YERLİ VE YABANCI YAYIN YAPAN İP TV KANALLARI => YERLİ VE YABANCI YAYIN YAPAN İP TV KANALLARI => Konuyu başlatan: MustiSpongebob - 21 Nisan 2013, 12:57:24

Başlık: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: MustiSpongebob - 21 Nisan 2013, 12:57:24
NETFLİX'İN TÜRKİYE FİYATI BELLİ OLDU!
(http://www.gazeteciler.com/data/news/590x260/1452151630-netflix.jpg)
Başlık: Ynt: NETFLİX TÜRKİYE'YE GELDİ AMA TÜRKÇE DEĞİL!
Gönderen: KARTAL DEMİR - 07 Ocak 2016, 11:04:19
(http://www.gazeteciler.com/data/news/590x260/1452151630-netflix.jpg)
NETFLİX TÜRKİYE'YE GELDİ AMA TÜRKÇE DEĞİL!

İzleyicilere internet üzerinden hizmet veren bir medya sağlayıcısı olan Netflix, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 40’a yakın ülkede faaliyete başladı

Uzun zamandır Türkiye’ye geleceği konuşulan Netflix kullanıma sunuldu.  İzleyicilere internet üzerinden hizmet veren bir medya sağlayıcısı olan Netflix, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 40’a yakın ülkede faaliyete başladı.

AYLIK ÜCRETİ 7,99 EURO
20 Ocak 2015 verileri itibariyle, Amerika’daki abone sayısı 39 milyona, küresel abone sayısı da 57,4 milyona ulaşan Netflix, 1 aylık deneme süreci ile birlikte 7,99 Euro'dan başlayan fiyatlarla Türkiye’de kullanıma sunulmuş durumda.

ŞİMDİLİK TÜRKÇE DİL DESTEĞİ YOK!
Amerika kanallarında yayınlanan dizilerle birlikte tüm Netflix içeriklerinin de izlenebileceği serviste şu an için Türkçe dil desteği yer almıyor.
Gazeteciler.com
Başlık: Ynt: DİZİ VE FİLM PLATFORMU NETFLİX, TÜRKİYE'YE GELDİ AMA TÜRKÇE DEĞİL!
Gönderen: KARTAL DEMİR - 21 Eylül 2016, 16:44:20
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/9/21/454931/454931.jpg)

Netflix'in Türkiye Fiyatları Belli Oldu!


Birçok içerik Türkçe dil desteği ve Türkçe dublaj seçeneğine sahip olacak.
 Netflix, yarın Türkiye’de gerçekleştireceği etkinlik öncesinde Türkiye fiyatlarında güncelleme gerçekleştirdi. Türkiye’de yeni bir fiyat düzenlemesine giden Netflix, daha önceden 8 Euro'dan (26 TL) başlayan fiyatla sunduğu servisini bundan böyle 15,99 TL’den başlayan fiyatla kullanıma sunuyor.

Bu fiyatta standart görüntü kalitesi sunuluyor. ABD kanallarında yayınlanan dizilerle birlikte tüm Netflix içeriklerinin de izlenebileceği serviste HD videolar izlemeyi planlıyorsanız 27,99 TL’yi Ultra HD içerikler izlemeyi planlıyorsanız 39,99 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor. İlk yayın hayatına başladığında Türkçe dil desteğinin sınırlı olduğu serviste artık birçok içerik Türkçe dil desteği ve Türkçe dublaj seçeneğine sahip.
Medya Radar
Başlık: Ynt: NETFLİX'İN TÜRKİYE FİYATI BELLİ OLDU!
Gönderen: Memo85 - 21 Eylül 2016, 21:24:28
Neflix Ne Yeni Bir Platforum Mu?
Başlık: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 22 Eylül 2016, 10:15:21
NETFLİX
HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER

(https://onurgozupek.com/wp-content/uploads/2015/03/netflix-tr.jpg)
Başlık: Ynt: NETFLİX'İN TÜRKİYE FİYATI BELLİ OLDU!
Gönderen: KARTAL DEMİR - 22 Eylül 2016, 10:29:03
Neflix Ne Yeni Bir Platforum Mu?
Netflix, izleyicilere İnternet üzerinden hizmet veren medya içerik sağlayıcısıdır.
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 24 Eylül 2016, 13:44:21
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/9/23/457829/457829_610_340.jpg)

Netflix hangi Türk dizi ve filmlerini yayınlamak için satın aldı?
İzleyicilere internet üzerinden hizmet veren bir medya sağlayıcısı olan Netflix'in, Türkiye'ye hızlı giriş yaptı.

İzleyicilere internet üzerinden hizmet veren bir medya sağlayıcısı olan Netflix'in, hangi Türk dizilerini aldığı bildirildi. Netflix'in aldığı Türk dizileri şöyle: Leyla ile Mecnun, Suskunlar, Karadayı, Ezel, Kurt Seyit ve Şura, Diriliş Ertuğrul, Flinta, Kaçak, Gönül, Kış Güneşi Yunus Emre, Kırgın Çiçekler, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Yeter, Kehribar, Eve Dönüş, Gönülçelen, Kertenkele, Huzur Sokağı, Aşk Yeniden, O Hayat Benim, Çifte Saadet, Sen Benimsin, Kocamın Ailesi, Kiraz Mevsimi, İnadına Aşk, Adı Mutluluk...

Ali Eyüboğlu'nun Milliyet gazetesinin bugünkü (23 Eylül 2016) nüshasında yayımlanan 'İşte Netflix'in satın aldığı Türk dizileri' başlıklı yazısı şöyle:

Bir tarafta, son yıllarda dünyaya ihraç ettiği diziler ve onların aldığı reytinglerle dikkatleri üzerine çeken Türkiye...

Diğer tarafta, 190’dan fazla ülkede 83 milyon abonesi olan internet televizyon ağı Netflix. Hal böyle olunca Netflix, Türk dizilerine ve Türkiye pazarına kayıtsız kalamazdı. Çırağan’daki toplantıda bir araya geldiğimiz Netflix’in kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Reed Hastings, Türk dizileri için şunları söyledi:

“Son derece popüler olan ve dünya çapında tanınan Türk dizileri, Türk insanının ne kadar müthiş bir hikâye anlatıcısı olduğunu gösteriyor. Netflix, bu içeriklerin dünyada tanınmasında etkin bir şekilde yer almayı hedefliyor. Dünyada yerel içerik sunduğumuz iki ülke var; biri Türkiye, diğerinPolonya.”

Peki Netflix, şimdilik hangi Türk dizi ve filmlerini yayınlamak için satın aldı?

Leyla ile Mecnun, Suskunlar, Karadayı, Ezel, Kurt Seyit ve Şura, Diriliş Ertuğrul, Flinta, Kaçak, Gönül, Kış Güneşi Yunus Emre, Kırgın Çiçekler, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Yeter, Kehribar, Eve Dönüş, Gönülçelen, Kertenkele, Huzur Sokağı, Aşk Yeniden, O Hayat Benim, Çifte Saadet, Sen Benimsin, Kocamın Ailesi, Kiraz Mevsimi, İnadına Aşk, Adı Mutluluk...

Güneşi Gördüm, Kelebeğin Rüyası, Recep İvedik 4, Düğün Dernek 1 - 2 filmlerinin yayın hakkını da satın alan Netflix, platformuna özel dizi de yaptıracak Türk yapımcılara, ama 2017 yılında. Ayrıca yeni Türk dizileri de satın alacak.
Abonelerine bir dizinin bütün bölümlerini peş peşe izleme olanağı sundukları için “uykusuz insanlar” yarattıklarını vurgulayan Hastings, Türkiye’de orijinal dilin yanı sıra Türkçe yayınlar için aylık üyelik ücretini 15.99 TL olarak belirlediklerini söyledi.

Netflix’in kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Reed Hastings, “Türkler müthiş hikâye anlatıcısı” dedi. 

MEDYARADAR
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: Turgay_ - 24 Eylül 2016, 19:40:47
türkiyeye hayırlı olsun,turgay
Başlık: Ynt: NETFLİX'İN TÜRKİYE FİYATI BELLİ OLDU!
Gönderen: Memo85 - 25 Eylül 2016, 23:36:18
Netflix, izleyicilere İnternet üzerinden hizmet veren medya içerik sağlayıcısıdır.

Teşekkürler Kartal Bey Süpersiniz!
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 06 Ekim 2016, 10:35:39
Doğuş Grubu'nun internet üzerinden yerli dizi izlettirecek platformu Puhu'yu Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu duyurdu.

(http://i.hizliresim.com/883aXd.png)

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, Doğuş Grubu'nun önümüzdeki günlerde yayına sokacağı platformu köşesine taşıdı.

Puhu ismi verilen platform Netflix'e rakip olabilecek mi? Parayı nereden kazanacak? İşte tüm bu soruların cevabı Eyüboğlu'nun bugünkü yazısında...

DOĞUŞ GRUBU’NDAN PUHU GELİYOR PUHU!

Başlığı okuyunca Baykuş’un bir türü olan Puhu’nun Türkiye’yi istila edeceğini sanmayın. Çünkü Puhu, Doğuş Grubu’nun, insanlara internet üzerinden yerli dizi izlettirecek platformunun adı.

“Dünyada isim kalmadı da bu ismi buldular” diyorsanız, muhatabı ben değilim, projenin başındaki Ateş İnce sorumlusu!

Televizyon dünyasında bile sınırlı sayıda insanın haberdar olduğu Puhu’yla ne yapacaklarını, Türkiye’de Netflix’e rakip olup olmayacaklarını sordum Ateş İnce’ye.

Netflix’in paralı bir platform olduğunu, Puhu’nun ise tıpkı Youtube gibi dizileri bedava izlettireceğini söyleyince İnce’ye “Peki parayı nereden kazanacak bu platform?” dedim.

İnce, “Tek gelir kaynağımız, alacağımız reklamlar olacak” dedi.

Ay Yapım, Süreç, Avşar ve Gold Film’in sahipleriyle anlaşma yapıp 1 Eylül’den itibaren çekecekleri dizilerin internet haklarını kendilerine verme karşılığında 1’er milyon TL ödeyen Puhu, alacağı reklamlarla bu çarkı döndürüp, platformu daha cazip hale getirebilir mi?

Bekleyip, göreceğiz Puhu’nun maharetini. 

MEDYARADAR
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 27 Aralık 2016, 17:38:14
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2016/12/27/560858/560858.jpg)
Netflix İçerik Yöneticisi: Türk dizilerini anlamaya çalışıyorum!

Sarandos, dünya dizi sektöründeki son gelişmelere, Netflix'e ve dizi kültürüne dair ilginç bilgilere değinirken Türk dizileri hakkındaki fikirlerini de aktardı.

Netflix ekibinin çalışma şekline dair önemli detaylar anlatan Ted Sarandos, "En iyi hikâyeleri ve hikâye anlatıcıları seçiyoruz. Bizim normal kanallardan farkımız, insanların işlerine karışmadan, işlerini istedikleri gibi yapmalarını sağlamamız."

İyi hikâyelerin evrensel olduğunu söylüyor Sarandos ve ekliyor: "Ancak önemli olan o evrensel hikâyelerin dünyanın her yerindeki izleyiciye kaliteli şekilde ulaşmasını sağlamak."

"TÜRK DİZİLERİNİ ANLAMAYA ÇALIŞIYORUM"

Türk dizilerini izleyip izlemediğine dair soruya karşılık "Şimdilik sadece Türk dizilerinin olayını anlamaya çalışıyorum," diyen Ted Sarandos bunu şöyle açıklıyor: "Bölümler aşırı derecede uzun ve sürekli iki güzel insanın birbirine baktığı uzun sahneler var. Bunun neden bu kadar çekici olduğunu anlıyorum çünkü bütün oyuncular çok güzel. Yine de her dizinin bu kadar uzun olmasına aklım ermiyor."

Bu sözlerine ek olarak Ted Sarandos; İran, Meksika gibi "karışıklık yaşayan" ülkeler örneğini vererek "Türkiye'nin şu an yaşadıklarının 5-10 sene sonra yaratıcıları, hikâyeleri nasıl etkileyeceğini merak ediyorum. Büyüleyici bir değişim izleyeceğimizi düşünüyorum," diyor.

NETFLİX YAPIMI TÜRK DİZİSİ OLACAK MI?

Konuya dair söylentilerin sorulduğu Ted Sarandos, "Henüz net bir proje yok," dese de mutlaka olacağını söylüyor. "Türk dizilerine özellikle önem veriyoruz çünkü Türk dizileri tam da aradığımız, istediğimiz diziler. Dünyaya hızla yayılıyorlar."

Bu arşivlik röportajın tamamına ve yerli-yabancı dizilere dair 100+ sayfalık dopdolu içeriğe, dizi kültürü dergisi Episode'da ulaşabilirsiniz. Episode Dergi, ilk sayısıyla dergi satan gazete bayileri, kitap mağazaları, süpermarketler ve online satış sitelerinde.

DİZİ TUTKUNLARININ DOPDOLU DERGİSİ

İki yüzünde çift kapakla hazırlanan dergi, "Episode" yüzünde 70 sayfadan fazla yabancı, "Episode Yerli" yüzünde ise 40 sayfadan fazla yerli dizi içeriğiyle dopdolu.

Farah Zeynep Abdullah, Taylan Biraderler, Gupse Özay, Eda Ece, Ted Sarandos, İpek Bilgin, İzzet Pinto, Kalben, röportajları, "Bize Dizi İzlemeyi Sevdiren Unutulmaz Karakterler" dosyası, Uğur Vardan'dan Pınar Bulut'a, Yasemin Şefik'ten Ekranella ve NoluyoTV ekibine, Kerem Deren'den Oben Budak'a kadar geniş kadrosuyla Episode Dergi; gazete bayileri, süpermarketler, kitap mağazaları ve online siparişte.


Medya Radar
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 20 Mart 2017, 16:37:01
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/3/20/641079/641079.jpg)
Netflix'ten bir yenilik daha!

 Film ve dizi izleme platformu Netflix, geçtiğimiz günlerde oy verme sistemini değiştiren bir yenilik yapmıştı. Platform, bir yenilik daha yaptı. Artık dizilerin jenerik kısmını izlemeyi sevmeyenler, bu kısmı atlayabilecek.

Netflix son zamanlarda kullanıcıların işini kolaylaştıran gelişmelerle gündeme gelmeye devam ediyor. Bilindiği gibi Netflix orijinal dizilerinin bütün bir sezonunu bir anda izlenebilir hale getiriyor. Bu da bölümleri arka arkaya izleyebileceğiniz anlamına geliyor. Fakat birkaç bölüm seyrettikten sonra dizinin jeneriğini tekrar tekrar izlemek sıkıcı bir hal alabiliyor.

​Netflix yeni özelliğiyle birlikte jeneriği atlama aşamasını kolaylaştırıyor. Bunun için  'jeneriği atla' seçeneğine basmak yeterli olacak. Türkiye'de de hizmet veren Netflix geçtiğimiz hafta dizi, film ve belgeselleri değerlendirmede kullanılan yıldız sistemine veda edeceğini duyurmuş, onun yerini sosyal medyada görmeye alıştığımız beğenme veya beğenmeme seçeneğinin yer alacağını açıklamıştı.Medya Radar
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 15 Mayıs 2017, 11:37:47
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/5/15/694514/694514.jpg?v=1)
Milliyet yazarı açıkladı: İşte Netflix'e çekilecek ilk Türk dizisinin konusu!

Milliyet Cadde yazarı Ali Eyüboğlu, bugünkü köşesinde dizinin konusuyla ilgili bir yazı kaleme aldı.

Ali Eyüboğlu'nun yazısının ilgili kısmı:

İŞTE NETFLIX’E ÇEKİLECEK İLK TÜRK DİZİSİNİN KONUSU

İnternet televiz-yonculuğunun dünya lideri Netflix, birkaç gün önce ilk orijinal Türk dizisini çekeceğini duyurdu. 22 Eylül 2016’da Çırağan’daki yemekte buluştuğumuz platformun kurucusu ve CEO’su Reed Hastings’in deyimiyle “uykusuz nesiller yaratan” Netflix’e diziyi çekecek şirket belli; O3 Medya...

Ancak dizinin konusu ve kadrosu hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Çünkü proje henüz senaryo aşamasında...

O3 Medya’nın sekiz bölümünü tamamlayıp Netflix’e gönderdiği aksiyon ve dram ağırlıklı senaryo şöyle:

Amerikalı bir baba, IŞİD’e katılan oğlunu bulup kurtarmak için Türkiye’ye gelir ve Güneydoğu’ya geçer. Baba, bölge halkından aldığı destekle Irak’a geçer ve IŞİD’e katılır.

Kısa sürede terör örgütünün önemli militanlarından biri olan babayı IŞİD, haremine verdiği esir kadınlarla ödüllendirir.

Baba; kadınlardan birinin Alman olduğunu, onun da çocuğunu kurtarmak için IŞİD’e katıldığını öğrenir. Sonrasında olacaklara dair bilgim de var, ama sürprizi bozmamak ve senaryo değişirse ofsayta düşmemek için yazmıyorum.Medya Radar
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 16 Mayıs 2017, 16:31:40
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/5/16/695976/695976.jpg?v=2)

Netflix'e çekilecek ilk Türk dizisinin yönetmeni kim oldu?

Habertürk yazarı Mustafa Doğan, aldığı duyumların ardından dizinin yönetmenini açıkladı.

İşte Mustafa Doğan'ın yazısı:

Netflix’in yerlisi Taylan Biraderler’e emanet

NETFLIX Türkiye’den merakla beklediğimiz haber perşembe günü #BirBölümDaha isimli etkinlikte geldi.

Sektörden birçok ismin katıldığı gecede, gelecek yıl tüm dünyada 190’dan fazla ülkede izlenebilecek olan ilk orijinal Türk yapımı için anlaşmanın imzalandığı açıklandı.

BluTV’nin ‘Masum’unun ve Puhu’nun ‘Fi’sinin gördüğü ilginin platformun yöneticilerinin iştahını kabarttığı bir gerçek.

Aslında geç bile kaldılar. Şimdi önlerinde, yaptıkları işle kıyaslanacak çok başarılı iki örnek var. Artık bu iki işin üzerine çıkacak bir proje yapmaktan başka şansları yok.

Kendilerinden beklentimiz çok yüksek.

Yerli dizi projesinde ‘Vatanım Sensin’in de yapımcısı olan O3 ile çalışacaklar.

Ortadoğu’nun en büyük yayıncılarından MBC Group’un ortak olduğu O3’ün dümeninde Saner Ayer ve Onur Güvenatam var. Her iki isim de sektörü çok iyi biliyor. Beklentinin yüksek olduğunun da farkındalar.

Duyduğuma göre, projeyi en güvendikleri isimlere, Yağmur- Durul Taylan kardeşlere emanet etmişler. ‘Vatanım Sensin’i Burak Arlıel ile birlikte yöneten Taylan Biraderler bir yandan da bu tarafa kafa yoruyormuş.

Bu ölçekte bir proje için onlardan daha doğru bir isim olduğunu düşünmüyorum.

Ses getirecek bir işe imza atacaklarından şüphe yok.

Şimdilik öğrenebildiğim bu kadar. Detaylar yakında...
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 29 Mayıs 2017, 12:54:27
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/5/29/707591/707591_610_340.jpg?v=2)

Netflix’in ilk Türk dizisi belli oldu: Özel güçlere sahip kahraman İstanbul’da!

Son olarak Türkiye’deki ilk orijinal dizi yapımının imzalarını attığını duyuran Netflix, merakla beklenen projenin detaylarıyla ilgili ipuçları vermeye başladı. Osmanlı ve Türk efsanelerinin yanı sıra tarihten esinlenen bir kahramanlık hikayesini anlatacak olan 10 bölümlük dizi, Netflix adına Türkiye’de yazılıp çekilecek. Dizi, 2018 yılında tüm dünyada aynı anda, sadece Netflix’ten izlenebilecek.

Drama türü dizinin konusu şöyle: “Genç bir adam, özel güçlere sahip olduğunu keşfeder. Şimdi İstanbul’u yok etmek isteyen karanlık güçlere karşı, şehri ve tüm insanlığı korumak için elindeki bu güçleri kullanmayı öğrenmesi gerekmektedir. Bu yolculukta kendisine yardım edecek arkadaşlarıyla harekete geçmekten başka çaresi yoktur.” İstanbul’un zengin kültürel geçmişini ekrana yansıtacak olan dizi, izleyiciyi bu sihirli şehrin kalbinde sürükleyici bir keşfe çıkaracak.

Netflix’in ilk Türk orijinal dizisi, Onur Güvenatam baş yapımcılığında, İstanbul merkezli O3 Medya tarafından çekilecek. Bu dizi, Muhteşem Yüzyıl ve Ezel gibi tüm dünyadaki Netflix üyeleri tarafından sevilerek takip edilen lisanslı Türk dizileriyle birlikte Netflix’in sunduğu geniş Türk içeriklerini güçlendirecek.

Netflix Uluslararası Orijinal Diziler Başkan Yardımcısı Erik Barmack, Türk yapımla ilgili olarak şunları söyledi: “İlk orijinal Türkçe dizimizi çekecek olmaktan dolayı heyecanlıyız. Genç, dinamik ve heyecan verici olan bu yepyeni projede O3 ile birlikte çalışıyoruz. Netflix’in bu muhteşem Türkçe yapım için en ideal uluslararası platform olacağına inancımız tam ve bu yıl içerisinde daha fazla detay paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

O3 Medya kurucu ortağı/yapımcı Onur Güvenatam ise şöyle konuştu: “Netflix’in Türkiye’deki ilk orijinal dizisini çekmenin gururunu yaşıyoruz. Bu yeni türün ülkemizde bir dönüm noktası olacağına ve yalnızca Türk izleyicisi değil, dünya izleyicisine de aynı şekilde hitap edeceğine inanıyoruz”.Medya Radar
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: KARTAL DEMİR - 05 Haziran 2017, 10:24:44
(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2017/6/5/713843/713843.jpg)

Netflix’ten Sense8 hayranlarını üzen karar

Webtekno’da yer alan habere göre Netflix, Sense8’in çok yüksek maliyetlere ve prodiksiyona mal olduğunu açıkladı. Dizi toplamda 23 bölüm çekti ve bu 23 bölümde 13 ülkenin 16 farklı şehrinde gidildi. Dizinin karakterleri farklı yerlerde yaşadıkları için prodüksiyon aşaması durma noktasına geldi ve dizi sonunda iptal edildi.

Doona Bae, Jamie Clayton, Aml Ameen, Tina Desai, Tuppance Middleton, Miguel Angel Silvestre, Max Riemelt ve Brian J. Smith’in başrolde oynadığı dizi, farklı ülkelerde yaşayan 8 farklı karakterin birbirlerini hissetmesini ve bu hissiyatın bilgi ve yetenek paylaşımına girerek karışık bir hal aldığı hikayeye sahipti.

Kendisine ait sağlam bir hayran kitlesi oluşturan Sense8, ilk sezonun ardından ikinci sezonu iki sene arayla çıkarmıştı.

Geçtiğimiz günlerde yine bir Netflix orijinal dizisi The Get Down için iptal kararı alınmıştı.Medya Radar
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: ErenSAT_06 - 15 Haziran 2017, 14:10:10
                                                    Netflix'den Bir İlk Netflix Amerika'da ilk Türk!                     

Netflix Amerika'da müzikleri yayınlanacak ilk Türk besteci olan Murat Evgin, dizi için epik tarzda müzikler besteledi.
            (http://fotocdncube.gazetevatan.com/vatanmediafile/Haber598x362/2017/06/12/netflix-amerika-da-ilk-turk--2912760.Jpeg)
Müzikleriyle birçok diziyi zirveye taşıyan Murat Evgin, internet televizyonculuğunun dünya lideri Netflix Amerika'da yayınlanacak tarihsel dizi "Myths & Monsters" ın müziklerine imza attı.
 
Murat Evgin; "Müziklerini yaptığım diziler yurtdışında beğeni ile izleniyordu. Şimdi ezgilerimiz yabancı yapımlara da hizmet edecek. Türk bestecileri adına güzel bir adım. Devamının geleceğine inanıyorum" dedi.
 
Murat Evgin'in müziklerini yaptığı "Myhts & Monsters" yeni sezonda (Sonbaharda) Netflix Amerika ve Netflix Kanada'da yayında olacak.
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 01 Ağustos 2017, 21:02:06
(http://medyatava.com/uploads/news/250c5f95-b4f4-4591-bb2a-15f26488daa0.jpg)

Netflix’in David Fincher yönetmenliğindeki merakla beklenen dizisi Mindhunter’dan yeni bir fragman paylaşıldı. Jonathan Groff ile Holt McCallany tarafından canlandırılan iki FBI ajanının acımasız olayları soruşturduğu yolculuğu konu alan Mindhunter, tüm dünya ile aynı anda 13 Ekim 2017’de sadece Netflix’te.

Mindhunter hakkında:

Dizinin yönetmeliğini David Fincher (Kayıp Kız, Sosyal Ağ, Zodiac), Asif Kapadia (Amy, Senna), Tobias Lindholm (Krigen, Fidye) ve Andrew Douglas (Dehşet Sokağı, U Want Me 2 Kill Him?) yapıyor. Baş yapımcılar ise Fincher, Joshua Donen (Kayıp Kız, Hızlı ve Ölü) Charlize Theron (Girlboss, Hatfields & McCoys) ve Cean Chaffin (Kayıp Kız, Dövüş Kulübü).                                www.medyatava.com

http://www.youtube.com/watch?v=Zs4brsdo_4I
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: SÜPER MODERATÖR AYKUT - 02 Ağustos 2017, 21:15:10
O diziyi izleyenler Google’da intiharı aratıyor!
Ölmek İçin 13 Sebep adlı Netflix dizisinin ardından intihar konusunda yapılan aramalar arttı.

(http://medyatava.com/uploads/news/6bcad5b5-c5cd-4805-b64a-aa964c15cb6a.jpg)
İntihar eden bir kızın hayatı çevresinde şekillenen Netflix yapımı “Ölmek İçin 13 Sebep” adlı dizi fazlaca tutuldu ve sosyal medyada da adından söz ettirdi. Ancak dizinin tutulmasıyla beraber intihar konusunda yapılan aramalar da arttı. Hannah isimli bir kızın intihar edene kadar olan serüvenini anlatan dizi, 31 Mart'tan beri dünyanın dört bir yanındaki genç insanların hayallerini ele geçirmiş durumda.

DİZİYLE BİRLİKTE İNTİHAR ARAMALARI ARTTI!

Washington Post’un haberine göre dizi başladığından beri intihar ve benzeri sorgularda ciddi artış yaşandığını gözlemleyen araştırmacılar, “nasıl intihar edilir” veya “kendinizi nasıl öldürürsünüz” gibi normal insanların pek sorgulamayacağı aramaların ciddi oranda arttığını belirttiler.

PSİKOLOGLAR AİLELERİ UYARIYOR

Olayın büyümesinin ardından Netflix'ten de bir açıklama geldi. Netflix, “Her zaman bu dizinin zor bir konu etrafında tartışma yaratacağına inanıyorduk. Bu, bunu doğrulayan ilginç yarı deneysel bir çalışmadır. Sezon 2'ye hazırlanırken daha fazla araştırma yaparak daha büyük sorumlular alacağız” dedi. Birçok psikolog ve eğitmenin açıklamalarına göre çocuklarınızın bu tarz olaylara meyili varsa, diziden uzat tutmanız öneriliyor.                    www.medyatava.com
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 21 Aralık 2017, 14:02:19
Netflix'ten sürpriz karar! Dark ikinci sezon onayını aldı!
Aralık başında prömiyer yapan dizi için erken bir karar geldi.

(https://i.hizliresim.com/Man5E9.jpg)

Netflix, ilk Alman orijinal dizisi Dark'ın ikinci sezonunu duyurdu. Baran bo Odar ve Jantje Friese tarafından hayata geçirilen dizi, Almanya başta olmak üzere ABD, Brezilya, İtalya, İspanya, Fransa ve Türkiye dahil tüm dünyada büyük yankı uyandırdı. Doğaüstü olaylar yaşayan bir ailenin hikayesini anlatan Alman yapımı Dark, dünya çapında İngilizce dışında bir dilde en çok izlenen dizilerden oldu.

Netflix Uluslararası Orijinaller Başkan Yardımcısı Kelly Luegenbiehl dizi ile ilgili düşüncelerini şöyle dile getirdi: "Dark’ı ilk duyduğumuzda çok heyecanlandık. Ne Almanya'da ne de dünyanın başka bir yerinde benzer bir yapım yok. Yayınlandığı günden bu yana kendi ülkesinin sınırlarını aşarak dünyanın dört bir yanından izleyicilerin beğenisini kazandı. Tüm dünyada üyelerimiz gizemli Winden kasabasının ardındaki sırları ve hikayenin iç yüzünü merak ediyor."

Dizinin yaratıcıları Baran bo Odar and Jantje Friese, ikinci sezon hakkında şöyle konuştu: "Dark'ın gördüğü ilgiden ve hikayemizin küresel çapta yakaladığı başarıdan dolayı son derece heyecanlı ve mutluyuz. Kahramanların sırlarla dolu dünyasında kaybolan izleyiciler, hikayenin sunduğu bulmacaları çözmekten de keyif aldı. Yeni bir yolculuğa başlayacağımızı bilmek, bizim için bir rüyanın gerçek olması gibi. Dark'ın ikinci sezonunda hayranlarımızı pek çok sürpriz bekliyor."

Yapımcı Quirin Berg ekledi: "Jantje Friese, Baran Bo Odar, yetenekli oyuncularımız ve usta ekibimiz Dark'ı bu kadar benzersiz ve etkileyici bir dizi haline getirmek için çok emek harcadı. Bize duydukları güven ve mükemmel iş birliğinden dolayı başta Netflix olmak üzere, yolculuğumuzda bize destek olan herkese teşekkür ederiz. Dark'ın dünya çapında gördüğü ilgiden dolayı son derece mutluyuz. Netflix'in dizinin ikinci sezonu için aldığı hızlı karar bizi çok heyecanlandırdı. Hikayenin devamı için sabırsızlanıyoruz!."

Medyaradar
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 02 Ocak 2018, 17:47:11
Apple'dan flaş Netflix hamlesi! Satın mı alıyor?
İddialara göre, Apple, Netflix'i satın almak için girişimlerine başladı.

(https://i.hizliresim.com/1G97rb.jpg)

İnternet üzerinden kullanıcılarına hizmet veren medya sağlayıcısı Netflix, ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın radarında. Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddialara göre, Apple, Netflix'i satın almak için girişimlerine başladı.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, 2018'in en büyük satın almalarından birine imza atmak için kolları sıvadı. Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddiaya göre, 250 milyar dolara yakın nakit rezervi bulunan Apple, Netflix'i satın almak için girişimlerine başladı. Söz konusu iddianın sahibi ünlü bankacılık analisti (Citi Group) Jim Suva ve Asyia Merchant.

Bu ikili ABD Başkanı Trump'ın kurumlar vergisindeki son indirimden yararlanarak kendi video abonelik hizmetini başlatmak yerine Apple'ın muhtemelen 2018'de Netflix'i satın alabileceğini iddia ediyor. Yatırımcılara 2018'in ilk büyük teknoloji evliliği olacağı yönünde bilgi notu geçtiler.

Medyaradar
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: MODERATÖR - ÜMİTBEY - 09 Ocak 2018, 10:11:55
Nedense Netfilix Üyesi Olupta Küfür Ederek Çıkan Çok Bilemicem Nedendir Kullanan Pişman Olmayan Varsa Yazsın :)
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 09 Ocak 2018, 14:53:33
NETFLİX’İN ULUSOY’LU İLK YERLİ DİZİSİNİN YÖNETMENİ BELLİ OLDU!

(https://i.hizliresim.com/JQdn6o.jpg)

Netflix’in Türkiye’de çekeceği ilk yerli dizi için hazırlıklar hızlandı.
O3 Medya’nın imza atacağı projenin başrolü için seçilen Çağatay Ulusoy, geçen yazdan beri projenin hayata geçmesini bekliyordu. Senaryoyla ilgili yaşanan krizin neden olduğu gecikmenin ardından yeni yazar ekibiyle yoluna devam eden 03 Medya, çekimlere önümüzdeki günlerde başlamayı planlıyor. cast görüşmeleri devam eden dizinin ilk yönetmeni de belli oldu.

Genç yönetmen Can Evrenol, Netflix’in ilk yerli dizisini çekmek için el sıkıştı. İngiltere’de Kent Üniversitesi’nden sinema ve sanat tarihi alanlarında çift diplomayla mezun olan Evrenol, çektiği çok sayıda kısa filmin ardından “Baskın: Karabasan” ve “Housewife” adlı uzun metraj filmleriyle adından söz ettirmişti. Evrenol, şu günlerde Amerika tatilinden dönen dizinin başrol oyuncusu Çağatay Ulusoy’la sık sık görüşme yapıyor ve aralarında Melisa Aslı Pamuk’un da yer aldığı oyuncularla deneme çekimleri yaparak uygun cast’a karar veriyor. Dizinin şimdilik 20 bölüm olarak çekilmesi planlanıyor.

Uçankuş
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: MODERATÖR - ÜMİTBEY - 11 Ocak 2018, 23:18:29
NETFİLİX'İN RAKİBİ HODRİ MEYDAN DEDİ FİYATI KATLADI

Netflix'in rakibi Hulu Las Vegas'taki CES Fuarı'nda yapım bütçesi açıklayarak herkesi şaşırttı

(http://www.medyaradar.com/newsFiles/2018/1/11/926517/926517.jpg)

İnternet yayıncılığının öncü isimlerinden Netflix, 2018'de dizi ve filmler yaptırmak için 8 milyar dolar harcayacağını açıklamıştı. Tüketici Elektroniği Şovu'nda (Consumer Electronics Show) konuşan Hulu CEO'su Randy Freer, son yılların yükselen ismi Netflix'e karşı hamlesini açıkladı.

Freer, 2018 yılı için yapım bütçelerinin 20 ile 30 milyar dolar arasında olacağını söyledi.

Hulu'nun bu bütçeyi Netflix gibi orijinal programlar için ayırmayacağı düşünülüyor. Zira, internet yayın ağı, dünyanın en büyük TV şirketlerinin ortaklığından oluşuyor. Hulu'nun sahipleri arasında NBCUniversal, ABC, 21st Century Fox ve Time Warner yer alıyor. Dolayısıyla bu bütçenin büyük kısmının bu TV şebekelerinin yayınlarına harcanması bekleniyor.

Freer, konuşmasında Hulu için profili yükseltme zamanının geldiğinin altını çizdi. The Handmaid's Tale adıyla yayımlanan ve bilimkurgu severlerin övgüsüyle karşılanan dizi, bir internet yayıncısının ilk kez Emmy ödülü kazanmasına sebep oldu.

Üç aydan kısa süre önce şirketin CEO koltuğuna oturan Freer, konuşmasında, günümüzde tüm medya şirketlerinin aynı zamanda teknoloji şirketleri olması gerektiğini de söyledi.
(http://m.medyaradar.com/assets/css/images/radarlogo.png)
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 15 Ocak 2018, 15:33:27

(https://i.hizliresim.com/VrgJgZ.jpg)

Netflix Türkiye'den Esra Erol'lu sürpriz! Esra Erol Black Mirror’da!
Netflix, dünyaca ünlü dizi Black Mirror ile ilgili Esra Erol'lu bir video paylaştı.


(https://i.hizliresim.com/p6mp7L.jpg)

ABD merkezli online dizi ve film yayımcısı olan Netflix, Türkiye’ye özel video paylaşımlarına bir yenisini ekledi. Dünyaca ünlü İngiliz televizyon dizisi Black Mirror’un da yayıncısı olan Netflix, Esra Erol’lu bir video paylaştı.

Videoda bir kadın ve erkek, izdivaç programlarındaki gibi ilişki yaşayıp, yaşayamayacaklarına dair konuşuyor.

O esnada Esra Erol araya giriyor ve ikiliyle ilgili yorumlar yapıyor. Yorumların ardından programdaki konuklar akıllı telefonların üzerinden oylama yapıyor. Nihai kararı ise Şirin Ana veriyor.

http://m.medyaradar.com/netflix-turkiyeden-esra-erollu-surpriz-esra-erol-black-mirrorda-haberi-931997
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 24 Ocak 2018, 13:49:52
Cinsel tacizin Netflix'e faturası ağır oldu!
Geçtiğimiz yıl Hollywood'u sarsan cinsel taciz skandalının baş aktörlerinden olan ve kariyeri hızla dibe vuran Kevin Spacey, Netflix'i de büyük bir zarara uğrattı.

(http://www.resimag.com/p1/eec2bbc6c2.jpeg)

Netflix’in geçtiğimiz yıl, Kevin Spacey’nin yer aldığı iki proje yüzünden dördüncü mali çeyrekte 39 milyon dolar zarar ettiği ortaya çıktı.

Deadline’nın yaptığı habere göre, Netflix, geçtiğimiz yıl devasa bir cinsel taciz skandalının baş aktörü olan ve kariyeri hızla dibe vuran Kevin Spacey yüzünden zarar etti. Netflix’in muhasebesine yakın bir kaynak, platformun, Spacey’nin başrolünde yer aldığı House of Cards’ın son bölümleri ve Gore filmi yüzünden zarar ettiğini doğruladı.

2013 yılında yayın hayatına merhaba diyen politik dram House of Cards, Netflix’in ilk ve en çok ilgi gören orijinal yapımlarından biriydi. Geçtiğimiz yıl Kevin Spacey’nin taciz skandalları ortaya çıkınca, çekimleri devam eden final sezonunun prodüksiyonuna ara verilmiş ve bir süre sonra dizinin Spacey olmadan yoluna devam etmesine karar verilmişti. Spacey’nin başrolünde yer aldığı biyografi filmi Gore ise, henüz görüceye çıkmadan çöpe gitmek zorunda kalmıştı.

Medyaradar
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 10 Şubat 2018, 12:57:40

(http://www.resimag.com/p1/f658405d34.jpeg)

Netflix'ten yeni Türk dizisi! Çağatay Ulusoy'un partneri kim oldu?
Netflix’in ilk Türk orijinal dizisinde ana karakteri canlandıracak olan Çağatay Ulusoy'un partnerine sonunda karar verildi.

(http://www.resimag.com/p1/bd782dfafb.jpeg)

Mayıs 2017’de imzalandığı duyurulan Netflix’in ilk Türk orijinal dizisinin detayları netleşmeye başladı.

Merakla beklenen yapımın ana karakterini ünlü oyuncu Çağatay Ulusoy canlandıracak.

Osmanlı ve Türk efsanelerinin yanı sıra tarihten esinlenen bir kahramanlık hikayesini anlatacak olan dizinin senaryosu ise iki önemli isme emanet.

Yapımcılığını O3 Medya’nın üstlendiği diziyi Behzat Ç. dizisiyle tanınan Ercan Mehmet Erdem ve Ezel, Suskunlar gibi başarılı projelere imza atmış Pınar Bulut kaleme alacak.

Türk orijinal dizisi, 2018 yılında tüm dünyada aynı anda yayınlanacak.

Dizide, genç bir adam, özel güçlere sahip olduğunu keşfeder. Şimdi İstanbul’u yok etmek isteyen karanlık güçlere karşı, şehri ve tüm insanlığı korumak için elindeki bu güçleri kullanmayı öğrenmesi gerekmektedir.

Bu yolculukta kendisine yardım edecek arkadaşlarıyla harekete geçmekten başka çaresi yoktur.

Dizide Çağatay Ulusoy'un partnerinin için farklı isimler gündeme geldi. Burcu Biricik başta olmak üzere; Serenay Sarıkaya, Melisa Aslı Pamuk, Cansu Dere, Burcu Biricik ve Farah Zeynep Abdullah'ın dizide oynayacağı iddia edildi.

Ancak son alınan bilgilere göre Çağatay Ulusoy 2015’te Delibal filminde başrolü paylaştığı Leyla Lydia Tuğutlu ile kamera karşısına geçecek.

INSTAGRAM HESABINDAN DUYURMUŞTU

Netflix dizisinde rol alacağını Instagram hesabından doğrulayan Ulusoy da yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Heyecanımı sizinle paylaşmak ve bir konuya açıklık getirmek istediğim için bu videoyu çekiyorum. Evet duyduklarınız doğru, 2018 yılında çok farklı ve çok güzel bir projeyle Netflix’te olacağız. Görüşmek üzere."

Medyaradar
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 21 Şubat 2018, 12:53:42
Milliyet yazarı ayrıntıları paylaştı: Netflix'te Türk dizisi ne zaman yayınlanacak?
Milliyet yazarı Sina Koloğlu, Netflix'in Türk dizisi hakkında edindiği bilgileri köşesinde paylaştı.

(http://www.resimag.com/p1/ee167c79e0.jpeg)

Başrolünde Çağatay Ulusoy'un yer alacağı Netflix'in ilk Türk dizisinin akıbeti şu an için belirsizliğini koruyor. Milliyet Gazetesi yazarı Sina Koloğlu, edindiği bilgileri, köşesinde kaleme aldı.

Milliyet yazarı Sina Koloğlu, bugünkü köşesinde şunları yazdı:

Netflix'te Türk dizisi ne zaman yayında?

İpek Gökdel’in ‘Karakalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi’ romanı, Netflix kanalında gösterilmek üzere dizi olacak. İş epey uzadı. Çağatay Ulusoy’la Leyla Lydia Tuğutlu’nun başrollerde olacağı dizinin senaryosu bir türlü yerine oturamadı. Kulağıma gelen, Netflix tarafı önüne gelen örnekleri tatmin edici bulmamış.

Prodüksiyonun ‘oldu olmadılar’ nedeniyle geciktiği söyleniyor. Peki ne zamana tamamlanır? Toparlanma işleminin yaza doğru bitip, (senaryo vs.) başlaması bekleniyor. Dizinin, sene sonunda Netflix’te görücüye çıkabileceğinden söz ediliyor.

Medyaradar
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 24 Şubat 2018, 00:43:50
Çağatay Ulusoy'un yeni dizisinde senaryo krizi!
Çağatay Ulusoy'un Netflix'te ekrana gelecek yeni dizisinde senaryo krizinin çıktığı iddia edildi.

(http://www.resimag.com/p1/d7f0694312.jpeg)

Online film ve dizi platformu Netflix’in geçen mayısta duyurulan Türkiye’deki ilk orijinal dizisinin yıl sonunda yayınlanacağı öğrenildi.

Daha önce Netflix’in yapımının, oğlu IŞİD’e katılan bir babayla ilgili olduğu iddia edilmiş, platform bu haberi yalanlamıştı.

Çağatay Ulusoy’un başrolünde olacağı dizinin Netflix adına Türkiye’de yazılıp çekileceği ve 2018 yılında yayına gireceği açıklanmıştı.

Netflix’in Türkiye temsilcisi 03 Medya’nın, dizinin senaryosunu yazması için anlaştığı Pınar Bulut ve Ercan Mehmet Erdem’le ‘beklentiyi karşılamadıkları’ için yollarını ayırdığı öne sürülmüş, Ulusoy’un partneri olarak düşünülen Burcu Biricik’in ise projenin başlama sürecinin uzaması nedeniyle ‘affını istediği’ öğrenilmişti.

Roman uyarlaması

Milliyet yazarı Sina Koloğlu, dizinin İpek Gökdel’in ‘Karakalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi’ romanından uyarlanacağını aktardı.

Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu’nun başrollerini paylaşacağı dizinin senaryosunun bir türlü ‘yerine oturamadığını’ yazan Koloğlu, şöyle devam etti: “Kulağıma gelen, Netflix tarafı önüne gelen örnekleri tatmin edici bulmamış. Prodüksiyonun ‘Oldu-olmadılar’ nedeniyle geciktiği söyleniyor. Peki ne zamana tamamlanır? Toparlanma işleminin yaza doğru bitip, (senaryo vs.) başlaması bekleniyor. Dizinin, sene sonunda Netflix’te görücüye çıkabileceğinden söz ediliyor.”

Netflix içeriği açıklamıştı

Diken'in haberine göre Netflix, drama türü dizinin konusunu şöyle duyurmuştu: “Genç bir adam, özel güçlere sahip olduğunu keşfeder. Şimdi İstanbul’u yok etmek isteyen karanlık güçlere karşı, şehri ve tüm insanlığı korumak için elindeki bu güçleri kullanmayı öğrenmesi gerekmektedir. Bu yolculukta kendisine yardım edecek arkadaşlarıyla harekete geçmekten başka çaresi yoktur.”

İstanbul merkezli dizinin, ‘kentin zengin kültürel geçmişini ekrana yansıtacağı’ belirtilmişti.

Medyaradar
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 25 Şubat 2018, 18:53:11
(http://www.resimag.com/p1/50765d8117.jpeg)

http://www.medyahaber.com/m/netflix-in-yeni-dizisi-cok-konusulacak-p1-aid,12212.html
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 07 Mart 2018, 16:19:31
Netflix'ten Truva dizisi geliyor.
Türkiye’nin dünyaya da duyurduğu "2018 Troya Yılı"nın hemen ardından BBC ve Netflix de ortak bir proje için bir araya geldi.

(http://www.resimag.com/p1/2a43ed159f.jpeg)

2018 yılı tüm dünyada "Troya Yılı" ilan edildi. BBC ve Netflix de ortak bir proje için bir araya gelerek 'Troy, Fall Of a City' adlı tarihi diziyi hazırladı.

Troya Antik Kenti’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine Kabulü’nün 20.yılı sebebiyle 2018 yılı tüm dünyada "Troya Yılı" ilan edildi. Tarihi 5 bin yıl öncesine dayanan, tarih boyunca kültürlerin köprüsü olmuş, dünyanın en önemli antik kentlerinden Troya, Çanakkale Valiliği ve Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı’nın ortak çalışması ile tüm dünyaya tanıtılıyor.

Türkiye’nin dünyaya da duyurduğu "2018 Troya Yılı"nın hemen ardından BBC ve Netflix de ortak bir proje için bir araya geldi. 'Troy, Fall Of a City' adı verilen tarihi dizi, Troya Yılı’nda, Troya’nın tüm dünyadaki etkisini vurguluyor. İngiliz, Amerikan ortak yapımda dünyaca ünlü yıldızlar David Gyasi, Hakeem Kae-Kazim, Louis Hunter gibi isimler yer alırken Anadolu’nun kadim değeri olan Troya tarihi tüm yönleriyle ele alınıyor.

İlk olarak 1863’de Frank Calvert ve sonrasında da Heinrich Schliemann tarafından kazılmış olan görkemli antik şehir, ticari zenginliği ile beraber Doğu ve Batı arasında diyalog köprüsü olarak da biliniyor. 2018 Troya Yılı kapsamında ayrıca antik kentin bulunduğu noktada özel bir Troya Müzesi de açılacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı, ödüllü ‘Troya Müzesi’ projesi kapsamında etkinliğe güç kazandırması için efsanevi film ‘Troya’nın dünyaca ünlü aktörlerini de davet etti.

Medyaradar
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 07 Mart 2018, 16:25:52
Netflix çekimlere başladı.


(http://www.resimag.com/p1/876fd12f2c.jpeg)

Netflix, ilk Türk orijinal dizisinin çekimlerine başladı. Başrolünü Çağatay Ulusoy’un üstlendiği, Binnur Karaevli tarafından hayata geçirilen ve bir süper kahraman hikayesini anlatan 10 bölümlük dizinin oyuncu kadrosunda aynı zamanda Okan Yalabık, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü ve Mehmet Kurtuluş yer alıyor. Dizinin yapımcılığını ise Netflix adına O3 Medya kurucu ortağı Onur Güvenatam üstleniyor. Aynı zamanda diziden ilk görselde paylaşıldı.

Bu yılın ikinci yarısında gösterime girecek fantastik drama türündeki yapımın kamera arkasında yönetmen Can Evrenol ve görüntü yönetmeni Gökhan Tiryaki bulunuyor. Görsel efektlerini Gradient Effect'in üstleneceği dizinin prodüksiyon tasarımı ise Deniz Göktürk’e emanet.

Dizi, tarihte kendisine verilmiş gizli bir görevle İstanbul’u korumak zorunda olduğunu öğrendikten sonra tüm dünyası altüst olan Hakan'ın serüvenini anlatıyor. Hikayenin başında Doğu ve Batı'nın birleştiği 15 milyonluk şehirde sıradan bir genç olarak hayatını sürdüren Hakan kahraman olmaktan çok uzaktır. Ancak şehrinin tarihten gelen gizemli ölümsüzlerin tehdidi altında olduğunu öğrendiğinde onları durdurmaktan başka çaresi kalmaz. Hem henüz hazır olmadığı hem de kabul etmek istemediği bir görevle karşı karşıya olan Hakan, kaderindeki son muhafız olma vazifesini yerine getirebilecek mi?

Çağatay Ulusoy'un İstanbul'un son muhafızı Hakan’ı canlandırdığı dizide, Faysal rolünde Hakan’ın imrendiği başarılı bir iş adamı olarak Okan Yalabık’ı izleyeceğiz. Ayça Ayşin Turan, Faysal’ın şirketlerinde yönetici olarak çalışan, aynı zamanda Hakan’ın ilgi duyduğu Leyla karakterini canlandırırken, Hakan'ın sırdaşı Zeynep'e Hazar Ergüçlü hayat verecek. Mehmet Kurtuluş ise Faysal'ın sağ kolu Mazhar olarak ekranda olacak.

Medyaloji
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 10 Mart 2018, 16:58:50
Netflix zirveye tırmanıyor!


(http://www.resimag.com/p1/85a0cebcf4.jpeg)

Son zamanlarda yükselişe geçen Netflix'in pazar değeri McDonald's, General Electric ve Ford'un pazar değerini geçti.

Netflix, Ocak ayında yayımlanan ‘harikulade’ dördüncü çeyrek kazanç raporunun keyfini sürmeye devam ediyor. Şirket tahmin edilen rakamdan 2 milyon adet daha fazla yeni abone elde etti ve borsalar bu duruma kayıtsız kalmadı. Şirketin borsadaki değeri, raporun açıklanmasından itibaren yüzde 42 arttı ve Netflix şu anda 140 milyar Dolar değere ulaştı.

Bu değerlendirmeye göre Netflix şu anda McDonald’s ve General Electric gibi şirketlerden daha büyük bir pazar değerine sahip; neredeyse IBM’le başa baş durumda. Daha da önemlisi, şirket en büyük rakipleri Disney ve Comcast’in değerine yaklaşıyor. Netflix, ünlü yapım şirketi Time Warner’ı 2017’de geride bırakmıştı. CBS ve Viacom gibi şirketler ise uzun süredir Netflix’in gerisinde.

Disney karşılaştırması özellikle önemli çünkü Disney bu aralar kendi yayın servislerini hizmete sokmaya hazırlanıyor. Disney ayrıca Netflix’in rakibi Hulu’nun yüzde 30 hissesinin de sahibi. Disney’in Netflix’le olan kontratı bittikten sonra Marvel ve Lucasfilm içeriklerini Netflix platformundan çekmesi bekleniyor.

Medyaloji
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 02 Nisan 2018, 11:53:00
Netflix'ten ilginç iş ilanı: Dizi izleyerek para kazanmak mümkün!
Kullanıcılara İnternet üzerinden hizmet veren medya sağlayıcısı Netflix dizi ve filmleri izleyerek kılavuz yaratacak çalışanlar arıyor.

(http://www.resimag.com/p1/2b70be3311.jpeg)

Küresel internet televizyon ağı Netflix pek çok kişinin hayallerini süsleyen bir iş ilanı yayınladı. Netflix, dizi ve filmleri izleyerek kategorilere ayıracak ve haklarında bilgi verecek profesyoneller arıyor.

Tek işleri platformdaki içerikleri izlemek ve onlar hakkında kategori ve kılavuz bilgisi yazmak olan 30 kişilik bir ekibe sahip olan Netflix, artan içerik ile birlikte bu ekibi de büyütmek istiyor.

Netflix algoritmasının doğru çalıştığını ve içeriklerin doğru alanlarda yer aldığını kontrol eden bu çalışanların görevi, Netflix'te yer alan film ve dizileri izlemek ve doğru kategoride yer aldıklarından emin olmak.


Medyaradar
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 18 Nisan 2018, 02:18:34
NETFLIX DÜNYASININ NÜFUSU! ABONE SAYISINI DUYUNCA ŞAŞIRACAKSINIZ

(http://www.resimag.com/p1/f517cede4d.jpeg)

Küresel internet televizyon ağı Netflix'in dünya genelindeki toplam abone sayısı 125 milyona ulaştı.
Netflix, 2018 yılının ilk çeyreğine dair bilançosunu açıkladı.

Şirketten yapılan açıklamada, yılın ilk çeyreğindeki gelirin, geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 40 artışla 3,7 milyar dolara yükseldiği bildirildi. Firmanın geliri geçen yılın ilk 3 ayında 2,64 milyar dolar olmuştu.

Netflix'in yılın ilk çeyreğinde net karı da bir önceki senenin aynı dönemine göre yüzde 63 artarak 290 milyon dolara ulaştı. Netflix, 2017'nin ocak-mart döneminde 178 milyon dolar net kar açıklamıştı.

Firmanın net kar ve gelirindeki artışın ardından New York borsasının kapanmasını takiben yapılan sınırlı işlemlerde hisse başına değeri yüzde 6,7  artarak 328,60 dolara kadar tırmandı.

Netflix, 2018'in ilk çeyreğinde dünya genelinde yaklaşık 7 milyon 410 bin yeni abone aldı.

Söz konusu dönemde yeni abonelerin 1 milyon 960 bini ABD'den, 5 milyon  460 bini de diğer ülkelerden geldi.

Böylece Netflix'in toplam üye sayısı ABD'de 56 milyon 710 bine, diğer ülkelerde 68 milyon 290 bine ulaşarak toplamda yaklaşık 125 milyon oldu.

Netflix ayrıca, yılın ikinci çeyreğinin sonunda dünya genelinde toplam abone sayısının yaklaşık 131 milyona yükselmesinin öngörüldüğünü de bildirdi.

 Uçankuş
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 18 Nisan 2018, 18:20:03
Netflix’ten La Casa de Papel müjdesi!
Netflix, yeni ve devam eden orijinal yapımlarını duyurdu.

(http://www.resimag.com/p1/f5827a6e74.jpeg)

Netflix, bugün Roma’da gerçekleşen ‘See What’s Next’ etkinliğinde yeni ve devam eden orijinal yapımlarını duyurdu.

Duyuruları paylaşılan ilk yapımlar ise şöyle;

Dark S2

Dizinin sekiz bölümden oluşan 2'nci sezonunun çekimleri 25 Temmuz’da Berlin ve civarında başlayacak.

La Casa de Papel Kısım 3

İspanyol soygun hikayesinin birinci ve ikinci kısımların dünya çapındaki başarısının ardından, Profesör’ün kalkıştığı yeni soygunlara 2019’da tanıklık edeceğiz.

Dogs of Berlin

Netflix’in ikinci Alman orijinal yapımı Dogs of Berlin’den de ilk görüntüler paylaşıldı.

Merakla beklenen dizi, oynanacak uluslararası futbol maçının bir gece öncesinde öldürülen Türk-Alman bir futbol yıldızının cinayetini çözmek üzere, istemeden bir ekip olan iki zıt Berlin polis dedektifinin hikayesini anlatıyor. Dedektifler, onları kendi insani zayıflıkları ve suç eylemleriyle yüzleştiren Berlin yeraltı dünyasıyla bir savaşa girmek ve kanunun gerçekte hangi tarafında olduklarına karar vermek zorunda kalırlar.

Medyahaber
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 18 Nisan 2018, 18:23:30
Çağatay Ulusoy Netflix dizisi The Protector’ı uluslararası basına tanıttı! (Medyaradar/Özel)
Çağatay Ulusoy, 'See What’s Next’ etkinliğinde Netflix’in ilk Türk orijinal dizisini uluslararası basın mensuplarına anlattı.

(http://www.resimag.com/p1/4b3f770079.jpeg)

Dizinin başrol oyuncusu Çağatay Ulusoy, Netflix’in Roma’da düzenlediği, dünyaca ünlü oyuncu ve üst düzey yöneticilerinin de katıldığı ‘See What’s Next’ etkinliğinde Netflix’in ilk Türk orijinal dizisini uluslararası basın mensuplarına anlattı.

Netflix, geçtiğimiz günlerde ilk Türk orijinal dizisinin çekimlerine başladığını duyurmasının ardından, dizisinin başrolü Çağatay Ulusoy, bugün Netflix’in her sene farklı ülkelerde düzenlediği ve bu sene de Roma’da gerçekleşen ‘See What’s Next’ etkinliğinde diziyi uluslararası basına tanıttı.

Netflix International Originals üst düzey yöneticisi Erik Barmack’ın moderatörlüğünü yaptığı panelde, hayat verdiği Hakan karakteri hakkında konuşan Ulusoy, aynı zamanda Türk dizilerinin tüm dünyada gösterdiği başarıdan ve bu dizi hakkındaki beklentilerden bahsetti.

Ulusoy, Netflix’in başarılı dizilerinden La Casa de Papel, Suburra ve Dark’tan sonraki ikinci Alman yapımı Dogs of Berlin’in oyuncularıyla birlikte ayni panelde yer aldı ve yaklaşık 300’den fazla yerel ve uluslararası basın mensubunun takip ettiği panelde dizi hakkında ipuçları verdi.

Bu yılın ikinci yarısında gösterime girecek fantastik drama türündeki dizinin oyuncu kadrosunda Çağatay Ulusoy’un yanı sıra Okan Yalabık, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü ve Mehmet Kurtuluş yer alıyor. İpek Gökdel tarafından kaleme alınan, hikayesini ise Atilla Ünsal ve Aşkım Özbek ile birlikte geliştirdiği “Karakalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi” adlı kitaptan esinlenerek hazırlanan dizi, tarihte kendisine verilmiş gizli bir görevle İstanbul’u korumak zorunda olduğunu öğrendikten sonra tüm dünyası altüst olan Hakan’ın macerasını anlatıyor.

Yaratıcılığını Binnur Karaevli, yönetici yapımcılığını Onur Güvenatam ve yapımcılığını Alex Sutherland’ın üstlendiği dizinin kamera arkasında ise son yıllarda yıldızı parlayan yönetmen Can Evrenol ile birlikte Umut Aral, Gönenç Uyanık ve ödüllü görüntü yönetmeni Gökhan Tiryaki bulunuyor.


Medyaradar
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 28 Nisan 2018, 22:53:43
Netflix, izlenme rekoru kıran dizisi Stranger Things'in 3. sezon çekimlerinin başladığını duyurdu.

(http://www.resimag.com/p1/e38d2ec94d.jpeg)

Netflix'in en çok izlenen dizisilerinden Stranger Things'in 3. sezon çekimleri başladı. Dizisinin yeni sezonuna özel bir video da paylaşıldı.

Dizinin üçüncü sezonunda kadroya Jake Busey (Starship Troopers, Contact, Agents of S.H.I.E.L.D. ve From Dusk Till Dawn) ile Cary Elwes (Glory, Days of Thunder, Bram Stoker’s Dracula, Robin Hood: Men In Tights ve The Princess Bride) dahil oluyor. Cary’yi “Mayor Kline”, Jake’i ise “Bruce” olarak seyircinin karşısına çıkacaklar.

Medyaloji
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 27 Haziran 2018, 15:35:47
Çağatay Ulusoy'un Netflix dizisinde sürpriz gelişme
Çağatay Ulusoy’un rol aldığı ‘Koruyucu’ adlı dizide, Çağatay'ın kardeşi rolünü canlandırması için Engin Öztürk'e teklif götürüldü.


(http://www.resimag.com/p1/a39937500a.jpeg)


Netflix’in, başrollerinde Çağatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü ve Ayça Ayşin Turan’ın rol aldığı ilk Türk dizisi ‘Koruyucu’nun oyuncu kadrosunda değişiklik yaşandı!

Mart ayında çekimlerinin başlandığı projede Çağatay Ulusoy’un kardeşi rolünü canlandırması için genç oyuncu Alperen Duymaz’la anlaşma sağlanmıştı. Ancak dizinin ikinci sezonunda ortaya çıkacak olan kardeş için yapım şirketi sürpriz bir ismin kapısını çaldı.

ENGİN ÖZTÜRK DÜŞÜNME AŞAMASINDA
Şirket, bir süredir ekranlardan uzak kalan Engin Öztürk'e Çağatay Ulusoy’un kardeşini canlandırması için teklif götürdü. Proje seçimlerinde bir hayli dikkatli Engin Öztürk ise şu an kendisine gelen teklif için düşünme aşamasında… Yakışıklı oyuncu eğer teklifi kabul ederse, ilk kez bir dijital dizide rol almış olacak.


Medyaradar
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 12 Temmuz 2018, 18:24:46
Netflix ile La Casa de Papel’in yapımcısı arasında özel anlaşma!
Netflix, en çok izlenen yerel orijinal yapımlarından biri olan La Casa de Papel’in yaratıcısı, ödüllü yapımcı ve yazar Álex Pina ile özel bir global anlaşma imzaladığını duyurdu.

(http://www.resimag.com/p1/6f74653f2e.jpeg)


Yapılan anlaşmaya göre, yapım şirketi Vancouver Media'nın kurucusu ve aynı zamanda ‘Locked up - Vis a Vis’, ‘The Ship - El Barco’ ve ‘Paco’s Men - Los hombres de Paco’ gibi klasikleşmiş yapımların yaratıcısı Pina, önümüzdeki yıllarda çekilecek birçok Netflix yapımında görev alacak.

Netflix Uluslararası Orijinal Yapımlar Başkan Yardımcısı Erik Barmack şöyle konuştu: “Álex Pina ile anlaşma imzaladığımızı duyurmaktan dolayı son derece mutluyuz. Böylesine yaratıcı bir isim ve prodüksiyon ekibi ile çalışacağımız için heyecanlıyız. Álex’in vizyonu ve eşsiz hikaye anlatımı ile sınırların ötesine geçmeye devam edeceğine inanıyoruz."

Álex Pina ekledi: “Netflix’le çalışmak bir rüyanın gerçek olması gibi. Dizilerin en önemli kültürel unsurlardan biri haline geldiği bir dönemde yaşıyoruz. Her dilden hikayelerle gezegenin en ücra köşelerine ulaşabilmek, yerel yapimlarin global seyircilerle buluşması, dünyanin dört bir yanından binlerce kişinin hayali. Devrim niteliğindeki bu dönüşüm yolculuğunda Netflix'in yanında yer almaktan dolayı son derece mutluyum.”

Anlaşma kapsamında Pina, ilk iki kısmı global çapta olağanüstü bir başarı yakalayan La Casa de Papel'in 2019'da gösterime girmesi planlanan 3. kısmı da dahil pek çok yeni yapımın yapımcılığını ve senaryosunu üstlenecek. Henüz proje aşamasında olan kadın macera dizisi Sky Rojo'nun da 2019'da yapımına başlanacağı belirtildi.

Medyaradar
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 02 Ekim 2018, 03:25:14
Çağatay Ulusoy'un 'Hakan: Muhafız' dizisinden ilk fragman yayınlandı!
Netflix'in ilk Türk dizisi 'Hakan: Muhafız' (The Protector)'dan ilk fragmanı yayınladı.


(http://www.resimag.com/p1/beb27f2185.jpeg)

Çağatay Ulusoy'un Netflix'e çekilen dizisi 'Hakan: Muhafız'dan ilk fragman geldi.

"Çağatay Ulusoy'un Netflix'e çekilen dizisinin bazı sahneleri beğenilmedi ve Eylül ayında ilk bölümünün yayınlanması beklenen dizinin yayın tarihi ertelendi" iddialarının hemen ardından cevap niteliğinde görüntüler Netflix tarafından yayınlandı.

Netflix'in ilk Türk dizisi 'Hakan: Muhafız'ın (The Protector) başrollerinde Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Okan Yalabık ve Hazar Ergüçlü var.

Netflix "İstanbul'un son muhafızı burada. Hakan: Muhafız çok yakında sadece Netflix’te" diyerek ilk fragmanı yayınladı.

İşte Netflix'in ilk Türk dizisi 'Hakan: Muhafız'ın (The Protector) ilk fragmanı:

http://www.youtube.com/watch?v=MMOAGdYQUzE


Medyaradar
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 05 Ekim 2018, 15:27:20
Netflix, YouTube'u geride bıraktı!
130 milyon abonesi olan Netflix'in, dünyada kullanımda olan internet trafiğinin yüzde 15'ini tükettiği açıklandı.

(http://www.resimag.com/p1/256b73ac3b.jpeg)

Kullanıcılarına internet üzerinden hizmet veren dizi ve film platformu Netflix, Google'ın video servisi YouTube'u geride bıraktı.

Kanada merkezli Sandvine isimli firmanın 2018 yılı veri kullanımına ilişkin yaptığı araştırmaya göre, video platformu YouTube da internet trafiğinde yüzde 11,4'lük bir paya sahip.

Aynı araştırmaya göre, video oyunları ve dosya paylaşımı üzerinden geçen internet trafiğinde de ciddi bir artış bulunuyor.

Toplam internet kullanımında videonun ardından, yüzde 17 ile web tarayıcıları, yüzde 7,8 ile oyun, yüzde 5,1 ile de sosyal medya kullanımı geliyor.

Medyaradar
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 10 Ekim 2018, 13:58:12
Milliyet yazarından Netflix'e Geceyarısı Ekspresi çıkışı! 'Umarım daha sert yazıya gerek kalmadan..."
Milliyet yazarı Özay Şendir, Geceyarısı Ekspresi filminin Netflix’de Türkiye’de dahil, tüm ülkelerde yayında olmasını eleştirdi.

(http://www.resimag.com/p1/fe8ed62001.jpeg)

Türkiye'de dizi film pazarında yer almak isteyen ve bunun için kolları sıvayan Netflix’in, Türk’ler için olumsuz algılar oluşturan Geceyarısı Ekspresi filmini yayınlaması Milliyet yazarının tepkisini çekti.

Şendir, "Yapanların bile utandığı ‘Geceyarısı Ekspresi’ni platformunda tutan bir şirkete yazılabilecek en hafif yazıdır bu." ifadeleriyle Netflix'e seslendi.

İşte Milliyet yazarı Özay Şendir'in bugünkü yazısı:

NETFLİX’İN ‘GECEYARISI EKSPRESİ’ ŞAŞKINLIĞI

Türkiye’yi en fazla karalayan sinema filmi hiç şüphesiz ‘Geceyarısı Ekspresi’dir. Bugün, bizden çok yapanların utandığı bir iş bu. Senaryoda yer alan tüm Türk karakterler kötü olarak gösterildiği için ırkçılığı tescilli bir proje aynı zamanda.
Bugün, dünya filmi o dönem kazandığı iki Oscar ödülüyle değil, ırkçı yanıyla tartışıyor ve dünya medyası projenin yönetmenine Türkiye’den özür dilemesi çağrıları yapıyor.

Gelin görün ki, Netflix bu filmi hem dünyada hem de Türkiye’de     göstermeye devam ediyor.

Üstelik gerçek hayat hikayelerinden uyarlama filmlerin yer  aldığı bölümde...

Eğer Netflix, böyle bir ırkçı filmi platformuna kasıtla almadıysa, sinema dünyasında neler konuşulduğundan haberdar değil demektir.

Hoş kasıt olsa, filmi Türkiye’de gösterime kapatır, diğer ülkelerde açık tutarlardı ama yok film Türkiye’de de yayında.

ABD karşıtlığının zirvede olduğu dönemde, ABD merkezli bir şirketin yaptıklarına bir değil, iki kere dikkat etmesi gerekir.

Yapanların bile utandığı ‘Geceyarısı Ekspresi’ni platformunda tutan bir şirkete yazılabilecek en hafif yazıdır bu.

Umarım daha sert olanına gerek kalmadan hem Türkiye’de hem de dünya genelinde bu ırkçı filmi yayından alırlar...

Medyaradar


(http://www.resimag.com/p1/f7c12e53bc.jpeg)
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 26 Ekim 2018, 14:21:23

(http://www.resimag.com/p1/450ff5c6d2.jpeg)


http://m.internethaber.com/la-casa-de-papel-3-sezon-fragmani-yayinlandi-sok-eden-detay-ortaya-cikti-foto-galerisi-1913981.htm
Başlık: Ynt: NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ - 07 Kasım 2018, 01:35:34
Google, Netflix'in gizli kodlarını deşifre etti
İnternet devi Google, Crome eklentisi ile Netflix'teki yüzlerce dizi ve filme erişim sağladı.

(http://www.resimag.com/p1/e8e790b377.jpeg)


Tecrübeli Netflix kullanıcıları, Netflix'in URL'lerinde kullanarak polisiye, bilimkurvu gibi spesifik bir kategoriye erişimi sağlayan kodlar olduğunu bilirler.

Ancak bu yöntem ile ana sayfada yer bulamayan film ve dizileri bulmak mümkün olsa da bu işlem hayli zaman alıyor.

İnternet devi Google ise tam da bu uzun süreci kısaltan bir özelliği kullanıma sürdü.

Google Chrome eklentisi olan 'Better Browse' Netflix resmi sitesinin ana sayfasında bu gizli kategorileri görmeyi sağlıyor.

Peki Netflix'teki gizli kodlar ile ana ekranda gösterilmeyen film ve dizilerin hepsine ulaşabileceğinizi biliyor muydunuz?

İşte, bu kodlar ile film ve dizi arşivine ulaşmak için yapmanız gerekenler...

Netflix’de gizli kategorilere ulaşmak için tarayıcınızın adres çubuğuna 'http://www.netflix.com/browse/genre/INSERTNUMBER' yazmanız yeterli. İşte bu içeriğe ulaşmak için bilmeniz gereken numaralar ise şöyle...

11828 = Hollywood dışı aksiyon yapımları

43048 = Aksiyon gerilim

6548 = Komediler

1365 = Aksiyon ve Macera

2125 = Askeri aksiyon

1402 = Gece yarısı komedileri

869 = Kara komedi

4426 = Hollywood yapımı olmayan komediler

2700 = Politik komediler

26 = Alaycı komediler

9702 = Durum komedileri

5286 = Spor komedileri

9702 = Durum komedileri

5286 = Spor komedileri

11559 = Stand-up

3519 = Ergen komedileri

4922 = Satirik komediler

5475 = Romantik komediler

7627 = Kült filmler

8195 = B-Sınıfı korku filmleri

1252 = Kamp filmleri

4734 = Kült bilim kurgu filmleri

9434 = Kült komediler

4195 = Bağımsız komediler

8711 = Korku filmleri

6895 = Yaratık filmleri

8654 = Hollywood yapımı olmayan korku filmleri

8985 = Uzakdoğu dövüş filmleri

10118 = Süper kahramanlar (NTV)

Medyaradar