26 Mayıs 2019, 08:55:25

* İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK SPONSOR BAĞLANTILAR

* OCTAGON GERMANY-UYDU MALZEMELERİ

* UYDUMTÜRK'TEN DEV REKLAM KAMPANYASI!  GÜNLÜK SADECE 1 TL

Gönderen Konu: WİNDOWS HAKKINDA GÜNCEL HABERLER  (Okunma sayısı 24347 defa)

Çevrimdışı A.Caner Özdemir

 • Kahraman Üye
 • *****
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 1351
 • Karma +14/-4
 • Cinsiyet: Bay
 • MƛƊЄ ƖƝ ƛƝҠƛƦƛ
  • #MrySAT/Bsc
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
« Yanıtla #120 : 19 Kasım 2016, 13:41:55 »
Facebook Facebook'da Paylas Twitter Twitter'da Paylas

                                           Windows 10 ile dosyalarınızı böyle yedekleyin!

         
Windows 10,verilerinizi güvence altına almak için önemli araçlar ve özellikler sunuyor.

Windows 10, önemli dosyalarınızı, dilerseniz tüm dosyalarınızı yedeklemenizi sağlıyor. Çalışan sistemin bir görüntüsünü alın ve sorun yaşadığınızda doğrudan geri yükleyin.

Fotoğrafları,belgeleri ve şarkıları yedekleyin!

Windows'un baştan kurulması can sıkıcı olsa da,yerine bir daha koyamayacağınız video ve fotoğrafları kaybetmenin vereceği sıkıntı ve acıyla kıyaslanamaz. Bu durum pek çok dosya için geçerli.

Windows 10'un yerleşik olarak sunduğu OneDrive, bu klasörleri otomatik olarak yedekleyerek,diskinizde meydana gelebilecek olası bir kayıpta verilerin güvende kalmasını sağlıyor. 
               

Günümüzde medya boyutlarının büyüklüğü göz önüne alındığında,bulut depolamanın sağlıklı çalışabilmesi için hızlı ve yüksek kotalı internet bağlantısı şart.Ayrıca Microsoft 5 GB(eski kullanıcılar için 15 GB) depolama alanı ile sınırlı.

Büyük hacimli yedekler için yerel depolama hala en hızlı,ekonomik,mantıklı ve kolay bir yöntem. Tüm ihtiyacınız olan ikincil bir harici\dahili sabit disk ya da ağ diski. Windows 10 ile birlikte gelen dosya geçmişi özelliği, dosyanın her düzenlemeden sonraki halini de kayıt altına alabiliyor.Böylece bir fotoğrafta yaptığınız değişiklikten memnun değilseniz,değişikliği kaydettikten sonra bile orijinal sürümü geri getirebiliyorsunuz.

1) Hazırlıkları tamamlayın
 Dosya geçmişi kullanışlı ve kurtarma konusunda başarılı. Ancak her dosyanın birkaç yedeğini almak,tahmin edebileceğiniz gibi büyük bir alan gerektiriyor. Dolayısıyla ikincil bir sabit disk, USB bellek ya da ağ diskine ihtiyacınız olacak.

2) Dosya geçmişini aktive edin
[Windows] + kombinasyonuyla ''Ayarlar'' ı açın ve < Yedekleme<< yolunu izleyin. Sağ kısımda >> + Sürücü ekle << düğmesine tıklayarak  yedeklemeyi yapacağınız diski seçin.  Ardından >> Şimdi yedekle<< düğmesine tıklayarak ilk yedeğinizi alın. daga sonra >> Diğer seçenekler<< bağlantısına tıklayarak burada değişiklik yapabilirsiniz.

3) Ağ diskine (NAS) yedekleme yapın
Yerel bir harici disk kullanmaktansa bir ağ diski kullanmak daha kullanışlıdır. >>+ Sürücü ekle<< düğmesine ve >>Tüm ağ adreslerini göster<< seçeneğine tıklayın, burada ağ diskinizi ve yedekleme konumunu seçin. Ardından ''Tamam''a tıklayın ve ''Şimdi yedekle'' düğmesine tıklayın.

4) Yedekleme dosyaları oluşturun
Verilerinizin boyutuna bağlı olarak yedekleme işlemi birkaç saate kadar uzayabilir. Windows otomatik olarak tüm kişisel ayarlarınızı,müzik,fotoğraf video ve belgelerinizi yedekler. Daha sonra bu verileri yedek aldığınız diskte >> / Ayarlar<< ve >>/ Veri<< klasörlerinde bulabilirsiniz.

5) Ayarları değiştirin
Windows'un yedeklemeyi ne şekilde ve ne zaman yapacağını belirleyebilirsiniz. Gerekli tüm ayarlara >> Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Yedekleme > Diğer Seçenekler > Gelişmiş ayarları görüntüle<< yolunu izleyip ulaşabilirsiniz. Burada yedeklemeye yeni klasörler ekleyebilir ya da mecvutları çıkarabilirsiniz.

6) Dosyalarınızı kurtarın
Eğer yedeklemenizi eski haline döndürmeye ihtiyaç duyarsanız, >> ''Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Kurtarma > Diğer Seçenekler > Dosyaları geçerli bir yedekten geri yükle '' yolunu takip edin. Açılan pencerede kurtarmak istediğiniz dosyaları seçin ve yeşil kurtarma düğmesine tıklayın. Dosyalara çift tıkladığınızda önizlemelerini görebilir  ve kolayca seçim yapabilirsiniz.

İşlemci,AMD işlemcileri Tuning aracı ile güvenli biçimde overlock etmek.

Overlock ile birçok işlemciden maksimum seviyede performans almak mümkün. Üretici AMD overlock işlemini AMD OverDrive adlı yazılımı ile kolay hale getiriyor. Yüklemenin ardından Tuning yazılımını açın.

>> Performance Control<< sekmesine ve ardından >>Clock/Voltage<< sekmesine gidin.AMD OverDrive bu ekranda size işlemcinizin anlık performansını  gösterecektir. İşlemciye overlock yapmak için önce >>Select all cores<< seçimini işaretleyin.

Ardından >>CPU Core o Speed<< sekmesinde >>CPU Core Multiplier<< barını sağa doğru çekin. >>Current Speed<< kısmında işlemcinin yeni hızını göreceksiniz.

Eğer bunu yaptıktan sonra çökmeler yaşarsanız, >> Voltage (V)<< sekmesindeki >>CPU VID<< barını kaydırarak voltaj hakkında deneme yapabilirsiniz. Önemli bir diğer husus ise >>Status Monitor} CPU Status<< yolundan işlemcinin sıcaklığını kontrol etmenizdir. 60 derecenin altındaki sıcaklıklar ideal olarak kabul edilir.

Yaptığınız değişiklikleri uygulamadan önce >>Performance Control } Stability Test<< yolundan birçok kez test etmelisiniz,böylece işlemcinin değiştirilen ayarlarla çökmeden çalışacağından emin olabilirsiniz. Bu noktada, Cinebench yazılımı ile ekstra testler yaparak işlemcinizin istikrarını ve kararlılığını ayrıca test etmenizi öneririz.

Navigasyon sistemi

TomTom navigasyona geliştirici özellikleri ekleyin.

En son özellikleri kullanabilmesi için navigasyon cihazınızın en son yazılımla donatılmış olması gerekir. Bunları TomTom'da iki farklı araç ile edinebilirsiniz. TomTom'un yardım sayfasında sizin modeliniz için hangi aracı seçmeniz gerektiği anlatılmıştır.

Eğer TomTom size TomTom Home programını öneriyorsa,bunu PC'nize yükleyin,cihazı PC'ye bağlayın ve açın. Öncelikle ana menüden şu yolu izleyerek bir yedekleme yapın. >>Backup and restore data } Backup my device } Backup data now<

Ardından ana menüye geri dönün ve >> Update my menu<< seçimini yapın.

Eğer yeni bir yazılım mevcutsa, >>Download updates<< yoluyla bunu indirin.

Ardından >> Finish<>Devicez<< sekmesinin altından >>Disconnect device<< yolunu izleyin.

İkinci güncelleme yazılımı ise, MyDrive ve Connect, ki bu da TomTom'un destek sayfasında mevcut. Bunu da CHIP DVD'de bulabilirsiniz. Yüklemeden sonra, PC'ye cihazı bağlayın,açın,programı çalıştırın ve MyDrive Connect kullanıcı verilerinizle giriş yapın.

Şimdi sayfanın sol üst kısmından >>My Contents<< ve >>Update  selection << yolunu izleyin. Güncellemeyi >> Accept & Install << tuşuna basarak kurmaya başlayın. Ardından güncelleme gerçekleşecektir. Güncelleme bitince PC'nizden TomTom cihazını çıkarın.

Akıllı telefon

Kısayollarla Android telefonu daha verimli kullanın.

Android telefonlar da kullanımı kolaylaştıracak birçok kısa yol var. Uygulamalar arası geçiş. Ana menü tuşuna belirli bür süre basarsanız,Android son kullanılan uygulamarı gösterecektir.

Bu listeyi sağ alttan temizleyebilirsiniz ve sol alttan Android görev yöneticisine ulaşabilirsiniz. Ekran görüntüsü almakGüç düğmesi ve ana menü tuşuna aynı anda basarsanız,telefon ekrandaki görüntünün tamamnını bir ekran görüntüsü olarak kaydedecektir.

PNG dosyası Android ana klasöründe >>/Pictures/Screenshots<< konumuna kaydedecektir.

Android 4.2 ve üstünde size bununla ilgili bir birdirim de gelecektir. Dikkat: google  Nexus 4. bazı HTC modelleri ve başkaca telefonlarda ana menü tuşu ile ses kısma tuşuna basmanız gerekebilir.

Aramaları sessize almak: Eğer telefonunuz uygunsuz bir anda çalarsa, ses tuşlarından herhangi birine basarak sesini kısabilirsiniz,fakat bunu yaptığınızda aramayı kabul etmemiş veya reddetmiş olursunuz. Eğer telefonunuzu yan çevirip ekranı altta kalacak şekilde koyarsanız,aynı sonucu alacaksınız.

Pilin şarj durumunu öğrenin

Bir pilin dolu veya boş olduğunu bir cihazın yardımı olmadan tespit edebilirsiniz. Pili dikey olarak yaklaşık 20 cim'lik  bir yükseklikten bırakın ve düşüşteki reaksiyonundan pilin doluluğunu anlayacaksınız. Boş bir pil,düştükten sonra yaklaşık 1 cm zıplayacaktır.

Eğer pil dolu ise,bu zıplama gözükmeyecek,pil neredeyse yere değmesi ile aynı anda yana devrilecektir. Sebebi: Alkalin pillerin içinde jöle kıvamlı bir madde vardır. Bu madde çarpışmanın tüm enerjisini emer ve pil zıplamak yerine yan yatar. Fakat pil boşsa içerideki bu madde artık katılaşmıştır ve çarpmanın enerjisini ememez. Bu nedenle pil zıplayacaktır.

Wlan Hızlandırıcı

Bir kola kutusundan WLAN çoklayıcı yapınEğer evde bant genişliği ile ilgili sorun yaşıyorsanız, tavsiyemiz çoklayıcı satın almanızdır. Bazı durumlarda,boş bir kola kutusu da bant genişliği sorunlarını çözebilmektedir.

Size hasarsız bir kutu ve keskin bir makas gerekli. Kutuyu bir şemsiye biçiminde kesin ve bunu modemin antenine  istenilen yönde radyo dalgalarını yönlendirecek şekilde monte edin. Bir miktar bant bu parçayı sabitlemek için kullanılabilir.

Tabi ki harici anteni olan modemlerde sonuç daha iyi olacaktır. Antensiz modellerde de etki görülebilirse de,en iyi sonuç antenli modellerde alınmaktadır.
-Hürriyet-


Nasipten öte yol yok bu hayatta,Payımıza düşen;en güzeli değil en hayırlısı olsun.Yunus Emre 
ByCanerÖzdemir&Tutku87

Çevrimdışı SÜPER MODERATÖR AYKUT

 • Kahraman Üye
 • *****
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 8064
 • Karma +67/-0
 • www.uydumturk.com
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
« Yanıtla #121 : 13 Aralık 2016, 19:06:31 »Dolandırıcıların yeni durağı Microsoft Edge!
Microsoft Edge internet tarayıcısında bulunan bir açık sayesinde, dolandırıcılar sahte mesaj yayınlayıp kullanıcıları dolandırabiliyor.

Windows 10 ile hayatımıza giren SmartScreen güvenlik sistemi, uygulamaları olduğu kadar Microsoft Edge tarayıcısını da zararlı yazılımlara karşı koruyordu. Ancak hackerlar Microsoft SmartScreen özelliğinde açık bularak kendi amaçları doğrultusunda kullanmaya başladı.

Açıklanan raporlara göre; Microsoft Edge tarayıcısındaki SmartScreen özelliği teknik destek adı altında dolandırıcıların hizmetine çalışıyor. Eğer Windows 10'a bu virüs bulaşmış ise devreye giren teknik destek görünümlü zararlı yazılım, Google.com'u bile açarken kırmızı ekran hatası veya mavi ekran hatası (BSODs) veriyor.

Bu ekranda "Bu sitedeki içerik güvensiz olarak bildirildi" ibaresi yer alıyor. Bu uyarının altında sahte bir teknik destek numarası ve yine sahte bir sağlayıcı ismi yer alıyor. Microsoft'un bu sorunu çözmek için SmartScreen odaklı bir güncelleme yayınlaması bekleniyor. Eğer böyle bir hata ile karşılaşırsanız SmartScreen'i devre dışı bırakmanızı ve uyarıda yer alan telefon numarasını aramamanızı öneriyoruz.            http://www.teknolojioku.com/

Çevrimdışı SÜPER MODERATÖR AYKUT

 • Kahraman Üye
 • *****
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 8064
 • Karma +67/-0
 • www.uydumturk.com
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
« Yanıtla #122 : 27 Aralık 2016, 22:56:41 »

Windows 10'a mavi ışık filtresi geliyor!
Microsoft, Apple'dan önce davrandı ve göz sağlığı için büyük önem taşıyan mavi ışık filtresini Windows 10'a getireceğini açıkladı. İşte Windows 10'un mavi ışık filtresi hakkındaki detaylar.


Ekran başında uzun vakit geçirenlerin en büyük tehlikesi maruz kaldıkları mavi ışınlar olarak bilinir. Göz sağlığını tehdit eden mavi ışınlar, özellikle gece saatlerinde şiddettini arttırarak belli eder ve gözün yorulmasına neden olur. Bunun için Apple, geçtiğimiz aylarda Night Shift özelliğini iPhone için kullanıma sunmuştu.

Night Shift sayesinde iPhone, gece olunca otomatik olarak renk sıcaklığını 2.700K'ya kadar düşürebiliyordu. macOS cephesinde henüz böyle bir özellik sunmayan Apple, rakibi Microsoft'tan önce davranmayacak gibi görünüyor.

Microsoft, Windows 10 için Blue Light Filter yani mavi ışık filtresi özelliğini kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Windows 10 build 14997 sürümü ile ortaya çıkan mavi ışık filtresi özelliği sayesinde, Windows 10 kullanıcıları renk sıcaklığını diledikleri gibi değiştirebilecek. Bu özelliği gece saatlerinde ister otomatik olarak devreye alabilir, isterseniz de el ile dilediğiniz vakitte aktif edebilirsiniz.

Windows platformunda hali hazırda IRIS ve F.lux gibi bu görevi yapan uygulamalar bulunuyor. Ancak bu özelliğin sistem ile tümleşik olması daha performanslı ve stabil çalışmasını sağlayacak.             http://www.teknolojioku.com/

Çevrimdışı SÜPER MODERATÖR AYKUT

 • Kahraman Üye
 • *****
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 8064
 • Karma +67/-0
 • www.uydumturk.com
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
« Yanıtla #123 : 05 Ocak 2017, 02:32:08 »


Microsoft, Windows 10 Creators Update öncesi Windows 10'da yaşanan sorunları çözmek için kolları sıvadı. Geçtiğimiz günlerde Windows 10 için küçük çaplı güncelleme yayınlayan Microsoft, bugün ise yeni bir topluluk güncellemesi ile karşımıza çıktı.

Windows 10 14393.594 güncellemesi ile sistemde yaşanan sorunların çözüldüğü söyleniyor. KB3209835 kod adlı güncellemeyi Ayarlar> Güncelle ve güvenlik> Güncellemeleri kontrol et bölümünden yükleyebilirsiniz. Windows 10 14393.594 güncellemesini yükledikten sonra bilgisayarınız yeninden başlatmanız gerekecek.

Eğer güncelleme bu bölümde görünmüyorsa, aşağıdaki bağlantıyı kullanarak KB3209835 yükleme dosyasını indirebilirsiniz.                   http://www.teknolojioku.com/

Çevrimdışı SÜPER MODERATÖR AYKUT

 • Kahraman Üye
 • *****
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 8064
 • Karma +67/-0
 • www.uydumturk.com
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
« Yanıtla #124 : 07 Ocak 2017, 00:48:25 »

Windows 10'un yeni tasarımı sızdı!
Microsoft'un Project Neon olarak adlandırdığı proje bugün gün yüzüne çıktı. Project Neon ile Windows 10'un tasarımında büyük çaplı değişiklikler olacak.Microsoft, Windows Vista ve Windows 7 ile birlikte Aero Glass tasarımını sunduğunda olumlu eleştiriler almıştı. Microsoft, daha sonra Windows 8 ile Metro tasarıma geçmiş ve bu değişiklik maalesef ki ilk etapta benimsenmemişti. Windows 10 sürümü ile tasarım hatalarından ders çıkarak firma, farklı ve kullanıcı deneyimine odaklanan bir tasarım ile karşımıza çıkmıştı.

Bu hamlelerden sonra tasarımın üstüne düşen Microsoft'un, uzun bir süredir Project Neon adında bir proje üzerinde çalıştığı söyleniyordu. Bugün ise MSPoweruser sitesi Project Neon ile Windows 10'a gelecek yeni tasarımın görüntülerini paylaştı. Windows 10'un tasarımında küçük değişikliklerin yapıldığı Project Neon'da, öncelik kullanıcı deneyimine verilmiş gibi görünüyor.

Microsoft, aslında arka planda, kenar çubuğunda ve uygulamanın gezinmesinde bulanık olan Windows 10 tasarımına "Acrylic" adı verilen yeni bir bileşen getiriyor. Bu bileşen sayesinde tasarım göze daha hoş göründüğü gibi UX tarafında büyük artılar sunuyor.

Project Neon ile gelecek yeni tasarımın Windows 10 Creators Update ile sunulması bekleniyor.             http://www.teknolojioku.com/

Çevrimdışı SÜPER MODERATÖR AYKUT

 • Kahraman Üye
 • *****
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 8064
 • Karma +67/-0
 • www.uydumturk.com
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
« Yanıtla #125 : 16 Ocak 2017, 10:43:17 »

Microsoft, performansı geliştiren Windows 10 oyun modunu onayladı!
UWP ve Win32 oyunları desteklenecek ve Oyun Modu Windows Mağaza oyunları ile sınırlı kalmayacak.


Daha önce söylendiği gibi Windows 10, yakında PC oyunları oynarken sistem performansını artıran yeni bir Oyun Modu özelliği içeriyor. Microsoft tarafından bugün onaylandı, ancak nasıl çalıştığının tam açıklaması henüz yapılmadı.

Xbox baş mühendisi Mike Ybarra, Xbox Wire'daki bir yazıya göre, Amacımız bilgisayarınızı oyun performansını yükseltmek için Windows 10 Oyun Modu ile optimize etmektir dedi.

Ybarra, Twitter'da Oyun Modu'nun hem Win32 hem de UWP oyunlarını desteklediğini ve bunun da önemli bir faktör olduğunu ekledi. Özellik Aralık ayında bir güncelleme ile ortaya çıktığında, Windows Store'daki UWP oyunlarıyla sınırlı olabileceği konusu çok konşulmuştu.

Güncellemeleri test eden Windows üyeleri, Oyun Modu'nun görsel öğelerine bu hafta erişebilecekler. Ybarra, özelliklerin kısa süre içerisinde nasıl işlediği konusunda daha fazla bilgi paylaşılacağını söyledi. Bu özelliğin bir parçası olan Windows 10 İçerik Oluşturucu güncellemesi, bu baharda yayınlanacak.                     http://www.teknolojioku.com/

Çevrimdışı kinjo

 • Yeni Üye
 • *
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 1
 • Karma +0/-0
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
« Yanıtla #126 : 19 Ocak 2017, 10:53:19 »
İşte elimdeki posta.

Merhaba,

 
Topluluğa hoş geldiniz!
 
Windows 8 üzerinde çalıştığınızı bilmek güzel.
 
"Kötü havuz başlığı" hata iletisi alıyorsunuz ve sonra bilgisayar yeniden başlatılıyor.
Sorunu daha iyi anlamak için birkaç soru sormak istiyorum:
1. Hata mesajını rasgele alıyor musunuz?
2. Alınan eksiksiz hata mesajı nedir?
3. Sorunu vermeden önce bilgisayarda herhangi bir değişiklik yaptınız mı?
4. Bilgisayarda yüklü herhangi bir üçüncü taraf virüsten koruma yazılımı var mı?
5. Bilgisayara bağlı harici aygıtlar var mı?
 
 
Bir şey yapalım, sorun devam edip etmediğini kontrol etmek için, gelişmiş başlatma seçeneklerinden otomatik yeniden başlatmayı devre dışı bırakalım.
A. Windows Tuşu + C tuşunu basılı tutarak Tılsımlar çubuğunu açın.
B. Şimdi ayarlara tıklayın ve PC ayarlarını değiştir'i tıklayın.
C. PC ayarları altında Genel'e tıklayın. Gelişmiş başlatma altında Tekrar Başlat'ı tıklayın.
D. Altında bir seçenek belirleyin, Sorun Giderme üzerine tıklayın ve Gelişmiş Seçenekler'e tıklayın.
E. Gelişmiş seçenekler altında Başlangıç ​​ayarlarını tıklayın.
F. Şimdi Başlangıç ​​ayarları penceresinde Yeniden Başlat'ı tıklayın.
G. Şimdi, masaüstü ekranındaki talimatları izleyin.
 
 
 
Yöntem 1: Donanım sorun gidericisini çalıştırmanızı ve yardımcı olup olmadığını kontrol etmenizi öneririm. Sorun gidericiyi çalıştırmak için aşağıdaki adımları izleyin.
A) Tılsımlar menüsünü etkinleştirmek ya da fare işaretçisini ekranın sağ alt köşesine getirmek için 'Windows + C' ye basın ve çekicilik menüsü elde edersiniz.
B) 'arama' yı tıklayın ve 'ayarları' seçin ve 'Sorun giderme' yazın ve 'sorun giderme' seçeneğini seçin.
C) 'Donanım ve Ses' düğmesini tıklayın ve 'Donanım ve Aygıtlar'ı seçin ve sorun gidericiyi çalıştırmak için bir sonraki düğmesini tıklayın.
 
 
Yöntem 2: Ayrıca, USB sürücüsünün sürücülerini güncellemeyi denemenizi ve bunun yardımcı olup olmadığını kontrol etmenizi öneririm.
Sürücüleri güncellemek için aşağıdaki adımları izleyin.
A) Fareyi sol alt köşeye sürükleyin ve 'Başlat simgesini' sağ tıklayın.
B) 'Cihaz yöneticisi'ni seçin
C) Aygıt Yöneticisi'nde, güncellemek istediğiniz aygıtı bulun ve aygıt adını çift tıklatın.
D) 'Sürücü' sekmesini tıklayın ve ardından 'Sürücüyü Güncelle'yi tıklayın ve yönergeleri izleyin.
 
 
Yöntem 3:
Bilgisayarı temiz önyükleme durumunda başlatın ve üçüncü taraf uygulamaları veya başlatma öğelerinin soruna neden olup olmadığını kontrol edin.
A. 'Windows tuşu + R' ye basın ve tırnak işaretleri olmadan 'msconfig' yazın ve 'ENTER' tuşuna basın.
Yönetici parolası girmeniz veya onaylamanız istenirse, parolayı yazın veya Devam'ı tıklayın.
B. 'Genel' sekmesinde, 'Seçmeli Başlangıç' düğmesine tıklayın.
C. 'Seçmeli Başlangıç' altında, 'Başlangıç ​​Öğelerini Yükle' onay kutusunu temizlemek için tıklayın.
D. 'Hizmetler sekmesi'ni tıklayın,' Tüm Microsoft Hizmetlerini Gizle 'onay kutusunu tıklatıp seçin ve ardından' Tümünü Devre Dışı Bırak'ı tıklayın.
E. 'Uygula' ve 'Tamam'ı tıklayın.
F. Sizden istendiğinde, 'Yeniden Başlat'ı tıklayın.
G. Bilgisayar başladıktan sonra, yükleme uygulamalarını kullanıp kullanamayacağınızı doğrulayın.
Not: Sorun giderme işlemini bitirdikten sonra bilgisayarı normal moda yeniden başlatmanız gerekir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
A. 'Windows tuşu + R' ye basın ve tırnak işaretleri olmadan 'msconfig' yazın ve ENTER'a basın.
Yönetici parolası girmeniz veya onaylamanız istenirse, parolayı yazın veya Devam'ı tıklayın.
B. 'Normal Başlatma'yı seçin.
C. 'Uygula' ve 'Tamam'ı tıklayın.
 
Or otherwise, How To Fix “BAD POOL HEADER” BSOD? : Deskdecode
 

Çevrimdışı SÜPER MODERATÖR AYKUT

 • Kahraman Üye
 • *****
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 8064
 • Karma +67/-0
 • www.uydumturk.com
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
« Yanıtla #127 : 21 Ocak 2017, 23:52:50 »
Microsoft, hackerlara karşı Windows'u güçlendiriyor!

Microsoft, önceki sürümlerden daha güvenli hale getirmek için Windows'un en yeni sürümünü güçlendirdi, ancak bu korumalar sadece onlar için yüksek bir fiyat ödemeye istekli olanlara sunulacak. Microsoft'un Windows Defender ATP Araştırma Ekibi'nden Matt Oh ve Elia Florio, Windows 10 yıldönümü güncellemesi, çekirdek Windows bileşenleri ve Microsoft Edge tarayıcılarında müşterileri, güvenlik açıkları için tüm korumalardan yararlanmaya yardımcı olan birçok teknik geliştirdi.

Zero-Day, güvenlik açıkları olarak da bilinen tanımlanamayan güvenlik açıklarına karşı özellikle önemlidir, özellikle devletler için çalışanlar tarafından veri çalmak için kullanılan güçlü bir araçtır. Tek bir güvenlik açığına odaklanmak yerine, Microsoft, Oh ve Florio'nun açıkladığı yararlanma sınıflarına karşı hafifletme tekniklerine odaklanıyor. Sonuç olarak, bu hafifletme teknikleri, gelecek Zero-Day istismarlarına açık olan saldırı yüzeylerini önemli ölçüde azalttı diye açıklandı.

En etkili koruma için, müşteriler Windows Defender ATP'ye kaydolmalı, Oh ve Florio'nun önerileri yalnızca Windows Enterprise E5 kullanıcılarına sunulan bir hizmettir. Microsoft, 2002'de güvenilir bilgi işlem girişimi başlattığında, tüm Windows sürümlerini eşit derecede güvenli hale getirdiğini söyledi.

Bununla birlikte, yeni Windows 10 yıldönümü güncellemesindeki güvenlik gelişmeleri tüketicilere de faydalı. Malwarebytes'in kıdemli güvenlik araştırmacısı Jerome Segura, Bu kullanıcılar için harika bir haber dedi.

Microsoft, Windows çekirdeğini sağlamlaştırmada iyi ilerleme kaydederken, diğer alanlarda da işletim sisteminin güvenliğini artırabilir. Bu alanlardan bir tanesi üçüncü taraf uygulamalar ve bileşenleri. Microsoft, işletim sisteminin güvende olmasını sağlamaya çalışırken, Flash, Java ve diğer yazılımlara hala bağımlı olacak. Sistemin güvenliği, tüm parçalara bağlı olacak. Yani isterse en güvenli Windows sürümüne sahip olun, eski sürüm bir Flash eklentiniz varsa, bilgisayarınıza yine de virüs bulaştırabilirsiniz.                http://www.teknolojioku.com/

Çevrimdışı A.Caner Özdemir

 • Kahraman Üye
 • *****
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 1351
 • Karma +14/-4
 • Cinsiyet: Bay
 • MƛƊЄ ƖƝ ƛƝҠƛƦƛ
  • #MrySAT/Bsc
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
« Yanıtla #128 : 02 Mart 2017, 17:35:19 »
                                               Windows 10 Kullanım Oranı, Yüzde 25'i Geçti! 

Windows 10, yeni açıklanan kullanım verilerine göre yine yükseliyor. Peki Windows 7 veya Windows XP cephesinde işler nasıl gidiyor?

Windows 10'un kullanım oranına ilişkin Microsoft'tan birkaç aydır bir açıklama yok ancak NetMarketShare'in son raporu, Windows 10'un cihazların yüzde 25'ine yüklendiğini söylüyor.
Rapora göre Windows 10, işletim sistemleri arasındaki pazar payını yüzde 25,36'ya yükseltti. Buna karşın Windows 7, sonunda düşüş göstermeye başladı. Microsoft'un "güvenliği yetersiz" demeye başladığı işletim sisteminin geçen ay açıklanan yüzde 48,34'lük pazar payı, yüzde 47,20'ye geriledi. Windows XP ise yüzde 9,17'lik kullanım oranıyla ölmemek için direnmeyi sürdürüyor.
Windows 8.1, yüzde 6,90'lık pazar payıyla durağan bir ay geçirirken Mac OS X 10.12, kullanım oranını yüzde 2,31'den 2,71'e yükseltti. İşletim sisteminin 10.11 sürümü yüzde 1,73'lük bir pazar payına sahipken Linux'un, yüzde 2,27 ile biraz önde olduğu gözlendi. Yeni rapor, "Diğer" kategorisinin yüzde 9,02'den yüzde 8,68'e gerilediğini söylüyor.

Windows 10'un geçen seneki aynı dönemde yüzde 11,85'lik bir pazar payına sahip olduğuna bakarsak, işletim sisteminin geçen seneye göre yüzde 114'lük bir yükseliş sağladığını görüyoruz. Ancak şunu da hatırlatmakta fayda var: NetMarketShare'in verileri, NerMarketShare hizmetini kullanan web sitelerinden geldiğinden, oranların isabetli olma garantisi bulunmuyor.
Nasipten öte yol yok bu hayatta,Payımıza düşen;en güzeli değil en hayırlısı olsun.Yunus Emre 
ByCanerÖzdemir&Tutku87

Çevrimdışı A.Caner Özdemir

 • Kahraman Üye
 • *****
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 1351
 • Karma +14/-4
 • Cinsiyet: Bay
 • MƛƊЄ ƖƝ ƛƝҠƛƦƛ
  • #MrySAT/Bsc
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
« Yanıtla #129 : 02 Mart 2017, 17:41:49 »
                                                   Windows 10'a Braille Desteği ve Fazlası Geldi ! 
                 

Winodows 10'un yeni Insider yapısı, Braille alfabesi ve gece lambası gibi yeniliklerle Fast Ring kanalına geldi!

Microsoft'un Windows Insider'lar için yayınladığı yeni 15205 yapısı, Braille (Körler alfabesi) desteği ve "gece lambası" ayarlarıyla geldi.
Fast Ring'e gelen yapı 15025, Braille alfabesi desteğiyle Windows 10'un erişebilirlik yeteneklerine güç kattı. Beta aşamasındaki bu işlev, Ayarlar > Erişim kolaylığı > Ekran okuyucusu altından etkinleştirilebiliyor. Tabi işlevden faydalanabilmek için bir Braille ekranına da ihtiyacınız var. Erişim kolaylığı bölümünde yapılan bir başka yenilik ise görme sorunu yaşayanların tek kulaklıkla tüm sesleri dinlemelerine olanak tanıyor (diğer kulağını ortamdaki sesleri veya konuşmaları duymak için açık bırakmak isteyenler için).
Microsoft, bilgisayarını gece kullananlar veya oyun oynayanlar için mavi ışık oranını düşüren, böylece uyku kalitenizin olumsuz etkilenmesinin önüne geçen "gece lambası" ayarlarını da ortaya çıkardı. Renk sıcaklığı kaydıracını artık "çok kırmızı" bölümüne kadar çekebiliyorsunuz (1200 K).

Yapı 15025'te birçok hata onarımı da bulunuyor. Bu onarımların tam listesine Microsoft'un blog gönderisinden bakabilirsiniz.
« Son Düzenleme: 02 Mart 2017, 17:45:28 Gönderen: ErenSAT_06 »
Nasipten öte yol yok bu hayatta,Payımıza düşen;en güzeli değil en hayırlısı olsun.Yunus Emre 
ByCanerÖzdemir&Tutku87

Çevrimdışı A.Caner Özdemir

 • Kahraman Üye
 • *****
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 1351
 • Karma +14/-4
 • Cinsiyet: Bay
 • MƛƊЄ ƖƝ ƛƝҠƛƦƛ
  • #MrySAT/Bsc
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
« Yanıtla #130 : 02 Mart 2017, 18:00:05 »
                                                  Windows 10, Steam'de Düşüşte ! 

Oyun Platformu Steam'den gelen işletim sistemi raporu, Windows 10 yerine bakın kimin yükseldiğini gösteriyor!
       

Net Market Share'in son raporu, Windows 7'nin kullanım oranının arttığını ve yüzde 48,41'e ulaştığını, Windows 10'un ise 0,11 puan kayıpla yüzde 25,19'a gerilediğini söylemişti. Steam'in yeni yayınlanan raporu, benzer bir trende işaret etti.
Steam'in Şubat 2017'yi temel alan donanım raporu, oyun platformundaki tüm kullanıcıların yüzde 48,77'sinin Windows 10 kullandığını söylüyor. Bu oran, 64-bit sürümü kullanan yüzde 47,71'lik kesim ile 32-bit sürümü kullanan yüzde 1,06'lık kesimin toplamından oluşuyor. Toplamda ise önceki aya göre 0,9 puanlık bir kayıp yaşandığı anlaşılıyor. Windows 10'un kullanım oranı Ocak'ta yüzde 50 idi, dolayısıyla Ocak'a kıyasla daha ciddi bir düşüş var.
Windows 7'nin bu düşüşlerden faydalandığı ve kullanım oranını yüzde 36,81'e yükselttiği gözleniyor. Windows XP, 8, 8.1 ve Vista dahil olmak üzere Windows'un diğer tüm sürümleri ise düşüş yaşıyor. Bununla birlikte Windows'un toplam kullanıcı tabanı, Windows 7 sayesinde yüzde 95,96'ya yükselmiş durumda. Linuxise yüzde 0,75 ile durağanlığını koruyor.

Donanım yapılandırmalarına baktığımızda 8GB RAM'in Steam kullanıcıları arasında en popüler RAM miktarı olduğunu görüyoruz. Tek monitörlerde en çok kullanılan çözünürlük 1920x1080 iken çift monitörlerde bu, 3840x1080'e çıkıyor.
Steam ve NetMarketShare raporları, Windows 10'un kullanımının yükselmeyi durdurduğunu gösteriyor ve bu durum, Microsoft'u biraz endişelendirebilir.

Nasipten öte yol yok bu hayatta,Payımıza düşen;en güzeli değil en hayırlısı olsun.Yunus Emre 
ByCanerÖzdemir&Tutku87

Çevrimdışı SÜPER MODERATÖR AYKUT

 • Kahraman Üye
 • *****
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 8064
 • Karma +67/-0
 • www.uydumturk.com
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
« Yanıtla #131 : 16 Mart 2017, 01:23:39 »

Windows Vista için yolun solu göründü!
Microsoft, Windows Vista'dan desteğini çekeceği tarihi bugün resmen açıkladı. Windows Vista çok yakında tarihin tozlu sayfalarına karışacak.


Windows 10 ile büyük bir çıkış gerçekleştiren Microsoft, gemileri yakmaya karar vermişti. Windows XP, Windows Vista ve Windows 7 sürümlerinden desteğini yavaş yavaş çeken Microsoft, bugün Vista'nın fişinin çekileceği günü resmen açıkladı.

Microsoft, 11 Nisan'da Windows Vista desteğine son veriyor. Bu yüzden hâlâ Windows Vista işletim sistemini kullanan herkesin Nisan sonunda yükseltmeyi yapması gerekecek.

Windows Vista'yı 11 Nisan'dan sonra kullanmaya devam ederseniz, Internet Explorer 9 artık desteklenmediğinden, güvenlik tehditlerine karşı karşıya kalabilirsiniz.

Ayrıca Vista'nın antivirüs yazılımı olan Microsoft Security Essentials artık destek almayacağı için güvenlik açıkları ile karşılaşabilirsiniz.

Microsoft tarihinde fiyaskolar arasındaki yerini alan Windows Vista, zaten işletim sistemi pazar payı hakkındaki son rakamlarda %0,78'lik bir kullanıma sahipti. Bu desteğin çekilmesinden sonra bu rakam yıl sonunda %0,30 seviyelerine kadar düşecektir.                              www.teknolojioku.com

Çevrimdışı SÜPER MODERATÖR AYKUT

 • Kahraman Üye
 • *****
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 8064
 • Karma +67/-0
 • www.uydumturk.com
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
« Yanıtla #132 : 13 Mayıs 2017, 23:57:41 »
Windows 10, Microsoft'un yüzünü güldürüyor!


Yazılım firması olan Microsoft, son dönemde donanım alanında da faaliyet göstermeye başlamıştı. Telefon pazarına atı alan Üsküdar'ı geçtikten sonra giriş yapmaya yeltenen firma ne yazık ki istediğini bulamamıştı. Ancak masaüstü yazılım konusunda Microsoft'un yüzü Windows ile gülmeye devam ediyor.

Windows 10 ile sil baştan yapan ve eski işletim sistemlerinden desteği birer birer kesen Microsoft, kullanıcıları en güncel Windows 10 sürümünü kullanmaya yönlendirmişti. Microsoft bu hamlesinde ne kadar başarılı olduğunu kullanım oranlarını açıklayarak kanıtladı.

Açıklamalara göre Windows 10, 500 milyon kullanıcı sayısını devirmiş durumda. Microsoft'un ofis çözümü Office 365 ise 100 milyon kullanıcıya ulaşmış. Açıklanan verilerde, aylık 140 milyon kişinin Windows'un sesli asistanı Cortana'yı kullandığı da yer alıyor.

Windows 10 Creators güncellemesinden sonra tasarımcıların da ilgisini çeken Windows, bakalım macOS karşısındaki bu yükselişini devam ettirebilecek mi?                          www.teknolojioku.com

Çevrimdışı MODERATÖR - ÜMİTBEY

 • بِسْــــــــــــــــــمِ اﷲِالرَّحْمَ&
 • Kıdemli Üye
 • ****
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 382
 • Karma +14/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • MODERATÔR - ÜMİT BEY
  • www.uydumturk.com
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
« Yanıtla #133 : 11 Ocak 2018, 06:41:37 »
Açıkçası Bende Windows 10 na Geçtim Eski Haliyle Şimdi'ki Haliyle Dağlar Kadar Fark Var Windows 7 de İyi Bir İşletim Sistemi Lakin Microsoft Farklı Ve Yeni Bir Politika ya Geçmek İstemiş Olacak ki Windows 7 den de Desteğini Kesmeye Başladı Şimdilik Windows 8 Tutmadı Ama Kullanan Elbette var Benim Tahminim Windows 8 de Fişini İlerde Çekecekleri Yönünde

 


* SON İLETİLER/KONULAR

topic ╚► TV'DE SPOR EKRANI
[TV'DE SPOR EKRANI- SPOR KANALLARININ YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Bugün, 02:50:04
topic İNTERNETTE DEVRİM GİBİ ADIM! SPACEX 60 İNTERNET UYDUSU FIRLATTI!
[DİĞER UYDULAR HAKKINDA BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Dün, 21:29:30
topic FLYSAT'TAN GÜNCEL HABERLER
[FLYSAT'TAN HABERLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Dün, 21:22:20
topic WOMEN TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Dün, 21:17:56
topic DİGİTÜRK PLATFORMU İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER
[DİGİTÜRK]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
24 Mayıs 2019, 14:00:33
topic AZERSAT AZERSPACE 46° E / VE AZERSPACE 2 45° E/ HAKKINDA BİLGİLER
[AZERSAT AZERSPACE 46° E / VE AZERSPACE 2 45° E/ HAKKINDA BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
24 Mayıs 2019, 13:56:54
topic AKSU TV, 1 HAZİRAN YENİ FREKANS BİLGİLERİ!
[TÜRKSAT 2A,3A,4A,4B - 42.0° E / 50.0° HAKKINDA BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
23 Mayıs 2019, 20:44:05
topic UYDUMTÜRK FORUMUNDA GÜNÜN HABERİ
[FAYDALI BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
23 Mayıs 2019, 14:39:23
topic RADYO DÜNYASINDAN HABERLER
[RADYOLAR]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
23 Mayıs 2019, 14:32:36
topic DÜMENİ EROTİK YAYINLARDAN ÖĞRENDİ!
[FAYDALI BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
22 Mayıs 2019, 15:47:34
topic TÜRKSAT'TAN GÜNCEL GELİŞMELER
[TÜRKSAT 2A,3A,4A,4B - 42.0° E / 50.0° HAKKINDA BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
22 Mayıs 2019, 15:40:49
topic KENAN İMİRZALIOĞLU'NUN YENİ DİZİSİ ARIZA, YAKINDA BAŞLIYOR!
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
21 Mayıs 2019, 23:40:01
topic TRT SPOR'UN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
[TV'DE SPOR EKRANI- SPOR KANALLARININ YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER]
KARTAL DEMİR
21 Mayıs 2019, 10:16:56
topic YAŞAM TV KAPATILDI ! YAŞAM TV’NİN EKRANI KARARTILDI !
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
21 Mayıs 2019, 04:20:14
topic PEKİ, BU KARAR HUAWEİ TELEFONLARI NASIL ETKİLEYECEK?
[FAYDALI BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
20 Mayıs 2019, 18:15:36
topic HABER KANALI TV100, YAYINA BAŞLADI!
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
20 Mayıs 2019, 18:10:09
topic HOTBİRD 13 DERECE UYDUSU HAKKINDA BİLGİLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
[HOTBİRD 13B/13C/13D°E HAKKINDA BİLGİLER]
KARTAL DEMİR
19 Mayıs 2019, 11:38:57
topic KANAL BİZ, YAYIN HAYATINA BAŞLIYOR!
[TÜRKSAT 2A,3A,4A,4B - 42.0° E / 50.0° HAKKINDA BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
18 Mayıs 2019, 17:18:23
topic BEHZAT Ç, GERİ DÖNÜYOR!
[FAYDALI BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
18 Mayıs 2019, 14:47:39
topic INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
[FAYDALI BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
17 Mayıs 2019, 22:02:52