17 Kasım 2018, 22:26:55

* İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK SPONSOR BAĞLANTILAR

* UYDUMTÜRK'TEN DEV REKLAM KAMPANYASI!  GÜNLÜK SADECE 1 TL

Gönderen Konu: TRT2 GERİ DÖNÜYOR!  (Okunma sayısı 12859 defa)

Çevrimdışı KARTAL DEMİR

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +102/-0
  • UYDUMTÜRK, TARAFSIZ, BAĞIMSIZ VE İLKELİ.
    • UYDUMTÜRK, UYDU VE MEDYA HABER FORUMU
TRT2 GERİ DÖNÜYOR!
« : 14 Ekim 2017, 18:24:32 »
Facebook Facebook'da Paylas Twitter Twitter'da Paylas

BİLİM VE KÜLTÜR KANALI TRT2,
YENİDEN AÇILACAK!

« Son Düzenleme: 27 Şubat 2018, 23:35:20 Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ »

Çevrimdışı KARTAL DEMİR

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +102/-0
Ynt: BİLİM VE KÜLTÜR KANALI TRT2,YENİDEN AÇILACAK!
« Yanıtla #1 : 14 Ekim 2017, 18:27:50 »
TRT 2 Kanalı Yeniden Açılıyor, Genel Yayın Yönetmeni Kim Olacak?

Bir dönemin televizyonculuk adına önemli değerlerinden biri olan TRT 2 kanalı yeniden izleyiciyle buluşuyor.

Yeni Şafak Yazarı İsmail Kılıçarslan, bugünkü köşe yazısında, TRT 2'nin kültür ve bilim kanalı olarak yeniden yayın hayatındaki yerini alacağını yazdı.

Kılıçarslan, TRT 2'nin Genel Yayın Yönetmenliği koltuğuna ise televizyon dünyasının tecrübeli isimlerinden Samed Karagöz'ün oturacağını belirtti.

İşte Kılıçarslan'ın bugünkü yazısı:

Hatırlayanlarınız olacaktır. Birkaç zaman önce bu köşede ‘Güzel masanın etrafında’ isimli bir yazı yayınlamıştım. O yazıda sevgili dostum Samed Karagöz’den bahsetmiş, hatta restorasyonla ilgili bir cümlesini alıntılamıştım. Samed’den şöyle bir mesaj, daha doğrusu şöyle bir İsmet Özel alıntısı geldi telefonuma: ‘d harfine bak dedim / nasıl da soylu duruyor sonunda kelimenin’.

‘Ne ki şimdi bu?’ diye düşünürken ayıktım. Yine aynı hatayı yapmış ve Samed’in adını ‘Samet’ olarak yazmıştım. Eh, şimdilerde azaldı ama benim de soyadımın başına benzer çok durum gelmişti, geliyor. ‘Kılıçaslan’ en yaygını, ‘Kılınçarslan’ ise en sevdiğim.

Eh, eski alaylı fıkra yazarları gibi uzattık, uzatmayalım. Hem mahcubiyet ifade edeyim, hem ‘TRT Kültür kanalı genel yayın yönetmenliğin hayırlı olsun’ ziyaretini gerçekleştireyim, hem de TRT Kültür meselesinde bilgiyi ilk elden alayım diye kalktım gittim Samed’in yanına.

Bir kere bendeki bilgi bayatmış. TRT Kültür, hatta bazı rivayetlerde TRT Bilim ve Kültür isimli bir kanal kurulmuyormuş. Kanalın adı ‘TRT2’ olmuş. Bu habere çok sevindim, zira prestijli ve üst düzey kültür-sanat yayıncılığı yapılan bir kanaldı vaktiyle TRT2. O güzel markayı ihya etmek çok iyi fikirdi.

Samed’e, ‘nasılsa rakip kanalın rakip programcısıyım. Ekranında gözüm yok. Yani rahatım. Sen anlat, ben yazayım abi, nasıl olacak TRT2?’ dedim. Samed de anlattı. Doğrusu, nitelik konusunda heyecan verici bir iş olacağını zaten düşünüyordum ancak bu kadar iyi düşünülmüş, bu kadar iyi planlanmış bir yayıncılık vizyonu ile karşılaşınca heyecanım iyice arttı. Samed’i dinledikçe ‘niçin böyle projelerde bu kadar geç kalıyor, bir dünya vakit kaybediyoruz?’ sorusu geldi dayandı aklıma. Hayata geçen her kültür projesinde 10 yıl, 15 yıl, 20 yıl geç kalmışız hissi uyanıyor herkeste. Kitap Fuarı’nda böyle, yayıncılıkta böyle, dizide, sinemada, çocuk kitabında böyle... Finalde en yetkilimiz, yani Cumhurbaşkanımız ‘biz kültür işini başaramadık’ diyor, dert yanıyor. Bu iyi değil, hem de hiç iyi değil.

Neyse, ‘geç olsun da güç olmasın’ demiş atalarımız. Bir bildikleri vardır elbet. Ben TRT2’yi anlatmaya devam edeyim size.

Haftada dört gün dört farklı kuşakta iyi filmler izleyeceğiz anlaşılan. Klasik filmler, edebiyat uyarlamaları, festival filmleri ve Orta Asya filmleri. Tabii, TRT2 geleneğine uygun olarak filmlerin başında sunumlar, sonunda ise ‘film okumaları’ olacak. 

‘Sohbet’ işini diyor Samed, ‘biraz ders niteliğinde planladık. Edebiyat, felsefe, bilim, sanat ve tarih gibi konularda uzman isimler belirli bir mesele etrafında derinlemesine konuşacaklar. Ayrıca bu sohbet-derslerin görselliği değil, Türkiye’de dünyada bile yeni yeni uygulanan bir visual teknoloji ile hayata geçecek.’

Her akşam ‘iyi müzik’ olacak TRT2’de, hem yayınlanacak hem de üzerine konuşulacak.

‘Günde iki belgesel’ diyor Samed Karagöz, ‘hem de hayvanlı-doğalı değil, kültürlü-sanatlı.’

‘Kültür-sanat odaklı canlı habercilik’ diyor. ‘Dünyadan kültür ve sanat olaylarını anında izleyiciye aktarmak’ diyor. ‘TRT’nin, bilhassa TRT Word’un gücüyle herhangi bir ülkeye bağlanıp oradan canlı yayınlar yapmak’ diyor. ‘Pozniak’taki etnik müzik festivalinden, Bosna’da yayınlanmış önemli bir kitaptan, Fas’ta düzenlenen ‘edebiyatımızda Türkiye’ toplantısından haberdar olmak istemez misin?’ diyor. ‘Delirdin herhalde’ diyorum kalkarken Samed’e, ‘bu anlattığın kanal öyle büyük bir boşluğu dolduracak, öyle hayırlı işlere yarayacak ki olursa o kadar olsun.’ 

Doğrusu biraz da üzülüyorum Samed’e dönüş yolunda. Kurduğu hayali hayata geçirirken bizim mahallenin ona yaşatacaklarından endişe ediyorum. ‘Ben niçin ekranda değilim?’ cümlesinden başlayıp ‘böyle kanal mı olur?’ cümlesine kadar ilerleyecek bazıları. Hatta bazıları takım elbiselerini giyip, kravatlarını takıp kapı kapı dolaşacak ve ‘ben aslında daha iyi bir seçenektim’ yoklaması yapacak.

Dahası, mesela bu yazıyı yazdığım için bana bile ‘tabii, ekrana çıkacaktır’, ‘tabii, bilmem hangi işi vardır’ diyecek. Çünkü o habaset yatağı hasetlik, bu vampirlerin temel besin kaynağı.

Ama bir taraftan da çok seviniyorum. Samed gibi birinci sınıf bir derdin yükünü çeken birinci sınıf adamlar meydan yerindeler ve sorumluluk alarak hayallerini hayata geçirmenin peşindeler. Zannediyorum bu, sonu gelmez bir mücadele. Ve zannediyorum finalde her türlü iyiler kazanacak.

medyaradar.com

« Son Düzenleme: 14 Ekim 2017, 19:00:58 Gönderen: KARTAL DEMİR »

Çevrimdışı KARTAL DEMİR

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +102/-0
« Yanıtla #2 : 14 Ekim 2017, 18:28:33 »
Karadenizlim25, haber için teşekkür ederiz.

Çevrimdışı KARTAL DEMİR

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +102/-0
« Yanıtla #3 : 15 Ekim 2017, 11:11:44 »

Sayın Erkan Tan, tarafımızca editöryal kontrolden geçirilmiş haberleri, bazı Facebook sayfalarına verdiğinizi tespit ettik. Haberin başlığıyla ilgili yaptığımız düzeltmenin yanı sıra, kullandığımız logoyu da aldığınız görülmüştür. UydumTürk.com'u, kaynak göstermek şartıyla haberlerimizi paylaşabilirsiniz.
Bu durumun tekrarlanmamasını rica ediyoruz.
Bilginize sunulur.

Çevrimdışı Hikmet35

• Acemi Üye
  • **
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +1/-1
« Yanıtla #4 : 15 Ekim 2017, 13:09:02 »
 Tabikide TRT2 tekrar yayına girmesini çok sevindim ve umarım yayına girerse HD kalitesinde yayına girer bide o eski TRT2 (mavili olan değil) tekrar kullanırlar! Bu TRT1 içinde geçerli!

AMAA!!
TRT AVAZ HD VE TRT MÜZİK HD YİNE YOK YAV BU NE İNAT ARKADAŞ BU KANALARIN HD YAYINA GEÇMESİNİ GÖNÜLDEN İSTEDİĞİMİZİ BELİRTTİK TRT'YE HALEN İNATLA BU KANALARI HD YAYINA GEÇİRMİYORLAR HAYRET BİŞEY!
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2017, 21:53:30 Gönderen: Hikmet35 »

Çevrimdışı ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★

• ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
  • Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
  • اللهHAKİMİYET KAYITSIZ , ŞARTSIZ ALLAHINDIRالله
    • www.uydumturk.com
« Yanıtla #5 : 17 Ekim 2017, 16:06:01 »

Yeniden Hayırlı Olsun Diyelim.
Haber İçin Teşekkürler Sayın Karadenizlim25..!

Çevrimdışı ÖMER İŞLER

• Yeni Üye
  • *
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +1/-0
« Yanıtla #6 : 27 Ekim 2017, 12:59:16 »
UP UZUN BİR ARADAN SONRA HERKESE MERHABA...

HABERİ GÖRÜNCE SEVİNDİM...

HAYIRLI OLSUN...
[/size][/color][/shadow]

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
    • www.uydumturk.com
« Yanıtla #7 : 08 Kasım 2017, 15:30:35 »
UP UZUN BİR ARADAN SONRA HERKESE MERHABA...

HABERİ GÖRÜNCE SEVİNDİM...

HAYIRLI OLSUN...
[/size][/color][/shadow]

Uzun Bir Aradan Sonra UydumTürk Forumuna ,
Yeniden Hoşgeldiniz Sayın Ömer İşler Bey.

Çevrimdışı Hikmet35

• Acemi Üye
  • **
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +1/-1
« Yanıtla #8 : 12 Kasım 2017, 00:10:37 »
Yokmu bir haber nezaman bu kanal hayata girecek?

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
    • www.uydumturk.com
« Yanıtla #9 : 13 Kasım 2017, 19:28:14 »
Yokmu bir haber nezaman bu kanal hayata girecek?
Şimdilik Ses Seda Yok.
Gelişmeleri Bu Başlıktan Takip Edebilirsiniz Hikmet Bey..!

karadenizlim25

• Ziyaretçi
'TRT 2' kanalı yeniden açılacak
« Yanıtla #10 : 24 Kasım 2017, 22:07:44 »
TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, 2010'da yayın formatı ve adı değiştirilen "TRT 2" kanalının yeniden açılacağını söyledi.

İbrahim Eren, "5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali"nde sinemaseverlerle buluştu.

Anadolu Ajansı'nın Global İletişim Ortağı olduğu festival kapsamında The Marmara Pera'da düzenlenen "TRT'de Tanıdık Var mı?" adlı söyleşi programına katılan Eren, sektördeki tecrübelerini ve TRT'nin işleyişini anlattı.

TRT'nin 2008'den sonra kanal sayısını daha da artırdığına dikkati çeken Eren, "TRT 1990'lı yıllara kadar çok büyük bir okuldu, sektöre birçok isim kazandırdı. Özel kanalların açılmasıyla birlikte ise TRT gerilemeye başladı." dedi.

Eren, seneye TRT'nin 50. yaşını kutlayacaklarını belirterek, "2008'le birlikte TRT'nin kanal sayısı daha da artmaya başladı. Özellikle tematik kanal hareketlenmesiyle TRT de tematik kanallara yöneldi. TRT World'le dünyanın her yerine ulaşıyoruz. 2018'de 'TRT 2' adıyla açacağımız kültür içerikli kanalımızda da festival kuşakları, filmler, kültür sanat programları gibi işler yayınlanacak." diye konuştu.

Link: http://www.memurlar.net/haber/710430/trt-2-kanali-yeniden-acilacak.html

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
    • www.uydumturk.com
« Yanıtla #11 : 24 Kasım 2017, 22:30:10 »

Haber İçin Teşekkürler Sayın Karadenizlim 25..!

2018 De Yayına Geçecek TRT 2..!

2018'de 'TRT 2' adıyla açacağımız kültür içerikli kanalımızda
festival kuşakları, filmler, kültür sanat programları yayınlanacak.

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
    • www.uydumturk.com
« Yanıtla #12 : 07 Aralık 2017, 11:08:08 »
TRT'den flaş karar! Hangi kanalı kapatma kararı aldı?
TRT, yeni bir kanal açarken mevcut kanallardan birini internete gönderecek.

Milliyet Gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu, TRT Okul kanalının frekansını TRT 2'ye bırakacağını ve yayın hayatına internetten devam edeceğini yazdı. Eyüboğlu, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren ve arkadaşlarının, 40 ülkede 300 muhabirin görev yaptığı TRT World’ün açılmasıyla gözden düşen TRT Türk kanalını da "format" değişikliğiyle yeniden atağa kaldırmak için çalıştıklarını açıkladı.

İşte Eyüboğlu'nun bugünkü yazısından "TRT Okul kapanıyor yerine TRT 2 geliyor" başlıklı o bölüm:

TRT 1, TRT World, TRT Haber, TRT Spor, TRT Avaz, TRT Çocuk, TRT Belgesel, TRT Müzik, TRT El Arabia, TRT Diyanet, TRT Türk, TRT Kürdi, TRT Okul, TRT 4K ve TRT 3  Meclis TV olmak üzere 15 televizyonu olan TRT, yakında bir TV kanalı daha açacak.

TRT, yeni bir kanal açarken mevcut kanallardan birini karasal yayından çıkarıp, internete gönderecek.

2018’de yayıncılığa internetten devam etmesi planlanan TRT Okul’un frekansından, TRT’nin yeni kültür ve sanat kanalı TRT  2, yayına girecek. TRT2’nin 2018’de seyirciye “Merhaba” diyeceği kesin, ama yayına başlayacağı tarih belli değil.

TRT Türk, atağa kalkacak

Büyük iddialarla kurulan TRT Türk, 40 ülkede 300 muhabirin görev yaptığı TRT World’ün açılmasıyla gözden düşmüştü.

Kadrosu daralan, yeni program yapmayan, bazı yapımları TRT Haber’e kaydırılan, TRT yönetimi diğer kanallarının yayınlarını tekrar ederek kapanacağı günü bekleyen TRT Türk’ü, yeniden atağa kaldırmaya karar verdi. O yüzden TRT Genel Müdürü İbrahim Eren ve arkadaşları, TRT Türk’ün yeni formatı üzerinde çalışıyor şu günlerde.

Medyaradar

karadenizlim25

• Ziyaretçi
TRT Okul kanalı internete aktarılıyor. TRT 2 yeniden açılıyor

TRT'ye (Türkiye Radyo Televizyon Kurumu) ait TRT Okul kanalı internete aktarılıyor. Böylece TRT Okul yayın akışını internet üzerinden sürdürecek ve Karasal yayın frekansı ise yerini Türkiye'nin ilk kültür ve sanat kanalı olan TRT 2'ye bırakacak.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'na bağlı olan ve eğitim ile ilgili bilgilerin paylaşıldığı TRT Okul kanalı internete aktarılıyor. TRT Okul'un televizyon akışından kaldırılarak internete aktarılmasıyla yerine TRT 2 yeniden açılıyor.

TRT Okul kanalının frekansının yeni açılacak olan TRT 2'ye aktarılmasıyla izleyicilere yeni bir alternatif sunulacak. TRT 1, TRT World, TRT Haber, TRT Spor, TRT Avaz, TRT Çocuk, TRT Belgesel, TRT Müzik, TRT El Arabia, TRT Diyanet, TRT Türk, TRT Kürdi, TRT 4K ve TRT 3 Meclis TV olmak üzere 15 kanala yayın akışı sağlayan TRT, 16. kanal olan TRT Okul'un yerine TRT 2 kanalını açarak toplamda 16 kanal hizmet verecek.

TRT 2'nin yayın içeriği ne olacak?

2018 yılında gerçekleşmesi beklenen yayın akışındaki bu değişiklik ile TRT Okul internetten yayına devam ederken TRT Okul frekansı ile yeni kültür ve sanat kanalı TRT 2 izleyicisiyle buluşacak. Bu buluşmanın tarihi henüz kesin değil fakat 2018 yılında mutlaka akışın değiştirileceği konuşuluyor.
TRT 2 kanalı Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'na bağlı olarak 6 Ekim 1986 tarihinde yayın yapmaya başlamıştır. Türkiye'nin ilk kültür ve sanat kanalı olan TRT 2, 2001 senesine kadar TRT Gap ile ortak yayın yapmış daha sonra kültür ve sanat ağırlıklı haberleri yerine 2001 senesinden itibaren Haber kanalına dönüşmüştür. 24 saat yayın yapmaya başlayan TRT 2, 18 Mart 2010 tarihinde kendisine ait Karasal yayın frekanslarını TRT Haber'e bırakmış ve yayından kaldırılmıştır. Şimdilerde ise TRT Okul kanalının Karasal Yayın frekansları ile yayın hayatına dönmesi kararlaştırıldı.

Kaynak: http://www.diziler.com/haber/trt-okul-kanali-internete-aktariliyor-trt-2-yeniden-aciliyor-16121

Çevrimdışı Hikmet35

• Acemi Üye
  • **
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +1/-1
BU TRT NEYIN KAFASINI YASIYOR??!!! TRT2'YI AÇMAK IÇIN EN FAYDALI KANALI TRT OKULU UYDUDAN KALDIRIYOR, 1 YILDAN FAZLA TRT TÜRK'Ü DEVRE DISI BIRAKTILAR KI NEKADAR GÜZEL PROGAMLARI VARDI KI IZLEYNIDE BAYA VARDI! TRT KÜRTÇE VE TRT ARAPÇA AÇARAK ANAYASAMIZIN ILK 4 MADDESINI DELDILER! SN. CUMHURBASKANI BUNA NASIL MÜSADE EDIYOR!! ANAYASMIZDA RESMI DIL TÜRKÇEDIR VE TÜRKÇEDE KALICAKTIR BUNU BIRLERINE IYICE HATIRLATMAK LAZIM! MADEM TRT BIZIM IÇIN TRT2'YI TEKRAR HAYATA SOKMAK ISTIYOR OZAMAN SU TRT KURDI VE TRT ARAPÇA'NIN HAYATINA SON VERIN TRT OKUL'UMUZU ELIMIZDEN ALMAYIN! BEN BU KONUDA GERÉKTEN ÖFKELIYIM SÖYLECEKLER LAFIM VAR AMA O LAFI SÖYLEMIYORUM AMA BU HAINLIKTEN BASKA BISEY DEGIL! ONURSUZLAR! Kusura bakmayin forumdaslar ama ben bu adaletsizlige sesiz kalamam!

* SON İLETİLER/KONULAR

topic A MİLLİ TAKIMIN MAÇLARI İLE İLGİLİ HABERLER
[TV'DE SPOR EKRANI- SPOR KANALLARININ YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Bugün, 22:14:55
topic FOX TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
Bugün, 22:10:14
topic PREMIER LEAGUE HEYECANINI S SPORT PLUS’TA YAŞA!
Bugün, 22:01:39
topic TÜRKSAT'TAN GÜNCEL GELİŞMELER
[TÜRKSAT 2A,3A,4A,4B - 42.0° E / 50.0° HAKKINDA BİLGİLER]
Bugün, 18:13:10
topic FLYSAT'TAN GÜNCEL HABERLER
[FLYSAT'TAN HABERLER]
Bugün, 18:12:13
topic STAR TV VE EURO STAR TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER!
Bugün, 12:30:37
topic ╚► TV'DE SPOR EKRANI
Bugün, 12:24:21
topic KANAL D VE CNN TÜRK'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Dün, 15:19:34
topic RADYO DÜNYASINDAN HABERLER
[RADYOLAR]
Dün, 13:56:23
topic RTÜK'TEN GÜNCEL HABERLER / KANALLARA VERİLEN CEZALAR!
[FAYDALI BİLGİLER]
Dün, 02:12:30
topic KIVANÇ TATLITUĞ'DAN YENİ DİZİ!ÇARPIŞMA!
Dün, 02:08:26
topic DOST TV 15 ARALIK,YENİ FREKANS BİLGİLERİ!
Dün, 02:06:10
topic SHOW TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
15 Kasım 2018, 19:14:14
topic AZERSAT VE AFRİCASAT-1A 46° E GÜNCEL GELİŞMELER
[AZERSAT AZERSPACE VE AFRİCASAT-1A 46° E HAKKINDA BİLGİLER]
15 Kasım 2018, 04:24:57
topic ATV VE A HABER'İN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
14 Kasım 2018, 15:22:34
topic TRT KANALLARININ YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER
14 Kasım 2018, 15:20:00
topic A PARA YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER!
14 Kasım 2018, 15:15:56
topic RTÜK'ÜN KESTİĞİ CEZALARI KİMSE ÖDEMİYOR!
[FAYDALI BİLGİLER]
13 Kasım 2018, 20:24:14
topic HS TV HABER YAYIN HAYATINA BAŞLIYOR!
13 Kasım 2018, 06:10:00
topic UÇAN KUŞ TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
12 Kasım 2018, 06:06:49