26 Mart 2019, 19:41:04

* İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK SPONSOR BAĞLANTILAR

* OCTAGON GERMANY-UYDU MALZEMELERİ

* UYDUMTÜRK'TEN DEV REKLAM KAMPANYASI!  GÜNLÜK SADECE 1 TL

Gönderen Konu: WİNDOWS HAKKINDA GÜNCEL HABERLER  (Okunma sayısı 23320 defa)

Çevrimdışı Yekcan Ajans

 • Tam Üye
 • ***
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 159
 • Karma +6/-2
 • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA.
« Yanıtla #30 : 12 Ocak 2014, 12:34:31 »
Facebook Facebook'da Paylas Twitter Twitter'da Paylas

haber için teşekkürlerMustiSpongebob

 • Ziyaretçi
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA.
« Yanıtla #31 : 26 Ocak 2014, 13:45:34 »
Windows 8.1 ilk güncellemesinde başlangıç ekranı değişiklikleri ön planda olacak


Microsoft'un geçen Ekim ayında indirmeye sunduğu Windows 8.1 sürümüne bu yıl önemli güncellemeler yapacağı dile getirilirken, ilk test yapısı ile ilgili görseller de gelmeye başladı.

Rusya'dan gelen bilgilere göre Update 1 adındaki güncellemede kullanıcıların bilgisayarı daha kolay kapatması için seçenekler sunulduğu belirtiliyor. Cihazı kapatma ve yeniden başlatma seçenekleri başlangıç ekranında sağ üst kısımda daha fazla ön plana çıkarılırken, yeni bir arama butonunun da ekrana eklendiği ifade ediliyor. Windows 8 sürümlerindeki en çok eleştirilen noktalardan birisi kapatma seçeneklerine kolay erişilemiyor olmasıydı.

Microsoft, daha önceki Windows sürümlerinde bilgisayarı kapatmak için kaç kere fareye tıklanıyorsa ve fare ne kadar mesafe sürükleniyorsa, Windows 8'deki kapatma seçeneklerinde de aynı kolaylığın olduğunda ısrarcıydı. Görünüşe göre firma bu ısrarından vazgeçiyor.

Ayrıca bir canlı karo üzerine sağ tıklandığında yeniden boyutlandırma, sabitleme ve kaldırma gibi seçenekler içeren menü ortaya çıkıyor.

Güncellemede arka plandaki yeniliklerden birisi ise RAM ve depolama optimizasyonu. Güncelleme düşük bütçeli tabletler için RAM kullanımını düşürürken, işletim sisteminin gerektirdiği depolama alanında da azaltıma gidiyor. Böylece ucuz Windows tabletlerin Android tabletler ile rekabet gücü artacak.

Windows 8.1 Update 1 güncellemesinin 11 Mart tarihinde yayınlanması bekleniyor. Aynı tarihte Windows 8.1 için pek çok güvenlik güncellemesi de yayınlanacak.

KAYNAK
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2014, 23:22:26 Gönderen: MODERATÖR-HELLSING »

MustiSpongebob

 • Ziyaretçi
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA.
« Yanıtla #32 : 28 Ocak 2014, 18:38:18 »
Windows 8.1 Update 1'den yeni sızıntılar!Windows 8.1 Update 1, son iddialara göre 11 Mart'ta herkesin kullanımına sunulacak. Güncellemenin detayları ise çoktan internete sızmaya başlamış durumda. Güncellemeyle beraber Metro uygulamalarını görev çubuğuna sabitleyebildiğimizi görmüştük. Yeni sızan ekran görüntüleri ise bu işlevin bilinmeyen yönlerini ortaya çıkardı.

WZor.net'in sızdırdığı görüntülerde birkaç değişiklik göze çarpıyor. Windows 8.1'in şu anki sürümünde bir kutucuğa sağ tıkladığınızda, ekranın altında bir menü çubuğu görüntüleniyor. Sızan ekran görüntülerinde ise bir kutucuğa sağ tıklandığında, kutucuğun hemen yanında, fare dostu bir sağ tuş menüsünün açıldığı görünüyor.Bu değişiklik, fare kullanıcılarının kutucuklara sağ tıkladığında (örneğin kutunun boyutunu değiştirmek veya kaldırmak için), işaretçiyi ekranın en altına kadar sürüklemek zorunda kalmayacakları anlamını taşıyor olabilir. Dokunmatik ekran kullanıcılarının yine eskisi gibi alt tarafta açılan menüyü kullanacaklarını tahmin ediyoruz, çünkü fare dostu menüler parmaklar için çok küçükler.

Windows 8.1 Update 1'den iki ekran görüntüsü dahaGörüntülerdeki bir başka önemli detay ise sağ üstte görünen arama düğmesi ve güç düğmesi. Microsoft'un güç seçeneklerini Charm çubuğu altına gizlemesi, Windows 8.x kullanıcılarının uzun süredir canını sıkıyordu ve bazıları, bu durum için alternatif çözümler üretmişti.KAYNAK
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2014, 19:12:47 Gönderen: MODERATÖR-HELLSING »

MustiSpongebob

 • Ziyaretçi
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA.
« Yanıtla #33 : 01 Şubat 2014, 09:53:43 »
Windows 8.1 ilk güncellemesinde doğrudan masaüstüne başlatma olabilirWindows 8 işletim sisteminin piyasaya sürülmesi sonrasında özellikle Başlat butonunun olmaması ve doğrudan masaüstü moduna başlamaması eleştirilmekteydi. Zaman içerisindeki güncellemelerle Başlat butonu dolaylı da olsa sistemde yerini almıştı.

Gelen yeni bilgilere göre Windows 8.1 ilk güncellemesinde varsayılan olarak doğrudan masaüstü modunda başlatma özelliğinin geri geleceği belirtiliyor. Böylece kullanıcıların başlangıç ekranında Masaüstü karosunu aramasına gerek kalmayacak.

Güncelleme ile ilgili diğer bir yenilik ise modern Windows uygulamalarının küçültme ve kapatma seçeneğine sahip olması. Bilindiği gibi uygulamalar, masaüstü modundan başlatılan klasik bir versiyonun yanında başlangıç ekranından tam ekran olarak başlatılan modern bir versiyona sahipti.

Yenilik sayesinde modern uygulamaların küçülerek masaüstü moduna geçilebiliyor. Bu da modern uygulamaların da artık masaüstü modunda çalıştığını gösteriyor.

Güncelleme beta sürümü geliştiricilere dağıtıldığı için sık sık bu tür sızıntılar yaşanıyor ve güncellemenin ne tür yenilikler getireceği de böylece gözler önüne seriliyor. Microsoft'un Windows 8.1 ilk güncellemesini 11 Nisan tarihinde yayınlayacağı tahmin ediliyor.

KAYNAK
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2014, 20:37:53 Gönderen: MustiPad »

MustiSpongebob

 • Ziyaretçi
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA.
« Yanıtla #34 : 03 Şubat 2014, 17:31:43 »
Windows 9, pencereli modern uygulama yolunda!

Windows 8.1 Update 1'den sızan bilgiler ve söylentiler, Windows 9'daki bu işlevlerin de habercisi!Microsoft, Windows 8.1 Update 1'i bahara yetiştirmek için çalışıyor. Güncelleme hakkında bilgiler ise çoktan gelmeye başladı. Buna göre Update 1, çok büyük değişiklikler yapmayacak ancak fare ve klavye kullanıcılarını modern arayüze alıştıracak yenilikler içerecek.

Söylentiler, Windows 9'un modern uygulamaları pencerede çalıştırmaya izin vereceğini söylüyor. Bahar aylarında gelecek Windows 8.1 Update 1'in yapacağı değişiklikler arasında da firmanın buna hazırlık yaptığını görüyoruz. Sızan ekran görüntülerinde Update 1'in modern uygulamaları görev çubuğuna sabitlemeye izin verdiği gözleniyor. Bunun yanında modern uygulamalarının üst tarafında uygulamayı küçültmek ve kapatmak için yeni düğmeler eklenmiş bulunuyor.

Microsoft, bu değişiklikleri gerçekten yaparsa, "modern" arayüzü Windows'u fare ve klavyeyle kullananlar için daha elverişli bir hale getirmiş olacak. Değişiklikler modern arayüz için belki geri adım olacak, ancak Windows Store için ileri adım olacağından şüphe yok. Windows 8 uygulamalarına modern arayüz dışında erişebilmek, onlara yeni olanaklar sunacak, muhtemelen masaüstü kullanıcılarının Store uygulamalarına erişimini artıracaktır.

KAYNAK

MustiSpongebob

 • Ziyaretçi
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA.
« Yanıtla #35 : 03 Şubat 2014, 17:35:06 »
Update 1'de masaüstü varsayılan olacak!

Metro arayüzüne bir türlü alışamadıysanız, Windows 8.1'den sızan son bilgilere çok sevineceksiniz!Yeni bilgilere göre Windows 8.1'e bahar aylarında gelecek olan güncelleme, işletim sistemini direkt olarak masaüstünden açmamıza izin verecek.

The Verge'ün "güvenilirliği yüksek" kaynaklarına göre Microsoft, Windows 8.1 Update 1'de Metro arayüzünü tamamen atlayarak direkt olarak masaüstünü açmayı varsayılan olarak sunacak. Windows 8.1'in şu anki sürümü, Metro'yu atlayıp Masaüstünü açma seçeneğine zaten sahip; ancak güncellemeyle beraber bu seçenek varsayılan olarak etkin bulunacak.

Windows 8, aslında tabletlere ve dokunmatik ekranlı cihazlara özel geliştirilmişti ancak görünen o ki Microsoft, onu fare ve klavyeyle kullananların hayatını tekrar kolaylaştırmak istiyor. Bu değişiklik, Microsoft'un ilk planlarından geri adım attığının da bir işareti.

Aslında Microsoft, Windows 8'deki işlevleri ilk kez "geleneksel" işlevlere dönüştürmüyor. Windows 8.1 güncellemesi, başlat düğmesini geri getirmek dahil, farklı birçok can sıkıcı sorunu onarmıştı.

KAYNAK

MustiSpongebob

 • Ziyaretçi
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA.
« Yanıtla #36 : 05 Şubat 2014, 18:40:46 »
Update 1'de hangi değişiklikler var?

Windows 8.1 Update 1'i denedik... işte gözümüze ilk çarpan değişiklikler!Mart ayında indirilmeye sunulması beklenen Windows 8.1 Update 1 güncellemesi, çeşitli dosya paylaşım sitelerine indirilebilir durumda. 9600.16596.WINBLUES14_ GDR_LEAN.140114-0237 numaralı yapı, 64-bit İngilizce işletim sistemlerine yüklenebiliyor. Peki Windows 8.1 Update 1'de hangi değişiklikler var?

Göze ilk çarpan değişiklikler arasında giriş ekranındaki kullanıcı simgesinin yanına eklenen arama ve kapatma düğmeleri. Arama düğmesine bastığınızda ekrana, CTRL+F veya Charms çubuğu yoluyla da erişebildiğiniz arama çubuğu geliyor. Kapatma düğmesine tıkladığınızda ise cihazınızı uyku moduna alabiliyor, kapatabiliyor veya baştan başlatabiliyorsunuz.

Menü çubuksuz giriş ekranı: Giriş ekranındaki kutucuklara sağ tıkladığınızda artık ekranın altnda bir çubuk açılmıyor. Bunun yerine sağ tıkladığınız yerde küçük bir işlev menüsü görünüyor. Sağ tuş her zaman menüyü açtığından, birden çok kutucuğu seçmek için CTRL tuşunu basılı tutmanız gerekiyor.

Uygulamaları masaüstünden çalıştırma: Metro uygulamalarını görev çubuğuna sabitlemeniz artık mümkün. Ancak bu uygulamalara tıkladığınızda pencerede değil, tam ekranda çalışıyorlar.

Artık uygulamaların başlık çubuğu var: Metro uygulamalarının hespi artık siyah bir başlık çubuğuna sahipler. İlk birkaç saniye görünen ve ardından gizlenen bu çubuk, uygulamayı küçültmenize ve kapatmanıza yardımcı oluyor.

Masaüstü varsayılan değildi: Söylentiler, Update 1'in varsayılan olarak masaüstünü açacağını söylüyor. Ancak testimizde durumun böyle olmadığını gördük. Masaüstünün direkt olarak açılması için ayar değişikliği gerekiyordu.

KAYNAK

MustiSpongebob

 • Ziyaretçi
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA.
« Yanıtla #37 : 06 Şubat 2014, 17:04:41 »
8.1 Update 1, Mart'ta gelmeyecek!

Windows 8.1 Update 1'den bir kötü haber, bir de yeni özellik müjdesi geldi!Windows 8.1 Update 1'in kullanıcılara ulaşması, son sızıntılara göre beklendiğinden uzun sürebilir. ZDNet'ten Mary Jo Foley, güncellemenin Nisan başlarında yayınlanabileceğini söyledi. Daha önce bahsedilen tarih, 11 Mart idi.

Foley'in kaynaklarına göre 8 Nisan'da gelecek olan güncellemenin Salı yamalarıyla beraber dağıtılması kararı konusunda herhangi bir değişiklik yok. Tarihin neden bir ay ileriye atıldığı ise bilinmiyor.

Yeni Disk Alanı işlevi sızdı

Winsupersite, geçtiğimiz günlerde sızan Update 1 içindeki "Disk Space" aracını ortaya çıkardı. Metro arayüzlü yeni araç, uygulamaların ve kullanıcı verilerinin diskte ne kadar yer kapladığını dokunmatiklere yönelik bir kullanıcı arayüzünde gözler önüne sergiliyor.Rapora göre araca, "Bilgisayar ayarları > Cihazlar > Bilgisayarda ne kadar depolama alanı var" yolunu izleyerek ulaşılabiliyor. Araç içerisinden uygulamaları kaldırıp diskte yer açmak mümkün oluyor. Araç içinden medya dosyalarına dokunmanız ise şu an mümkün değil.

Disk Space'teki bir başka seçenek ise Geri Dönüşüm Kutusu'nu hızla boşaltmanıza izin veriyor.

KAYNAK

MustiSpongebob

 • Ziyaretçi
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA.
« Yanıtla #38 : 09 Şubat 2014, 13:14:31 »
Vista'dan kalan tek yadigar: Aero!

Windows Vista'nın belki de tek beğenilen özelliği, Update 1 ile Windows 8.1'e dönüyor olabilir!Windows Vista ile hayatımıza giren ender güzel özelliklerden biri, herhalde Aero arabirimiydi. Ancak Microsoft, Vista'dan o kadar bıkmış olmalı ki, Windows 8'de bu arabirimi bile ortadan kaldırmayı seçmişti.

Geçtiğimiz günlerde internete düşen Windows 8.1 – Update 1 yapısında ise, ilginç bir sürprizin gizli olduğu ortaya çıktı. Basit bir Kayıd Defteri ayarıyla, Aero Windows 8.1'e geri dönebiliyor.

Kayıt Defteri'nde  "KEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows" anahtarını açıp "yeni Anahtar" seçeneğine tıkladığınızda, yaratılan yeni anahtara DWM adını vermeniz gerekiyor. Burada bir de Dword oluşturup adını "HideBlur" koymanız ve değerini de "1" olarak belirlemeniz yeterli.

Ancak baştan uyaralım; Kayıt Defteri ile oynamak ve yanlış bir iş yapmak, Windows'unuzun kullanılamaz hale gelmesine yol açabilir. Bu küçük ayarı sadece çok cesursanız denemenizi öneririz. Gerçi sızan ve kaynağı bile belli olmayan bir Update 1 dosyasını kurduysanız, zaten yeterince cesursunuz demektir.

Bir de hatırlatma: Windows 8 ve 8.1'in sızan erken sürümlerinde de bu ayar yapılabiliyordu. Ancak yayınlanan kararlı sürümlerde ortadan kaybolmuştu. Yani sızan yapıda bu ayarı görünce, "Aero kesin geri dönüyor" diye de düşünmeyin. Bizden söylemesi...

KAYNAK

Çevrimdışı SÜPER MODERATÖR AYKUT

 • Kahraman Üye
 • *****
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 8064
 • Karma +67/-0
 • www.uydumturk.com
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA.
« Yanıtla #39 : 16 Şubat 2014, 02:40:21 »


Geçtiğimiz günlerde yayınlanan PC dünyasında yer alan işletim sistemlerinin kullanım oranlarında %10.58'lik kullanım payına sahip olduğu görülen Windows 8'in ekosistemdeki yayılımı ve satılan lisans sayılarına bakıldığında, Windows 7'nin gerisinde kaldığı görülüyor. Yayınlanan raporda Windows 7'nin %49'luk bir kullanım oranına sahip olduğunu hatırlatalım.

Windows 8'e ilişkin bir başka rapor ise Microsoft tarafından yayınlandı. Redmond merkezli şirket bugüne kadar satılan Windows 8 lisans sayısının 200 milyona (15 ayda) ulaştığını belirtti. Windows 8 100 milyon barajına ise geçtiğimiz yıl mayıs ayında ulaşmıştı. Windows 7 ise sadece bir yılda 240 milyon lisans satmayı başarmıştı.

Mobil dünyasındaki gelişmeye bağlı olarak PC pazarında bir gerileme söz konusu, ancak Windows 8'in daha çok dokunmatik ekranlı cihazlara yönelik bir tasarım sunması başından beri hem üreticiler hem de kullanıcılar tarafından eleştiriliyor.   TEKNOLOJİOKU

MustiSpongebob

 • Ziyaretçi
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA.
« Yanıtla #40 : 01 Mart 2014, 09:16:14 »
Rapor: Update 1, 8 Nisan'da gelecek!

Windows 8.1 Update 1'in herkesin kullanımına açılacağı tarih, muhtemelen bu tarih olacak!Windows'la ilgili verdiği bilgilerle tanınan Paul Thurott, Windows 8.1 Update 1'in 8 Nisan'da indirilmeye sunulacağını iddia etti. Raporunu ismini açıklamadığı kaynaklara dayandıran Thurott'a göre MSDN üyeleri ise güncellemeyi 2 Nisan'da indirebilecekler.

MSDN üyeleri yeni Windows yapılarını genellikle yayınlanmadan birkaç hafta önce edinebiliyorlar. Ancak Thurott'un Twitter hesabında paylaştığı bilgiye göre güncellemeyi bu kez sadece 6 gün önce indirebilecekler.

Windows 8.1 Update 1'in Nisan ayında yayınlanacağı daha önce de söylenmişti, ancak Thurott'un raporuyla beraber MSDN üyeleriyle ilgili bir bilgi ilk kez gelmiş oldu. Şimdiye kadar sızan Update 1 yapıları, Update 1'in klavye ve fare kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak bazı yenilikler getireceğini gösteriyor.

8 Nisan, Microsoft'un Salı yamalarını yayınladığı güne, aynı zamanda 12 yıldır desteklediği Windows XP'yi destekleyeceği son güne denk geliyor.

KAYNAK

Çevrimdışı SÜPER MODERATÖR AYKUT

 • Kahraman Üye
 • *****
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 8064
 • Karma +67/-0
 • www.uydumturk.com
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA.
« Yanıtla #41 : 04 Mart 2014, 00:05:20 »


Artık bitti, güle güle Windows XP!

Microsoft, efsanevi işletim sistemi Windows XP’nin desteğine son vereceğini daha önce açıklamıştı. Şirket, XP kullanıcılarına mail atarak 8 Nisan 2014 tarihinden itibaren desteğin son bulacağını açıkladı. Bilgisayar özellikleri uygun olan kullanıcıların yükseltme yapmasını tavsiye eden Microsoft, bilgisayar özellikleri yükseltmeye uygun olmayan kişilere de yeni bir bilgisayar almasını tavsiye etti.

Şirketin, aşağıdaki bildirimi XP kullanıcılarına mail yoluyla iletti.

Bu, XP kullanıcıları için ne anlama gelir?

Desteğin sona ermesi artık yazılım güncellemeleri yayınlamayacağımız anlamına gelir. Bu güncellemeler bilgisayarınızın güvende kalmasına ve güvenilir bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Güncellemeler olmadan bilgisayarınız zararlı virüslerin, casus yazılımların ve diğer kötü amaçlı yazılımların tehditlerine açık hale gelebilir, bu da veri kaybı ve düşük performans ile sonuçlanabilir.

Bilgisayarınız çalışmaya devam edecek olsa bile güvenlik ve destek sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bunu önlemenize yardımcı olmak isteriz.

Yükseltme seçenekleri

Bilgisayarınızın koruma altında olduğundan ve size sorun çıkarmayacağından emin olmak için Windows'un en son sürümüne yükseltin.

Bilgisayarınız daha eski bir modelse yeni bilgisayarlara göz atmayı düşünebilirsiniz. Şimdi her zamankinden çok daha uygun, hafif ve güçlüler.  TEKNOLOJİOKU

Çevrimdışı ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★

 • ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
 • Kahraman Üye
 • ************
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 14946
 • Karma +153/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • اللهHAKİMİYET KAYITSIZ , ŞARTSIZ ALLAHINDIRالله
  • www.uydumturk.com
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA.
« Yanıtla #42 : 06 Mart 2014, 22:59:27 »
Windows XP için son tarih
 Microsoft, Windows XP'ye sunduğu resmi desteğe 8 Nisan2014'te son vereceğini duyurdu.

Microsoft, 8 Nisan'dan sonra Windows XP kullanmaya devam eden kurum ve kullanıcılara yeni nesil tehditlerden korunma, hata düzeltme ve yeni fonksiyonların eklenmesi gibi konularda güncelleme ve destek sunmayacak.XP kullanıcılarına Windows 8.1'e geçme önerisi yapan Microsoft, XP kullanıcılarının dosya ve ayarlarını yeni nesil işletim sistemlerine kolayca aktarabilmeleri için Laplink ile işbirliğine giderek PCmover Express for Windows XP yazılımını ücretsiz kullanıma sunucak.

XP üzerinde yer alan dosya, müzik, video, e-posta, profil ve ayarların Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 yüklü cihazlara aktarılabilmesini sağlayan PCmover Express for Windows XP, www.windowsxp.com adresinden indirilebilecek. Windows XP üzerindeki uygulamalarını da yeni cihazına aktarmak isteyen kullanıcılar ise, PCmover Professional ürününe indirimli fiyatla sahip olacak.

Windows XP Home ve Professional kullanıcıları Windows XP'ye verilen resmi desteğin belirtilen tarihte sona ereceğine dair bir uyarıyla karşılaşacak. Microsoft, kullandığı işletim sisteminin Windows XP olup olmadığından emin olmak isteyen kullanıcılar için AmIRunningXp.com web sitesini de yayına aldığını bildirdi.

HABER 7
Çevrimdışı A.Caner Özdemir

 • Kahraman Üye
 • *****
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 1351
 • Karma +14/-4
 • Cinsiyet: Bay
 • MƛƊЄ ƖƝ ƛƝҠƛƦƛ
  • #MrySAT/Bsc
Ynt: Windows XP için son tarih
« Yanıtla #43 : 07 Mart 2014, 14:52:53 »
Sayın Admin Diyarbakır;Aylardır Nisan Ayında WİNDOWS XP'nin ömrünün dolacağından internette haberler dolaşıyor ama şu anda bende 2 tane bilgisayar var biri Windows XP yüklü diğeri Windows 7 yüklü ben daha kolay alışık olmama rağmen genellikle Windows XP yüklü bilgisayarımı daha çok kullanıyorum.Anlamadığım bilgi haberde 8 Nisan'da Windows XP'in kalkacağından bahsediliyor eğer öyle olursa benim gibi Windows XP kullananlar bilgisayarlarını Windows'un bir üst versiyonlarınamı yükseltecekler yoksa Windows XP öldü diye bilgisayarları kaldırıp atacazmı bu konuda bilgi verin bizlere.
Nasipten öte yol yok bu hayatta,Payımıza düşen;en güzeli değil en hayırlısı olsun.Yunus Emre 
ByCanerÖzdemir&Tutku87

MustiSpongebob

 • Ziyaretçi
Ynt: WİNDOWS HAKKINDA.
« Yanıtla #44 : 07 Mart 2014, 15:18:55 »
"Windows Feature Pack" gün sayıyor!

Windows Phone 8.1 için yayınlanacak dev güncellemeden sızan görüntü, önemli bir sırrı açığa çıkarttıMicrosoft, Windows 8.1 için hazırladığı güncelleme paketini duyururken "bahar paketi" ismini kullanmıştı. Ancak medya bu ismi "bahar temizliği" olarak alaya almıştı. Şimdi bir Çin sitesinde yayınlanan, Windows 8.1'e yüklenecek güncellemenin ekran görüntülerinde, paketin isminin "Windows Feature Pack" olarak belirlendiği ortaya çıktı.

Eğer paketin ismi doğruysa, yeni güncelleme paketinin Windows 8.1'e birçok yeni özellik ve araç ekleyeceğini düşünmek yanlış olmayacak. Özellikle de klavye ve fare kullanıcıları, daha rahat bir kullanım için Windows 8.1'de ciddi düzenlemeler yapılmasını bekliyorlar.

Microsoft'un yeni güncelleme paketini 8 Nisan günü yayınlaması bekleniyor.

KAYNAK

 


* SON İLETİLER/KONULAR

topic NETFLİX'E RAKİP DİZİ VE FİLM PLATFORMU!
[YERLİ VE YABANCI YAYIN YAPAN İP TV KANALLARI]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Bugün, 15:46:36
topic 3N MEDYA’YA SATILAN,BALIKESİR KANALI “TV100” HABER KANALI OLUYOR!
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Bugün, 15:43:08
topic ATV VE A HABER'İN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Bugün, 15:38:13
topic ╚► TV'DE SPOR EKRANI
[TV'DE SPOR EKRANI- SPOR KANALLARININ YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Bugün, 01:55:40
topic FLYSAT'TAN GÜNCEL HABERLER
[FLYSAT'TAN HABERLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Dün, 21:12:25
topic RADYO SAMSUN YAYIN HAYATINA BAŞLADI!
[RADYOLAR]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Dün, 18:07:17
topic WOMEN TV, YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Dün, 17:56:33
topic NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
[NETFİLİX]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Dün, 17:52:52
topic BU VERİCİ O KADAR RADYOYU KALDIRIR MI?
[RADYOLAR]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
24 Mart 2019, 16:08:30
topic SHOW TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
24 Mart 2019, 16:01:25
topic TÜRKSAT'TAN GÜNCEL GELİŞMELER
[TÜRKSAT 2A,3A,4A,4B - 42.0° E / 50.0° HAKKINDA BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
24 Mart 2019, 15:58:36
topic SPORSEVERLERE MÜJDE! S SPORT2 KANALI YAYINA BAŞLADI!
[TV'DE SPOR EKRANI- SPOR KANALLARININ YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER]
Hakan_
24 Mart 2019, 10:14:49
topic KANAL D VE CNN TÜRK'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
23 Mart 2019, 16:29:13
topic REYTİNGLER NASIL ÖLÇÜLÜYOR?
[FAYDALI BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
23 Mart 2019, 16:18:53
topic MÜZİK ONAİR TV, 1 NİSAN'DA YAYIN HAYATINA BAŞLIYOR!
[YERLİ VE YABANCI YAYIN YAPAN İP TV KANALLARI]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
23 Mart 2019, 04:16:30
topic NETFLİX ÜZERİNDEN İZLEYEBİLECEĞİNİZ KORE DİZİLERİ VE FİLMLERİ!
[NETFİLİX]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
22 Mart 2019, 17:27:38
topic TÜRKİYE'DE DÜĞMEYE BASTI: SİM KART TARİH OLUYOR!
[FAYDALI BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
22 Mart 2019, 16:39:12
topic TRT KANALLARININ YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
22 Mart 2019, 16:29:53
topic FACEBOOK HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
[FAYDALI BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
22 Mart 2019, 16:24:27
topic AKSARAY ART TV, YENİDEN UYDUDA
[TÜRKSAT 2A,3A,4A,4B - 42.0° E / 50.0° HAKKINDA BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
21 Mart 2019, 00:09:27