26 Mayıs 2019, 08:37:21

* İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK SPONSOR BAĞLANTILAR

* OCTAGON GERMANY-UYDU MALZEMELERİ

* UYDUMTÜRK'TEN DEV REKLAM KAMPANYASI!  GÜNLÜK SADECE 1 TL

Gönderen Konu: WİNDOWS HAKKINDA GÜNCEL HABERLER  (Okunma sayısı 24346 defa)

MustiSpongebob

 • Ziyaretçi
WİNDOWS HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
« : 31 Mayıs 2013, 14:44:58 »
Facebook Facebook'da Paylas Twitter Twitter'da Paylas

WİNDOWS HAKKINDA GÜNCEL HABERLER


« Son Düzenleme: 01 Ocak 2016, 21:15:15 Gönderen: ADMİN KARTAL »

MustiSpongebob

 • Ziyaretçi
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA.
« Yanıtla #1 : 31 Mayıs 2013, 14:58:16 »
Windows 8.1'deki yeni simgeler görüntülendi!
Windows 8.1'de yer alacak yeni uygulamalar, ilk kez bu şekilde görüntülendiler!Windows 8.1'in önizleme sürümü ile tanışacağımız tarih, geçtiğimiz günlerde Haziran olarak resmiyet kazanmıştı. Güncellemeden sızan yeni bir ekran görüntüsünde ise yeni uygulamaların yeni simgeleri ilk kez göründü.

Daha önce yerlerinde sadece temsili bir simge görünen uygulamalar, yeni simgelerine kavuşmuş görünüyorlar. Bu simgelerin Windows 8.1'in final sürümünde kendine yer bulma olasılığı yüksek.

Ücretsiz bir güncelleme olacağı açıklanan Windows 8.1'de yer alacak yeni uygulamaların yanında, masaüstüne eklenecek bir Başlat düğmesi de bulunuyor. Ancak bu düğmeye bastığımızda Başlat menüsü değil, Windows 8'in giriş ekranını göreceğiz.

Windows 8.1'in Ağustos ayında RTM aşamasına ulaşması, Ekim ayında ise herkesin kullanımına ve satışa sunulması bekleniyor.

Kaynak: http://www.chip.com.tr/haber/windows-8-1-deki-yeni-simgeler-goruntulendi_40610.html

MustiSpongebob

 • Ziyaretçi
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA.
« Yanıtla #2 : 31 Mayıs 2013, 15:00:24 »
Microsoft, Windows 8.1'in detaylarını anlattı
Windows 8'e gelecek dev güncellemedeki yenilikler, nihayet Microsoft tarafından bir bir sıralandı!Microsoft, Windows 8 işletim sistemi için yayınlanacak olan ilk büyük güncelleme paketi olan Windows 8.1'in getireceği değişiklik ve yeniliklerle ilgili pek çok önemli ayrıntıyı açıkladı.

Resmi olarak "Windows Blue" adını taşıyan güncelleme, ilk duyumlar gelmeye başladığı andan itibaren yığınla söylentiye konu olmuştu. Bu söylentilerden en çok ilgi uyandıranlar, Başlat düğmesiyle ilgili olanlardı. Güncellemeyle birlikte klasik Windows menüsüne dönüleceğini uman kullanıcılar hayal kırıklığına uğrayacaklar çünkü Microsoft'tan Antoine Leblond'un yayınladığı, bir "ilk inceleme" olan blog yazısında ne yazık ki bir Başlat düğmesinden bahsedilmiyor. Ancak yeni sürümde ekranın köşelerine geldiğinizde ne olacağına dair düzenlemeler yapabildiğinizden bahsediliyor. Ayrıca isterseniz artık bilgisayar açıldığında farklı bir ekranı, örneğin uygulama ekranını görebileceksiniz.

Gelen duyumlara göre Windows 8.1'in halka açık bir "ön inceleme" sürümü, 26 Haziran'da düzenlenecek Microsoft Build geliştirici konferansında kullanıma sunulacak. Windows Program Yönetim biriminin başındaki isim olan Leblond güncellemeyle ilgili şunları söylüyor: "Windows 8.1, sadece müşterilerimizden gelen taleplere yanıt vermekle kalmayacak, aynı zamanda dokunmatik deneyimini ve mobil bilgisayar deneyimini geliştiren yeni özellikler ekleyecek." Leblond'un "müşteri talepleri" derken klasik Başlat ekranı ve Başlat düğmesinin bir şekilde yeninden kullanılabilmesiyle ilgili talepleri kastettiği açık: "Bilişime yepyeni bir yaklaşım getirmeye çalıştığımız girişimi başlatalı henüz sadece yedi ay oldu. Windows 8'e, yeni cihazlar olsun, uygulama yaygınlığı olsun azımsanmayacak bir ilgi gösterildi. Müşterilerimizden ürünü nasıl kullandıklarına dair çok şey öğrendik ve talepleri dikkate aldık. Ürün ve uygulamalar için yüzlerce güncelleme yayınladık. Daha yeni başladık ve elimizde muhteşem bir potansiyel bulunuyor."

Şimdi Windows 8.1'de karşımıza çıkacak 10 önemli yenilik ve değişikliği tek tek ele alacağız.

Kaynak: http://www.chip.com.tr/haber/microsoft-windows-8-1-in-detaylarini-anlatti_40704.html

MustiSpongebob

 • Ziyaretçi
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA.
« Yanıtla #3 : 03 Haziran 2013, 18:49:31 »
Windows 8.1 yapı 9418'den görüntü ve fazlası!
Windows 8.1'den sızan yeni ekran görüntüleri, çoğumuzun hayal ettiği bir işlevi gösteriyor olabilir!Hafta sonu internete sızan Windows 8.1 yapı 9415'e ait ekran görüntülerinde önemli bir yenilik göze çarpmıyordu. Ancak yapı 9418'e ait olduğu iddia edilen ekran görüntülerinde yenilenen "PC'den PC'ye aktarma" seçeneği görüntülendi.

Çinli Weibo sosyal ağının yayınladığı görüntüde kullanıcılara Skydrive üzerinde saklanan ayarları ve işlevleri hızla başka bir PC'ye aktarmaya yarayan bir işlev sunulduğu gözleniyor. Ekran görüntüsüne göre aktarılabilen öğeler arasında bazı uygulamaların ayarları, e-posta hesapları, yazıcı bağlantıları ve Windows 8.1 Giriş ekranı düzeni var. Menü, Windows 8.1'deki bazı uygulama bilgilerinin diğer PC'lere taşınabileceğini, ancak bunun her uygulamada mümkün olmayacağını da söylüyor.

Ekran görüntüsü gerçekse Microsoft, Windows 8.1 ile PC ayarlarını taşımak için yeni ve daha kolay bir yol sunacak gibi görünüyor.McAkins Online tarafından henüz sızdırılan bir ekran görüntüsünde ise Windows 8 uygulamalarına sağ tıkladığınızda ortaya çıkan yeni bir seçenek görünüyor. "Yeni pencerede aç" seçeneği, belki de birçok Windows 8 kullanıcısının istediği Metro uygulamalarını pencerede çalıştırabilme işlevini bizlere sunacak.

McAkins Online'ın makalesine göre Windows 8.1, daha önceden de iddia edildiği gibi Metro stilinde bir dosya yöneticisiyle gelebilir. Bu uygulamanın diğer Metro uygulamalarının aksine, .exe dosyalarını çalıştırabileceği söyleniyor.

Sızan yapılarda ortaya çıkan işlevlerin Microsoft tarafından iptal edilebileceğinin, final sürümde yer almayabileceğinin notunu düşelim.

Kaynak: http://www.chip.com.tr/haber/windows-8-1-yapi-9418-den-goruntu-ve-fazlasi_40746.html

Çevrimdışı ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★

 • ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
 • Kahraman Üye
 • ************
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 15317
 • Karma +153/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • اللهHAKİMİYET KAYITSIZ , ŞARTSIZ ALLAHINDIRالله
  • www.uydumturk.com
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA.
« Yanıtla #4 : 07 Haziran 2013, 02:05:45 »
İşte Microsoft Windows 8.1.Elektronik yazılım devi Microsoft şirketi, Tayvan'ın başkenti Taipei'de düzenlenen bilgisayar fuarında, dokunmatik Windows 8 işletim sisteminin yeni sürümü olan Windows 8.1'in tanıtımını yaptı.

Microsoft'un mali ve pazarlama baş yetkilisi Tami Reller, dünyanın ikinci en büyük bilgisayar fuarı olarak kabul edilen etkinlikte yaptığı konuşmada, Windows, 8.1'in, Windows 8 işletim sistemi hakkında müşterilerden gelen bildirimler dikkate alınarak hazırlandığını söyledi.

MÜŞTERİLERDEN GELEN ŞİKAYETLER DİKKATE ALINDI
"Windows 8.1, Windows 8'in cesur vizyonunu, müşterilerden gelen geri bildirimler doğrultusunda yeni özellikler ekleyerek, dokunma olayını ve taşınabilir programlama potansiyelini ileriye taşıyan işlevsellikle daha da ileriye götürüyor" diye konuşan Reller, yeni sürümün bu yıl içinde kişisel bilgisayarlar ve tabletlerde yerini alacağını belirtti.

Windows Programı Yönetimi Eşbaşkan Yardımcısı Antoine Leblond da platform yetenekleri geliştirilen yeni sürümün nasıl işlediğini uygulamalı olarak gösterdi.

BAŞLAT TUŞU HERİ GELDİ
"Platform kişiselleştirmesi" ve "arama" özelliğini de içine alan bazı sahalarda iyileştirmeler yapılan 8.1 işletim sisteminde, Windows 8'de kaldırılan "başlama" düğmesine yeniden yer verildiği görüldü.

Dünya bilgisayar sanayinde bir zamanlar vazgeçilmez bir yeri olan Microsoft şirketi, tablet bilgisayarların yükselişi ve bunun sonucu olarak ortaya çıkan kişisel bilgisayar satışlarındaki düşüşle başa çıkabilmek için son iki yıldan beri büyük bir çaba içine girmiş bulunuyor.

APPLE LİDERLİĞİNİ KORUYOR
Microsoft'un 7 aydan beri satışta bulunan tablet bilgisayarlarının piyasada sahip olduğu yüzde 4'lük pay, tablet bilgisayar endüstrisinde lider konumundaki Apple'ın gerisinde yer alıyor.

Kaynak: AA

Çevrimdışı SÜPER MODERATÖR AYKUT

 • Kahraman Üye
 • *****
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 8064
 • Karma +67/-0
 • www.uydumturk.com
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA.
« Yanıtla #5 : 07 Haziran 2013, 02:19:56 »
İşte Microsoft Windows 8.1.

APPLE LİDERLİĞİNİ KORUYOR
Microsoft'un 7 aydan beri satışta bulunan tablet bilgisayarlarının piyasada sahip olduğu yüzde 4'lük pay, tablet bilgisayar endüstrisinde lider konumundaki Apple'ın gerisinde yer alıyor.

Kaynak: AA
SIRF APPLEIN GERİSİNDE KALSA NEYSEDE GOOGLEINDA GERİSİNDE KALDI MİCROSOFT

MustiSpongebob

 • Ziyaretçi
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA.
« Yanıtla #6 : 08 Haziran 2013, 19:09:51 »
IE 11: Gelir mi gelmez mi bilinmez!
Microsoft'un Windows 8.1 ile kullanıcılara suncağı IE 11, Windows 7'ye de gelecek mi?Sürekli takipçilerimiz, Microsoft'un merakla beklenen Windows 8.1 güncellemesiyle yapılacak değişikliklerle ilgili yaptığı resmi açıklamayı ve bu konuda hazırladığımız ayrıntılı raporu hatırlayacaklardır. Bu açıklamada, güncellemeyle birlikte Internet Explorer 11'in de kullanıma sunulacağı belirtiliyordu. Bu açıklamanın ardından pek çok Windows 7 kullanıcısının aklına "acaba IE11 de aynen IE 10 gibi Windows 7'ye gelir mi?" sorusu gelmişti. Firma adına açıklamaya yapan bir yetkili, IE11'in hangi sürümlerinin kullanıma sunulacağıyla ilgili bir bilgi vermeyeceklerini belirtti. Microsoft, IE10'un kullanıma sunulmasıyla birlikte yıllardır benimsediği politikadan vazgeçmiş ve sadece Windows 8 üzerine eğilmiş, Windows 7 sürümünü ancak birkaç ay sonra çıkarmıştı.

Window XP kullanıcı oranı hala yüzde 37 civarında olsa da hızla düşmeye devam ediyor. Şu an en çok kullanılan Windows sürümü ise Windows 7. Bu yüzden Microsoft'un oldukça popüler olan tarayıcının son sürümünü sadece yüzde 4 kullanım oranına sahip olan Windows 8'e çıkartıp kullanım oranı hala yüzde 44'lerde gezinen Windows 7'yi es geçmesinin pek mümkün olmadığını düşünüyoruz.

Kullanıcıların merak ettiği bir diğer konu da, Windows 8.1 güncellemesini yüklemek istemeyen kullanıcıların durumuyla ilgili. Kafaları meşgul eden soru bu kullanıcıların IE11 kullanıp kullanamayacağı. Ancak çok az Windows 8 kullanıcısının ücretsiz güncellemeyi yüklemeyeceğini de unutmamak gerek.

Kaynak: http://www.chip.com.tr/haber/ie-11-gelir-mi-gelmez-mi-bilinmez_40820.html

Çevrimdışı MODERATÖR - ÜMİTBEY

 • بِسْــــــــــــــــــمِ اﷲِالرَّحْمَ&
 • Kıdemli Üye
 • ****
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 382
 • Karma +14/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • MODERATÔR - ÜMİT BEY
  • www.uydumturk.com
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA.
« Yanıtla #7 : 01 Temmuz 2013, 19:23:43 »
Aslında Bligisayar İlk Açıldığında Masaüstü Degilde Bu Köpler Çıksa Daha Makul Olurdu Sanki
Ben Windows 7 Ültumate Sürümünü Daha Çok Seviyorum Şahsen Windows 8 Sadece Görsel Olarak Daha Güzel
Oyani

MustiSpongebob

 • Ziyaretçi
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA.
« Yanıtla #8 : 15 Ağustos 2013, 18:11:21 »
Windows 8.1'in çıkış tarihi belli oldu
Microsoft, yeni Windows 8.1'in 18 Ekim'de DVD ve dijital olarak kullanıcılara sunulacağını açıkladı.Geçtiğimiz hafta ekim ayında sunulacağını söylediğimiz Windows 8.1, tüm Windows 8 kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulacak. Windows 8 kullanıcılarının yapması gereken tek şey, Windows Store'a girip yeni işletim sistemini indirmek. Yeni Windows, Yeni Zelanda (GMT+13) zaman dilimine göre 18 Ekim 00:00′da indirilmeye sunulacak.

Ayrıca yine 18 Ekim'den itibaren Windows 8.1 önyüklü PC'lerin satışa sunulması bekleniyor.

Kaynak: http://www.ensonhaber.com/windows-81in-cikis-tarihi-belli-oldu-2013-08-15.html

MustiSpongebob

 • Ziyaretçi
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA.
« Yanıtla #9 : 16 Ağustos 2013, 12:30:39 »
Skype, Windows 8.1 ile Birlikte Yüklü Gelecek


Microsoft'un kendi işletim sistemi Windows'un içerisine gömdüğü yazılımlar nedeniyle başının sık sık ağrıdığını biliyoruz. Geçmişte Internet Explorer ve MSN ile yaşadığı sıkıntıların ardından şimdi de Skype'ı Windows 8.1'in beraberinde getirmeyi amaçlayan Microsoft'un anti tröst yasaları tarafından yine bir cezaya çarptırılıp çarptırılmayacağını söylemek şimdilik biraz zor.

Skype masaüstü pazarlama başkanı Aga Guzik'in blogunda konu hakkında yapılan açıklama şu şekilde oldu:

"Skype, PC'nizi ilk açışınızdan itibaren Windows 8.1'in öne çıkan özelliklerinden bir tanesi olacak. Böylece artık favori uygulamanızı indirmek zorunda değilsiniz ve Windows 8.1'e giriş yapar yapmaz insanlarla iletişimde kalabilirsiniz."

Elbette Skype kullanmayı sevenler için bunun iyi bir haber olduğu kesin ancak pek çok kullanıcı MSN döneminden sonra Skype'a oldukça soğuk yaklaştı ve kullanmayı bıraktı. Her ne kadar Skype'ın şu anda 300 milyondan fazla kullanıcı hesabı olsa da kullanmak istemeyenler bu kadar göz önünde bulunmasından rahatsız olacaklardır.

Benzer uygulamaların yapılacağı ve Windows 8.1'in merkezinde yer alacak tüm programlar şöyle listeleniyor: Bing, Skype, Internet Explorer, SkyDrive, Outlook, Xbox Music, Video ve Oyunlar.

Skype'ı cihazlarına indirmek isteyen kullanıcılarımız ise aşağıdaki bağlantıları kullanabilirler.

Kaynak: http://www.tamindir.com/skype-windows-81-ile-birlikte-yuklu-gelecek_h-4673/

MustiSpongebob

 • Ziyaretçi
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA.
« Yanıtla #10 : 26 Ağustos 2013, 17:27:46 »
Windows 8.1 yapı 9600 ile tamamlandı!
Windows 8.1'in geliştirme süreci hakkında sevindiren haber sonunda geldi!Son bilgilere göre Windows 8.1 güncellemesi Microsoft tarafından tamamlandı. Bunun anlamı, işletim sisteminin PC üreticilerine dağıtılmaya hazır olduğu.

The Verge'ün "Microsoft'a yakın kaynaklarına" göre Windows 8.1, 9600 yapı numarasıyla RTM aşamasına ulaştı. Bu sürümün önemli hatalardan arındırılmış olduğunu kabul edersek, PC üreticilerine dağıtılmaya başlanacağını söyleyebiliriz.

Microsoft, geçtiğimiz ay Windows 8.1'in "Ağustos sonunda" tamamlanacağını söylemişti. PC üreticilerine dağıtılacak olan RTM yapısı, 18 Ekim'de piyasaya sürülecek cihazlarda ön-yüklü olarak sunulacak. Windows 8 kullanıcıları ise güncellemeyi 17 Ekim'den itibaren Windows Store'dan ücretsiz olarak indirip kurabilecekler.

Bu tür final yapıları şimdiye kadar MSDN ve TechNet müşterilerine erkenden sunan Microsoft'un bu kez Ekim'e kadar bekleyeceği söyleniyor.

Kaynak: http://www.chip.com.tr/haber/windows-8-1-yapi-9600-ile-tamamlandi_42262.html

MustiSpongebob

 • Ziyaretçi
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA.
« Yanıtla #11 : 26 Ağustos 2013, 17:36:43 »
Windows 95′in 18. yaşgünü kutlanıyor


Geçen hafta cuma günü emekli olacağını açıklayan Microsoft CEO’su Steve Ballmer’dan sonra gözler firmanın üzerine çevrildi.
Durumu olumlu bulan yatırımcıların etkisiyle Microsoft hisseleri yüzde 7 değer kazandı. Ardından yeni CEO’nun kim olacağı tartışılır oldu. Son olarak, Steve Ballmer’ın beklenenden erken emekli olmasının sebebi olarak Surface tablet fiyaskosu ve edilen 900 milyon dolar zarar işaret edildi. Steve Ballmer ise kendi dönemi için en büyük hatayı Windows Vista olarak işaret etti. İşin ilginci unutulmazlardan biri olan Windows 95 ise 18 yaşına girdi!
Evet, bundan tam 18 sene önce Windows 95 işletim sistemi sunulmuştu. Windows 8.1 güncellemesinin RTM aşamasına geldiği şu günlerde, bundan 18 sene önceki duruma bakmak ister misiniz? Microsoft’un işletim sistemi tarihindeki en ciddi adımı olan Windows 95 ile çok büyük değişiklikler geldi ve kullanıcı arabirimine çok sayıda öğe eklendi. Bu yeniliklerden bazıları olan masaüstü, görev çubuğu, Başlat menüsü özellikleri Windows 7 işletim sisteminde bile kendine yer buldu. Windows 8 genel yapısı da Windows 95 ile büyük benzerlikler gösteriyor.Tak çalıştır desteği olan sistemle cihaz ekleme kolaylaştı. Aynı zamanda 24 Ağustos 1995 itibariyle MS-DOS dönemi sona erdi. O dönemde yükselişe geçen PC satışlarının da etkisiyle iyice yaygınlaşan Windows 95 ile online yaşama da merhaba dedik. İlk kez internette gezinmeye başladık. Her ne kadar Windows 95 ile Internet Explorer 1.0′ın geldiği sanılsa da aslında IE dahili değildi. IE 1.0 için ayrı olarak Microsoft Plus! Pack kurmak gerekiyordu. Windows 95 tanıtımlarında Jennifer Aniston ve Matthew Perry rol almıştı. 31 Aralık 2001′de Windows 95 desteği resmi olarak bitti.

Kaynak: http://haberhaberler.net/sondakika-windows-95in-18-yasgunu-kutlaniyor-haberi.html

MustiSpongebob

 • Ziyaretçi
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA.
« Yanıtla #12 : 28 Ağustos 2013, 14:55:34 »
Microsoft Türkiye: Windows 8.1 RTM oldu
Windows 8.1'in tamamlandığı sonunda Microsoft Türkiye tarafından duyuruldu! İşte önemli bilgiler...

Microsoft, Windows 8.1'i geliştirme sürecinde önemli bir adımı daha geride bırakarak Windows 8.1 RTM sürümün hazır olduğunu duyurdu. Bu, Windows 8.1'e dair geliştirme sürecinin artık tamamlandığı anlamına geliyor.

Microsoft, Windows 8'in piyasaya çıkışından sadece 10 ay kadar kısa bir süre sonra, "Windows 8 ve daha fazlası" olarak tanımlanan Windows 8.1 sürümümün geliştirme sürecinin tamamlandığını duyurdu.

Windows 8.1 RTM sürümü, 27 Ağustos'tan itibaren piyasada mevcut veya yeni çıkacak ürünlerin Windows 8.1 ile uyumluluğunu sağlamaları için öncelikle Microsoft'un donanım iş ortaklarına gönderilecek. Windows 8.1, 18 Ekim'de tüm Windows 8 kullanıcıları tarafından Windows Mağazası aracılığıyla ücretsiz olarak indirilebilecek. Ayrıca Windows 8.1'li cihazlar yine 18 Ekim'de teknoloji mağazalarında raflardaki yerini alacak.

Microsoft Türkiye Windows Pazarlama Grup Müdürü Onur Altıntaş, Windows 8.1 RTM sürümüne ve Microsoft'un dağıtım konusundaki yeni stratejisine dair şunları söyledi:

"Daha önceki geleneksel yaklaşımımızda birkaç yılda bir pazara yeni sürüm sunma yaklaşımımız vardı. Ancak zamanla cihazların, kullanım biçimlerinin ve kullanıcı alışkanlıklarını değişmesi, bugün birçok farklı beklentiyi aynı anda karşılamamızı gerektiriyor. Bu nedenle hem ürün hayat döngüsünü kısaltmamız, hem de donanım iş ortaklarımızla eskisinden çok daha yakın çalışmaya ihtiyacımız var. Biz Windows 8.1 RTM sürümüyle temel Windows deneyimini en iyi hale getirdik, ama biliyoruz ki donanım iş ortaklarımız ürünlerinde yer alan farklı özelliklerle bizim sunduğumuz deneyimi daha da ileri taşıyacaklar. Önümüzdeki aylarda en küçük tabletlerden, 2'si 1 arada cihazlara kadar Windows 8.1 ile çalışmak için tasarlanmış güçlü, farklı ve yaratıcı ürünlerin piyasaya çıktığını göreceksiniz. Windows 8.1'in kullanıcılarla buluşacağı tarih olan 18 Ekim'e kadar üreticilerle yakın çalışmalarımızı sürdürerek, tercih edeceğiniz tüm cihaz tiplerinde en iyi Windows deneyimini sizlere sunacağız."

Kaynak: http://www.chip.com.tr/haber/microsoft-turkiye-windows-8-1-rtm-oldu_42308.html
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2013, 15:01:18 Gönderen: MustiPad »

MustiSpongebob

 • Ziyaretçi
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA.
« Yanıtla #13 : 29 Ağustos 2013, 09:14:36 »
Windows 8.1'in x64 sürümü sızdı!
Windows 8.1'in final sürümü paylaşım sitelerinde boy göstermeye başladı bile...Windows 8.1 güncellemesi sonunda resmiyete kavuştu. Şimdi ise farklı kaynaklardan gelen bilgiler, işletim sisteminin final RTM sürümünün "Basitleştirilmiş Çince" dilindeki kurulum dosyalarının internete sızdığını iddia ediyor. Bunun yanında Çince'den İngilzce'ye çevrilen bir başka sürüm de internette paylaşılmaya başlandı.

PCbeta web sitesinde ve Neowin.net forumlarında görüntüleri ortaya çıkan 9600 yapı numaralı Çince Windows 8.1 sürümü, şu an bir dosya paylaşım sitesinde indirmeye sunuluyor. "Frankenbuild" adındaki sürüm ise bu sürümün İngilizce'ye çevrilerek yeniden paketlenmiş hali.

Bu arada İngilizce Windows 8.1'in sızmasının an meselesi olduğu iddia ediliyor.

Bir başka Neowin forum üyesi ise paylaştığı görüntünün (aşağıda) Windows 8.1'in Çince kurumsal sürümüne ait olduğunu iddia ediyor.Microsoft, Windows 8.1'i resmi tanıtım tarihinden önce erkenden kullanıma sunmayacağını açıklamıştı. Bu açıklama MSDN ve Technet hizmetleri içinde geçerliydi. Microsoft Türkiye'nin yaptığı açıklamaya göre güncelleme, 18 Ekim'den itibaren Windows Mağazası üzerinden ücretsiz indirmeye sunulacak.

Kaynak: http://www.chip.com.tr/haber/windows-8-1-in-x64-surumu-sizdi_42309.html

MustiSpongebob

 • Ziyaretçi
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA.
« Yanıtla #14 : 29 Ağustos 2013, 15:51:32 »
Windows 9 ve Windows 10'dan haber var!
Windows 9 nasıl bir işletim sistemi olacak? Peki Microsoft Windows 10 için ne planlıyor? İşte cevap!Windows 9'la ilgili yeni bir bilgi daha ortaya çıktı. WZOR'un Microsoft içinden elde ettiği bilgilere göre Windows 9, 2014'de ortaya çıkacak. Beta sürümü Ocak ayında duyurulacak olan işletim sisteminin 2014'ün ortalarında RTM aşamasına ulaşacağı iddia ediliyor.

WZOR'a göre Windows 9'da arayüzde birtakım önemli değişiklikler olacak. Örneğin Microsoft'un Windows 7'deki Aero arayüzüne geri dönmek üzere çalıştığı söyleniyor.

Windows 10 hakkında da bilgi var

WZOR, iki Windows ötesi hakkında bazı bilgilere sahip gibi görünüyor. İddiaya göre Windows 10, Windows 9'dan daha fazla değişiklik içerecek ve işletim sistemini biraz daha buluta taşıyacak. Böylece Windows 10'lu cihazlara tam anlamıyla web tarayıcısından erişmek mümkün olacak. Microsoft'un Windows 10 ve bulut işlevleriyle ilgili konseptleri şirket içinde 1 Eylül'de göstereceği söyleniyor.

Yine bir masaüstü işletim sistemi

Mobile Review web sitesinin iddiası ise Windows 9'un tamamen masaüstüne özel bir işletim sistemi olabileceği yönünde. Site, Microsoft'un telefon ve tabletlerde Windows Phone'u kullanabileceğini iddia ediyor. Windows masaüstü, tabi ki dokunmatik ekranla kullanılabilme olanağı sunacak.

Kaynak: http://www.chip.com.tr/haber/windows-9-ve-windows-10-dan-haber-var_42310.html

Akıllı cep ve tabletler için Windows PhoneMobile Review'a göre yeniden yapılanma sürecinde olan Microsoft, yeni nesil mobil işletim sistemini geliştirmek üzere oluşturduğu yeni bölüm ile sıfırdan bir işletim sistemi geliştirecek. Bu işletim sistemi, hem akıllı cepler, hem de tabletler için ortak, tutarlı bir arayüz sunacak.

Mobile Review'un iddiaları oldukça köklü değişiklikler gerektireceğinden onlara şüpheyle yaklaşmakta fayda var. Yine de Modern arayüzün yeteri kadar başarılı olmadığını düşünen Microsoft, gerçekten de bir şeyleri değiştirmeyi planlıyor olabilir.

Kaynak: http://www.chip.com.tr/haber/windows-10-a-hazir-misiniz-akilli-cep-ve-tabletler-icin-windows-phone_42310_2.html

 


* SON İLETİLER/KONULAR

topic ╚► TV'DE SPOR EKRANI
[TV'DE SPOR EKRANI- SPOR KANALLARININ YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Bugün, 02:50:04
topic İNTERNETTE DEVRİM GİBİ ADIM! SPACEX 60 İNTERNET UYDUSU FIRLATTI!
[DİĞER UYDULAR HAKKINDA BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Dün, 21:29:30
topic FLYSAT'TAN GÜNCEL HABERLER
[FLYSAT'TAN HABERLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Dün, 21:22:20
topic WOMEN TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Dün, 21:17:56
topic DİGİTÜRK PLATFORMU İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER
[DİGİTÜRK]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
24 Mayıs 2019, 14:00:33
topic AZERSAT AZERSPACE 46° E / VE AZERSPACE 2 45° E/ HAKKINDA BİLGİLER
[AZERSAT AZERSPACE 46° E / VE AZERSPACE 2 45° E/ HAKKINDA BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
24 Mayıs 2019, 13:56:54
topic AKSU TV, 1 HAZİRAN YENİ FREKANS BİLGİLERİ!
[TÜRKSAT 2A,3A,4A,4B - 42.0° E / 50.0° HAKKINDA BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
23 Mayıs 2019, 20:44:05
topic UYDUMTÜRK FORUMUNDA GÜNÜN HABERİ
[FAYDALI BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
23 Mayıs 2019, 14:39:23
topic RADYO DÜNYASINDAN HABERLER
[RADYOLAR]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
23 Mayıs 2019, 14:32:36
topic DÜMENİ EROTİK YAYINLARDAN ÖĞRENDİ!
[FAYDALI BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
22 Mayıs 2019, 15:47:34
topic TÜRKSAT'TAN GÜNCEL GELİŞMELER
[TÜRKSAT 2A,3A,4A,4B - 42.0° E / 50.0° HAKKINDA BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
22 Mayıs 2019, 15:40:49
topic KENAN İMİRZALIOĞLU'NUN YENİ DİZİSİ ARIZA, YAKINDA BAŞLIYOR!
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
21 Mayıs 2019, 23:40:01
topic TRT SPOR'UN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
[TV'DE SPOR EKRANI- SPOR KANALLARININ YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER]
KARTAL DEMİR
21 Mayıs 2019, 10:16:56
topic YAŞAM TV KAPATILDI ! YAŞAM TV’NİN EKRANI KARARTILDI !
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
21 Mayıs 2019, 04:20:14
topic PEKİ, BU KARAR HUAWEİ TELEFONLARI NASIL ETKİLEYECEK?
[FAYDALI BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
20 Mayıs 2019, 18:15:36
topic HABER KANALI TV100, YAYINA BAŞLADI!
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
20 Mayıs 2019, 18:10:09
topic HOTBİRD 13 DERECE UYDUSU HAKKINDA BİLGİLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
[HOTBİRD 13B/13C/13D°E HAKKINDA BİLGİLER]
KARTAL DEMİR
19 Mayıs 2019, 11:38:57
topic KANAL BİZ, YAYIN HAYATINA BAŞLIYOR!
[TÜRKSAT 2A,3A,4A,4B - 42.0° E / 50.0° HAKKINDA BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
18 Mayıs 2019, 17:18:23
topic BEHZAT Ç, GERİ DÖNÜYOR!
[FAYDALI BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
18 Mayıs 2019, 14:47:39
topic INSTAGRAM HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
[FAYDALI BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
17 Mayıs 2019, 22:02:52