıyordu.

Bardakçı’nın tarihçi olarak görmediği bazı kişilerin Pelin Çift’in programına konuk edilmesi, Bardakçı’nın programında söylenen bazı tarihi gerçeklerin, diğer programlara katılan başka konuklar tarafından eleştirilmesi Bardakçı ile kanal arasında sorunlar yaşanmasına neden oluyordu.

Ayrıca Bardakçı, geçtiğimiz yıllarda da defalarca bu duruma sinirlenerek programı bıraktığını kanal yönetimine bildirmişti.

Ancak her defasında Murat Bardakçı’nın yakın dostu Fatih Altaylı devreye girerek sorunları çözdü, bir yandan Bardakçı’yı ikna ederken, diğer yandan da  Habertürk’ün Bardakçı ile sorun yaşayan isimleri konuk almasını engelledi.

Pelin Çift’in kanaldan ayrılması ve Habertürk yönetiminin Bardakçı’nın hassasiyetlerine daha dikkatli davranması sonucunda uzun süredir sorun yaşamayan kanal ile Murat Bardakçı’nın arası son zamanlarda Bardakçı’nın programındaki üslup nedeniyle yine gerilmeye başladı.

Kanal yöneticilerinin Bardakçı’nın olmadığı ortamlarda Bardakçı’nın programdaki üslubunu eleştirmeleri ünlü tarihçinin sinirlenmesine neden oluyordu.

Bardakçı’nın programda sarfettiği sözler nedeniyle sık sık para cezaları ödenmesi ise kanal yönetimini rahatsız ediyordu.

Edinilen bilgiye göre, zaten gergin olan ipler, Bardakçı’nın yeni program partneri Ayşe Özek Karasu nedeniyle koptu.

Bardakçı, Özek’e program için ödenmesi gereken paranın kanal yönetimi tarafından veto edilmesi nedeniyle program yapmayacağını bildirdi.

Tüm bu olan biten sırasında yurt dışında olan Fatih Altaylı da bu kez devreye giremedi. Sonuç olarak "Tarihin Arka Odası" programının Habertürk macerası sona erdi.

Bu arada Bardakçı’ya pek çok televizyon kanalından teklif geldiği da öğrenildi. Bardakçı'nın, gelen tekliflere, yazmakta olduğu iki kitap nedeniyle zaten bir süre program yapmayacağını, gelen teklifleri yılbaşından sonra değerlendirebileceğini söylediği belirtiliyor.

Yıllarca ekranlardan uzak duran Bardakçı’yı ekrana çıkmaya ikna eden ve bu kült programın  başlamasını sağlayan Altaylı’nın Murat Bardakçı’yı ikna edip edemeyeceği ise meçhul. Çünkü Altaylı’nın da Habertürk grubunda eski etkinliği kalmadığı biliniyor.

Sonuç olarak yılbaşından sonra Bardakçı’nın kült programını, başka bir kanalda görme ihtimalimiz daha yüksek gibi görünüyor.

MEDYA TAVA
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR VE HABERTÜRK'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: Kerem Balcı - 19 Ekim 2015, 19:11:16
Bugünden itibaren kanalımızın yayın frekansı değişmiştir. Yeni frekansımız
HT7/24 Spor 12605 V 27500 frekansındaki yayını kesildi.
HT7/24 Spor 11070 h 4000 3/4 dvbs frekansından yayına devam ediyor
(http://s9.postimg.org/tba3gsklr/CRr_GIEz_WUAAxs54.jpg)
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR VE HABERTÜRK'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 19 Ekim 2015, 20:43:02

Haber İçin Teşekkürler Sayın Kerem Balcı..!
Yeni Frekans Avrupadan Zor Alınır..!
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR VE HABERTÜRK'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 30 Ekim 2015, 22:55:53
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2015/10/28/177242/177242.jpg)

Habertürk spikeri Cansu Canan Özgen, canlı yayında büy bozma işlemi sırasında bir hayli korktu.
Habertürk'te yayınlanan Öteki Gündem programına katılan Oktan Keleş, canlı yayında "kaman ritüeli" yaptı.

Büyü bozacağını söyleyen Oktan Keleş önce spiker Cansu Canan Özgen'e baltayla vurdu.

BİTKİLERİ SPİKERE FIRLATTI
Keleş, kırılan baltayı çeşitli bitkileri bir çanakta yakmaya başladı. Bazılarını ise spiker Özgen'e fırlattı.

"OKTAN BEY! AMAN ALLAH'IM"

Bu ritüel sırasında güzel spikerin oldukça korktuğu görüldü. Bir ara gerildiğini söyleyen Cansu Özgen, "Oktay Bey! Aman Allah'ım!" diyerek serzenişte bulundu.

http://www.youtube.com/watch?v=IoO4-PGYGTI

MEDYA RADAR
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR VE HABERTÜRK'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 17 Kasım 2015, 13:52:40
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2015/11/16/180182/180182_610_340.jpg)

Gazete Habertürk'te çifte atama! Magazin ve Yazı İşleri Müdürlüğü'ne hangi isimler getirildi?

Genel Yayın Yönetmenliği'ni Selçuk Tepeli'nin yürüttüğü Gazete Habertürk'te akşam saatlerinde flaş bir gelişme yaşandı.
Genel Yayın Yönetmenliği'ni Selçuk Tepeli'nin yürüttüğü Gazete Habertürk'te akşam saatlerinde flaş bir gelişme yaşandı. HT Magazin Yayın Yönetmenliği görevini 2,5 yılı aşkın süredir sürdüren Kadir Kaymakçı bu görevden alınarak Yazı İşleri Müdürlüğü görevine atandı. Kuruluşundan bu yana HT Magazin'de görev yapan Bülent İpek ise Magazin Müdürü oldu.

Atama kararları Habertürk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Selçuk Tepeli tarafından böyle duyuruldu:

Gazetemizin HT Magazin Yayın Yönetmenliği görevini başarıyla yürüten değerli arkadaşımız A. Kadir KAYMAKÇI bundan böyle Habertürk Gazetesi Yazı İşleri Müdürlüğü görevine atanmıştır. Arkadaşımızın bu görevi de aynı başarıyla sürdüreceğine inanıyor, yeni görevinde başarılar diliyorum.

Habertürk Gazetesi HT Magazin ekinde uzun süreden beri başarılı çalışmalarıyla temayüz etmiş arkadaşımız Bülent İPEK Habertürk Gazetesi Magazin Müdürü olarak atanmıştır. Değerli arkadaşımızın yeni görevinde de başarılarını sürdürmesini diliyorum.
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR VE HABERTÜRK'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 09 Aralık 2015, 13:05:58
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2015/12/9/183803/183803.jpg)
Habertürk TV'de atama! Kim, hangi göreve getirildi?

Ciner Medya Grubu'na ait Habertürk TV'nin Ankara Bürosu'nda bir atama gerçekleşti.
Habertürk TV Ankara Haber Müdürlüğüne Cumhurbaşkanlığı Muhabiri Aysun Torun getirildi.

Habertürk TV Ankara Haber Müdürlüğü görevini daha önce Nurullah Arıkan yürütüyordu. Arıkan'ın ayrılığıyla boşalan göreve getirilen Aysun Torun 6 yıl önce TV8'den Habertürk TV'ye transfer olmuştu.

Habertürk TV Ankara Temsilcisi Veysi Ateş, Aysun Torun'un haber Müdürlüğüne getirildiğini twitter hesabından "Başarılı muhabirliğine başarılı Habertürk TV Ankara Haber Müdürlüğü'nü de katacak olan @aysuntorun kardeşime yeni görevinde başarılar" diyerek duyurdu.
(http://www.medyaradar.com/uploads/images/esh_19570.jpg)Medyaradar/Özel
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR VE HABERTÜRK'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 18 Aralık 2015, 20:20:41
HT 7/24 YOUTUBE'TA!
http://www.youtube.com/watch?v=UUvQ9am2RHw

HABERTÜRK YOUTUBE'TA!
http://www.youtube.com/watch?v=5M9vwzI5Ni0
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR VE HABERTÜRK'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 31 Aralık 2015, 20:55:37
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2015/12/31/186998/186998_610_340.jpg)

Habertürk'te atama! Haber Müdürlüğü görevine kim getirildi?

Habertürk TV'de uzun süredir görev yapan bir isim Haber Müdürlüğü görevine atandı.
Habertürk TV'de bir atama gerçekleşti.

Habertürk haber müdür yardımcısı Fikret Bulut, fiilen yaptığı Haber Müdürlüğü görevine resmen atandı.

Deneyimli haberci daha önce de Skytürk’te uzun yıllar haber müdürlüğü görevinde bulunmuştu.

Atama kararı Haber Koordinatörü Suat Toktaş tarafından duyuruldu.

Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR VE HABERTÜRK'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 05 Ocak 2016, 12:15:46
(http://www.gazeteciler.com/data/news/590x260/1451987793-serdar-kuter.jpg)

Habertürk TV'nin ekonomi müdürü kim oldu?

Habertürk TV'de ekonomi editörü olarak görev yapan, kanalın ekonomideki ekran yüzü Serdar Kuter Ekonomi Müdürü oldu.

Serdar Kuter 2010 yılından bu yana Habertürk'te çalışıyor. Meslek hayatına 1998 yılında NTV'de başlayan Serdar Kuter CNBC-E'nin kurucu kadrosunda ve 24 TV'de çalıştı.Gazeteciler.com
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR VE HABERTÜRK'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 14 Ocak 2016, 15:37:20
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/1/14/188074/188074_610_340.jpg)

Habertürk Tv Genel Müdürlüğüne kim getirildi?

Habertürk Tv'de bugün bir atama gerçekleşti.
Habertürk Tv'de Genel Müdürlük görevine Ankara temsilcisi Veyis Ateş atandı.

Atama kararı az önce Ciner Medya Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kenan Tekdağ tarafından çalışanlara duyuruldu.

Kenan Tekdağ'ın yaptığı açıklama şu şekilde:

Bir süreden beri boş bulunan Habertürk Televizyonumuz Genel Müdürlüğü görevine Habertürk Televizyonu Ankara Temsilcisi A. Veyis Ateş arkadaşımız atanmıştır.

Sn. Ateş'i kutlar, yeni görevinde de başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

M. Kenan Tektağ
Yönetim Kurulu Başkanı

VEYİS ATEŞ KİMDİR?

Veyis Ateş 1973 yılında Mersin'in Tarsus ilçesinde dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu Ateş, okul sırasında tanıştığı radyoculukla medya hayatına, bir süre ara verdi. 2006 yılında tekrar medyaya dünyasına dönen Veyis Ateş kuruluşundan itibaren TVNET'te görev aldı.

Ana Haber bülteni sunuculuğunun yanı sıra yine aynı kanalda Bakış Açısı, Akşama Doğru, Kadir Mısıroğlu ile Tarih Sohbetleri, Ankara-İstanbul ve Habere Bakış programlarını da sunan Veyis Ateş 2013 yılının Ağustos ayında Habertürk TV'ye transfer olmuştu.

Medyada ekran yüzü olmanın dışında  yöneticilik, programcılık görevlerini de yerine getirmiş olan Ateş, aynı zamanda Spikerler Derneği Genel Başkanlığı'nı da yürütüyor.
(http://www.medyaradar.com/uploads/images/1kzJakv7.jpeg)
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR VE HABERTÜRK'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 15 Ocak 2016, 21:15:43
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/1/15/188150/188150_610_340.jpg)


Peki Ateş'ten boşalan Habertürk TV Ankara Temsilciliği görevini kim yürütecek?
Habertürk TV Ankara Temsilciliği, bu görevi yürüten Veyis Ateş'in kanala Genel Müdür olması nedeniyle boşalmıştı.

Habertürk TV Ankara Temsilcisi Veyis Ateş dün itibariyle kanalın Genel Müdürü oldu.

Merak edilen soru az önce cevabını buldu.

Ciner Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ Habertürk TV Ankara Temsilciliği görevinin Alican Türkoğlu tarafından yürütüleceğini duyurdu.

Türkoğlu daha önce Show TV, Bloomberg HT, 7/24 kanalının da içinde bulunduğu Ciner Medya Grubu Ankara Temsilciliği görevini yerine getiriyordu. Böylece Türkoğlu'nun görev kapsamı içerisine Habertürk TV de katılmış oldu.
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR VE HABERTÜRK'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 06 Şubat 2016, 16:52:32


Habertürk TV 2.katında çekiç sesleri! (Medyaradar/Özel)

(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/2/6/189151/189151.jpg)

Habertürk TV Genel Müdürü Veyis Ateş'in istediği oldu ve...
Geçtiğimiz ay ortasında Habertürk TV Ankara Temsilciliği görevinden Habertürk TV Genel Müdürlüğü görevine atanan Veyis Ateş ilk iş olarak odaları yıkıp açık ofis sistemine geçme kararı almıştı.

Ancak Ateş'in kanaldaki bu ilk icraatı huzursuzluk yaratmış, oda sahibi olan ekran yüzleri kazan kaldırmıştı.

Habertürk TV'de Öteki Gündem programının sunucusu Cansu Canan Özgen ve bir dönem yayınlanan Gündem Özel programının sunucusu Belkıs Kılıçkaya ise bu 'krizden' yürüttükleri "telefon trafiği" sonucunda başarıyla çıkıp odalarını kurtaran isimler olmuştu.

Haberin Medyaradar'da yeralmasından sonra  Ciner Medya Grup Başkanı Kenan Tekdağ'ın da devreye girmesiyle .Ateş ayrımcılığa son vermek için harekete geçti ve iki ekran yüzünün de odalarını birbirinden ayıran paravanların yıkılması talimatını verdi.

Talimat üzerine Habertürk görevlileri çekiçlerle paravanları yıkarak oda sistemine son verdiler.

MEDYARADAR/ÖZEL
Başlık: Ynt: HT 7/24 SPOR VE HABERTÜRK'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 12 Şubat 2016, 18:35:54
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/2/12/189379/189379.jpg)

Medyaradar açıklıyor! Habertürk'te radikal adım atıldı! Hangi servisler birleşiyor?

Ciner Medya Grubu'nda yeniden yapılanma için düğmeye basıldı.
Ciner Medya Grubu yönetimi Habertürk TV ile Habertürk Gazetesi'nin iki servisini birleştirme kararı aldı.

Buna göre Genel Müdürlük görevini Veyis Ateş'in yürüttüğü Habertürk Televizyonu'nun İstanbul İstihbarat Servisi ile Habertürk Gazetesi'nin Haber Merkezi birlikte çalışacak.

Gazete ve televizyon haberlerinin aynı merkezden çıkması anlamına gelen bu birleşme kararıyla iki servisin çalışanları Habertürk Gazetesi Haber Merkezi Müdürü Zülfikar Ali Aydın'a bağlı olarak görev yapacak.

Birleştirme kararının altında Habertürk Gazetesi'nin geniş haber ağından faydalanılması ve televizyonun içeriğinin desteklenmesinin yattığı öğrenildi.
Başlık: Ynt: HABERTÜRK'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 12 Şubat 2016, 18:42:12
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/2/12/189395/189395_610_340.jpg)
Habertürk TV binasında bugün çok hareketli anlar yaşandı. Yeni yapılanmaya giden grupta adeta deprem etkisi yaratan ayrılıklar oldu. Bakın hangi ekran yüzleri ile yollar ayrıldı? Medyaradar açıklıyor…

Veyis Ateş’in Genel Müdürlük koltuğuna oturmasıyla birlikte Habertürk televizyonunda başlayan hareketlilik devam ediyor.

Yeni bir yapılanmaya giden televizyon kanalında bugün üç ekran yüzünün işine son verildi.

O isimler Duygu Canbaş, Belkıs Kılıçkaya ve Serap Belet Douillet… Üç isme de bugün işlerine son verildiği bildirildi.

Duygu Canbaş sabahları Gün Başlıyor programı ile izleyişiyle buluşurken, Serap Belet Douillet de öğle kuşağını sunuyor, Belkıs Kılıçkaya ise Doğru Açı isimli programın moderatörlüğünü yapıyordu.

Habertürk Tv’deki bu tenkisatların devam edeceği gelen haberler arasında. Medyaradar gelişmeleri an be an aktarmaya devam edecek.


(http://www.medyaradar.com/uploads/images/Logolu-Serap-Belet-T%C3%BCrkiyenin-Se%C3%A7imi.jpg)

Serap Belet Douillet

(http://www.medyaradar.com/uploads/images/duygu(1).jpg)

Duygu Canbaş

(http://www.medyaradar.com/uploads/images/Belkis-Kilickaya-Do%C4%9Fru-A%C3%A7%C4%B1-Sunucusu.jpg)

Belkıs Kılıçkaya
Başlık: Ynt: HABERTÜRK'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 13 Şubat 2016, 18:45:03
(http://www.postmedya.com/images/haberler/buyukmanset_resim/hbr.jpg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 19 Şubat 2016, 11:20:20
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/2/19/189687/189687.jpg)
Habertürk'te "havuz" tenkisatı! Hangi isimlerle yollar ayrıldı?

Ciner Medya Grubu yönetiminin Habertürk TV ile Habertürk Gazetesi'nin iki servisini birleştirme kararı almasının ardından işten çıkartmalar başladı.
Ciner Medya Grubu yönetimi geçtiğimiz hafta Habertürk TV ile Habertürk Gazetesi'nin iki servisini birleştirme kararı almıştı.

Buna göre Genel Müdürlük görevini Veyis Ateş'in yürüttüğü Habertürk Televizyonu'nun İstanbul İstihbarat Servisi ile Habertürk Gazetesi'nin Haber Merkezi birlikte çalışacak.

Bu radikal kararın ardından korkulan oldu ve işten çıkarmalar başladı.

Habertürk Televizyonu'nda görev alan 4 muhabirle yollar ayrıldı.

İşte o isimler: Ahmet Örsoğlu, Gökçen Kandemir, Leyla Ünal, Onur AksoyMedyaradar/Özel
Başlık: Ynt: HABERTÜRK'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 19 Şubat 2016, 11:22:40
(http://www.gazeteciler.com/data/news/590x260/1455871165-haberturk.jpg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 25 Şubat 2016, 20:00:18
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/2/25/189995/189995_610_340.jpg)

Habertürk TV'de zam krizi! Hangi deneyimli isim istifa etti?

Ciner Medya Grubu'nda yıllardır zam yapılmaması çalışanları istifa noktasına getirdi.
Ciner Medya Grubu'nda çalışanlar Gazete Habertürk ve Habertürk TV'nin kuruluşundan bu yana zam alamadı.

7 yıldır yapılmayan zam nedeniyle çalışanlar istifa yolunu seçer oldu.

Bunun son örneği Habertürk TV'de yaşandı. Kanalın tecrübeli haber kameramanı Adem Keleş istifa etti.

Daha önce Ulusal Basın Ajansı, Atv, CNN Türk, Habertürk TV(Ufuk Güldemir dönemi) , Skytürk TV'de çalışan ve birçok başarıya imza atan Adem Keleş, 5 yıldan beri zam alamadığını ve mesailerinin kesildiğini istifasına gerekçe olarak gösterdi.

2010 yılında Hakkari'de maruz kaldığı linç girişimiyle kendi de haber konusu olan Keleş yaşadıklarını ve ilginç hayat hikayesini Barbaros Şansal'a böyle anlatmıştı:Başlık: Ynt: HABERTÜRK LOGOSUNA HD İBARESİ EKLENDİ!
Gönderen: KARTAL DEMİR - 01 Mart 2016, 13:50:45
HABERTÜRK LOGOSUNA HD İBARESİ EKLENDİ!

(http://i.imgur.com/FF7lR1V.png)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK LOGOSUNA HD İBARESİ EKLENDİ!
Gönderen: KEMO - 01 Mart 2016, 18:07:36
buda çakma hd mpg4 galiba!
Başlık: Ynt: HABERTÜRK LOGOSUNA HD İBARESİ EKLENDİ!
Gönderen: KARTAL DEMİR - 04 Mart 2016, 17:11:41
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/3/4/190371/190371.jpg)
Medyaradar açıklıyor! Habertürk hangi ekran yüzüyle anlaştı?

İpek Medya Grubu ile bir süre önce yolları ayrılan isim Habertürk'te...
Yeni bir yapılanmaya giden Habertürk Televizyonu'nda geçtiğimiz günlerde üç ekran yüzünün işine son verilmişti.

Yönetim ayrılan ekran yüzlerinin yerine yeni transferler gerçekleştirmek için düğmeye bastı.

Kanalın ilk anlaştığı isim ise bir süre önce İpek Medya Grubu ile yollarını ayıran deneyimli ekran yüzü Ceren Bektaş oldu.

Bektaş, Kanaltürk’ün haber kanalı Bugün TV’de Cumartesi-Pazar günleri 9-13.00 saatleri arası yayınlanan 4 saatlik canlı yayın maratonu “Bugün Hafta Sonu” programını hazırlayıp sunuyordu.

Habertürk ile anlaşan Ceren Bektaş kanalın sabah programı olan Gün Başlıyor ile pazartesi gününden itibaren izleyiciyle buluşacak.
(http://kimdiracaba.com/wp-content/uploads/2015/06/Ceren-Bekta%C5%9F-kimdir-5.jpg)


Medyaradar/Özel
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 06 Mart 2016, 13:41:01

http://www.youtube.com/watch?v=yhcIzA9o4H8
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 09 Mart 2016, 11:34:17
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/3/8/190557/190557_610_340.jpg)

Habertürk TV'de Atama! Kim, Hangi Göreve Getirildi?

Habertürk TV Genel Müdürlüğü'ne Veyis Ateş'in atanmasının ardından kanalda başlayan hareketlilik sürüyor.
Bir süredir ayrılıklar ve transferlerle gündemden düşmeyen Habertürk TV'de bir atama gerçekleşti.

Kanalın Haber Programları Koordinatörlüğü görevine Eren Eğilmez getirildi.

Eğilmez daha önce Star Gazetesi yazarı Fadime Özkan ile birlikte Skyturk 360 televizyonunda Kayda Geçsin programını hazırlayıp sunmuştu.

Eğilmez hafta içi prime time programlarından sorumlu olacak.
(http://www.medyaradar.com/uploads/images/eren-egilmez.jpg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 13 Mart 2016, 13:53:06
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/3/12/190749/190749.jpg)

Öteki Gündem'in bu haftaki konukları Canan Karatay ve Ümit Aktaş'tı. Lahmacun yerken çekilen fotoğrafı ile gündem olan Karatay için stüdyoya lahmacun geldi
Habertürk TV'de Cansu Canan Özgen'in sunumuyla ekranlara gelen Öteki Gündem'in bu haftaki konukları Prof. Dr. Canan Karatay ve Ümit Aktaş'tı. Beslenme şekillerinin masaya yatırıldığı programda Canan Karatay'a bir de sürpriz vardı.

STÜDYOYA LAHMACUN GELDİ

Canan Karatay bir süre önce lahmacun yerken çekilen fotoğrafı ile gündeme gelmişti. Uzun süre konuşulan bu görüntünün ardından Karatay, lahmacunun sağlıklı bir yiyecek olduğunu ifade etmişti. Özgen'in sorularını yanıtlayan Karatay'a canlı yayında sürpriz yapıldı, stüdyoya lahmacun geldi.   MEDYA RADAR
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 17 Mart 2016, 13:32:41
Fatih Altaylı'ya şok!
Haberturk TV'de yayınlanan Teke Tek programının sonunda Fatih Altaylı şaşırtan bir açıklama yaptı.


(http://i.imgur.com/Hzw5eW9.png)

Haberturk TV'de yayınlanan Teke Tek programının sonunda Fatih Altaylı şaşırtan bir açıklama yaptı. Programın yayından kaldırıldığını duyuran Altaylı ekran başındakileri merakta bıraktı.

AKIT
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 21 Mart 2016, 23:21:51
Habertürk TV'de bomba gelişme! Hangi ünlü ekran yüzü ile yollar ayrıldı? Medyaradar açıklıyor!

(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/3/21/191146/191146.jpg)

Habertürk TV'de şok bir gelişme yaşandı. Kanalın başarılı ekran yüzünün görevine son verildi.
Habertürk ekranlarında 13 Ajansı, Gün Ortası ve Türkiye'nin Nabzı programlarını sunan ekran yüzü Didem Arslan Yılmaz ile kanalın yolları ayrıldı.

Kanalın en başarılı ekran yüzlerinden biri olan Arslan'ın Haber Koordinatörü Suat Toktaş'la yaşanan tartışma nedeniyle ayrılığı Habertürk'te şok etkisi yarattı.

Arslan Habertürk'ün Ufuk Güldemir döneminden kalan tek ekran yüzüydü. 10 yılı aşkın süredir kanalda görev yapıyordu.

DİDEM ARSLAN YILMAZ KİMDİR?

(http://www.medyaradar.com/uploads/images/timthumb(4).jpg)

İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu Radyo Televizyon’da okudu, 1992 yılında mezun oldu.
1988’den itibaren haberin içinde çalıştı. Önce Eminönü Belediyesi’nin çıkardığı bir dergide çalıştı, sonra oranın halkla ilişkiler departmanında görev yaptı.
1992 yılında Flash TV’de haber sunarak televizyonculuğa başladı. Daha sonra Kanal D’ye geçerek muhabirlik yaptı. Serdar Cebe ile beraber Çalar Saat programını sundu. Devamında Show TV, Kanal 6 ve Star TV’ye geçerek Uğur Dündar ekibinde yer aldı. Habertürk’ten önce CNN Türk’teydi.

MEDYARADAR/ÖZEL
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 22 Mart 2016, 10:02:28
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/3/21/191146/191146_610_340.jpg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 24 Mart 2016, 17:30:59
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/3/24/191294/191294.jpg)
Habertürk'te ayrılık! Hangi deneyimli isim istifa etti?

Habertürk Gazetesi'nde 6 yıldır görev yapan isim ayrılık kararı aldı.
Habertürk gazetesi bölge muhabiri Eray Erollu istifa etti.

Erollu 1990’da Meydan Gazetesi’nde mesleğe başladı. 1998’de Gözcü’ye, 2007’de Hürriyet’e geçti.

Tecrübeli gazeteci 2010’dan beri Habertürk Gazetesi’nde bölge muhabiri olarak görev yapıyordu.
(http://www.medyaradar.com/uploads/images/103(1).jpg)Medya Radar
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 30 Mart 2016, 11:24:59
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/3/29/191529/191529_610_340.jpg)

Gazete Habertürk'te tenkisat şoku! Hangi isimlerle yollar ayrıldı?

Gazete Habertürk'te hareketlilik sürüyor. Bir büro kapatıldı, 4 isimle yollar ayrıldı.
Ciner Medya Grubu geçtiğimiz günlerde "ekonomik daralma" çerçevesinde Gazete Habertürk ile Habertürk TV'nin "havuz sistemine" geçmesi kararını almıştı.

Grup tasarruf amaçlı olarak yeni adımlar atmaya devam ediyor. Bu nedenle Bursa Büro kapatıldı. Büroda görev yapmakta olan İsmet Acar ile Uğur Uslubaş'ın görevlerine son verildi.

Gazeteyle yolları ayrılan diğer iki isim ise kuruluşundan bu yana Gazete Habertürk'te görev yapan deneyimli hukuk muhabirleri Sedef Şenkal Demir ile Gökay Usanmaz oldu.

Ciner Medya Grubu'nda tenkisatın önümüzdeki günlerde de süreceği gelen duyumlar arasında...
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 04 Nisan 2016, 18:59:29
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/4/4/192171/192171.jpg)
Medyaradar'dan Habertürk TV bombası! Hangi üst düzey yöneticinin görevine son verildi?

Habertürk TV'de geçtiğimiz günlerde yaşanan kavganın bir faturası daha kesildi.

Medyaradar'dan Habertürk TV bombası! Hangi üst düzey yöneticinin görevine son verildi? Habertürk TV Haber Koordinatörü Suat Toktaş'ın görevine son verildi.

Daha önce Show Haber Dairesi Başkanlığı bünyesinde Haber Müdürlüğü görevini yürüten Suat Toktaş, Habertürk TV Haber Koordinatörlüğü görevine ise 15 Ocak 2013 tarihinde getirilmişti.

Habertürk Haber Koordinatörü Suat Toktaş'ın adı bir süre önce kanalın sevilen ekran yüzlerinden Didem Arslan Yılmaz ile yaşanan tartışmaya karışmıştı.

Türkiye'nin Nabzı programı öncesinde Didem Arslan Yılmaz ile Haber Koordinatörü Suat Toktaş arasında bir tartışma yaşanmış, bütün çalışanların gözü önünde yaşanan bu tartışmaya önce Genel Yayın Yönetmeni Veyis Ateş ardından da Ciner Medya Grup Başkanı Kenan Tekdağ müdahil olmuştu.

Habertürk yönetimi bu kavganın faturasını aynı gün 10 yıldır Habertürk ekranlarında olan Didem Arslan Yılmaz'a keserken bugün de kavganın diğer tarafındaki isim olan Haber Koordinatörü Suat Toktaş'a kesti.

Olayın ilginç tarafı ise Didem Arslan'ın CNN Türk ekranlarında olacağını duyurduğu gün bu işten çıkartmanın yaşanmasıydı.
(http://www.medyaradar.com/uploads/images/images(7).jpg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 06 Nisan 2016, 15:15:08
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/4/6/194840/194840_610_340.jpg)
Gazete Habertürk'ten bomba ayrılık! Hangi üst düzey yönetici görevi bıraktı?

Gazete Habertürk'te kuruluşundan bu yana görev yapan isim ayrılık kararı aldı.

Gazete Habertürk'ten bomba ayrılık! Hangi üst düzey yönetici görevi bıraktı? (Medyaradar/Özel) Ekonomi medyasının tecrübeli isimlerinden Hacer Gemici, Habertürk Gazetesi ile yollarını ayırdı.
Habertürk Ekonomi Müdür Yardımcısı Hacer Gemici, kararıyla ilgili mesajı Facebook’ta paylaştı:

“Şanslıyım ki 26 yıl boyunca çok sevdiğim gazeteciliği çok sevdiğim insanlarla omuz omuza yaptım. Şimdi severek ayrılma zamanı. Benim hep çok işim varken akıp giden zamanı yakalama, çocuklarımı durup dinleme doya doya görme zamanı. İçimde bir korku yok mu, var tabiii. Hayat bundan sonra da bana güzel olsun, hepimize güzel olsun dostlar.”

Enerji alanında uzman gazetecilerden olan olan Hacer Gemici Habertürk'ten önce Dünya, Cumhuriyet ve Sabah gazetelerinde görev almıştı.
(http://i.finansgundem.com/2/679/382//files/2016/4/5/1006951/1006951.jpg?v=1459892402)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 07 Nisan 2016, 11:48:59
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/4/6/196071/196071.jpg)
Habertürk TV'de Haber Koordinatörü kim olacak? Çiçeği geldi, çalışanlar öğrendi!

Habertürk TV'de Suat Toktaş'ın görevinden alınmasıyla boşalan Haber Koordinatörlüğü koltuğuna oturacak isimden çalışanlar ilginç bir şekilde haberdar oldu.
 Habertürk TV'de geçtiğimiz günlerde yaşanan tartışma sonrasında önce kanalın beğenilen ekran yüzlerinden Didem Arslan Yılmaz'la yollar ayrılmış, bu hafta başında da Habertürk TV Haber Koordinatörü Suat Toktaş'ın görevine son verilmişti.

Toktaş'ın yerine getirilecek isim merak konusuydu.

Ciner Medya Grubu'nun Taksim'deki binasına dün gönderilen bir çiçek çalışanların bu merakını giderdi.

Kutlama çiçeğini binaya getiren görevli uzun süre o ismi aradı, ancak henüz ne atama yapılmıştı, ne de o isim henüz binaya gelmişti.

Çiçek sahibine teslim edilemese de Habertürk TV çalışanları Habertürk TV Haber Koordinatörü olarak atanacak ismi bu sayede öğrenmiş oldular.

O isim daha önce Habertürk TV'de editör olarak görev yapan, Mayıs 2014'te ise transfer olduğu haber kanalı 24 TV'nin haber müdürlüğü görevine getirilen Mehmet Yeşilkaya idi.
(http://www.medyaradar.com/uploads/images/j7GGGthA.jpg)
Medyaradar/Özel
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 13 Nisan 2016, 11:04:03
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/4/12/206765/206765_610_340.jpg)

Medyaradar'dan Gazete Habertürk bombası! Hangi üst düzey yönetici gönderildi?

Gazete Habertürk'te ayrılıklar hız kesmiyor. Bu kez yaşanan ayrılığın adresi ise Yazı İşleri oldu.

Medyaradar'dan Gazete Habertürk bombası! Hangi üst düzey yönetici gönderildi? Ciner Medya Grubu'nda uzun süredir yaşanan ayrılıklara bir yenisi daha eklendi.

Gazete Habertürk'te kurulduğu tarihten bu yana(8 yıldır) görev yapan Görsel Yönetmen Sanlı Ergin ile yollar ayrıldı.

Aynı zamanda Hürriyet Gazetesi genel yayın yönetmeni Sedat Ergin'in kardeşi olan Sanlı Ergin daha önce Sabah ve Hürriyet gazetelerinde görsel yönetmen olarak görev yapmış, Habertürk'e ise "Benim sayfalarımı Sanlı Ergin çizecek" diyen ünlü tarih yazarı Murat Bardakçı'nın talebi üzerine transfer edilmişti.
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 15 Nisan 2016, 22:15:35
Medyaradar'dan Habertürk bombası! Hangi üst düzey ismin görevine son verildi?
Ciner Medya Grubu'nda tenkisat devam ediyor. Kuruluşundan bu yana Gazete Habertürk'te görev yapan üst düzey isimle yollar ayrıldı.

(http://i.imgur.com/xKdXUK7.png)

Gazete Habertürk yazı işleri müdürü Emre Ergül ile yolları ayırdı.

Üniversite sonrası Sabah gazetesi Dış Haberler Servisi'nde göreve başlayan Ergül sırasıyla Dış Haberler Muhabirliği, Dış Haberler Müdür Yardımcılığı ve Dış Haberler Müdürlüğü yaptıktan sonra aynı gazetede 2004 yılında Yazı İşleri Müdürlüğü'ne yükseldi. Ergül Ekim 2008'de Sabah'tan ayrılıp Habertürk Gazetesi'ne Yazı İşleri Müdürü olarak geçmişti.

Ciner Medya Grubu'ndaki işten çıkartmaların devam edeceği belirtiliyor.

(http://www.medyaradar.com/uploads/images/118-Y-Lions-Uluslararasi-Kisa-Film-Yarismasi-Juri-Emre-Ergul.jpg)

MEDYARADAR/ÖZEL
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 18 Nisan 2016, 19:02:16
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/4/18/212080/212080.jpg)
Gazete Habertürk'te Ankara depremi! 6 isimle yollar ayrıldı!

Ciner Medya Grubu'nda bir süredir devam eden tenkisat depremi bu kez Ankara'ya sıçradı.

Daha önce Habertürk TV ve Gazete Habertürk'ün çeşitli birimlerinde yaşanan tenkisat dalgası bu kez gazetenin Ankara Bürosu'nda görev yapmakta olan 6 ismi vurdu.

Deneyimli foto muhabiri Ümit Turpçu, adliye muhabiri Kemal Doğan, spor muhabiri Ali Öcal ile gazetede telifli olarak çalışan 3 ismin görevlerine bugün itibariyle son verildi.

Gazete Habertürk'te kuruluşundan bu yana görev yapmakta olan Ümit Turpçu, 1983 yılında Erzurum Depreminde çektiği fotoğraflarla World Press Photo yarışmasının en zor alanı sayılan Spot Haber’de seri fotoğraf dalında ikinci olmuştu. Bir kadının valizini toplamış, kucağında çocuğuyla köyü terk ettiği fotoğraf o dönem dünyanın bir çok dergi ve gazetede de kullanılmıştı.

Turpçu'nun ayrıca TFMD'nin düzenlediği Yılın Basın Fotoğrafları yarışmasında kazandığı birçok ödülleri de bulunuyor.Medyaradar/Özel
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 19 Nisan 2016, 10:52:59
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/4/18/212080/212080_610_340.jpg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 20 Nisan 2016, 10:29:22
Habertürk TV'de şok ayrılık! Deneyimli ismin görevine son verildi! (Medyaradar/Özel)
Ciner Medya Grubu'ndaki tenkisatın son kurbanı 6 yıldır çeşitli görevlerde bulunan isim oldu.

(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/4/20/215113/215113.jpg)

Habertürk TV kanalın en deneyimli editörlerinden Yaşar Gürsoy ile yollarını ayırdı. Ayrılık kararı bugün kendisine tebliğ edilen Yaşar Gürsoy daha önce de Ciner Medya Grubu’nda Show Tv Haber Koordinatörlüğü görevini yürütürken işten ayrılmak zorunda kalmıştı.

Habertürk TV’de başarılı programlara imza atan Yaşar Gürsoy 2010 yılından bu yana Ciner Medya’da görev almıştı. Hazırladığı 1 Gün ve Gün Başlıyor programlarıyla reyting sıralamasında önemli başarılara imza atan Gürsoy Atatürk’ün yakın çevresindeki arkadaşlarını araştırmasıyla yazın dünyasında da ses getiren kitapları kaleme almıştı. Gürsoy’un, Beyninle Seviş(me), Gece, Geçmiş ve Düşlerimiz adlı aşk romanları, Atatürk ve Can Yoldaşı Nuri Conker, Çankaya’nın Kalemşoru Falih Rıfkı Atay, Atatürk’ün Berberi ve Allah Kadını Yarattı Devrimi Kadınlar Yapar adlı Atatürk eserleri bulunuyor.

(http://www.medyaradar.com/uploads/images/7(45).jpg)

33 yıldır medya sektöründe faaliyet gösteren ve emekli olan Yaşar Gürsoy daha önce de Kanal D’nin kuruluşunda ve daha sonra Yurt Haberler müdürlüğü, Ali Kırca’nın Show Haber’e geçmesiyle ATV Haber Genel Yayın Yönetmenliği ve Show Tv Haber Koordinatörlüğü görevlerini üstlenmişti. Çeşitli üniversitelerde medya iletişim dersleri de veren Yaşar Gürsoy spikerlik, haber programı sunuculugu, belgeselcilik, gazete ve dergilerde de bulunmuştu.

Gürsoy'un ayrılık haberi çalışanlar arasında üzüntü yaratırken işten çıkarılmalar konusunda da endişe yarattı. Veyis Ateş yönetimindeki kanalda daha önce de deneyimli sunucular Didem Arslan Yılmaz, Duygu Canbaş, Serap Belet, ile Haber Koordinatörü Suat Toktaş’in işine son verilmişti.

MEDYARADAR/ÖZEL
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 20 Nisan 2016, 12:01:48
(http://www.gazeteciler.com/data/news/590x260/1461142598-habertu%CC%88rk.jpg)
Habertürk'ten bir ekran yüzü daha ayrıldı!

Habertürk TV'den ayrılıklar sürüyor. Habertürk Didem Arslan Yılmaz'ın ardından Tuba Atav'la da yollarını ayırdı.

Habertürk TV'de hareketlilik devam ediyor. Bir yandan yenilikler ve yeni ekran yüzleriyle gündeme gelen televizyon kanalı bir yandan da ayrılıklarla gündemdeki yerini koruyor.

Habertürk geçen yıl kadrosuna kattığı deneyimli televizyoncu Tuba Atav'la yollarını ayırdı. Tuba Atav, Show tv Haber ve Skytürk 360 Genel Yayın Yönetmenliği yapmış ardından bu kanallara el konulmasıyla bir süre ekranlardan uzak kalmıştı. Habertürk'le birlikte tekrar ekranlara dönen Atav, sabah haberleri ve özel röportajlarıyla ekrana geliyordu.

(http://www.gazeteciler.com/data/news/1/1461142423-tuba-atav.jpg)

TUBA ATAV KİMDİR?
Tuba Atav mesleğe 1991 yılında Anadolu Ajansı'nda muhabir olarak başladı. 1996 yılında Ufuk Güldemir yönetimindeki Star TV'de savunma ve diplomasi alanında gazetecilik yaptı. 2000 yılında Kanal 6'da Ankara temsilciliği görevinde bulundu. 2001 yılında atv'de muhabir olarak göreve başlayan Atav 2005'te kanalın Ankara temsilciliği görevine getirildi. 2008'de Show TV'ye transfer olan Atav 2010 yılında Haber Genel Yayın Yönetmenliğe atandı. Ardından Skytürk 360'a geçerek hem kanalın Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı, hem de Ana Haber Bülteni'ni sundu. Uzun yıllar Show TV Haftasonu Haberleri'ni ve Skytürk 360'ta Doğruya Doğru programını sunan Atav 2013 yılının Ağustos ayında kanalla yollarını ayırmıştı. Tuba Atav Aktüel Dergisi ve Takvim Gazetesinde yazarlık da yapmıştı.Gazeteciler.com
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 20 Nisan 2016, 19:10:19
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/4/20/215320/215320_610_340.jpg)
Habertürk'ün beğenilen ekran yüzüne NATO görevi!

 NATO'nun Nisan ve Mayis aylarında Turkiye'de gerceklestireceği Trident Jaguar isimli çok geniş kapsamlı ve kritik tatbikatına, NATO bünyesinde basın koordinatörü ve basın danışmanı olarak Habertürk'ün beğenilen ekran yüzü Benan Kepsutlu seçildi.

Haberi doğrulayan Benan Kepsutlu tatbikatın içeriğine dair bilgi vermedi ancak uzun zamandır üzerinde çalışıldığını ve bir Türk gazeteci olarak NATO bünyesinde gerçekleşecek faaliyete seçilmenin kendisi için çok gurur verici olduğunu söyledi.

Benan Kepsutlu, Haberturk'teki görevine de devam edecek.

(http://www.medyaradar.com/uploads/images/003(1)(1).JPG)


BENAN KEPSUTLU KİMDİR?

Yeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası ilişkiler Bölümü ve Yeditepe Üniversitesi Radyo TV Sinema Bölümü'nü bitirdi. 1991 – 2001 yıllarında İtalya Modena’da Romenica okulunda İtalyanca dil eğitimini tamamladı. Marmara Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları Enstitüsü'nde Yüksek Lisans yaparak Ortadoğu konusunda uzmanlaştı. Halen Marmara Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları Enstitüsü Ortadoğu Siyasi Tarihi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde doktorasını yapmaktadır.

Mehmet Ali Birand yönetiminde Kanal D Haber’de ve CNN Turk’te muhabirlik yaptığı dönemde, televizyon haberciliği eğitimi almak üzere Londra’da BBC News’e kabul edildi. TRT TÜRK'ün Erbil bürosunu kurdu ve ilk temsilcisi oldu. 2010’da Haber Editörü ve Program Sunucusu olarak Habertürk’e transfer oldu. Muhabir ve sunucu olarak görev yaptığı dönemde 30’a yakın “Dünya’da İlk” ve “Türkiye’de İlk” olarak yayınlanan habere imza attı. Açıldığı ilk dönemde A Haber’de sabah kuşağını hazırlayıp sundu. Halen Habertürk’te haber spikerliği ve program sunuculuğu yapmaktadır.

Görevi gereği İsrail, Filistin, Irak, Gürcistan, Afganistan, Pakistan, Suriye, Mısır’da savaş dönemlerinde çalışan Kepsutlu, Ermenistan, İngiltere, İtalya, Hollanda, İsviçre, Yunanistan, Malezya ve Kırgızistan'da kritik süreçlerde görev yaptı. pek çok lider ve siyasetçiyle özel röportajlar ve söyleşiler gerçekleştirdi.

Kepsutlu, halen Başkent İletişim Akademisi’nde Televizyon Haberciliği dersleri vermektedir; aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ve Yeni Media Bölümlerinde ders vermektedir.
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 22 Nisan 2016, 10:34:00
(http://i.imgur.com/yLCbREL.png)
Habertürk TV'den çifte ayrılık! Hangi isimlerin görevlerine son verildi?

Habertürk TV'de Veyis Ateş'in Genel Müdürlük koltuğuna oturmasıyla Şubat ayında başlayan hareketlilik sürüyor.

Son olarak iki deneyimli editör Bengü Şap ve Pınar Hortoğlu ile Habertürk TV'nin yolları ayrıldı. Bengü Şap, Habertürk’te birçok farklı kuşağın editörlüğünü yaptı, son olarak da Gün Ortası programını hazırlıyordu.

Mesleğe 1993 yılında Dünya Gazetesi’nde başlayan Bengü Şap, Kanal 6, Kanaltürk ve Habertürk’te editör olarak görev yapmış, Akif Beki’nin Genel Yayın Yönetmenliği döneminde 24’e transfer olmuştu. Kanal 24’te hem kreatif editör, hem de Haber Programları koordinatörü olarak görev yapmıştı.

Pınar Hortoğlu da Habertürk'e 2014 yılında girmiş, Haber Masası, Gün Ortası kuşaklarının editörlüğünü üstlenmişti. Mesleğe 2001 yılında Flash Tv'de başlayan Hortroğlu, 2006'dan Habertürk'e geçtiği 2014 yılına kadar da Kanal 24 televizyonunda hem istihbarat bölümünde hem muhabir olarak görev yapmıştı.

Kanalda daha önce sunucular Didem Arslan Yılmaz, Duygu Canbaş, Serap Belet, Tuba Atav ile Haber Koordinatörü Suat Toktaş’ın işine son verilmişti.Medya Radar
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 26 Nisan 2016, 16:55:17
(http://www.gazeteciler.com/data/news/590x260/1461673737-haberturk.jpg)

Habertürk İstanbul İstihbarat Şefi kim oldu?

Ciner Medya Grubu yönetimi Şubat ayı içerisinde Habertürk TV ile Habertürk Gazetesi'nin iki servisini birleştirme kararı almıştı.
Buna göre Genel Müdürlük görevini Veyis Ateş'in yürüttüğü Habertürk Televizyonu'nun İstanbul İstihbarat Servisi ile Habertürk Gazetesi'nin Haber Merkezi birlikte çalışacak.
İşte bu iki servisin İstihbarat Şefliği görevini yürütecek isim de belli oldu. Mavi Marmara gemisinde bulunan ve operasyonla ilgili fotoğraflarını Türkiye'ye getirebilen tek kişi olan Gazete Habertürk muhabiri Şefik Dinç İstihbarat Şefliği görevine atandı.

ŞEFİK DİNÇ KİMDİR?
İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nünden 1998 yılında mezun oldu. 1996 yılında stajyer olarak girdiği İntermedya Ekonomi Dergisi'nde bir yıl sonra kadrolu olarak mesleğe başladı. Sabah Gazetesi ve Hürriyet Gazetesi'nde çalıştı. Dinç, 2009 yılı başında Habertürk Gazetesi'ne geçti.
2010 yılında İsrail'in operasyon düzenlediği Mavi Marmara gemisinde gazeteci olarak bulunan Dinç, buradan fotoğraf getirebilen tek gazeteci oldu. Burada çektiği fotoğraflarla Türkiye Foto Muhabirleri Derneği'nin 'Yılın fotoğrafı' ve 'Haber fotoğrafı' dalında birincilik ödülü aldı. Mavi Marmara gemisinde yaşananları 'Kanlı Mavi Marmara' adıyla kitaplaştırdı.Gazeteciler.com
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 29 Nisan 2016, 10:32:43
Habertürk TV'de üst düzey ayrılık! Hangi ismin görevine son verildi?(Medyaradar/Özel)
Veyis Ateş'in Genel Müdürlük koltuğuna oturmasıyla Şubat ayında hareketliliğin başladığı Habertürk TV'de yeni bir işten çıkartma daha yaşandı.

(http://i.hizliresim.com/3LQR72.png)

Habertürk TV'de hareketlilik devam ediyor. Bir yandan yenilikler ve yeni ekran yüzleriyle gündeme gelen televizyon kanalı bir yandan da ayrılıklarla gündemdeki yerini koruyor.

(http://www.gazeteciler.com/data/news/590x260/1461907078-haberturk.jpg)

Kanalda daha önce sunucular Didem Arslan Yılmaz, Duygu Canbaş, Serap Belet, Tuba Atav, Haber Koordinatörü Suat Toktaş, editörler Yaşar Gürsoy, Pınar Hortoğlu ve Bengü Şap'ın görevlerine son verilmişti.

Bu kez işten çıkartılan isim ise Yurt Haberler Müdürü Muharrem Yıldız oldu.

Habertürk TV'de Eylül 2009'dan bu yana (7 yıl 8 ay) görev yapan Yıldız'ın grupla bugünden itibaren ilişiği kesildi.

MEDYARADAR
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 29 Nisan 2016, 11:12:30

Habertürk TV CNN Türk'ten hangi başarılı ismi transfer etti? (Medyaradar/Özel)
Son günlerde hep ayrılıkların yaşandığı Habertürk TV'de bu kez bir transfer gerçekleşti.

(http://i.hizliresim.com/g8EL1Q.png)

Ciner Medya Grubu'na bağlı Habertürk TV'de Veyis Ateş'in Genel Müdürlük koltuğuna oturmasıyla hareketlilik başlamıştı.

Şubat ayından bu yana kanalda sunucular Didem Arslan Yılmaz, Duygu Canbaş, Serap Belet, Tuba Atav, Haber Koordinatörü Suat Toktaş, Yurt Haberler Müdürü Muharrem Yıldız, editörler Yaşar Gürsoy, Pınar Hortoğlu ve Bengü Şap'ın görevlerine son verilmişti.

Habertürk TV'den bu kez ayrılık değil bir transfer haberi geldi.

(http://www.medyaradar.com/uploads/images/1faP8-8w.jpg)

CNN Türk'ün başarılı ve deneyimli editörü Saffet Yiğit Habertürk TV kadrosuna katıldı.

Doğan Medya Grubu'nda 15 yıldır çalışan Yiğit Habertürk TV'de Şef Editör olarak görev yapacak.

MEDYARADAR
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 02 Mayıs 2016, 11:14:24
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/5/2/236575/236575.jpg)
Ünlü medya patronu beğenilen ekran yüzü ile evlendi!

Yaban TV Yönetim Kurulu Başkanı Melih Meriç, yapımcı ve sunucu Selin Canik’le hayatını birleştirdi.

 Yaban TV Yönetim Kurulu Başkanı Melih Meriç, 360 TV'de yayınlanan Teknopark programının yapımcı ve sunucusu Selin Canik’le hayatını birleştirdi.

Çiftin nikahını Sarıyer belediye başkanı Şükrü Genç kıydı. Şahitliklerini ise Turkcell'in kurucu ortağı işadamı Murat Vargı ve merhum Ufuk Güldemir'in yeni vefat eden kardeşi Şafak Okaygün'ün eşi Gül Okaygün yaptı.

Seçkin davetlilerin katılımıyla Boğaz’daki Hotel Les Ottomans’da yapılan nikah töreni ve düğün merasiminden sonra genç çift balayı için Dubai’ye uçtu.
(http://www.medyaradar.com/uploads/images/m-meric-dugun.jpg)

Medyaradar/Özel

Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 03 Mayıs 2016, 11:57:35
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/5/3/237982/237982.jpg)
Habertürk TV deneyimli isimle anlaştı! Hangi görevi yürütecek?

Veyis Ateş'in Genel Müdürlük koltuğuna oturmasıyla birlikte Habertürk televizyonunda başlayan hareketlilik devam ediyor.

Habertürk TV deneyimli isimle anlaştı! Hangi görevi yürütecek? (Medyaradar/Özel) Habertürk TV kadrosuna deneyimli bir isim katıldı.

Uzun yıllar Flash TV, CNN Türk, Al Jazeera Türk ve 32.Gün programında  kameraman şefliği yapan Kemal Soğukdere Habertürk TV ile anlaştı.

Soğukdere Habertürk TV'de Görsel Yönetmen olarak görev yapacak.
(http://www.medyaradar.com/uploads/images/1f38bfb.jpg)Medyaradar/Özel
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 08 Haziran 2016, 17:03:03
(http://img.haberler.com/manset/2/reklama-gittigi-sandi-skandal-sozlerini-tum_x_8510188_5360_z5.jpg)
Reklama Gittiğini Sanan Fatih Altaylı Fena Yakalandı.

Habertürk'te yayınlanan 'Teke Tek' programında reklama gittiğini sanan Fatih Altaylı'nın söyledikleri ekran başındakileri şaşkına çevirdi.

Habertürk ekranlarında sunuculuğunu Fatih Altaylı'nın yaptığı 'Teke Tek' programının dün akşam yayınlanan bölümünde ilginç anlar yaşandı. Reklama pas atan Fatih Altaylı konuşmaya devam etti.

"BEN KATİLLERE HİÇ KIZMAM"

Altaylı ''Ben katillere hiç kızmam. İki şey bana çok normal gelir. Bir sakat kalmak, iki katil olmak. Yani yoldan çıkarım sakat kalabilirim. Ya da bir şey olur katil olursun'' ifadelerinin ardından programın reklama girmediğini görünce şaşkınlığını gizleyemedi.

http://www.youtube.com/watch?v=5kSLDmREMNUHaberler.com
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 15 Haziran 2016, 20:16:08
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/6/15/309026/309026_610_340.jpg)

Habertürk TV Spor Servisi'nde 'Kübra' depremi! 2 isimle ilişik kesildi!

 
Habertürk TV Spor Servisi'ne "bomba" bir transfer gerçekleşti.

2009’da Miss Beauty Of Turkey güzellik yarışmasında 2., daha sonra uluslararası Miss Beauty Of World yarışmasında Türkiye'yi temsil ederek burada da Kainat 2. güzeli seçilen Kübra Hera Aslan kanalın ekran yüzleri arasına katıldı.
 

Mesleki anlamda ilk stajını Ntvspor’da gerçekleştiren Aslan bir süre sonra Sportivi’de spor haber spikerliği yaptı ayrıca kanalda program hazırlayıp sundu. Ardından Tv em Spor Ana Haber Bülteni'ni sunan Kübra Hera Aslan'ın Habertürk TV Spor Servisi'ne transfer edilmesinden sonra şok gelişmeler yaşandı.Medya Radar
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 01 Temmuz 2016, 17:07:18
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/7/1/336280/336280_610_340.jpg)
Habertürk TV'de üst düzey atama!

6 yıldır Habertürk TV'nin spor servisinde spiker olarak çalışan Emin Çağlar, spor servisi müdürü olarak atandı.

Daha önce CNN Türk'ün spor servisinde çalışan Çağlar, bir süre Habertürk TV'de "Sportürk" adlı programı hazırlamıştı.Medya Tava
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 14 Temmuz 2016, 13:04:44

Habertürk'te üst düzey ayrılık! Hangi isim istifa etti?
Habertürk gazetesi'nde hangi üst düzey isim gazete ile yollarını ayırdı?

(http://i.hizliresim.com/9L1OYk.png)

Deneyimli gazeteci Mustafa Büyüksipahi, kuruluşundan bu yana çalıştığı Habertürk gazetesiyle yollarını ayırdı.

Gazetenin günlük ekinde Yayın Koordinatörü olarak görev yapan ve 17 yıldır basın sektöründe bulunan Mustafa Büyüksipahi, mesleğe Akşam gazetesinde başladı. Ardından Alem dergisi, Tercüman gazetesi ekleri, Bugün gazetesinde haber müdürlüğü ve yazı işleri müdürlüğü görevlerini üstlendi.

Büyüksipahi’nin, HT Magazin’deki Yayın Koordinatörlüğü görevi 4 yıldan bu yana sürüyordu.

MEDYARADAR
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 19 Temmuz 2016, 18:26:32
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/7/19/367235/367235.jpg)
Habertürk Gazetesinde atama! Kim, hangi göreve getirildi?

Geçtiğimiz günlerde görevi bırakan o yöneticinin yerine gelecek isim belli oldu...

Habertürk Gazetesinde atama! Kim, hangi göreve getirildi? Geçtiğimiz günlerde görevinden istifa eden HT Magazin Yayın Koordinatörü Mustafa Büyüksipahi'nin yerine geçecek isim belli oldu.

HT Magazin'in yeni Yayın Koordinatörü, kuruluşundan bu yana gazetede editörlük yapan ve aynı zamanda televizyon yazarlığı görevinde bulunan Mustafa Doğan oldu.
(http://www.medyaradar.com/uploads/images/20(29).jpg)
Medya Radar
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 25 Temmuz 2016, 12:58:36
(http://i.hizliresim.com/v4rEVO.png)

Dünya Güzeli ünvanlıydı! O spiker Habertürk'le yollarını ayırdı!

(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/7/25/375190/375190_65910.jpg)

Tescilli güzelin Habertürk macerası sadece 2 ay sürdü.

MEDYARADAR

Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 31 Temmuz 2016, 13:26:11
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/7/31/382922/382922.jpg)
O program 6 yıl sonra yeniden ekranlara dönüyor!

Habertürk ekranlarında 2010 yılında yayınlanan Ajanda programı ekranlara geri dönüyor.

Pazar akşamları saat 21:00'de yayınlanacak programı yine Benan Kepsutlu hazırlayıp sunacak. Kanalda haber spikerliği görevini de yürüten Kepsutlu, tekrar sahaya da çıkacak, Türkiye'yle dünya gündeminin nabzını sahadan aktaracak.

Daha önce de Habertürk TV'de görev alan Kepsutlu, hazırlayıp sunduğu Ajanda isimli programda Irak, Afganistan, Pakistan, Suriye, Mısır, Ermenistan, İsrail, Filistin, İngiltere, Gürcistan gibi dünyanın pek çok kritik bölgesinde özel haber dosyalarına imza atmış ve devlet başkanlarıyla ses getiren röportajlar yapmıştı.
http://www.youtube.com/watch?v=RjnlmWlsU4s
 Medyaradar/Özel
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 01 Ağustos 2016, 13:58:23
(http://www.gazeteciler.com/data/news/590x260/1470033197-haberturk.jpg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 15 Ağustos 2016, 18:41:52
(http://www.gazeteciler.com/data/news/590x260/1471271848-sevilay.jpg)
Sevilay Yükselir hangi medya grubu ile anlaştı?

Sabah ve A Haber'de işine son verildikten sonra uzun bir süre sessizliğini koruyan Sevilay Yükselir medyaya geri dönüyor.
2015 Haziran ayında Sabah'taki yazılarıyla birlikte A Haber'deki programlarına son verilen Sevilay Yükselir Habertürk'le el sıkıştı. Habertürk gazetesinde yazmaya başlayacak olan Sevilay Yükselir, haftada bir de Habertürk ekranlarında program yapacak.

Sevilay Yükselir, 2015 genel seçimlerinden önce HDP'ye desteğini vurgulamış ve Twitter'dan şöyle yazmıştı:

"Zorunlu olarak bu açıklamayı yapıyorum zira telefonlarım kilitlendi.Haberler doğru.7 yıldır yazarı olduğum Sabah Gazetesi ve A Haber yönetimi Seçim süreci boyunca HDP'nin barajı geçmesi ve oy desteğim benimsemediğinden işime son verdi.Herşeyin hayırlısı olsun.Gazeteciliğe devam"

SEVİLAY YÜKSELİR KİMDİR?

Sevilay Yükselir, 1973 yılında Malatya'da doğdu. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümüne başladı ve 1994 yılında mezun oldu. Habertürk'te "çapraz ateş" adlı programı hazırladı ve sunuculuğunu yaptı. Fatih Altaylı ile beraber "Olaylar ve Gerçekler" adlı programda birlikte çalıştı.

Habertürk'te yayınlanan Gülgün Feyman'la 13. Ajansının editörlüğünü yapmıştır. Beyaz Tv'de Acı Kahve ve Dört Kadın Bir Erkek gibi programlarda sunucu ve yorumculuk yaptı. Habertürk'ten ayrılıp Sabah Gazetesinde yazmaya devam etti. Ciner Medya Grubu'ndan ayrılıp Turkuvaz Medya Grubu'nda çalışmaya devam etti. 1996 yılında ise Star gazetesinde köşe yazarlığı yapan Mustafa Nihat Yükselir ile evlendi.Medya Radar
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 22 Ağustos 2016, 18:18:24
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/7/1/336280/336280_610_340.jpg)
Hangi deneyimli isim Habertürk TV ile anlaştı, görevi ne olacak?

Deneyimli gazeteci Şükran Pakkan Habertürk TV ile anlaştı. Pakkan kanalda Haber Planlama Editörü olarak görev yapacak.

Pakkan, özel haber, haber içerik planlaması ve koordinasyonundan sorumlu olacak.


(http://www.medyaradar.com/uploads/images/photo(2).jpg)

Şükran Pakkan kimdir?

Şükran Pakkan, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü bitirdi. Mesleğe İzmir’de politika ve ekonomi muhabiri olarak başladı. Londra’da Medya ve Gazetecilik eğitimi alan Pakkan, London Weekend Television, Women’s Journal gibi kurumların haber merkezlerinde görev yaptı.

2002’de Türkiye’de döndükten sonra dokuz yıl Milliyet Gazetesi özel haber servisinde çalıştı.

2011 yılında Al Jazera Türk'e transfer oldu. Dört yıl süreyle Haber Planlama Masası'nda görev yaptı.Bu süreç içerisinde Al Jazeera English TV için kanalın Doha'daki merkezinde de çalıştı.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yüksek lisans ve doktorasını yapan Pakkan, ABD’de de Edward R. Murrow Gazetecilik Programı’na katılmıştı. Üniversitelerde gazetecilik dersleri veren ve çeşitli kurumlar tarafından verilen gazetecilik ödülleri bulunan Pakkan, Bülent Dikmener Gazetecilik Ödülü’nün sahibidir.

Pakkan, Hrant Dink cinayeti sürecinde medyanın rolünü inceleyen “Neler Yapmadık Şu Vatan İçin” isimli kitabın da yazarı.


Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 01 Eylül 2016, 16:53:34
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/9/1/428499/428499_610_340.jpg)

Habertürk TV, TRT'den hangi ekran yüzünü transfer etti?

7 yıldır TRT'de görev yapan ekran yüzü Habertürk TV kadrosuna katıldı.

Habertürk TV TRT'den hangi ekran yüzünü transfer etti? (Medyaradar/Özel) Genel Yayın Yönetmenliği'ni Veyis Ateş'in yaptığı Habertürk TV'de bir taraftan ayrılıklar yaşanırken diğer taraftan transferler gerçekleşiyor.

Kanal son olarak 2009 yılından beri TRT'de çalışan Buket Güler'i kadrosuna kattı.

Mesleğe Hürriyet Gazetesi'nde adım atan Güler ardından Tempo Dergisi'nde çalışmıştı. Güler 7 yıldır görev yaptığı TRT'de Dünya Gündemi isimli programı sunuyordu.

(http://www.medyaradar.com/uploads/images/77(58).jpg)

Deneyimli ekran yüzü Habertürk TV'ye transferini Twitter'dan böyle duyurdu:

(http://www.medyaradar.com/uploads/images/buket%20g%C3%BCler.JPG)


 Medyaradar/Özel
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 06 Eylül 2016, 14:12:17
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/9/5/434649/434649_610_340.jpg)
O genel yayın yönetmeni Habertürk'te! Peki hangi görevi yürütecek?

Kurucusu olduğu derginin genel yayın yönetmenliğini de yapan isim Habertürk TV ile anlaştı.
Veyis Ateş yönetimindeki Habertürk TV kadrosuna muhabirlik, köşe yazarlığı, editörlük, çevirmenlik ve genel yayın yönetmenliği görevlerinde bulunan bir ismi kattı.

O isim Elif Bereketli...

1986'da Münih'te doğan Bereketli İstanbul Üniversitesi'nde İngilizce Mütercim Tercümanlık eğitimi aldı. SOAS, University of London'da Kültürel Çalışmalar alanında yüksek lisansını yaptı. Cumhuriyet Gazetesi kültür sanat sayfalarında muhabirlik, pek çok kültür-sanat dergisinde serbest olarak yazarlık yaptı; Taraf Gazetesi'nde köşe yazıları yazdı. 2010 yılında SabitFikir dergisini kurdu ve dört yıl boyunca genel yayın yönetmenliğini yaptı. Serbest yazarlık, editörlük ve çevirmenlik çalışmalarını sürdürdü.

Habertürk TV ile anlaşan Elif Bereketli kanalda KültürSanat editörlüğü görevinde bulunacak.
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 08 Eylül 2016, 19:46:06
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/9/8/438957/438957.jpg)
CNN Türk macerası kısa sürdü! Didem Arslan Yılmaz nereyle anlaştı?

Beğenilen ekran yüzü Didem Arslan Yılmaz 6 aydır görev yaptığı CNN Türk ile yolları ayırdı.
Habertürk ekranlarında 9 yıl boyunca 13 Ajansı, Gün Ortası ve Türkiye'nin Nabzı programlarını sunan ekran yüzü Didem Arslan Yılmaz yaşanan bir tartışma nedeniyle geçtiğimiz Mart ayında kanalla yollarını ayırmış, Nisan ayında ise CNN Türk ile anlaşmıştı.

Yılmaz 6 ay gibi kısa süren bir CNN Türk macerasını sürpriz bir şekilde noktaladı ve Habertürk TV'ye geri döndü.

Didem Arslan Yılmaz Habertürk TV'ye geri döndüğünü sosyal medyadan böyle duyurdu:

6 aylık CNN Türk maceramı sona erdirdim.Sayın Aydın Doğan ve Sayın Arzuhan Yalçındağ'a anlayışları ve destekleri için çok teşekkür ederim.

9 yıl emek verdiğim Habertürk'e yeni bir heyecanla ve yeni bir başlangıçla dönüyorum. Hepinizi Habertürk TV'ye bekliyorum.

(http://www.medyaradar.com/uploads/images/didem(1).JPG)

DİDEM ARSLAN YILMAZ KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu Radyo Televizyon bölümünde okudu, 1992 yılında mezun oldu.

1988’den itibaren haberin içinde çalıştı. Önce Eminönü Belediyesi’nin çıkardığı bir dergide, ardından belediyenin halkla ilişkiler departmanında görev yaptı.

1992 yılında Flash TV’de haber sunarak televizyonculuğa başladı. Daha sonra Kanal D’ye geçerek muhabirlik yaptı. Serdar Cebe ile beraber Çalar Saat programını sundu. Devamında Show TV, Kanal 6 ve Star TV’ye geçerek Uğur Dündar ekibinde yer aldı. CNN Türk'te bir süre sunuculuk yaptı. Ufuk Güldemir döneminden itibaren görev yaptığı Habertürk'le 21 Mart 2016 tarihinde yollarını ayırdı. Nisan 2016'da görev yapmaya başladığı CNN Türk'ten bugün itibariyle istifa ederek ayrıldı.MEDYARADAR/ÖZEL
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 09 Eylül 2016, 09:21:04
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/9/8/438957/438957_610_340.jpg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 09 Eylül 2016, 10:42:38
(http://www.gazeteciler.com/data/news/590x260/1473341756-didem-arslan.jpg)


Ekranların başarılı yüzü Didem Arslan Yılmaz, geçtiğimiz Mart ayında yaşanan bir tartışma sonrasında HaberTürk'ten ayrılmıştı.

Hazırlayıp sunduğu Türkiye'nin Nabzı programı öncesi Haber merkezinin tepe isimlerinden biri ile tüm çalışanların gözü önünde yaşadığı tartışmanın alevlenmesi üzerine Didem Arslan Yılmaz kanal ile yollarını ayırmıştı.

(http://www.gazeteciler.com/data/news/590x260/1458589576-habertu%CC%88rk.jpg)

Böyle deneyimli bir ismin çalıştığı kanaldan ayrılması CNN Türk yönetiminin hızlı bir adım atmasına ve kanalın Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Aktaş'ın Didem Arslan Yılmaz ile görüşüp, kendisini CNN Türk'e transfer etmesi ile sonuçlanmıştı.


(http://www.gazeteciler.com/data/news/590x260/1459771519-didem-aslan-yilmaz.jpg)

CNN TÜRK İÇİNDEKİ KUTUPLAŞMA

Deneyimli ekran yüzü yaz boyunca CNN Türk'te sunduğu Türkiye'nin Nabzı ile hem izlendi hem de kanalın ağır toplarının izin yaptığı dönemde CNN Türk ekranlarında hareketli, hararetli programlar imza attı. Didem Arslan Yılmaz bu programlar ile Gazeteciler.com'da pek çok haber oldu deneyimli ekran yüzü.

Ancak CNN Türk ile Didem Arslan Yılmaz'ın birlikteliği uzun sürmedi. Birlikteliğin uzun sürmemesinin nedeni ise CNN Türk içindeki kutuplaşma.

Didem Arslan Yılmaz, kanalda huzursuzluğa yol açan bu kutuplaşmayı yakın arkadaşlarına dert yanmış, deyim yerindeyse yaşadıklarını dostlarına şikayet etmişti.

ŞİKAYETLERİ KİMİN KULAĞINA KADAR GİTTİ?

Gazeteciler.com'un öğrendiğine göre, bazı 'minik kuşlar' Didem Arslan Yılmaz'ın bu şikayetleri hiç beklemediği bir yere, Ciner Medya Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ'ın kulağına kadar taşıdı.

Habertürk'ün en tepesindeki isim yıllarca Habertürk ekranlarına yer alan, kanalın ekran yüzlerinden biri olan Didem Arslan Yılmaz'ın bu sıkıntısını duyunca profesyonelce bir karar verdi.

ÖNCE TELEFON, SONRA KAHVE VE...

Kenan Tekdağ, Didem Arslan Yılmaz'ı önce telefonla bir kahve içmeye çağırdı...Uzun uzun sohbet etti iki isim. Yeni kanalında yaşadığı sıkıntıları anlatan Didem Arslan Yılmaz ile Kenan Tekdağ sohbetlerinin sonrasında yeniden el sıkıştılar.

Kısaca Didem Arslan Yılmaz, yuvaya geri dönme kararı aldı. Kısa süre sonra Türkiye'nin Nabzı, Habertürk ekranlarında izleyici ile buluşacak.

http://www.gazeteciler.com
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 09 Eylül 2016, 11:50:57
(http://www.gazeteciler.com/data/news/590x260/1473410258-didem-arslan.jpg)

"6 aylık CNN Türk maceramı sona erdirdim. Sayın Aydın Doğan ve sayın Arzuhan Yalçındağ'a anlayışları ve destekleri için çok teşekkür ederim."

Habertürk TV'den 6 ay önce CNN Türk'e transfer olan sunucu Didem Arslan Yılmaz'ın dün , tekrar Habertürk TV'ye geri döndüğünü Gazeteciler.com olarak duyurmuştuk.
Gazeteciler.com'un haberi sonrasında sosyal medya hesabından konuyla ilgili bir açıklama yapan ünlü ekran yüzü Didem Arslan Yılmaz, "6 aylık CNN Türk maceramı sona erdirdim. Sayın Aydın Doğan ve sayın Arzuhan Yalçındağ'a anlayışları ve destekleri için çok teşekkür ederim." yazarak, Habertürk'e geçişi haberimizi doğruladı.
Didem Arslan Yılmaz, ardıdnan "9 yıl emek verdiğim Habertürk'e yeni bir heyecanla ve yeni bir başlangıçla dönüyorum. Hepinizi @HaberturkTV 'ye bekliyorum." dedi ve Gazeteciler.com'un haberini paylaştı.
İşte Didem Arslan Yılmaz'ın tweetleri:

(http://www.gazeteciler.com//data/news/1/1473409903-ekran-al%C4%B1nt%C4%B1s%C4%B12.png)

http://www.gazeteciler.com
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 09 Eylül 2016, 19:16:58
(http://www.gazeteciler.com/data/news/590x260/1473433313-oylum-talu-gazeteciler.jpg)
Gazeteciler.com'dan bir bomba daha! Oylum Talu da yuvaya döndü.

Marka program Oylum Talu ile Burası Haftasonu yeniden Habertürk'te.

Gazeteciler.com'un dün duyurduğu Didem Arslan Yılmaz'ın CNN Türk'teki 6 aylık macerası sonrası Habertürk TV'ye geri dönüşünün ardından şimdi de yetenekli sunucu Oylum Talu, yuvaya geri dönüyor.

Son olarak 360 TV'de hafta içi her gün 'İyi Akşamlar' programını hazırlayıp sunan deneyimli sunucu Oylum Talu, daha önce de TV8 ekranlarında "Anlatacaklarım Var" isimli programı sunmaktaydı. Ağustos 2014'te TV8'den ayrılan Talu, Aralık 2014'te 360 TV ile anlaşmış, Şubat 2015'de de 360 TV'den ayrılmıştı.
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 09 Eylül 2016, 19:26:12
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/9/9/440708/440708_610_340.jpg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 19 Eylül 2016, 11:58:57
(http://www.gazeteciler.com/data/news/590x260/1474269834-didem-arslan-yilmaz.jpg)

Habertürk TV'nin marka programlarından Türkiye'nini Nabzı yeniden seyircisiyle buluşuyor.

GAZETECİLER.COM - Habertürk TV'nin marka programlarından Türkiye'nini Nabzı yeniden seyircisiyle buluşuyor.

Programın tanıtım videoları kanal yayınında dönmeye başladı.
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 21 Eylül 2016, 09:55:26
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/9/20/453369/453369_610_340.jpg)

Hangi Genel Yayın Yönetmeni Ana Haber koltuğuna oturuyor?

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği transferlerle adından söz ettiren o televizyon kanalı yeni bir adım daha atıyor.
 Habertürk TV'de izlenme oranlarını arttırmak amacıyla başlatılan transfer hamleleri geçtiğimiz haftaya damgasını vurmuştu.

Önce CNN Türk ile yollarını ayıran başarılı ekran yüzü Didem Arslan Yılmaz kadroya katılmış, ardından yıllar önce Habertürk TV'de "Habertürk Weekend" , "Burası Haftasonu" ve "Bir Yaz Gecesi Rüyası" programlarını sunan Oylum Talu transfer edilmişti.

Habertürk'teki değişim bunlarla sınırlı kalmadı ve kanal bir önemli hamlede daha bulunmak için gün sayıyor.

Habertürk TV Ankara Temsilciliği görevinden 14 Ocak 2016 tarihinde Habertürk TV Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirilen Veyis Ateş önemli bir sorumluluk daha üstlendi.

Bundan böyle Habertürk'te Ana Haber bülteni Veyis Ateş tarafından sunulacak. Ateş halen kanalda "Akılda Kalan" isimli programı sunuyordu.

Son dönemlerde izlenme oranı bakımından sıkıntılar yaşayan Habertürk, bu atılımıyla izlenme oranlarını üstlere taşımayı planlıyor.

(http://www.medyaradar.com/uploads/images/1kzJakv7(1).jpeg)


VEYİS ATEŞ KİMDİR?

Veyis Ateş 1973 yılında Mersin'in Tarsus ilçesinde dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu Ateş, okul sırasında tanıştığı radyoculukla medya hayatına, bir süre ara verdi. 2006 yılında tekrar medyaya dünyasına dönen Veyis Ateş kuruluşundan itibaren TVNET'te görev aldı.

Ana Haber bülteni sunuculuğunun yanı sıra yine aynı kanalda Bakış Açısı, Akşama Doğru, Kadir Mısıroğlu ile Tarih Sohbetleri, Ankara-İstanbul ve Habere Bakış programlarını da sunan Veyis Ateş 2013 yılının Ağustos ayında Habertürk TV'ye transfer olmuştu.

Medyada ekran yüzü olmanın dışında  yöneticilik, programcılık görevlerini de yerine getirmiş olan Ateş, aynı zamanda Spikerler Derneği Genel Başkanlığı'nı da yürütüyor.
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 21 Eylül 2016, 16:40:55
(http://www.gazeteciler.com/data/news/590x260/1474457832-haber.jpg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 21 Eylül 2016, 16:52:40
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/9/21/454749/454749_610_340.jpg)

Habertürk TV'de atama! Haber Müdürü kim oldu?

Genel Yayın Yönetmenliği'ni Veyis Ateş'in yürüttüğü Habertürk TV'de bir atama gerçekleşti.
 Habertürk TV'de Haber Müdürlüğü görevine haberciliği ve başarılı sunumuyla dikkat çeken bir isim olan Sorel Dağıstanlı getirildi.

Atama kararı az önce Habertürk TV Genel Yayın Yönetmeni Veyis Ateş tarafından çalışanlara duyuruldu. İşte Ateş'in yaptığı atama duyurusu:

"Değerli arkadaşlar
Bugüne dek yaptığı başarılı haberlerle kurumumuzu temsil eden arkadaşımız Sorel Dağıstanlı bundan böyle Habertürk TV Haber Müdürü ünvanıyla kurumumuzdaki çalışmalarına devam edecektir. 
Mevcut Haber Müdürü, değerli arkadaşımız Fikret Bulut da Şef Editör ünvanıyla görevini sürdürecektir.
Her iki kıymetli arkadaşımıza yeni görevlerinde başarılar dilerim."

(http://www.medyaradar.com/uploads/images/11Ekran%20Al%C4%B1nt%C4%B1s%C4%B1.JPG)


SOREL DAĞISTANLI KİMDİR?

Sorel Dağıstanlı 28 Ocak 1974'de İstanbul'da doğdu.İlköğrenim ve lise eğitiminin ardından Uludağ Üniversitesi İktisat Fakültesinden Mezun oldu. Mesleğe radyocu olarak başlayan Dağıstanlı Best Fm,Number One, Radyo D ve haber radyosu Radyo Foreks'te editör-spiker ve haber program yapımcısı olarak çalıştı. Televizyonculuk yaşamı ise Kanal D ile başladı. Aranıyor programı sabah haberleri ve ara haberlerde görev aldı. Ardından 1 yıllığına ABD'ye giderek İngilizce sertifika programına katıldı. Döndükten sonra Habertürk TV'de çalışmaya başlayan Sorel Dağıstanlı spiker muhabir olarak çalışmalarını sürdürmekteydi. Çok sayıda seslendirme yapan haberciliğe dair çok yönlü farklı çalışmalar yapan Sorel Dağıstanlı radyoculuk, editörlük, muhabirlik ve televizyonculuğa dair var olan birikimini yansıtarak habercilikteki başarısıyla öne çıkmaktadır.
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 01 Ekim 2016, 10:58:13
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/9/30/467153/467153_610_340.jpg)
Habertürk TV'de atama! İstihbarat Şefliği görevine kim getirildi?

Ciner Medya Grubu'na bağlı Habertürk TV'de bir atama gerçekleşti.

Genel Yayın Yönetmenliği görevini Veyis Ateş'in yürüttüğü Habertürk TV'de yeniden yapılanma sürüyor.

Geçtiğimiz hafta Haber Müdürlüğü Sorel Dağıstanlı'nın atanmasının ardından İstihbarat Şefliği için de bir atama gerçekleşti.

Kurulduğu tarihten bu yana Gazete Habertürk'te Cumhurbaşkanlığı muhabiri olarak görev yapan Umut Tütüncü Habertürk TV İstihbarat Şefliği görevine atandı.

Atama kararı az önce Genel Yayın Yönetmeni Veyis Ateş tarafından çalışanlara sözlü olarak tebliğ edildi.

7 yıldır Ciner Medya Grubu'nda çalışan Umut Tütüncü daha önce Sabah Gazetesi'nde görev yapmıştı.
(http://www.medyaradar.com/uploads/images/181drPn7.jpg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 02 Ekim 2016, 21:54:37
(http://www.medyaradar.com/uploads/images/114.jpg)

Habertürk spikeri Ece Üner doğum için gün sayıyor!

Ünlü sunucu dün son kez Akşam Raporu'nu sundu ve ekranlara 'bebek' molası verdi.

CNN Türk’te görev yapan eşi Deniz Bayramoğlu’ndan, 1. çocuğunu kucağına almaya hazırlanan Ece Üner'i doğum iznine ayrılırken çalışma arkadaşları yalnız bırakmadı. Ayrılık sırasında duygusal anlar yaşandı.

Canlı yayının ardından Ece Üner'i çiçek sunarak uğurlayan Habertürk TV Genel Yayın Yönetmeni Veyis Ateş, "Diyorlar ki Ece Üner geçtiğimiz programlarda en azından bir çocuk beklediğinin işaretini verdi ama biz bir türlü Ece Üner'in hamile olduğunu göremiyoruz farkedemiyoruz .O da son güne saklıyor dedim. Son gün itibariyle artık seyircilerimiz de bunu öğrenmiş oldu. Bir çiçek değil burdaki karşılığın, çok daha büyük çiçekler. Biz arkadaşlarımızla sana böyle bir şey hazırladık. Bu kısa minicik bir ara, zira çok kutsal bir iş yapacaksın. Bu dünyaya bir fert getireceksin. Sen sadece bizim reklam spotlarında oluğu gibi kısa bir ara yapacaksın aranın sonrasında da yine beraber olacağız." dedi.     MEDYARADAR
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 04 Ekim 2016, 18:16:00
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/10/4/472152/472152_610_340.jpg)

Gazete Habertürk'te Turgay Ciner depremi! 5 müdürün görevine son verildi!

Gazete Habertürk'te bugün tam anlamıyla bir deprem yaşandı. Operasyonu bizzat Turgay Ciner'in talep ettiği öğrenildi.

Gazete Habertürk'te Turgay Ciner depremi! 5 müdürün görevine son verildi! (Medyaradar/Özel) Gazete Habertürk'ün yeterli reklam alamamasının faturası bu sabah 5 Reklam Müdürü'ne kesildi.

HT Egeli ekinde Reklam Servisi'nin neredeyse tamamı kapatıldı.

35 kişinin görev yaptığı ve 'müdür gazetesi' olarak bilinen HT Egeli'de 10 Reklam Müdürü görev yapıyordu.10 Reklam Müdürü'nden 5'inin görevine son verildi.

Habertürk Reklam Departmanı'na bizzat Turgay Ciner'in müdahale ettiği ve Habertürk merkezindeki Reklam Servisi'nde de çıkarmalar olacağı konuşuluyor.
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 12 Ekim 2016, 10:02:40
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/10/11/481225/481225.jpg)

Eski AKP Milletvekili, Habertürk gazetesi yazarı Muhsin Kızılkaya, “Askerlerin görevi hayatını vermek, bunun için maaş alıyorlar, bana ekstra bir iyilik yapmıyorlar” sözleri tepki çekti.

Habertürk ekranlarında Didem Arslan Yılmaz’ın yönettiği Türkiye’nin Nabzı programı tepki çeken sözlere sahne oldu.

“EKSTRA BANA BİR İYİLİK YAPMIYOR”
Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz’un “Şunu unutmayın o insanlar hayatlarını veriyorlar” sözleri üzerine Muhsin Kızılkaya’dan tepkiye sebep olan sözler geldi. Kızılkaya “O ayrı bir şey. Zaten işi o, maaş alıyor. O insanların görevi hayatını vermek ve onun için maaş alıyor. Ekstra bana bir iyilik yapmıyor” diye konuştu. Kızılkaya’nın bu sözleri üzerine tepki gösteren Ahmet Yavuz “Böyle söylerseniz şehitlerin kemiklerini sızlatırsınız” dedi. Kızılkaya’nın skandal sözleri sosyal medyada da infial yarattı. Muhsin Kızılkaya o sözleri sonrası gecenin en çok konuşulan ve tepki gösterilen isimleri arasında yer aldı.

SOSYAL MEDYADAN BÜYÜK TEPKİ
Kızılkaya’nın şok eden sözleri sosyal medyada büyük tepki topladı. Kızılkaya, Twitter’da TT listesine girdi.     MEDYARADAR
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 13 Ekim 2016, 10:27:24
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/10/12/482601/482601.jpg)

Keskin Kalem Habertürk yazarına ateş püskürdü: Bu kadar yazmaya bile değmezsin!

VİCDAN YOKSUNU, HER DEVRİN ADAMI

Memleketimiz iki gündür, Başbakanlık Başdanışmanı, üç-beş aylık AK Parti eski Mersin milletvekili ve Habertürk gazetesi köşe yazarı Muhsin Kızılkaya’nın densizliğini, ne oldum deliliğinin getirdiği küstahlığı konuşuyor.

Eski dostlarının bir bir uzaklaştığı, karşılaşınca ‘selam’ dahi vermediği eski bir gazetecinin hazin öyküsünün adıdır Muhsin Kızılkaya.

‘Akil İnsanlar’ heyetinde de yeralmış bir gazeteci Muhsin Bey.

Hakkari’den çıkmış, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirip Türk medyasına adım atmış, kalemi muhteşem bir gazeteci olarak hatırlıyorum.

Bir de en çok Yılmaz Erdoğan ile çocukluğa uzanan dostluğu üzerinden yazdıklarını bilirim.

Yoksulluktan iyi bir hayata uzanan öyküsü var.

Muhsin Kızılkaya değerli bir kalemdir.

Kimse tartışmamalı.

Türkçe’den Kürtçe’ye, Kürtçe’den de Türkçe’ye çok sayıda değerli, önemli kitabı hediye etmiştir.

AK Parti saflarına katıldıktan sonra Sosyalist geçmişinden büyük bir rahatsızlık duyarak yerini sağlamlaştırmaya çalıştığı aşikar.

“Gücün sarhoşluğu” Muhsin Bey’i de soldan sağa savurmuşa benziyor.

Milletvekilliği koltuğundan tepe taklak olunca Ahmet Davutoğlu’nun yıldızlar ekibine alınan ve Başbakanlık Başdanışmanlığı koltuğuna oturtulan Muhsin Bey, Pazartesi gecesi saç-baş yoldurdu.

Kenan Tekdağ’ın “kullan-at” stratejisiyle parlattığı Muhsin Kızılkaya, küstahlığın kitabına utanç dolu bir sayfa ekledi, ağzından vicdansızca, akla ziyan sözler saçtı!

Her Allah’ın günü yiğitlerini, kahramanlık destanı yazarak vatanları için can veren gençlerini ebediyete uğurlayan Türk halkına karşı büyük bir küstahlık örneği sergiledi.

Muhsin Bey; "Askerin görevi ölmek, bunun için maaş alıyor" diyerek skandal bir açıklamaya imza attı.

Habertürk ekranının başarılı sunucusu Didem Arslan Yılmaz'ın modere ettiği “Türkiye'nin Nabzı” adlı programda emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz'un "Şunu unutmayın o insanlar hayatlarını veriyorlar" sözleri üzerine Muhsin Kızılkaya'dan tepkiye sebep olan sözler gelmişti. Kızılkaya "O ayrı bir şey. Zaten işi o, maaş alıyor. O insanların görevi hayatını vermek ve onun için maaş alıyor. Ekstra bana bir iyilik yapmıyor" diye konuşmuştu.
Muhsin Kızılkaya muhtemelen makamını ve yüklü maaş bordrosunu kaybetme telaşına düşmüş olacak ki, avukatıyla oturup yazdığı anlaşılan bir özür mesajını kamuoyuyla paylaşma mecburiyeti duydu:

Diyor ki Muhsin Bey;

“Habertürk TV ekranında Didem Arslan Yılmaz tarafından yönetilen Türkiye’nin Nabzı programında bir emekli generalle yaptığımız tartışmada hiçbir şekilde aklımdan geçmeyen, ama her nasılsa ortamın gerginliği sonucu ne yazık ki maksadını aşan sözler sarf ettim. Düşündüklerimi çok hatalı bir dille ifade etmiş olduğumu, yanlış anlamaya müsait sözler olduğunu ve tepkilerle karşılaşacağımı sonradan fark ettim.
Tartışma esnasında askerliği profesyonel bir meslek olarak tercih etmiş insanların, bu mesleği seçerken elbette bir ücret almaları gerektiğini, ama bu mesleğin icrası esnasında şehit olmanın da, gazi olmanın da mümkün olduğunu ifade etmek istedim. Elbette askerlerin vazifeleri de, diğer bütün vatan hizmetleri gibi onurlu bir hizmettir. Görev uğrunda şehit olanların ise bu işi para karşılığı yaptıkları gibi bir düşünce asla aklımdan geçecek bir şey değildir.
Profesyonel askerlik mesleğinin seçimiyle ilgili sarf ettiğim talihsiz sözlerden sonra, aynı programda, şehitlerimizin ve kahraman ordumuzun şerefli mensuplarının “incinebileceğini” düşünerek hepsinden özür dilemiş ve sözlerimi geri almıştım.
Buna rağmen bazı çevreler tarafından kampanya sürdürülmek isteniyor. FETÖ, DAEŞ ve PKK gibi terör örgütlerine karşı tavrı öteden beri net olan, çok uzun bir süreden beri bu örgütlerin hedefi olan, kahraman Mehmetçiğin yürüttüğü terörle mücadele azmine destek veren, onun moralinin bozulması, bütün milletin moralinin bozulması anlamına geldiğini çok iyi bilen birisi olarak, sarf ettiğim sözlerden “pişmanlığımı” dile getirmeme rağmen bana saldırmaya devam etmeleri, ne hakkaniyet, ne de insaf ölçülerine sığar.”

Sevgili Dostlar ekranlardan tanıdığım, bir dönem alçaklar sürüsü PKK’nın yayın organında yazarlık ve yöneticilik yaptığını bildiğim Muhsin Kızılkaya’ya gerçekten çok acıdım.

Yukarıdaki cümleleri boşuna yazmış Muhsin Bey!

Sokaklarında akşamları dahi yürüyemediğin Cihangir’deki eski yoldaşların, adın anıldığında sessizliği tercih ediyor Muhsin Bey. Hatta çoğu “acıdıklarını” söylüyorlar. Ne kadar hazin bir durum!

Hem Kürtler, hem de Türkler nezdinde itibarı sıfıra düşmüştür!

Bir dostumun dediği gibi, “Ey Muhsin Kızılkaya, ey kelimelerin efendisi, ey bu dönemin muteber gazeteci-yazar ‘akil insanı’! Senin gibi kelime cambazına böylesi hazin bir tornistan, acınası U dönüşü de yakışmıyor.”

Her gün onlarca şehit haberiyle sarsıldığımız, birlik ve dayanışmaya en çok ihtiyacımız olan bir dönemde bütün milletten dilediğini iddia ettiğin özrü samimiyetten uzak buluyorum.

“Bu kadar yazmaya bile değmezsin” deyip noktalıyorum.      MEDYARADAR
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 16 Ekim 2016, 00:17:10
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/10/15/487062/487062.jpg)

Habertürk'te Öteki Gündem programına katılan Canan Karatay canlı yayında zeytin ve zeytinyağının faydaları konusunda bilgi verdi. Prof. Dr. Karatay zeytin için 'altın', zeytinyağı için de 'altınsuyu' benzetmesi yapan Karatay, canlı yayına zeytinyağı içti.

Canlı yayında zeytinyağı içen Canan Karatay, programın sunucusu Cansu Canan'a da aynı zeytinyağından içmesi konusunda ısrar etti. Karatay gibi zeytinyağını içen sunucu canlı yayında şekilden şekile girdi.     MEDYARADAR

http://www.youtube.com/watch?v=O9GEUIwrtdI
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 09 Kasım 2016, 13:09:44
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/11/9/513705/513705.jpg)

Habertürk gazetesi yazarı ve Habertürk TV programcısı Fatih Altaylı, Habertürk canlı yayınında maaşından şikayet etti ve "Zaten üç kuruş maaş veriyorlar" dedi.

ABD Başkanlık seçiminden ilk sonuçlar gelmeye başladıktan sonra gece Habertürk canlı yayınında, Habertürk gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Selçuk Küpeli'ye "yarın Habertürk nasıl bir manşetle çıkacak" diye soruldu.

Selçuk Küpeli konuşurken araya giren Fatih Altaylı, "Trump kazanırsa Hürriyet gazetesi 'Ortağımız kazandı' diye bir manşet atabilir" esprisi yaptı.

Habertürk sunucusunun sosyal medya üzerinden başlattıkları ankete katılmaları için seyircilere çağrı yapması üzerine de Fatih Altaylı, "Ankete katılanlara birşey veriyor muyuz" diye sordu.

Sunucunun "Bilmiyorum ne vereceğiz, reji söylesin" sözleri üzerine Fatih Altaylı, "Birşeyler versek katılım daha fazla olur" dedi.

Bunun üzerine sunucu Fatih Altaylı'ya "Reji 'belki Fatih Altaylı yemek ısmarlayabilir' diyor. Siz söylediniz sizin üzerinize kaldı ihale" dedi.

İşte ondan sonra Fatih Altaylı bombayı patlattı:

"O kadar adama nasıl yemek ısmarlayayım? 3 kuruş maaş veriyorlar zaten Yayın Yönetmeni de buradayken şikayet edeyim" deyince stüdyodakiler kahkahayı bastı.

Bunun üzerine devreye giren Habertürk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Selçuk Küpeli, "Trumpla belki bu düzen yıkılır" diye espri yaptı.          http://www.medyaradar.com/
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 29 Kasım 2016, 12:29:04
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/11/29/532348/532348.jpg)

Canan Karatay programlardan kaç para alıyor?
Milliyet yazarı Sina Koloğlu, Canan Karatay'ın programlardan kaç para kazanıyor sorusuna yanıt aradı


"Canan Hoca'nın reytinginin yarısını bile alamayan televizyon dizilerinde oyuncular milyonlar kazanırken Canan Karatay o parayı kazanabiliyor mu?"

Milliyet yazarı Sina Koloğlu, bu sorunun cevabını aradı...

İşte Sina Koloğlu'nun yazısının ilgili bölümü şöyle:

REYTİNG KONUKLARI

Oylum Talu, Habertürk’te geçtiğimiz pazar Canan Karatay’ı ağırladı.

Stüdyoda hocanın tarzında bir masa; kuruyemişler, zeytinler, turp ve domates. Domatesin mevsimi değil, yemedi.

Karatay’dan öğütler ardı ardına geldi. Biz bir kere daha seyrettik, ‘izlenme oranı’ garantili hocayı.

Karatay’ın tecrübesi, birikimi ve de bunları aktarma yeteneği, katıldığı programda izlenir olmasına rağmen bu programlara ‘ücret almadan’ mı gidiyor?

Millet dizilerde bölüm başı “100 bin isterim diye tutturuyor” daha ‘ne kadar izleneceği’ belli olmadan!        http://www.medyaradar.com/
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 29 Kasım 2016, 19:56:33
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/11/29/532853/532853_610_340.jpg)

Habertürk'te tasarruf için düğmeye basıldı! Hangi servis lağvedildi?

Ciner Medya Grubu Ulaştırma Servisini kapatma kararı aldı.

Taşeron olarak hizmet veren Ulaştırma Servisi'nin kapatılmasının yanısıra araç sayısı da azaltılacak.

Bu karar Gazete Habertürk, Show TV,Habertürk Televizyonu ve Bloomberg başta olmak üzere tüm grubu kapsıyor.

Ulaştırma maliyetini azaltmak ve dolayısıyla tasarrufa gitmek için alınan bu karar doğrultusunda Habertürk Televizyonu'nda görev yapan ekran yüzlerine de bundan böyle araç verilmeyecek.

Gazete ve kanalda görev yapan "ara kademe müdürlere" tahsis edilen araçlar da geri alınacak.

Ciner Medya Grubu geçtiğimiz günlerde "tasarruf" amacıyla 7 yıldır faaliyette olan Adana matbaasını kapatma kararı almıştı.
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 18 Aralık 2016, 14:28:37
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/12/18/552129/552129.jpg)

Habertürk TV'nin deneyimli habercisi Benan Kepsutlu, haftalık olarak yayınlanan Ajanda programında bu hafta yine çarpıcı bir konuyu ele alıyor. Kepsutlu, Türkiye'de peş peşe gerçekleşen terör saldırıları sonrasında terörle mücadelede aşiretlerin ve tarikatların rolünü Şanlıurfa'da inceledi ve Türkiye'deki önemli aşiret liderleriyle özel röportajlar gerçekleştirdi.

Kosan Tarikatı lideri Seyyid Şeyh İmam-ı Kosan, Bucak aşireti lideri Fatih Bucak, İzol aşireti lideri Selam İzol ve Kapaklı ailesinden Ömer Kapaklı suskunluklarını bozdular ve terörle mücadelede bölgenin nabzını ve devletle işbirliğini Benan Kepsutlu'ya anlattılar.

Kritik süreçlerde yıllarca yurt içinde ve yurt dışında hazırladığı haber dosyaları ve özel röportajlarla tanınan deneyimli haberci, böylelikle uzun zaman sonra bölge tecrübesini tekrar sahalara dönerek ekranlara taşımış oluyor, sahada hazırladığını yine stüdyodan paylaşıyor.

Ajanda bu akşam saat 20:00'de Habertürk'te.        http://www.medyaradar.com/


http://www.youtube.com/watch?v=FLak_whOImE
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 31 Aralık 2016, 10:19:52
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/12/29/563629/563629_610_340.jpg?v=2)

Habertürk TV'de sürpriz ayrılık!

Habertürk TV İstihbarat Şefi Umut Tütüncü kanal ile yollarını ayırdı.

Umut Tütüncü kurulduğu tarihten itibaren Gazete Habertürk'te Cumhurbaşkanlığı muhabiri olarak görev yapmış, Ekim ayında Habertürk TV İstihbarat Şefliği görevine getirilmişti.
(http://www.medyaradar.com/uploads/images/c1bbca22-4a9d-e311-a7bb-14feb5cc13c9.jpg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 03 Ocak 2017, 00:44:32
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/1/2/566979/566979.jpg?v=2)

Habertürk muhabiri Osman Girgin, Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu Türkiye'nin Nabzı programında yayınlanan görüntülerle ilgili bilgi verirken, saldırganın olay yerinden taksi ile uzaklaştığı ve daha sonra araçtan indiği görülüyor.

Taksiciyle tartışan saldırganın bir başka taksiye binerek olay yerinden uzaklaştığı kameralara yansıyor.

İşte o anlar saniye saniye böyle görüntülendi;

http://www.youtube.com/watch?v=31pkP2vFx3Y

http://www.medyaradar.com/
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 14 Ocak 2017, 23:37:41
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/1/14/579012/579012.jpg)

Habertürk sunucusunu çıldırtan soru!
Cansu Canan Özgen bir izleyiciden gelen mesaja çok sinirlendi

Kur'an'da haram ve günahlar" başlıklı programda sunucu Cansu Canan Özgen, gelen bir soru üzerine adeta çileden çıktı.

Habertürk'te yayınlanan Öteki Gündem programını hazırlayan ve sunan Cansu Canan Özgen, bir izleyiciden gelen, "Müslümana helal olmayan bir bayanla nasıl karşılıklı sohbet edilir?" sorusu üzerine hayli öfkelendi.              http://www.medyaradar.com/

http://www.youtube.com/watch?v=kWEHkJf8dVU
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 17 Ocak 2017, 20:22:06
http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/1/17/580771/580771.jpg?v=2

(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/1/17/580771/580771.jpg?v=2)
Yılbaşı gecesi Ortaköy'deki gece kulübünde 39 kişiyi vahşice öldüren terörist, İstanbul Esenyurt'ta düzenlenen operasyonda oğluyla birlikte ele geçirildi.

Son dakika haberini canlı yayında alan Didem Arslan, teröristin fotoğrafını gördüğünü güzel bir şekilde dövüldüğünü söyledi.

"ÇOK DA GÜZEL YAPMIŞLAR"

Didem Arslan, şunları söyledi; "Bir güzel dövmüşler kendisini. Arkadaşlarım o fotoğrafları verirlerse sizlerle paylaşacağız. Bir güzel dövmüşler kendisini. Çok da güzel yapmışlar."                   http://www.medyaradar.com

(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/1/17/581161/581161.jpg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 02 Şubat 2017, 18:14:06
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/2/2/597030/597030_610_340.jpg?v=2)

Medyaradar'dan Habertürk bombası! Habertürk.com'un genel müdürü neden istifa etti?

 Habertürk.com Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüten Gülin Çelikler görevinden istifa etti.

Çelikler, Bodrum'a yerleşmek için ayrılık kararı aldı.

Gülin Çelikler, HaberTürk Spor yazarı Serdar Ali Çelikler ile Paris'te dünyaevine girmişti.

Çift Bodrum'a yerleşirken Serdar Ali Çelikler'in ise Habertürk'teki görevine ve Habertürk TV'deki programlara yorumcu olarak katılmaya devam edeceği Medyaradar'a gelen duyumlar arasında...

Deneyimli isim ayrılık kararını sosyal medya sayfasından şu mesajla duyurdu:
"Konfor alanını terketmek zor ama başka bir hayat hayal ediyorsanız şart... Zor olanı seçiyor, konfor alanımı terkediyor, 17 yıldır emek verdiğim Habertürk'ten ve İstanbul'dan ayrılıyorum. Gündem, tempo ve büyük kent yorgunuyum. Daha stressiz, daha küçük, yeni bir hayat umuduyla; aileme ve kendime vakit ayırabileceğim bir hayat... Biraz durma, nefes alma zamanı. Kısmetse, hayırlısıysa... Kararımı anlayışla karşılayan, her zaman yanımda olduklarını hissettiren saygıdeğer Ciner ailesine sevgi, saygı ve şükranlarımla... 'Burası evin, vazgeçersen dön' diyen Sayın Kenan Tekdağ'a her şey için teşekkür ve saygılarımla... Habertürk'ün çok daha büyük başarılara imza atması dileğiyle... Birbirinden fedakar ve değerli çalışma arkadaşlarım, ne hakkım varsa helal olsun, haklarınızı helal edin, hepimizin yolu açık olsun... Hoşçakalın... Gülin Çelikler"

İşte o paylaşım...


Gülin Çelikler'in ayrılık kararı Ciner Medya Grubu'nda üzüntü ile karşılandı. Grup çatısı altında uzun süre birlikte görev yaptığı isimlerden Habertürk'ün ünlü ekran yüzü Balçiçek İlter de bu ayrılığa üzüntüsünü kişisel hesabından şu mesajla paylaştı:
(http://www.medyaradar.com/uploads/images/Screenshot_3(28).jpg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 03 Şubat 2017, 19:05:58
(http://www.medyaradar.com/f1/966_6c7cf.jpg)

Habertürk TV'de sürpriz ayrılık! Hangi yöneticiyle yollar ayrıldı?

Habertürk TV İdari Koordinatörü Yavuz Yaman'ın kanalla yolları ayrıldı.

Yaman bu göreve Veyis Ateş'in Genel Müdür olmasının ardından getirilmişti. Daha önce Albayraklar Medya Grubu'nda Kurumsal İletişim Müdürlüğü yapmış olan Yavuz Yaman'ın ayrılığını Habertürk TV Genel Müdürü Veyis Ateş duyurdu.

Yaman Habertürk TV'den çalışma arkadaşları tarafından pasta kesilerek uğurlandı.

(http://www.medyaradar.com/uploads/images/14(56).jpg)

YAVUZ YAMAN KİMDİR?

1983 yılında Bingöl'ün Solhan ilçesinde doğdu. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümlerinden mezun oldu. İşletme yönetimi üzerine yüksek lisans  yapan Yaman, 2009 yılından bu yana Yeni Şafak gazetesi, TVnet televizyonu ve Albayrak Dergi Grubunda kurumsal iletişim müdürü olarak görev yaptı.

TVnet'in yeni fotmatına geçmesinde ve Albayrak Dergi Grubu'na yeni yayınlar kazandırılma süreçlerinde önemli işlere imza atan Yaman, evli ve bir kız çocuk babasıdır.
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 09 Şubat 2017, 20:03:15
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/2/9/602927/602927.jpg?v=2)

Habertürk televizyonunda Balçiçek İlter’in sunduğu Karşıt Görüş programı sert tartışmalara sahne oldu. Referandum’un tartışıldığı programda konu darbeler tarihine gelince, konuklardan Cumhuriyet gazetesi yazarı Orhan Bursalı ve Milliyet yazarı Nagehan Alçı arasında ipler gerildi.

Nagehan Alçı, gazeteci Orhan Bursalı’nın 27 Mayıs darbesini, darbe olarak görmediğini söyledi. Bunun üzerine Bursalı da Alçı’ya sert şekilde yanıt verdi. Bursalı, “Türkiye gibi geri kalmış ülkelerde askerin demokrasiye müdahalesinin meşru kabul edildiği” dönemler olduğunu söyledi.

Nagehan Alçı’nın “Bunu siz yapıyorsunuz” sözleri üzerine iyice sinirlenen Bursalı “Dinler misin kardeşim. Benim bu konuda 50 tane yazım var. Hiçbir tanesini okumamışsın, bilmiyorsun. Benim bu konuda ne düşündüğümü de bilmiyorsun. Lak lak edip duruyorsun orada” dedi.

Nagehan Alçı ise Bursalı’ya “Ben bu üslubunuzu yaşınıza yakıştıramıyorum, bunu da söylemek istiyorum” diye cevap verdi.

Tartışmanın devamında gerilim düşmeyince, İlter reklama gitmek zorunda kaldı.                      http://www.medyaradar.com
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 10 Şubat 2017, 23:23:31
Can Ataklı ile Cem Küçük arasında 'yalancı-cahil' kavgası! Didem Arslan bile ayıramadı!
Canlı yayında başkanlık konusunu tartışan gazeteciler Can Ataklı ve Cem Küçük arasında sözlü kavga çıktı. Tarafların birbirini yalancılık ve cahillikle suçladığı kavgayı, sunucu Didem Arslan da ayıramadı.

(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/2/9/603956/603956.jpg?v=2)
Habertürk'te yayınlanan Türkiye'nin Nabzı programında Nisan ayındaki referandumda oylanacak olan partili cumhurbaşkanlığı sistemi masaya yatırıldı.

Programın başında KHK ile meslekten atılan akademisyenler tartışılırken aralarında küçük gerilimler yaşanan gazeteciler Can Ataklı ve Cem Küçük, konu başkanlığa geldiğinde sözlü kavga başladı. Küçük'ün Ataklı'ya 'yalancı' demesi ise ipleri kopardı.

MODERATÖR DE PES ETTİ

Ataklı'nın da Küçük'e "Sen baştan aşağı yalansın. Hem cahil hem yalan. Ahlaklı ol. Haddini bilmiyorsun" sözleri stüdyoda tansiyonu iyice yükseltti.

Moderatör Didem Arslan Yılmaz'ın araya girme çabaları da sonuç vermedi. Bir ara diğer konuklara söz vermeye çalışan Yılmaz'ın "Döneceğim size de, şuradaki tartışma bitsin... Biter mi bilmiyorum o da ayrı" sözleri ise tartışmayı özetledi.                          http://www.medyaradar.com
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 23 Şubat 2017, 09:47:05
(http://i.gazeteciler.com/2/640/320//files/2017/2/23/306903/306903_h.jpg?v=1487828389)

Sevilay Yükselir ekranlara geri dönüyor!

Sabah gazetesinden kovulduktan sonra uzun süre medyadan uzak kalmıştı Sevilay Yükselir. Daha sonra Habertürk'teki köşe yazılarıyla medya dünyasına geri dönüş yaptı.

Sevilay Yükselir, Habertürk ekranlarında kendi programıyla izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

Hafta içi her sabah saat 10:00'da canlı yayınlanması planlanan programda Sevilay Yükselir, medya üzerinden gündemi yorumlayacak, medyada yaşanan gelişmeleri ve polemikleri canlı yayın konuğu ile ekrana taşıyacak.


Gazeteciler.com
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 25 Şubat 2017, 21:06:32
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/2/25/618850/618850_610_340.jpg?v=2)

Habertürk'te flaş gelişme! Hangi yönetici görevi bıraktı?

Habertürk TV'de 4 ay önce Haber Müdürlüğü görevine getirilen Sorel Dağıstanlı görevi bıraktı.

Habertürk TV Genel Müdürü Veyis Ateş tarafından 21 Eylül 2016'da yaklaşık 4 ay önce atandığı görevinden ani bir kararla ayrılan başarılı haberci Sorel Dağıstanlı, Haber Merkezi çalışanlarına görevi kendi kararıyla bıraktığını açıkladı.

Habertürk TV'de yaptığı dosya haberlerle dikkat çeken Dağıstanlı, Haber Müdürlüğü'nün yanı sıra, haftada bir gün ekrana gelen Haber Sahası adlı bir program sunuyordu. Dağıstanlı, bundan böyle programını sunmaya devam edecek. Haber Merkezi'nin komutası ise Şef Editör Fikret Bulut'ta olacak.

Sorel Dağıstanlı'nın haber merkezindeki yakın arkadaşlarına ani ayrılığının gerekçesi olarak, "Kendi ekibimi kuramadım. Terfi zammı da alamadım. Program sunmak daha iyi. Yönetimle konuşup bıraktım" dediği öğrenildi.

(http://www.medyaradar.com/uploads/images/11Ekran%20Al%c4%b1nt%c4%b1s%c4%b1(1).JPG)

SOREL DAĞISTANLI KİMDİR?

Sorel Dağıstanlı 28 Ocak 1974'de İstanbul'da doğdu.İlköğrenim ve lise eğitiminin ardından Uludağ Üniversitesi İktisat Fakültesinden Mezun oldu. Mesleğe radyocu olarak başlayan Dağıstanlı Best Fm,Number One, Radyo D ve haber radyosu Radyo Foreks'te editör-spiker ve haber program yapımcısı olarak çalıştı. Televizyonculuk yaşamı ise Kanal D ile başladı. Aranıyor programı sabah haberleri ve ara haberlerde görev aldı. Ardından 1 yıllığına ABD'ye giderek İngilizce sertifika programına katıldı. Döndükten sonra Habertürk TV'de çalışmaya başlayan Sorel Dağıstanlı spiker muhabir olarak çalışmalarını sürdürmekteydi. Çok sayıda seslendirme yapan haberciliğe dair çok yönlü farklı çalışmalar yapan Sorel Dağıstanlı radyoculuk, editörlük, muhabirlik ve televizyonculuğa dair var olan birikimini yansıtarak habercilikteki başarısıyla öne çıkmaktadır.
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 25 Şubat 2017, 21:09:22
(http://www.medyaradar.com/uploads/images/11ekran-alintisijpg.jpg)
Habertürk yöneticisi Medyaradar'a konuştu! Görevi neden bıraktı?

Habertürk TV'de 4 ay önce Haber Müdürlüğü görevine getirilen Sorel Dağıstanlı'nın sürpriz bir kararla görevi bıraktığını duyurmuştu.

Habertürk TV Genel Müdürü Veyis Ateş tarafından 21 Eylül 2016'da yaklaşık 4 ay önce atandığı görevinden ani bir kararla ayrılan başarılı haberci Sorel Dağıstanlı, ayrılığıyla ilgili olarak Medyaradar'a şu açıklamayı yaptı:

"Dört ay önce atandığım haber müdürlüğü görevimi kendi isteğim ile bıraktım. Bunun nedeni tamamen Haber Sahası programına yoğunlaşabilmek ve sahada haber dosyası yapabilecek zamanı yaratmaktır.

Bu görev süresince haber merkezindeki arkadaşlarımın özellikle de görevi kendisinden devr aldığım Fikret Bulut'un desteği sayesinde zaman zaman sahaya çıktım yine ama bu şekilde onlara da haksızlık olmasını istemedim.

Ben çalıştığım haber merkezinde katkım olmasını isterim ve bu şekilde daha verimli olacağını düşünüyorum. Başka bir sebep söz konusu değildir."


Medya Radar/Özel
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 28 Şubat 2017, 11:42:03
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/2/27/620709/620709.jpg?v=2)
Habertürk Gazetesi'nde ayrılık! Hangi ödüllü gazeteci ile yollar ayrıldı?

Habertürk Gazetesi'nde 8 yıldır görev yapan deneyimli gazeteci Serkan Akkoç sürpriz bir kararla gazete ile yollarını ayırma kararı aldı.

Akkoç Habertürk Gazetesi'ne kurulduğu 2009 yılında Hürriyet Gazetesi'nden transfer olmuştu.

Akkoç Habertürk Gazetesi'nde 23 Ekim-7 Kasım 2014 tarihlerinde yayınlanan "Galata Köprüsü nerede?" başlıklı haberiyle Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin 2014 yılı Geleneksel Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülü'ne(Kültür-Sanat dalında) layık görülmüştü.

(http://www.medyaradar.com/uploads/images/photo(3).jpg)

Başarılı gazeteci ayrılık kararını az önce çalışma arkadaşlarına attığı e-maille böyle duyurdu:

İyi akşamlar sevgili arkadaşlar....
Bu akşam itibariyle Habertürk Gazetesi'ndeki görevim sona erdi...
22 yıllık gazetecilik süreci belki sona erdi, belki bir mola aldım...
Yeni birşeyler deneyip hayatın daha yaşanılır olup olamayacağını göreceğim...
Şimdiye kadar kırdıklarım olmuşsa hepsinden özür dilerim..
Yolunuz açık olsun

Medyaradar/Özel
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 28 Şubat 2017, 11:43:17
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/2/27/620517/620517_610_340.jpg?v=2)

Habertürk TV'de sürpriz ayrılık! Hangi yöneticiyle yollar ayrıldı?

Habertürk TV'de hareketli günler yaşanıyor....

Kanalda haftasonu Haber Müdürlüğü görevini yürüten Sorel Dağıstanlı bu görevi bırakmıştı.

Bugün ise bir başka flaş gelişme yaşandı ve Şef Editör olarak görev yapan Fikret Bulut'la yollar ayrıldı.

Skytürk’te uzun yıllar haber müdürlüğü görevinde bulunan Bulut, 5 yıl önce Habertürk TV'ye transfer olmuştu. Bir süre haber müdür yardımcılığı görevinde bulunan Bulut, Aralık 2015'te Haber Müdürü olmuştu.

Deneyimli isim 2016 Eylül ayında Şef Editör olarak atanırken kendisinin koltuğuna ise Sorel Dağıstanlı oturmuştu.

Habertürk TV'de çıkışların devam edeceği Medyaradar'a gelen duyumlar arasında...

(http://www.medyaradar.com/uploads/images/44(25).jpg)

FİKRET BULUT
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 28 Şubat 2017, 11:48:37
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/2/28/620943/620943.jpg?v=2)
Habertürk TV'den bir ayrılık daha! Hangi ekran yüzü veda etti?

Ciner Medya Grubu'nda durup durup vuran tensikat dalgasından bu kez Habertürk TV'nin ekran yüzü nasibini aldı.

Habertürk TV ekran yüzlerinden Işınsu Tezkan ile yolları ayırdı.

Kanalda son olarak haber bültenini sunan Işınsu Tezkan bir süredir ekrandan uzaktı ve editörlük görevini yürütüyordu.

Milliyet köşe yazarı Mehmet Tezkan'ın kuzeni olan Işınsu Tezkan Habertürk öncesinde Kanal D Başbakanlık muhabirliği, Show TV Haber Müdürlüğü, Fox TV'de gece haberleri sunuculuğu ve yine Show TV'de haftasonu haberlerini sunuculuğu yapmıştı.
(http://www.medyaradar.com/uploads/images/isinsu-tezkan-360x203.jpg)Medyaradar/Özel
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 03 Mart 2017, 15:50:49
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/3/3/624224/624224.jpg?v=2)

Cem Küçük, Habertürk'te Can Ataklı'ya "Seni bir kere kurtardım bir daha kurtarmam" dedi. Bunun üzerine Can Ataklı çok sinirlenerek Cem Küçük'e "Oğlum bak böyle konuşup durma anlat o zaman"  diye karşılık verdi.

Cem Küçük, Ataklı'ya "Tolga Tanış gibi Bylock İsmail ve Hande Fırat gibi sen de bitersin" diye bağırması ortamı daha da gerdi.

Didem Arslan'ın sunduğu Türkiye'nin Nabzı programında tartışan iki ismi sakinleştirmek reklam arasında giderek mümkün oldu.

Can Ataklı program sırasında AKP’nin 7 Haziran seçimlerinden sonra “Ben gelirsem terör biter” diyerek 1 Kasım’da oy istediğini söyledi. Ataklı, şimdi de “Başkanlık gelirse terör biter” diyerek oy istediğini söyledi. Cem Küçük ise bunun üzerine “Sen devlet bomba patlattı mı diyorsun. Bu anayasal suçtur. Yüreğin yetiyorsa ‘Erdoğan bomba patlattırdı’ de. Ben senin ne söylemek istediğini biliyorum” dedi. Can Ataklı ise Küçük’e “Sen cahil misin, söyleneni anlamıyor musun?” diye karşılık verdi.                                     www.medyaradar.com
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 03 Mart 2017, 19:24:10
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/3/3/624413/624413_610_340.jpg?v=2)

Habertürk TV'den çifte transfer! Habertürk TV'nin yeni Haber Müdürü kim oldu? Medyaradar açıklıyor...

 Ciner Medya Grubu'na bağlı olan ve Veyis Ateş'in Genel Müdürlüğü'nü yaptığı Habertürk TV'de hareketli günler yaşanıyor.

Kanal geçtiğimiz hafta sonu 4 ay önce Haber Müdürlüğü görevine getirilen Sorel Dağıstanlı'nın sürpriz bir kararla görevi bırakması şokunu yaşamış, ardından Haber Müdürlüğü ünvanının yanısıra Şef Editör olarak da görev yapmakta olan deneyimli isim Fikret Bulut'la yolların ayrılmasıyla sarsılmıştı.

Bu iki 'ayrılık' haberinin ardından iki 'transfer' haberi geldi.
(http://www.medyaradar.com/uploads/images/12(60).jpg)
Daha önce de Habertürk TV'de editör olarak görev yapmış olan Süreyya Akbalık Üstünel Habertürk TV'nin yeni Haber Müdürü oldu.

Süreyya Akbalık Üstünel Akşam Gazetesi'nde yazı işleri editörlüğü,yazı işleri müdür yardımcılığı, yazı işleri müdürlüğü yapmış Temmuz 2013'te gazeteyle yollarını ayırmıştı.

Daha sonra Radikal'de görev alan Akbalık ardından Habertürk TV'ye transfer olmuştu. son olarak Karar Gazetesi'nde editörlük görevinde bulunuyordu.
(http://www.medyaradar.com/uploads/images/21(19).jpg)
Habertürk TV'nin bir diğer transferi ise yine kanala yabancı olmayan bir isim...
Yiğit Bulut döneminde CNN Türk'ten ayrılarak Habertürk TV'de görev yapan Emel Okaygün yeniden kadroya katıldı.

Habertürk'ün kurucusu Ufuk Güldemir'in halen dünyanın önde gelen iletişim ajanslarından Golin İstanbul'un direktörlüğünü yürüten kuzeni Temel Okaygün ile evli olan Emel Okaygün kanalda editör olarak görev yapacak.
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 05 Mart 2017, 19:29:29
Türk televizyon tarihinde bir ilk! Programını hologramı ile sundu!
Oylum Talu’nun hazırlayıp sunduğu Burası Haftasonu programında bir ilk gerçekleşti.


(http://www.medyaradar.com/uploads/images/3a(2).jpg)
Habertürk TV’de ekrana gelen, Oylum Talu’nun hazırlayıp sunduğu Burası Haftasonu programında bir ilk gerçekleşti. Lazer ışık oyunlarıyla, olmayan bir kişiyi oradaymış gibi gösteren hologram tekniği, canlı yayında izleyicilerle buluştu.

Lazer ışın dalgalarının karışımıyla artık orada olmayan biri ya da bir nesneyi sanki oradaymış gibi algılayabildiğimiz bu teknikle Oylum Talu televizyonda bir ilki gerçekleştirdi.

Oylum Talu, programını dijital ikizi adını verdiği hologramıyla birlikte açtı. Devlet başkanlarının kullandığı sistemin ilk kez bir tv programına adapte edildiği bu gerçek üstü show renkli görüntülere sahne oldu. Programda hologramın nasıl ve hangi teknolojilerin kullanılarak yapıldığı tüm detaylarıyla anlatıldı.                                                     www.medyaradar.com
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 07 Mart 2017, 17:53:27
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/3/7/628427/628427.jpg?v=2)

Haber yolculuğuna 'devam' dedi! atv'den ayrılan isim Habertürk'e geçti!

 1997 yılından itibaren 19 yıl süreyle kameraman, muhabir ve editör olarak görev yaptığı atv haber'e 'doktor tavsiyesi' ile Mayıs 2016'da veda eden Serkan Tahmaz yeniden sahalara döndü.

Başarılı haberci Veyis Ateş yönetimindeki Habertürk kadrosuna katıldı.

Tahmaz Atv haber önünde "Habere Doğru" programını, A Haber kanalında "Haberin Var mı" programını, A Spor kanalında ise "Sportmen" programını hazırlayıp sunmuştu.

2015 yılında A Spor için yaptığı  "Sportmen" programı için dalış bölümü çekiminde tekneden atlayış esnasında sol gözünde "retina dekolmanı" oluşan başarılı habercinin sol gözünde görüş tamamen kapanmış, geçirdiği ameliyat sonucunda görmede %40 geri dönüş olmuştu.

Tahmaz doktor tavsiyesi ile 19 yıl süren ekran yolculuğuna son noktayı koymak zorunda kalmıştı.
(http://www.medyaradar.com/uploads/images/50b.jpg)Medyaradar/Özel

Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 16 Mart 2017, 19:26:25
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/3/16/637694/637694.jpg?v=2)

Habertürk'ün başarılı ekran yüzü Didem Arslan Yılmaz, dün akşam programına konuk ettiği Deniz Baykal'ın tepkisiyle karşılaşmıştı...

Sosyal medya bu olayı konuşurken Didem Arslan Yılmaz'ın bir takipçisi, Baykal'ın sert çıkışı üzerine yüzünün aldığı şekli gösteren fotoğraflardan bir kolaj yapıp sosyal medya hesabından paylaştı...

(http://www.medyaradar.com/uploads/images/ekran-resmi-2017-03-16-153742png.png)

Kolajı beğenen Didem Arslan Yılmaz, o kolajı "Haksızlık ediyorsunuz ama iyi bir kolaj olmuş" notuyla paylaştı...                               www.medyaradar.com
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 17 Mart 2017, 18:20:50
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/3/17/638643/638643_610_340.jpg?v=2)

Doğuş Grubu'ndan ayrılmıştı, Habertürk TV ile anlaştı! Hangi görevi yürütecek?

 Habertürk TV Dış Haberler Müdürlüğü görevine Fehmi Gürdallı getirildi.

Doğuş Medya Grubu'na 1 Eylül 1999 tarihinde 25 yaşındayken giren Gürdallı 42 yaşındayken bırakmıştı.

NTV'de 10 yıl boyunca Dış Haberler editörlüğü, 7 yıl süreyle Dış Haberler Müdürlüğü görevini yürüten deneyimli gazetecinin 17 yılın ardından verdiği ayrılık kararı Doğuş Medya Grubu'nda şaşkınlık yaratmıştı.

Avrupa Birliği alanında doktora derecesine sahip olan Fehmi Gürdallı, özellikle enerji jeopolitiği ve Kıbrıs konusundaki uzmanlığıyla tanınıyor.
(http://www.medyaradar.com/uploads/images/1ec.jpg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 27 Mayıs 2017, 22:38:17
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/5/27/706257/706257.jpg?v=2)

Veyis Ateş'in sunduğu,  Habertürk ekranlarında yayınlanan "Akılda Kalan" programına konuk olan ünlü hattat ve koleksiyoner  Mehmet Çelebi, üslubuyla  Veyis Ateş'i yerden yere vurdu.

"BENİM KAFAMI BOZMA!"

Veyis Ateş, hat sanatına duyulan ilginin az olmasının kaynağının ne olduğunu sordu.  Çelebi ise "Cehalet! Hatta bak, Veyis Bey benim kafamı bozma! Sizin gibi televizyon programcıları da." cevabını verdi.

"CEHALETİNİ ORTAYA KOYMA!"

Ardından  Mehmet Çelebi, "Ben şimdi size soruyorum; İslam medeniyetinin üretmiş olduğu en önemli sanat eseri hangisidir?" dedi.

Veyis Ateş ise "hat" cevabını verince  Mehmet Çelebi neredeyse çileden çıktı ve "Hat sanat dalı. Cehaletini ortaya koyma Veyis abi!" diyerek ünlü sunucuyu azarladı.                                              www.medyaradar.com
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 06 Haziran 2017, 17:57:58
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/6/6/715437/715437.jpg?v=1)

Habertürk TV'de ayrılık! Hangi ekran yüzüyle yollar ayrıldı?

Veyis Ateş'in Genel Müdürlüğünü yaptığı Habertürk TV'de sürpriz bir ayrılık yaşandı.

Habertürk TV'de haftada bir gün ekranlara gelen Haber Sahası programını sunan deneyimli muhabir ve ekran yüzü Sorel Dağıstanlı ile kanalın yolları ayrıldı.

Dağıstanlı bir süre önce de Haber Müdürlüğü görevinden ayrılmıştı.

(http://www.medyaradar.com/uploads/images/11(78).jpg)

SOREL DAĞISTANLI KİMDİR?

Sorel Dağıstanlı 28 Ocak 1974'de İstanbul'da doğdu.İlköğrenim ve lise eğitiminin ardından Uludağ Üniversitesi İktisat Fakültesinden Mezun oldu. Mesleğe radyocu olarak başlayan Dağıstanlı Best Fm,Number One, Radyo D ve haber radyosu Radyo Foreks'te editör-spiker ve haber program yapımcısı olarak çalıştı. Televizyonculuk yaşamı ise Kanal D ile başladı. Aranıyor programı sabah haberleri ve ara haberlerde görev aldı. Ardından 1 yıllığına ABD'ye giderek İngilizce sertifika programına katıldı. Döndükten sonra Habertürk TV'de çalışmaya başlayan Sorel Dağıstanlı spiker muhabir olarak çalışmalarını sürdürmekteydi.
 Medyaradar/Özel
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 13 Haziran 2017, 19:05:16
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/6/13/722045/722045_610_340.jpg?v=1)

El Cezire Türk'ten Habertürk TV'ye transfer! Hangi deneyimli isim kadroya katıldı?

Veyis Ateş yönetimindeki Habertürk TV kadrosuna deneyimli bir isim katıldı.

3 Mayıs 2017 tarihinde yayın hayatına son veren Katar merkezli El Cezire Türk internet sitesinde ses getiren haberlere imza atan Selahattin Günday Habertürk TV ile anlaştı.

2008 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun olan Günday 2003 - 2005 yılları arasında CNNTÜRK'de 2005 - 2013 yılları arasında Doğan Haber Ajansı'nda çalışmış, 2013 yılında ise El Cezire Türk'e transfer olmuştu.

Görev yaptığı 4 yıl boyunca gündem yaratan özel haberlere imza atan başarılı isim bundan böyle Habertürk TV için ter dökecek.
(http://www.medyaradar.com/uploads/images/1XNqbjBV9.jpg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 17 Haziran 2017, 10:19:30
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/6/16/725723/725723_610_340.jpg?v=2)

Ciner Medya Grubu'nda isyan patladı! Çalışanlar neden ayaklandı?

Habertürk’te kazan kaynıyor, çalışanlar sonunda isyan etti. Medyaradar’ın ulaştığı ilk bilgilere göre 4 yıldır zam alamadığını söyleyen 9 haber kameramanı, Habertürk TV Genel Müdürü Veyis Ateş’e  ‘artık yeter’ dedi. Ateş’in toplu şekilde yapılan bu başkaldırıya cevabı ise “Zam yok, isteyen çıkışını alabilir” oldu.

KENAN TEKDAĞ’A SORULACAK!
Kamera servisinde çalışanların daha sonra insan kaynakları genel müdür yardımcısı Erkan Ataman’a çıkıp durumu anlattığı ve çıkış istediği öğrenildi. Ataman’ın pazartesi günü Ciner Medya Grup Başkanı Kenan Tekdağ’la durumu görüşeceği de Medyaradar’a gelen duyumlar arasında.

TOPLU EYLEME GİDEBİLİRLER.
Çalışanların uzun süredir zam beklediği Habertürk’te geçtiğimiz günlerde muhabir kadrosuna bir ayrıcalık yapılmıştı. Muhabirlerin aldığı bu zam sonrası yönetmenler ve montaj ekibinde de ciddi bir rahatsızlık oluştu. Yine Medyaradar’ın öğrendiğine göre; çalışanların toplu eylem kararı alması an meselesi.
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 01 Temmuz 2017, 09:54:43
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/6/30/738259/738259_610_340.jpg?v=4)

Habertürk TV'de şok ayrılık! Hangi isimlerle yollar ayrıldı?

Habertürk TV’de kanal tarihinin en büyük krizlerinden birinin yaşandığını, kanalın yaklaşık 40 çalışanının çıkışını istediğini geçtiğimiz günlerde duyurmuştuk.

Suların durulmadığı kanalda üç ayrılık yaşandı.

7 yıldır kanalda editör, muhabir ve spiker olarak görev yapan Gülay İnci ile prodüktörler Ferah Koçak ve Songül Yıkılmaz "zam alamadıkları" gerekçesiyle kanalla yolları ayırma kararı aldı.

Ayrılıkların bu isimlerle sınırlı kalmayacağı sırada yeni muhabir ve prodüktör istifalarının olduğu belirtiliyor.

Öte yandan Habertürk Genel Müdürü Veyis Ateş'in tüm bu krizlere rağmen izinden dönmemesinin çalışanlar arasında tepkilere neden olduğu Medyaradar'a gelen bilgiler arasında...
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 01 Eylül 2017, 09:51:32
(https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p403x403/21271316_1543895538987069_8785302746754118626_n.jpg?oh=db78361b96c97aa9b4bf18272ed9b1f4&oe=5A2C163C)


Recai Karakuş
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 18 Eylül 2017, 17:26:04
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/9/18/809263/809263.jpg?v=1)
Habertürk TV'de, Yeni Bir Program Başlıyor!

Habertürk Tv'de yeni bir programın tanıtımları dönmeye başladı. Daha önce Zafer Arapkirli'nin sunumuyla Habertürk Tv'de ekrana gelen "Açık ve Net" yeni yayın döneminde izleyiciyle buluşuyor.

Habertürk Tv'nin sosyal medya hesabından tanıtımı yapılan programın sunucusu gizli tutuldu.

Kanal sunucunun yüzünü gizlerken "Açıkca sorulamaz dediğiniz ne varsa, herkesin merak ettiği isimlere ''O'' soracak... " şeklinde tanıtım yaptı.

Ancak Medyaradar, Habertürk kaynaklarından programı sunacak isme öğrendi.
(http://www.medyaradar.com/uploads/images/MG_2136%20(1).jpg)
O isim Habertürk Gazetesi'nde başarılı röportajlara da imza atan Kübra Par...
Par'ın sunacağı "Açık ve Net" isimli program Perşembe akşamları saat 20.00-21.00 arası Habertürk TV ekranlarında olacak.Medya Radar
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 30 Kasım 2017, 16:40:25
Gazete Habertürk'te tenkisat depremi! Hangi isimlerin görevine son verildi?
Medyaradar açıklıyor...

(https://i.hizliresim.com/LOzpLb.jpg)

Ciner Medya Grubu'nda kemer sıkma ve küçülme operasyonu tüm hızıyla sürüyor.

Ciner Medya Grubu'nda geçtiğimiz günlerde 'maliyetleri azaltma' politikası gereğince Adana, İzmir ve Ankara matbaaları kapatılmıştı.

Ve Medyaradar Gazete Habertürk'ün HT Egeli ekinin de kemer sıkma ve küçülme operasyonu nedeniyle topun ağzında olduğunu duyurmuştu.

Bu haberi duyurmamızın üzerinden bir hafta geçti ve maalesef beklenen gelişme yaşandı.

Habertürk Gazetesi İzmir bürosunda çok sayıda emekçi işten çıkartıldı. 37 çalışanın görev yaptığı Habertürk Egeli'de "aşırı masraf ve maliyetler" gerekçe gösterilerek bugün itibariyle 10 kişinin işine son verildi.

Haber Müdürü Meltem Nur Seyis, İstihbarat Şefi Nihal Aşkın, Muhabirler Melis Apaydın İde ve Yunus Emre Çınar, Görsel Yönetmen Seçkin İyener, İnsan Kaynakları Müdürü Ceyda Vata, Editör İbrahim Akbulut , spor muhabiri Deniz Biricik görevinden ayrılan isimlerinden bazıları.

Bu tenkisatla giderek küçülen İzmir basını ve Gazete Habertürk bir büyük kan kaybı daha yaşadı.

OSMAN GENCER'E TEPKİ VAR

Geçtiğimiz günlerde maliyetleri nedeniyle bulunduğu binadan matbaaların bulunduğu tesislere taşınan HT Egeli'de toplam 11 müdür görev yapıyor. Olan yine düşük maaşlı çalışanlara olduğu için Habertürk Ege temsilcisi Osman Gencer’e tepki var

MEDYARADAR/ÖZEL
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 29 Aralık 2017, 22:32:03
Habertürk TV'de iki ayrılık birden.

Medya sektöründen ayrılık haberleri gelmeye devam ediyor. Son olarak Habertürk TV'de iki isim yollarını ayırdı.

(https://i.hizliresim.com/vJkoE6.jpg)

Yeni yıla gireceğimiz şu günlerde basın sektöründe ayrılık haberleri peş peşe gelmeye devam ediyor.

Habertürk TV kanalında görev alan Ankara muhabiri  Arzu Çetik ve İstanbul'dan ise  Ela Sezen kanaldan ayrıldı.

ANKARA MUHABİRİ ARZU ÇETİK KİMDİR?

Arzu Çetik basın sektörüne ilk 2002 yılında Doğan Haber Ajansı İzmir Büro'da başladı. 2009 yılında Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil yönetimindeki Star Haber'e transfer oldu. Daha sonra Star'dan ayrılıp Fox TV'de görev aldı. Çetik Habertürk İstanbul'da 2012 yılında muhabir olarak göreve başladı. 2014 yılında ise Habertürk Ankara'da görev almaya başladı. 5 yılın ardından Habertürk'teki görevinden ayrıldı.

İSTANBUL MUHABİRİ ELA SEZEN KİMDİR?Ela Sezen basın sektöründeki ilk işine NTV' de başladı. 32.gün ve show haber'de muhabirlik yapan Sezen son 3 yıldır Habertürk'te çalışıyordu. 2 kez Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nden başarı ödülü aldı.

Medyahaber

(https://i.hizliresim.com/rJWdJP.jpg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 04 Ocak 2018, 19:36:14
Medyaradar’dan Varan 2: Habertürk hangi başarılı ismi kadroya kattı?

(https://i.hizliresim.com/kO3GkA.jpg)

Ortadoğu ve dipomasi alanlarında önemli haberlere imza atan usta gazetecinin yeni durağı belli oldu.

Türkiye Gazetesi ile geçtiğimiz gün yollarını ayıran Ankara Haber Müdürü Çetiner Çetin, Habertürk TV ile anlaştı. Medyaradar’ın ulaştığı bilgilere göre; usta gazeteci Habertürk TV’de yorumcu olarak yer alacak ve Gazete Habertürk’e de haberleriyle katkı sağlayacak. Çetiner’in görev yeri ise yine Ankara.

TÜRKİYE MACERASI KISA SÜRMÜŞTÜ

Irak, Suriye, İsrail ve Lübnan’ın da aralarında bulunduğu birçok çatışma bölgesinde 10 yıldan fazla bir süre başarılı haberlere imza atan Çetiner Çetin, 2017'nin Mayıs ayı başında Türkiye Gazetesi'ne transfer olmuştu. Medyaradar’ın ayrılık haberinin ardından bir açıklama yapan deneyimli gazeteci, “Değerli dostlar; Türkiye Gazetesi Ankara Haber Müdürlüğü görevimden ve İhlas Medya grubundan kendi isteğimle bugün itibariyle ayrıldım. Haber serüvenine çok kısa süre içinde inşallah yeniden devam edeceğim. Saygılar..." ifadelerini kullanmıştı.

ÖNEMLİ HABERLERE İMZA ATTI

Daha önceleri NTV ve TRT TÜRK’ün Irak temsilciliğini yapan Çetin, bir dönem Başbakanlık Kamu Diplomasi Koordinatörlüğünde çalışarak dönemin Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın basın danışmanlığı görevinde bulunmuştu. Yeni Şafak gazetesinde de Orta Doğu ve diplomasi başta olmak üzere önemli haberlere imza atmıştı.

Medyaradar
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: A.Caner Özdemir - 19 Ocak 2018, 17:38:04
(https://i.hizliresim.com/bBjPqY.png)

SD yayınlarımızı geliştirdik Digiturk'te Eutelsat uydusundan yayın alan SD özellikli uydu alıcısı kullanan üyeler, yayınlarımızı geliştirdik.

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için SD yayınlarımızı geliştirdik. Eksik kanal problemi yaşarsanız Menü-Kurulum-Eutelsat Kolay Kurulum adımlarını takip edebilirsiniz.
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 16 Mart 2018, 17:07:51

(http://www.resimag.com/p1/3e19f3cb1f.jpeg)

https://m.facebook.com/HaberturkTV
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 15 Nisan 2018, 09:36:22
(http://www.medyaradar.com/uploads/images/fc9e.jpg)

Habertürk TV'den Yeni Program! Hangi Ünlü İsim Sunacak?

 Birçok başarılı TV programına imza atan, ünlü Diyetisyen Dilara Koçak, artık her Pazar Habertürk ekranlarında olacak.

Hayata Renk Kat isimli programında, iyi yaşam ipuçları ile alanında uzman konukları ağırlayacak olan Koçak, televizyon dünyasının ünlü isimleriyle de bir araya gelerek; hayata dair konuları ele alıp pratik tarif ve menüleri de izleyicisi ile paylaşacak.Dilara Koçak’la Hayata Renk Kat programının ilk bölüm konukları televizyon dünyasının güler yüzlü oyuncusu Ceyda Düvenci ve Prof. Dr. Murat Aksoy. Yaşama dair her şeyin paylaşılacağı programda hem eğlendirici hem de bilgilendirici sokak röportajları, sosyal medya takipçilerinin yönlendireceği sorulara cevaplar ve iyi yaşam reçeteleri sunuluyor. 7’den 70’e herkesin aradığını bulacağı program, Pazar günlerinize renk katmak için geliyor.
Medya Radar Özel
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 26 Nisan 2018, 14:42:15
Habertürk TV ile yolları ayrılan hangi ekran yüzü geri döndü? (Medyaradar/Özel)
Habertürk TV ile iki yıl önce yolları ayrılan isim yeniden kanalla anlaştı.

(http://www.resimag.com/p1/e7479c765a.jpeg)

Veyis Ateş’in Genel Müdürlük koltuğuna oturmasının ardından kanalla yolları ayrılan üç ekran yüzünden biri olan Serap Belet Douillet geri döndü.

Başarılı sunucunun görevine Duygu Canbaş ve Belkıs Kılıçkaya ile birlikte son verilmişti.

İki yıllık aranın ardından Habertürk TV ile yeniden anlaşan Serap Belet Douillet kısa süre içinde yeniden ekranlarda olacak.

Serap Belet Douillet kimdir?

1978 doğumlu olan Douillet mesleğe 1997 yılında Kanal D Arena Programı'nda başladı. Kısa süre sonra Kanal D Haber Merkezi'ne geçiş yaptı ve sırasıyla yönetmen yardımcısı, prodüktör ve muhabir olarak çalıştı. 1999 Gölcük depreminde bölgede 6 aydan uzun süre kaldı, başarılı haberlere imza attı. Hemen ardından 2000 yılında Uğur Dündar yönetimindeki Star Haber Merkezi'ne muhabir olarak transfer oldu.Ekibin kanalla topluca yollarını ayırmasının ardından önce ATV ardından Kanal D'de Arena Programı'nda muhabirliğe devam etti. Bu süreçte 'Trilyonluk yolsuzluk', 'Lösemili çocuklar vakfı dosyası','Bahis siteleri','Terör mağdurları'gibi ses getiren pek çok özel habere imza attı,bazı haberleri Hürriyet Gazetesi manşetinde yer aldı. 2008 yılından itibaren Star TV'de Uğur Dündar'ın yönetimindeki Haber Merkezi'nde muhabir ve haber spikeri olarak çalıştı. StarTV'de Haftasonu Ana Haber Bultenlerini sundu. 2012 yılında Haberturk Tv'de spiker olarak kariyerini sürdürdü. Haber Masası, Güne Bakış, Gün ortası gibi kuşakları sundu. HabertürkTV'de Haber spikeri olarak calışan Serap Belet Douillet 13 Şubat 2016'da bu kanaldan ayrıldı.Evli ve iki çocuk annesidir.

MEDYARADAR/ ÖZEL

(http://www.resimag.com/p1/2f085f8143.jpeg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 26 Nisan 2018, 16:26:44
Habertürk TV'de yeni program! Hangi ünlü köşe yazarı sunacak? (Medyaradar/Özel)
Habertürk TV ekranlarında yeni bir program yayın hayatına başlıyor.

(http://www.resimag.com/p1/5602e761d4.jpeg)

Habertürk köşe yazarı Sevilay Yılman’ın sunduğu “Sevilay Soruyor” 29 Nisan Pazar saat 11.15’te Habertürk TV’de başlıyor!

Programda her biri kendi alanının en iyisi, Türkiye’ye ilham veren başarılı ve güçlü isimler konuk olarak yer alacak.

Programın ilk konuğu ise her sözü, her yaptığı Türkiye'nin gündemi olan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım...

3 Temmuz sürecini ilk kez Metris Cezaevi önünde anlatan Aziz Yıldırım, evinin kapılarını da ilk kez Sevilay Yılman’a açıyor.

Medyaradar
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 28 Nisan 2018, 23:47:43
TRT ile yolları ayrılmıştı; hangi ünlü ekran yüzü Habertürk ile anlaştı? (Medyaradar/Özel)
Habertürk TV kadrosuna bir süre önce TRT Haber ile yolları ayrılan ekran yüzünü kattı.

(http://www.resimag.com/p1/c4f4032cd7.jpeg)

TRT Haber ile yolları ayrılan Hülya Hökenek Habertürk ile anlaştı...TRT Haber'de çalıştığı uzun süre boyunca birçok başarılı programa imza atan Hülya Hökenek çok yakında Veyis Ateş yönetimindeki Habertürk ekranlarında olacak.

Hülya Hökenek Akademi İstanbul’da Radyo ve Televizyon bölümde okudu ayrıca London institute ‘de journalism eğitimi aldı.

Gazeteciliğe Fatih Altaylı ile Kanal D'de yayınlanan Teke Tek programında muhabir olarak başlayan Hökenek Teke Tek programında başta Mesut Barzani ve Abdullah Öcalan röportajı dahil olmak üzere birçok özel dosya haberciliğine imza attı.

Mesleğine bir süre dil eğitimi için ara verdi. Londra’da yaklaşık 3 yıl bulundu..Sonra Kanal 7'ye geçerek gece bülteni sundu. Kanal 7 bünyesinde açılan haber kanalı Ülke TV'de de “Güne Bakış” adında haber programını yaptı.

Kanal 7'den sonra, Kanaltürk Haftasonu haberlerini kısa bir süre sunan Hülya Hökenek kariyerine yaklaşık 7 yıl TRT Haber'de öğlen kuşağı “45 dakika” programı ardından akşam yayınlanan  “45 artı” programının moderatörlüğünü yaparak devam etti.

Programlarında siyaset ve akademi dünyasından bir çok konuğu ağırlayıp gündemin nabzını tutan Hülya Hökenek haber programının hem mutfağında hem de ekran önünde görev aldı.

Medyaradar
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 01 Mayıs 2018, 21:23:24
Habertürk'e yeni ekran yüzü! Hangi başarılı gazeteci haber sunacak? (Medyaradar/Özel)
Veyis Ateş yönetimindeki Habertürk TV deneyimli bir ismi ekran yüzü kadrosuna ekledi.

(http://www.resimag.com/p1/c9c2375510.jpeg)

Uzun yıllar TRT'de görev yapan ve Ortadoğu'dan çok sayıda habere imza atan gazeteci Mehmet Akif Ersoy Habertürk yönetimiyle el sıkıştı. Usta gazeteci Ersoy'un haber bülteni sunacağı öğrenildi.

Ekran yüzü kadrosunu ağırlıklı olarak kadın spikerlerden oluşturan Habertürk'te bu adım oldukça konuşulacak gibi görünüyor.

Ersoy'un kanala ve mesleğe katacakları bununla da sınırlı değil. Ersoy'un bu transferi sahadan gelen, habercilikte ter dökmüş birinin haber sunumunda görev alması anlamına da geliyor.

Zaman zaman eleştiri konusu olan Promter spikeri kavramı da haber yarışında yerini deneyimli isimlere bırakacak şeklinde de yorumlanıyor.

Medyaradar
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 01 Mayıs 2018, 21:25:23
Habertürk TV'de atama! Kim, hangi göreve getirildi? (Medyaradar/Özel)
Ciner Medya Grubu'nun haber kanalı olan Habertürk TV'de bir atama gerçekleşti.

(http://www.resimag.com/p1/e500850c30.jpeg)

Habertürk TV'de 2 yıldır görev yapan Gözde Şeker, Dış Haberler Müdürü olarak atandı.

Şeker'in atama kararını Habertürk Genel Müdürü Veyis Ateş az önce duyurdu.

İşte o duyuru:

Değerli arkadaşlar;

Bugüne kadar gerek ekran önü gerekse arkasında verdiği destekle kurumumuzun takdirini kazanan çalışma arkadaşımız Gözde ŞEKER, 01 -05-2018 itibariyle DIŞ HABERLER MÜDÜRÜ olarak görevini sürdürecektir.

Çalışmalarında başarılar dilerim.

Medyaradar
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 04 Mayıs 2018, 21:48:56
Habertürk TV'den sürpriz ayrılık! Hangi isim kanaldan istifa etti? (Medyaradar/Özel)
Ciner Medya Grubu'na bağlı olarak yayın yapan Habertürk TV'de yaşanan ayrılıklara bir yenisi eklendi.

(http://www.resimag.com/p1/b8be2714a7.jpeg)

Veyis Ateş yönetimindeki Habertürk TV'de ayrılıklar yaşanıyor.

Hafta başı kanalla yollarını ayırarak yeni haber kanalı T24'e transfer olan Senem Toluay Ilgaz'ın ardından bir isim daha istifa kararı aldı. 

Habertürk TV'de 4 yılı aşkın süredir görev yapan muhabir Osman Girgin kanalla yollarını ayırdı.

İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Bölümü mezunu olan Girgin Star Gazetesi ve Doğan Haber Ajansı İzmir Bürosunda Polis Muhabirliği yaptıktan sonra CNN Türk Ankara Bürosunda stajyerlik, Fox TV Ankara Bürosunda yarı zamanlı muhabirlik yaptı.

Girgin 2014 Ocak ayından bu yana Habertürk TV'de muhabir olarak çalışıyordu.

Medyaradar
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 16 Mayıs 2018, 13:14:01
Bu transfer çok konuşulacak! O gazeteci Habertürk'e 'danışman' oldu! (Medyaradar/Özel)
Darbe girişimi sonrası ‘Kayıtsız şartsız Erdoğan’ın yanındayım’ açıklaması yapan muhalif gazeteci, Habertürk TV’ye danışman oldu.

(http://www.resimag.com/p1/2be5f5a0cb.jpeg)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a muhalif kimliğiyle bilinen ulusalcı gazeteci Serdar Akinan sürpriz bir kararla, Habertürk TV’ye danışman oldu. Akinan geçtiğimiz Pazartesi gününden itibaren kanalda işbaşı yaptı.

AKŞAM GAZETESİ’NDEN KOVULMUŞTU

2012’de İsmail Küçükkaya Genel Yayın Yönetmenliğinde çıkan Akşam Gazetesi’ndeki köşe yazılarına hükümete yönelik eleştirileri nedeniyle son verilen Akinan o dönem uzun süre gündemde kalmıştı.

Erdoğan’ın ‘yapılanları not ediyoruz’ diyerek hedef tahtasına oturttuğu Akinan’ın işine yukardan gelen istekle son verildiği iddia edilmişti.

DARBE GİRİŞİMİ SONRASI DESTEK

Akinan 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ikinci kez gündem oldu.

Sert eleştiriler yönelttiği Cumhurbaşkanı Erdoğan için, darbe sonrası ‘Erdoğan millidir’, ‘Kayıtsız şartsız Erdoğan’ın yanındayım’ gibi açıklamalar yapan tecrübeli gazeteci, bu kez de bazı kesimler tarafından ‘yandaşlaşma’ ile suçlandı.

Akinan o dönem twitter hesabından,

“Geçen iki haftada ortaya çıkan tabloda söylenecek çok şey var. Tek bir şeyin tartışılacak yanı yok. Tüm çatışma alanlarını askıya alacağız. Erdoğan'a yönelik tutumum ve düşüncelerim açıktır. Ancak bu ahvalde kayıtsız şartsız yanındayım. 15 Temmuz bir milattır ve arkası geliyor” ifadelerini kullandı.

Medyaradar
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 16 Mayıs 2018, 13:21:16
ALBAYRAK GRUBU HABERTÜRK’Ü ALMAK İÇİN CİNER’LE ANLAŞTI AMA!!!


(http://www.resimag.com/p1/b5cfd49575.jpeg)

Medya haberlerini önce vermede uzak ara önde giden UçanKuş Medya’dan bir son dakika anlaşma haberi!.. Zaten daha önce UçanKuş, Ciner Grubu’nun Albayraklar Grubu’na satılacağını kaleme almıştı. Şimdi ise son gelişmeleri tüm detaylarıyla öğreneceksiniz.
Aylardır yazdığımız satış sonunda gerçekleşiyor.

Hatta bir bölümü için kesin anlaşmaya varıldı bile…

Albayrak Grubu, Ciner Grubu ile Ciner Medya’nın birçok mecrasını alma konusunda dün kesin anlaşmaya vardı.

İşte anlaşmanın detayları;

Ciner Grubu Habertürk televizyonu, Bloomberg TV, Habertürk gazetesi ve internet sitelerini Albayrak Grubu’na devrediyor.

Bu konuda maddi tüm şartlar dahil hiçbir pürüz kalmadı.

Dikkat ederseniz listede Ciner Grubu’nun ağır topu Show Tv yer almıyor.

UçanKuş bu konudaki detaylara da ulaştı.

Albayrak Grubu anlaştığı mecralar dışında kalan Show TV’yi alma konusunda fazla istekli değil.

Fiyatı fazla bulunuyor ve üstte yazdığımız mecralarla alışverişi tamamlamak istiyor.

Ciner Grubu ise bu alışveriş sırasında listeye ısrarla Show Tv’yi de koymak düşüncesinde.

Şu ana kadar Show Tv dışında bu anlaşmada bir pürüz kalmadığı belirtiliyor.

Sonuç olarak çok kısa zamanda Habertürk Tv, Bloomberg Tv, Habertürk gazetesi ve internet sitelerini Albayrak Grubu çatısı altında görebiliriz.

Bize göre bu satış işlemeleri sona erene kadar taraflar Show Tv konusunda da bir uzlaşmaya varacaklardır.

Bu satış resmen gerçekleştiğine ise ATV ve Kanal D arasında oluşması beklenen ortak reklam şirketi kurma planına böylece bu grubun da katılması bekleniyor.

Bu şekilde yükseltilecek reklam fiyatlarıyla kanalların artık zarar etmeyecek bir duruma gelmeleri de öngörülüyor.

 Uçankuş
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 25 Mayıs 2018, 15:36:19
Habertürk TV hangi deneyimli ismi kadrosuna kattı? (Medyaradar/Özel)
Kanal D’de yaşanan tenkisat sonrası yolların ayrıldığı deneyimli gazetecinin yeni kanalı belli oldu.


(http://www.resimag.com/p1/8786775112.jpeg)

Demirören Grubu’nun Aydın Doğan’a ait gazete ve televizyonları satın almasının ardından başlayan değişim rüzgarı birçok deneyimli gazetecinin ayrılık kararı almasına neden olmuştu.

İçinde bulunduğumuz ayın başında yaşanan kriz sırasında Kanal D’nin 22 yıllık haber müdürü Ali Ekber Aydın da kurum ile yolları ayırmıştı.

HABERTÜRK İLE ANLAŞTI

Medyaradar ekibinin ulaştığı bilgiye göre; Ali Ekber Aydın’ın yeni durağı bugün belli oldu. Deneyimli televizyoncu Habertürk TV ile el sıkıştı.


Medyaradar

(http://www.resimag.com/p1/bbe2879146.jpeg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 31 Mayıs 2018, 10:41:36
Habertürk yazarı duyurdu: O isim bomba gibi bir ekiple ekranlara dönüyor!
Habertürk yazarı Mustafa Doğan uzun süredir ekranda görünmeyen Sinan Çetin'in bomba gibi bir projeyle döndüğünü duyurdu.

(http://www.resimag.com/p1/5c9e8ef98e.jpeg)

Mustafa Doğan, Sinan Çetin'in genç ve yetenekli, sıfır kilometre oyunculardan oluşan yeni bir ekip
topladığını çalışmaların yeni sezona yetişecek şekilde devam ettiğini yazdı.

İşte Doğan'ın bugünkü yazısından "Sinan Çetin sahalara dönüyor" başlıklı o bölüm:

Sahadan kastım ekranlar.

Tabii reklam projelerini ayrı tutuyorum.

Bir süredir ekran için bir şeyler yapmak istediği kulağıma geliyordu.

Şimdilerde iyiden iyiye kolları sıvamış ünlü yönetmen.

Başlarda, isim hakkı kendisinde olan ‘Komedi Dükkânı’nın yeni versiyonunu yapmak varmış kafasında.

Fakat başka bir mizah programı fikri daha ağır basmış.

Tabii ‘Komedi Dükkânı’ da bu işten bağımsız olarak hâlâ masadaymış.

Mizah programına gelince...

Seçim, dolar kuru, hayat pahalılığı, FETÖ, terör, dibimizdeki savaş derken insanların gülmeye ihtiyacı olduğu bir gerçek.

Şimdilerde genç ve yetenekli, sıfır kilometre oyunculardan oluşan bir ekip topluyormuş Çetin.

Fikir de fena değil aslında.

Esnaf hikâyesinde gerçek esnafı, polis hikâyesinde gerçek polisi, doktor hikâyesinde gerçek doktoru dahil edecekleri skeçler yapmak niyetindeymiş.

Kâğıt üstünde kulağa hoş geliyor.

Duyduğuma göre çalışmalar yeni sezona yetişecek şekilde devam ediyormuş.

Kokusu yakında çıkar...

Medyaradar

(http://www.resimag.com/p1/ee2b28f1a9.jpeg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 01 Haziran 2018, 11:09:38
Habertürk'te yeni bir tartışma programı! Hangi isimler sunacak? (Medyaradar/Özel)
Habertürk ekranlarında yepyeni bir haber tartışma programı başlıyor.


(http://www.resimag.com/p1/1ce6d533b1.jpeg)

Habertürk TV'de Haber Programları Koordinatörü olduktan sonra ekranlarda göremediğimiz Eren Eğilmez Kübra Par'la birlikte ekranlara yeniden döndü.

Habertürk gazetesindeki röportajlarıyla tanıdığımız Kübra Par kısa bir süre önce de bu başarısını ekrana taşımış ve "Açık ve Net" isimli bir program yapmaya başlamıştı.

Şimdi ikili yeni bir programla, "Gerçek Fikri Ne?" ile Cuma günleri izleyici karşısında olacak.

Gerçek Fikri Ne?

Kübra Par ve Eren Eğilmez, o haftaki konuklarına sorular yöneltirken, alanında uzman dört yorumcu-jüri hem cevapları değerlendiriyor hem de meseleyi tüm boyutlarıyla masaya yatırıyor.

Bu programda bildik söylemler, alışıldık yanıtlar, üstü kapalı imalar yok.

Soruların uzun cümleler ve karmaşık ifadelerle savuşturulamadığı, “Aslında ne oldu?” sorusunun peşine düşüldüğü yeni bir format, televizyonlarda yeni bir soluk..

İlk programın konukları kim?

İlk programa, birinci bölümde CHP İstanbul Milletvekili Adayı Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu ve ikinci bölümde ise AK Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop konuk oluyor.


Medyaradar


(http://www.resimag.com/p1/5584c030c2.jpeg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 21 Haziran 2018, 23:50:55
Habertürk TV'ye taze kan! Hangi deneyimli isim kadroya katıldı? (Medyaradar/Özel)
İşte Veyis Ateş yönetimindeki Habertürk TV'nin editör kadrosuna katılan o isim...

(http://www.resimag.com/p1/9e46448c2c.jpeg)

Habertürk TV, 30 yılı aşkın süredir medya dünyasında yer alan Hüseyin Can ile anlaştı.

Deneyimli isim 18 ay görev yaptığı TGRT Haber ile geçtiğimiz günlerde yollarını ayırmıştı.

Hüseyin Can Habertürk TV'de editör olarak görev yapacak.

Can mesleğe Güneş gazetesinde adım atmış, yıllarca NTV'de görev aldıktan sonra El Cezire Türk'e transfer olmuştu. El Cezire Türk'te 4 yıl süreyle önce program editörü daha sonra da gece editörü olarak görev yapan Can 2015 yılının Temmuz ayında kanal ile yollarını ayırmıştı.Kısa bir süre kayyum yönetimindeki Cihan Haber Ajansı'nda Ankara haberlerinden sorumlu editör olarak çalışan Can 2016 yılının Ekim ayında anlaştığı TGRT Haber ile Haziran ayı ortalarında yolları ayırmıştı.

Medyaradar
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 22 Haziran 2018, 13:09:08
CNN Türk'ten ayrılmıştı; başarılı ekran yüzü Habertürk ile anlaştı! (Medyaradar/Özel)
Doğan Yayın Grubu'nun Demirören Grubu'na satılmasının ardından CNN Türk ile yolları ayrılan deneyimli ismin yeni adresi belli oldu.


(http://www.resimag.com/p1/149fed8cc8.jpeg)

Doğan Yayın Grubu'nun Demirören Grubu'na satılmasının ardından CNN Türk ile yolları ayrılan başarılı polis-adliye muhabiri Hakan Tunç'un yeni adresi belli oldu.

Hakan Tunç bundan böyle Habertürk TV için ter dökecek.

Yargı, savunma ve polis adliye muhabiri olarak CNN TÜRK Haber Merkezi’nde 10 yılı aşkın süre görev yapan Hakan Tunç, bu süre içerisinde birçok kritik davayı izleyerek başarılı haberlere imza atmıştı.

Medyaradar
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 02 Temmuz 2018, 03:20:18

(http://www.resimag.com/p1/4d54756f39.jpeg)

Kurucu Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı'dan flaş açıklama: Habertürk kapatılıyor mu?
Ciner Yayın Holding bünyesinde 1 Mart 2009 tarihinde yayın hayatına başlayan günlük gazete Habertürk'ün yayın hayatını sonlandıracağı iddia edildi.


(http://www.resimag.com/p1/f99a7df477.jpeg)

Ciner Medya Grubu bünyesindeki Habertürk gazetesinin kurucu Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, gazetenin yayın hayatına son verileceğiyle ilgili olarak herhangi bir tebligat almadığını, "ancak dedikodular ayyuka çıktığına haberlerin doğru olduğunu düşündüğünü" söyledi. Özellikle 2014'ten itibaren ilan/reklam gelirlerinde düşüş yaşandığını belirten, reklamverenlerin gazete tercihlerinin "neredeyse politik bir beyan" gibi algılandığını vurgulayan Altaylı, "Durum Türkiye'nin total durumuyla ilgili. Türkiye bu şekilde devam ettiği müddetçe merkez medyada gazete yatırımı yapmak mümkün değil" dedi.

Best FM'de programcılık, Hürriyet yazarlığı, Kanal D Haber Genel Yayın Yönetmenliği ve Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği'nden sonra Ciner Medya Grubu bünyesinde 1 Mart 2009'da yayına başlayan Habertürk'ün kurucu Genel Yayın Yönetmeni olan Fatih Altaylı,T24'ün sorularını yanıtladı.

Halen Habertürk gazetesinde köşe yazan, Habertürk TV'de de Kanal D yıllarından beri yaptığı "Teke Tek" programını sürdüren Fatih Altaylı'nın, Habertürk gazetesinin gelecek hafta kapatılacağı haberleriyle ilgili olarak T24'e yaptığı açıklamalar özetle şöyle:

"Dedikodular ayyuka çıktığına göre..."

En azından bana yapılmış bir tebligat yok. Biliyorsunuz şu anda benim gazetede idari bir görevim de yok. Ama dedikodular bu kadar ayyuka çıktığına göre, anlaşılan haberler gerçeği yansıtıyor; patron herhalde kapatma kararı almış.

Habertürk'te, benim kurduğum gazeteye göre farklılıklar vardı. Ben kurduğumda Habertürk Türkiye'nin en etkili gazetelerinden biriydi. 400 bin tiraja gelmişti, Hürriyet'in arkasından ikinci büyük gazeteydi. Belirli bir kârlılığı vardı.

Fakat 2014'ten beri reklam gelirleri düştü, rantabl olmaktan

çıktı. Son yıllarda reklam ajanslarında da bir değişim, farklılaşma yaşandı. Bu da Türkiye'nin total durumuyla ilgili. Reklamveren, "Benim müşterim mesela 'Habertürk, Hürriyet' okuyor, diyor, bu gazetelere ilan/reklam veriyor. Ancak o reklamdan sonra kapısına 30 gazete dayanıyor, baskı/basınç oluyor. Bir gazeteye reklam vermek, neredeyse politik bir beyan gibi algılanır oldu.

"Turgay Bey demek ki rantabl görmüyor gazeteyi"

Turgay Bey (Ciner), öyle ortalıkta görünmek isteyen, görünen biri değil. Bir iş adamı, yatırımlarının kârlılığına bakar. Demek ki, geldiği noktada rantabl görmüyor gazeteyi. Türkiye bu şekilde devam ettiği müddetçe, merkez medyada rantabl olacak gazete yatırımı yapmak mümkün değil. Merkez medyadaki reklam geliriyle gazete yapmak mümkün değil. Bu açıdan baktığınızda kapatma kararı doğru bir şey.
Diğer yandan burada çalışan çok sayıda gazeteci var. Hâlâ benim getirdiğim ekibin önemli bir bölümü gazetede. Aralarında gerçekten çok iyi gazeteciler var. Dijital yayın hepsini koruyamaz. Bu insanların kiraları, çocuklarının okul masrafları vs. var. Gazetecilerin bir kez daha işsiz kalacak olmasına üzülmemek mümkün değil.

"Gerekirse kendi blogumda yazarım"

Fazla bir bilgiyle konuşmuyorum; dediğim gibi idari bir görevim yok. Kendi durumumla da ilgili bir şey diyemem. Açıkçası Turgay Ciner'den yana bir rahatsızlığım yok, baskı görmüşlüğüm yok. Habertürk internette yazmaya devam etmemi, televizyondaki programı sürdürmemi isterse sürdürürüm. Hâlâ Türkiye'nin namuslu gazetecilerinden biri olduğumu düşünüyorum. Bizim derdimiz yazabilmek. Hiçbir yerde yazamazsam kendi blogumda yazarım.

Medyaradar


(http://www.resimag.com/p1/20aa6908da.jpeg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 02 Temmuz 2018, 17:05:31
Ciner Medya'nın tepe isminden Habertürk açıklaması! Kapatıyoruz!
Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ, Habertürk gazetesinin kapatılmasıyla ilgili çalışanlara bilgilendirme mesajı gönderdi. Mesajda ilginç ifadeler yer aldı..


(http://www.resimag.com/p1/695e5b54bc.jpeg)

Türk basınında bir dönemin sonu! "Gücü Özgürlüğünde" sloganı ile yaklaşık 10 yıldır okurları ile buluşan Habertürk gazetesi kapanıyor.

10 günlük kağıt stoğu kalan gazete, cuma günü son kez okurlarla buluştuktan sonra dijital olarak yayın hayatına devam edecek.

Gazetenin bir süredir zarar ettiği ve mali sorunları aşamadığı biliniyordu. Bu kapsamda geçtiğimiz aylarda Anadolu'da bulunan baskı tesisleri ile bürolar de aşama aşama kapatılmıştı.

Son olarak, gazetede ilk etapta işten çıkarma beklenmediği de öğrenilmişti. Ayrıca bu sabah çalışanlara konuyla ilgili Kenan Tekdağ imzalı bir bilgilendirme mesajı gönderildi.

Mesajında dijitalleşmenin önemine vurgu yapan Ciner Yayın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kenan Tekdağ, "İngiltere Fransa Almanya gibi Avrupa ülkelerinde Singapur Malezya gibi uzakdoğu ülkelerinde yerel bölgesel ve ulusal nitelikte yüzlerce gazeteyi yazılı baskılarını sonlandırmak mecburiyetinde bıraktı. (Google’da yapılacak basit bir araştırma bu olgunun sayısal dökümünü verecektir.)" ifadelerini kullandı.

İşte Habertürk çalışanlarına gönderilen o mesaj:

Bildiğimiz gibi, 20. yüzyılın büyük çoğunluğunda en önemli kitle iletişim aracı
gazetelerdi. Bununla birlikte kitle iletişim araçları teknolojisi nde meydana gelen
olağanüstü gelişmeler (televizyon ve internetin yaygınlaşması, mobil iletişim
teknolojisindeki baş döndürücü erişim artışı ve hızı) medya endüstrisinde
gazetelerin yazılı baskısının 21. yüzyılda sürdürülebilir bir geleceği olup olmadığı
konusunu gündeme getirdi. Özellikle son on yıllık gelişmeler Dünyada medya
endüstrisiyle ilgili çevrelerde bu soruya olumsuz yanıt verenlerin sayısında
belirgin bir artışa yol açtı. Nitekim, öncelikle demografik olarak genç kuşağın
yazılı basımdan uzaklaşması ve iletişimi mobilden yapmaya yönelmesi sonucunda
meydana gelen önlenemez tiraj düşüşleri, diğer taraftan medya ekosisteminde yazılı
basının aldığı reklam payının düzenli olarak kayba uğraması gibi sebepler, Amerika
ve Kanada başta olmak üzere İngiltere Fransa Almanya gibi Avrupa ülkelerinde Singapur Malezya gibi uzakdoğu ülkelerinde yerel bölgesel ve ulusal nitelikte yüzlerce gazeteyi yazılı baskılarını sonlandırmak mecburiyetinde bıraktı. (Google’da yapılacak basit bir araştırma bu olgunun sayısal dökümünü verecektir.)

Elbette ülkemiz de bu gelişmelerin dışında kalmadı. Son on yılda internet erişimi
nüfusumuzun ve coğrafyamızın neredeyse tamamını kapsadı aynı şekilde internet ve
mobil iletişiminde dünyada en hızlı büyüme ve en uzun süreli zaman geçirme
oranlarında ülkemiz dünya sıralamasında en üst sıralara yerleşti. Yaşanan bu
gelişmeler ülkemizde de kitle iletişiminin doğasını değiştirdiği gibi Medya
endüstrisinin parametrelerini de sarsıcı değişimlere zorladı. Son beş yılda
ülkemizde de gazetelerin yazılı baskılarının tirajı düzenli olarak düşmekte,
reklamdan aldığı pay düzenli olarak azalmakta buna mukabil baskı maliyetleri sürekli
olarak artmakta iken televizyon ve İnternet mecralarının erişimi ve reklam payı
düzenli olarak yükselmektedir. Bu gelişmelerin ve değişimlerin sonucunda dünyada
olduğu gibi ülkemizde de yazılı basının bir endüstri kolu olarak geleceğinin olup
olmadığı bir tartışma konusudur.

Değerli Çalışma Arkadaşlarımız;

Ciner Medya Grubu olarak, dünyada ve ülkemizdeki kitle iletişiminin doğasında
meydana gelen bu olağanüstü teknolojik ve ticari değişimleri gözönüne alarak ve bu
gelişmelere paralel olarak haber medyamızda stratejik dönüşüm kararı vermiş
bulunmaktayız. Buna göre, yazılı basın faaliyetlerimizi 5 Temmuz 2018 tarihi
itibariyle sonlandırmaya, buna mukabil gazetecilik faaliyetlerimizi
televizyonlarımız Show Haber, Habertürk TV, Bloomberg HT ile entegre bir vaziyette
Habertürk com başta olmak üzere internet mecralarımız odaklı olarak daha da güçlü
bir şekilde devam ettirmeye karar verdik. Bu kararımızın sonucunda yazılı basın
endüstrisinden çekilmenin yaratacağı ilave imkanlarla elektronik ve dijital
habercilikte daha da güçlü bir şekilde yayıncılık yapmaya devam edeceğiz.

Böylelikle bir 20. yüzyıl iletişim aracı olan yazılı basın yerine 21. yüzyılın kitle
iletişim aracı olan televizyon, internet, elektronik, dijital ve mobil
mecralarındaki markalarımıza yatırım yapacağız. Bir başka deyişle gazeteciliğimiz
kağıda matbaaya değil televizyona elektroniğe mobile ve internete dayalı olarak daha
da güçlü bir şekilde yoluna devam edecektir. Bu alanlarda önümüzdeki süreçlerde
gerek organik büyüme ve gerekse yeni mecralar kurma ve edinme yoluyla büyüme ve
sektörde liderlik iddiamızı hayata geçirmeyi hedefliyoruz .Bugüne kadar olduğu gibi
bugünden sonra da en güçlü habercilerle en güçlü yorumcularla mücehhez olarak Haber Türk markası, "doğru ve tarafsız haber" "güçlü ve çoğulcu yorum" ilkesi ışığında
daha da güçlü bir şekilde Türk medyasında yer almaya devam edecektir.

Değerli Çalışma Arkadaşlarımız;

Yukarıda duyurusunu yaptığımız kararımızın çalışma ilişkilerimizde bazı değişmeler
ve sonuçlara yol açması doğaldır ve kaçınılmazdır. Bu konudaki kararlarımız ve
uygulamalarımız kısa süre içerisinde insan kaynaklarımız tarafından değerli çalışma
arkadaşlarımızla paylaşılacaktır. Ancak şu kadarını belirtelim ki, sektörde meydana
gelen değişimlere ekonomik olarak zorunlu yanıt niteliğindeki bu dönüşüm kararımızla
nitelik ve nicelik olarak uygun özelliklere sahip olduğunu değerlendirdiğimiz
çalışma arkadaşlarımızla grubumuz bünyesinde yol arkadaşlığımızı devam ettirme
kararlılığımız mevcuttur. Bu konuda da yönetim düzeyinde yapılan ve yapılacak
değerlendirmeler en kısa sürede insan kaynakları Birimimiz tarafından çalışma
arkadaşlarımızla paylaşılacaktır.

Değerli Arkadaşlarımız;

Hayatın her alanında olduğu gibi iş hayatında da her stratejik kararın belirgin
etkilerinin ve sonuçlarının olması kaçınılmazdır. Bu etkilerden bir kısmı ise
duygusaldır. HaberTürk Gazetemizin 1 Mart 2009 yılında başlayan print yolculuğunu 10
yıl sonra sonlandırıken elbette duygusal olarak hüzünlüyüz. Geriye dönüp
baktığımızda, Türkiye'de yazılı basında ses getiren iz bırakan yenilikler, tarafsız,
doğru habercilik ve çoğulcu bir fikir ortamı yaratmak açısından HaberTürk'ün özel ve
saygın bir yer edinmiş olduğuna yürekten inanıyoruz. Ancak duygusal olarak burada
takılıp kalmak ve verimsiz bir şekilde faaliyet sürdürmek yerine gazeteciliğimizi
çağın gerektirdiği mecralarımızda daha da güçlü bir şekilde sürdürmenin daha
rasyonel ve sürdürülebilir bir karar olduğunu değerlendirmekteyiz. Bu kararımızın
grubumuz ve tüm çalışma arkadaşlarımız için hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle yolculuğumuzun başından bu yana bize desteklerini
esirgemeyen başta değerli okur ve paydaşlarımıza ve emekleriyle Türk basınında pırıl
pırıl on yıllık Habertürk gazetesi yaratan tüm değerli çalışma arkadaşlarımıza
içtenlikle teşekkür ediyoruz.

Mehmet Kenan TEKDAĞ
Ciner Yayın Holding
Yönetim Kurulu Başkanı


(http://www.resimag.com/p1/496c5b30ba.jpeg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV KAPANIYOR!
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 02 Temmuz 2018, 18:00:34
Habertürk macerası kısa sürdü! Hangi isimle yollar ayrıldı? (Medyaradar/Özel)
Habertürk gazetesinin sürpriz bir kararla kapatılacağının duyurulmasının ardından Ciner Medya'dan bu kez de ayrılık haberi geldi.

(http://www.resimag.com/p1/8edfc58820.jpeg)


Gücü Özgürlüğünde" sloganı ile yaklaşık 10 yıldır okurları ile buluşan Habertürk gazetesinin sürpriz bir kararla kapatılacağı duyurulmuştu. Gazete cuma günü son kez okurları ile buluşacak.

Gündemi sarsan bu haberin ardından bir bomba haber daha geldi. Serdar Akinan'ın Habertürk'le yolları ayrıldı.

Gazeteci Serdar Akinan, sürpriz bir kararla geçtiğimiz Mayıs ayında Habertürk TV’ye danışman olarak getirilmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a muhalif kimliğiyle bilinen Akinan, 15 Temmuz’un ardından Erdoğan’ı destekler nitelikte açıklamalar yaparak gündeme gelmiş,o dönem bazı kesimler tarafından ‘yandaşlaşma’ ile suçlanmıştı.


Medyaradar
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV KAPANIYOR!
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 02 Temmuz 2018, 18:14:03


(http://www.resimag.com/p1/72f9e7a80b.jpeg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV KAPANIYOR!
Gönderen: MeDjAi - 02 Temmuz 2018, 20:38:37
Tv degil gazete kapaniyor
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV KAPANIYOR!
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 02 Temmuz 2018, 23:22:28
Tv degil gazete kapaniyor

Bilgi İçin Teşekkürler Sayın Medjai.

Haberi Düzelttim.
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER!
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 05 Temmuz 2018, 15:50:45
HABERTÜRK GAZETESİ KAPANDI TV’DE DE RADİKAL DEĞİŞİKLİKLER OLUYOR

(http://www.resimag.com/p1/8469349ca5.jpeg)

Habertürk Genel Müdürü Veyis Ateş, sosyal medya hesabından görevi bıraktığını açıkladı.
Veyis Ateş bundan böyle kanalda program yapacağını ve habertürk.com.tr'de yazılar yazacağını da söyledi.

İşte Veyis Ateş’in o paylaşımı;

Değerli dostlarım, kıymetli takipçilerim...

Bugünden itibaren yola, Habertürk TV Genel Müdürü olarak değil Habertürk ailesinin programcı/yazarı olarak devam edeceğim.

Yeni dönemde Habertürk TV de programlarıma devam edecek ve Habertürk’ün digital mecralarında köşe yazacağım.

İdari işleri başka bir arkadaşıma devrediyor, özlediğim yayıncılık hayatına (ki, hiç bırak(a)mamıştım) devam ediyor olacağım.

Bu süreçte bana destek veren yöneticilerime ve mesai arkadaşlarıma şükranlarımı sunarım.

Her şey çok güzeldi, daha da güzel olacak...

Şimdilik biraz istirahat zamanı.

Sağ olun

(http://www.resimag.com/p1/f5d664766a.jpeg)

Uçankuş
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER!
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 06 Temmuz 2018, 02:20:08
Habertürk TV’de üst düzey atama! Genel Yayın Yönetmenliği görevine kim getirildi? (Medyaradar Özel)
Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ, Habertürk TV’de gerçekleşen iki üst düzey atamayı duyurdu.

(http://www.resimag.com/p1/f5cd5ae0ed.jpeg)

Yeniden yapılanmaya giden Habertürk’te akşam saatlerine doğru iki kritik atama daha gerçekleşti.

Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ, yazılı bir açıklama yaparak önce görevden ayrılan Habertürk TV Genel Müdürü Veyis Ateş’e teşekkür etti ardından iki üst düzey atamaya dair bilgileri paylaştı.

Tekdağ’ın açıklamasına göre; bundan böyle Habertürk TV Genel Yayın Yönetmenliği koltuğuna Habertürk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Selçuk Tepeli oturacak.

Habertürk TV Genel Yayın Yönetmen Yardımcılığı görevini ise Kürşad Oğuz yapacak.

İşte Kenan Tekdağ'ın o atama duyurusu:

Değerli çalışma arkadaşlarımız,

Habertürk TV Genel Müdürü Sayın Veyis Ateş, kendi isteğiyle Habertürk TV Genel Müdürlüğü görevinden bugün itibariyle ayrılmış bulunmaktadır. Habertürk TV'de Genel Müdür olarak başarılı çalışmalar yapan değerli çalışma arkadaşımız Veyis Ateş bundan sonra görevini Habertürk TV programcılığı ve grup dijital mecralarında yazar olarak sürdürecektir. Kendisine bugüne kadarki çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, bundan sonra da başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.

Değerli çalışma arkadaşlarımız,

Yeniden yapılanma kapsamında:

1 - Habertürk TV Genel Yayın Yönetmenliği görevine Habertürk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni arkadaşımız Sayın Selçuk Tepeli atanmıştır. Kendisine yeni görevinde başarılar dileriz.

2 - Habertürk TV Genel Yayın Yönetmen Yardımcılığı görevine Habertürk Gazetesi Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Sayın Kürşad Oğuz arkadaşımız atanmıştır. Sayın Kürşad Oğuz arkadaşımıza da yeni görevinde başarılar dileriz.

M. Kenan TEKDAĞ
Yönetim Kurulu Başkanı
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER!
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 07 Temmuz 2018, 19:19:40
Habertürk TV'den çifte ayrılık! Hangi isimler kanalla yollarını ayırdı? (Medyaradar/Özel)
Ciner Medya Grubu'nun haber kanalı Habertürk TV'de hareketlilik sürüyor.

(http://www.resimag.com/p1/5d610b656f.jpeg)


Habertürk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Selçuk Tepeli dün Habertürk TV Genel Yayın Yönetmenliği’ne getirilmiş, yardımcılığına ise Kürşad Oğuz atanmıştı.

Kanalda dengeleri değiştiren bu atamalar sonrası Habertürk TV’nin Haber Koordinatörü Şükran Pakkan ile Haber Müdürü İhsan Yılmaz, ‘yeni yapılanmada yer almak istemediklerini’ belirterek, ayrılık kararı almıştı.

Bu ayrılıklara iki yeni isim daha eklendi.

Mart 2017'den bu yana Habertürk TV'de şef editör olarak görev yapan Emel Okaygün ile Haziran 2017'den bu yana Habertürk TV'de editör olarak görev yapan Yavuz Sinangil kanalla yollarını ayıran isimler oldu.

Medyaradar

(http://www.resimag.com/p1/dd582f8857.jpeg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER!
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 16 Temmuz 2018, 13:06:52
Habertürk TV Haber Müdürlüğü görevine hangi isim getirildi? (Medyaradar/Özel)
Ciner Medya Grubu'na bağlı olarak yayın yapan Habertürk TV'de hareketlilik sürüyor.

(http://www.resimag.com/p1/3ff6e7298a.jpeg)

Habertürk TV üst yönetiminde bu ay başında kritik atamalar gerçekleşmiş, Genel Müdür Veyis Ateş görevinden ayrılırken yerine kapatılan Gazete Habertürk'ün Genel Yayın Yönetmeni Selçuk Tepeli getirilirken yardımcılığına da Kürşat Oğuz atanmıştı.

Yeniden yapılanmaya giden Habertürk’te Haber Müdürlüğü görevini yürütecek isim de belli oldu.

Grupta sosyal medya editörü olarak görev yapan Fikret Bulut Habertürk TV Haber Müdürlüğü görevine getirildi.

Skytürk’te uzun yıllar haber müdürlüğü görevinde bulunan Bulut, 6 yıl önce Habertürk TV'ye transfer oldu. Bir süre haber müdür yardımcılığı görevinde bulunan Bulut, Aralık 2015'te Haber Müdürü olarak atandı.

Veyis Ateş döneminde ani bir kararla haber müdürlüğündeki kadrosu şef editörlüğe dönüştürülen Bulut'un görevine 27 Şubat 2017'de son verildi.

Aradan 50 gün geçtikten sonra Fikret Bulut Habertürk'e sosyal medya editörü olarak geri döndü.

Deneyimli isim bugünden itibaren Habertürk TV'de Haber Müdürü olarak görev yapacak.

Medyaradar
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER!
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 01 Ağustos 2018, 11:37:59
Habertürk TV'den şok ayrılık! Hangi başarılı isim istifa etti? (Medyaradar/Özel)
Habertürk TV kadrosuna 1,5 yıl önce katılan deneyimli isim ayrılık kararı aldı.


(http://www.resimag.com/p1/071d2ad602.jpeg)


Ciner Medya Grubu bünyesinde yayın yapan Habertürk TV'de dün itibariyle bir ayrılık yaşandı.

Deneyimli haberci Serkan Tahmaz, Habertürk TV'den istifa ederek ayrıldı.

Mart 2017'de Habertürk TV kadrosuna katılan Tahmaz 1997 yılından itibaren 19 yıl süreyle atv haber'de kameraman, muhabir ve editör olarak görev yapmış, Atv haber önünde "Habere Doğru" programını, A Haber kanalında "Haberin Var mı" programını, A Spor kanalında ise "Sportmen" programını hazırlayıp sunmuştu.

Başarılı isim ayrılık kararını Instagram hesabından " 1 yıl 5 ay çalıştığım habertürktv maceram dün itibariyle sona erdi.Çok güzel arkadaşlarım oldu, çok değerli insanlarla çok mutlu çalıştım, bütün çalışma arkadaşlarıma tek tek teşekkür ederim.Sevgili @veyisates , @sukranpakkan , @ihsanyilmaz28
@yesilkaya76 @selogunday 'a @saffetyigit e huzurlannızda özel olarak tesekkür ediyorum.

Medyaradar
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER!
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 02 Ağustos 2018, 13:03:53
Habertürk TV'den Harvard Üniversitesi'ne! Ünlü ekran yüzünün büyük gururu! (Medyaradar/Özel)
Ünlü Habertürk spikeri, Robert L.Long bursunu kazandı ve Harvard Üniversitesi’ne eğitim için gitti.

(http://www.resimag.com/p1/ce01ac04d5.jpeg)


Habertürk televizyonunda hafta içi her gün Mehmet Akif Ersoy ile birlikte 3 saat boyunca ‘Habertürk Manşet’ programını yapan Afşin Yurdakul 1 yıl boyunca ekranlardan uzak kalacak.

Başarılı sunucu, Gazetecilik Vakfı tarafından bu yıl ilk kez Türk gazeteciler için açılan Robert L. Long bursunu kazandı.

Bu ay başından itibaren değişik ülkelerden 27 gazeteci ile birlikte Harvard Üniversitesi’nde Suriye’deki insani kriz üzerine çalışma yapacak olan Yurdakul, Temmuz ayı sonunda Amerika'ya uçtu.

Afşin Yurdakul’un ayrılmasıyla hafta başından itibaren Habertürk Manşet'i Mehmet Akif Ersoy’un tek başına sunacağı öğrenildi.

Ünlü ekran yüzü 'gururlu' haberi Mayıs ayında Instagram hesabından böyle duyurmuştu:

Medyaradar
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER!
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 30 Ağustos 2018, 00:40:54
Medyaradar’dan Habertürk bombası! Bütün köşe yazarları kovulacak mı?
Adı sürekli tenkisat iddiaları ile gündeme gelen Habertürk’te bu kez topun ağzında kurumun en popüler isimleri var.

(http://www.resimag.com/p1/d4af2186c5.jpeg)

CİNER Medya Grubu çatısı altında 9 yıldır yayın yapan Gazete Habertürk, temmuz ayında reklamların azalması ve artan baskı maliyetleri nedeniyle yayın hayatına son vermişti.

Gazetenin kapanmasıyla birlikte 200’ü aşkın isimle yollar ayrılmış, ekipten bir kısım ise dijital ve televizyona geçmişti.

İKİ KİŞİDEN BİRİ ÇIKARILACAK

Ekonomik olarak zor durumda bulunan Ciner Grubu’ndan dün yeni bir küçülme haberi daha gelmiş ve Show TV, Bloomberg TV ve Habertürk TV’de de ciddi bir tenkisat olacağı ortaya çıkmıştı.

Yeni tenkisatta küçülme oranının yüzde 50’yi bulacağı ve kurumdaki her iki kişiden birinin işine son verileceği öğrenilmişti.

YAZARLAR GÖNDERİLİYOR

Ciner ile ilgili asıl bombayı ise yine Medyaradar patlatıyor.

Ciner Medya Grubu’na yakın kaynaklardan ulaşılan bilgilere göre; kurumun ünlü köşe yazarlarının iş akitlerinin fesih edilmesi gündemde.

MAAŞ YOK TELİF VAR

Buna göre bazı köşe yazarlarının iş akitleri feshedilecek ve maliyetleri nedeniyle bazılarıyla yollar ayrılacak.

Geri kalan isimlerden ise kurum bünyesinde telif karşılığı yazılar yazmaları istenecek.

Aralarında ünlü kalemlerin bulunduğu bu isimlerin yönetimin teklifine nasıl bir cevap vereceği merak ediliyor.

MEDYARADAR/ÖZEL
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER!
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 04 Eylül 2018, 19:44:42
Tenkisat fırtınası Habertürk TV'yi de vurdu! Hangi ünlü ekran yüzü ile yollar ayrıldı? (Medyaradar/Özel)
Tenkisat rüzgarının sert estiği Habertürk’ten bir ayrılık haberi daha geldi.


(http://www.resimag.com/p1/315b625ef2.jpeg)


Ekonomik sorunlarla boğuşan ve dolar kurundaki yükseliş nedeniyle yüzlerce kişinin işine son veren Ciner Medya Grubu’nda ayrılıkların ardı arkası kesilmiyor.

Medyaradar’ın ulaştığı bilgiye göre; Habertürk’ün güzel ekran yüzü Benan Kepsutlu ile de yollar ayrıldı.

Uzun bir süredir izinde olan başarılı sunucu bugün itibari ile kanal ile ilişkisini tamamen kesti.

Kepsutlu’nun ismi geçen yıl evlendiği eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Özgür Taşdemir’den gördüğü şiddet nedeniyle son dönemde sık sık gündeme gelmişti. Çiftin boşanmak için yargı yoluna gittiği ortaya çıkmıştı.

BENAN KEPSUTLU KİMDİR?

Yeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümüyle aynı üniversitenin Radyo TV Sinema bölümünü bitirdi. 1991-2001 yıllarında İtalya Modena’da Romenica okulunda İtalyanca dil eğitimini tamamladı. Marmara Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları Enstitüsü’nde yüksek lisans yaparak Ortadoğu konusunda uzmanlaştı.

Mehmet Ali Birand yönetiminde Kanal D Haber’de ve CNN Turk’te muhabirlik yaptığı dönemde, televizyon haberciliği eğitimi almak üzere Londra’da BBC News’e kabul edildi. TRT TÜRK’ün Erbil bürosunu kurdu ve ilk temsilcisi oldu. 2010’da haber editörü ve program sunucusu olarak Habertürk’e transfer oldu ve uzun yıllar boyunca kurum bünyesinde değişik görevlerde bulundu.

MEDYARADAR/ÖZEL

Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER!
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 04 Eylül 2018, 19:46:33
Habertürk’te tenkisat tam gaz! İki müdür, bir editörle daha yollar ayrıldı! (Medyaradar/Özel)
Medya dünyasının en hareketli kurumlarından Habertürk’te ayrılık rüzgarları hız kesmiyor.

(http://www.resimag.com/p1/55d1d22327.jpeg)

Ciner Medya Grubu’nda Habertürk Gazetesi’nin kapanmasıyla başlayan tenkisat, bugün iki müdür ve bir editör daha ayrılmasıyla devam etti.
 
Medyaradar’ın ulaştığı bilgilere göre; gazetenin kuruluşundan beri kurum bünyesinde olan magazin müdürü Bülent İpek ile dış haberler müdürü Nalan Koçak’la yollar bu sabah ayrıldı.
 
Ayrıca Habertürk’te uzun yıllardır otomotiv editörlüğü yapan Hakan Özenen’in de kurumla ilişiğinin kesildiği öğrenildi.
 
Özenen yaptığı açıklamada ayrılık nedenine ilişkin, “Sebebi hepinizin malumu, burada yeniden anlatmanın manası yok” ifadelerini kullandı.
 
Magazin dünyasının tecrübeli isimlerinden Bülent İpek, 2015’in son aylarında gazetenin magazin müdürlüğüne atanmış, kapanma sonra ise aynı görevini Habertürk.com.tr’de sürdürmüştü.
 
Uzun yıllar Habertürk’te çalışan Koçak ise geçtiğimiz aylarda Habertürk.com.tr’ye dış haberler müdürü olarak geçmişti.

MEDYARADAR/ÖZEL
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER!
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 05 Eylül 2018, 13:02:57
Habertürk'teki macerası kısa sürdü! Deneyimli isim de tenkisat kurbanı! (Medyaradar/Özel)
Geçtiğimiz Haziran ayında Habertürk TV kadrosuna katılan isimle kanalın yolları ayrıldı.


(http://www.resimag.com/p1/0349f2facc.jpeg)

Ciner Medya Grubu'ndaki tenkisat depremi devam ediyor.

Grubun televizyon kanallarından Habertürk TV kadrosuna geçtiğimiz Haziran ayında editör olarak katılan Hüseyin Can'la yollar ayrıldı.

30 yılı aşkın süredir medya dünyasında yer alan Hüseyin Can TGRT Haber'den Habertürk TV'ye transfer olmuştu.

Deneyimli isim ayrılığını sosyal medya hesabından "Hoşçakal Habertürk. Çok kısa bir macera oldu. Ama çok güzel dostlar tanıdım. Kalanlara selam olsun" sözleriyle duyurdu.


Medyaradar
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER!
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 06 Eylül 2018, 12:14:02
TGRT Haber'den vazgeçti! CNN Türk'ten ayrılan Ebru Baki hangi kanalla anlaştı? (Medyaradar/Özel)
Doğan Medya Grubu'nun Demirören Grubu'na satılmasının ardından ünlü ekran yüzü ile yollar ayrılmıştı.

(http://www.resimag.com/p1/50ff4a1a3f.jpeg)

Demirören Grubu'nun Doğan Medya Grubu’nu satın almasının ardından kurum içinde başlayan ‘kıyım’dan nasibini alan eski CNN Türk Ekonomi Müdürü Ebru Baki’nin yeni adresi belli oldu.

Medyaradar’ın ulaştığı bilgilere göre; deneyimli gazeteci bundan böyle tenkisatın halen devam ettiği Habertürk ekranlarında izleyici ile buluşacak.

Baki, CNN Türk’le yaşadığı ayrılığın ardından TGRT Haber’le el sıkışmış ancak bir süre sonra burada program yapmaktan vazgeçmişti.

Tecrübeli ismin, Habertürk’te CNNTürk’te sunduğu ‘Parametre’ adlı programa benzer bir içerik üreteceği öğrenildi.

Ekonomi ve siyaset gündeminin ele alınacağı programda detaylar objektif bir şekilde izleyiciye aktarılacak.

EBRU BAKİ KİMDİR?

Ebru Baki, 1975, İstanbul doğumlu. Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Baki, üniversite eğitimine devam ederken Hürriyet Gazetesi Ekonomi Servisi'nde staj yapmaya başladı.

Okul ve çalışma hayatını birlikte yürüttü. Üniversiteyi ise bölüm ve okul birincisi olarak tamamladı. Öğrenciyken Cumhuriyet Dergi’de yayınlanan dizi haber ve fotoğrafları çeşitli ödüllere layık görüldü. Bu ödüller yurtdışı kurs eğitim imkanlarını da beraberinde getirdi.

Lise'den itibaren belirli dönemlerde eğitim amacıyla yurtdışında bulundu ve öğrenci değişim programları ile çeşitli burslardan yararlandı.

İletişim Fakültesi'nden sonra Marmara Üniversitesi İDBF Uluslararası İktisat Bölümü'ne devam etti. Hürriyet Gazetesi'nde stajyerlikten muhabirliğe uzanan 7 yıllık bir dönem geçirdi.

Hürriyet'ten sonra televizyon macerası başladı. CNN TÜRK'te ekonomi haberlerini sundu. Bir yandan da muhabirliğe devam etti.  2001-2014 yılları arasında CNN TÜRK'te ekonomi programları hazırladı aynı zamanda editörlük yaptı. 2014 yılında Ekonomi Haber Müdürü oldu. 2016 yılında CNN TÜRK Ekonomi Müdürlüğüne atandı.

Baki, hafta içi her gün CNN TÜRK'te ekrana gelen “Günün Ekonomisi” ve “Parametre” programını sunuyordu.

Medyaradar

(http://www.resimag.com/p1/1376fd7a84.jpeg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER!
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 17 Eylül 2018, 13:05:11
Habertürk'ten ayrılmıştı! Ödüllü kameramanın yeni adresi neresi oldu? (Medyaradar/Özel)
Ciner Medya Grubu ile yollarını ayıran ödüllü kameraman dünyaca ünlü bir vakfın basın danışmanı oldu.

(http://www.resimag.com/p1/f209c2e95d.jpeg)

Ciner Medya Grubu’na bağlı Habertürk TV’den geçtiğimiz hafta Perşembe günü ayrılan deneyimli kameraman Murat Çimen’in yeni adresi belli oldu.

Çimen'in Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) basın danışmanı olduğu öğrenildi.

18 yıl Star Haber’de, 6 yıl Habertürk TV’de çalışan Çimen, 5 savaş bölgesinde görev yaptı ve bugüne kadar 3 ödüle layık görüldü.

1993 yılında kurulan WALD, uzun yıllardır kamu yararına yaptığı faaliyetlerle adından sıkça söz ettirmeyi başaran vakıflardan biri olarak dikkat çekiyor.

Medyaradar
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER!
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 17 Eylül 2018, 16:46:05
Habertürk TV'de bomba gelişme! Hangi ünlü ekran yüzü ile yollar ayrıldı? Medyaradar açıklıyor!
Habertürk TV’de bugün oldukça dikkat çeken bir ayrılık daha yaşandı.

(http://www.resimag.com/p1/dd73c4350c.jpeg)

Dolar fiyatlarındaki yükseliş sonrası büyük bir ekonomik dar boğaza giren Ciner Medya Grubu’nda ayrılıklar tüm hızıyla sürüyor.
 
Habertürk Gazetesi’nin kapanması ve gruba bağlı televizyonlarda büyük tenkisatlara başlanması sonrası bugün oldukça dikkat çeken bir isimle daha yolların ayrıldığı ortaya çıktı.
 
Habertürk TV’de yaptığı Öteki Gündem programıyla fenomen haline gelen ünlü sunucu Cansu Canan Özgen, bugün el sıkışarak kurumla ilişkisini kestiğini duyurdu.
 
Kişisel instagram hesabından bir veda açıklaması yapan güzel sunucunun “Dünle beraber gitti düne ait ne varsa, Şimdi yeni şeyler söylemek lazım…” ifadesi oldukça dikkat çekti.

İşte Cansu Canan Özgen’in veda notu:

Bu bir veda yazısıdır!

Benim için bir insanın hayattaki duruşunu ve gücünü gitme vakti geldiğinde kalmaya direnmemek belirler. Yaklaşık 6 yıldır severek ve gurur duyarak çalıştığım kurumum Habertürk’ten bugün itibariyle, karşılıklı el sıkışarak ayrılmış bulunmaktayım.

22 yaşında küçücük bir kız çocuğu olarak girdiğim bu kapıdan, bugün dimdik, emin adımlarla kendi adına birçok şeyi başarmış olarak ayrılmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bugünlere gelmemde çok büyük emekleri ve katkıları olan Ciner Medya Grup Başkanı Sayın Kenan Tekdağ ve bu süreçte birlikte çalıştığım sayısız yöneticimin katkıları büyük, hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim.

Bir de özel teşekkürlerim var. İlk günden beri beni bir anne şefkatiyle kucaklayan Didem Arslan Yılmaz’a, gece gündüz birlikte çalıştığım, yol arkadaşlarım, dostlarım Hülya Arslan Akoğul, Esra Yüksekdağ, Aynur Coşan ve Burak Özdemir’e, aynı zamanda başta program departmanı ve haber merkezi olmak üzere, burada adlarını sıralamakla bitiremeyeceğim mesai yaptığım herkese çok teşekkür ederim.

Ne güzel demiş Mevlana; “Dünle beraber gitti düne ait ne varsa, Şimdi yeni şeyler söylemek lazım…”
Yeniden buluşuncaya dek şimdilik hoşçakalın…

Medyaradar

(http://www.resimag.com/p1/a8e1c841b7.jpeg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER!
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 21 Eylül 2018, 11:52:43
Habertürk TV'de yeni yayın dönemi başlıyor! İşte tanıtım filmi!
Habertürk TV, yeni yayın dönemine 24 Eylül’de giriyor.

(http://www.resimag.com/p1/ed60f961c2.jpeg)

Gündemdeki gelişmelerin canlı yayınlar ve uzman konukların katılımıyla ekrana geldiği Habertürk TV yeni yayın dönemi tanıtım filmini yayınladı.

Habertürk TV, birbirinden güçlü isim ve programlarıyla yeni yayın dönemine 24 Eylül’de giriyor.

Hafta içi her gün önemli gelişmelerin ekrana geldiği Gün Başlıyor, Serap Belet’in sunumuyla saat 06.00’da; Ebru Baki, Serdar Kuter, Bülent Aydemir’in sunumuyla Para Gündem, saat 09.00’da; gelişen olayların perde arkası, yaşananların ayrıntılı analizlerinin ekrana geldiği Gün Ortası, Hülya Hökenek’in sunumuyla saat 12.00’de; Mehmet Akif Ersoy’un sunumuyla haberin manşetinin atıldığı Habertürk Manşet saat 15.00’te,Türkiye ve dünya gündemine ilişkin tüm gelişmelerin ekrana geldiği Akşam Haberleri, Didem Arslan Yılmaz’ın sunumuyla saat 17.00’de, Türkiye’de ve dünyada öne çıkan başlıklar ve sıcak gelişmelerin ekrana geldiği Ana Haber Bülteni, Ceren Bektaş’ın sunumuyla saat 19.00’da...

Siyasetin ve sosyal hayatın sıcak gündeminin masaya yatırıldığı Türkiye’nin Nabzı, Didem Arslan Yılmaz’ın sunumuyla Pazartesi veÇarşamba saat 21.00’de; Fatih Altaylı'nın sorulamayanları sorduğu ekran klasiği Teke Tek, Salı saat 21.00’de; Veyis Ateş’in sunumuyla Akılda Kalan Salı saat 23.00, Gündem Siyaset Pazar saat 23.00’te, Mehmet Akif Ersoy’un her hafta en çok merak edilen konuları, uzman konuklarıyla gündeme getirdiği “Nedir Ne Değildir?” Perşembe saat 21.00’de, Kübra Par ve Eren Eğilmez'in moderatörlüğünde alanında uzman konukların Türkiye'nin tartıştığı önemli bir meseleyi tüm boyutlarıyla masaya yatırdığı “Gerçek Fikri Ne?” Cuma saat 21.00’de; Hülya Hökenek’in sunumuyla Türkiye’de ve dünyada tartışılan tüm konuların gazeteciler ve akademisyenlerle birlikte ele alındığı Enine Boyuna Cumartesi saat 21.00’de; Türkiye’nin tek gerçek bilim programı Teke Tek Özel Fatih Altaylı’nın sunumu ve birbirinden özel konukların katılımıyla Pazar 21.00’de ve Oylum Talu renkli sunumuyla Habertürk TV’de sizleri bekliyor.


Medyaradar
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER!
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 21 Eylül 2018, 15:49:15
(http://www.resimag.com/p1/bbaab02b4b.jpeg)


Habertürk ile yolları ayrılmıştı; ünlü ekran yüzü nerede görev yapacak? (Medyaradar/Özel)
Başarılı ekran yüzü 8 yıl süreyle görev yaptığı Habertürk TV'den Eylül ayı başında ayrılmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Habertürk TV ile yolları ayrılan ünlü ekran yüzü Benan Kepsutlu'nun yeni adresi belli oldu.

2016 ve 2017 yılında NATO’nun Türkiye’deki tatbikatlarında basın koordinatörlüğü ve medya danışmanlığını yapan Benan Kepsutlu, bundan böyle NATO’nun Türkiye’deki ve uluslararası tatbikatlarında CNK Global ve İngililiz Şirketi olan GGR çatısı altında komuta kademesinin Stratejik İletişim Uzmanı ve Medya Danışmanı olarak görev yapacak.
BENAN KEPSUTLU KİMDİR?

Yeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümüyle aynı üniversitenin Radyo TV Sinema bölümünü bitirdi. 1991-2001 yıllarında İtalya Modena’da Romenica okulunda İtalyanca dil eğitimini tamamladı. Marmara Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları Enstitüsü’nde yüksek lisans yaparak Ortadoğu konusunda uzmanlaştı.

Mehmet Ali Birand yönetiminde Kanal D Haber’de ve CNN Turk’te muhabirlik yaptığı dönemde, televizyon haberciliği eğitimi almak üzere Londra’da BBC News’e kabul edildi. TRT TÜRK’ün Erbil bürosunu kurdu ve ilk temsilcisi oldu. 2010’da haber editörü ve program sunucusu olarak Habertürk’e transfer oldu ve uzun yıllar boyunca kurum bünyesinde değişik görevlerde bulundu.

Medyaradar(http://www.resimag.com/p1/e8472d0167.jpeg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER!
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 21 Eylül 2018, 16:55:10
İlk Medyaradar yazmıştı; Ebru Baki Habertürk'teki programına ne zaman başlıyor?
Doğan Medya Grubu'nun Demirören Grubu'na satılmasının ardından ünlü ekran yüzü Ebru Baki'nin yeni adresi Habertürk TV olmuştu.


(http://www.resimag.com/p1/ed134c2367.jpeg)


Demirören Grubu'nun Doğan Medya Grubu’nu satın almasının ardından kurum içinde başlayan ‘kıyım’dan nasibini alan eski CNN Türk Ekonomi Müdürü Ebru Baki’nin yeni adresi Habertürk olmuştu.

İlk olarak Medyaradar'ın yazdığı bu haberi Baki, kişisel Twitter hesabından paylaştığı gönderi ve Habertürk'te olduğunu belirten bir fotoğrafla birlikte, "O zaman ‘Merhaba’..." notuyla doğrulamıştı.

Bugün Instagram hesabından programın detaylarını paylaşan Ebru Baki, yayın günü ve saatini de açıklamış oldu.

Baki, 24 Eylül Pazartesi günü saat 09:00'dan itibaren hafta içi her gün "Para Gündem" isimli programla ekonomi gündemini yorumlayacak.

Medyaradar

(http://www.resimag.com/p1/f82a7ac69b.jpeg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER!
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 16 Ekim 2018, 15:20:07
Habertürk TV'de ayrılık! 11 yıldır görevdeydi...(Medyaradar/Özel)
Ciner Medya Grubu'nun haber kanalı Habertürk TV'de hareketlilik sürüyor.

(http://www.resimag.com/p1/ba33d22bdb.jpeg)


Ciner Medya Grubu'na bağlı olarak yayın yapan Habertürk TV'de sürpriz bir ayrılık yaşandı.

11 yıldır Habertürk TV'de görev yapan Gülden Geçgin kanalla yollarını ayırdı.

Habertürk TV'deki görevine 2007 yılında prodüktör olarak başlayan Geçgin son olarak konuk koordinatörlüğü görevini yürütüyordu.

Medyaradar
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER!
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 22 Aralık 2018, 04:05:11
TGRT Haber'den Habertürk TV'ye flaş transfer! Hafta Sonu Ana Haberi sunacak! (Medyaradar/Özel)
Son olarak TGRT Haber Ekonomi Müdürlüğü görevini yürüten ekranların beğenilen yüzü Habertürk TV ile anlaştı.

(http://www.resimag.com/p1/5eda56e355.jpeg)

Genel Yayın Yönetmenliği görevini Selçuk Tepeli'nin yaptığı Ciner Medya Grubu'nun haber kanalı Habertürk TV ekran yüzleri arasında beğenilen bir ismi kattı.

Ekonomi ve finans dünyasının en başarılı ve güzel yüzlerinden olan Meltem Acet, Habertürk TV ile anlaştı.

Fox TV, A Haber, Artı 1 TV, Teve2 ve son olarak TGRT Haber'de görev yapan Acet'e Habertürk'ün Hafta Sonu Ana Haber Bülteni teslim edildi.

MELTEM ACET KİMDİR?

TED Ankara Koleji Mezunu olan Acet, ODTÜ Ekonomi Bölümünü beşinci olarak tamamladı. Ardindan ODTU isletme bolumunde yuksek lisans yapti. Acet aynı okulda araştırma görevliliğinin yanı sıra İşletme Yüksek lisansı da yapmış, akademik geçmişi oldukça güçlü bir isim.

İngiltere ve Amerika’da da finans alanında çalışan Acet,  Fox TV’de üst düzey yöneticilik yapmış, stratejik planlama direktörlüğünün yanı sıra rating analiz bölümlerini de yönetmişti. Ekran önünde olduğu kadar, ekran arkasında da televizyonculuk tecrübesine sahip olan Acet A Haber'de "Z Raporu",Teve2'de "Mola" Artı 1 TV'de Ekonomi Haber Müdürlüğü görevinin yanısıra "Paranın Nabzı" ve "Sıradışı" isimli programları hazırlayıp sunmuştu.

Acet son olarak TGRT Haber Ekonomi Müdürlüğü görevini yürütüyordu.

MEDYARADAR/ÖZEL

Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER!
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 12 Şubat 2019, 02:41:18
Show Radyo Ve Radyo Viva’nın Sahibi Necati Gülseven Habertürk’ü Satın Mı Alacak?


(https://www.resimag.com/p1/030128353f5.jpeg)


Kısa bir süre önce satın aldığı Radyo Viva ve Show Radyo ile medya sektörüne giren Ebru Yaşar’ın eşi iş insanı Necati Gülseven’in Habertürk’ü ve Show Tv’yi de satın alacağı gündemde.

Alınan bilgilere göre Necati Gülseven’in Habertürk Gazetesi, Habertürk Radyo ve Habertürk Tv’yi satın almak üzere olduğu ve Show TV ile de pazarlık aşamasında olduğu kaydedildi. Necati Gülseven’in görüşmelerde sona gelindiği zaman kamuoyuna açıklama yapacağı bilgisine ulaşıldı.

Müzik On Air
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER!
Gönderen: KARTAL DEMİR - 13 Mayıs 2019, 18:50:33
(https://i.medyaradar.com/2/850/478/storage/files/images/2018/11/30/vs86dv4-tYz2_cover.jpg)
Habertürk TV'den Flaş Transfer! Hangi Ekran Yüzü Kadroya Katıldı?

19 yıldır çeşitli kanallarda görev alan güzel ekran yüzünün yeni adresi Habertürk TV oldu.
Habertürk TV kadrosuna 19 yılı aşkın süredir model, dizi oyuncusu ve sunucu olarak ekranlarda boy gösteren Hande Sarıoğlu katıldı.

Sarıoğlu,Halid Ziya Uşaklıgil‘in eserinden uyarlanan, 2010 yılında yönetmenliğini Hilal Saral‘ın yaptığı ve başrollerinde Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ, Selçuk Yöntem, Hazal Kaya, Nebahat Çehre, Zerrin Tekindor, Nur Fettahoğlu‘nun oynadığı “Aşk-ı Memnu” dizisinin son üç bölümünde Nihal ile Behlül’ün düğün organizatörü rolünü oynamıştı.

Aynı yıl çeşitli illerdeki yarışmacıların yanından gerçekleştirdiği yayınlarla Mehmet Ali Erbil'in sunduğu Çarkıfelek programına katkı sağlayan Sarıoğlu, 2011 yılında ise Ümit Erdim ile birlikte Pasaport isimli yarışma programını, 2016 yılında ise TV8 ekranlarında yayınlanan "Böyle Çok Daha Güzelsin" isimli programının sunuculuğunu üstlenmişti.

Son olarak Tivibu Spor'da görev alan güzel sunucu bugünden itibaren Habertürk TV ekranlarında yer almaya başlıyor.

(https://i.medyaradar.com/storage/files/images/2019/05/13/665-RTiT.jpg)

Kanalın spor bültenlerini sunması beklenen Sarıoğlu, bugün ilk olarak Habertürk TV ekranlarında saat 23.00'te yayınlanacak olan Emin Çağlar'ın moderatörlüğünü yaptığı Spor Saati programında Fatih Altaylı ile birlikte spor gündemini yorumlayacak.

Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER!
Gönderen: KARTAL DEMİR - 06 Ağustos 2019, 13:05:12
(https://www.resimag.com/p1/1367eac848c.jpeg)
HALK TV'NİN EKRAN YÜZÜ, HABERTÜRK'E TRANSFER OLDU!

22 Aralık'ta ANKARA/Çankaya'da doğdu.
İlköğretim ve lise eğitiminin ardından asıl yapmayı istediği iş olan medya ve iletişime yöneldi. Başkent Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünü tercih ederek, buradan başarıyla mezun oldu. Okuduğu dönemde kanal B’de stajyerlik yaptı. Bu arada Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde diksiyon ve oyunculuk dersleri aldı. Haberciliğe 2014 yılında TV 8‘de başladı. Arkasından kısa bir dönem radyoculukta yaptı. Sonrada Beyaz TV dönemi başladı. Profesyonel anlamda ekranla ilk kez Beyaz TV’de başladı. Burada hem muhabirlik hem hava durumu spikerliği yaptı. Ardından hâlen çalışmakta olduğu Halk TV’de çalışmaktadır. 2 yıla aşkın bir süredir de hafta sonu nna haberle spikerliğe devam etmektedir. Halk TV'de 3 yıl boyunca spikerlik görevinde bulunan Mehtap Özkan,HABERTÜRK TV'ye transfer oldu. Aldığı eğitimin yanı sıra yetenekli oluşu sayesinde başarısını gün geçtikçe perçinlemektedir. Geleceğin aran ekran yüzlerinden biri olacağına kesin gözle bakılmaktadır.


(https://www.resimag.com/p1/c8e06de61c9.jpeg)
Başlık: Ynt: HABERTÜRK TV YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER!
Gönderen: KARTAL DEMİR - 06 Ağustos 2019, 13:34:15
(https://i.medyaradar.com/storage/files/images/2019/08/06/small-oel2dnx8w7xzpexbl9ayvkz8ihbxi-akFY.jpg)
Ünlü Sunucu Yeniden Ekranlara Dönüyor!

Geçtiğimiz yıl Robert L. Long bursunu kazanarak Harvard Üniversitesi’nin yolunu tutan ünlü sunucu Habertürk ekranlarına geri döndü.
Habertürk TV'de hafta içi her gün Mehmet Akif Ersoy ile birlikte ‘Habertürk Manşet’ programını yapan Afşin Yurdakul, 1 yıllık aranın ardından geri dönüyor.

Başarılı sunucu, Gazetecilik Vakfı tarafından geçtiğimiz yıl ilk kez Türk gazeteciler için açılan Robert L. Long bursunu kazanmış ve ardından Suriye’deki insani kriz üzerine çalışma yapmak üzere ABD’deki Harvard Üniversitesi’nin yolunu tutmuştu.

Buradaki eğitimini tamamlayan Yurdakul’un Habertürk TV ile yeniden anlaşmaya vardığı ve kısa süre içinde görevine kaldığı yerden devam edeceği öğrenildi.


Medya Radar/Özel Haber