26 Eylül 2017, 15:36:22

* SPONSOR BAĞLANTILAR

* UYDUMTÜRK'TEN DEV REKLAM KAMPANYASI!  GÜNLÜK SADECE 1 TL

Gönderen Konu: TRT KANALLARININ YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER  (Okunma sayısı 70821 defa)

Çevrimdışı KARTAL DEMİR

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +102/-0
  • UYDUMTÜRK, TARAFSIZ, BAĞIMSIZ VE İLKELİ.
    • UYDUMTÜRK, UYDU VE MEDYA HABER FORUMU
Ynt: TRT KANALLARININ YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER
« Yanıtla #1275 : 03 Haziran 2017, 10:56:11 »
Facebook Facebook'da Paylas Twitter Twitter'da Paylas

Real Madrid-Juventus: Devlerin final gecesi! Hangi kanalda saat kaçta?

Galler’in Cardiff kentinde oynanacak Şampiyonlar Ligi finalinde İspanya Şampiyonu Real Madrid ile İtalya Şampiyonu Juventus karşılaşıyor. Millennium Stadı’ndaki maç 21.45’te başlayacak. Mücadeleyi Alman Hakem Felix Brych yönetecek. Maç TRT 1'den şifresiz Tivibu Spor 2'den şifreli olarak olarak yayınlanacak.

REAL MADRİD İLK PEŞİNDE

Devler Ligi’nin son şampiyonu olan Real Madrid, gruplu formata geçilen 1992’den beri kupayı üst üste 2 kez müzesine götüren ilk takım olmak için sahaya çıkacak. Real Madrid’den önce Avrupa’nın bir numaralı kupasını üst üste kazanan tek takım AC Milan’dı. Milan, 1989 ve 1990’da o dönemki adıyla Şampiyon Kulüpler Kupası’nı arka arkaya kazanmayı başarmıştı.

JUVE FİNAL ŞANSSIZI, REAL KUPA ZENGİNİ

Kupa 1’i tarihte 2 kez kazanan Juventus, “final şanssızlığı”nı kırmak istiyor. Oynadığı son dört finali kaybeden (1997, 1998, 2003, 2015) İtalyan devi, 1985 ve 1996’da şampiyonluğa uzanmıştı.

Avrupa futbol tarihinin en başarılı takımı olan Real Madrid’in müzesiyse kupalarla dolu. 11 kez Avrupa’nın en büyüğü olan eflatun beyazlılar, yalnızca 3 final kaybetti. Kaybedilen son final ise 1981’deydi. Real, son 4 yılda 3. kez finale çıkıyor.

1956-1966 arası 6 kez şampiyonluk yaşayan Real Madrid, 1998’de Juventus karşısında zafere ulaşarak 32 yıl aradan sonra Kupa 1’i kazanmıştı. Real, o tarihten bu yana 4 kez şampiyonluğa erişti.

Real Madrid, 1998 Şampiyonlar Ligi finalinde Juventus’u Predrag Mijatovic’in attığı golle yenerek kupayı kazanmıştı.

ZIDANE ESKİ TAKIMINA KARŞI

Real Madrid, 1998’deki finali Predrag Mijatovic’in golüyle 1-0 kazanmıştı. O dönem, bugün İspanyol ekibinin teknik direktörü olan Zinedine Zidane, siyah beyazlı formayı giyiyordu. Zidane bugün, sakatlığı nedeniyle 23 Nisan’dan bu yana forma giyemeyen Gareth Bale ile Isco arasında tercih yapmak zorunda. Juventus’ta ise eksik oyuncu bulunmuyor.

BUFFON’UN TEK EKSİĞİ

Juventus’ta 39 yaşındaki Efsane Kaleci Gianluigi Buffon, kariyerindeki tek eksik olan Şampiyonlar Ligi kupasını bu akşam kazanmak istiyor.

Serie A’da 6 yıldır şampiyon olan Juventus’un zaferi, İtalyan futbolunun da yeniden Avrupa’nın zirvesine çıkması adına önemli olacak. Şampiyonlar Ligi’ni kazanan son İtalyan takımı 2010 yılında Jose Mourinho’nun çalıştırdığı Inter’di.

18 MAÇ SONUNDA EŞİTLİK VAR.

Avrupa kupalarında iki takım daha önce 18 kez karşılaştı. Takımların bu maçlarda 8’er galibiyeti var.

GÜVENLİK ALARMI

Manchester’da mayıs ayında yaşanan IŞİD katliamı sonrası güvenlik önlemleri artırıldı. 74 bin 500 kişilik Millennium Stadı’nın çatısı güvenlik sebebiyle bugün ilk kez kapatılacak.

MUHTEMEL 11’LER

REAL Madrid-Juventus müsabakasında takımların muhtemel 11’leri şöyle:

Real Madrid (4-1-2-1-2) – Navas-Marcelo-Varane-Ramos-Carvajal-Casemiro-Modric-Kroos-Isco (Bale)-Ronaldo-Benzema.

Juventus (3-5-2) – Buffon-Barzagli-Bonucci-Chiellini-Sandro-Dani Alves-Khedira-Pjanic-Dybala-Mandzukic-Higuain.

Medya Radar

Çevrimdışı KARTAL DEMİR

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +102/-0
« Yanıtla #1276 : 03 Haziran 2017, 10:57:57 »

Çevrimdışı SÜPER MODERATÖR AYKUT

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +67/-0
  • www.uydumturk.com
« Yanıtla #1277 : 08 Haziran 2017, 10:08:18 »

TRT'nin Kur'an yarışmasına Diyanet İşleri Başkanı'ndan tepki!

Prof. Dr. Mehmet Görmez, TRT'de yayınlanan Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nı eleştirdi. Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Kuran ses yarışmalarının güftesi olarak kullanılacak bir kitap değildir" dedi.

Görmez, 12 Haziran’da başlayacak ve iki ay sürecek yaz Kur’an kursları eğitim dönemi öncesinde görev yapacak din görevlilerine ve Kur’an kursu öğreticilerine seslendi. Konuşmasında, TRT'de yayınlanan Kuran-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nı eleştiren Görmez şunları söyledi:

"Son zamanlarda bir yarışma programı çıkarıldı biliyorsunuz. Sadece şunu söylerim. Kuran ses yarışmalarının güftesi olarak kullanılacak bir kitap değildir. Kuran bir hayat kitabıdır. Hem de en müstakim yola, en salam yola sizi götürmek için nazil olmuş bir kitaptır."               www.medyatava.com

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +67/-0
  • www.uydumturk.com
« Yanıtla #1278 : 08 Haziran 2017, 10:28:58 »

Sezon finali yapmaya hazırlanan Diriliş Ertuğrul dizisinin 90. bölümünde şok bir ayrılık yaşanırken, ünlü bir oyuncu da diziye dahil oldu.

14 Haziran Çarşamba akşamı 91. bölümüyle sezon finali yapacak olan Diriliş Ertuğrul dizisinde sürpriz bir veda yaşandı.

Başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç ve Hülya Darcan gibi isimlerin bulunduğu yapımcılığını Mehmet Bozdağ’ın üstlendiği yönetmenliğini Metin Günay’ın yaptığı dizide Vasilyusa karakterine hayat veren Çağdaş Onur Öztürk ölerek diziden ayrıldı.

Diriliş Ertuğrul’dan Çağdaş Onur Öztürk ayrılırken, bir başka ünlü oyuncu Cemal Hünal ise diziye katıldı. Son olarak Paramparça dizisinde rol alan ünlü oyuncu Cemal Hünal da artık Diriliş Ertuğrul dizisinde rol alacak.                     www.tvaktuel.com

Çevrimdışı ErenSAT_06

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +14/-4
  • MƛƊЄ ƖƝ ƛƝGƛƦƛ
    • #MrySAT/Bsc
« Yanıtla #1279 : 15 Haziran 2017, 13:10:08 »
            Euronews Türkçe yayınları 2018 de bitiyor NBC, Euronews'a 30 Milyon Dolar Yatırım Yapıyor, Euronews NBC için Yol Açıyor  

NBC'nin haber bölümü, Avrupa haber ağı Euronews'teki% 25 hissesini bu hafta kapatacak ve Amerikan yayıncısının ünlü tavuskuşu taşıyan yeni bir EuronewsNBC markasının yaratılmasını sağlayacak bir anlaşmayla satın aldı.

İki şirket geçtiğimiz yıldan beri müzakerelerde bulundu ve NBC News'in Fransa merkezli haber kanalındaki payı için 30 milyon dolar ödeyeceği bir anlaşma yapmayı kabul etti.

Euronews CEO'su Michael Peters, sanayi konsolidasyonu ve el-Cezire, Fransa 24, Rusya Today ve TRT World gibi devlet tarafından desteklenen iyi mali haber faaliyetlerinin ortaya çıkmasının Euronews'in işini incelemesi gerektiği anlamına geldiğini söyledi. Şirket kayıplı çalışıyor, ancak 2020'de bile kırılmayı bekliyor.

NBC ile yapılan görüşmede "Bu son on yılda medya sektöründe yapılan en yaratıcı ortaklıklardandır" dedi. "Medya yatırımının yoğun bir şekilde yapıldığını gördük ve iş modelimizi ve tüketicilere sunma şeklimizi gözden geçirmek zorunda kaldık."

İki haber kuruluşunu hizalamak Euronews'e daha fazla gazeteci toplama, daha geniş bir alana sahip olma ve Brüksel'deki ve diğer kritik bölgelerdeki personeline ekleme yapmalarını sağlayacaklarını belirtti.

NBC, hepsi haber toplama ve raporlama işlevine sahip olan BuzzFeed, Vox Media ve Snapchat'a yatırım yapmıştır.

Deborah Turness EuronewsNBC ortaklığını NBC tarafında denetleyecek. O, bu yılın başlarında NBC haber operasyonunun genel başkanlığına geçerek NBC News International'ın başkanlığını yapıyor. Turness, Euronews anlaşmasının, MSNBC ve NBC şebeke haber operasyonlarının bulunduğu ABD'deki yerli gücüne NBC'nin katkıda bulunduğu anlamına geldiğini söyledi.

"Markayı genişletmek ve uluslararası alanda büyümek için biraz zaman harcadık" dedi. "Çeşitli seçeneklere baktık, ancak Euronews'in boyut ve derinlik sunabilecek başka bir haber kuruluşu yoktu.

"Fırsat fırsatı eşsiz görüyoruz. Doğrudan bir rakip yok. Avrupa'ya ve Avrupa haber hikayesine yatırım yapan başka bir haber kanalı görmüyoruz. "

Milyarder Mısırlı Sawiris ailesi tarafından işletilen Media Globe Networks,% 60'lık hisseyle Euronews'deki en büyük tek hissedar halini korumaktadır. Bir grup kamu yayıncısı ve Avrupa devlet organı% 15 oranında yerini alacak ve yazı işleri kurulunda yerini koruyacak.

Merkezi Lyon, Fransa'da bulunan Euronews, yaklaşık 500 gazeteci çalıştırmakta ve 434 milyon eve ulaşmaktadır. Birleşik operasyon, NBC News muhabirlerini Euronews'in ABD'li kapsama alanına katkıda bulunacak ve Euronews editör personeli, NCR News'ın, Avrupa'da, Turness'in bu karışıklık döneminde hayati olduğunu söylediği rapora girdiğini görecektir.

"Avrupa hikayesini anlatmak için yatırım yapmanın daha iyi bir anı olmadı" dedi. "Her gün yeni gelişmeler ve tehlikeler var."
/***SEVMEK BU KADAR GÜZELSE,
KİMBİLİR SEVMEYİ YARATAN NE KADAR GÜZELDİR***/ 

ByCaner & Tutku87

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +67/-0
  • www.uydumturk.com
« Yanıtla #1280 : 16 Haziran 2017, 00:49:23 »

TRT'de yeni bir şarkı yarışması başlıyor. Sıra Sende Türkiye isimli yarışma, jürisi ve özgün formatıyla dikkat çekiyor.

Sunuculuğunu TRT1’in sevilen dizisi Baba Candır’ın Haluk ‘u, Uraz Kaygılaroğlu’nun yapacağı yarışmanın jürisinde ise Mustafa Keser, Işın Karaca ve Metin Şentürk yer alıyor.

Her hafta yeni 16 yarışmanın katılacağı Sıra Sende Türkiye’de her hafta bir kişi hafta birincisi olacak. Programın son haftasında ise 10 hafta birincisi yarışacak ve yarışmanın kazananı belli olacak. Yarışmanın büyük ödülü ise 200.000 TL.

Oylamada ana jürinin yanı sıra 20 kişilik orkestra üyelerinin ve 5 kişiden oluşan halk jürisinin de söz sahibi olacağı yarışmada yarışmacılar diledikleri müzik türünde şarkılarını seslendirecekler.

8 Temmuz'da TRT1 de başlayacak olan “Sıra Sende Türkiye” yaz boyunca her Cumartesi ve Pazar günleri saat 20.00'de ekrana gelecek. Yarışma başvuruları ise www.sirasende.net adresinden ve 0532 274 78 59 WhatsApp numarasından yapılabilecek.                                       www.medyatava.com

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +67/-0
  • www.uydumturk.com
« Yanıtla #1281 : 24 Haziran 2017, 15:18:25 »

Yaptığı haberlerle pozitif değişime ilham olma vaadiyle yola çıkan TRT World, kendi bünyesinde kurduğu ve TRT World Citizen olarak isimlendirdiği sosyal sorumluluk girişiminin ilk projesini, İdlib’teki yetim çocuklara bayram hediyesi göndererek gerçekleştirdi.

TRT World’ün ilk kurumsal sosyal sorumluluk projesi dahilinde hazırlanan ve Suriye’nin Idlib kentindeki 500 yetime bayram hediyesi olarak yola çıkan paketler, 20 Haziran tarihinde TRT World İstanbul merkezinden Türk Kızılayı aracılığı ile Cilvegözü sınır kapısına teslim edildi.

TRT World’ün 42 farklı milletten çalışanının desteği, Esenler Belediyesi ve Torku’nun da katkılarıyla hazırlanan Mutlu Kutuların içerisine kek, kraker, bisküvi, toka, pastel boya, sulu boya, oyuncak araba, balon, maske, defter ve top gibi çocukları mutlu edecek küçük hediyeler konuldu. Kutunun içerisinde ayrıca TRT World ailesinin bayram dileklerini ileten Arapça bir mektup yer aldı.

Suriye savaşında ailesini kaybeden yetim çocukları bayramdan önce gülümsetmek üzere hazırlanan hediye paketleri, bayramdan iki gün önce 22 Haziran sabahı, Idlib’deki yetimhaneye ulaştırıldı.

Küresel izleyicinin kanalı olmayı hedefleyen TRT World, Citizen girişimi ile yerli ve yabancı bütün personelini uluslararası habercilik ilkelerinin yanı sıra, ortak iyilikte ve küresel vicdanda buluşturma yönündeki çalışmalarını sürdürüyor. Savaş, göç veya kuraklık gibi sebeplerle doğduğu topraklardan göç etmek zorunda kalmış veya yerinden edilmiş insanlarla ilgili farkındalık yaratmak amacıyla başlatılan TRT World Citizen girişimi, insani meselelere dair farkındalığı arttırmaya yönelik kampanyalar düzenlemeyi hedefliyor.                       www.medyatava.com

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +67/-0
  • www.uydumturk.com
« Yanıtla #1282 : 29 Haziran 2017, 20:52:56 »
TRT Türk'ün sevilen programı 'Vapurda Çay Simit Sohbet' programına konuk olan Aslıhan Güner, samimi açıklamalarda bulundu.

'Oyunculuğa 16 yaşında başladım'

İlk Malatya’ya sinema filmi için babamla gitmiştim. Alışığım farklı şehirlerde çekimlere gitmeye. Gittiğim her yere çok kolay uyum sağlayabiliyorum.

'Yıldızlardan Masallar projesine dahil oldum'

Benim hayattan istediğim tek şey yararlı olmak. Deniz Şen ile beraber projeye katkıda bulunmak istedim. Masalları okuyup çocuklara dokunmaya çalışıyoruz eğer bunu yapabildiysem ne mutlu bana. Masalları doğru anlatarak çocuklara doğru yolu gösteriyoruz. Masal güzel bir gelenek.

'İlk kazandığım parayla tuz aldım'

Annem bereket olur dedi, 8 yaşındaydım annemin arkadaşının yanında çalışıyordum, haftalık aldım, anneme dedim ki ne alayım eve gelirken ‘’kızım
tuz al ilk paranla alırsan bereket olur’’ dedi benim hiç unutmayacağım bir anım oldu.

'Sevenlerim adıma bir orman yaptırdı'

152 dikili ağacım var. Sevenlerim yapmış. Birde kütüphane var. Yaptığımız meslek güzel şeylere vesile oluyor.

'Sette tanışıp aşık oldum'

Set aşkları hep olur aslında çünkü hayatta kimseyi görmediğiniz kadar oradaki set arkadaşlarınızı görüyorsunuz elektrikte tutarsa bu kaçınılmaz oluyor. Ben ve Mert büyük konuştuk kesinlikle oyuncuyla evlenmek istemiyorum diyorduk. İstemiyordum ama sonrasında kader, 4 yıldır evliyiz.

'Bebekken reklam teklifleri geliyordu'

O zamanlar çok teklif geliyordu. Beyaz tenli renkli gözlü tombul bir çocuktum dikkat çekiyordum. Babam demiş ki ‘’bu yaşta verirsek kimliği oturmaz ve büyüdüğü zaman psikolojisi bozulabilir’’ ki bence çok doğru karar.

'Yemek programı teklifleri geliyor'

Yemek yapmayı seviyorum ve herkese tattırmaya çalışıyorum. Annem Malatayalı olduğu için bir el lezzeti var ama tabi artık bunu sağlıklı yeme alışkanlığına çevirdim.                         www.medyatava.com

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +67/-0
  • www.uydumturk.com
« Yanıtla #1283 : 29 Haziran 2017, 20:54:43 »

TRT Spor'un deneyimli spor spikeri Yalçın Çetin, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklama ile TRT Spor'dan ayrıldığını duyurdu. Çetin, yaptığı paylaşımla yeni görevini e açıkladı.

Uzun yıllardır TRT'de spikerlik yapan ve birçok önemli maç anlatan Yalçın Çetin, TRT Spor kanalından ayrıldığını duyurdu. Çetin, yeni görev yerinin TRT Radyo haberleri olduğunu açıkladı.                    www.medyatava.com

Çevrimdışı KARTAL DEMİR

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +102/-0
« Yanıtla #1284 : 02 Temmuz 2017, 19:41:26 »

Kupa sahibini buluyor! Almanya-Şili maçı saat kaçta hangi kanalda?

Almanya-Şili maçı Konfederasyon Kupası'nda en büyüğü belirleyecek. B Grubu’nu 7 puanla lider tamamlayan Almanya, aynı gruptan 5 puanla ikinci sırada çıkan Şili ile karşı karşıya gelecek. Daha önce bu turnuvayı kazanmayı başaramayan iki takım da bu akşam bir ilk için sahaya çıkarken, kritik mücadele saat 21.00’de başlayacak ve TRT 1 ekranlarından naklen yayınlanacak. Kupanın favori takımları arasında yer alan iki ekipte de sakat veya cezalı oyuncu bulunmuyor. Turnuvada B Grubu’nda yer alan Almanya ve Şili, grup mücadelesinde birbirlerine üstünlük kuramamış ve karşılaşma 1-1 sonuçlanmıştı.

Farklı kazanmışlardı.

Avustralya ve Kamerun’un da olduğu gruptan lider çıkan Panzerler, yarı finalde Meksika’yı, 4-1 yenerek finale çıktı.  Güney Amerika ekibi ise son Avrupa şampiyonu Portekiz’i penaltı atışlarıyla 3-0 mağlup ederek, adını son ikiye yazdırdı.

Muhtemel ilk 11'ler:

ŞİLİ
Bravo
Isla
Jara
Medel
Beausejour
Aranquiz
Diaz
Hernandez
Vargas
Vidal
Sanchez
T.D.: Juan Antonio Pizzi

ALMANYA
Stegen
Kimmich
Rüdiger
Ginter
Henrichs
Rudy
Goretzka
Hector
Draxler
Stindi
Werner
T.D.: Joachim Löw

Medya Radar

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +67/-0
  • www.uydumturk.com
« Yanıtla #1285 : 03 Temmuz 2017, 12:16:49 »
TRT'ye ses tepkisi!
Şili - Almanya maçındaki ses sorunu izleyenleri isyan ettirdi.

Rusya'nın ev sahiğliğinde düzenlenen Konfederasyonlar Kupası final maçında Şili ve Almanya karşı karşıya geldi. Ancak, maçtan daha çok, TRT'nin ses sorunu konuşuldu.

TRT'de yayınlanan Şili - Almanya maçınan sesin, görüntüden önce gelmesi damda vurdu. İzleyenler, sosyal medya platformu Twitter üzerinden TRT1 yayınına isyan ettiler. Eleştirilere, maçın spikeri Levent Özçelik ve yorumcu Ömer Üründül de maruz kaldı.

İşte, paylaşılan tweetlerden bazıları;

www.medyatava.com

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +67/-0
  • www.uydumturk.com
« Yanıtla #1286 : 04 Temmuz 2017, 11:28:02 »

Türkiye’nin ilk İngilizce yayın yapan uluslararası haber platformu TRT World’ün yeni haber programı “Roundtable”, uluslararası televizyon haber muhabir ve haber sunucularından David Foster’ın sunumu ile TRT World ekranlarında olacak.

3 Temmuz Pazartesi günü saat 15.30’da ilk bölümü ile TRT World ekranında izleyici ile buluşacak olan Roundtable programında, global trendler ve güncel olaylara dair tüm görüş ve düşünceler masaya yatırılarak.                    www.medyatava.com

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +67/-0
  • www.uydumturk.com
« Yanıtla #1287 : 05 Temmuz 2017, 13:00:48 »

TRT Spikeri Filin Arıkan ile eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun avukat oğlu Murat Aksu'nun sessiz sedasız evlendikleri ortaya çıktı.

Sabah'tan Bülent Cankurt'un haberine göre iki kızının annesi Şehnaz Gülpınar'dan 2011'de anlaşmalı olarak jet hızıyla boşanan Murat Aksu, yaklaşık bir yıldır flört ettiği TRT spikeri Fulin Arıkan ile 24 Haziran'da nikah masasına oturmuş.

Aksu'nun evinde, sadece yakın arkadaşlarının katıldığı minik bir törenle nikah defterine imzayı atmışlar.

Ankara Hukuk Fakültesi'nden dönem arkadaşları olan ikiliden Fulin Arıkan'ın da ilk evliliğinden bir kızı varmış.                                               www.medyaradar.com

Çevrimdışı KARTAL DEMİR

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +102/-0
« Yanıtla #1288 : 10 Temmuz 2017, 20:19:44 »

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren'den ilk mesaj!

TRT Genel Müdürlüğü'ne atanan İbrahim Eren, kişisel Twitter hesabı üzerinden kısa bir açıklama yaptı.

Atama kararnamesi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylanarak bugün yürürlüğe giren İbrahim Eren, "4 yıldır Genel Müdür Yardımcısı olarak hizmet ettiğim TRT’ye bugün itibariyle Genel Müdür olarak atanmış bulunuyorum" dedi.

"Şahsıma layık görülen TRT Genel Müdürlüğü görevini hakkıyla ifa etmek için var gücümüzle çalışacağız" diyen İbrahim Eren, şöyle devam etti:

"TRT, bu dönemde milli kültürümüzü temel alan, kapsayıcı yapım ve yayınlarıyla Türkiye'de ve Dünyada etkin olma hedefini sürdürecektir. TRT’deki yeni dönemin ülkemiz, milletimiz ve TRT ailesi için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum."

Medya Radar

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +67/-0
  • www.uydumturk.com
« Yanıtla #1289 : 15 Temmuz 2017, 19:36:18 »

"İşgal Girişiminden Dirilişe 15 Temmuz'un Anatomisi" belgeselinde, Fetullahçı Terör Örgütü mensubu teröristlerin, 15 Temmuz işgal girişimine ilişkin kanlı plan ve hazırlıkları, çatı davayı merkeze alacak şekilde iddianame ve ifadelerden hareketle saat saat ele alındı.

15 Temmuz'u, kapsamlı şekilde anlatan 90 dakikalık belgeselde, darbecilerin ifadelerini yalanlayan kamera kayıtları, cep telefonu görüntüleri ve canlandırmalar kullanıldı.

Belgeselde, FETÖ'nün aşama aşama hayata geçirdiği acımasız darbe planları ile 15 Temmuz gecesinin kilit isimleri, görgü tanıkları, şehit yakınları ve gazilerle yapılan röportajlar da yer alıyor.

TRT ile AA'nın iş birliğiyle hazırlanan belgeselde, Ajansın deneyimli kadrosunun o gece yaşananlara ilişkin yaptığı haberler, o gece çekilen görüntüler ve fotoğraflar da kullanıldı.

"İşgal Girişiminden Dirilişe 15 Temmuz'un Anatomisi" belgeseli, saat 23.00'te TRT ortak yayınında izleyicilerle buluşacak.                              www.medyaradar.com

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=WxoyQu19EuE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=WxoyQu19EuE</a>

* SON İLETİLER/KONULAR

topic ╚► TV'DE SPOR EKRANI
[TV'DE SPOR EKRANI- SPOR KANALLARININ YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER]
KARTAL DEMİR
Bugün, 10:35:20
topic HOTBİRD 13 DERECE UYDUSU HAKKINDA BİLGİLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
[HOTBİRD 13B/13C/13D°E HAKKINDA BİLGİLER]
KARTAL DEMİR
Bugün, 10:33:08
topic TÜRKSAT'TAN GÜNCEL GELİŞMELER
[TÜRKSAT 2A,3A,4A,4B - 42.0° E / 50.0° HAKKINDA BİLGİLER]
KARTAL DEMİR
Bugün, 10:32:30
topic FLYSAT'TAN GÜNCEL HABERLER
[FLYSAT'TAN HABERLER]
KARTAL DEMİR
Bugün, 10:31:38
topic UYDUMTÜRK FORUMUNDA GÜNÜN HABERİ
[FAYDALI BİLGİLER]
KARTAL DEMİR
Bugün, 10:28:14
topic TÜRK TELEKOM TİVİBU PLATFORMU HAKKINDAKİ GÜNCEL HABERLER
[TİVİBU]
KARTAL DEMİR
Dün, 19:38:19
topic KÜRTÇE KANALLARDAN GÜNCEL HABERLER
[KÜRTÇE KANALLARDAN GÜNCEL HABERLER]
KARTAL DEMİR
Dün, 18:04:05
topic AZERSAT VE AFRİCASAT-1A 46° E GÜNCEL GELİŞMELER
[AZERSAT AZERSPACE VE AFRİCASAT-1A 46° E HAKKINDA BİLGİLER]
KARTAL DEMİR
Dün, 09:57:25
topic STAR TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
KARTAL DEMİR
23 Eylül 2017, 10:02:34
topic RADYO DÜNYASINDAN HABERLER
[RADYOLAR]
KARTAL DEMİR
23 Eylül 2017, 09:56:25
topic RTÜK'TEN GÜNCEL HABERLER/RTÜK'TEN CEZA ALAN YAYIN KURULUŞLARI
[FAYDALI BİLGİLER]
KARTAL DEMİR
22 Eylül 2017, 09:16:02
topic KIRŞEHİR TV, ÇOK YAKINDA UYDU YAYININA BAŞLAYACAK!
Hayresoğlu
21 Eylül 2017, 21:14:32
topic TV8'İN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
ErenSAT_06
21 Eylül 2017, 16:15:12
topic D-SMART PLATFORMU HAKKINDAKİ GÜNCEL HABERLER
[D-SMART]
ErenSAT_06
21 Eylül 2017, 15:59:21
topic TRT KANALLARININ YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER
KARTAL DEMİR
20 Eylül 2017, 10:28:49
topic BEIN SPORTS KANALLARININ YAYIN AKIŞLARI
[TV'DE SPOR EKRANI- SPOR KANALLARININ YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER]
KARTAL DEMİR
20 Eylül 2017, 10:23:57
topic TEVE 2'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
KARTAL DEMİR
18 Eylül 2017, 22:09:53
topic ATV VE A HABER'İN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
KARTAL DEMİR
18 Eylül 2017, 22:01:59
topic TÜRKSAT UYDUSUNDAKİ RADYO VE TV KANALLARIYLA İLGİLİ GÜNCEL KONU,SORU VE YORUMLAR
KARTAL DEMİR
18 Eylül 2017, 17:34:27
topic HABERTÜRK TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
KARTAL DEMİR
18 Eylül 2017, 17:26:04
topic YERLİ VE YABANCI İP TV KANALLARI HAKKINDAKİ HABERLER
[YERLİ VE YABANCI YAYIN YAPAN İP TV KANALLARI]
KARTAL DEMİR
18 Eylül 2017, 11:13:45
topic HABERERK TV, ÇOK YAKINDA UYDUDA OLACAK!
Hayresoğlu
17 Eylül 2017, 22:22:31
topic TGRT GRUBU KANALLARININ YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
17 Eylül 2017, 14:50:06
topic TÜRKSAT UYDUSUNDA YAYIN YAPAN KORSAN TVLER HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
Hayresoğlu
16 Eylül 2017, 20:40:48
topic EVLİLİK PROGRAMLARI HAKKINDA GÜNCEL HABERLER