17 Kasım 2018, 22:25:48

* İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK SPONSOR BAĞLANTILAR

* UYDUMTÜRK'TEN DEV REKLAM KAMPANYASI!  GÜNLÜK SADECE 1 TL

Gönderen Konu: TÜRKSAT UYDUSUNDA YAYIN YAPAN KORSAN TVLER HAKKINDA GÜNCEL HABERLER  (Okunma sayısı 90065 defa)

Çevrimdışı ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★

• ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
  • Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
  • اللهHAKİMİYET KAYITSIZ , ŞARTSIZ ALLAHINDIRالله
    • www.uydumturk.com
Facebook Facebook'da Paylas Twitter Twitter'da Paylas

TÜRKSAT UYDUSUNDA YAYIN YAPAN KORSAN TVLERE,
RTÜK SONUNDA "DUR" DEDİ!

« Son Düzenleme: 12 Ağustos 2016, 10:46:25 Gönderen: KARTAL DEMİR »

Çevrimdışı KARTAL DEMİR

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +102/-0
  • UYDUMTÜRK, TARAFSIZ, BAĞIMSIZ VE İLKELİ.
    • UYDUMTÜRK, UYDU VE MEDYA HABER FORUMU
Ynt: UYDU KANALLARINDAKİ DOLANDIRICILIK
« Yanıtla #1 : 19 Ocak 2015, 19:13:57 »

Uydu kanallarında büyük dolandırıcılık!

Türksat’tan yayın yapan uydu kanalları büyük bir dolandırıcılığa sahne oluyor. Telifsiz olarak eski Türk filmlerini korsan olarak yayınlayan bu kanallar bedava telefon gönderiyoruz, kredi kartı aidatlarınızı geriye alıyoruz diyerek izleyicilerini dolandırıyor.
Türksat uydusundan yayın yapan onlarca uydu kanalı büyük bir dolandırıcılıkta paravan olarak kullanılıyor. Kemal Sunal filmlerini, eski Türk filmlerini korsan olarak yayınlayan bu kanallar basit sorular soralarak binlerce kişiyi ücretsiz cep telefonu kazandınız diyerek kandırıyor.

Çin malı arızalı telefonları izleyicilerine gönderen korsan tv kanalları izleyicilerinden 120-130 lira gönderim masrafa talep ediyor. Piyasada 50-60 liraya satılan telefonları bedava diye kandırdıktan sonra 120-130 liraya satan korsan TV kanallarına şikayetlerini iletmek isteyenler internet sitelerine ve iletişim bilgilerine ise ulaşamıyor.

Korsan tv kanallarındaki dolandırıcılık bunlarla da sınırlı değil. Kredi kartına ait yıllardır ödediğiniz aidatlarınızı geri alıyoruz diye kampanya düzenleyen bu kanallar, yüklü miktarda para talep ettikleri izleyicilerine sadece bir dilekçe gönderiyorlar. Bu dilekçe ile banka şubelerine başvuran mağdurlar ise hiçbir sonuç alamıyor.

Bu tv kanalları ile ilgili yapılan şikayet başvurularından da hiçbir sonuç alınamıyor. Türkiye'den bir uydu lisansı, başvurusu ya da herhangi bir izni bulunmayan bu korsan tv kanalları Avrupa'dan aldıkları yayıncılık lisansı ile Türksat'tan uydu kiralayıp yayına çıkabiliyor. RTÜK ya da Avrupa'daki her hangi bir kuruluşun kurallarına tabi olmayan bu kanallar halkı rahatça dolandırıyor ve hiçbir yasal müeyyide ile karşılaşmıyor.

Mağdurlar, bir çok önemli projeye imzasını atan Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Lütfi Elvan'ın bu meseleye bir çözüm bulmasını bekliyor.

Yeni Akit
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2015, 00:01:43 Gönderen: SÜPER-MODERATOR-AYKUT »

Çevrimdışı KEMO

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +6/-10
  • Bulgaristan-Paylaşmak Güzeldir.
« Yanıtla #2 : 19 Ocak 2015, 21:30:48 »
demek ki reklam yayinlarina devam , rtük bir şey yapamiyor.yaziklar olsun.

Çevrimdışı Hayresoğlu

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +8/-6
« Yanıtla #3 : 19 Ocak 2015, 21:50:01 »
rtuk de o kanallardan para kazanıyor niye kapatsın ki xxx herifler
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2015, 15:59:03 Gönderen: ADMİN-DİYARBAKIR »
SADECE TURKSAT :)

Çevrimdışı KEMO

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +6/-10
« Yanıtla #4 : 19 Ocak 2015, 21:59:57 »
ulaştırma ve deniz bakaciligin el atmasi bekleniyormuş. ne alaka türksat bu durumda en suçlu kurum kessin yayinlarini olur biter.
ama nerde türksat iyi para kazaniyor bu işten kanallar durmadan isim değişip yeniden yayinda oluyor.milleti dolandiriciktan türksat
rahatsiz olmuyor demek ki yeter ki para gelsin.yaziklar olsun TÜRKSAT
Bunuda yazayim vatandaşta çok suçlu aramasinlar bu tür kanallari.

Çevrimdışı Satcity34

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +8/-4
  • ALMANYA'DA UYDUCU
« Yanıtla #5 : 19 Ocak 2015, 22:56:35 »
dolandiricilar uyduya bile el attilarya haram olsun.bencede türksat suçlu.

Çevrimdışı Memo85

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +11/-6
  • BULGARİSTAN-HASKÖY
« Yanıtla #6 : 20 Ocak 2015, 00:02:29 »
en büyük suç vatandaşta aramasinlar.o zaman bu tür kanallar parada kazanamazlar.

Çevrimdışı ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★

• ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
  • Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
  • اللهHAKİMİYET KAYITSIZ , ŞARTSIZ ALLAHINDIRالله
    • www.uydumturk.com
« Yanıtla #7 : 20 Ocak 2015, 00:32:13 »

İlginç Haber Için Teşekkürler Süper Moderatör Kartal Hocam.Bakalim Zaman Neyi Gösterecek?

Çevrimdışı SÜPER MODERATÖR AYKUT

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +67/-0
  • www.uydumturk.com
« Yanıtla #8 : 20 Ocak 2015, 00:41:16 »
en büyük suç vatandaşta aramasinlar.o zaman bu tür kanallar parada kazanamazlar.

BAKIŞ AÇINIZ DOĞRU AMA VATANDAŞIN GÖZ GÖRE GÖRE DOLANDIRILMASINI ENGELLEMEKTE DEVLETİN İŞİ DEVLETİN UYDUSUNDAN FREKANS KİRALAYIP YAYIN YAPACAKLAR DEVLETTE ENGEL OLMAYACAKSA BU KANAL SAHİPLERİNİ KODESE ATMAYACAKSA NE ANLADIM BU İŞTEN  >:(  >:(  >:(

Çevrimdışı Ceren Levi

• Kıdemli Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +15/-8
  • fortuna MEDYA (TV Yapım Reklam Prodüksiyon Dizayn)
    • * fortuna Medya Com
« Yanıtla #9 : 20 Ocak 2015, 03:47:04 »
Asıl sorun kimde Zafer Bey bizzat kendisi yazmak istedi. Klavyem onda: ''Bir yatırımcı yeni tv kanalı kurmak istediği zaman TürkSat ve RTÜK yetkililerini arıyor. TürkSat kirası ne kadar? RTÜK yayın izni ne kadar? gibi çok basit 2 sorunun cevabını almak istediği zaman ne cevap veriliyor biliyor musunuz? ''Bize şirketinizi kurduktan sonra resmi yazı ile başvurun, size bir form göndeririz, o formu doldurun'' diyorlar. Yatırımcı da diyor ki; ''Yahu kardeşim ben henüz şirket kurmadım, sıfırdan bu işe giriyorum. Ne kadar masrafım olacağını ortalama olarak bileyim de ona göre şirketi kurayım ve size başvurayım'' diyor. Fakat RTÜK ve TÜRKSAT asla ücretleri telefonda söylemiyorlar. Hatta bizzat ben (Zafer) kanal kurmak isteyen bir müşterim için aradığımda bana; ''Müşteriyi bize gönderin, biz hallederiz'' demişlerdi. :) Ben müşterimi neden bir başkasına hediye edeyim ki. :D Hal böyle olunca da piyasada 10 lira olanı 110 liraya pazarlayan bir sürü dolandırıcıya kapı açılıyor işte. İnanın fortuna format olarak bize ''TV KANALI KURUN'' diye gelen hemen her yatırımcının ilk sözü ''ABİ BİZ DOLANDIRILDIK'' oluyor. Dolandırılmadan gelen yok inanın. Biz her şeyi açık olarak söylüyoruz ama bize bile tedirgin yaklaşıyorlar bu yüzden. Bütün bunlara sebep olan şey ilgili resmi makamlardan yatırımcılara bilgi verilmemesidir. Halbuki niye saklıyorlar ki yazsınlar ücretleri RTÜK ve TÜRKSAT web sitelerine, yatırımcı da kendini ona göre ayarlasın. Bizce bu işte resmi kurum çalışanlarıyla ilgili başka bir şüphe var. Onu da yazmayalım buraya. Fakat yöneticiler bu konuyu mutlaka incelesin. Şüphelerimizde haklı çıkacağımıza da eminiz. Biz bütün ücretleri biliyoruz ama resmi kurumlar gizli tuttuğu için biz de açıktan söyleyemiyoruz. İşin başlangıç boyutu bu.

İkinci boyutu ise yatırımcıların tv kanalı kurmak için bilgi eksikliği içerisinde ''En ucuz nerden iş yaparım'' düşüncesiyle lisanssız olarak yayına çıkmaları. Kanalların bir çoğu o yüzden sürekli isim değiştiriyor. Yani kaçamak güreşiyorlar. ;) Zaten aslen televizyoncu değiller, hiç bilgileri de yok. 3-5 kuruş temin edip ekranda ürün satar milleti dolandırır parayı bulurum derdindeler. Onları buna iten şey kiraların yüksek olması, adam gibi reklam alacak yayıncılık yapmamaları, reklamverenlerin de uydu kanallarına ilgi göstermemesi. İşte hepsi birleşince kanal sahibi ekranda ürün satıyor, ürüncü kanala sahibiyle çalışıyor, iyi mikötü mü düşünmeden ekrandan doğrudan satışla para kazanılıyor. Burada mağdur olan sadece tüketici oluyor. Onda da suç var. Neden ekrandan ürün alıyorsun? derler adama!

Korsan film konusuna gelince; dünyada ''PD olarak adlandırılan 20-30 yılı aşmış yapımlar kamuya aittir'' sözü suistimal edilerek kanal sahipleri dolandırılıyor. Bizzat birkaç kanal sahibini bu konuda uyardığımda ''Amaaan kim nerden bilecek, yapıştır gitsin'' diyerek özellikle Kemal Sunal filmlerini yayınlamaya devam ettiler. Yani kanal sahipleri de, filmleri pazarlayanlar da ortak iş yapıyor. Her ikisi de suçlu. Ben uzun yıllardır sinema sanatçısı Bahar Öztan'la çalışıyorum. Kemal Sunal filmleriyle ilgili bizzat kendisine sordum. Telif haklarının devam ettiğini söylüyor. Zaten Türk filmleriyle ilgili PD diye bir durum olmadığını biliyordum ama teyid etmiş oldum. Uzun lafın kısası herkes almış yolunu gidiyor.
Buna DUR diyecek olan da RTÜK ve TÜRKSAT yönetimiyle birlikte Bakanlık olacaktır. fortunaZafer
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2015, 21:43:26 Gönderen: MODERATÖR-ÜMİTBEY »
* fortuna MEDYA (TV Yapım Reklam Prodüksiyon Dizayn)

Çevrimdışı Memo85

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +11/-6
  • BULGARİSTAN-HASKÖY
« Yanıtla #10 : 20 Ocak 2015, 14:48:43 »
bunlar rezil insanlar, allah korkusu yok bu insanlarda.

Çevrimdışı KEMO

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +6/-10
« Yanıtla #11 : 20 Ocak 2015, 21:08:16 »
bakalim kim el atacak bu korsan yayinlara.

Çevrimdışı Satcity34

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +8/-4
  • ALMANYA'DA UYDUCU
« Yanıtla #12 : 20 Ocak 2015, 21:50:20 »
bir ara haber vardi bu tür yayin yapan kanal sahiplerine hapis cezasi verilecekti diye.ama nerde adamlar hapis yerine kesin villalarda
oturuyorlar.kimsenin bir şey yapacagi yok.yayinlara devam  ;D

Çevrimdışı SÜPER MODERATÖR AYKUT

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +67/-0
  • www.uydumturk.com
« Yanıtla #13 : 21 Ocak 2015, 00:20:47 »
Asıl sorun kimde Zafer Bey bizzat kendisi yazmak istedi. Klavyem onda: ''Bir yatırımcı yeni tv kanalı kurmak istediği zaman TürkSat ve RTÜK yetkililerini arıyor. TürkSat kirası ne kadar? RTÜK yayın izni ne kadar? gibi çok basit 2 sorunun cevabını almak istediği zaman ne cevap veriliyor biliyor musunuz? ''Bize şirketinizi kurduktan sonra resmi yazı ile başvurun, size bir form göndeririz, o formu doldurun'' diyorlar. Yatırımcı da diyor ki; ''Yahu kardeşim ben henüz şirket kurmadım, sıfırdan bu işe giriyorum. Ne kadar masrafım olacağını ortalama olarak bileyim de ona göre şirketi kurayım ve size başvurayım'' diyor. Fakat RTÜK ve TÜRKSAT asla ücretleri telefonda söylemiyorlar. Hatta bizzat ben (Zafer) kanal kurmak isteyen bir müşterim için aradığımda bana; ''Müşteriyi bize gönderin, biz hallederiz'' demişlerdi. :) Ben müşterimi neden bir başkasına hediye edeyim ki. :D Hal böyle olunca da piyasada 10 lira olanı 110 liraya pazarlayan bir sürü dolandırıcıya kapı açılıyor işte. İnanın fortuna format olarak bize ''TV KANALI KURUN'' diye gelen hemen her yatırımcının ilk sözü ''ABİ BİZ DOLANDIRILDIK'' oluyor. Dolandırılmadan gelen yok inanın. Biz her şeyi açık olarak söylüyoruz ama bize bile tedirgin yaklaşıyorlar bu yüzden. Bütün bunlara sebep olan şey ilgili resmi makamlardan yatırımcılara bilgi verilmemesidir. Halbuki niye saklıyorlar ki yazsınlar ücretleri RTÜK ve TÜRKSAT web sitelerine, yatırımcı da kendini ona göre ayarlasın. Bizce bu işte resmi kurum çalışanlarıyla ilgili başka bir şüphe var. Onu da yazmayalım buraya. Fakat yöneticiler bu konuyu mutlaka incelesin. Şüphelerimizde haklı çıkacağımıza da eminiz. Biz bütün ücretleri biliyoruz ama resmi kurumlar gizli tuttuğu için biz de açıktan söyleyemiyoruz. İşin başlangıç boyutu bu.

İkinci boyutu ise yatırımcıların tv kanalı kurmak için bilgi eksikliği içerisinde ''En ucuz nerden iş yaparım'' düşüncesiyle lisanssız olarak yayına çıkmaları. Kanalların bir çoğu o yüzden sürekli isim değiştiriyor. Yani kaçamak güreşiyorlar. ;) Zaten aslen televizyoncu değiller, hiç bilgileri de yok. 3-5 kuruş temin edip ekranda ürün satar milleti dolandırır parayı bulurum derdindeler. Onları buna iten şey kiraların yüksek olması, adam gibi reklam alacak yayıncılık yapmamaları, reklamverenlerin de uydu kanallarına ilgi göstermemesi. İşte hepsi birleşince kanal sahibi ekranda ürün satıyor, ürüncü kanala sahibiyle çalışıyor, iyi mikötü mü düşünmeden ekrandan doğrudan satışla para kazanılıyor. Burada mağdur olan sadece tüketici oluyor. Onda da suç var. Neden ekrandan ürün alıyorsun? derler adama!

Korsan film konusuna gelince; dünyada ''PD olarak adlandırılan 20-30 yılı aşmış yapımlar kamuya aittir'' sözü suistimal edilerek kanal sahipleri dolandırılıyor. Bizzat birkaç kanal sahibini bu konuda uyardığımda ''Amaaan kim nerden bilecek, yapıştır gitsin'' diyerek özellikle Kemal Sunal filmlerini yayınlamaya devam ettiler. Yani kanal sahipleri de, filmleri pazarlayanlar da ortak iş yapıyor. Her ikisi de suçlu. Ben uzun yıllardır sinema sanatçısı Bahar Öztan'la çalışıyorum. Kemal Sunal filmleriyle ilgili bizzat kendisine sordum. Telif haklarının devam ettiğini söylüyor. Zaten Türk filmleriyle ilgili PD diye bir durum olmadığını biliyordum ama teyid etmiş oldum. Uzun lafın kısası herkes almış yolunu gidiyor.
Buna DUR diyecek olan da RTÜK ve TÜRKSAT yönetimiyle birlikte Bakanlık olacaktır. fortunaZafer

ZAFER BEYİN ELİNE SAĞLIK PAYLAŞTIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM CEREN HANIM
BU KANALLARIN SONU GELİRDE NE ZAMAN GELİR ALLAH BİLİR  :(
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2015, 21:47:32 Gönderen: MODERATÖR-ÜMİTBEY »

Çevrimdışı Ceren Levi

• Kıdemli Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +15/-8
  • fortuna MEDYA (TV Yapım Reklam Prodüksiyon Dizayn)
    • * fortuna Medya Com
« Yanıtla #14 : 21 Ocak 2015, 11:16:11 »
Yasal bir uydu kanalının aylık masrafı 75 bin Liradan başlıyor. RTÜK ve TÜRKSAT aldıkları kiraları ucuzlatır, yayıncılara da içerik açısından (belgesel, film, haber)vb. günlük yayın mecburiyeti getirirse, doğrudan satış reklam sürelerini en düşük seviyeye ve belli standartlara çekerse kanalların hepsi temizlenir. 4 maddeyle tertemiz bir uydu yayını ortaya çıkar. fz
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2015, 21:49:04 Gönderen: MODERATÖR-ÜMİTBEY »
* fortuna MEDYA (TV Yapım Reklam Prodüksiyon Dizayn)

* SON İLETİLER/KONULAR

topic A MİLLİ TAKIMIN MAÇLARI İLE İLGİLİ HABERLER
[TV'DE SPOR EKRANI- SPOR KANALLARININ YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Bugün, 22:14:55
topic FOX TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
Bugün, 22:10:14
topic PREMIER LEAGUE HEYECANINI S SPORT PLUS’TA YAŞA!
Bugün, 22:01:39
topic TÜRKSAT'TAN GÜNCEL GELİŞMELER
[TÜRKSAT 2A,3A,4A,4B - 42.0° E / 50.0° HAKKINDA BİLGİLER]
Bugün, 18:13:10
topic FLYSAT'TAN GÜNCEL HABERLER
[FLYSAT'TAN HABERLER]
Bugün, 18:12:13
topic STAR TV VE EURO STAR TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER!
Bugün, 12:30:37
topic ╚► TV'DE SPOR EKRANI
Bugün, 12:24:21
topic KANAL D VE CNN TÜRK'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Dün, 15:19:34
topic RADYO DÜNYASINDAN HABERLER
[RADYOLAR]
Dün, 13:56:23
topic RTÜK'TEN GÜNCEL HABERLER / KANALLARA VERİLEN CEZALAR!
[FAYDALI BİLGİLER]
Dün, 02:12:30
topic KIVANÇ TATLITUĞ'DAN YENİ DİZİ!ÇARPIŞMA!
Dün, 02:08:26
topic DOST TV 15 ARALIK,YENİ FREKANS BİLGİLERİ!
Dün, 02:06:10
topic SHOW TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
15 Kasım 2018, 19:14:14
topic AZERSAT VE AFRİCASAT-1A 46° E GÜNCEL GELİŞMELER
[AZERSAT AZERSPACE VE AFRİCASAT-1A 46° E HAKKINDA BİLGİLER]
15 Kasım 2018, 04:24:57
topic ATV VE A HABER'İN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
14 Kasım 2018, 15:22:34
topic TRT KANALLARININ YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER
14 Kasım 2018, 15:20:00
topic A PARA YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER!
14 Kasım 2018, 15:15:56
topic RTÜK'ÜN KESTİĞİ CEZALARI KİMSE ÖDEMİYOR!
[FAYDALI BİLGİLER]
13 Kasım 2018, 20:24:14
topic HS TV HABER YAYIN HAYATINA BAŞLIYOR!
13 Kasım 2018, 06:10:00
topic UÇAN KUŞ TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
12 Kasım 2018, 06:06:49