12 Aralık 2018, 04:15:16

* İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK SPONSOR BAĞLANTILAR

* UYDUMTÜRK'TEN DEV REKLAM KAMPANYASI!  GÜNLÜK SADECE 1 TL

Gönderen Konu: UYDUMTÜRK FORUMUNDA GÜNÜN HABERİ  (Okunma sayısı 136940 defa)

Çevrimdışı ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★

• ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
  • Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
  • اللهHAKİMİYET KAYITSIZ , ŞARTSIZ ALLAHINDIRالله
    • www.uydumturk.com
Ynt: UYDUMTÜRK FORUMUNDA GÜNÜN HABERİ
« Yanıtla #1305 : 19 Mart 2018, 12:06:05 »
Facebook Facebook'da Paylas Twitter Twitter'da Paylas

Adalet Bakanlığı'ndan 'Avlu' dizisine yayına girmeden sansür!
RTÜK’e başvuran Adalet Bakanlığı, cezaevindeki kadınların hikâyesinin anlatıldığı ‘Avlu’ dizisine yayımlanmadan müdahale istedi.

Cumhuriyet'ten Alican Uludağ'ın haberine göre Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Şaban Yılmaz, RTÜK’e 13 Mart tarihinde “Avlu isimli dizi hakkında” konulu bir yazı gönderdi. Yazıda, Star TV’de “Avlu” adlı dizinin tanıtımının yayınlandığı, ilk görüntülerde Ceza ve Tekvifevleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı kurumlar ile kurumlarda çalışan personelin mesleki onurunu zedeleyecek, kurumsal imajı olumsuz yönde etkileyecek gerçeği yansıtmayan karalama ögelerinin bulunduğu öne sürüldü. Yayınlanan bu görüntülerin, devletin farklı iki kurumunda görev alan jandarma ve ceza infaz kurumu personelini yanlış algılardan dolayı zan altında bırakacağı, personelin “işkenceci”, kurumların da “işkence merkezi” olarak toplum nezdinde algılanmasına sebebiyet vereceği iddia edilen yazıda, şöyle devam edildi:

“Bilindiği üzere, ceza infaz kurumlarımızda çağdaş infaz anlayışı gereği hükümlü ve tutukluların topluma kazandırılması yönünde çalışmalar sürdürülmekte olup kurumlarımız yapılan reformlar ve özverili çalışmalar neticesinde adeta birer eğitim kurumu haline getirilmiştir. Ancak, bu tür dizilerin yayımlanması personelimizi zor durumda bırakarak, yapılan tüm eğitim ve iyileştirme faaliyetlerine gölge düşürmekte, yürütülen tüm çalışmaları yok saymaktadır. Ticari, siyasi, reyting ve farklı çıkarlar için yarar sağlamak uğruna yapılan çalışmaların görmezden gelinmesi, toplum yararına çalışan bir meslek grubunun rencide edilmesi, yalan yanlış bilgilerle kamu hizmeti sağlayan ceza infaz kurumlarında işkence ve kötü muamele algısı oluşturulması kabul edilemez. Her ne kadar bu tür görüntülerin tamamen hayal ürünü olduğu ifade edilse de toplumun bilincinde ceza infaz kurumlarında işkence uygulanıyor algısı oluşmaktadır.”

Ceza infaz hizmetlerinin, sadece ceza infaz kurumu çalışanlarının omzuna yüklenemeyecek kadar ağır ve hassas bir görev olduğu vurgulanan yazıda, “Özellikle son zamanlarda artan terör olayları nedeniyle ceza infaz kurumlarındaki kalabalıklaşma göz önüne alınarak bu tür görüntülerin yayınlanması gerek kurumsal gerekse toplumsal gerilimi tetikleyici bir etki yaratmaktadır. Ceza infaz kurumlarına yönelik bu tür algıların oluşturulması da bazı terör örgütlerinin amaçlarına hizmet edecektir” denildi.

'DİZİYE MÜDAHALE EDİN'

Yazıda, bu itibarla, reyting uğruna bu süreçte bu tarz görüntülerin yayına girmesinin toplum tarafından farklı algılara sebep olacağı, ceza infaz kurumlarında yaşanmamış olayların yaşanmış gibi gösterilmesinin kurumların kamusal hizmetine zarar vereceği ileri sürülerek, “Açıklanan nedenler göz önünde bulundurularak 6112 sayılı Kanun’un ‘Yayın Hizmeti İlkeleri’ başlıklı 8. maddesi gereği dizi yayımlanmadan gerekli tedbirlerin alınması hususunda bilgi ve gereğini arz ederim” denildi.

RTÜK GÜNDEME ALMADI

Öte yandan RTÜK’ün henüz bu şikâyeti gündeme almadığı öğrenildi. Salı günü yapılacak Üst Kurul toplantısında konunun gündeme gelip gelmeyeceği belli olacak.

KADINLARIN CEZAEVİ MÜCADELESİ ANLATILIYOR

Başrollerini Demet Evgar, Ceren Moray, Nursel Köse, Kenan Ece, Teoman Kumbaracıbaşı’nın paylaştığı Avlu dizisi, 29 Mart Perşembe günü 20.00’de yayımlamaya başlayacak. Star TV’nin internet sitesinde, Avlu dizisi şöyle tanıtılıyor: “Yılların sağır kaldığı, adaletini kendisi sağlamaya çalışmış bir kadının cezaevine girişini konu alıyor. ‘Avlu’ özgürlüğünden vazgeçmek zorunda kalan bu kadınların 3. sayfa haberlere yansımayan, mutsuzluğun acı ile yarıştığı Karakuyu’da kendi düzen ve kendi hukuklarına karşı verdikleri yaşam mücadelesini konu alıyor.”

Medyaradar

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
    • www.uydumturk.com

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
    • www.uydumturk.com
« Son Düzenleme: 30 Mart 2018, 15:27:37 Gönderen: ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★ »

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
    • www.uydumturk.com

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
    • www.uydumturk.com
« Yanıtla #1309 : 30 Mart 2018, 20:54:25 »
Zaza Şehmus son yolculuğuna uğurlandı! Cenazede dikkat çeken detay!
’Zaza Şehmus’ lakaplı müzik yapımcısı Şehmuz İlgin’in cenazesi, bugün tarihi Ulu Cami’de düzenlenen ve binlerce kişinin katıldığı cenaze töreninin ardından toprağa verildi.

Müzik yapımcısı ’Zaza Şehmuz’ lakaplı Diyarbakırlı Şehmuz İlgin (64), pankreas kanseri tedavisi gördüğü hastanede dün ÿkrizi sonucu hayatını kaybetti.

İlgin için bugün Sur ilçesindeki tarihi Ulu Cami’de cenaze namazı kılındı. Cuma namazı ardından kılanan cenaze namazına AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, CHP eski Milletvekili Mesut Değer, ses sanatçısı İzzet Yıldızhan’ın yanı sıra binlerce kişi katılırken, İbrahim Tatlıses, Mahsun Kırmızgül ile çok sayıda ünlü sanatçı da cenazeye çelenk gönderdi.

’AHMET KAYA, İBRAHİM TATLISES GİBİ ÇOK SAYIDA KİŞİYE ALBÜM YAPTI’

Uğurlama törenine katılan sanatçı İzzet Yıldızhan, İlgin’in sanat camiasıyla bağlantılı biri olduğunu belirterek, "Diyarbakır’ın iyi bir değeriydi. Sanat camiamızla bağlantılı olan biriydi. Türkiye’de çok şöhret olan, starların yapımcılığını yapan biriydi. Benim iyi bir dostumdu. Dostumu kaybettiğim için üzgünüm. Onunla geçen son 10 yılı değerlendirirsek, babacan, aslan gibi bir ağabeydi. Kanser hastalığı artık grip hastalığı gibi olmuş. İnsanı çok kısa bir sürede yok edip, götürüyor. Bugün, bütün sanat camiasına başsağlığı dilemek gerekiyor. Ahmet Kaya’dan, İbrahim Tatlıses’ten, Azer Bülbül, Yıldız Tilbe’ye kadar sayamayacağım çok isim var, hepsine albüm yapmış biri" dedi.

İlgin ile en son 3 gün önce görüştüğünü anlatan Yıldızhan, "3 gün önce yine buradaydım. Hastalığı süresince yanında oldum. Ben, kötü gün dostuyum. Hastalığında onu hiç bir zaman yalnız bırakmadım. Dar günde dostları bırakmamak gerekiyor. 3 gün önce buradan ayrılırken, haftaya tekrar geleceğimi söyledim. 3 gün sonra vefat etti" diye konuştu.

Ulu Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından İlgin’in tabutu omuzlara alınarak, binlerce kişinin katımıyla, Sur ilçesindeki Çifthavuzlar Mezarlığı’na götürülerek burada toprağa verildi.

Medyaradar

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
    • www.uydumturk.com
« Yanıtla #1310 : 04 Nisan 2018, 16:38:40 »
Ünlü profesörden dizilere sert eleştiri! "Türk dizileri maalesef zeka özürlü!"
Oyunculuk Bölüm Başkanı Prof. Mehmet Birkiye, 'Dizilerimizi maalesef zeka özürlü buluyorum, bu düzey halka hakarettir' dedi.

Televizyonlarda yayınlanan dizileri değerlendiren İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Drama ve Oyunculuk Bölüm Başkanı Prof. Mehmet Birkiye, dizilerin geldiği noktayı halka hakaret olarak değerlendirdi. Birkiye, “Dizilerimizi maalesef zeka özürlü buluyorum, bu düzey halka hakarettir” dedi.

“ÇILDIRTACAK SEVİYEYE GELDİ”

Dizilerin süresinin ticari kaygılarla son derece uzun tutulduğuna dikkat çeken Birkiye, “Bu durum oyunu, senaryoyu, karakterleri ve karakterlerin birbirleri ile olan ilişkilerini inanılmaz derecede yavaşlatıyor. Oyun akmıyor. O kadar ki bazen izleyiciyi çıldırtacak seviyeye kadar geliyor” ifadelerini kullandı.

SANAT İNİŞLİ ÇIKIŞLIDIR”

Sanatın hiçbir zaman doğrusal bir çizgi üstünde ilerlemediğini hatırlatan Birkiye, “Sanat inişli çıkışlı bir süreç izler. Sanatta toplumun durumu, ülkenin kültür iklimi ve sanata yapılan yatırımlara bağlı olarak düşüşler ve yükselişler görülür. Türkiye’de günümüz sanatının durumunu bugünden irdelemek pek mümkün değil. Zira nesnel bir yaklaşım olmaz. Bu değerlendirmeler ancak 100-150 sene sonra objektif bir yorum içerebilir. Bugün yapılacak her genel değerlendirme politik bazı kaygılar içerecektir” dedi.

“TİYATROYA İLGİ GİDEREK ARTIYOR”

Son yıllarda tiyatroya patlama derecesinde bir ilginin olduğunun altını çizen Birkiye, “Bugün İstanbul’da irili ufaklı 300 civarında özel tiyatro var. Bu durumun ekonomik karşılığı elbette tartışılır, ancak ben pek çoğunu oldukça başarılı buluyorum. Özellikle 20 ile 40 yaş arası insanların tiyatroya büyük ilgi gösterdiğini ve tiyatro izlemeye gittiğini gözlemliyoruz. Bu da elbette memnuniyet verici bir gelişme. Seyirciyle buluşmak önemli” şeklinde konuştu.

“İAܒDE TEMEL KAYGIMIZ NİTELİK”

İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Drama ve Oyunculuk Bölümü’nün bu yıl 10’uncu kuruluş yıldönümü olduğunu hatırlatan Birkiye, “10 yıl önce, 2008 yılında bu bölüm Güzel Sanatlar Fakültemiz bünyesinde kurulurken, Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Mustafa Aydın ve İsmail Şener ile bölümü uzun uzun konuştuk. Nihayetinde ben bir program yazdım ve bu program üzerinden hareketle bölümü hizmete aldık. Bugün İAÜ Drama ve Oyunculuk Bölümü, asıl kaygısı nitelik ve düzey olan bir bölüm. Böyle bir bölüm için fazla bile kontenjanımız var, ancak biz kontenjanı doldurmayı sorun etmediğimiz gibi, her yıl doldurmayı da başarıyoruz. Bizim asıl kaygımız, nitelikli oyuncular yetiştirmek. Bunu da başardığımızı düşünüyorum. Zira öğrencilerimiz geçen yıl, devlet üniversitelerinin de katıldığı yarışmalardan birinciliklerle döndüler. Mezunlarımız da önemli yerlerdeler. Bu da bizim nitelik kaygımızın getirdiği başarının bir göstergesi gibi” dedi.

Bölüm bünyesinde kurulan İAÜ Repertuar Tiyatrosu’ndan (İART) da bahseden Birkiye, “Kurulalı henüz birkaç yıl olmasına rağmen İART oldukça iyi bir düzeye geldi. İART’ta her yıl üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerimizle, en az 3 oyun üretip repertuar düzeninde sahneye koyuyoruz. Tiyatromuzu daha iyi bir düzeye getirmek için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

OYUNCULUK ANASANAT DALI PROFESÖRÜ MEHMET BİRKİYE

1950 İstanbul doğumlu olan Prof. Mehmet Birkiye, 1974’te İstanbul Belediye Konservatuarı’ndan mezun oldu. 1977’den 2011'e kadar İstanbul Belediye Konservatuarı’nda sahne tekniği ve oyunculuk dersleri verdi. 1973 yılında Kent Oyuncuları’nda profesyonel olarak başlayan oyunculuk, yönetmenlik ve ışık tasarımcılığı çalışmalarını halen sürdürüyor. Kent Oyuncuları, Tiyatro Gerçek, İstanbul Devlet Tiyatrosu, Tiyatro Pangar gibi tiyatrolarda oyunlar yönetti. Birçok oyunda Yıldız Kenter’in yönetmen yardımcısı olarak çalıştı. 2002 yılında "Oyunculuk Anasanat Dalı"nda Profesör oldu. 2008 yılında, bugün bölüm başkanlığını yürüttüğü, İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Drama ve Oyunculuk Bölümü’nün kuruluşunda yer aldı.

Medyaradar

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
    • www.uydumturk.com

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
    • www.uydumturk.com
« Yanıtla #1312 : 08 Nisan 2018, 16:30:38 »
SEZON SONUNDA HANGİ DİZİLER BİTECEK, HANGİLERİ DEVAM EDECEK?..

TV yazarları bugünkü köşelerinde yine oldukça önemli ve dikkat çeken konulara değindiler. İşte sizin için derlediğimiz yazılar…
ALİ EYÜBOĞLU-MİLLİYET

OYUNCULARA BİRER KONTEYNER

Ara sezonda başlayan bir dizi, şayet mevcutlardan farklıysa, seyirci genellikle ödüllendiriyor onu… Star TV’nin ‘Avlu’su onlardan biri… Demet Evgar, Ceren Moray, Nursel Köse, Kenan Ece, Teoman Kumbaracıbaşı, Rüçhan Çalışkur ve Şebnem Dönmez’in oynadığı projenin yönetmen koltuğunda Yüksel Aksu gibi mizah ustası biri var. ‘Avlu’nun senaristi de Ahmet Yurdakul gibi usta bir kalem…

Dizi stüdyoda çekiliyor, ama Samandıra’daki plato, hapishane gibi ürkütücü. 

Hapisteki 15 kadının dramını anlatan ve sloganı “Bir avluya kaç hayat sığar?” olan

‘Avlu’da, oyuncuların dinlendiği yerler bile farklı. Limon Yapım, oyuncularına karavan yerine konteyner tahsis etti. Evgar, Moray ve Köse’yle kulis olarak kullandıkları konteynerlerinde konuştum.

DEMET EVGAR

‘Kalbi dayanmayanlar ve çocuklar izlemesin’

- Yıllardır dizi çekmeyen Demet Evgar, ne oldu da ‘Avlu’ya “Evet” dedi?

Bir kere kadın işi olması, ekibin bu kadar kuvvetli olması ve Yüksel’in (Aksu) bu dizide oluşu çekti. Çünkü onun kurduğu dünyayı çok seviyorum. Eskiden beri tanıyorum. Hayata bakışını da biliyorum. İronik ve organik bir şekilde birleştiriyor hikayeleri. Format olması da ilgimi çekti.

- ’Avlu’nun hedef kitlesi kim? Kadın mı, erkek mi, çocuk mu?

Bizim dizide farklı bir şey söz konusu. Genelde erkeklerin kadınlara yaptığı şiddeti görüyorduk televizyonlarda, fakat kadının böyle bir şey yapıyor olması Türkiye için yeni. Her kesimin ilgisini çekeceğini düşünüyorum çocuklar hariç.

Bence insanlar çocuklara izletmesin. Kalbi dayanmayanlar da izlemesin.

- Kadına şiddet konusunda neler söylersin?

Bu büyük bir acı. Kanayan, ama müdahale edilmeyen bir yara. Dizide oynadığım karakter, kadınların uzak olmadığı biri. Severek evlendiği bir kocası var. Ancak evliliklerin çoğu, genelde erkeğin değişmesiyle başka bir aksa kayıyor. Kadın ise çocuk veya başka bir şey için kalıyor. Aslında bir nevi hapis hayatı yaşatıyor kendine. Burada hapse girdikten sonra kadının biraz da kendini keşfi var. Belki de bir nebze özgürleşiyor içeride...

- Yönetmeniniz Yüksel Aksu’nun kafasına uygun güzel bir ironi…

Hepimizin kafasına uygun olduğu için ‘Avlu’da buluştuk. (Gülüyor.)

CEREN MONAY

‘Efsun’ karakterine çok şey borçluyum’

- Bu dizinin neyi seni cezbetti?

Neyi çekmedi ki! Senaryosu, kadın hikayesi olması, olayları anlatma biçimi ve kadrosu tabii ki… ‘Daha başka ne olabilir ki!’ deyip atladım. Teklif edilen rol Azra’ydı, başka bir rol de gelseydi kabul ederdim. Çünkü bütün karakterler şahane. Komple projeye ‘Evet’ dedim aslında, Azra da işin nazarlığı oldu.

- Role nasıl hazırlandın? Dizinin orijinalini mi seyrettin?

Karaktere hazırlanırken dizinin orijinalini seyretmekten kaçındım, şimdi şimdi bakıyorum. Yüksel’le çalışmak büyük şans. Çünkü rolle ilgili komple done veriyor eline, “Bu kızda bu var, bunda bu var’ diye. Ayrıca hapis yatanlarla konuştum. İçeri her tokanın sokulmayacağından hapishanelerde gerçekten koğuş ağaları var mı ya kadar birçok şeyi öğrendim. Çünkü hayatın içinden bir şey yapıyoruz. Bir falso, inandırıcılığı yok edebilir.

- Ceren Moray, ‘O Hayat Benim’e ne borçlu?

Birincisi ‘O Hayat Benim’ dizisine, ikincisi orada canlandırdığım Efsun’a, üçüncüsü de Efsun’u üretmemdeki bütün bileşenlere, senaryosundan yapımcısına ve oyuncu arkadaşlarıma kadar çok şey borçluyum. Hayatım boyunca unutmayacağım, unutamayacağım bir karakter çıkarmama yardımcı olan o bütüne çok şey borçluyum.

NURSEL KÖSE

‘Bu yıl başıma senaryo yağdı’

- ’Avlu’ dizisine “Evet” demenin sebebi veya sebepleri neler?

İlk önce senaryo, ama bu sene çok şanslıyım, sanki başıma senaryo yağdı.

- Kaç tane?

Altı tane geldi.

- Daha önce gelmiyor muydu?

‘Paramparça’da çalışıyordum. Dizi bitince seçme lüksüm vardı. Ondan da çok mutluyum. Gelen karakterler genelde anne ve kötü kaynana oluyor. Zaten zengin oğlan, fakir kız hikayesi çok bu aralar.

‘Avlu’ bu anlamda senaryosuyla, ekibiyle, yönetmenin Yüksel Aksu, kanalın da Star TV olmasıyla çekti beni.

Limon Yapım’a gittiğimde oynayacağım karakteri söylemeyip, “Senaryoyu oku bakalım, hangi karakteri seveceksin?” dediler. Okudum, ‘Bu!’ dedim. Onların düşündüğü rol de oymuş!

- Geri dönüşler nasıl?

Seyirciler “Keriman öldü, yaşasın Kudret”, “Avlu evimiz, Kudret anamız” demeye ve yazmaya başladı. Hoşuma gitti.

SİNA KOLOĞLU-MİLLİYET

‘Ben gelinin zeki ve çevik olanını severim!’

Kanal D’nin ‘Gelinim Mutfakta’ yarışması, kıvama geldi. Fatih Ürek, tam bu formatın sunucusu... Yarışma bize, ‘gelinliğin ne demek olduğunu’ öğretiyor. ‘Doğuştan gelin olunur mu?’ sorusunun cevabını veriyor. Kaynanaların gelinle ilgili sözleri de ayrı bir değer taşıyor. Mesela Hüsniye Hanım’ın “Ben gelinin zeki, çevik ve edepli olanını severim” sözü... Her evin duvarında yazılı olmalı!

Dikkat çekiyor!

Gülse Birsel’in dizilerinde mutlaka farklı bir oyuncu öne çıkar. ‘Jet Sosyete’de ‘güldürmek’ için uğraş veriliyor. Aralarında bir ismin sahneleri farklı; Deniz Cengiz (İlayda). Şahsen onun bölümlerinde gülüyorum.

‘Yemekteyiz’e neden katılıyorlar?

‘Yemekteyiz’, TV8’in en iyi gündüz kuşağı programı. Hatta tüm programlar içinde diyebilirim. Onur Büyüktopçu, burada en önemli faktör, ‘Neredeyse yarım sene oldu programa başlayalı... “Yarışmacıları tanıyorum. Kimi bir anı olsun diye, kimi ekranda görülmek için, kimi de ünlü olmak için katılıyor” dedi. ‘Ünlü olmak’ ve mahallede manav ve kasap tarafından tanınmak önemlidir!

Merve dizisi mi oldu?

Ev ahalisinin beğenerek izlediği diziydi ‘Ufak Tefek Cinayetler’. ‘Diziyi Merve’nin üzerine kurdular. ‘Merve aşağı, Merve yukarı’ dediler. Aslıhan Gürbüz, gayet iyi oynuyor, bir lafımız yok kendilerine... Dizi, ‘Ufak Tefek Merve Numaraları’ olmaktan bir türlü kurtulamıyor.

Haberimiz oluyor mu?

Star TV Ana Haberi’ni Nazlı Çelik şöyle kapatıyor: “Bültenimizin sonuna geldik. Yarın da her şeyden haberimiz olsun diye saat 19.00’da Star Ana Haber’de buluşmak dileğiyle hoşçakalın.” Her şeyden haberimiz oluyor mu?

MESUT YAR-POSTA

BU DA KULİS LOTO

Sezon sonunda biteceğinin kulisi yapılan dizilere bakalım. “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz”, “İstanbullu Gelin”, “Siyah Beyaz Aşk”, “Aslan Ailem”, “Vatanım Sensin”, “Fazilet Hanım ve Kızları” dikkat çekenler. Gelecek sezonu garantilediği söylenen işlere de bakalım. “Sen Anlat Karadeniz”, “Çukur”, “Mehmed Bir Cihan Fatihi”, “Kadın”, “Ufak Tefek Cinayetler”, “Diriliş Ertuğrul”, “Arka Sokaklar”, “Avlu”, “Aşk ve Mavi”, “Çocuklar Duymasın”, “Bizim Hikaye” ilk bakışta görünenler... Bir de bugün yarın kalkar grubu var ki dilerim sadece kulis olarak kalırlar. “8. Gün”, “Tehlikeli Karım”, “Fi” (günü değişti) potada görünüyor. Kulislerden özet budur!

KAÇIRMAMAK LAZIM

FOX’un yarışması “Yaparsın Aşkım”a bu hafta Fulya ve Oğuzhan Zorlu isimli bir çift katılacak. Henüz altı aylık evli olan Zorlu çifti, Fulya’nın garip uyuma şekliyle izleyenleri eminim ki çok şaşırtacak...

Saç kurutma makinesini yatakta çalıştırarak uyuyabildiğini söyleyen Fulya ve bu nedenle aylardır uykusuz kaldığını söyleyen eşi Oğuzhan’ın yaşadıkları programın sunucusu İlker Ayrık’ı da şoke edecek...

Youtube’dan fön makinesi sesi indirip, eşini bununla uyutmayı deneyen ama bir türlü başaramayan Oğuzhan’ın hikayesi çarşamba günü ekranda olacak. Çekimlerde şaşkınlığa uğrayan yapımcı dostlar uyardı, bu trajikomik hikayeyi kaçırmayın derim!

CUMA KAZANINA GİRMEDİ

Aklın yolu bir. “Servet” (Show TV) başlamadan gün değiştirdi. Önceki gün düştüğümüz not da bu yöndeydi zaten. Ne olursa olsun cuma haftanın rekabeti en sert günlerinden. Ve “kimi diziler güç kaybediyor” diyerek bodoslama dalmamak lazım...

Mesela “Bir Mucize Olsun” (FOX) o hamleyi yaptı. Ama cuma liginde ilk bölümüyle cılız kaldı. Sonradan depara kalkar mı, görmek lazım... Bu arada “Servet”in yayın günü perşembe oldu!

RİNG ARTIK O KANALDA

“Bilgehan Demir ile Boks Gecesi”nin yeni kanalını ilk buradan okumuştunuz. “Boks Gecesi”, ekran ailesine yeni katılan DMAX’te Amerika’dan canlı yayınla bu sabah 05:00’te başlıyor.

Şampiyonların çarpışmasına sahne olacak müsabakanın tekrar yayını ise pazartesi gecesi 00:20’de ekrana gelecek. Müsabakada WBA ve IBO dünya şampiyonu Kübalı Erislandy Lara ile namağlup IBF dünya şampiyonu Jarrett Hurd karşı karşıya gelecek.

Aynı gece IBF süper orta sıklet unvan maçında Amerikalı şampiyon Caleb Truax Tarihi rövanşta eski İngiliz şampiyon James DeGale ile kozlarını paylaşacak. Bu işin çok meraklısı olduğu için yine ilk benden duyun istedim!

SIRADAKİ FRAGMANI GÖRMEK LAZIM

“Yaşamayanlar” yayına hazırlanıyor. Blu TV’de yayınlanacak olan bu yeni dizinin başrolünde Elçin Sangu ve Birkan Sokullu var...

İlk fragman önceki gün yayınlandı. Ve Birkan’ı vampir dişleriyle görüp de içi ürperen bir ben değilimdir sanırım. Yine de Türkiye’nin neredeyse ilk sayılacak bu fantastik dizisi için bundan sonrasının çok daha şaşırtıcı olması gerekiyor...

İlk olmanın iddiasını hemen her fragmanda izlemek istiyorum. “Biz bunun da altından kalkarız” fikrine yeterince ikna olabilmek adına!

O UYGULAMAYI KANAL D BAŞLATTI!

Engelsiz bir ekran için FOX da alt yazılı yyayına başladı. “Türkiye’de ilk” olarak duyurulan bu uygulama aslında Kanal D tarafından internet sitesi dahil olmak üzere 6 yıldır yapılıyor. Sezar’ın hakkı Sezar’a...

Aradan “ilk”i kaldırırsak, bu uygulama milyonlarca işitme engelliyle ekran arasındaki makası kapatıyor. Meseleye böyle bakıyorum ve her iki kanala da duyarlılıkları için tebrik notunu düşüyorum.

Uçankuş

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
    • www.uydumturk.com

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
    • www.uydumturk.com
« Yanıtla #1314 : 09 Nisan 2018, 19:44:16 »
Seda Sayan Eski Formatına Geri Döndü!..

Son dönemlerde yaptığı programlarda yaptığı gaflarla ve teknik hatalarla oldukça tepki çeken Seda Sayan, yaptığı müzik & eğlence programından istediği reytingi alamayınca eski formatı kayıp arama programına geri döndü.

Demet Akalın’ın eski sevgilisi İbrahim Kutluay ile görüntülerinin yayınlanması ile başlayan aksaklık, Ece Gürsel’in konuk olduğu yayında Seda Sayan’ın “sperm bankasını boşverin ne inşaat işçileri var” sözleri pik yapmıştı.

Aldığı cezalar sonrarı popüler konuk da ağırlayamayan Sayan için karar değişikliği tekrar şart oldu.

Programda ünlü konuk ağırlamayacak olan Sayan’ın programındaki magazin masası bölümü ise devam edecek.

Seda Sayan 2017’de Eylül – Aralık ayları arası cinayet & kayıp arama programı yapmış istediği reytingi alamayınca uzun yıllar önce yaptığı müzik & eğlence programına geri dönüştü

Gelişmeleri Müzikonair’dan takip edebilirsiniz!..

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
    • www.uydumturk.com
« Yanıtla #1315 : 10 Nisan 2018, 10:30:59 »
MESUT YAR YAZDI!.. RAMAZAN AYINDA EKRANLARA KİMLER GELECEK?..

TV yazarları bugünkü köşelerinde yine oldukça önemli ve dikkat çeken konulara değindiler. İşte sizin için derlediğimiz yazılar…
MESUT YAR – POSTA

MALİ, SHOW EKRANINDA

Ramazan hazırlıkları başladı. Ekranlar her güne bir yarışma ile bizi eğlendireceğe benziyor. Kanal D’nin elinde ciddi bir “Ben Bilmem Eşim Bilir” stoğu bulunuyor...

Ve Show TV yine Mehmet Ali Erbil ile anlaşmış. Büyük ihtimal yine “Çarkıfelek” izleyeceğiz. O da olmazsa “Şans Kapıda” türünden bir içeriğe çalışılıyor...

Star TV’nin elinde “Eyvah Düşüyorum”un yayın hakları var. O içeriğe kimi koysan boş geçmez... Atv ekranının Ramazan’da izlenmeme gibi bir sorunu yok. Nihat Hatipoğlu hoca iftarlı sahurlu saatini bekliyor. Acaba diğerleri ne yapıyor?

Hatırlamak zorunda mıyım?

Lia Haviters isimli okurumuz haklı olarak not düşmüş: “Türk dizilerinde konu bulamayıp kansere bağlayan senaryolardan duyduğum rahatsızlığı dile getirmek istiyorum. ‘Evimdeki Düşman’ dizisi daha başlarken bu konu rahatsız edici boyutta irdeleniyordu. Dizi tutmadı ve bana sürpriz olmadı...

Şimdi de ‘İstanbullu Gelin’ (Star TV) dizisinde aynı nakaratı görünce anladım ki hikaye yoksa ya hastane ya da hapishane ajitasyonunun yeni trendi ‘kanser ile oyalanmak’ olmuş...

Kanser tedavisi gördüm, kanseri yendim ve bu psikolojik, fizyolojik olarak zor geçen günleri hatırlatan dizileri görmek, izlemek o anları yeniden yaşatıyor...

İzlemek zorunda değilim farkındayım ama seyredilecek karakterleri bu yüzden izleyememekten rahatsızlık duyuyorum.” Sahi, bir dizide iki kanser hikayesi dünyanın neresinde görülmüş?

Keşke internette olsaydı...

“Tehlikeli Karım” (Show TV) hemen her bölümünde sinema filmi gibi. Bu haliyle ana akım ekrandan çok internet kanallarında izlenme şansı daha yüksekmiş gibi geliyor bana. Biliyorum bunu söylemek için çok geç ama aklımdan geçen de bu...

Pazar günü “Jet Sosyete” (Star TV) dizisinin yeni değil kolaj bölümü yayınlandı. Avantajı rakiplerinin eline bırakıyorsa ve ortaya çıkan iş hakikaten iyi olup da bu sonuçla yetiniyorsa dizi için başka hangi adresi göstermeliyim ki?

Çok değil 1 ay daha...

Çok değil 1 ay kadar beklenseydi ve mesela “Masum Değiliz” (atv) dizisi “yaz sezonu” diye adlandırdığımız daha hafif ekranın bir yerine konsaydı böylesine çakılmayabilirdi...

İkinci haftadan iddiasını kaybeden en az beş dizi saymazdık. Ya da en azından birkaçı yaz güneşini görebilirdi...

Bir bakmak lazım

“Kalk Gidelim” (TRT 1) ve “Yasak Elma” (FOX). Şu son birkaç haftada füze gibi yükselişe geçen iki dizi. Biri başlı başına bir aile dizisi. Bir diğeri de başlı başına entrika...

Anlı şanlı diziler arasından sıyrılıp kafayı göstermelerinin nedeni çok iyi araştırılmalı. Birinden “O Hayat Benim” çıkacak, diğerinden “Güzel Köylü”. Yani ekranda o derece kalıcı olacaklar, “söylemedi” demeyin...

BİR ARKEOLOĞU KONUŞTURMALI

Bir arkeolog olarak Oylum Talu’nun programında (Haber Türk) dönen define muhabbetine sessiz kalmam beklenemezdi...

Zaten arkeoloji bizim ülkemizde ciddiye alınmayan bir bilim dalı. Bunu elbette içim yanarak söylüyorum. Benim aktif olduğum meslek yıllarında adımız “mezarcı” olarak anılıyordu. Tarihe bakışımızı varın siz düşünün...

Ama ne bileyim işi definecilik ayarına indirmek, bir bilim dalı üzerinden acayip fanteziler yaratmak bırakalım da “fantastik filmcilerin” işi olsun...

Definecilik ülkemizde yasal. Bu zaten başlı başına bir ayıp. Televizyonların bu ayıptan nemalanması ise başlı başına tuhaf...

Oylum’un boş anına denk geldiğine inandığım talihsiz bir yayın oldu. Bir daha olmayacağına eminim. Oylum kardeşim aklı başında bir arkeoloğu yayına çıkararak yarasını bizzat kendisi sarmalı!

ALİ EYÜBOĞLU – MİLLİYET

TÜRKLERDEN KAÇIŞ YOK!

Dünyayı sallayan ‘La Casa de Papel’ adlı bir dizi var. Netflix, yayınladığı İspanyol dizisinin ikinci sezonu için Türkiye’ye özel bir tanıtım bile yaptı.

‘Türkiye’ deyince İstanbul, ‘İstanbul’ denince Kapalıçarşı ve fesli adamlar anlayan yabancılar gibi Netflix’in Türklere özel tanıtımı da öyle başladı, ama Allah’tan öyle bitmedi.Dizinin sezon tanıtımında,   İstanbul metrosunu kullanan yolcuların cep telefonlarından mobil TV izlediğine dair görüntülere de yer verildi.

O dizide, Profesör adlı bir karakter var, İspanya Darphanesi’ni basan soyguncuları beş ay kampta eğiten ve operasyonu dışarıdan yöneten...

Instagram’da bir grup gencin ortaklaşa kullandığı interrailturkiye’de, Barselona’da yüksek lisans yapan Buse Beşiroğlu’nun Türk arkadaşlarıyla ‘La Casa de Papel’de ‘The Profesör’ü oynayan Alvaro Morte’yle tanışma öykülerini okudum, müthiş.

Sokakta karşılaştıkları Profesör’le ayak üstü sohbet edip, bolca fotoğraf çektirip ayrıldılar, ama macera burada bitmedi.

Sosyal medyada arkadaşlarının Alvaro Morte’yle fotoğraflarını gören civardaki diğer Türk öğrenciler, Profesör gittikten sonra oraya akın etti.

“Bu fırsatı nasıl kaçırdım?” diye hayıflanan Türklerin şansına Profesör bir kez daha çıktı karşılarına… Bu sefer bizimkiler, onun dizideki göstermelik işini gerçekten yapan bir yere girip, bir saati aşkın sohbet etti Morte’yle…

‘La Casa de Papel’de Berlin’i oynayan Pedro Alonso da başka bir Türk gruba yakalandı İspanya’da. Üstelik bu Türkler, Pedro Alonso’ya Türkçe, “Türkiye, seni seviyorum” dedirtip, videosunu bile çekti.

‘Vikingler/ Vikings’ dizisinde ‘Ragnar Lothbrok’ karakterine hayat veren Travis Fimmel de, 37. İstanbul Film Festivali için İstanbul’a geldi. Bizimkiler, gördükleri her yerde selfie manyağı yaptı ünlü oyuncuyu.

BESTE UYANIK’TAN KOCA BULMA SANATI

Sizi bilemem, ama benim tanıdığım ne kadar bekar kadın ve erkek varsa, dertleri aynı.

Erkekler “Evlenecek kız yok”, kadınlar “Evlenecek erkek yok” diyor.

CNN Türk’te sunuculuk yapan ralli pilotu Beste Uyanık, düğün davetiyesi veya gelin görünce “Darısı başıma” diyen genç kızlara rehber olacak bir kitap yazdı.

Uyanık, ‘Koca Bulma Sanatı’ adlı kitapta, evlilik hayali kuran genç kadınlara bu işin formülünü 15 derste özetledi.

‘Evlilikte erkeklerin seçen taraf olduğu günler bitiyor. Kadın devrimi başlıyor’ diye yazıp, hemcinslerini gaza getiren Uyanık’ın ders başlıklarından bir kısmı şöyle:

‘Özgüveniniz döviz gibi olsun, artsın azalmasın’, ‘Tencere tavadan korkmayın’, ‘Kadınların Arsen Lüpen’i olun’, ‘Resim yapmayı öğrenin’ ve ‘Aynı durakta fazla beklemeyin’.

‘BAYAN DEĞİL KADIN’

Yaşamı boyunca kadınlarla erkeklerin eşitliğini savunan ve Türkiye’yi feminizmle tanıştıran merhum Duygu Asena’nın mesai arkadaşlarından Seda Kaya Güler, ‘Bayan Değil Kadın’ adlı yeni bir kitap yazdı. 36 yıldır gazete ve dergilerde aralıksız yazı yazan Güler’in sekizinci kitabı bu. Güler, “Türkiye’de kadınlarla erkekler toplum nezdinde eşit oluncaya kadar yazmaya devam edeceğim” dedi ve ekledi:

“Toplumda kadın ve erkeği eşit hale getirmek için öncelikle ‘bayan’ yerine ‘kadın’ diyerek işe başlayabiliriz. Çünkü ‘Bayan’ diye bir cinsiyet yok, ‘kadın’ var. Bayansa yalnızca bir hitap şeklidir. Bayan, kadın olmanın ayıp sayıldığı bir zihniyetin tercih ettiği bir kelimedir.” 

GÜNÜN SÖZÜ

Ateş karşısında bozulmayan altın, altın karşısında bozulmayan kadın, kadın karşısında bozulmayan erkek; kalitelidir. (Gorki)

SİNA KOLOĞLU- MİLLİYET

‘KÜRK MANTOLU MADONNA’NIN FİLMİ ÇEKİLİYOR

'Kürk Mantolu Madonna'nın çekimleri başlıyor, resmen açıklandı. Ay Yapım’ın patronu Kerem Çatay, bu bilgiyi, ‘World Screen’e verdiği söyleşide açıkladı. “Tanınmış Türk romanı ‘Kürk Mantolu Madonna’yı çekmeye başlayacağız. Bu roman, aynı zamanda ABD’de best-seller” dedi Çatay... Benim duyumlarıma göre, filmi Almanya’da Fatih Akın, iki dilde çekecekmiş. Epey bir macerası oldu projenin... Önce ABD’li film yapımcısı Harvey Weinstein’le anlaşma yapıldı. Weinstein’in adı, taciz skandalına karıştı ve akademi üyeliği iptal edildi. Karizma çizildi diye proje de yattı. Devreye Fatih Akın girdi. Sonra anlaşıldı ki, uzun süredir romanın peşindeymiş. Böyle bir durum olunca Ay Yapım, Akın’da karar kıldı. Şöyle de yorumlar yapıldı, “Akın, ‘Yabancı Dilde En İyi Film Oscarı’nı alırsa, ‘Kürk Mantolu Madonna’ya ilgi daha da artar, istediği ünlü oyuncuyu Maria Puder rolüne oturtur.” Bu olmadı ama kendisi yine de ‘Altın Küre’ gibi çok önemli bir ödül aldı. Akın, her daim oyuncuların saygı duyduğu bir yönetmendir. Sürpriz bir ismi bu rolde görebiliriz. Film çekimlerine yazın sonunda başlanacağı belirtiliyor. 2019 Berlin ve Cannes Film Festivali’ne katılmak ve tabii ödül almak, ilk düşünce...

Diziler uzun, vatandaş memnun

Söyleşide ‘enteresan’ ayrıntılar da var. “İki saatlik diziyi nasıl çekiyorsunuz?” diye sormuşlar. Kerem Çatay, “Jimnastiğe gider gibi, her gün gidince alışıyorsunuz” demiş. Uzun dizi nedeni reyting ve reklam gelirlerinin rekabeti... Bir de izleyici tarafı var işin... Çatay’a göre vatandaş memnun. Türk halkının gece yarısına kadar dizi izleme alışkanlığının olduğunu söylüyor. Bir dizi biter, ardından bir başkasının

tekrarı başlar, onu da izler. Bizde durum böyle olunca, uzun olmuyor yani... Şöyle bir baktım, ortalama 24 saatlik yayın diliminin, 14 saati dizi yayınıyla geçiyor.

Uçankuş

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
    • www.uydumturk.com

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
    • www.uydumturk.com
« Yanıtla #1317 : 11 Nisan 2018, 11:53:09 »
SON DAKİKA! MEDYADA HAREKET! STAR GRUBU beIN’LE YENİDEN MASADA!

Doğan Grubu’nun Demirören Grubu’na satışıyla birlikte medyada başlayan hareketlilik tüm hızıyla sürüyor. Bir süre önce görüşmeleri yapılan ancak sonuca ulaşılamadığı için duran beIN-Doğuş Medya pazarlığı da yeniden alevlendi. beIN, Star, NTV ve Kral için yeniden Doğuş Grubu’yla masaya oturdu. Show TV de satış için Albayrak Grubu’yla flörtte…
Medya çalkalanıyor.

Doğan Grubu’nun Demirören Grubu’na satışıyla başlayan hareketlilik devam edeceğe benziyor.

Doğan Grubu’nun içinde neler olacağı daha önce de yazdığımız gibi Haziran ayına kaldı. Çünkü satış tam anlamıyla Haziran ayında bitecek ve kimin gidip, kimin kalacağı bütünüyle o zaman netleşecek.

İşte tam bu sırada gözler Doğuş Grubu’na (Star, NTV ve Kral) çevrildi.

Digiturk’ün de sahibi olan Katarlı Medya Grubu beIN, yeniden Star’la masaya oturdu ve son bir fiyat verdi. Şimdi Ferit Şahenk’in karar vermesi bekleniyor.

Öte yandan Ciner Grubu’nun da Show TV ve Habertürk’ün satışı için Albayrak Grubu’yla flört ettiği ileri sürülüyor.

Uçankuş

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
    • www.uydumturk.com
« Yanıtla #1318 : 12 Nisan 2018, 10:27:17 »
WHATSAPP, TWITTER VE FACEBOOK KULLANANLARA KÖTÜ HABER!..

ABD'nin bilgi depolama cihazları ile dünya üzerinde kullanılan tüm iletişim kanallarını takip edeceği; WhatsApp, Twitter ve Facebook verilerini kaydedeceği iddia edildi.
Amerika'da ortaya atılan bir iddia tüm dünyanın merak konusu olurken, tartışmaları da beraberinde getirdi.

Henüz teyit edilemeyen iddiaya göre Amerika Birleşik Devleti, bugünden itibaren tüm dünyada yeni iletişim kurallarını yürürlüğe sokacak.

Yeni uygulama sayesinde WhatsApp, Twitter, Facebook ve diğer iletişim kanalları ile bu kanallar üzerinden yapılacak tüm konuşmalar ABD tarafından kaydedilecek.

Amerikan hükümetinin bu kapsamda tüm Avrupa, Kuzey Amerika ve Güney Amerika ülkeleri hükümetleri ile bir anlaşmaya vardığı, ABD'deki bilgi depolama cihazları ile dünya üzerinde yapılacak tüm telefon görüşmeleri ve WhatsApp üzerinden mesaj ve aramaların kaydedileceği, Twitter'ın da denetleneceği öne sürüldü.

Ayrıca bugünden itibaren ABD tarafından Facebook verilerinin kontrol edileceği, özel uygulamalar ile tüm medya ve sosyal forumların izleneceği de iddialar arasında..

Uçankuş

• Kahraman Üye
  • Teşekkürler
  • -Aldı:
  • Karma +153/-0
    • www.uydumturk.com
« Yanıtla #1319 : 16 Nisan 2018, 20:07:59 »
Star TV'de bomba gelişme! Hangi üst düzey isimle yollar ayrıldı? (Medyaradar/Özel)
Doğuş Yayın Grubu bünyesinde yer alan Türkiye'nin ilk özel televizyonu Star TV'de flaş bir gelişme yaşandı.

Doğuş Yayın Grubu'nun tepe yönetiminde geçtiğimiz günlerde 'deprem' yaşanmış, 21 yıldır Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı sürdüren Erman Yerdelen'in yerine Aclan Acar getirilmişti.

Acar'ın göreve getirilmesinin ardından grupta start alan hareketlilik sürüyor.

Doğuş Grubu Reklam Grup Başkanı Ateş İnce ile İnsan Kaynakları Grup Başkanı Ayşe Ertuğrul'un grupla yollarını ayırmalarının ardından bir ayrılık haberi de Star TV'nin tepe isminden geldi.

Star TV Genel Müdürü Ömer Özgüner ile Doğuş Yayın Grubu'nun yolları ayrıldı. Uzun yıllardır Doğuş Yayın Grubu'nda çalışan Özgüner 4 yıldır bu görevi yürütüyordu.

VEDA ETTİ

Özgüner ayrılık kararının ardından kanalın konferans salonunda ekibini toplayarak veda etti.

İstifasını sunduğunu ve kabul edilmesini beklediğini çalışanlar ile paylaşan Özgüner herkese tek tek teşekkür etti.

Medyaradar

* SON İLETİLER/KONULAR

topic KANAL D VE CNN TÜRK'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Dün, 01:47:04
topic ╚► TV'DE SPOR EKRANI
[TV'DE SPOR EKRANI- SPOR KANALLARININ YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER]
Dün, 01:41:25
topic FLYSAT'TAN GÜNCEL HABERLER
[FLYSAT'TAN HABERLER]
Dün, 01:38:52
topic TV8'İN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
10 Aralık 2018, 14:37:55
topic RADYO DÜNYASINDAN HABERLER
[RADYOLAR]
10 Aralık 2018, 14:33:37
topic FOX TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
10 Aralık 2018, 14:28:16
topic TÜRKSAT'TAN GÜNCEL GELİŞMELER
[TÜRKSAT 2A,3A,4A,4B - 42.0° E / 50.0° HAKKINDA BİLGİLER]
10 Aralık 2018, 14:25:22
topic GOLDEN TV,YAKINDA TÜRKSAT'TA YAYINDA!
Ugurlucky
09 Aralık 2018, 23:01:38
topic İNTERNET'TEN ALIŞVERİŞTE YENİ DÖNEM!ÖNÜMÜZDEKİ HAFTAYA BAŞLIYOR!
[FAYDALI BİLGİLER]
07 Aralık 2018, 20:42:36
topic ATV VE A HABER'İN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
07 Aralık 2018, 17:42:57
topic TYT TÜRK TÜRKİYE’NİN YENİ TELEVİZYONU ÇOK YAKINDA YAYINDA!
07 Aralık 2018, 01:08:53
topic HABER GLOBAL TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER!
07 Aralık 2018, 00:59:35
topic NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
[YERLİ VE YABANCI YAYIN YAPAN İP TV KANALLARI]
06 Aralık 2018, 01:33:43
topic TRT KANALLARININ YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER
05 Aralık 2018, 20:54:03
topic UYDUMTÜRK FORUMUNDA GÜNÜN HABERİ
[FAYDALI BİLGİLER]
05 Aralık 2018, 15:36:36
topic TDC HD TİMELESS DRAMA CHANNEL KURULDU!
[FAYDALI BİLGİLER]
05 Aralık 2018, 00:30:04
topic BEYAZ TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
04 Aralık 2018, 23:21:08
topic DİGİTÜRK PLATFORMU İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER
[DİGİTÜRK]
03 Aralık 2018, 17:56:10
topic UYDU ALICILI TELEVİZYONLAR, TARİHE KARIŞIYOR!
[FAYDALI BİLGİLER]
03 Aralık 2018, 15:46:56
topic TÜRKSAT UYDUSUNDAKİ (YERLİ-YABANCI) SİNEMA FİLM KANALLARI!
[FAYDALI BİLGİLER]
03 Aralık 2018, 14:16:16