25 Nisan 2018, 15:12:38

* İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK SPONSOR BAĞLANTILAR

* UYDUMTÜRK'TEN DEV REKLAM KAMPANYASI!  GÜNLÜK SADECE 1 TL

Gönderen Konu: YEREL TELEVİZYON KANALLARINA, İNDİRİM MÜJDESİ!  (Okunma sayısı 2333 defa)

Çevrimdışı ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★

• ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
  • Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
  • اللهHAKİMİYET KAYITSIZ , ŞARTSIZ ALLAHINDIRالله
    • www.uydumturk.com
Facebook Facebook'da Paylas Twitter Twitter'da Paylas

YEREL TELEVİZYON KANALLARINA,
İNDİRİM MÜJDESİ!

« Son Düzenleme: 28 Ocak 2018, 18:55:15 Gönderen: KARTAL DEMİR »

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
    • www.uydumturk.com
Ynt: YEREL TELEVİZYON KANALLARINA İNDİRİM MÜJDESİ.
« Yanıtla #1 : 06 Ocak 2018, 18:42:10 »
Yerel televizyon kanallarına indirim müjdesi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Yerelde yayın yapan televizyonların karşılaştığı sorunları yakından takip ediyoruz ve bu amaçla daha uygun şartlarda uydu üzerinden yayın hizmeti sağlayabilecek tarifeler oluşturduk" dedi.

06 Ocak 2018 Cumartesi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yereltelevizyonların karşılaştığı sorunları yakından takip ettiklerini belirterek, "Yapılan çalışmalar sonucunda uydu yayını başına maliyetleri 2 Mbps kullananlar için yaklaşık yüzde 40, 3 Mbps kullananlar için ise yaklaşık yüzde 60 indiren tarifeleri hazırladık." dedi.

Bakan Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, genel itibarıyla lokal izleyicilere hitap eden, yerel tabir edilen kanalların, teknik olarak uydu yayınına başladıkları an itibarıyla kapsama kabiliyeti nedeniyle ulusal hatta uluslararası televizyon kanalı özelliği kazandığını söyledi.

Teknik olarak her kanalın ulusal ya da yerel uydu üzerindeki kapasite maliyetinin birim bazında aynı olduğunu dile getiren Arslan, ancak ulusal nitelik kazanmış olsalar da söz konusu kanalların, finansal yeterlilik ve diğer yetkinlikler anlamında yerel imkanları bulunduğunu bildirdi.

Arslan, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) lisans ücretleri, uydu yayın ücretleri ve stüdyo maliyetlerinin yayıncılık sektörünün 3 ana maliyet unsurunu oluşturduğunu belirterek, televizyon yayıncılarının en büyük sorunlarının finansal kaynaklı olduğuna işaret etti.

Sektörün karşılaştığı sorunları yakından takip ettiklerini dile getiren Arslan, şöyle devam etti:

"Bu amaçla daha uygun şartlarda uydu üzerinden yayın hizmeti sağlayabilecek tarifeler oluşturduk. Yerel kanallar 3 Mbps veya 2 Mbps üzerinden yayın yapıyorlar. Bu kapsamda yapılan çalışmalar sonucunda uydu yayın başına maliyetleri 2 Mbps kullananlar için yaklaşık yüzde 40, 3 Mbps kullananlar için ise yaklaşık yüzde 60 indiren tarifeleri hazırladık. Yerel kanalların azalan reklam gelirleri nedeniyle yayın maliyetlerini karşılamakta zorlandıklarını biliyoruz. Bu sorunlarını çözmek amacıyla yeni tarifelerle ciddi bir katkı sağlıyoruz."

Arslan, döviz bazlı giderler ve yatırımlardan dolayı döviz yükümlülükleri bulunan Türksat'ın, uydu kapasite fiyat tarifesinin döviz pozisyonuyla uyumlu olacak şekilde belirlendiğini aktardı. Bu kapsamda, fiyat indirimi, fiyatların Türk lirası olarak belirlenmesi veya kur sabitlemesi gibi uygulamaların, Türksat'ın gelirlerinin azalmasına ve bütçelenen yatırım projelerinin aksamasına neden olduğunu dile getiren Arslan, "Ancak yerel kanalların desteklenebilmesi amacıyla kur sabitlemesi, yeni indirimli tarifeler ile yayıncılık sektörüne katkı sağlamaya devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Yerel yayıncıların kıt kaynakları ile şehirlerinin kültürlerini tanıtmak için büyük fedakarlıklarda bulunduklarına dikkati çeken Arslan, "Yerel yayınlar aynı zamanda ulusal kanallar için de önemli bir haber kaynağı niteliğindedir ayrıca önemli oranda da istihdam sağlıyorlar. Bu sebeple ağır ödeme yükünden kurtarıp, yayınlarını sürdürebilir noktaya gelmeleri için gerekli gördüğümüz bu uygulamayı, yerel yayıncılarımızın hizmetine sunuyoruz. Yerel yayıncılara bu hizmetin hayırlı olmasını diliyorum." değerlendirmesinde bulundu.

AKİT

Çevrimdışı Hayresoğlu

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +8/-6
« Yanıtla #2 : 07 Ocak 2018, 07:43:12 »
Arkadaş fiyatları adam akıllı indirinde sizde kazanın kanallarda. Uydular boş boş dolanıyor uzayda. 3 mbitlik kapasiteyi yıllık 10 bin tl olarak kirala bak o zaman yerel kanallar başka yere gidiyor mu. Sen yerel kanaldan atvden stardan istediğin parayı istersen avucunu yalarsın tabiri caizse. Bence hükümetin bu vurdum duymaz türksat yönetimini baştan aşağı full değiştirmesi lazım. Adamlar sırf para için o koltukta oturuyor uyduymuş kanalmış umurlarında değil. Baksana 50 derecedeki türksat 4b nerdeyse 2 yıldır boş boş duruyor güya 42deki feedler oraya aktarılacaktı ama nerde. Ulusal kanallar feed için hâlâ astrayı eutelsatı kullanıyor kendi uydumuz uzayda çürüsün. Keşke biz bu uydu işine hiç bulaşmasaydık yeminle dışarıdan alsaydık bak böyle başı boşluk olurmuydu kendimiz yaptık ya başımız göğe erdi.
SADECE TURKSAT :)

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
    • www.uydumturk.com
« Yanıtla #3 : 08 Ocak 2018, 01:25:53 »
Ellerinize,Yüreğinize Sağlık Hayreşoğlu Hocam.

Fiyat Konusunda Yine Bir Açıklama Yok...

100 de 60 Diyorlar Keşke Net Bir Açıklama Yapsaydılar...

Kaç TL ?????

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
    • www.uydumturk.com
« Yanıtla #4 : 08 Ocak 2018, 01:55:48 »
Cumhurbaşkanı Erdoğan Sesimizi duydu;
Yerel televizyon kanallarına indirim müjdesi.

06-01-2018 12:19:53

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanYaklaşık 2 ay önce Rize'ye geldiğinde  Rize Valiliği ziyareti sırasında yerel ve bölgesel radyo ve televizyonların sorunları konusunda brifing almıştı..Bu ziyaret esnasında Yerel ve Bölgesel Radyo-Televizyon Sahipleri Derneği (RATSA)'nın kurucularından Kaçkar TV Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Onay brifingde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yaşadıkları sorunları anlatmıştı..Brifing konuşmasında Yerel radyo ve televizyonların kapanmakla karşı karşıya kaldığını belirten Onay, yerel ve bölgesel radyolarla televizyonların yaşayabilmesi ve aktif hale gelebilmesi için bir komisyon kurulmasını istemişti..Cumhurbaşkanı Erdoğan bu talep üzerine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Mahir Ünal'a neler yapılması gerektiğini sormuştu

Mahir Ünal'ın sorun ve talepleri özetlemesinin ardından Cumhurbaşkanı AK Parti Sözcüsü'ne 'bir komisyon kurulmasını ve bu komisyonda Adnan Onay'ın da yer almasını isteyerek, Hayati Yazıcıya da konuyu takip etmesi talimatı vermişti

Daha sonra  Son on yıldır uydu üzerinden yayın yapan  bölgesel-yerel Kaçkar tv, Türksat’a olan birikmiş borçlarını ödeyemediği için 1 hafta yayını  durduruldu

Kaçkar Tv
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2018, 02:01:32 Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ »

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
    • www.uydumturk.com
« Yanıtla #5 : 08 Ocak 2018, 02:00:04 »

Çevrimdışı Hikmet35

• Acemi Üye
  • **
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +1/-1
« Yanıtla #6 : 08 Ocak 2018, 21:19:44 »
tabbi is isden gektikden sonra ,kuru iftira atip fetölan bir baglantisi olmayan kanalari zorla kapatirildiktan sonra yada kanalar asiri pahali ücretleri ödeyemeyip kapatmak zorunda kalanlar dan sonra bunlar indirim yapiyor !söylenicek öyle biseyler varki ama size HELAL OLSUN demekten baska bisey bulamiyorum!!! Sizin Yüzünüzden EGE TV kapatildi! Alakasi olmayan okadar da güzel çizgifilm kanali olan yumurcak TV'yi kapatiniz Kanaltürk de ayni.. Ozaman indirim yapilsaydi bu kanallar kapatilmazdi!!! Üstüne basa basa söylüyorum, bu kanalar ,bir kanali yürütmek asiri pahali oldugu için kapatildi! Simdi is isden geçmis sanki yaramizi kasírcasí gibi dalga geçer gibi indirim yapiliyor! Ben bir Izmirli olarak Izmirin bir yerel kanali sayenizde olmamasini kiniyorum!!! Yazíklar olsun!

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
    • www.uydumturk.com
« Yanıtla #7 : 09 Ocak 2018, 00:31:18 »

Bakalım Bu İndirimden Sonra Kaç Tane Yerel Kanal Türksatta Göreceğiz.

Tüm TV Kanalları Ücretlerden Şikayet Ediyordu..!

Çevrimdışı MODERATÖR - ÜMİTBEY

• بِسْــــــــــــــــــمِ اﷲِالرَّحْمَ&
  • Kıdemli Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +14/-0
  • MODERATÔR - ÜMİT BEY
    • www.uydumturk.com
« Yanıtla #8 : 10 Ocak 2018, 23:51:04 »
Yumurcak TV KanalTürk Kapatılması Farklı Sebeplerden İndirimle Fiyatla Şunla Bunla Alakası Yok Bazı Sebeblerden Dolayı Diyelim Soruşturma da Adları Geçti  Bir Takım Yapılanma Olduğu İçin Kanallar Kapatıldı Kısaca Özetlemem Gerekirse Türksat İle Alakası Yok Bunu Birde Devlete Yamamaya Çalışanlar Oluyor Buda Çok Saçma Bir Yapılanma Var İse Bu Yapıda Ülkemizin Güvenliğini Tehdit Ediyorsa Devlet Buna İzin Verecek Değil Tabi
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2018, 00:55:33 Gönderen: ÜMİTBEY »

• Kıdemli Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +14/-0
  • MODERATÔR - ÜMİT BEY
    • www.uydumturk.com
« Yanıtla #9 : 11 Ocak 2018, 00:05:18 »
EGE TV Ve Bir Kaç Ulusal Kanalların Kapatılması Beni de Üzdü Evet Ücretlerde Fark Olduğu Aşina Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Bu Konuyu Gündeme Getirmiş Turksat Yetkililerine Bildirmiştir Özel Kanallar İle Ulusal Kanal Ücretlerinde Haksızlık Konusu Kısa Zaman İçinde Giderilmiş Olur 

Çevrimdışı Hikmet35

• Acemi Üye
  • **
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +1/-1
« Yanıtla #10 : 11 Ocak 2018, 02:26:10 »
Sayın Ümit bey ya Allâh aşkına bir Çizgifim kanalın kim ne zararı olabilir ne kötü örneği olabilir ki? Ben anlamiyorum anlamak ta istemiyorum BİR Çizgifim kanalın bize ve çocuklarımıza ne zararı dokundu da kapatıldı?? Yahu ben çocumlarımın bu kanalı defalarca izledim yabancı Çizgifimler oynatiyor diye ve birilerine bu battı diye mi kapatıldı anlamadım anlamiyorum gitti!!! Yahu okadar saçma diziler siddet ve olumsuz örnek gösteren, saçma sapan evlilik programların yayınlamsına izin veriyor devlet ama BİR çizgifilm herkezin gözüne battı!  Hayret bişey!! <size karşı bir tavır almiyorum, lütfen üstünüze alınmayın!>

Ege tv hakkında tek bişey söylemek istiyorum yane koska İzmir'in bir yerel televizyonu bırakmadı iktidar! Yane İzmir'e BİR yerel televizyonu çok gördü ya iktidar ben YAZIKLAR OLSUN diyorum başkada birşey demiyorum!

• Kıdemli Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +14/-0
  • MODERATÔR - ÜMİT BEY
    • www.uydumturk.com
« Yanıtla #11 : 11 Ocak 2018, 02:52:16 »
Hikmet Bey Yumurcak TV Kanalından Bahsediyorsanız Şunu Söylim Malumunuz Yumurcak TV Samanyolu Yayın Grubuna Ayit Yani Bu Medya Kuruluşuna Bağlı Tüm Kanalları Kapatıldı Nedeni Malum Sizde Bilirsiniz Dünyanın Sonuda Değil Başka Çizği Film Kanalları da Var Mesela Cartoon Network Kanalı 10 Yıldır Türkiye de Yayın Yapmaktadır Yayın İçeriği Çok Güzel Begenilerek İzlenmekte İkinci Konuya Gelecek Olursak Evlilik Programların dan Devlet Yetkilileri de Şikayetçi Ve Bu Konu Mecliste Gündeme Getirilip Yasa İle Kanun Hazırlanmıştır Yapımcılarda Uyanıklık Yapıp Format Değiştirdi Evlilik Değil Aileleri Buluşturma Bulma Gibi Formatla Yayın Yapmaya Başladılar Devlet Önlüyor Televizyon Yayıncılarıda Buna Kılıf Geçiriyorlar Anlata Bildim mi Bilmiyorum Yani Burda Siyaset Politika İçerik Barındıran Cümleler Kullanmayalım Ben Yanlış Anlaşılmaması İçin Müdahale Ettim Devletle İktidarla Alakası Yok Seviyeli Düzgün Eleştiriniz İçin Teşekkürler Hikmet Bey

Sayın Ümit bey ya Allâh aşkına bir Çizgifim kanalın kim ne zararı olabilir ne kötü örneği olabilir ki? Ben anlamiyorum anlamak ta istemiyorum BİR Çizgifim kanalın bize ve çocuklarımıza ne zararı dokundu da kapatıldı?? Yahu ben çocumlarımın bu kanalı defalarca izledim yabancı Çizgifimler oynatiyor diye ve birilerine bu battı diye mi kapatıldı anlamadım anlamiyorum gitti!!! Yahu okadar saçma diziler siddet ve olumsuz örnek gösteren, saçma sapan evlilik programların yayınlamsına izin veriyor devlet ama BİR çizgifilm herkezin gözüne battı!  Hayret bişey!! <size karşı bir tavır almiyorum, lütfen üstünüze alınmayın!>

Ege tv hakkında tek bişey söylemek istiyorum yane koska İzmir'in bir yerel televizyonu bırakmadı iktidar! Yane İzmir'e BİR yerel televizyonu çok gördü ya iktidar ben YAZIKLAR OLSUN diyorum başkada birşey demiyorum!
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2018, 02:56:43 Gönderen: MODERATÖR - ÜMİTBEY »

• Kıdemli Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +14/-0
  • MODERATÔR - ÜMİT BEY
    • www.uydumturk.com
« Yanıtla #12 : 13 Ocak 2018, 01:33:51 »
Bu Arada Yerel Kanalların İndirimden Faydalandıklarını Gördük Hayırlısı Olsun
Böylelikle Yerel Kanallarımıza Daha Önce Yapılan Haksızlık ta Ortadan kalkmış Oldu

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
    • www.uydumturk.com
« Yanıtla #13 : 13 Ocak 2018, 01:40:24 »
Evet Ümit Bey.

Kaçkar Tv Ve Kırşehir Tv Faydalandı Bile.

Bu İndirimden.

Kaçkar Tv Haberi :

http://uydumturk.com/index.php?topic=3674.0

« Son Düzenleme: 13 Ocak 2018, 01:44:06 Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ »

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
    • www.uydumturk.com
Ynt: YEREL TELEVİZYON KANALLARINA, İNDİRİM MÜJDESİ!
« Yanıtla #14 : 25 Mart 2018, 15:00:29 »
Yerel Medya’ya Büyük Destek!..

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan talimatıyla yerel medya kuruluşlarını ayakta tutmak için destek geldi.

Geçtiğimiz yıl, Radyo Televizyon Sahipleri Derneği’nin sorunlarının Cumhurbaşka’nı Erdoğan’a iletilmesinden sonra konuyla ilgili çözümler üretilmeye başlandı.

Yerel medya kuruluşlarının lisans fiyatları ve kira bedelleri düşecek, Rtük cezaları ise azaltılacak. Yerel medya kuruluşlarının da ulusal medya kuruluşları gibi, ödemekle yükümlü oldukları 300 bin TL’lik uydu yayın lisansı 70 bin TL’ye indirilecek.

İletişim fakültesi mezunlarına da yeni iş kapıları doğacak. Maddi bedellerden dolayı yerel medya kuruluşlarını kapatmak zorunda kalan medya patronları, genç mezunları istihdam edebilecek.

Müzik On Air

* SON İLETİLER/KONULAR

topic ATV VE A HABER'İN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Bugün, 11:27:05
topic KANAL D VE CNN TÜRK'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
Bugün, 11:21:21
topic TRT KANALLARININ YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER
Bugün, 00:18:39
topic RADYO DÜNYASINDAN HABERLER
[RADYOLAR]
Bugün, 00:13:38
topic ╚► TV'DE SPOR EKRANI
[TV'DE SPOR EKRANI- SPOR KANALLARININ YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER]
Bugün, 00:07:00
topic FLYSAT'TAN GÜNCEL HABERLER
[FLYSAT'TAN HABERLER]
Bugün, 00:05:10
topic DİGİTÜRK PLATFORMU İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER
[DİGİTÜRK]
Dün, 10:56:32
topic UYDUMTÜRK FORUMUNDA GÜNÜN HABERİ
[FAYDALI BİLGİLER]
23 Nisan 2018, 15:03:53
topic FACEBOOK HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
[FAYDALI BİLGİLER]
23 Nisan 2018, 12:35:06
topic YENİ HABER KANALI TR24, İDDİALI GELİYOR!
[TÜRKSAT 2A,3A,4A,4B - 42.0° E / 50.0° HAKKINDA BİLGİLER]
23 Nisan 2018, 12:32:01
topic SHOW TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
23 Nisan 2018, 11:14:17
topic TÜRKSAT UYDUSUNDAKİ RADYO VE TV KANALLARIYLA İLGİLİ GÜNCEL KONU,SORU VE YORUMLAR
22 Nisan 2018, 23:31:53
topic FOX TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
22 Nisan 2018, 15:58:31
topic TÜRKSAT'TAN GÜNCEL GELİŞMELER
22 Nisan 2018, 15:42:24
topic AZERSAT VE AFRİCASAT-1A 46° E GÜNCEL GELİŞMELER
[AZERSAT AZERSPACE VE AFRİCASAT-1A 46° E HAKKINDA BİLGİLER]
22 Nisan 2018, 15:40:24
topic TWİTTER HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
[FAYDALI BİLGİLER]
21 Nisan 2018, 11:28:20
topic YABAN TV, ARTIK HD OLARAK YAYINDA!
21 Nisan 2018, 11:26:43
topic TR 6 TV, TÜRKSAT'TA YAYINDA!
21 Nisan 2018, 11:21:36
topic YENİ BİR HABER KANALI DAHA GELİYOR! TR HABER 19 MAYIS'TA TÜRKSAT'TA!
21 Nisan 2018, 00:42:16
topic WHATSAPP HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
[FAYDALI BİLGİLER]
20 Nisan 2018, 00:08:54
topic A9 TV VE ADNAN HOCA'DAN HABERLER /A9 TV KAPATILIYOR.
19 Nisan 2018, 09:52:21
topic ŞAMPİYONLAR VE AVRUPA LİGİ KARŞILAŞMALARI
[TV'DE SPOR EKRANI- SPOR KANALLARININ YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER]
18 Nisan 2018, 22:42:37
topic KIRŞEHİR TV, YAKINDA TÜRKSAT'TA YAYINDA!
Meraklı
18 Nisan 2018, 19:48:12
topic TRT WORLD'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
18 Nisan 2018, 18:28:00
topic NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
[YERLİ VE YABANCI YAYIN YAPAN İP TV KANALLARI]
18 Nisan 2018, 18:23:30