26 Şubat 2018, 01:01:56

* İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK SPONSOR BAĞLANTILAR

* UYDUMTÜRK'TEN DEV REKLAM KAMPANYASI!  GÜNLÜK SADECE 1 TL

Gönderen Konu: WİNDOWS HAKKINDA GÜNCEL HABERLER  (Okunma sayısı 11383 defa)

MustiSpongebob

• Ziyaretçi
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA.
« Yanıtla #15 : 30 Ağustos 2013, 12:40:10 »
Facebook Facebook'da Paylas Twitter Twitter'da Paylas

Windows 8.1'i etkinleştirmenin kolay yolu!
Sızan Windows 8.1 RTM sürümlerini etkinleştirmek, aslında o kadar kolaymış ki...

Windows 8.1 RTM yapıları, Microsoft'un güncellemeyi tamamlamasıyla beraber internette adeta uçuşmaya başladı. Windows 8.1'i yüklemekte acele edip onu nasıl etkinleştireceğinizi bulamıyorsanız, bunun aslında çok kolay bir yolu var.

Windows 8.1'i deneyen kullanıcılar, onu sahip oldukları Windows 8 anahtarıyla etkin hale getirebildiklerini söylüyorlar. Bunun ardından ekranda gösterilen filigranlar ortadan kalkıyor ve sisteminiz tam olarak etkin hale geliyor. Ancak Windows 8 anahtarını sızan Windows 8.1 yapılarını kurmak için kullanamıyorsunuz. İnternette gezinen bir anahtar ile kurulumu yapabilir; hemen ardından anahtarı orijinal Windows 8 anahtarı ile değiştirip aktivasyonu tamamlayabilirsiniz. Ancak bu ipucu, sızan "Frankenbuild" ve yine henüz sızan Windows 8 Pro RTM x64 için geçerli değil. Ayrıca kullanılan anahtarların Microsoft tarafından banlanması da, kuvvetle muhtemel.

Bunun yanında Windows 8.1'i yüklemeye çalıştığınızda .Net 3.5 Framework'ü zorla yüklemeniz de gerekebilir. Bunun için aşağıdaki komutu yönetici haklarıyla çalıştırdığınız bir komut satırında girmeniz gerekli:

dism.exe /online /enable-feature /featurename:NetFX3 /Source:X:/sources/sxs

Windows 8.1 güncellemesi resmi yolla 18 Ekim'de Windows Mağazası üzerinden sunulmaya başlanacak. Güncellemeyi şimdiden denemeye çalışıyorsanız, resmi olmayan paketlerin sisteminize zarar verebilme ihtimalini göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Kaynak: http://www.chip.com.tr/haber/windows-8-1-i-etkinlestirmenin-kolay-yolu_42342.html

MustiSpongebob

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 10 Eylül 2013, 18:09:06 »
Windows 8.1 RT'nin ISO imajı sızdı!
Windows 8.1'den şimdiye kadar hiç sızmayan bu dosyalar da sonunda internete sızmayı başardı!

RTM aşamasına ulaşan Windows 8.1'in Windows RT'li tabletlere özel yapısı da sonunda internete sızdı. İşletim sisteminin normal bilgisayarlara yönelik yapıları daha önce birçok kez sızmıştı.

Windows RT'nin ISO imaj dosyaları şimdiye kadar ortaya çıkmamıştı. Ancak Rus teknoloji grubu WZOR, bu kez Windows 8.1 RT'yi Office 2013 RT'nin dil paketleriyle ve Windows RT aygıt sürücüleriyle beraber sızdırmayı başardı.

Grup, sızdırdığı ISO dosyalarının Microsoft'un hazırladığı orijinal dosyalar olduğunu, üzerinde değişiklik yapmadıklarını iddia ediyor. 2.43GB'lık ana imaj dosyası içinde Outlook'u içeren güncel Office 2013 RT de var. Windows RT'nin yapı dizisi ise x86/x64 sürümleriyle aynı: 9600.16384.130821-1623.

Windows 8.1 güncellemesi Microsoft tarafından 17 Ekim tarihinden itibaren Windows Mağazası üzerinden ücretsiz olarak sunulacak. Bu tarihten itibaren mağazalarda satılan PC'ler de Windows 8.1 ile yüklü gelebilecek.

Kaynak: http://www.chip.com.tr/haber/windows-8-1-rt-nin-iso-imaji-sizdi_42538.html

MustiSpongebob

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 14 Eylül 2013, 13:27:41 »
Windows Phone 8.1'in Siri'si o olacak!
Microsoft'un Windows Phone 8.1 için sır gibi gizlediği seksi "sanal dijital asistanı" ortaya çıktı!

İddialara göre Microsoft, Windows Phone 8.1 güncellemesiyle Apple'daki Siri'ye benzer bir kişisel asistan işlevi sunmaya hazırlanıyor. Raporlar, sanal asistanın Halo oyuncularına tanıdık geleceğini söylüyor.

Rapora göre Microsoft'un sanal asistanı "Cortana" kod adıyla anılıyor. Yapay zeka karakteri, popüler Halo oyun serisinden tanınıyor. Cortana'nın Windows Phone yapılarından bir tanesinde "zCortana" adıyla ortaya çıkması ve son olarak bu hafta bu durumun tekrar onaylanması, Microsoft'un Siri'ye ve Google Now'a rakip olmaya hazırlandığının bir göstergesi olsa gerek.

Kaynaklara göre Cortana, Windows Phone için bir sesli komut algılama işlevinden ötesini sunacak ve öğrenme, adapte olma gibi yeteneklere sahip olacak. Cortana'nın gücünü Bing'in de faydalandığı bilgi bankası "Safori"den alacağı söyleniyor.

Yukarıda ise The Verge'ün Cortana'dan ortaya çıkardığı ekran görüntüsünü görebilirsiniz. Resimden Cortana'nın hava durumu, takvim olayları, uyarılar, konum bilgisi, denetimler, Bluetooth cihazları ve fazlasından bilgi sağlayabildiğini anlayabiliyoruz.

Kaynak: http://www.chip.com.tr/haber/windows-phone-8-1-in-siri-si-o-olacak_42621.html

MustiSpongebob

• Ziyaretçi
Windows 9 hakkında bilinen tek şey
« Yanıtla #18 : 12 Ekim 2013, 19:18:28 »

Tüm kullanıcıların Windows 8 alışmış, ancak Microsoft zaten yeni sürümü üzerinde çalışmaya başladı - Windows'un 9. Bu sadece bir söylenti - Tüm genel bilgileri dikkati çekiyor. Bunların dışında, reklam, Windows vardır. Gördüğünüzde yeni işletim sistemi bilinmemektedir. Ancak ağ gelecek yıl Kasım ayında gerçekleşecek, onaylanmıştır ve işletim sistemi bir test sürümü Ocak ayında satışa sunulacak.

Hangi Windows 9 yenilikler?

Biz performansları Microsoft CFO Peter Klein analiz ederseniz, bir şirketin, ürünlerinin maliyeti bir kademeli olarak azaltılması kararlı olduğunu anlayabiliyorum. Uygulama Geliştirme tarafından ciddiye ve sorumlu bir yaklaşım karar verdi, böylece, Windows 9 kullanıcıları ne seçmek olacaktır.
İşletim sistemi bazı ilginç teknik yönlerini, ana görevi olacak - enerji tasarrufu ve kullanıcı deneyimini geliştirmek için. Herkes bilgisayar hızlı başlar önemlidir. Herkes Yedi Sekiz daha uzun uyanır bilir. Bu bağlamda, Windows 9 hızlı olur. Geliştiriciler bu güç yönetimi mümkün olduğunca kolay hale gelmiştir sağlamak için her şeyi yapmaya hazırız. , Windows 9 için öncelik tasarruf güçtür.

Bazı özellikler, Microsoft Windows 8 eklemek planlanan, ama yapmadı. Bazı seçenekler yeni cihazlar görünür, diğerleri sahipsiz kalır. Yeni işletim sistemi Kinect 3D en iyi tedavi edecek. Buna ek olarak, yakın gelecekte özel 3D kameralar ile dizüstü bilgisayarlar olacak. Ancak, bu ürünlerin pazara Microsoft teslim olmayacaktır.

Windows'un 9 Özellikleri

Microsoft Windows Store ve Windows Phone Mağaza entegre etmeyi planlıyor. Bu nedenle, tek bir platform dezavantajları diğer pahasına telafi edilecektir. Temel amacı - bir süreç Windows 9 ve Windows Phone 9 gelişimine birleştirmek. Resmi yorum yapılmamış, ancak kullanıcılar kesinlikle tüm Windows sürümleri için bir arayüz ve API keyfine varacaksınız. Bu Xbox bağlı olan PC, tablet ve televizyon, bir tanıdık arayüzü ile çalışır.

Bir ve IO - Bugüne kadar Windows 9 birçok isimleri vardır. Verviers adı özeti henüz tanımlanmamıştır. İnsanların Windows 8 görünümünü takdir etmedi bilinmektedir. Bir ücretsiz güncelleme Sekizler, Windows 7 olduğunu hatırlatan - Bu nedenle, Microsoft Windows 8.1 piyasaya sürdü.

Windows 9 masaüstü bilgisayarlar için değil, aynı zamanda dizüstü bilgisayarlar, netbook ve tablet için sadece dizayn edilecektir. İşletim sistemi kişisel hesapları üzerinden çalışacak. , Windows 9 Bu nedenle olası başlatılan veya tamamen internet olmadan çalışır olacaktır. Fayans kaybolur. Birçok kullanıcı bunları kullanmak için rahatsız. Geliştiriciler tüm tanıdık "Başlat" menüsünden dönmek.

Ilk karşılama ekranı kaldıracaktır. Eğer cihaz kullanıcıları açtığınızda sağ masaüstünüze alacak. Kısmen geliştiriciler tarzı Metro UI (Modern UI) terk. Belki de yeni sistem bir karışımı ya da tamamen yeni bir tasarım olacak. Özellikle Windows 8 gibi renkli olmayacağını vurguluyor.

Home ve Professional: Windows 9 iki versiyonu satışa sunulacak. Aradaki fark, ikinci birden fazla hesap oluşturma olanağı sağlar ve ilk olmasıdır - ". Konuk" ve sadece bir Buna ek olarak, İş değil oyun uygulamaları.
Internet Explorer ve Windows Gezgini (Explorer) bir bütün olacaktır. Açılır ve klasörler diskte herhangi bir siteye girmek edilebilir sayesinde. Pencere sayısını aynı anda açık - iki, ama iç sekmesi olacaktır. Masaüstünde ilk artan kapasite ile sonuçlanan, kaydırır.

Bu animasyon ile uygulama simgeleri olması zorunludur. Tüm fotoğraf, video ve ses kayıtları otomatik olarak uygun kütüphaneler tarafından tespit edilecektir. Çoğu kullanıcı otomatik olarak taşınacak gibi, masaüstüne bu dosyaları göndermek imkanı olmayacaktır. Masaüstü (Desktop) birkaç sayfa oluşacak, görsel bir düğme "Başlat" ile geçiş yapılabilir. Arka plan görüntüsü her sayfasında.

Yeni işletim sisteminin ağırlığı yaklaşık dokuz gigabayt azalır. Kontrol Paneli - masaüstü ayrı bir sayfa. Bunun yerine, Windows Media Player, Windows geçici Çal başlıklı yeni bir program içerir. Geliştiriciler Ona göre videoları birleştirmek ve ek çözücü yüklemeye gerek kalmadan, her türlü ses dinlemek için çalışıyoruz.

MS Office, Windows 9 ayrılmaz bir parçası olacaktır. Bu ayrı olarak satın alınması gerekmez. Bir yenilik daha sonra, Windows Store ya da yeni Win Lib ortaya konabilir kitap, oluşturmak veya yazmak için bir uygulamadır. Yüksek hızlı internet varlığında hemen hemen tüm sabit diskten dosyaların yeni sistem SkyDrive aktarılabilir. Entegre Bing Arama ve Google. Ayrıca otomatik olarak işletim sistemi ile güncellenir sağlanan, DirectX özel bir sürümü çalışır.

Windows 9 sadece internet, özel sürücüler veya diskler üzerinden yazılım yükleme olanağı sağlayacaktır. Microsoft resmi sosyal ağ ile de planlanan entegrasyon - www.so.cl. Bu, dosyaları görüntülemek Masası, ağa onları indirmeden ortak sorunları çözmek için yeteneği sağlayacaktır. Gelecekte, bu Facebook Google Plus ve Twitter adapte edilebilir.

Yeni işletim sistemi hızlı bir şekilde farklı sitelerden uygulamaları oluşturmak mümkün olacak. Böylece, masaüstü araçları yeni bir form içinde geri gelmek, onlar tüm masaüstünde dağıtılabilir. Toolkit ücretsiz sunulacak. Windows 9 tüm torrent istemcileri engellemek planlanmaktadır ve kayıt dışı msi-ve exe dosyaları, yanı sıra diğer küçük bir çok şey. Olduğunu

Skype, yeni işletim sisteminin ayrılmaz bir parçası olacaktır. Tüm cihazlar bir arama, kendi telefon faturası, operatör ile geleneksel telefon olacaktır.

Bu geliştiriciler rahat ve fonksiyonel olarak olması için işletim sistemi yapmak için çalışıyoruz açıktır. Bunun gelecek ne, zaman gösterecek.

Kaynak: http://microsoftportal.net/windows-9/2738-vse-chto-izvestno-o-windows-9.html
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2013, 19:21:57 Gönderen: MustiPad »

Çevrimdışı ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★

• ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
  • Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
  • اللهHAKİMİYET KAYITSIZ , ŞARTSIZ ALLAHINDIRالله
    • www.uydumturk.com
« Yanıtla #19 : 01 Kasım 2013, 21:21:48 »
Microsoft'un 12 yılı aşkın bir süredir terk edilmeyen işletim sistemi Windows XP'ye bir darbe daha... Yazılım devi Windows XP'yi korumasız bırakmaya hazırlanıyor.

Microsoft'un Windows XP kullanım oranını hızla düşürmek ve kullanıcılarını Windows 8'e geçirmek için yoğun bir çaba sarf ettiği biliniyor. Bu anlamda Windows XP'ye olan desteğini 8 Nisan itibariyle çekmeye hazırlanan şirket, artık XP kullanıcılarına bu tarihten sonra destek olmayacak.

İlk etapta ise Microsoft, ücretsiz güvenlik yazılımı Security Essentials desteğini XP kullanıcılarından çekmeye hazırlanıyor. Şirket henüz bir takvim vermese de, uzmanlara göre 8 Nisan itibariyle XP kullanıcıları artık Security Essentials uygulamasını güncelleyemeyecek.

Bu da bilgisayarlarını bu uygulamayla koruyan kullanıcıların virüslere karşı açık bir hedef olacağı anlamına geliyor. Kullanıcılar bu durumda ya yeni bir antivirüs yazılımı edinecek ya da Windows XP'yi bırakıp yeni bir Windows sürümüne terfi etmek durumunda olacak.

HÜRRİYET

MustiSpongebob

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : 26 Aralık 2013, 18:09:54 »
Windows 8.1'den büyük Vista var!
Windows 8.1 güncellemesi, bedava dağıtılmasına rağmen gelebildiği yerle Microsoft'u utandırıyor!

Windows 7'ye olan ilgi, çok daha yeni bir işletim sistemi olan Windows 8'inkinden fazla olabilir mi? StatCounter'ın son raporuna göre durum tam da böyle.

Windows 8 ve 8.1, Microsoft'un işletim sistemine önemli yenilikler getiriyor, onu farklı cihazlara çok daha uyumlu hale getiriyor. Ancak en azından şu an görünen o ki kullanıcılar, Windows 7'ye hala daha çok ilgi gösteriyorlar. Windows 8.1'in pazar payı, şu an sadece yüzde 1.93 ve Vista'nın gerisinde bulunuyor.

Aralık istatistiklerinde emekliliği çok yaklaşan Windows XP yüzde 19.87 ile güçlü konumunu koruyor. Windows 8 ise (Windows 8.1 dahil edilmeden) onun arkasından yüzde 8.05'lik pazar payıyla 3. sırada yer alıyor. Yaklaşık 4 senelik gözde işletim sistemi Windows 7 ise yüzde 55'e yaklaşan kullanım oranıyla Aralık 2013'te tüm dünyada en çok kullanılan işletim sistemi.

Microsoft'un bir sonraki Windows işletim sistemi üzerinde çalışmalara başladığı söyleniyor. Bu işletim sisteminin, PC'leri ve akıllı cepleri aynı çatı altında toplayacağı iddia ediliyor.

Kaynak: http://www.chip.com.tr/haber/windows-8-1-den-buyuk-vista-var_44472.html

MustiSpongebob

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 28 Aralık 2013, 14:24:22 »
"Windows Threshold" hakkında yeni bilgiler!

Windows 8.1'den sonra gelecek en büyük güncelleme "Threshold"dan yeni bilgiler ortaya çıktı!

Microsoft'un masaüstü işletim sistemine Windows 8.1'den sonra gelecek büyük güncellemeyle ilgili yeni söylentiler ortaya çıkmaya başladı. Microsoft'tan bilgi sızdırdığını iddia eden "MSFTNerd", kod adı "Threshold" olan 8.2 güncellemesiyle ilgili bildiklerini paylaştı.

MSFTNerd, raporunun "program yönetimiyle direkt olarak ilgilenmeyen Microsoft çalışanlarının verdiği spekülatif bilgilere" dayandığını itiraf ediyor. Dolayısıyla dedikodulara dikkatle yaklaşmakta fayda var.

Microsoft'un işletim sistemi bölümünün başındaki Terry Myerson, şirketin mobil ve masaüstü Windows'ları bir araya toplayan bir platform üzerinde çalıştıklarını daha önce söylemişti. MSFTNerd'in raporuysa Threshold'un "dokunmatik/sesli cihazlar ve fareyle kullanılan cihazlar" için ortak Windows çekirdeği sunacağını söylüyor. Bununla birlikte fareye yönelik cihazlardaki arayüz, dokunmatik özelliğiyle öne çıkan cihazlardakilerden farklı olacaklar.

Bunun yanında rapora göre Microsoft'un bulut hizmletleri farklı bir geliştirme takvimine sahip olacak ve farklı platformlarda farklı arayüzler sunacak.

Rapor, Threshold'un "resmi" olarak geliştirilmeye başlanacağı tarihin 2014 ilkbaharı olacağını ediyor ediyor, ancak bu tarihin birkaç faktörden etkilenebileceğinin de notunu düşüyor.

Kaynak: http://www.chip.com.tr/haber/windows-threshold-hakkinda-yeni-bilgiler_44513.html

MustiSpongebob

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 03 Ocak 2014, 12:51:55 »
Windows XP Aralık'ta sert düştü!

Windows XP, Aralık ayı sonuçlarına göre ciddi bir sendeleme yaşadı ama hala dimdik ayakta!

Net Applications'ın verileri son birkaç aydır Windows XP'nin kullanım oranının pek değişmediğini gösteriyor. Firmanın Aralık 2013'e ait işletim sistemi verileriyse Windows XP'nin yine düşmeye başladığını gösteriyor.

Firmanın son verilerine göre Windows XP'nin pazar payı, yüzde 27.84'e gerilemiş bulunuyor. Kasım ayındaki yüzde 31.22'lik kullanım oranıyla karşılaştırdığımızda bu kayda değer bir düşüş. Tabi ki bu, 2001'de çıkan işletim sistemini gömmek ve kullanıcıları Windows 7 veya 8'e yükseltmek için elinden geleni yapan Microsoft için iyi bir haber.

Ekim ayında Windows 8'e ücretsiz bir uygulama olarak sunulan Windows 8.1 ise Net Applications'a göre artık Windows Vista'dan daha çok kullanılıyor. Windows 8.1'in kullanım oranı yüzde 3.50'ye yükselerek, yüzde 3.46 kullanım oranına sahip Vista'yı geçmiş bulunuyor. Windows 8 ise yüzde 6.65 ile yeni sürümünün hala önünde. Windows 8 ve Windows 8.1'i topladığımızda ise işletim sisteminin toplamda yüzde 10.15 pazar payına sahip olduğunu görüyoruz. Bu oran Kasım'da yüzde 9.3 idi.

Yüzde 49.26 pazar payına sahip Windows 7, tüm dünyada en çok kullanılan işletim sistemi olma ünvanını koruyor. İşletim sisteminin Kasım kullanım oranı yüzde 46.64 idi.

Kaynak: http://www.chip.com.tr/haber/windows-xp-aralik-ta-sert-dustu_44619.html

Çevrimdışı SÜPER MODERATÖR AYKUT

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +67/-0
  • www.uydumturk.com
« Yanıtla #23 : 03 Ocak 2014, 18:41:16 »

MOBİL CİHAZLARDA %80 LERİ ULAŞAN LİNUXUN PCLERDE 1.73LERDE KALMASI İLGİNÇ  :o

MustiSpongebob

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : 09 Ocak 2014, 18:09:49 »
Security Essentials, XP'ye güle güle dedi!
Windows XP'nin halen hayatta olmasından rahatsız olan Microsoft, şimdi de bakın ne yaptı!

Windows XP için sunulan desteğin son günü, yani 8 Nisan giderek yaklaşıyor, ancak işletim sistemi hala oldukça popüler. Microsoft ise bu tarihin ardından Microsoft Security Essentials'ı Windows XP için sunmayacağını duyurarak şaşırttı.

Microsoft'un Security Essentials zararlı tanımlarını Nisan'dan itibaren güncellemeyeceği biliniyordu. Bu yeni hamleyse geçiş yapmaya hazırlanan Windows XP kullanıcılarının biraz daha acele etmelerini sağlayacak. Windows XP, PC'lerden ATM makinelerine hala çok sayıda cihazda kullanılan, çok yaygın bir işletim sistemi ve Microsoft, onu kullananları Windows 7 veya 8'e yükseltmeye ikna etmek için bir süredir farklı yollar deniyor. Bu son hamleyle ise Microsoft, Windows XP kullanıcılarına yükselmedikleri takdirde saldırılara ve hacker'lara karşı savunmasız kalacakları mesajını veriyor.

Ücretsiz antivirüs MSE indirmesini ortadan kaldırmak, çoğu kullanıcıyı Windows XP'den vazgeçirecek bir hamle olmayabilir. İnternete bağlı olmayan hala binlerce bilgisayar var ve üstelik farklı ücretsiz antivirüs yazılımları da mevcut.

Kaynak: http://www.chip.com.tr/haber/security-essentials-xp-ye-gule-gule-dedi_44748.html

MustiSpongebob

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : 09 Ocak 2014, 20:02:54 »
Baharda Windows güncellemesi var

Nisan'da Windows 8.1 için yeni bir güncelleme geliyor. Peki bu güncellemede neler olacak!

Microsoft'un Windows 8.1 için yeni güncelleme tarihi olarak Nisan ayını düşünüyor. İçeriden sızan bilgilere göre, bu güncelleme, Windows 8.2 olarak isimlendirilecek kadar büyük bir değişiklik getirmeyecek. Bazı temel sorunları giderirken, işletim sistemine birkaç küçük yenilik de ekleyecek.

Microsoft'u tanıyanlar, güncellemenin bahar aylarında geliştiriciler için düzenlenen özel bir etkinlik sırasında yayınlanabileceğini söylüyorlar. Bu da güncellemenin Mart veya Nisan ayında çıkacağını gösteriyor. Nisan ayına kadar, yeni Windows sürümü hakkında daha birçok sızıntının meydana geleceğini tahmin etmek zor değil. Bakalım Microsoft, Windows için neler hazırlamış?

Kaynak: http://www.chip.com.tr/haber/baharda-windows-guncellemesi-var_44740.html

azeri abas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : 09 Ocak 2014, 20:24:05 »

HAYIRLI OLSUN !

MustiSpongebob

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : 10 Ocak 2014, 15:57:29 »
Windows 9 ve fazlasından yeni bilgiler!

Windows 8.2, Windows 9 ve fazlası... Heyecan verici haberler içeride...

Yeni ortaya çıkan bilgilere göre Microsoft, Windows 8'i devam ettirecek yeni işletim sistemini bu sene test etmeye başlayacak.

Windows 8.1 ile dokunmatik işletim sistemini bir bakıma cilalayan Microsoft, Çin'den gelen sızıntılara göre Windows 9'un önizleme sürümünü 2014'ün ikinci yarısında ortaya çıkaracak. Win8China'ın verdiği bilgiye göre Windows'un bir sonraki büyük sürümü, şu anda "Threshold" kod adı altında geliştirilen işletim sisteminin ta kendisi.

Bir başka yeni rapora göreyse Windows 8.1, Nisan 2014'te bir tür hizmet paketi güncellemesi alacak. Güncelleme çeşitli performans ve işlev geliştirmeleri sunacağından adı Windows 8.2 olmayacak. Bunun yerine Microsoft'un "Windows 8.1 Update 1" veya "Windows 8.1 Plus" gibi bir ad kullanacağı düşünülüyor.

İşletim sistemine yeni işlevler ekleyecek olan Windows 8.2 güncellemesi ise Win8China'ya göre Windows 8.1'den bir yıl sonra, yani Ekim 2014'te ortaya çıkacak.

Kaynak: http://www.chip.com.tr/haber/windows-9-ve-fazlasindan-yeni-bilgiler_44742.html

Çevrimdışı ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★

• ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
  • Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
  • اللهHAKİMİYET KAYITSIZ , ŞARTSIZ ALLAHINDIRالله
    • www.uydumturk.com
« Yanıtla #28 : 11 Ocak 2014, 20:32:40 »
Windows 9 yolda!

Windows'un yeni sürümü 9 test aşamasını tamamladıktan sonra piyasada yerini alacak.

Windows'un yeni sürümü 9 test aşamasını tamamladıktan sonra piyasada yerini alacak.

Windows 8.1 ile dokunmatik işletim sistemini bir bakıma cilalayan Microsoft, Çin'den gelen sızıntılara göre Windows 9'un önizleme sürümünü 2014'ün ikinci yarısında ortaya çıkaracak. Win8China'ın verdiği bilgiye göre Windows'un bir sonraki büyük sürümü, şu anda "Threshold" kod adı altında geliştirilen işletim sisteminin ta kendisi.
GÜNCELLEME YAPILABİLECEK Mİ?

Bir başka yeni rapora göreyse Windows 8.1, Nisan 2014'te bir tür hizmet paketi güncellemesi alacak. Güncelleme çeşitli performans ve işlev geliştirmeleri sunacağından adı Windows 8.2 olmayacak. Bunun yerine Microsoft'un "Windows 8.1 Update 1" veya "Windows 8.1 Plus" gibi bir ad kullanacağı düşünülüyor.

İşletim sistemine yeni işlevler ekleyecek olan Windows 8.2 güncellemesi ise Win8China'ya göre Windows 8.1'den bir yıl sonra, yani Ekim 2014'te ortaya çıkacak.

SON TV HABER

MustiSpongebob

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : 12 Ocak 2014, 08:15:10 »
‘Windows 9, 2015’te sunulacak’

Windows’un yeni sürümleri üzerinde çalışan Microsoft’un, Nisan 2015’te Windows 9’u sunmayı planladığı belirtildi.

Windows 8.1’in ilk güncellemesi üzerinde çalışan Microsoft, 2015 planlarını şimdiden yapmışa benziyor. Windows işletim sisteminin takipçisi, blog yazarı Paul Thurrott, Windows 9’un Nisan 2015’te piyasaya sürülebileceğini öne sürdü. Microsoft’un Windows 9 hakkındaki planlarını 2014 sonunda doğru düzenlemesi planlanan Build 2014 geliştirici konferansında açıklaması bekleniyor.

Digital Trends sitesini haberine göre, ‘Treshold’ adıyla sunulması beklenen Windows 9’un yanı sıra, Microsoft’un önümüzdeki 12 ay içinde üç yeni Windows versiyonu çıkarabileceği ifade edildi.

Yeni güncellemelerden bir tanesinin Metro versiyonuna dayanacağı ve hem Metro tasarımı hem de masa üstü versiyonunda uygulamaların pencereler halinde sunulabileceği ifade edildi.

Windows 9’un gelecek yıl sunulması ihtimali, Windows 8’in tıpkı Vista gibi en kısa ömürlü işletim sistemlerinden birisi olabileceğine de işaret etti.

Windows 8.1 için hazırlanan güncellemenin, Nisan ayında sunulması bekleniyor.

Kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/id/25491385/
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2014, 15:11:38 Gönderen: MustiPad »

* SON İLETİLER/KONULAR

topic FİLBOX PLATFORMU, SİNEMA KANALLARI VE FİL TV HAKKINDAKİ HABERLER
[FİL BOX / FİL TV]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Dün, 23:48:12
topic ╚► TV'DE SPOR EKRANI
[TV'DE SPOR EKRANI- SPOR KANALLARININ YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER]
Dün, 23:37:38
topic SAMSUNG CEP TELEFONLARI HAKKINDAKİ HABERLER
[FAYDALI BİLGİLER]
Dün, 20:43:10
topic YURTTAN VE DÜNYADAN SPOR HABERLERİ
[FAYDALI BİLGİLER]
Dün, 20:35:03
topic ATV VE A HABER'İN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
Dün, 17:57:08
topic NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
[YERLİ VE YABANCI YAYIN YAPAN İP TV KANALLARI]
Dün, 17:53:11
topic SHOW TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Dün, 15:11:24
topic UÇAN KUŞ TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Dün, 15:04:05
topic UYDUMTÜRK FORUMUNDA GÜNÜN HABERİ
[FAYDALI BİLGİLER]
Dün, 14:58:14
topic KANAL D VE CNN TÜRK'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Dün, 12:58:53
topic TRT DEVRİ KAPANDI! İŞTE ŞAMPİYONLAR LİGİ'NİN YENİ KANALI!
Dün, 12:53:52
topic TÜRKSAT'TAN GÜNCEL GELİŞMELER
[TÜRKSAT 2A,3A,4A,4B - 42.0° E / 50.0° HAKKINDA BİLGİLER]
Dün, 12:52:17
topic FLYSAT'TAN GÜNCEL HABERLER
[FLYSAT'TAN HABERLER]
Dün, 12:51:24
topic YENİ BİR HABER KANALI DAHA GELİYOR! "TR HABER"
Erol06
Dün, 00:38:25
topic KIRŞEHİR TV, 11 MART'TA TÜRKSAT'TA YAYINDA!
24 Şubat 2018, 22:07:44
topic RUMELİ TV, HD YAYINA GEÇİYOR!
24 Şubat 2018, 21:59:54
topic TRT2,26 ŞUBAT'TA YAYINA BAŞLIYOR.
24 Şubat 2018, 19:42:01
topic TRT EL ARABİA, HD YAYINA GEÇTİ!
Hikmet35
24 Şubat 2018, 17:43:21
topic TÜRKSAT UYDUSUNDAKİ RADYO VE TV KANALLARIYLA İLGİLİ GÜNCEL KONU,SORU VE YORUMLAR
24 Şubat 2018, 16:12:57
topic TİVİBU SPOR KANALLARININ YAYIN AKIŞLARI/TİVİBU SPOR TÜRKSAT'TA ŞİFRESİZ YAYINDA!
24 Şubat 2018, 14:32:12
topic RADYO DÜNYASINDAN HABERLER
[RADYOLAR]
24 Şubat 2018, 12:58:18
topic TV8'İN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
23 Şubat 2018, 23:53:17
topic REHBER TV, HD YAYINA GEÇİYOR!
23 Şubat 2018, 23:06:40
topic TWİTTER HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
[FAYDALI BİLGİLER]
23 Şubat 2018, 20:32:09
topic A9 TV VE ADNAN HOCA'DAN HABERLER /A9 TV KAPATILIYOR.
23 Şubat 2018, 19:22:10