26 Mart 2019, 19:49:52

* İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK SPONSOR BAĞLANTILAR

* OCTAGON GERMANY-UYDU MALZEMELERİ

* UYDUMTÜRK'TEN DEV REKLAM KAMPANYASI!  GÜNLÜK SADECE 1 TL

Gönderen Konu: KARASAL YAYINLAR HAKKINDA BİLGİLER VE GELİŞMELER - KARASAL YAYIN BİTİYOR!  (Okunma sayısı 20877 defa)

Çevrimdışı ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★

 • ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
 • Kahraman Üye
 • ************
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 14946
 • Karma +153/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • اللهHAKİMİYET KAYITSIZ , ŞARTSIZ ALLAHINDIRالله
  • www.uydumturk.com
Facebook Facebook'da Paylas Twitter Twitter'da Paylas

ÜLKE TV kabloluda frekans değiştirdi!
Doğru ve güvenilir haberlerin, gündemi yakalayan programların adresi Ülke TV’nin, kablo tv yayın frekans bilgilerin değişiklik yapıldı.Analog kablo  S 28 üzerinden ekrana gelen Ülke TV yayınları, 6 Temmuz 2015 itibariyle  K 08 üzerinden izleyicisine ulaşmaya başladı.
 
Kablo TV’den Ülke TV’yi takip eden izleyiciler, yeni frekanstan yayınlara ulaşabilirler.
 
Ülke TV izlerken sorun yaşayanlar izleyiciler, teknik destek almak için ücretsiz 0800 211 2088 ve  0800 261 9114 hatları arayabilir; 0212 437 85 93 numaralı telefondan bilgi alabilir ya da teknik@kanal7.com adresine mail gönderebilirler.
Kablo TV yayın frekansı K08 olarak değişen Ülke TV’nin diğer erişim bilgileri ise şöyle:
 

ÜLKE TV'Yİ TÜRKSAT 4A UYDUSU ÜZERİNDEN AŞAĞIDA YER ALAN FREKANSLARDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ.
 
TÜRKSAT 4A
FREKANS: 12238
POLARİZASYON: DİKEY
SYMBOL RATE: 7200
FEC: 5/6
 
 
AYRICA ÜLKE TV YAYININI HD KALİTESİNDE AŞAĞIDAKİ FREKANSTAN İZLEYEBİLİRSİNİZ.
 
ÜLKE TV HD
 
TÜRKSAT 4A
FREKANS: 12103
POLARİZASYON: YATAY
SYMBOL RATE: 8333
FEC: 2/3
MODULASYON: 8SPK
PİLOT: ON
 
 
DIGITURK
38. Kanal
 
D-SMART
49. Kanal
 
TELEDÜNYA
63. Kanal
 
KABLO TV
Analog K 08

HABER 7


Çevrimdışı Kerem Balcı

 • Kıdemli Üye
 • ****
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 442
 • Karma +6/-13
 • Cinsiyet: Bay
AHABER TV Karasal yayın İSTANBUL UHF 29
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2015, 18:02:27 Gönderen: Kerem BALCI »

Çevrimdışı ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★

 • ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
 • Kahraman Üye
 • ************
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 14946
 • Karma +153/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • اللهHAKİMİYET KAYITSIZ , ŞARTSIZ ALLAHINDIRالله
  • www.uydumturk.com
Türkiye'nin İletişimde İkinci Baharı-Kablotv Şebekesi Raporu"
30 Mart 2016 Çarşamba 15:25
Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak, 4,5G'ye geçiş sürecinde ulusal fiber altyapının yetersiz olduğunu belirterek, "Mevcut Kablo TV internet şebekesi, genişbantın yaygınlaştırılmasında değerlendirilmek için bekleyen ikinci ve çok önemli bir fırsat olacak" dedi.Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak, 4,5G'ye geçiş sürecinde ulusal fiber altyapının yetersiz olduğunu belirterek, "Mevcut Kablo TV internet şebekesi, genişbantın yaygınlaştırılmasında değerlendirilmek için bekleyen ikinci ve çok önemli bir fırsat olacak" dedi.

Arıak, basın mensuplarıyla bir araya gelerek "Türkiye'nin İletişimde İkinci Baharı-KabloTV Şebekesi Raporu"nu paylaştı.

Nisan ayı itibarıyla uygulanmaya başlanacak 4,5G teknolojisi için Türkiye'deki fiber altyapının yetersiz olduğunu savunan Arıak, Kablo TV altyapısının özelleştirilerek telekomünikasyon sistemine dahil edilmesiyle etkin bir altyapı ağına ulaşılacağını söyledi.

4,5G dönüşümüyle Türkiye'de teknolojik altyapı konusunda farkındalığın arttığını kaydeden Arıak, 4,5G dönüşümünde yaşanabilecek tıkanıklıkların Kablo TV altyapısı ile aşılmasının Türkiye'ye ve telekomünikasyon sektörüne tasarruf sağlayacağını söyledi.

"KabloTV şebekesi işletmecilerin önüne geniş bir otoyol sunacak"

Türkiye'nin bilgi toplumuna mevcut genişbant altyapısıyla gidemeyeceğini belirten Arıak, altyapı yatırımlarının bütün telekomünikasyon paydaşları arasında ortak kullanılması gerektiğini yineledi. Arıak şöyle konuştu:

"Genişbant internetin diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye açısından da öneminin farkında olan siyasi iradenin önünde, genişbant yatırımlarının son beş yılda yeterli büyüklükte gerçekleşmemiş olması sorunu bulunmaktadır. Dolayısıyla, mevcut Kablo TV internet şebekesi, genişbantın yaygınlaştırılmasında değerlendirilmek için bekleyen ikinci ve çok önemli bir fırsat olacaktır.

KabloTV şebekesi, hem alternatif işletmecilerin hem de mobil işletmecilerin önüne geniş bir otoyol sunacaktır. Böylece rekabeti artıracak ve vatandaşlara ses-internet-video gibi tüm hizmetlerin rekabet altında sunulmasına katkı yapacaktır. Son zamanlarda ortak bir telekom altyapı şirketinin kurulması konusu gündemdedir. Böyle bir durum gerçekleşirse, Kablo TV alt yapısı da büyük alt yapının önemli bir parçası olabilir."

Arıak, Kablo TV altyapısının küçümsenemeyecek bir genişliği olduğuna işaret ederek, "Bir mukayese açısından söylersek kablolu TV şebekesi dediğimiz TÜRKSAT'ın elinde olan şebeke, Superonline'ın uzun zamandır yapmakta olduğu fiber şebekeden daha geniş kitleye ulaşan bir şebekedir. Onları üst üste koyduğunuz zaman önemli bir kapsama sağlamış oluyorlar." diye konuştu.

"Fiber şebeke yapımındaki açığa önemli bir çare olacak"

Devletin geçen yıl kablo TV alt yapısını özelleştirmeyi planladığını anımsatan Arıak, siyasi atmosfer nedeniyle bunun mümkün olamadığını, 4,5G'ye geçişte hızlandırılabileceğini kaydetti. Arıak şunları söyledi:

"Kalkınma Bakanlığı tarafından yayınlanan, 2014-2018 arası 'Bilgi Toplumu Stratejisi ve Eylem Planında 2015 sonuna kadar 'Kablo TV ve İnternet Alt Yapısının Özelleştirilmesi' hedefinin bulunduğunu biliyoruz.

Bu altyapının özelleştirilmesi ile Türkiye'nin elde edebileceği en büyük fayda arasında 4,5G yatırımlarında fiber konusunda yaşanan sıkıntıların aşılabilmesi var. Kablo TV şebekesinin özelleştirilmesi, duraklamaya giren ADSL ve hızlanamayan fiber şebeke yapımındaki açığa çare söz konusu."

"Yeterince değerlendirilemeyen Kablo TV şebekesi, genişbant internet için değerlendirilmeli"

Toplantıda verilen bilgilere göre, kablolu yayın hizmeti sunan TÜRKSAT'ın 2015 yılı dördüncü çeyreği itibarıyla toplam 1,16 milyon kablo TV abonesi bulunuyor. Teledünya markasıyla sunulan sayısal Kablo TV abone sayısı 798 binin, kablo internet abone sayısı 629 binin ve kablo telefon hizmetinden yararlanan abone sayısı ise 34 binin üzerinde seyrediyor.

Kablo TV abone sayısına bakıldığında, 2004 yılında Türk Telekom yönetimindeyken raporlanan 2,5 milyon erişilebilir hane sayısı 11 yıllık sürede yüzde 40 artarak 3,6 milyona çıktı.

Buna karşın TV abone sayısı aynı dönemde 1 milyon 75 binden ancak 1 milyon 160 bine çıkabildi.

TELKODER yetkilileri, 3 milyon 600 bin ev ve iş yerine 100-150 MBPS yüksek hızında internet sağlama kapasitesi bulunan Kablo TV şebekesinin özelleştirilmesi durumunda, 4,5G'nin fiber ihtiyacının önemli bir kısmını karşılayacağını belirtti.

HABERLER.COM
Çevrimdışı ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★

 • ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
 • Kahraman Üye
 • ************
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 14946
 • Karma +153/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • اللهHAKİMİYET KAYITSIZ , ŞARTSIZ ALLAHINDIRالله
  • www.uydumturk.com
Türkiye'de Karasal Televizyon Yayıncılığının Geleceği Masaya Yatırıldı
07 Ekim 2016 Cuma 17:14
'Türkiye'de Karasal Televizyon Yayıncılığının Geleceği Konferansı', RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy'un ev sahipliğinde, sektörün önde gelen yerli ve yabancı isimlerinin katılımıyla gerçekleştirildi
Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği'nin (RATEM), Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ile düzenlediği 'Türkiye'de Karasal Televizyon Yayıncılığının Geleceği Konferansı' bugün İstanbul'da gerçekleştirildi. RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy'un ev sahipliğinde sektöre yön verecek gelişmelerin tartışıldığı konferansa yayıncılık dünyasının önde gelen yöneticileri ile medya mensupları katıldı.

GÜRSOY: KARASAL SAYISAL YAYINA GEÇİŞ HIZ KAZANMALI

CVK Park Bosphorus Hotel'de düzenlenen konferans, Gürsoy ve RTÜK Başkan Vekili Esat Çıplak'ın açılış konuşmalarıyla başladı. RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Gürsoy, konuşmasına medyanın üzerine düşen görevi yaparak 15 Temmuz darbe girişiminin başarısız olmasında önemli rol oynadığını vurgulayarak başladı. Ardından karasal sayısal yayına geçiş konusundaki ilerlemenin sınırlı kaldığını dile getiren Gürsoy, ülkemizdeki televizyonların uydu yayınına yöneldiğini ve bu durumun maddi imkanlar sebebiyle uydudan yayına geçemeyen yerel televizyonları olumsuz etkilediğini belirtti.

TÜRKSAT'ın yerel ve tematik kuruluşlara farklı tarife uygulayabilmesi için RTÜK'ün yayın içeriğine ve temalara göre lisansları çeşitlendirmesinin sektöre katkı sağlayacağını söyleyen Gürsoy, konuşmasının son bölümünde yayıncı kuruluşların ödediği telif bedellerinin yüzde 1.5'e indirilmesi sürecindeki desteği için RTÜK'e teşekkürlerini iletti.

İNOVASYONUN ÖNEMİ VURGULANDI

Konferansın ilk oturumu ise RTÜK Üyesi Taha Yücel'in moderatörlüğünde, Digital Video Broadcasting (DVB) İcra Kurulu Üyesi Stan Baaijens, DVB Proje Direktörü Peter Siebert, Avrupa Yayın Birliği (EBU) Teknoloji ve İnovasyon Proje Koordinatörü Marcello Lombardo ve Almanya'daki gelişmeleri paylaşan Georg Hollmann'ın katılımıyla gerçekleşti.

Baaijens, konuşmasında sayısal karasal televizyon yayıncılığı alanındaki son gelişmeleri ve bu gelişmelerin Türkiye'deki yayıncılığın geleceği açısından açısından önemini aktardı. Siebert ise DVB teknolojisi hakkındaki görüşlerini tarihsel bir perspektifle, "Avrupa'da Bir Başarı Hikayesi" teması çerçevesinde katılımcılarla paylaştı. Siebert ayrıca sanal gerçeklik ve mobil cihazlar alanında yaşanacak entegrasyon çalışmaları da dahil olmak üzere DVB teknolojisinin geleceğine dair de ipuçları verdi.

EBU Teknoloji ve İnovasyon Proje Direktörü Lombardo, dünyadaki örnekler üzerinden dijital karasal yayıncılığın geldiği noktayı katılımcılarla paylaştı ve sektörü bekleyen inovatif gelişmeleri vurguladı. İlk oturumun son konuşmacısı olan Hollmann ise gelişen teknolojiyle birlikte medya tüketim alışkanlıklarının değiştiğini belirtti ve gelişen DVB-T2 teknolojisi ile yeni pazarlar arasındaki ilişkiyi anlattı.

SAYISAL ÇAĞDA ÖLÇÜM TEKNİKLERİ TARTIŞILDI

Konferansın RTÜK Kamuoyu, Yayın Araştırmaları ve Ölçme Dairesi Başkanı Şemsettin Gürpınar moderatörlüğünde gerçekleştirilen ikinci oturumunda ise Sayısal Çağda İzleyici/Dinleyici Ölçümleri konusu masaya yatırıldı. Bu bölümün konuşmacılarından TİAK (Televizyon İzleme Araştırmaları Anonim Şirketi) Genel Müdürü Dursun Güleryüz, konuşmasında TİAK'ın yapısı ve çok yönlü denetim sistemi hakkında bilgi verdi; adil, şeffaf ve dünya standartlarında ölçüm yapmanın önemine değindi.

Konuşmacılardan RİAK (Radyo İzleme Araştırma Kurulu) Genel Müdürü Olcay Akay ise radyonun halen en güvenilen iletişim araçları arasında yer aldığını belirtti ve dünyadaki örneklerle karşılaştırmalı olarak Türkiye'deki radyo ölçümlemesi sistemini anlattı. Akay, günümüzün değişen koşullarında radyo yayıncılığının reklam pastasındaki payı hakkında da bilgi verdi.

Konferans katılımcılarının verdiği ortak mesaj ise karasal yayıncılığa geçiş konusunda dünyanın gerisinde kalan Türkiye'nin, sayısal teknolojinin geldiği noktayı yakalayarak bu dezavantajı avantaja çevirebileceği yönündeydi.

Çevrimdışı Kerem Balcı

 • Kıdemli Üye
 • ****
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 442
 • Karma +6/-13
 • Cinsiyet: Bay
A SPOR istanbul karasal yayin uhf 22

Çevrimdışı MODERATÖR - ÜMİTBEY

 • بِسْــــــــــــــــــمِ اﷲِالرَّحْمَ&
 • Kıdemli Üye
 • ****
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 382
 • Karma +14/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • MODERATÔR - ÜMİT BEY
  • www.uydumturk.com

Çok Uzun Zaman Oldu Sayısal Yayın Bazı Nedenlerden Engellenmese Çoktan Bitmişti Proje Takipteyiz Zaman Ne Gösterecek Bakalım Bittiği Zaman Böyle Görünecek   
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2018, 08:23:51 Gönderen: MODERATÖR - ÜMİTBEY »

Çevrimdışı Hayresoğlu

 • Kahraman Üye
 • *****
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 817
 • Karma +8/-6
 • Cinsiyet: Bay

Çok Uzun Zaman Oldu Sayısal Yayın Bazı Nedenlerden Engellenmese Çoktan Bitmişti Proje Takipteyiz Zaman Ne Gösterecek Bakalım Bittiği Zaman Böyle Görünecek   
Zamanında bitseydi şu an kanalların hd olması için baskı yapmaz hangi kanal 4k yayına geçecek diye sorardık. Engelleyenler utansın ne diyelim ki başka inşallah tez zamanda biter
SADECE TURKSAT :)

Çevrimdışı MODERATÖR - ÜMİTBEY

 • بِسْــــــــــــــــــمِ اﷲِالرَّحْمَ&
 • Kıdemli Üye
 • ****
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 382
 • Karma +14/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • MODERATÔR - ÜMİT BEY
  • www.uydumturk.com
Çamlıca Kulesi bittiğinde Eyfel'den daha yüksek olacak

İstanbul Çamlıca'da radyo televizyon vericilerinin bir araya toplanması amacıyla yapılan kulede sona gelindi. Kule tamamlandığında 365 metrelik yükseklikle Eyfel Kulesi'ni geçecek.


Çamlıca Tepesi’nde görüntü ve çevre kirliliğine neden olan onlarca radyo ve televizyon vericisinin bir araya toplanması amacıyla yapımı süren Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi'ndeki çalışmaların son durumu havadan görüntülendi.

Eyfel Kulesi’nden daha yüksek olacak

Betonarme yapısı biten kule tamamlandığında 365 metrelik yüksekliğe ulaşarak Paris’in simgesi olan 300 metrelik Eyfel Kulesi’nden daha yüksek olacak.

221 metre yüksekliğindeki kuleye 168 metrelik çelik anten eklendikten sonra 201 metre kotuna çekilecek ve toplamda yapı yüksekliği 365 metreye ulaşılacak. 16 parça anten, kulenin içinde birleştirilerek kulenin asansör sistemi ile yukarı çekiliyor.

İstanbul´un sembolü olması bekleniyor

İstanbul´un sembolü olması beklenen yeni kule tamamlandığında vatandaşların görebileceği ikinci seyir terası yüksekliği 153 metre (deniz seviyesinden 371 metre) yüksekliğe çıkılabilecek. Bittiğinde 365 metre yüksekliğe sahip olacak kulenin deniz seviyesinden yüksekliği ise 583 metreyi bulacak.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Ff8rnF1dUl4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Ff8rnF1dUl4</a>

Çevrimdışı Rizgar21

 • Acemi Üye
 • **
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 94
 • Karma +7/-2
 • Cinsiyet: Bay
halkın %95 ten fazlası uydu yayınları tercih ediyor eskisi gibi karasal yayınların rağbeti yok bence o teknoloji yavaş yavaş ölüyor...

Çevrimdışı ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★

 • ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
 • Kahraman Üye
 • ************
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 14946
 • Karma +153/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • اللهHAKİMİYET KAYITSIZ , ŞARTSIZ ALLAHINDIRالله
  • www.uydumturk.com
halkın %95 ten fazlası uydu yayınları tercih ediyor eskisi gibi karasal yayınların rağbeti yok bence o teknoloji yavaş yavaş ölüyor...

Almanyada Durum Aynı,Karasal Yayın Pek Fazla İlgi Görmüyor!
Çevrimdışı MODERATÖR - ÜMİTBEY

 • بِسْــــــــــــــــــمِ اﷲِالرَّحْمَ&
 • Kıdemli Üye
 • ****
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 382
 • Karma +14/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • MODERATÔR - ÜMİT BEY
  • www.uydumturk.com
Çamlıca Kulesi'ne restorant yapılacak

Çamlıca'da görüntü kirliliği oluşturan antenlerin ve anten kulelerinin tek bir noktada toplanması için yapımına başlanan Küçük Çamlıca TV -Radyo kulesi inşaatında ilk 130 metre aşıldı.


20 metre uzunluğunda betonarme kule ve üzerine 165 metrelik anten direği ile toplam 365 metre uzunluğa sahip olacak yeni kulenin 170 milyon liraya mal olması planlanıyor. Kulenin 176. ve 180. metrelerinde iki restoranın yanı sıra seyir terasları da bulunacak. 2017 yılı ortalarında bölgede halen yapımına devam edilen Çamlıca Camiiyle birlikte hizmete alınacak kuleyi yılda 4,5 milyon kişinin ziyaret etmesi planlanıyor.

220 METRESİ BETON 165 METRESİ ANTEN TOPLAM 365 METRE OLACAK

Çamlıca Camii'nin yapımıyla birlikte gündeme gelen Çamlıca Tepesi'ndeki onlarca radyo ve televizyon vericisinin bir araya toplanması amacıyla başlayan projeye 2016 yılının Mart ayında start verilmişti. Yapılan zemin etütlerinin ardından Küçükçamlıca'da seçilen yerde başlatılan çalışmalarda önce bölgedeki ağaçlar taşınmış ardından temel için hazırlıklar yapılmıştı. Ardından kulenin betonarme kısmının yapımına geçilirken, bugüne kadar yapılan çalışmalarda betonarme kısım 130 metreyi geçti. 220 metre yüksekliğindeki betonarme bölüm, her bir katı 4,5 metre yüksekliğinde ve 4 katı yerin altında 53 kattan oluşacak. Bu betonarme bölüm tamamlandığında , üzerine 165 metre uzunluğunda bir anten yerleştirilecek. Anten'le birlikte bu kulenin yüksekliği 365 metre'yi bulacak.

KULEDE RESTORAN VE SEYİR TERASLARI BULUNACAK

300 işçi ve mühendisin gece gündüz çalıştığı projede kule sayesinde tek yerden ve noktadan televizyonlara, radyolara ve insanlara yayıncılık hizmeti verilmesinin planlandığı öğrenildi. İstanbul'un sembolü olması beklenen yeni kulede 176'ncı ve 180'nci katlarda bir restoran bulunacağı, ayrıca kulenin 150 metre yüksekliğindeki bölümünde ise iki seyir terası inşa edileceği öğrenildi. Kuleye iniş ve çıkışta ise son derece hızlı ve modern asansörlerin kullanılacağı öğrenildi.

CAMLICA CAMİSIYLE BİRLİKTE AÇILACAK

Projenin 170 milyon liraya mal olması planlanıyor. Proje tamamlandığında yerli ve yabancı 4,5 milyon turisti ağırlaması bekleniyor. Kulenin tamamlanmasının ardından Büyük ve Küçük Çamlıca Tepesi'nde hala kullanılan anten ve kulelerinin söküm işi de hızla tamamlanacak. Projenin 2017 yılının ortalarında bölgede yapımına devam edilen Çamlıca Camiiyle birlikte kullanıma açılacağı öğrenildi.Çevrimdışı ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★

 • ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
 • Kahraman Üye
 • ************
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 14946
 • Karma +153/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • اللهHAKİMİYET KAYITSIZ , ŞARTSIZ ALLAHINDIRالله
  • www.uydumturk.com
Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi inşaatında son durum.Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "(Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi)
İlkbaharla birlikte tekrar süreçler hızlanacak. Tarih vermekten imtina ediyoruz.
Daha önce tarih verdik rüzgar bize izin vermedi.
Hedefimiz bu sene içerisinde inşallah bunu bitirmek." dedi.


https://m.ahaber.com.tr/galeri/turkiye/kucuk-camlica-tv-radyo-kulesi-insaatinda-son-durum
Çevrimdışı ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★

 • ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
 • Kahraman Üye
 • ************
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 14946
 • Karma +153/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • اللهHAKİMİYET KAYITSIZ , ŞARTSIZ ALLAHINDIRالله
  • www.uydumturk.com
Çamlıca Kulesi'ndeki son durum havadan görüntülendi
Havadan çekilen görüntülerde 2016 yılında temeli atılan Küçük Çamlıca Kulesi'nde işçilerin metrelerce yükseklik üzerinde çalışmalarına titizlikle devam ettiği görüldü.Çamlıca'da görüntü kirliliği oluşturan vericilerin tek noktada toplanması için 2016 yılında temeli atılan Küçük Çamlıca Kulesi'ndeki çalışmaların son durumu havadan görüntülendi. Görüntülerde tamamlandığında 168 metre olacak olan antenin yükselmeye başladığı ortaya çıkarken, işçilerin metrelerce yükseklikte çalışmalarını aralıksız devam ettirdiği görüldü.

İHA'nın haberine göre, Çamlıca Tepesi'nde görüntü ve çevre kirliliğine neden olan onlarca radyo ve televizyon vericisinin bir araya toplanması amacıyla yapımı süren Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi'ndeki çalışmaların son durumu havadan görüntülendi. Görüntülerde asansör sistemiyle yukarı çekilen tamamlandığında 168 metre boyunda olacak olan 16 parçadan oluşan antenin yükselmeye başladığı görüldü. Görüntülerle birlikte kulede devam eden çalışmalarda alınan yol gözler önüne serilirken yükselmeye başlayan antenin kırmızı ve beyaz renklerden oluştuğu görüldü. Kulede yükselmeye başlayan anten ise İstanbul'un pek çok yerinden görülebiliyor. Havadan çekilen görüntülerde 2016 yılında temeli atılan Küçük Çamlıca Kulesi'nde işçilerin metrelerce yükseklik üzerinde çalışmalarına titizlikle devam ettiği görüldü.

EYFEL KULESİ'NDEN DAHA YÜKSEK OLACAK!

Betonarme yapısı biten kule tamamlandığında 365 metrelik yüksekliğe ulaşarak Paris'in simgesi olan 300 metrelik Eyfel Kulesi'nden daha yüksek olacak. 221 metre yüksekliğindeki kuleye 168 metrelik çelik anten eklendikten sonra 201 metre kotuna çekilecek ve toplamda yapı yüksekliği 365 metreye ulaşılacak. 16 parça anten, kulenin içinde birleştirilerek kulenin asansör sistemi ile yukarı çekiliyor. İstanbul´un sembolü olması beklenen yeni kule tamamlandığında vatandaşların görebileceği ikinci seyir terası yüksekliği 153 metre (Deniz seviyesinden 371 metre) yüksekliğe çıkılabilecek. Bittiğinde 365 metre yüksekliğe sahip olacak kulenin deniz seviyesinden 583 metre yüksekliği olacak. Kulenin siluetinin 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden geçerken köprünün ayakları arasında yükseldiği görülüyor.

Hsbertürk

Çevrimdışı ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★

 • ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
 • Kahraman Üye
 • ************
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 14946
 • Karma +153/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • اللهHAKİMİYET KAYITSIZ , ŞARTSIZ ALLAHINDIRالله
  • www.uydumturk.com
Küçük Çamlıca Televizyon Kulesi'ne yıldırım düştü!Bu sene içinde inşaatının tamamlanarak hizmete açılmasının planlandığı Küçük Çamlıca Televizyon Kulesi'ne yıldırım düştü...

Hafta sonu gezilecek 10 proje 5 site!
İstanbul Çamlıca'da inşaatı devam eden Küçük Çamlıca Televizyon Kulesi'ne yıldırım düştü. İstanbul’da geçtiğimiz cumartesi günü etkili olan fırtına ve yağmur sırasında düşen yıldırımın kuleye isabet etme anı amatör kameraya yansıdı.

Hürriyet'te yer alan habere göre, kulenin üzerindeki dev antene isabet eden yıldırım hasar oluşturmadı. Küçük Çamlıca Televizyon Kulesi 168 metrelik çelik anten ile birlikte toplam yüksekliği 369 metreye ulaşacak.

Emlak Kulesi
Çevrimdışı ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★

 • ★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
 • Kahraman Üye
 • ************
 • Teşekkürler
 • -Aldı:
 • İleti: 14946
 • Karma +153/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • اللهHAKİMİYET KAYITSIZ , ŞARTSIZ ALLAHINDIRالله
  • www.uydumturk.com
 


* SON İLETİLER/KONULAR

topic NETFLİX'E RAKİP DİZİ VE FİLM PLATFORMU!
[YERLİ VE YABANCI YAYIN YAPAN İP TV KANALLARI]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Bugün, 15:46:36
topic 3N MEDYA’YA SATILAN,BALIKESİR KANALI “TV100” HABER KANALI OLUYOR!
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Bugün, 15:43:08
topic ATV VE A HABER'İN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Bugün, 15:38:13
topic ╚► TV'DE SPOR EKRANI
[TV'DE SPOR EKRANI- SPOR KANALLARININ YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Bugün, 01:55:40
topic FLYSAT'TAN GÜNCEL HABERLER
[FLYSAT'TAN HABERLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Dün, 21:12:25
topic RADYO SAMSUN YAYIN HAYATINA BAŞLADI!
[RADYOLAR]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Dün, 18:07:17
topic WOMEN TV, YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Dün, 17:56:33
topic NETFLİX HAKKINDA GÜNCEL HABERLER VE GÜNCEL GELİŞMELER
[NETFİLİX]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
Dün, 17:52:52
topic BU VERİCİ O KADAR RADYOYU KALDIRIR MI?
[RADYOLAR]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
24 Mart 2019, 16:08:30
topic SHOW TV'NİN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
24 Mart 2019, 16:01:25
topic TÜRKSAT'TAN GÜNCEL GELİŞMELER
[TÜRKSAT 2A,3A,4A,4B - 42.0° E / 50.0° HAKKINDA BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
24 Mart 2019, 15:58:36
topic SPORSEVERLERE MÜJDE! S SPORT2 KANALI YAYINA BAŞLADI!
[TV'DE SPOR EKRANI- SPOR KANALLARININ YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER]
Hakan_
24 Mart 2019, 10:14:49
topic KANAL D VE CNN TÜRK'ÜN YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ HABERLER
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
23 Mart 2019, 16:29:13
topic REYTİNGLER NASIL ÖLÇÜLÜYOR?
[FAYDALI BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
23 Mart 2019, 16:18:53
topic MÜZİK ONAİR TV, 1 NİSAN'DA YAYIN HAYATINA BAŞLIYOR!
[YERLİ VE YABANCI YAYIN YAPAN İP TV KANALLARI]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
23 Mart 2019, 04:16:30
topic NETFLİX ÜZERİNDEN İZLEYEBİLECEĞİNİZ KORE DİZİLERİ VE FİLMLERİ!
[NETFİLİX]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
22 Mart 2019, 17:27:38
topic TÜRKİYE'DE DÜĞMEYE BASTI: SİM KART TARİH OLUYOR!
[FAYDALI BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
22 Mart 2019, 16:39:12
topic TRT KANALLARININ YAYIN AKIŞI İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER
[TÜRKİYE'DEKİ TELEVİZYON KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
22 Mart 2019, 16:29:53
topic FACEBOOK HAKKINDA GÜNCEL HABERLER
[FAYDALI BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
22 Mart 2019, 16:24:27
topic AKSARAY ART TV, YENİDEN UYDUDA
[TÜRKSAT 2A,3A,4A,4B - 42.0° E / 50.0° HAKKINDA BİLGİLER]
★KURUCU-YÖNETİCİ/RECAİ KARAKUŞ★
21 Mart 2019, 00:09:27