UYARI!

Kullandığınız tarayıcının JavaScript kullanımı kapalı olduğundan sayfada bloke halindesiniz.

Sayfamızın tasarımı JavaScript kodları ile daha düzgün çalışmakta olduğundan bu uyarıyı aldığınızı belirtmek isteriz.

Türkiye'deki Radyolardan Güncel Haberler - Radyolar - Sayfa 2 - Page 2 of 5
UydumTürk UydumTürk UydumTürk

UydumTürk

Fark Edilmeyeni Görür, Söylenilmeyeni Yazar!
15 Yaşındayız!
29 Mart 2024 | Saat: Yükleniyor...

Türkiye'deki Radyolardan Güncel Haberler

Başlatan ★RECAİ KARAKUŞ★, 21 Ekim 2022 | 20:02

Türkiye’nin Yeni Radyo İstasyonu Radyo BoomBox Yayında! »
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
İleti 4,741 Konu 211 Beğeni 131 Puan 8,416
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • 👑Hakimiyet;Alemlerin;RABBİ Yüce ALLAH'INDIR👑
  • İleti 4,741
  • Konu 211
  • Beğeni 131
  • Puan 8,416
  • ALMANYA
Kadir Çöpdemir ve Pascal Nouma İkilisi Geri Dönüyor!
Kadir Çöpdemir ve Pascal Nouma ikilisi yeniden radyo programına başlıyor.

Kadir Çöpdemir ve Pascal Nouma ikilisi yeniden radyo programına başlıyor. Geçtiğimiz yıllarda Metro FM'de Aragaz programını sunan ikili, aradan geçen uzun sürenin ardından yeniden radyo programına başlıyor.

Show Radyo'da Tam Gaz programıyla dinleyicileri ile buluşacak ikili, 2 Ocak'ta programa başlıyor.

Müzik On Air

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • İleti 4,741
  • Konu 211
  • Beğeni 131
  • Puan 8,416
  • ALMANYA
Duygu Atakan'ın Yeni Radyosu Belli Oldu
Geçtiğimiz haftalarda uzun süredir yayın yaptığı Süper FM'den ayrılan Duygu Atakan'ın yeni radyosu belli oldu.

Geçtiğimiz haftalarda uzun süredir yayın yaptığı Süper FM'den ayrılan Duygu Atakan'ın yeni radyosu belli oldu.

Tecrübeli radyocunun yeni frekansı Radyo 34 oldu. Atakan'ın 2 Ocak'tan itibaren Radyo 34 frekanslarının Genel Yayın Yönetmeni koltuğuna oturacağı bildirildi. Haber Radyo 34 Instagram hesabından şöyle paylaşıldı;

Sektörde uzun yıllar çalışan ve sayısız başarılara imza atıp milyonların gönlünde taht kuran Duygu Atakan artık Radyo 34'ün Genel Yayın Yönetmeni olarak aramıza katılıyor.

Müzik On Air

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • İleti 4,741
  • Konu 211
  • Beğeni 131
  • Puan 8,416
  • ALMANYA
Berkay Acar Show, Radyo 34'te Başlıyor!
Radyo programcısı Berkay Acar, uzun bir aranından ardından yeniden dinleyicilerle buluşuyor. Berkay Acar Show, Radyo 34'te yayın hayatına başlayacak.

Radyo programcısı Berkay Acar, uzun bir aranından ardından yeniden dinleyicileriyle buluşuyor. Berkay Acar Show, Radyo 34'te yayınlanacak. Berkay Acar, 16 Ocak Pazartesi yayın hayatına başlayacak olan show programı ile hafta içi her gün sabah saat 07.00 - 09.00 arası sevenleriyle biraraya gelecek.

Müzik On Air

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • İleti 4,741
  • Konu 211
  • Beğeni 131
  • Puan 8,416
  • ALMANYA
Bay J: Hiç Hoş Sohbet Biri Değilimdir, Radyo Benim Sihirli Lambam!
Türkiye radyo yayıncılığında Bay J olarak nam salan, ünlü radyo programcısı Jerfi Benveniste ile kariyerinden, yeni projelerinden ve hakkında merak edilenlerden konuştuk...

Menü
Müzikonair
Dış görünümü değiştir
Giriş Yap
RadyoRadyocu RöportajlarıRöportajlar
Bay J: Hiç Hoş Sohbet Biri Değilimdir, Radyo Benim Sihirli Lambam!
Türkiye radyo yayıncılığında Bay J olarak nam salan, ünlü radyo programcısı Jerfi Benveniste ile kariyerinden, yeni projelerinden ve hakkında merak edilenlerden konuştuk...
Turuncu Sayfa fotoğrafı Turuncu Sayfa  Twitter'da takip edinBir e-posta göndermekSon güncelleme: 16 Ocak 20230 4 dakika okuma süresi

Merhaba Bay J! (Jerfi Benveniste)  Müzikonair'a hoşgeldiniz. Biraz hikayenizden bahsedebilir misiniz? Bay J kimdir?

Ben müthiş biriyimdir! (Gülüyor)  Hayatını radyo şovu sunmaya adamış bir toplum gönüllüsü diyorum kendime. Türkiye'de doğup büyümüş, İtalyan bir ailenin ikinci çocuğuyum. Çok uluslu bir ailede diplomatik okullar, etrafımda konuşulan sayısız yaygın lisan ve Türk kültürünün içinde büyüdüm. 3 farklı bölüm ve 9 yıl üniversite hayatının ardından bir adet müzik diplomasıyla mezun oldum. 1991'de başlayan radyo sunuculuğu maceram sanayi oturana kadar ite kaka yanında başka meslekler icra ederek devam etti...

Müzik On Air

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • İleti 4,741
  • Konu 211
  • Beğeni 131
  • Puan 8,416
  • ALMANYA
Yılın En İyi İnternet Radyosu' ödülü Başakşehir'in oldu.

4. Uluslararası Kalite Ödülleri, İstanbul'da düzenlenen gala gecesi ile sahiplerini buldu. Radyo Başakşehir, "yılın en iyi internet radyosu" ödülüne layık görüldü.
13 Şubat 2020 tarihinde kurulan Radyo Başakşehir, üçüncü yılında dördüncü kez yılın en iyisi seçildi.

4. Uluslararası Kalite Ödülleri Töreni'nde medya, sanat, iş ve cemiyet dünyasından pek çok isim bir araya geldi. 2022 yılında 60 farklı program, 2 bin canlı yayın ve 800 konuk ile yayın hayatına devam eden Radyo Başakşehir, yılın en iyisi seçildi. "Yılın en iyi internet radyosu" ödülünü Başakşehir Belediyesi Basın Danışmanı Necip Fazıl Ergüt aldı.

Medyaloji

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • İleti 4,741
  • Konu 211
  • Beğeni 131
  • Puan 8,416
  • ALMANYA
Bilim insanları uzayda radyo sinyali tespit etti! Tam 8.8 milyar ışık yılı uzaklıkta...
Hindistan'ın Pune kentindeki Dev Metre Dalgası Radyo Teleskobu'yla (GMRT) gözlem yapan bilim insanları, hidrojen atomları tarafından yayılan yeni bir radyo sinyali tespit etti. 8.8 milyar ışık yılı uzaklığında olduğu belirlenen sinyal, bu zamana kadar Dünya'daki bilim insanlarının erişebildiği en uzak nokta. Bir önceki rekor 4.4 milyar yıldı.

Kanada'daki McGill Üniversitesi ve Hindistan Bilim Enstitüsü'nden araştırmacılar yeni bir radyo sinyali keşfetti.

Bilim insanları, 8.8 milyar ışık yılı uzaklıkta bulunan SDSSJ0826+5630 adlı bir galaksiden geldiğini belirttiği radyo sinyalinin şimdiye kadar tespit edilen sinyalden daha uzak bir noktaya gittiğini aktardı.

Bir önceki rekor 4.4 milyar yıldı.

Radyo sinyalleri, bir galaksi dünyadan uzaklaştıkça zayıflıyor ve bu da mevcut teleskopların o sinyalleri algılamasını zorlaştırıyor.

Fakat, aralık ayında Kraliyet Astronomi Topluluğu'nun Aylık Bildirimler'inde yayımlanan yeni bulgular, daha uzak mesafelerin araştırılabileceğine dair umut veriyor. Bir önceki ışık sinyali, evren sadece 4.9 milyar yaşındayken yayılmıştı.

Bilim insanları, sinyali tespit edebilmek için kütleçekimsel mercekleme kullandı.

Son bulgular, evrenin ilk dönemlerine dair daha fazla bilgi edinilmesinin yolunu açabilir.

Medyaradar

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • İleti 4,741
  • Konu 211
  • Beğeni 131
  • Puan 8,416
  • ALMANYA
08 Mart 2023 | 19:24 #21 Son düzenlenme: 08 Mart 2023 | 19:31 ★RECAİ KARAKUŞ★
Kafa Radyo, 4. Yıl Dönümü Bütçesini Depremzedeler İçin Ayırdı
Kafa Radyo'nun Radyo Programcısı Nihat Sırdar, radyonun 4. yıl dönümünde bütçelerinin hepsini depremzedeler için ayırdıklarını duyurdu.

Kafa Radyo'nun Radyo Programcısı Nihat Sırdar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda radyonun 4. yıl dönümünde bütçelerinin hepsini depremzedeler için ayırdıklarını duyurdu.

Nihar Sırdar, bu acı dolu günlerde yıl dönümü etkinliği yapmayacaklarını belirterek, "Önceden planladığımız tüm yaş günü etkinliklerimizi iptal ettik ve bu etkinlikler için sponsorlarımızla birlikte hazırladığımız bütçemizi Darüşşafaka Cemiyeti'ne aktarmaya karar verdik. Depremzede çocukların yanında olmak istedik" dedi. Ünlü radyocu sözlerine, "Çünkü biliyoruz ki bizi eğitim kurtarır. İyi bi eğitim alan her çocuk geleceğimizin teminatıdır" diye ekledi.

Müzik On Air

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • İleti 4,741
  • Konu 211
  • Beğeni 131
  • Puan 8,416
  • ALMANYA
Belçika Radyolarından Depremzedeler İçin Bağış Kampanyası
Belçika'daki radyo kanalları, yaşanan depremlerin ardından, Türkiye ve Suriye'deki depremzedelere yardım amacıyla ulusal çapta ortak yayın gerçekleştirdi.

İnsan, insana yardım eder" sloganıyla düzenlenen etkinlik, hem Flaman, hem de Valon kesiminde gerçekleşen ilk ulusal yardım etkinliği olması nedeniyle çok büyük önem taşıyor.

Belçikalı medya şirketleri VRT, DPG Media, Play Media ve Mediahuis tarafından desteklenen ve ulusal yardım hattı '12-12′ öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlik, pazartesi sabahı başladı. Akşam saatlerine kadar devam eden yardım kampanyasında, dinleyiciler tüm radyo istasyonlarından kısa mesaj yoluyla şarkı isteyerek, depremzedelere bağışta bulundu.

Her kısa mesaj için depremzedelere 1 euro yardım aktarıldı.

6 Milyon Euro Toplandı
Ayrıca aralarında Hadise'nin de de bulunduğu 35 Belçikalı müzisyen, daha önce Birdy tarafından seslendirilen Cherry Ghost'un "People help the people" (İnsan, insana yardım eder) şarkısını depremzedeler için seslendirdi.
Depremzedelere yardımın simgesi haline gelen ve 15 Şubat'ta aynı anda 60 Avrupa radyo istasyonu tarafından çalınan şarkının yer aldığı single'ın satışından elde edebilen gelir de, 12 -12 yardım hattı aracılığıyla depremzedelere aktarılacak.

BBC Türkçe'deki habere göre ulusal yardım hattı aracılığıyla depremzedeler için pazartesi sabahına kadar toplanan yardım miktarı 6 milyon euro civarındaydı.

Ulusal yardım hattı sözcüsü Philippe Henon, "Medyadan gelen desteğin genellikle büyük bir fark yarattığını biliyoruz, bunu önceki kampanyalarda da gördük. Bu yüzden çok mutluyuz. Çünkü elbette yardıma fazlasıyla ihtiyaç var."açıklamasını yaptı.

Müzik On Air

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • İleti 4,741
  • Konu 211
  • Beğeni 131
  • Puan 8,416
  • ALMANYA
Ahmet ve Yaman ile Araba Hikayeleri Başlıyor!
Ahmet ve Yaman ile Araba Hikayeleri her Cumartesi 17.00-18.00 saatleri arasında Radyo D'de.

Ahmet Armağan ve Yaman Yılmaz, otomotiv dünyasındaki en yeni haberleri, en son trendleri, motor sporlarını değerlendirirken eğlenceli ve keyifli sohbetleri ile sektörün önde gelen isimlerini Radyo D stüdyosunda ağırlayacak!

Aynı zamanda YouTube'da da program yapan ikili, 25 Mart Cumartesi 17.00-18.00 saatleri arasında Radyo D ve radyod.com'da sizlerle!

Müzik On Air

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • İleti 4,741
  • Konu 211
  • Beğeni 131
  • Puan 8,416
  • ALMANYA
Hatay'ın En Eski Radyolarından Radyo Akdeniz Stüdyoyu Konteynere Taşımak İçin Destek Bekliyor
Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve 11 ili etkileyen depremlerin ardından yayın hayatına ara vermek zorunda kalan Radyo Akdeniz, yeniden dinleyicileri ile buluştu. Radyonun teknik sorumlusu Kenan Cengiz, az hasarlı evinde kendi imkanlarıyla radyoyu yeniden dinleyicileri ile buluşturdu.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan yıkıcı depremlerden pek çok basın ve yayın kuruluşu da yayın hayatına ara vermişti. Yayınlarına ara veren radyo kanallarından bir tanesi de Radyo Akdeniz oldu. Radyonun teknik sorumlusu Kenan Cengiz, kendi imkanlarıyla radyoyu yeniden dinleyicileri ile buluşturdu.

Antakya ilçesi Gazipaşa Mahallesi'ndeki az hasarlı evinde yeni bir sistem kuran Cengiz, Radyo Akdeniz'in 89,2 frekansından tekrar yayın yapmasını sağladı. AA'ya konuşan Cengiz, depreme stüdyoda yakalandıklarını anlatırken deprem günü için "O gece berbat bir geceydi" ifadelerini kullandı.

Hatay'a ses vermeye devam edeceklerini söyleyen Cengiz, "Halkın sesi bir radyoyuz. Radyodaki arkadaşlarımız farklı memleketlerde. İş yerimiz ağır hasarlı. Düzelirse arkadaşlarımızı çağıracağız. Kaldığımız yerden devam edeceğiz. Hatay'ın sesi olmaya devam edeceğiz" dedi. Cengiz, stüdyoyu konteynere taşımayı istediğini ve bunun için destek beklediğini de kaydetti.

Müzik On Air

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • İleti 4,741
  • Konu 211
  • Beğeni 131
  • Puan 8,416
  • ALMANYA
Number1 Medya Grubu'nda Haldun Altılar Dönemi Sona Erdi
Number1 Medya Grubu Genel Müdürü Haldun Altılar, görevinden ayrıldı.

Number1 Medya Grubu Genel Müdürü Haldun Altılar, görevinden ayrıldı. 12 yıldır Number1 Fm'de genel müdürlük yapan Haldun Altılar, 1 Mart itibari ile görevini bıraktı. Haldun Altılar, yakın dostlarıyla paylaştığı haberi sosyal medya hesabından da duyurdu.

Haldun Altılar şu ifadeleri kullandı;

Değerli arkadaşlarım, 12 yıldır sürdürdğüm Numberone Medya Grubu Genel Müdürlüğü görevimden 01 Mart 2023 tarihi ile ayrılmış bulunuyorum . Çok yakında yeniden görüşmek üzere. Sevgi ve saygıyla'

Müzik On Air

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • İleti 4,741
  • Konu 211
  • Beğeni 131
  • Puan 8,416
  • ALMANYA
Power App Başarılı Ara Yüzü ve Zengin İçeriği İle Popülerlik Kazandı!
Başarılı ara yüzü ve kullanıcı dostu özellikleriyle dikkat çeken PowerApp uygulaması son zamanlarda popülerlik kazandı.

Başarılı ara yüzü ve kullanıcı dostu özellikleriyle dikkat çeken PowerApp uygulaması son zamanlarda popülerlik kazandı.

Radyo uygulamaları arasında popülerliğini son zamanlarda artıran PowerApp kullanıcılarına birçok olanak sunuyor. Son derece kullanıcı dostu ve başarılı bir arayüze sahip olan uygulama içerisinde Power FM, Power Pop, Power Türk gibi farklı radyo istasyonlarına ve birçok podcast içeriğine erişim imkanı sunuyor. Ayrıca, müzik zevkinize göre filtreleme yaparak istediğiniz tarzda müzikleri bulabilirsiniz.

Müziğinizi seçebilme ve özgürce her an her yerden dinleyebilmeye olanak tanıyan Power App uygulaması android ve ios uyumlu tüm cihazlarda!

Peki Power App uygulaması neler sunuyor?
PowerApp ile  Power FM, Power Türk, Power Pop, Power Love ve web radyolarını kesintisiz canlı dinleyebilir, podcast ve DJ set arşivine erişebilir, yayın akışı ve müzik listelerini takip edebilirsiniz.

Cafe Club On Air sayesinde en iyi cafe, club ve restoranlardan canlı müzik yayınları, dünya radyoları ve kampüs radyolarını da içerisinde barındıran aplikasyon ile müziğin sınırlarını genişletebilirsiniz.

Djset ve podcast arşivinden kendi çalma listelerinizi oluşturup arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Power Radar ile takip ettiğiniz DJ yada podcast programlarını radarınıza ekleyerek yeni setleri ilk siz dinleyebilirsiniz.

Uygulama içerisinde zamanlayıcı ayarlayarak sevdiğiniz radyo çalarken uyuyakalırsanız, belirlediğiniz süre sonunda uygulama otomatik olarak çalan radyoyu/ podcasti kapatır.

Ücretsiz üye olarak favorilerinizi tüm cihazlarınızda görebilirsiniz.

Dj set ve podcast arşivinden kendi çalma listelerinizi oluşturup arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Müzik On Air

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • İleti 4,741
  • Konu 211
  • Beğeni 131
  • Puan 8,416
  • ALMANYA
Mine Ayman Yeni Radyosunu Duyurdu
Radyo programcısı Mine Ayman, CRI Türk radyoda program yapmaya başlayacağını duyurdu.

Radyo programcısı Mine Ayman, CRI Türk radyoda program yapmaya başlayacağını duyurdu. Daha önce pek çok ulusal radyoda program yapan tecrübeli radyo programcısı, 10 Nisan Pazartesi gününden itibaren CRI Türk radyoda Enikonu Sohbet isimli programında astroloji yorumlarını paylaşacağını ve ünlü konukları ağırlayacağını duyurdu.

Müzik On Air

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • İleti 4,741
  • Konu 211
  • Beğeni 131
  • Puan 8,416
  • ALMANYA
Hakan Eren Radyo Mikrofonlarına Veda Edeceğini Duyurdu
Radyo programcısı Hakan Eren, 1998 yılından bu yana dinleyicileri ile buluştuğu Radyo D frekanslarına veda edeceğini duyurdu.

Radyo programcısı Hakan Eren, 1998 yılından bu yana dinleyicileri ile buluştuğu Radyo D frekanslarına veda edeceğini duyurdu. Hakan Eren, radyo mikrofonlarına vedasının sebebini yorgunluk olarak açıkladı. Hakan Eren, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 25 yıllık radyo programcılığı kariyerini noktalayacağını duyurdu. Eren, 30 Nisan'da bir veda yayını yapacağını da ekledi.

İşte Hakan Eren'İn açıklaması;

Artık radyo mikrofonlarına veda vaktim geldi. Bu benim kararım ve artık zorlanmaya başladım yayın yapmaya. 1998'de Radyo D'de başladım 25.yılımda yine Radyo D'de veda etme gururumu yaşıyorum. Bu hafta bayram yayını olduğundan 30 Nisan gecesi bir veda yayını yaparak beni bunca yıldır dinleyenlerime ve sizlere veda edeceğim. Bunca yıldır benimle olan tüm Radyo D arkadaşlarıma, dinleyenlerime her zaman yanımda olan müdürüm Fatih Uslu'ya çok teşekkür ederim."

Müzik On Air

ADMIN-DIYARBAKIR avatar
★RECAİ KARAKUŞ★
Admin
Admin
ADMIN-DIYARBAKIR avatar
  • 👑KURUCU YÖNETİCİ👑
  • İleti 4,741
  • Konu 211
  • Beğeni 131
  • Puan 8,416
  • ALMANYA
Selami Bilgiç'in Yeni Radyosu Belli Oldu
Ünlü DJ ve radyo programcısı Selami Bilgiç, Kafa Radyo'ya geçtiğini duyurdu.

Ünlü DJ ve radyo programcısı Selami Bilgiç, Kafa Radyo'ya geçtiğini duyurdu. Daha önce Best FM'de program yapan Selami Bilgiç, Kafa Radyo'da yeni yolculuğunun başladığını söyledi. Selami Bilgiç, haberi Instagram hesabından yaptığı paylaşımla takipçilerine müjdeledi.

Müzik On Air

Users found this pages searching for: